Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28751) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Sziasztok!

Valaki nem tud esetleg innen aki javít/javítana samsung távirányítót?
A hiba annnyi, hogy semmit nem lehet vele csinálni. Ez egyik napról a másikra lett így. Cseréltem elemet is benne, hátha, de semmi változás... :(((

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#28752) zsigee válasza sotetlovag97 (#28751) üzenetére


zsigee
tag

Milyen TV? Azon kívül, hogy Samsung, smart, lcd, stb... A "H" szériásoknál egyszerű a történet. ;)

Egyéb megoldás:
Mennyire "koszos" a távirányító? Szét kell szedni, lepucolni a panelt, és összerakni.

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#28753) sotetlovag97 válasza zsigee (#28752) üzenetére


sotetlovag97
tag

Bocsi, ez lemaradt. :D

Samsung LE40C530F1WXXH

Amúgy a táv nem koszos, de itt van annak is a pontos típusa: samsung bn59-0101a

[ Szerkesztve ]

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#28754) Jazzos válasza Dryman (#28738) üzenetére


Jazzos
tag

Laci, ide beütöd és nézed, hogymelyik mennyit hoz. :) [link]

(#28755) Bobrooney válasza Balinov (#28715) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Köszi, végül a Deltahifinél csináltattam meg.

Más:
Skacok forrasztáshoz tisztítóanyagot (forrasztózsír talán a neve) hol kapok itt Győrben?

[ Szerkesztve ]

(#28756) Dryman válasza Bobrooney (#28755) üzenetére


Dryman
aktív tag


villanyszerelési boltokban találsz....100gramm-os kiszerelés, olyan dobozkában mint a cipőpaszta...
rézvezetékek forrasztására ne nagyon használd, mert felfut a szigetelés alá amikor melegíted, aztán ott a sósavtartalom miatt szépen oxidálni kezdi a rezet....villanyszereléses múltamból tapasztalatból mondom....

[ Szerkesztve ]

(#28757) Bobrooney válasza Dryman (#28756) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Köszi! :R
Akkor összekötő kábelre RCA dugót, hogy forrasszak? Alkohollal pucoljam meg azt jó napot?

[ Szerkesztve ]

(#28758) G@ben válasza Dryman (#28756) üzenetére


G@ben
addikt

Ha már előkerült a téma, én is belekezdtem a forrasztásba, de néha alig akarta megfoni a cuccot. Réz és talán alumínium között, mind a kettőt elengedte. Nem pucoltam le semmivel, simán lehetett rajta zsír a kezemről, amiatt lehetett? A jövőben mi ajánlott forrasztás előtt? Apám mintha sósavval pucolta volna le a cuccokat, az jó?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#28759) kiszi07 válasza tserrof77 (#28727) üzenetére


kiszi07
senior tag

Köszi, kaptam már :B

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#28760) Dryman


Dryman
aktív tag

Az RCA és jack dugók forrasztásánál, én úgy járok el, hogy egy kisebb darab finom 220-as csiszolóvászonnal felcsiszolom a felületet mielőtt előónozom.
A forrasztóón legyen valami jobbféle, azaz ne csak sn és pb tartalma legyen, hanem valami folyasztószerrel, vagy gyantával is rendelkezzen....a modernebb forrasztóón anyagok már egy kis csövet képeznek, melynek közepében ott van a folyasztószer, vagy a gyantacsatorna.
sok-sok modern forrasztóón tartalma a jelenlegi előírásoknak megfelelően alig tartalmaz ólmot, pedig ez a feltétele a lágyforrasztás minőségének.
Jelenleg én egy jobb minőségű német ónt használok, ebből a kg-os kiszerelés 10K.
tartalma pedig 40% sn(ón)47% pb(ólom, 3% ag(ezüst) a többi meg a kis csőben a folyasztószer.
Ha egy szikepengével elvágom az onhuzalt, látszik a közepében a cső ami a folyasztószert tartalmazza.
A legolcsóbb somogyis ón-ok közepében gyanta van, tipikusan büdösebb füstöt ereget a forrasztásnál.

Szóval előcsiszolod, majd előónozod, csak aztán forrasztod rá a vezetéket.
az a rca-s nikkelezett felület amúgy is egy kalap xar, anyaga meg sima vasötvözetből készült lemez felületi felgőzölt rézzel, amin megáll a nikkel-es felületkezelés....a csiszolással tisztul, és barázdássá válik, amin jobban fut a forrasztóón.
Ilyen jellegű forrasztásokhoz ne használj forrasztózsírt mert az inkább a bádogosoknak való....bár ők meg királyvízzel dolgoznak leginkább.....
Ha gyatra ónod van, akkor vegyél egy folyasztószeres filctollat, hidd el ez lesz a Te eszközöd! :)

(#28761) Dryman válasza G@ben (#28758) üzenetére


Dryman
aktív tag

Jónak jó, mert szépen tisztítja a felületet, de ha a forrasztás után rajta marad a huzalon, akkor hosszabb idő alatt oxidálja is rendesen azt...pláne műanyag szigetelésű vezetékeknél....fizika...hajszálcsövesség elve miatt a folyadékba mártott szigetelt vezetékvég esetén a folyadék szépen beszivárog a szigetelés és a fémszál közötti kapilláris hézagokba...nem is gondolnád, de 10 év alatt egy 1,5-ös rézvezetéket is szétcsap az ilyen savmaradék, pláne akkor ha a dróton áram is folyik...ez meg gyorsítja az oxidációs folyamatot rendesen.....
Amivel édesapád dolgozhatott az nem sósav, hanem egy speckó előkészített sósav és salétromsav alapú folyadék, ebben ón darabkákat maratnak, oldanak szét, és használatánál tisztítja zsírtalanítja a felületet mellette a feloldott ón pedig előónozza a kívánt részt...na ez a bádogoskence, azaz királyvíz....ezt elektronikánál tilos használni!!

(#28762) Dryman


Dryman
aktív tag

Érdemes végigkattogtatni az FSP-s gyárlátogatás képeit:
[link]
ugyanebben a gyárban készül még egynéhány "másik" tápegység is....

(#28763) G@ben válasza Dryman (#28761) üzenetére


G@ben
addikt

Amióta az eszemet tudom, ezt használja. :) Egy pillanatra belelógatta a drót végét és utána forrasztott mindent, de nem bádogot. :) Igen, nekem is Somogyis ónom van, ha jól tudom, ilyen. Sikerült összeforrasztanom a dolgokat, bár többször javítanom kellett, hogy tapadjon rendesen mindenhol, de most jónak tűnik. Lehet, hogy szépen leégette magáról a zsírt?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#28764) Bobrooney válasza G@ben (#28763) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Én is ilyen ónt vettem.

Dryman: Köszi a választ!

(#28765) jamba


jamba
csendes tag

A nap kérdése milyen sörösdoboz lehetett fénykorában?

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#28766) zsigee válasza jamba (#28765) üzenetére


zsigee
tag

Tuborg
:DD :U

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#28767) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Ma vettem egy korszerű Garmin Drive 50 GPS-t, így eladóvá vált a régi Mio Spirit 480 készülékem, ha esetleg valakit érdekelne. Imádtam ahogy navigál, de sajnos nincs ingyen a frissítés :( Aki esetleg megtudja buherálni, iGO már volt rajta, csak az nem tetszett. Tesztet ph-n itt olvashattok róla
Amit kell tudja szuperul (sokkal rosszabbakat is kellett már használnom, azokhoz képest egy álom!), én nagyon szerettem, de ez az új ez már tudja a parkolást is előre meg minden kutyafülét. Szóval pár ezresér vihető, tegyél ajánlatot, osztán meglátom :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#28768) vettelf60


vettelf60
csendes tag

Nincs valakinek egy gépház doboza? CM Elite 331 kéne hogy beleférjen. :U

(#28769) #35685120


#35685120
törölt tag

[link]

Vadi új vodafones iphone 6 plus 64gb nem érdekel valakit? Győrieknek 140.000 ft ért odaadom!

LACI

(#28770) szaki04 válasza #35685120 (#28769) üzenetére


szaki04
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#28771) golya32 válasza #35685120 (#28769) üzenetére


golya32
aktív tag

Nem vodás lenne érdekelt volna..

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#28772) golya32


golya32
aktív tag

Használt dualsimes eladó nem kinai telója van valakinek A5 szintű max 5,2"-os

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#28773) Smile8822


Smile8822
senior tag

Üdv
Note esetleg NetBookot keresek max 40k ig.
Ami fontos lenne jó akku,Hdmi,hibátlan stabil,és szép állapotú legyen.
Ajánlatokat Pü be várom.
:R

[ Szerkesztve ]

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#28774) vettelf60 válasza Smile8822 (#28773) üzenetére


vettelf60
csendes tag

Hali. Dell 4310?

(#28775) Smile8822 válasza vettelf60 (#28774) üzenetére


Smile8822
senior tag

Üdv
Köszi de ha minden igaz ma 8kor hoznak 2 gépet ha esetleg nem jönne össze jelzek.

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#28776) Smile8822


Smile8822
senior tag

Ilyet keresnék ha valakinek lenne írjon rám.
Micro USB -s netbook töltöről lenne szó.
Előre is köszi.
:R

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#28777) sladka_pani válasza sladka_pani (#28767) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Eladva! :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#28778) zozyk


zozyk
addikt

Valakinek nincs véletlenül elfekvőben nano2micro sim átalakítója?

(#28779) sotetlovag97 válasza zozyk (#28778) üzenetére


sotetlovag97
tag

Lehet van egy nekem. De nem 100.
De ha a nano a legkissebb és neked micro kell akkor pont szerencséd van. :D

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#28780) zozyk válasza sotetlovag97 (#28779) üzenetére


zozyk
addikt

Szuper. :)

(#28781) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok, valaki tudna kölcsönadni egy sata dvd olvasót? Meg ma este visszevinnem akar.

Koszi

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#28782) jamba


jamba
csendes tag

Üdv All

Eladó lap procival:

ASUS M3A78-T alaplap hátlappal hozzá egy AMD Phenom X3 8450 proci 9999Ft

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#28783) BalooTM válasza Smile8822 (#28776) üzenetére


BalooTM
tag

Szia!

Nekünk van 3A USB töltőnk. Árát hétfőn mondom, ha érdekes lehet.

Üdv,
Baloo

Letiltott telefonszámot nem veszek fel!

(#28784) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Ingyen elvihető!
Acer Extensa 368T notebook, retro, fekete, jelenleg kicsit szétszedve (Pentium 2 kategória). Aksi, töltő. Sajnos a kijelzőt nem tudom mi lelte, egyik pillanatban még működött, aztán volt egy kis pukkanás és azóta fekete. Külső D-Subos monitorról hibátlanul működik, szóval valami a kijelzőnél lesz pedig. Próbáltam megjavítani, de nem jöttem rá a hiba okára, most már 1 hete, szóval ott vagyok, hogy zacskózom és kukába kerül. Egyébként szép állapotú és jó kis retro noti lenne, de külső monitorral nem fogom használni, arra van elég gépem! Ha még ma este 6ig lesz rá jelentkező, az írjon, különben harangszóra vágom bele a konténerbe. Bocsi, csak sok időt áldoztam rá és kijött belőlem. Szállításban tudok segíteni, mert amúgy a halál facán lakom :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#28785) vettelf60


vettelf60
csendes tag

Van valakinek kb. 2k-ért olyan 775 lap ami támogat core 2 e4xxx procikat?

(#28786) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Valakit innen érdekelne ps4?

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#28787) vettelf60


vettelf60
csendes tag

Ha valaki tud albit győrben akkor szóljon! :R

(#28788) stairmaster válasza sotetlovag97 (#28786) üzenetére


stairmaster
tag

Majd talán a MAFIA 3 megjelenése környékén :DD :D

(#28789) Dryman


Dryman
aktív tag

Eladó:
Asrock 880GM AM3 ACC funkciós lap
Phenom II X4 960T Black Edition processzorral
hőcsöves hűtővel 2x2GB DDR1333MHz rammal eladó
Az alaplapon integrált HD4250VGA van.

Az alaplapi ACC funkcióval nyitható a processzor +2 teljes értékű magja
alapfeszen 240MHz FSB-ig Prime stabil a rendszer.
Phenom II X4 960T(4mag, 3GHz magonként) =>Phenom II X6 1090T(6mag 3,6GHz magonként)
érdeklődni privátban.

(#28790) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, Gyorben privat rendelesen hol csinalnak fülmosást? Full/orr/gegesztet nem nagyon jatszik, kek a TAJ szamom (mondhatni kekveruTAJparaszt :DDD )

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28791) golya32 válasza Balinov (#28790) üzenetére


golya32
aktív tag

Menjél Pannonhalmára az gyorsabb de beutaló kell a körzeti orvostól.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#28792) Balinov válasza golya32 (#28791) üzenetére


Balinov
félisten

mi van Pannonhalman? Levendulavizzel kiveretik? :)) Nincs aktiv magyar TB-m, szoval ezert kell gyorben es
privat. pl. Kardirex csinal ilyet?

szerk: nem felejtettem el a kepeket ,csak meghalasra nincs ido, neharagudj :R

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28793) golya32 válasza Balinov (#28792) üzenetére


golya32
aktív tag

Jaa levendulavizzel :C
Ok gondoltam. :R

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#28794) Balinov válasza golya32 (#28793) üzenetére


Balinov
félisten

kozben annyit ám sikerult kideritenem, hogy mivel EU-s szolgaltatos, fuggetlen es HTC_001-es CID-es a keszulek lesz benne magyar, ha magyar simmel lesz hasznalva (megkerdeztem a szaktopikban)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28795) Jazzos válasza Balinov (#28794) üzenetére


Jazzos
tag

Bedobsz egy 100-ast az autómosóban... :DDD

(#28796) vlcsko82 válasza Jazzos (#28795) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

:C egy százasért én is kicsapatom slaggal a reakció véget :DDD

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#28797) BalooTM válasza Balinov (#28790) üzenetére


BalooTM
tag

Hali!

Faragó Laci bácsi

Üdv,
Baloo

Letiltott telefonszámot nem veszek fel!

(#28798) xcel2000


xcel2000
aktív tag

Szééép estét kollégák!
Eladó lenne egy ASUS B85M-G névre hallgató alig használt GAROS deszka..

Továbbá
-2GB DDR3 Crucial 1600Mhz
-1GB DDR3 Elpida 1333Mhz
-2x2GB DDR2 es Kingston 800Mhz
-1GB DDR2 667 Mhz es noname... Notiram.

Vegyétek, vigyétek! :R :R :R
PÜ-be légyszi :R

Alku nélkül nincs üzlet! // "Sok hal úszik a vízben kukacra vadászva, de az én kukacomat nem kaphatja be csakis a maga halacskája."

(#28799) golya32 válasza BalooTM (#28797) üzenetére


golya32
aktív tag

Hát én jártam hozzá, nem a legpozitívabb hozzá állása van.
Ha már én fizetek akkor ne legyen p@raszt!

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#28800) Balinov válasza golya32 (#28799) üzenetére


Balinov
félisten

Anyut egyszer úgy lebaszta, szó szerint...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.