Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) odrif válasza modflow (#8899) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Azt jelenti hogy elvileg 30 méterig lát el a sötétben.
Hangsúlyozom hogy elvileg.

20 éve a Prohardveren

(#8902) lappy válasza gozso (#8900) üzenetére


lappy
őstag

ötletek

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#8903) modflow válasza odrif (#8901) üzenetére


modflow
veterán

De nem világít, mármint nem fog fényt kiadni ugye?

(#8904) hzsolee válasza kisapa (#8898) üzenetére


hzsolee
őstag

Köszi, de ennyire nem merülnék bele, főleg árban. Aliról vettem csak egy (4 csatornás) panelt. Elvileg tudja mind4 szabványt.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#8905) odrif válasza modflow (#8903) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nem világít.
Az infra ledek segítségével lát a sötétben.

20 éve a Prohardveren

(#8906) modflow válasza odrif (#8905) üzenetére


modflow
veterán

Köszi szépen.

(#8907) gozso válasza lappy (#8902) üzenetére


gozso
senior tag

köszi

ezeket ismerem, használom. :) de ilyen beton villanyoszlop még nem volt a "közelemben" :B

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#8908) jézusom válasza gozso (#8900) üzenetére


jézusom
addikt

Ha ilyen szögletes, akkor két laposvas a szélein 2-2 lyukkal, és a betont közrefogva menetesszárral összehúzni, remélem érthető.
:))

(#8909) gozso válasza jézusom (#8908) üzenetére


gozso
senior tag

valószínű ez a barkácsmegoldás lesz :)

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#8910) hzsolee válasza gozso (#8900) üzenetére


hzsolee
őstag

Ilyen oszlopokhoz (is) az eonosok is acélszalag pántolóval rögzítenek dolgokat. Ennek hiányában használj hilti szalagot szerintem.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#8911) lakisoft válasza hkari (#8895) üzenetére


lakisoft
veterán

Ez az oldal majdnem 2x annyiért árul mint más.

(#8912) lakisoft


lakisoft
veterán

Hikvision kameráknál hogyan kell beállítani hogy folyamatosan rögzítsen és a mozgásokat is jelezze a felvételnél? Eleinte így működött de kissé elállítottam.

(#8913) bigrock válasza lakisoft (#8912) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Kamerában SD kártyára, vagy NVR/ PC/ NAS, stb-re rögzítesz?

(#8914) odrif válasza bigrock (#8913) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem a Hikvision kamerába nem sikerült beállítanom, hogy folyamatosan rögzítsen SD kártyára vagy NAS-ra.
Lehet ehhez már külön NVR szükséges neki.

20 éve a Prohardveren

(#8915) ValeZole


ValeZole
csendes tag

Sziasztok,

Tud valaki segíteni?
Beltéri wifi-s forgatható kamerát szeretnék venni ami mozgásra tud riasztást küldeni telefonra/e-mail címre.
Xiaomi mijia 360 720p ami szimpatikus, de annál is olvastam több embernél hogy labilis a felhő szolgáltatása és anélkül nem küld riasztást. Mit tudtok ajánlani ami 100%-osan működik?
Köszi!

(#8916) markussandor válasza modflow (#8899) üzenetére


markussandor
senior tag

Ilyen kamerám is van, jó képe van, sötétben is.
A 30m nem kamu, 20-22 m-re van a kamerától a kapu, de át is lát rajta, az út túloldalán álló kocsit is látom sötétben.

(#8917) modflow válasza markussandor (#8916) üzenetére


modflow
veterán

És a tiéd 4 vagy 6 mm-es lencsével rendelkezik?

Továbbá hogyan oldottad meg az áram ellátását? Mert ha jól látom, ezek 12 V-ról mennek.

(#8918) lakisoft válasza bigrock (#8913) üzenetére


lakisoft
veterán

Csak NAS-ra rögzítek meg be van állítva a cloud szolgáltatás is.

(#8919) modflow válasza modflow (#8917) üzenetére


modflow
veterán

Ja és még egy fontos kérdés. Ez mire rögzít? Tud SD kártyára?

(#8920) Impair1980 válasza odrif (#8914) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Nekem 2 db hikvision kamera rögzít folyamatosan Qnap Nas-ra, minden hiba nélkül.

(#8921) #76545280


#76545280
törölt tag

Sziasztok Azt szeretném kérdezni hogy ezek az IP kamerák alkalmasak arra hogy például a Skype al együtt működjenek?

(#8922) lakisoft válasza #76545280 (#8921) üzenetére


lakisoft
veterán

Arra a webkamerák jók. Mire szeretnéd használni? :R

(#8923) markussandor válasza modflow (#8917) üzenetére


markussandor
senior tag

Ugyanúgy 6mm-es a lencse. POE switcre kötöttem, így egy vezetékkel kellett csak kiállnom.

(#8924) modflow válasza markussandor (#8923) üzenetére


modflow
veterán

Köszi.
De van benne SD kari foglalat?

(#8925) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Szeretnék tőletek tanácsot kérni. Amire szükségem lenne egy apró, fekete (jól álcázható), kültéri, wifis, mozgásérzékelős, lehetőleg csíptethető kamera. És hozzá valami, hogy felhőbe lehessen tárolni. Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket. :D

(#8926) modflow válasza modflow (#8924) üzenetére


modflow
veterán

Ill. most látom ez nem is WiFi-s?
Tehát áram mellett még lant is húzni kell hozzá?

Nekem ez így nem jó. :(

(#8927) markussandor válasza modflow (#8924) üzenetére


markussandor
senior tag

az enyémben nincs sd kártya foglalat

(#8928) markussandor válasza modflow (#8926) üzenetére


markussandor
senior tag

Biztonsági kamerát akarsz üzemeltetni, vagy játékot?
A wifi csak erősen korlátozottan lesz alkalmas erre a feladatra, de majd rájössz.
Ha rám (ránk) hallgatsz, elfelejted a wifit!
Csak egy ethernet kábelt (Cat5 vagy újabb) kihúzni a kamera és a switch között, POE switch hiányában egy POE feladó kell neked.

(#8929) modflow válasza markussandor (#8927) üzenetére


modflow
veterán

Köszi. Se SD kari, de wifi.... Akkor ez felejtős nekem.

Erről mi a véleményetek?
Dahua 3MP IP Camera DH-IPC-HFW2325S-W WIFI Camera

(#8930) lappy válasza modflow (#8929) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Ez már jó kamera hiszen lehet wifin is illetve lan-on keresztül is

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#8931) kgab88 válasza gozso (#8900) üzenetére


kgab88
csendes tag

UNI Tartó, Metz (BAND-IT) szalag, záróbilincs. Bármilyen oszlopra stabil rögzítés.
[link]
[link]

Ámbár kell hozzá egy ilyen szerszám: BAND-IT C001 pántoló szerszám
[link]

Informatikai vezetékes és vezeték nélküli hálózatok kivitelezése. Biztonságtechnikai rendszerek telepítése, karbantartása, javítása. http://portcomp.hu

(#8932) kgab88


kgab88
csendes tag

Mindenkinek a figyelmébe ajánlanám, aki olcsó kamerás szettet, rögzítőt szeretne vásárolni akár ali-ról, e-bay-ről, stb., akár (hogy magyar is legyen benne) gruppi, diszkontdepó, stb., hogy nem egy NBH-s megkeresés érkezett ilyen neve-nincs eszközöket üzemeltető személyekhez, hogy a DVR, NVR bizonyos szervereket támad. Nem említeném miket, de elég sok félét. Van akivel csak leszereltették, de olyan is akitől lefoglalták. A kamerát azért nem említettem, mert olyannal még nem találkoztam. Ez még nem jelenti azt, hogy nincs. Viszont NVR/DVR eszközökkel már elég sokkal.

Informatikai vezetékes és vezeték nélküli hálózatok kivitelezése. Biztonságtechnikai rendszerek telepítése, karbantartása, javítása. http://portcomp.hu

(#8933) Janos250 válasza kgab88 (#8932) üzenetére


Janos250
őstag

Ez így, alátámasztás nélkül a chemtrail és egyéb hasonló információk kategóriája. A mindenegybenblogon olvasható?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8934) modflow


modflow
veterán

Arra van valami szabályzat, törvény, hogy hogyan kell elhelyezni a biztonsági kamerámat?
Pl. nézhetem a kerítésemet, de azon túl az utcát, járdát már nem nézheti?

Csak mert a ház előtt 6m-re már járda van....

(#8935) Tarek El-Ali válasza modflow (#8934) üzenetére


Tarek El-Ali
tag

GDPR?

Lenovo Yoga500 i5 , Config 1:AMD X4 760K 4000 MHz ,ASRock FM2A75 Pro4-M ,2*4Gb HyperX 1600MHZ AMD R7770 KINGSTON V300 120 GB,HDD 1TB, Config 2 :AMD X4 630 , 12GB Kingston HyperX 2*2+2*4 VGA: HD5770 , MiniPC1 : OrangePiPC+ , MiniPC2: BPi M1+

(#8936) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok!
Wifis, lehetőleg zoommal ellátott IP kamerát keresek, kültéri használatra.
A nyaralót szeretném figyelni vele, jó lenne ha minél nagyobb szögben látna/forgatható lenne :R

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#8937) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Dahua HDBW4631R rögzít hangot is? Sajnos nem találtam róla infót

(#8938) regenyid


regenyid
tag

Sziasztok,

Egy kicsit a kompatibilitási dolgokról szeretnék érdeklődni.
Többféle gyártó termékét kikértem az elmúlt hetekben tesztelésre, hogy egy konkrét rögzítővel teszteljem a kamerákat. Az ONVIF szabvány miatt abból indultam ki, hogy keresek egy rögzítőt ami viszonylag jó áron képes működni a legtöbb kamerával, és tudja a legfontosabb funkciókat ( mozgásérzékelés, riasztás, PTZ vezérlés, stb.. ).
Találtam is egyet amit előszeretettel használ elég sok forgalmazó csak egyszerűen saját nevére kereszteli.
Eredeti, Fisotech, Identivision, Sec-Cam. Ezek kivétel nélkül mind ugyan azok a rögzítők.
Nekem is ilyen rögzítőm van otthon, amire Fisotech kamerák vannak jelenleg kötve, de teszteltem már Hyundai, Hikvision kamerákkal is. Telefonos alkalmazása kiválóan működik, CMS szoftvere tökéletes és minden tud magyarul.
Ti hogy álltok ehhez a témához? Ti a kamerához saját rögzítőt használtok, vagy jó az elgondolásom ezzel kapcsolatban, hogy tulajdonképpen a kamerán van a hangsúly, az legyen jó minőségű, a rögzítő másodlagos valamilyen szinten. Persze ez sem elhanyagolható, de ha egy 15.000 Ft os rögzítő is tud vezérelni egy Hikvision kamerát, és annak minden funkcióját, akkor mi értelme megvenni a 40.000 Ft-os Hikvision rögzítőt?
Vagy esetleg nem megy minden funckió stabilan, hiába az ONVIF?

[ Szerkesztve ]

www.rdelectronic.hu

(#8939) modflow válasza Tarek El-Ali (#8935) üzenetére


modflow
veterán

Abban van ide vonatkozó rész?

[ Szerkesztve ]

(#8940) nTom válasza regenyid (#8938) üzenetére


nTom
aktív tag

Mikor még csak terveztem hogy hik kamerákat veszek, akkor hik rögzítővel gondoltam a rendszert. Itthonról, boltból.
Majd kínából kezdtem rendelni apránként mindent. Itt a fórumon volt szó olcsó rögzítőröl, gondoltam veszek egyet, amíg nem lesz kedvem egy drága hikvisionra beruházni

Ez volt az. [link]

Nem isvolt gond az első 3 kameráig. Eleinte az olcsó kamerákat kerestem, majd kezdtem átállni a drágábbakra. És azokat nem ismerte fel. Akkor vettem egy nvr panelt, 8 csatornásat, gondoltam azzal működni fog. Hát nem. Na ezekhez az olcsó rögzítőkhöz frissítés sem található, 2017 tavaszi lehetett rajta.
Ezért vettem egy hik rögzítőt

(#8941) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!

Ezen a fórumon miért nem ajánlottak az ilyen és hasonló analóg szettek?
Ezekből is vannak 2 megásak is tehát jó minőséget rögzítenek és viszonylag egyszerű a telepítésük és hálózatba is köthetőek.

Kíváncsiságból kérdezem(nem támadás) mert nekem tökéletesen bevált és én az ip kamerákról váltottam hasonló szettre.. :U

(#8942) zsoika válasza tobias40 (#8941) üzenetére


zsoika
addikt

Mert a topik neve hálózati/ ip kamera.

(#8943) markussandor válasza tobias40 (#8941) üzenetére


markussandor
senior tag

Talán azért, mert az analóg technika felett rég eljárt az idő?

(#8944) tobias40 válasza zsoika (#8942) üzenetére


tobias40
veterán

Hálózati ez is ,pont ezért írtam,csak egy kérdés volt.
Van összehasonlítási alapom és nem értem hogy miért elavult technika,vmint egy átlag alatti user is betudja üzemelni,karbantartani..

Mindegy,csak egy kérdés volt! :R

(#8945) bigrock válasza tobias40 (#8944) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Nem hajtunk el senkit, ha ilyen rendszerekkel kapcsolatban kérdez. :) Itt lényegében csak a rögzítőn van ethernet interface, a kamerák analógok. A minőség egész jól megközelíti a valódi IP-s kamerákét. Otthonra, kis üzletekben még mindig jó választás lehet, de már nem előremutató technika.

(#8946) Janos250 válasza nTom (#8940) üzenetére


Janos250
őstag

Nekem ugyanez van, ugyanonnan, csak akkor akciósan 8 ezer alatt volt. Nagyon sok gond volt vele: Meg kellett tanulni a használatát, ami megfelelő doksi nélkül kissé macerás volt, bár a többi hasonló eszköz programozásához nagyon hasonló. :) Azóta nincs vele gond. Ja, és amíg olcsóbb HDD volt benne, addig is voltak gondok. Most a WD purple-el nincs probléma, bár nekem csak 3 kamera fut rajta, de próbáltam hattal is, de nem üzemszerűen.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8947) Janos250 válasza regenyid (#8938) üzenetére


Janos250
őstag

Én a következőképpen látom:
Kétféle felhasználó van:
Az egyik, aki megrendelésre installál, átad egy rendszert. Ott nem engedhető meg, hogy évenként, vagy gyakrabban babrálni kell rajta, mert nem lesz több megbízás. Oda a bombabiztos megoldás kell, mindegy milyen áron, mert a megrendelő fizeti.
Másik típus a barkácsoló amatőr, mint én is. Annak nem életbevágó, ha néha bíbelődik vele, hiszen saját maga helyezte üzembe, saját maga üzemelteti, nem többmilliárdos épületekben, hanem a saját házában.
Az olcsók mind ugyanaz? Többnyire igen. A doboz persze különbözhet. Az alaplapján ott van egy halom hely, abban különböznek, hogy melyik alkatrész van berakva, melyik nincs.
Nekem pl. (mint az előbb már írtam) ugyanez van. Az analóg kamerákat kezelő rész nincs beforrasztva, így csak NVR. Kapható olyan változatban is, ahol az analóg rész is be van forrasztva. Alin csak a panel is megvehető, különböző kiépítésben, de nem érdemes, mert dobozzal együtt is gyakorlatilag ugyanannyiba kerül.
Hasonló a helyzet az olcsó kamerákkal is. Zöme a Huawei/Hisilicon belsőt tartalmazza. A legolcsóbbak régebbi panelt, a kicsit drágábbak újabbakat. Érdemleges dokumentáció nincs. Pl. hiába van rajta UART csatlakozás, nem tudunk vele mit kezdeni. Ki sincs vezetve, de a panelon ott a lyukak.
Az eladók leírása is gyakran értelmezhetetlen. A "mindent tud magyarul" : igen, de milyen magyarsággal! Az angol használhatóbb!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8948) Vityahun


Vityahun
tag

Sziasztok!

Keresek IP kamerákhoz valami rögzítő szoftvert. Egy core i5-ös számítógép adott nagy tárterülettel, 6-8 kamera képét szeretném vele menteni. Webes , vagy könnyen visszanézhető formátumban. Freenas-t már néztem, de olyat szeretnék ami kifejezetten ip kamerákhoz van, és könnyen kezelhető.
Ti használtok erre a célra külön hardvert/és szoftvert, vagy gyári rögzítők inkább?

Üdv.:Vitya

Ericsson GA318 - Nokia 5110 - Panasonic GD75 - Nokia 6230 - Nokia 6233 - Nokia 6310i - Nokia E65 - Samsung Galaxy 3 - Nokia E52 - Lumia 710 - Lg Optimus 4x HD - Lumia 520 - Lumia 630DS - Lumia 925 - Lg G3 Titan - Samsung Galaxy S7 - Iphone 7 - Xiaomi MI 9 - Play more!

(#8949) sambenez válasza Vityahun (#8948) üzenetére


sambenez
addikt

iSpy-t próbáld ki.

(#8950) bigrock válasza Vityahun (#8948) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha a PC-t csak kifejezetten erre a célra tartod, akkor annak az árából simán kijön egy 8 csatornás rögzítő és az mégiscsak célhardver, nem beszélve a fogyasztásáról és a zaj tényezőről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.