Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28151) golya32 válasza G@ben (#28150) üzenetére


golya32
aktív tag

Itt van egy:
ez

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#28152) G@ben válasza golya32 (#28151) üzenetére


G@ben
addikt

Nem is tudtam, hogy Jófogáson is van ilyen!
Kösz a tippet! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#28153) Dryman


Dryman
aktív tag

Emberek!
Csirkelábú minigép eladó, avagy birodalmi lépegető kicsiben a tv-d mellé....
[link]

(#28154) Balinov


Balinov
félisten

Toyota tulajok vagy egyeb autos szakik. Tanacs kene...

Avensis 2 napja jelez a muszerfalon, hogy nincs becsukva valamelyik ajto, pedig tutira DE!. Kozponti zarral ennel fogva nem is tudom zarni, csak kulccsal, mig a tavbizgentyuvel ki tudom nyitni.

Ugy fel eve mar 1x elofordult, akkor a csomagtarto ajto volt a ludas, jo kover fujas a WD40el siman megoldotta. Most hiaba fujhatom.

Tegnap korbeprobaltam azt a 4db, gumival fedett, kasztnira csavarozott erzekelot, vegignyomogattam 3x mindet, erzesre mindegyik kapcsolo ugyanakora utat jar be. A csomagtartoval viszont kuzdok, mint malac a jegen, mert ott nincs ilyen kis baszas, mint ezen a guglizott kepen
.

Sem a kasztnin, sem magan a csomagtarto elemen, sem alul a hangszorok alatt, ahol csak a mechanikat ill. bal oldalt egy kabelt tartalmazo muanyag csovzezetot latok.

Van valami tippetek, hogy hogyan tudnam egyszeruen kideriteni, melyik szenzor hulyult meg? Csavarhuzokon, alap kulcskeszleten meg egy fazisceruzan kivul nincs tul sok szerszamom...

ja, 4 ajtos, 2007 januari forgalombahelyezesu, tehat valszeg 2006. 4-ik negyedevben gyartottak a Totya UK-nal.

Koszi a tippeket
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28155) Dryman válasza Balinov (#28154) üzenetére


Dryman
aktív tag

A hátsó zárszerkezet nem az ajtón lévő része tartalmaz egy kis műanyag fedelet hogy ne menjen bele a csomagtartó esetleges mocska...ez a fedélszerű magába a zárszerkezetbe behajló műanyag fedél alatt van a kapcsoló....(kia-nál így van)
egyszerű módon a kapcsoló két vezetékének állapotváltozását figyeli a fedélzeti vezérlő elektronika...
vannak autók melyek a kapcsolók benyomásával nyitják az áramkört, vannak amelyek a kapcsoló benyomásával zárják az áramkört.....ez ugye függ a gyártótól meg a kapcsoló kialakításától....
kiszereled és megméred mit csinál nyitott vagy zárt állapotban....
ha xar a kapcsoló akkor ugyanazt az állapotot adja mind nyitott mind zárt állapotban...
ennek függvényében a kapcsolóra menő vezetékek összekötésével , vagy éppen az egyik saru lehúzásával máris kiiktatható a hibás kapcsoló....csak ugye....ez az állapot adja a fedélzeti vezérlőnek azt a jelet hogy világítson-e a csomagtér lámpája....szóval ha fixen összekötöd a vezetékeket, kihagyva a kapcsolót... hogy azt érezze az autód lelke mintha állandóan zárva lenne a hátsóajtó....akkor lemondasz a csomagtér világítás automatikus felkapcsolásáról is....
gondolom azért egy pici egyszerű műszer csak akad nálad...

akkor viszont bonyolultabb a dolog ha ez az érzékelő magában az ajtón lévő zárszerkezetben van....
az elektromos zárszerkezet működtetése és ez a visszajelzés teljesen külön áramkörön valósul meg, nagy gebaszt akkor sem tudsz csinálni ha mellé"nyúl"sz valaminek... ;)

(#28156) Dryman


Dryman
aktív tag

itt találtam csomagtérajtó mikrokapcsolóról szóló hirdetést...max telefon és megkérdezed a bontóst...
http://racing-bazar.hu/alkatresz/egyeb/toyota_avensis_03_07_csomagterajto_mikrokapcsolo_4_ajtos

(#28157) Balinov válasza Dryman (#28155) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi Laci, bar ennek nekem a fele kinai:) Azt kideritettem, hogy nincs mas, csak fold, szoval ha zar a szenzor akkor jelez a perszónál kompjúternek,hogy az ajto zarva.

Pont olyan kis bizbasz a szenzor az utasteri ajtokban, mint ami kepet linkeltem. Ha gondolod, es megmondod konkretan mirol, lemegyek a kovetkezo cigihez a kocsikulccsal es csinalok telefonnal par kepet... :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28158) Dryman válasza Balinov (#28157) üzenetére


Dryman
aktív tag

ezek szerint ha zár az ajtó, akkor zár a kapcsoló is és a rákötött vezetéket eccerűen a fémházhoz konnektálja.....
ez esetben nem csak a kapcsoló lehet ludas hanem a kapcsoló alján kell valami fémes érintkezőnek lennie a kasztnihoz, vagy maga a felfogató csavar az ami köt a kapcsoló fém részét a kasztnihoz....
szedd le a kapcsolókat és nézd meg nincs e berohadva valamelyik....sőt le se kell szedned ha az utastérvilágítást az ajtónyitás vezérli...
nézed hogy ajtónyitásra van-e utastérvilágítás....ugyanezt nézed a csomagtérvilágításnál is..nyitott ajtó mellett világítani kellene a lámpáknak....
ezeket az állapotjelzéseket az ajtóérzékelő kapcsolók adják....így kiderítheted melyik a gond....

(#28159) Balinov válasza Dryman (#28158) üzenetére


Balinov
félisten

belso vilagitas, beleertve a csomagtarto vilagitast is, 2 koros. vezetoldali, ill utasoldal+csomagter.

Az igazsaghoz hozzatartozik, hogy hatul + csomagterben se az ajto vilagitas, se a belso vilagitas, se a csomagter vilagitas nem jo ugy 1 honapja. Korabban elofordult, akkor egy biztositekot csereltek (nem en).

Szoval sanszos,hogy a hatso vilagitasi korert felelos bizti csereerett, de ettol fuggetlenul mukodott a door lock visszajelzes a muszerfalon egeszen par nappal ezelottig.

Csukott ajtonal a front oldali belso vilagitas mukodik, ebbol gondolom, hogy az azt vezerlo valami az OK

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28160) Dryman válasza Balinov (#28159) üzenetére


Dryman
aktív tag

Hát ha a világítással nem lehet határolni a hibát, akkor marad a kapcsolók egyesével történő vizsgálgatása...lehet nem is a csomagtér ajtó a problémás....
írtad hogy valahová wd40-et fújtál, azt lehet tudni hová????
a csoamgtérajtó kábelkötege is gyakran sérül...simán elképzelhető hogyha magában az ajtó zárszerkezetében van a retesz-érzékelő, akkor pont az az ér van kitörve amelyik ezt a jelzést "szállítaná"...
be kellene határolnod hogy az ajtók valamelyike vagy a csomagtér....
"egyebet nem tudok mondanyi" :)

(#28161) Balinov válasza Dryman (#28160) üzenetére


Balinov
félisten

ezert is nagy koszonet, Laci!

A wd40-et a csomagter zarjaba fujtam, az multkor megoldotta a gondot, csak most ugye az sem biztos, hogy az a gond

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28162) Dryman


Dryman
aktív tag

Ha már autózunk.....
Egy KIA alkatrész beszerzésében kellene segítség....csomagtér ajtó díszlécnek nevezett alkatrészről lévén szó, amely magában foglalja a rejtett kilincs-művet és a rendszemtábla világítást is....
ilyen:

az enyém felfogatása több helyen sérült és már nagyon rendbe kellene raknom...
bontóban semmi esély, ugyanis ők is letörik, mielőtt sikerülni kicsavarozni...marad az új beszerzése...
idehaza drága és nincs is festve. Lengyelországi kereskedésekben megfelelő áron és festve árulják....
találtam is megfelelőt. Lenne itt a fórumon valaki aki jártas a lengyel nyelvben ?
Segítségét szeretném kérni az alkatrész beszerzésében is.
erről az alkatrészről és boltról lenne szó: [link]
Köszönettel!
Dry

(#28163) Dryman


Dryman
aktív tag

hoppá lemaradt a gyári megnevezés és azonosítószám:
Garnish Assy-Tail Gate 87310 1h100...
a cseheknél gyártják gyári alkatrészként Kia Zsolna részére...
itthon 40K-ba fájna ez a műanyag vacak....

[ Szerkesztve ]

(#28164) Balinov válasza Dryman (#28163) üzenetére


Balinov
félisten

esetleg ez, Laci? 87310-1H100, ebayrol UK-bol postaval 20-22k-ert

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28165) Dryman válasza Balinov (#28164) üzenetére


Dryman
aktív tag

privátban!

(#28166) boogie84


boogie84
veterán

Sziasztok,

van valakinek kb 50 cm-es USB hosszabító kábele eladó? Vagy hol kapok ilyet Győrben? Bit bolt?
Most látom, h a bit-ben van.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#28167) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Van egy felesleges Casetek 1016 csavarmentes / kártyákat meg a tápot kell csak csavarozni / házam, fehér és kék színű, jelképes összegért / 1.000 Ft / Nyúlon átvehető. Nálam csak a helyet foglalja.

(#28168) golya32


golya32
aktív tag

Fejhallgató kábel cserét tud valaki csinálni?

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#28169) kiszi07 válasza golya32 (#28168) üzenetére


kiszi07
senior tag

Zsigee :)

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#28170) sotetlovag97 válasza golya32 (#28168) üzenetére


sotetlovag97
tag

Vagy akár az én ismerősöm is tud segíteni, ha úgy lenne. :)

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#28171) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Van két eladó videókártyám:
- ASUS GT630 2GD3

- Sapphire HD6850 1GB GDDR5

A Sapphire-hoz van doboz az ASUS-hoz nincs semmilyen tartozék.
Árban megegyezünk!

(#28172) golya32 válasza sotetlovag97 (#28170) üzenetére


golya32
aktív tag

Mindenképpen kell van már 2db ami rossz a csatlakozónál.
adjatok telószámot akihez vihetem

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#28173) kiszi07


kiszi07
senior tag

Hali. Erdekesnek tunhet a kerdes-keres. Nincs esetleg valakinek egy kemenyebb fajdalomcsillapitoja ? Nincs nyitva a fogorvos es legkorabban kedden tudok elmenni, addig meg ki kellene valahogy szenvednem. Cataflam 50 mg-bol bevettem 2,5 dbot es ugy tudtam elaludni nagy nehezen. Ha valaki tudna segiteni, az irjon. Koszi

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#28174) zsigee válasza golya32 (#28172) üzenetére


zsigee
tag

Szia, sziasztok.

Én meghagynám a kollégának, sem időm, sem energiám ezekkel foglalkozni. Az utolsót javítom mostanság, ha végre lesz időm...
Amúgy ha csatlakozónál van gond, akkor csak dugó csere.

Sajnálom, üdv.

Kiszi:
3dl hp, utána teszel rá, ha fáj... :)) Cuccod még sajnos pihen, talán hétvégén...

[ Szerkesztve ]

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#28175) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Sziasztok.

Esetleg még mielőtt felkerülne a gainward gtx 970-em, itt érdekelhet valakit?
Asus dobozt kaptam hozzá, gari a Skynet Computerbe szól, erről konkrét papírom nincs(vagyis nem az általam megszokott), de van 2 A4-es papírlap, amiből az egyik egy munkalap, amiért az eredeti tulaja vitte vissza a skynetbe, hogy elvileg hangos a ventije, de azt mondták, hogy ez ilyen.(szerintem rendben van, átvét előtt kipróbálható), a másikon pedig rajta van, hogy 2014.12.09-től 24hó gari van rá.(kiskerbe)

Konrétan én 3x használtam(egyszer haver gépében kb. 45 percet és még itthon szórakoztam egy egpu-s megoldással, de felhagytam vele, mivel nem ér annyit az egész egpu, amennyi vesződség van vele)

Ennyi kis története lenne a kártyának, amúgy egy jó kis kártya, jó hűtéssel. :)

Ja és én yakuza07 kollégától vettem. :)

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#28176) kiszi07 válasza zsigee (#28174) üzenetére


kiszi07
senior tag

Ha ilyen egyszerű lenne.. :DD Csak túlélem valahogy ezt a néhány napot. Egyik gyógyszer sem hat, ezért altatóval "pihenek".
ps: majd hívjál és megbeszéljük
#28175 sotetlovag97 Mit takar a hangos venti ? Mekkora terhelésnél hangos ? Ár ?

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#28177) sotetlovag97 válasza kiszi07 (#28176) üzenetére


sotetlovag97
tag

Hát nekem egyszer sikerült 100%-ra húzni a ventit véletlenül egpu indításnál, de akkor sem cicergett vagy ilyesmi hanem atomból keverte a levegő. Ugye ekkor nem is házban volt ezért jó hangosnak bizonyult.
A többi venti sebsségnél normál hangja van, de én még mindig azt vallom, hogy normál hangja van. Játékok alatt tökéletes volt.

Árat mondj te. ;] :P

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#28178) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Akkor írok én valamit.
90e lenne az irányára, de ha valaki ezen az áron viszi, akkor kap mellé ingyen egy bluray lejátszót.Név szerint egy PANASONIC DMP-BD79EG-K(karcos, de jól működik, viszont valószínű, hogy csak ntfs kiterjesztésű merevlemezről olvas és fat32-ről nem)

Sajnos a lejátszóhoz tápkábelem és távom nincs, de sima 2 eres kábel kell hozzá és telefonról vezérelhető.

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#28179) golya32


golya32
aktív tag

Tchibo fejhallgató kell valakinek?
Szar a csatlakozója ingyen vihető..

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#28180) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Sziasztok!

Valakinek nincs véletlen egy noti töltője Samsung np300v5a notihoz való töltője 2 hét erejéig kölcsön, vagy jóárasan eladó ?
Sikeresen otthon hagytam..

Köszi!

(#28181) kiszi07 válasza sotetlovag97 (#28178) üzenetére


kiszi07
senior tag

Annyiért már újat veszek..

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#28182) sotetlovag97 válasza kiszi07 (#28181) üzenetére


sotetlovag97
tag

Akkor mennyit mondanál rá?(de ebben az árban benne van a bluray is..)

[ Szerkesztve ]

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#28183) golya32


golya32
aktív tag

Raklap bútorhoz raklap és fedlap kell valakinek?

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#28184) zsigee válasza Bobrooney (#28180) üzenetére


zsigee
tag

Szia.

Van egy Toshiba töltőm, 19V, 3,95A. Model: PA-1750-29
Keress rá, ha esetleg jó, szívesen kölcsön adom.

Üdv.

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#28185) Jazzos válasza zsigee (#28184) üzenetére


Jazzos
tag

Samsunghoz nem lesz jó a Toshiba...

(#28186) Bobrooney válasza Jazzos (#28185) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Egyértelmű mert az csak Toshi-ba jó :DDD

Zsige: azért köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#28187) BalooTM válasza Jazzos (#28185) üzenetére


BalooTM
tag

Max ha van hozzá átalakító fej, ami ritkán szokott nálunk lenni :)

Letiltott telefonszámot nem veszek fel!

(#28188) zsigee válasza Bobrooney (#28186) üzenetére


zsigee
tag

Ez volt a Te dolgod, megnézni. :))
Valakit nem érdekel az említett töltő? Eladó, csere lehet.

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#28189) boogie84 válasza boogie84 (#23224) üzenetére


boogie84
veterán

Sziasztok, egy kis statisztika.

Ennyit bírt az egyik Osram Night Breaker. Majdnem 2 évet. Igazából, ha 2 évente kell cserélnem az jóval gyakoribb mint a normál izzót, de szerintem az sem vészes. Igaz nem tudom a normál izzó mennyit bír.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#28190) Dryman válasza boogie84 (#28189) üzenetére


Dryman
aktív tag

Az emelt fényerejű izzókra teljesen jó a közel 2 év tartósság....
Az osram NB-re van egy jólbevált alternativa...én sem hittem el amíg nem próbáltam...
tapasztalatból mondom ez is 1,5-2 évet bír, és az ára jóval olcsóbb, míg fényerőben nem sokkal marad el az NB-től...

imitt-amott már 1000Ft-ért lehet kapni, általában Győrben 1450Ft-os áron kapható.

[ Szerkesztve ]

(#28191) boogie84 válasza Dryman (#28190) üzenetére


boogie84
veterán

Most ilyet vettem: OSRAM 9006CBH+ COOL BLUE HYPER+ HB4 2db/csomag

Ez még szebb lehet, ha igaz. Kíváncsi vagyok milyen. Még csak beszereltem, de éjszaka nem használtam. :D

Na meg a rendszámtábla világítás: OSRAM LEDriving STANDARD 2880CW LED W5W 1W 6000K 2db/bliszter

Erre még jobban kíváncsi leszek, mert az ebay-es szarok helyett már OSRAM 2825HCBI W5W COOL BLUE INTENSE jelzőizzó 2db/bliszter van.
Ez elöl a foncsor miatt valóban "fehér", és most pont ilyen HB4 ment bele. De hátra muszáj voltam valami ledet venni ami E-betűs. Nem is az E betű miatt, hanem erre 3 év gari van. Ha nem válik be, akkor ennek az árán a ködlámpába HB3-at is Cool blue-t veszek...

Amit linkeltél honnan tudom beszerezni? Normál izzó helyett pót pót izzónak betankolok. :D

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#28192) Dryman válasza boogie84 (#28191) üzenetére


Dryman
aktív tag

Puskás-Kandó sarkán van egy cobo-cop autosbolt...Puskásról át lehet menni a bolt mellett a régi spár hátulja és a lidl közötti parkolóba....Puskásra bekanyarodsz a fehérváriról, elhagyod a Kandó kereszteződést, majd rögtön ballra a bolt....

(#28193) ftc válasza boogie84 (#28189) üzenetére


ftc
nagyúr

Ezt hogy hoztad össze? Eddig egyik márka se bírta ki nálam 6 hónapnál többet ...

(#28194) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Embörök! Eladó lett az alábbi félkonf. Érdeklődni nálam :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#28195) jamba


jamba
csendes tag

Üdv All

Keresek NV GTX 560 TI-re hűtést lehet gyári is- univerzális is (pl Ac Accelelro twin turbo II )
Telefonon gyorsabb számom az adatlapomon.

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#28196) Dorien


Dorien
veterán

Ahoj! :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#28197) Balinov válasza Dorien (#28196) üzenetére


Balinov
félisten

BSOD Metál koncert?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28198) tserrof77 válasza Dorien (#28196) üzenetére


tserrof77
senior tag

Hasonlót múltkor a spárban láttam :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#28199) vettelf60


vettelf60
csendes tag

[link]

Topikosoknak 10-be vihető!

(#28200) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, majus 9-tol 1 hetig otthonleszunk, van par cuccom, amitol megvalnek, ha lenne ra erdeklodes:

2x2GB DDR2-800 Geil ram
C2Q8400 (bontatlan gyari lga775 hutovel)

fuggetlen(itett) Samsung SGSIII
Panasonic G3 micro4/3 MILC pekfenyezo, csak tolto van hozza, de megkimelt allapotban. igeny szerint tudnek adni hozza Panasonic 14-42 HD (alias MK2) obit
Nikon D90, tolto, kabelek, magyar konyv, igeny eseten Nikkor 18-105VR vagy Nikkor 18-55VR kitobival
HTC One M7, feher, fuggetlen, kb 2 eve nem hasznalom, de multkor kiproba erejeig feltoltottem es 2 napot azt hasznaltam, 100% muxik. gyari droid, sem root, sem s-off, semmi

Erdekel ebbol valami valakit? Erdeklodoket itt vagy pm-ben szivesen varok :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.