Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) tobias40 válasza bigrock (#8945) üzenetére


tobias40
veterán

OK,értem csak furcsa volt hogy ilyenekről nem esik szó pedig "hálózati" kamerák ezek is.. :R

(#8952) markussandor válasza Vityahun (#8948) üzenetére


markussandor
senior tag

Hónapokig rögzítettem a meglévő NAS-omra a kamerák képeit, nem is volt probléma, amíg vissza nem akartam nézni, nem kicsit volt komplikált, és lassú a folyamat. Mivel a filmek is azon a NAS-on vannak, néha megállt a lejátszás, majd pár másodperc után folytatódott. Egy idő után annyira felbosszantott, hogy vettem egy célhardvert (NVR), kapott egy saját diszket, azóta nincs probléma, a felvételek visszanézése is megoldódott (appból is), és végre folyamatos a filmnézés is :-)

Próbáltam egy ideig a Zonemindert is, de olyan CPU terhelést csinált, hogy majd beledöglött a NAS-om.
Sokkal hamarabb meg kellett volna vennem az NVR-t...

(#8953) MarKoo


MarKoo
őstag

Rendeltünk egy ilyen kamerarendszert: [link]
Én ragaszkodtam volna a Hikvisionhöz, de fontos volt a kamerák színe is.. :U 5db PoE kamera, amihez adtak egy nem PoE-s Tp-Link switchet, pluszba egy 12V-2A és egy 12V-4A-s adaptert, valamint 5db átalakítót a tápellátáshoz, amibe be tudok húzni egy-egy érpárt. Vegyek egy PoE-s switchet, vagy oldjam meg máshogy a tápellátást - ha igen, mi lenne az a megoldás amivel igényesen, problémamentesen meg lehet csinálni?

(#8954) kgab88 válasza Janos250 (#8933) üzenetére


kgab88
csendes tag

Nos alátámasztásnak legyen annyi elég, hogy biztonságtechnikai rendszereket is telepítek több mint tíz éve. Nem fogom kiadni az adatokat és hivatalos leveleket, melyben net szolgáltatók vagy más hivatalos szervek kerestek meg kici occó eszközöket üzemeltető embereket, köztük nem kevés ismerőst is, akik sajnáltak több pénzt kiadni egy 30e forintos 4 kamerás szettnél, mert szerintük ez ugyanazt tudja. Ezután csak a most mi lesz kérdés jött.
A vége mindig ugyanaz? Hát igen: nem jó, nem működik, szar a képe, miért csak egy foltot lát éjszaka középen pedig a szomszédé, két hónapja vettem, már megint megállt, stb.
Az eszközök között igen is nagy különbség van. Persze lehet mondani, hogy itt a leírás és abban az szerepel mint egy drágábbnál. De ez csak egy leírás. Műszakilag nem látsz bele. Pl. szar minőségű alkatrészek, elavult technológia, gagyi objektív. És még egy jó-párat nem is említettem.

Informatikai vezetékes és vezeték nélküli hálózatok kivitelezése. Biztonságtechnikai rendszerek telepítése, karbantartása, javítása. http://portcomp.hu

(#8955) bigrock válasza MarKoo (#8953) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A legigényesebb, legegyszerűbb megoldás a PoE switch beüzemelése.
Vigyázz a színre, mikor veszed! :DDD

(#8956) MarKoo válasza bigrock (#8955) üzenetére


MarKoo
őstag

Haha, igen én is így gondoltam. “Fekete” kamerák kellenek a ház színe miatt, nem én ragaszkodtam hozzá. A switch hupikék lesz. 😃

(#8957) zsoika válasza MarKoo (#8956) üzenetére


zsoika
addikt

Fekete a házatok ? :DDD

(#8958) jézusom válasza MarKoo (#8953) üzenetére


jézusom
addikt

Vehetsz poe feladót is, ha már van switched. Nekem is így van otthon, rendelhetsz kínábol is, maga a feladó nem pénz, de jó 48v táp kell, amit itthon is kapsz.

(#8959) MarKoo válasza zsoika (#8957) üzenetére


MarKoo
őstag

Nem, egy barátom könnyűszerkezetes háza sötétszürke elemekből áll, és nagyon elütött volna a fehér kamera. Így enyém a megtiszteltetés, hogy szenvedjek vele. :DDD

(#8960) regenyid válasza MarKoo (#8959) üzenetére


regenyid
tag

Szia,
Nem lesz vele szenvedés :). Jól ismerem a Fisotech rendszerét, és nagyon jó minőségű, könnyen kezelhető rendszer. A kamerák Hikvision koppintás. Ezt már én is megkérdeztem tőlük, hogy ha PoE képes a kamera akkor miért nem PoE switch-el adják. Erre azt a választ kaptam, hogy nagyon drága a PoE switch közel 50.000 Ft.. Válaszomba elküldtem nekik egy 10.000 Ft-os IP-COM switch-et, erre már nem kaptam választ :).
Egyébként az a durva, hogy még csak meg sem említik a PoE-t, a kamera paraméterek között. Más gyártók kiemelik, hogy PoE képes a kamera.
A Dóm kamerákkal viszont vigyázz, azok sajnos nem PoE képesek náluk. De ott meg aktív splitterrel megoldható a probléma.

www.rdelectronic.hu

(#8961) bigrock válasza regenyid (#8960) üzenetére


bigrock
Topikgazda

10K-ért szerintem csak 4+1 portos switchet kapsz, az ő esetében ebből kettő kell, mert 5 kamerája van.
Költséghatékony megoldás egy 4+4 -es switch, az 5. kamerét PoE injektorral csatlakoztatjuk.

(#8962) regenyid válasza bigrock (#8961) üzenetére


regenyid
tag

Itt van egy IP-COM switch még elérhető áron szerintem. De persze azt is lehet amit mondassz, hogy az 5. kamerát PoE tápfeladóval használja. Ha nincs túl hosszú vezetékezés, passzív PoE a legköltséghatékonyabb megoldás ( érdemes a legközelebbi kameránál használni ).

[ Szerkesztve ]

www.rdelectronic.hu

(#8963) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Szeretnék kültérre vásárolni egy ip kamerát, 2MP, nappali/éjjellátó mód,SD kártyára rögzítsen, esetlegesen wifi elérhetőség. Milyeneket tudnátok ajánlani 15ezerft körül?

(#8964) Tarek El-Ali válasza MarKoo (#8953) üzenetére


Tarek El-Ali
tag

Van fekete Hikvision is

Lenovo Yoga500 i5 , Config 1:AMD X4 760K 4000 MHz ,ASRock FM2A75 Pro4-M ,2*4Gb HyperX 1600MHZ AMD R7770 KINGSTON V300 120 GB,HDD 1TB, Config 2 :AMD X4 630 , 12GB Kingston HyperX 2*2+2*4 VGA: HD5770 , MiniPC1 : OrangePiPC+ , MiniPC2: BPi M1+

(#8965) Tarek El-Ali válasza regenyid (#8962) üzenetére


Tarek El-Ali
tag

Hát még a TENDA :P ...
Eskü nem OEM ....

[ Szerkesztve ]

Lenovo Yoga500 i5 , Config 1:AMD X4 760K 4000 MHz ,ASRock FM2A75 Pro4-M ,2*4Gb HyperX 1600MHZ AMD R7770 KINGSTON V300 120 GB,HDD 1TB, Config 2 :AMD X4 630 , 12GB Kingston HyperX 2*2+2*4 VGA: HD5770 , MiniPC1 : OrangePiPC+ , MiniPC2: BPi M1+

(#8966) regenyid válasza Tarek El-Ali (#8965) üzenetére


regenyid
tag

:DD :C :K

www.rdelectronic.hu

(#8967) regenyid


regenyid
tag

Mit jelent a Fix EXIR kifejezés? Gondolom a WDR-hez van köze mivel csak együtt látom őket.

[ Szerkesztve ]

www.rdelectronic.hu

(#8968) Tonyo válasza bigrock (#8961) üzenetére


Tonyo
őstag

Egy láma kérdés ehhez kapcsolódóan:

Lehet két db 4 portos POE switchel is megoldani 8 kamera csatlakozását? Vagy inkább egy 8-as legyen. Technikailag működnie kell, de ha nvr-em van akkor se kavar be?

Bővítenem kellene, de nem szívesen adnám el vagy tenném el a mostani 4-est.

Köszi

(#8969) markussandor válasza Tonyo (#8968) üzenetére


markussandor
senior tag

Persze, lehet.

(#8970) easy...rider válasza Tonyo (#8968) üzenetére


easy...rider
őstag

2 db 4-essel 5DB kamerát tudsz, mert ugye a 8-ból 1-1 lefoglalódik hogy össze kösd a kettőt, meg még egy amivel a rögzítő / router felé viszed a hálózatot :)
vagy ha a routered több portos akkor 1-1 az meg a routerbe és akkor 6ot tudsz kötni

Amúgy POE átalakítót lehet venni, nem tudom mennyibe kerül, de alternatíva lehet.

Gondoltam válaszolok már Two Face-nek :D

(#8971) bigrock válasza regenyid (#8967) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A FIX az optikára vonatkozik, az EXIR meg az infrára. Nincs öszefüggés.

(#8972) markussandor válasza easy...rider (#8970) üzenetére


markussandor
senior tag

A 4 portos POE switch valójában 4+1 portos, amiből a "+1" az uplink, szóval simán tud 8db POE kamerát meghajtani, persze, akkor a hagyományos switch-ből 2 portot fog foglalni egy helyett.

Nekem ilyenem van: [link]
Ha bővíteném a rendszert 8 portra, akkor ugyanilyet vennék, de ha eleve 8 porttal terveztem volna, akkor ezt venném: [link]

Az árakat figyelembe véve 2db 4+1 portosat vennék.

(#8973) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok,

Hogyan tudom beállítani úgy a kamerát hogy folyamatosan rögzítsen és közben jelölje a felvételen a mozgást/riasztásokat is? Hikvision DS-2CD2332-I kamerám van. :R

(#8974) lakisoft válasza markussandor (#8972) üzenetére


lakisoft
veterán

Akkor már 8 gigabites porttal vegyél ilyet vagy ettől jobbat: Ubiquiti US-8-60W UniFi 8x Gigabit PoE Switch

Nekem jelenleg poe adapterrel van megoldva a poe viszont az olcsóbbak ott is csak 100mbitesek ami elég egy kamerának, de 3-4 darab azt is megfekteti és nem a sávszélesség miatt. :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#8975) Tarek El-Ali válasza regenyid (#8967) üzenetére


Tarek El-Ali
tag

IR technológia picit feljavítva, nem körbe sok apró IR led van , hanem egy DS-2cd2325 (kettő 2cd2t25 -i5 vagy négy 2cd2t25-i8 ) Power (IR) led , és lencsével van megfelelően fókuszálva a vetítési kép .

Incorporated with our patented EXIR technology our cameras deliver revolutionary rectangular footage with a consistent IR illumination, eliminating traditional LED lens issues, such as overexposure at the center of image, and darker areas at corners. Due to enhanced LED light strength Darkfighter Lite camera reduces the power consumption, heat and has a longer life span.
Forrás : [link]

A Fix , az arra utal hogy nem varifokális hanem fix gyújtótávolságú a kamerához tartozó lencse

[ Szerkesztve ]

Lenovo Yoga500 i5 , Config 1:AMD X4 760K 4000 MHz ,ASRock FM2A75 Pro4-M ,2*4Gb HyperX 1600MHZ AMD R7770 KINGSTON V300 120 GB,HDD 1TB, Config 2 :AMD X4 630 , 12GB Kingston HyperX 2*2+2*4 VGA: HD5770 , MiniPC1 : OrangePiPC+ , MiniPC2: BPi M1+

(#8976) easy...rider válasza markussandor (#8972) üzenetére


easy...rider
őstag

(#8977) Tonyo


Tonyo
őstag

Köszi Srácok! Konkluzió tehát, hogy 2 db 4-es alkalmas rá.

(#8978) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy IP kamerát olyan max 25$-ig bezáróan. A fő használati tevékenység iroda helység, nappali, hálószoba lenne, ami megközelítőleg olyan 4x4m vagy 6x6m méretű. Az éjszakai mód annyira nem fő szempont, inkább a minőség és az elrejthetőség lenne az.
Ha tudtok ajánlani ebben a kategórában, ezeknek megfelelő készüléket, annak nagyon örülnék.
Előre is köszönöm. :)

(#8979) nTom válasza tomszli11 (#8978) üzenetére


nTom
aktív tag

Nem hinném hogy sokan szeretnének a hálószobába kamerát, főleg nem az olcsóbb típusokból - nem biztonságos - hacsak nincs kiadva bögyös macának ;]

(#8980) tomszli11 válasza nTom (#8979) üzenetére


tomszli11
tag

Akkor a hálószobát hagyjuk ki a listából. :D

(#8981) bigrock válasza tomszli11 (#8978) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Rögzítés, tápellátás, felbontási igény? Kb. dupla árban érdemes gondolkodni, ha értelmes megoldást akarsz. Ennyiért 720p-s kamerát fogsz kapni, minimális igényességgel.

(#8982) markussandor válasza lakisoft (#8974) üzenetére


markussandor
senior tag

dehogy veszek, pont azt írtam, hogy már van egy 4+1 portos switchem, ha bővítenem kellene 4 kamera fölé, akkor is ugyanilyen switchet vennék
mellesleg 4 kamerához bőven elég a 100Mb/s

(#8983) MarKoo válasza MarKoo (#8953) üzenetére


MarKoo
őstag

Sikerült megcsinálni a kamerákat, de ez az XmEye valami botrány. Kilép, laggol a kép, ugrál a timecode, hol betölt, hol nem.. soha többet ilyet. Próbálok valami alternatívát keresni.

(#8984) hzsolee válasza MarKoo (#8983) üzenetére


hzsolee
őstag

Próbálj ki régebbi verziókat, ne a legfrissebb áruházit. uptodown.com ;)

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#8985) tobias40 válasza MarKoo (#8983) üzenetére


tobias40
veterán

Hmm,nekem tökéletesen(néha pufferel) dolgozik mind helyi hálón mind távoli eléréssel,igaz nekem nem ip kameráim vannak hanem analóg rendszer.
Nem lehet hogy máshol van a hiba? :U

(#8986) hzsolee válasza hzsolee (#8984) üzenetére


hzsolee
őstag

Ja, azt nem mondtam, hogy nem az ő szerverüket használom. Noip keresztül sokkal gyorsabban betölt megnyitáskor, meg amúgy is gyorsabb minden téren.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#8987) farkas-j válasza hzsolee (#8986) üzenetére


farkas-j
őstag

A DyN DNS szolgáltatásnak igazából szerintem nincs ráhatása a stream folytonosságra. Ezek csak arra szolgálnak, hogy amikor csatlakozni akarsz domén név alapján az eszközre, akkor ezek a DyN DNS szolgáltatók megmondják az eszközödnek, hogy milyen IP címen találják meg a kamerát.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#8988) MarKoo válasza tobias40 (#8985) üzenetére


MarKoo
őstag

Nem gondolom hogy máshol lenne probléma. Az app működése totál megbízhatatlan, az én telefonomon megy a “legjobban” úgy hogy nem is nekem kell nézni. :) Egy Hikvision rendszer mobil appal számomra sokkal gördülékenyebben megy, nincs ekkora csúszás meg ilyen bufferelési idő.

(#8989) jézusom


jézusom
addikt

Használ valaki "NVR-6000-Viewer"-t (Provision CMS) Provision rögzítőhöz használom, de a rögzítő mentett adatait meg tudom nézni valahogy, vagy csak ami a gépen van rögzítve?

(#8990) lakisoft válasza lakisoft (#8973) üzenetére


lakisoft
veterán

Esetleg valaki erre?

(#8991) jézusom válasza lakisoft (#8973) üzenetére


jézusom
addikt

Ne várd, hogy pontosan elmondjam, de ha kijelölsz egy területet mozgásérzékelésre, azt a visszakeresésnél az idővonalon csíkokkal kell jelölje.

(#8992) lalakov


lalakov
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok-e.
Van egy 16 kamerás biztonsági kamerarendszerem DVR rögzítővel. Távolról szeretném követni az eseményeket, de sajnos nincs lehetőség vezetékes netre. Így jelenleg Telenor 4G van. Autonat-ot használ a rendszer, nem túl hatékonyan. Az elmúlt héten kétszer ment egy-egy délután és este folyamán csupán. Tegnap 34/2-es sebesség mellett működött, ma 50/10 mellett nem (telefonon csináltam a router mellett 4G tesztet). Aki telepítette azt mondja, hogy kevés a sávszél, de más események miatt már nem bízok benne.
Van esetleg ötletetek mi lehet a gond? Vagy hogy mi mással lehetne még próbálkozni?

Köszönöm,
lalakov

(#8993) Greenbook válasza lalakov (#8992) üzenetére


Greenbook
tag

Próbáld meg a másodlagos adatfolyamot nézni az sokkal kevesebb sávszélességet igényel, egyébként a 16 kamerához, mind FullHD képet nézve tökéletes folyamatos képet még helyi hálózaton is csak komoly géppel tudsz nézni, az is lehet a dadogás oka.
Kameránként 2Mb/s nyugodtan számolható FullHD esetén.
:K

http://csatlakozok.atw.hu

(#8994) lalakov válasza Greenbook (#8993) üzenetére


lalakov
senior tag

Sajnos az alap gond az, hogy nem tudok csatlakozni.
Hogyan kéne a másodlagos adatfolyamot nézni?

(#8995) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sziasztok! Olcsóbb kamerákból van olyan, ami megbízhatóan csak nekem közvetíti a képet, és nem a kínai pártközpontba/helyi Gazsi&tsa kivéti társaságnak, stb? Egy vízálló, mozgatható modellt szeretnék, ami naponta automatikusan küldene pár képet vagy egy gyorsított videót, illetve lehetne élőképet nézni netes felületen keresztül.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8996) zsoika válasza lalakov (#8994) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Olyat keress a menüben hogy Fő adatfolyam ! Ha az megvan akkor ott lesz a másodlagos is (ha tudja).
Másodlagosnak be tudsz állítani sima Hd vagy még kisebb felbontású képet, hogy azt küldjön ki...így csökkentve az adatmennyiséget.

(#8997) kgab88 válasza lalakov (#8992) üzenetére


kgab88
csendes tag

A mobilinternet pillanatnyi sávszélessége és térereje korlátozhatja az Autonat kapcsolatát az eszköznek. De van olyan is, hogy az Autonat-os szerver elérése nem folyamatos.
Sok dolog okozhatja a problémát. Kérdés milyen a 4G router és ennek beállításai, hogyan vannak megoldva. Aztán, hogy miről van nézve: PC - Autonat felület, PC - kliensprogram, Telefon - kliensprogram. Ha ez utóbbi akkor melyik az a program.

Informatikai vezetékes és vezeték nélküli hálózatok kivitelezése. Biztonságtechnikai rendszerek telepítése, karbantartása, javítása. http://portcomp.hu

(#8998) kgab88 válasza t72killer (#8995) üzenetére


kgab88
csendes tag

A kamerák többsége tudja az ftp-re való képfeltöltést. Ehhez már csak egy ftp szerver kell. Ezzel a kép része megoldva.
Fix IP vagy valamely DNS szolgáltatás (Ez mindig attól függ, hogy a kamera melyeket támogatja). Innentől kezdve nem küld keresztül semmit a gyártó vagy a hozzá közel álló szerveren, feltéve ha a NAT (platform hozzáférés nincs engedélyezve). Így az élőképet is tudod nézni.

Informatikai vezetékes és vezeték nélküli hálózatok kivitelezése. Biztonságtechnikai rendszerek telepítése, karbantartása, javítása. http://portcomp.hu

(#8999) lalakov válasza zsoika (#8996) üzenetére


lalakov
senior tag

Köszönöm, megnézem majd.

(#9000) lalakov válasza kgab88 (#8997) üzenetére


lalakov
senior tag

"A mobilinternet pillanatnyi sávszélessége és térereje korlátozhatja az Autonat kapcsolatát az eszköznek."
Ezt értem, csak akkor valami logika mentén kéne működnie vagy sem. Hétfő késő délutántól ment hajnali egyig és reggel 6-kor már nem. Aztán próbálgattuk szombaton. Kivittük épületen kívülre a routert(Telenor Huawei b525s-23a), de nem működött. Aztán rátettem egy T-Link router(ML6400) külső antennáját(ez volt kéznél és a telenor boltban azt mondták nem tudnak antennát adni hozzá) és végre újra ment bentről, egészen aznap estig. És azóta megint semmi. Ennyit kihagyhat az Autonat szervere?
A routeren nem lett semmi állítva. Kártya betesz, összedug és kész.
Telefonról próbáltuk a SuperLive Plus programmal és gépen a NVMS-1000 programmal; böngészőből is néztem volna de csak az IE-t támogatja én viszont nem.
Még van egy lehetőség venni egy külső antennát így erősítve a jelen, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy csak ezzel van a gond. És megfúrni csak ezért az épületet, hogy aztán kiderüljön, hogy akkor sem működik, ez baromi idegesítő gondolat. :W

Van valami diagnosztika amivel ki lehet szűrni a hiba okát?
Van más program, szerver amit lehetne használni a kamerák nézésére?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.