Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Vagany válasza Vagany (#8204) üzenetére


Vagany
őstag

Ebben valaki tud tanácsot adni? Nem jól kérdeztem, vagy még valamit meg kéne adnom?

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#8252) kirkri válasza Vagany (#8251) üzenetére


kirkri
addikt

Szerintem a topikban aktív hozzászólók többségének kültéri kamerákkal kapcsolatban van tapasztalatuk. Sokan közülük telepítéssel foglalkoznak, de jellemzően adott márkák termékeit szerelik.

Az ilyen beltéri kamerákat általában megveszik az emberek, bedugják és megy. Mivel nem kell hozzá nagy szakértelem és probléma sincs velük, így nem jönnek a tulajok a topikba eszmecserére az ilyen kamerákkal.

Xiaomi Mija kameráról még csak-csak láttam itt bejegyzést a topikban, de a másikról nem rémlik.

21 éve a Prohardveren! ™

(#8253) fireman123 válasza fulton (#8249) üzenetére


fireman123
őstag

Függőleges látószögre itt 42 fokot írnak.

(#8254) fulton válasza fireman123 (#8253) üzenetére


fulton
addikt

Valóban. Köszönöm.
Azon agyalok kell e nekem 8MP, meg fogja e bírni a NAS..lehet elég lenne 5MP is. Lényegében a kamerától (kapu előtti rész) ami a keritéssel kezdődik 5.5-6m a kamerától, és onann az útig ami + 5,4 m, szélessége a területnek meg olyan 8-9m. több is van de ott a tuja amiatt ugysem tudná venni. És gondolkodom hogy elég lenne egy 4mm lencsés is a 2.8 helyett erre a részre ebből a távolságból.

(#8255) bigrock válasza fulton (#8254) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Szerintem hót felesleges 4MP-nél több, hacsak nem akarod egyenként számolni az illető hajszálait. Az objektívre pedig feljebb már többen válaszoltunk.

(#8256) fireman123 válasza fulton (#8254) üzenetére


fireman123
őstag

Nekem a kerítéstől 5 m-re van a házam és 15,5 m széles az utcafront és a kamera a ház eresze alatt az utcafronti szélesség közepén lenne, a 15,5 m szélességet 114 fokos látószögű kamera fedi le (kiszerkesztettem), én az alábbit néztem ki: [link], ennek éppen 114 fok a látószöge, bár mint kiderült itt már van hordó torzítás :(((

A #8239-re valaki tudna segíteni? :R

[ Szerkesztve ]

(#8257) nTom válasza fireman123 (#8256) üzenetére


nTom
aktív tag

Kezdj el visszaolvasni, sok infó van a hsz-ekben

(#8258) Vagany válasza kirkri (#8252) üzenetére


Vagany
őstag

Köszi a választ. :R Értem, de ti legalább jobban értetek hozzá, melyiket érdemesebb megvenni. Ha jól láttam sok paraméterben egyezik a két kamera, de van köztük két kis különbség. A Tp-link-nél [link] láttam utalást az onvif-re a Xiaomi-nál nem [link]. De azt sem tudom pontosan mi az az onvif (valami általános szabvány). Ha jól értem ezek szerint csak a saját applikációjával lehet nézni a xiaomi képét? Illetve a TP-linken van hálózati csatlakozó. Jobban tetszik a Xiaomi, és ez most nagyon jó áron is van, van is jó pár xiaomi cuccom a mihome app-ban, de nem akarok mellélőni a digoo után, az borzasztó volt.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#8259) fireman123 válasza nTom (#8257) üzenetére


fireman123
őstag

Hát igen, 8000 hozzászólás elég sok és nagy részét valószínűleg nem is érteném :B, ....gondoltam hátha tud egy hozzáértő pár mondattal útbaigazítani egy kezdőt...... :R

(#8260) sambenez válasza Vagany (#8258) üzenetére


sambenez
addikt

A xiaomi a felhője nélkül szinte biztosan elérhetetlen lesz. Hiába néznek ki jól ezek a kamerák, csak korlátozásokkal használhatóak. Nekem is van egy dafang, de egy szenvedés használni. Hiába csatlakozik a hálózatra, ha nincs felhő még az sd kártyáját sem lehet elérni a saját programjából sem.

(#8261) PodMAN válasza bigrock (#8255) üzenetére


PodMAN
senior tag

Szerintem a Hikvision EasyIP 3.0 sorozatban az 5MP modellek még “megérik” a felárat, de a 8MP már tényleg felesleges. A lencse vonalélessége, “felbontása” miatt már nem lesz jobb a végeredmény.

(#8262) fulton


fulton
addikt

Most nagyon meg fogtok utálni :D
Elnézést kérek hogy bombázlak benneteket a kérdésekkel, de szeretnék jól dönteni, és adok a válaszaitokra.

Van a teraszunk alatt egy lámpaburok, ami teljesen szinte úgy nézz ki mint egy dome kamera. Ezt le fogom szedni (mivel nem használjuk) és végülis ide fog kerülni egy Dome kamera.
Így észrevétlen marad (szerintem). Nem szembetűnő majd a változás.
A kérdés most már hogy megvan a helye, /lemértem a "centiket :D "./

5.5 m távolságra van a kiskapu keritéstől, kicsit ségonton mint látható. Onnan az út még + 5.5-6m.
A kérdésem, vegyem e a 4mm lencsét ide?
Azt szeretném hogy azért felismerhető legyen az arc ha valaki ott van a kapunk előtt pl. Ami legyen olyan 6-8m távolságra a kamerától. Ezért gondolkodom a 4mm mert tartok tőle a 2.8 as nem kivehető lenne (gondolom), cserébe a tujafa is benne lenne...ami felesleges. De kíváncsi vagyok mit gondoltok.

Egyikőtök javasolta hogy tegyem az emeleti szinre, igen ám csak akkor már a kamera a kaputól 5.5m távol, és felfelé olyan 5.9m magasan lenne. És az szerintem elég meredek szögben nézne le a kapu bejáróra, nem?

Azért nem foglalkozom a maradék tujafa melletti résszel, mert ott annyira nagy a fa hogy semmit nem látna a kamera lencséje a kinti részből , így feleslegesnek tartom. Lényegében a narancssárga kocka lenne figyelve.

Hikvision DS-2CD2185FWD-I ehhez milyen kötődobozt vegyek hogy a sík mennyezetre falra fel tudjam fogatni kábelezni?

[ Szerkesztve ]

(#8263) bigrock válasza fulton (#8262) üzenetére


bigrock
Topikgazda

(#8264) fulton


fulton
addikt

Köszönöm, otthon meglesem a gépen.
Egy 5 MP 8 MP IP kamerával 2.8 as lencsével egyébként milyen tárgytávolságig (kb) lehet arcot felismerni kb?

(#8265) fulton


fulton
addikt

Hát fiuk, eléggé beleásom magam, külföldi fórumokon több helyről is olvastam hogy maga a hikvision ip kamera elég sokaknál rosszul rögzit, lekapcsolódik stb stb..problémás, bár nem tudom megoldották e a szoft ját és hogy az volt e a baja...
Amit nem vizsgáltam meg, mi van ha elég lenne egy IP rögzitő is. Hm..milyen legkisebb csatorna kiosztású lenne jó egy 2185 ös 8MP ip camhoz? Mind1 milyet veszek, a minőség az ugyan olyan lesz?

A másik hogy ezt én össze tudom e majd kötni a NAS-ommal. Lényegében maga a rögzités NVR ről menne kiküszöbölve a fent említett esetleges hiba lehetőséget. Ugyan akkor fontos lenne hogy az NVR -t rá tudjam csatlakoztatni a nas-ra, és azon át is használni..így mobilról stb stb.-..
(csak mert akkor nem adnám el a kis 218j nas-om, és nem kéne venni 418play (154e).

(#8266) fulton válasza fulton (#8265) üzenetére


fulton
addikt

Hikvision DS-7604NI-K - ezt néztem hozzá. (ha jól látom ez PoE-s, tehát a tápja a kamerának már meg lenne oldva.
Egyébként ahogy látom ezek a kamerák tudnak SD kártyára is felvenni. Full felbontáson H265 mellett (gondolom hálózatról, pc lehet konfigurálni őket).

Mi szükség van akkor az NVR ekre ha csak 1 db kamerám lesz?

SZertném ha pár napot mentene max felbontáson, mobilról élőben tudjam nézni, mozgás érzékelés, akkor privát zóna kijelölés...ezeket szeretném lényegében. Ezeket tudja maga a kamera is egymagában?

(#8267) nTom válasza fulton (#8266) üzenetére


nTom
aktív tag

Eloszor vedd meg a kamerat gyors memkarival, hasznald. Ha jol mukodik, nem kell nvr.

(#8268) bigrock válasza fulton (#8266) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Egy kamera esetén nem kell az NVR. Egy 64GB-os SD kártyára kb. 2-3 napot tudsz rögzíteni. A kamera minden intelligens funkciót tud magában is.

(#8269) fulton


fulton
addikt

Igen, de lassan áll össze a fejemben ez az egész. de már kapisgálom végre...mindenkienk nagyon köszönöm a segítséget ismételten!! :R

Srácok, az este találtam egy nagyon jó programot, kár hogy fizetős. Ezzel aztán bármilyen szitut letudtok modellezni és hogy milyen lencse kell hozzá, milyen látószög baromi jó.

[ Szerkesztve ]

(#8270) fulton válasza fulton (#8269) üzenetére


fulton
addikt

az lemaradt, hogy trial verziója van:)

(#8271) Zola007


Zola007
veterán

Mit érdemes inkább venni ha 2 kamerás rendszert szeretnék?

2db Xiaomi Dafang + gateway
vagy
2db Xiaomi Aqara
vagy
2db Xiaomi 1080p Yi Home kamera ►[link] emellé kell gateway?

:R

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#8272) sambenez válasza Zola007 (#8271) üzenetére


sambenez
addikt

Az attól is függ mit szeretnél. Ezekkel minddel kötve leszel a felhőhöz, és csak a saját alkalmazásából tudod elérni.
De ha éppen valamiért nem éri el a kamera a felhőt, akkor te sem éred el a kamerát.
Egyébként az Aqarában van gateway ha egyre gondolunk, így abból elég lenne egy és mellé mondjuk egy dafang.

(#8273) YxVs válasza kirkri (#8243) üzenetére


YxVs
senior tag

Köszi a leírást okos kaputelefon ügyben.
Ugyanebben a cipőben járok.
Én max. 35-40 ezret szánnék rá.

Az alábbi itthon is kapható típusokról van esetleg tapasztalatod?

[link]
[link]
[link]
[link]

Fő elvárások:

- legyen rajta LAN csatlakozó
- kétirányú kommunikáció mobil applikáción keresztül
- lehessen hozzá hagyományos beltéri csengőt is csatlakoztatni
- lehessen vele zárat működtetni, vagyis nyitni a kaput

Talán az utolsó linkelt a legszimpatikusabb, de fogalmam sincs, hogy mennyire megbízhatóan működik a távoli elérés, kétirányú kommunikáció, vagyis az okos funkciók.

Teszteket nem nagyon találtam sehol.

Üdv,
YxVs

[ Szerkesztve ]

(#8274) kirkri válasza YxVs (#8273) üzenetére


kirkri
addikt

Sajnos hazai tapasztalatom nincs.
Én ezzel a kínai változattal szemeztem, ez megfelelne az elvárásaidnak, de elég nagy volt a bizonytalanság, hogy meg merjem-e venni, vagy sem. Egy ekkora összegnél már nem akartam bizonytalanságot, így a piacon kapható egyik legjobb típust választottam, de itt pedig a fentebbi kompromisszumokat kellett kötnöm.

Az általad linkelteket javaslom nézd át minden paraméterre egyesével. Az elsőt semmiképp ne vedd meg, mert 0.3 MP-es kamera nagyon harmatos képminőséget fog neked produkálni. 720P alá ne add. Az utolsónál a látószöget találom kevésnek 70 fokkal. Én a másodikat próbálnám ki, ha választani kellene közöttük, de szigorúan online megrendelve, hogy az elállással élni tudjak, ha mégsem úgy működik ahogy szeretném.

Gondolkodom én is elektromos zár működtetéssel, de nem tudom akarok-e vele bajlódni, mert most felhasználtam a kapuhoz kihúzott kábelemet, másik meg már nem férne bele a védőcsőbe, szóval kicsit körülményes lenne.

21 éve a Prohardveren! ™

(#8276) fulton


fulton
addikt

Srácok, a dome kameránál mennyire baj ha éri a nap? Ugyanis a teraszunk mennyezetének szélére kerül majd fel. De valszeg oda fog sütni a nap kb délelőttől pár órán át. (jó pár órán át). Rontja a minőséget?
Szóval tartok tőle hogy a 2.ik helyen fogja érni a nap, bár nem vagyok biztos benne. Mert ugye ott teljesen a szélén lenne, míg az első esetben a mennyezet közepén 0.5m bentebb.
Íme hozzá egy valós rajz hova is gondolkodom a kamerán:

------------
------------

A 2.ik verzió: Ez esetben a közut 11m-re van a kamerától, és ott a progi 134px/m ír rá. Progi szerint pont az a zóna határ ameddig még felismerhetem az ismerős személyt. Namost mint látható próbáltam elkerülni a tetőt ami a keritésen van hogy kicsit rálásson a kiskapu nagykapu előtti részre. 2.8 as lencsével.

Vagy ez:


1 verzió: Itt azért lenne jó mert a lámpa burkot leszedve, fel sem tünne senkinek hogy az egy kamera, míg a 2.ik verziónál azért szembetűnő lesz hiába dome. Ez esetben az út szélénél 200px/m van.
És ez 4mm lencsével van készítve.

Ti hogy tennétek fel?

[ Szerkesztve ]

(#8277) fulton


fulton
addikt

Ugye ez most azért nem mind1, mert 2.8 vagy a 4 es lencsét kell vegyem.
Egyébként maga a kerítés vonala a kamerától olyan 4,7 m van kb a 2 ik verziónál -0.5m Míg a kerités és a közút között van 7,1m.
Az a tető nagyon rossz helyen van, de nem tudok mit csinálni már.
Egyébként a rajz méretarányosan lett megcsinálva.

(#8278) lappy válasza fulton (#8277) üzenetére


lappy
őstag

Kültéri kamera lesz akkor nem gond bár a műanyag előbb utóbb megsargul de ez nem befolyásol semmit.
Ha van benne wdr funkció akkor látható lesz ki megy jön.

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#8279) fireman123 válasza fulton (#8276) üzenetére


fireman123
őstag

Ezeket milyen progival csináltad? :Y

(#8280) fulton válasza fireman123 (#8279) üzenetére


fulton
addikt

Belinkeltem Nektek pár hsz el lentebb

(#8281) fireman123 válasza fulton (#8280) üzenetére


fireman123
őstag

hmmm, ....ez tényleg jó, viszont ezzel a progival nem látom a teljes kerítés szélességet a kiválasztott 114 fokos kamerával (mindkét oldalon kimarad kb. 1,5-1,5 m), pedig archicad-el kiszerkesztve a megfelelő méretekkel és látószöggel éppen befogná :(((

[ Szerkesztve ]

(#8282) fulton válasza fireman123 (#8281) üzenetére


fulton
addikt

nem értem mit írsz. Te szerkeszted meg a keritést, meg lehet adni a magasságát, vastagságát távolságát hosszát.. mindent....

[ Szerkesztve ]

(#8283) Sinu


Sinu
senior tag

Sziasztok!

Ahogy előttem már többen, én is kezdek hülyét kapni a Xiaomi Dafang-tól.
Ma érkezett meg, nem sikerült még hadra fogni, lassan jön a baba, addigra szeretném, hogy működjön. Segítsetek kérlek.
Elolvastam a vonatkozó hozzászólásokat, próbáltam több féle leírás alapján. Volt 4.2.5 Mi Home, nem ment vele, volt legfrisebb, azzal sem. Mainland China-ra van állítva. "Connecting to network timed out". T-home ZTE Router 2.4 van, ehhez kellene csatlakoznia. Ha számít, a telefon régió beállítása India.

Mit próbáljak még meg?

:W :W

No Future

(#8284) fireman123 válasza fulton (#8282) üzenetére


fireman123
őstag

Ha ezzel a progival szerkesztem meg a helyszínt akkor az elhelyezett 114 fokos látószögű kamera "nem látja" a teljes kerítés szélességet, hanem csak keskenyebb részt. Míg ha archicad (építész tervező) progival megszerkesztem ugyanazt a helyszínt és elhelyezem a rajta a kamerát akkor a 114 fokos látószögbe belefér a teljes kerítés szélesség. Olyan mintha ebben a progiban a 114 fokos látószögű kamera kisebb szögben látna, azaz pontatlannak tűnik ez a progi ebből a szempontból.

(#8285) Vagany válasza sambenez (#8260) üzenetére


Vagany
őstag

Ezek szerint érdemesebb lenne a TP-Link-et választani? Vagy ez a felhős dolog ott is fennáll. Nekem az lenne az ideális ha számítógépről el tudnám érni a kamerát, már az is jó lenne, ha a vele egy hálózaton lévővel el tudnám érni, de egyikhez sem találok PC-re app-ot, az igazi az az lenne, ha távolról is láthatnám PC-n. Ezek alapján a TP-Link jobb választás, vagy ez az "onvif" ez nem erre való? :U

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#8286) fireman123 válasza fulton (#8276) üzenetére


fireman123
őstag

Szia, .......a progiban a "kamera-telepítési rajz" fülön valamint a "Tervező" fülön mit jelentenek a különféle színű területek a látómezőben? (sárga, sötét zöld, világos zöld....)

(#8287) fulton


fulton
addikt

Ha pirosossal indul , azt jelenti azon belül nagyon jó a képminőség, arc kétséget kizáróan felismerhető.

Sárga, ha ugymond ismerős arc van akkor felismered "hogy ez xy".

A zöld ahol arcból részletet nem látni, de pl rendszám leolvasható.
(azon tul meg még rosszabb a cucc)-
Azt hiszem így van. Alacsony felbontású kameránál lehet kapásból sárgán indul.

Szóval valahogy így képzeld el.

[ Szerkesztve ]

(#8288) fulton


fulton
addikt

A kamera modeleket frissitsd le. (elvileg telepítés után első inditásnál ki is dobja)

(#8289) Zola007 válasza sambenez (#8272) üzenetére


Zola007
veterán

Egyelőre csak szeretnék valamit, amivel néha rá tudok nézni a lakásra.
Rögzít felvételt, ha mozgás van és nem helyi adathordozóra menti a felvételt.
Illetve egy olyan rendszert, ami ha nem válik be, akkor különösebb huzavona és bukó nélkül el tudom adni.
35 dollár környékén látom az Aqara-t aliexpressen

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#8290) fireman123 válasza fulton (#8287) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infót!

(#8291) farkas-j válasza Vagany (#8285) üzenetére


farkas-j
őstag

A PC-n való megjelenítéshez nem kell app. Általában böngészőben megnézhető a kép, ill ott elérhetőek a beállítások. Én vettem 2db Wanscam kamerát, amiről csak annyi információt mellékeltek, hogy a hozzávaló appal lehet kezelni és képet nézni. Amikor beüzemeltem az appal a kamerákat, utána végigszkenneltem a hálózatot és megtaláltam őket. Kiderült, hogy a 81-es nem publikált porton lehet elérni böngészőből őket. Innentől más PC-ről is nézhető konfigurálható.
Mivel nekem 7 féle kamera és rögzítő képét kell elérnem, ezért Androidra kerestem olyan appot, ami mindegyiket kezeli és egyszerre meg tudja jeleníteni őket. Nekem a Net Eye app vált be, így meg is vettem a full verzióját.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#8292) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Aki használ ilyen infravetőt, az meg tudná mondani, hogy mennyire vízálló, időjárás álló?
Olyan helyre kellene szerelnem, ahol éri minden, eső, napsütés, hó...

(#8293) kirkri válasza huan (#8292) üzenetére


kirkri
addikt

Én használok már egy éve, de vízállóságról sajnos nem tudok nyilatkozni, mert nekem nagyjából az eresz alatt van. Egy-egy nagyobb eső ugyan éri, de hó biztosan nem. Egyébként ettől a négyestől én nagyobb "fényt" vártam. A kamerámba beépített két array led erősebb, mint az ebben lévő négy.

Tegnap rendeltem egy hatos változatot, kíváncsi leszek arra.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#8294) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,
Az alábbi kamera elhelyezés közül szerintetek melyik a célszerűbb? Mindkét esetben az eresz alatt lenne elhelyezve 3,9 m magasan.
Adatok: pince+fsz+tetőtér beépítéses családi ház, egy kamerával szeretném megoldani (többet nem akarok költeni), a bal oldali nagykapunál lejtős kocsilejáró van a szuterénben lévő garázsba és mellette előkert, a ház személybejárata a kiskapuval szemben van.
A rendelkezésre álló keretből az alábbi kamerát választottam, ez fogja be legjobban a 15,5 m szélességű utcafrontot, a ház 5 m-re van a kerítéstől.

Középső elhelyezésnél a [/Hikvision-DS-2CD2125FWD-I 2,8 mm-es] lenne, illetve ha oldalra tenném akkor ugyanennek a kamerának 4 mm-es verziója.
Nekem célszerűbbnek tűnik a középső elhelyezés, de elég necces, hogy befogja-e a 15,5 m-es szélességet, oldalra elhelyezve jobb a befogás, viszont távolabb van a személyforgalomtól. (bár a betörőnek gondolom mindegy lenne, hogy hol van a személyforgalom :D )
Szerintetek melyik a jobb elhelyezés?

Középső elhelyezés (2,8 mm-es):

Szélső elhelyezés (4 mm-es):

[ Szerkesztve ]

(#8295) kirkri válasza fireman123 (#8294) üzenetére


kirkri
addikt

Én középre tenném, ha megoldható. Részben jobban szemet szúr a betörőnek a kamera, másrészt egy szemből készített felvételen jobban felismerhető az arc, mint egy oldalról készített felvételen.

Ha mindenképp hozzád akar bemenni, akkor úgyis maszkot húz a fejére, akkor meg lehet bármilyen kamerád. Én az elriasztást fontosabbnak gondolom, ahhoz meg szem előtt kell lennie a kamerának. (És kívülről nem fogja tudni, hogy nincs-e másik kamera)

Én még egy jó feltűnő, sárga alapú "kamerával megfigyelt terület" jelzést is kitettem a kapuhoz ami az utcán elhaladva is látszik.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#8296) fireman123 válasza kirkri (#8295) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi a véleményt, valóban célszerűbb középre tenni, a ház sarka éppen a telek szélességének középvonalában van, így a saroknál az eresz alól jobbra-balra egyformán lát a kamera.

(#8297) fulton válasza fireman123 (#8294) üzenetére


fulton
addikt

Áá nagyon prof vagy. Örülök hogy sikerült kiismerni. Jó kis progi, nagy segítség a vizuális dolgokban előtervezésben:)

Szerintem a 2.8-as egyértelműen jobb a célra. FŐleg hogy teljes sikjában sárga zónában lenne amint belép a kapun. Ellenben a 4mm megoldással, + még oldalról is, az egy sárga zónánál ráadásul nem teljesben nem tul előnyös a felismeréshez.

[ Szerkesztve ]

(#8298) fireman123 válasza fulton (#8297) üzenetére


fireman123
őstag

Tényleg jó progi, ....köszi a linket :R, ...ez a trial verzió csak egy ideig fog működni vagy nincs időkorlát csak korlátozva van benne esetleg pár funkció? ....az ncore-on van "teljes verziós : ;) ", de egy régebbi (7.2-es) változat.....

[ Szerkesztve ]

(#8299) fulton válasza fireman123 (#8298) üzenetére


fulton
addikt

Fogalmam nincs. De a céllját nálam megtette:) a kamera megjött, lassan fel is szerelem.

(#8300) fulton


fulton
addikt

Mielőtt feltenném, Az ártana neki ha olyan helyre kerül ahol nincs védve a napsütéstől?
Magyarán onnan hogy felkel a nap és kezd melegedni folytában sütné. Szinte egészen míg le nem nyugszik. Ez árt neki?

Egyébként maga a kamera anyaga mind a kötődoboz mind a kamera alapja fémből van. Csak arra gondolom hogy nem fog túl forrósodnu kár keletkezni a kamerában? Wdr van benne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.