Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest

Hozzászólások

(#751) Madoc válasza .LnB (#750) üzenetére


Madoc
veterán

Bármire el tudod nevezni.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#752) .LnB válasza Madoc (#751) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na de hangvezérléssel nem kezel minden elnevezést nem?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#753) nemethsza válasza .LnB (#752) üzenetére


nemethsza
tag

Miért ne kezelne? Ha ki tudod mondani úgy, hogy a beállított nyelven értse a cumó, akkor akár lekvárzsibbasztó is lehet a neve :-D

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#754) Madoc válasza .LnB (#752) üzenetére


Madoc
veterán

Amit megért azt kezeli. Tehát magyar parancsot nem. De pl ha a tv-átnevezed shutter-nek akkor a shutter szóval a tv-t vezérled. Annyit azért hozzátennék hogy mikor integrálsz egy eszközt akkor beazonosítja a home és annak megfelelő parancsokat fogad el és olyan ikont tesz ki. Tehát ha a dugaljat tv-re nevezed attól még nem tudsz rajta hangerőt állitani vagy csatornát váltani és az ikonja is egy dugalj lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#755) .LnB válasza Madoc (#754) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Már értem, szóval felismeri az eszközt, és tudja a funkcióit, a nevét viszont tetszőlegesen választhatom meg. Oké.

Igen, ennek a dugalj dolognak sok értelme a tv-n nem lenne így önmagában. Tegnap viszont az LG ThinQ appot nem sikerült a Home alkalmazással összekötni. Nem tudom, hogy működik e ez az UK beállításos, UK accos dolog. Ezt találtam itt a topikokban, hogy úgy működhet a dolog. Délután lehet, hogy teszek majd egy próbát ezzel a megoldással.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#756) Zooliegsm


Zooliegsm
tag

Sziasztok. Disney plust valaki tudott már linkelni a home appban? Egyáltalán nincs benne csak a netflix pedig fent van a telefonon. Köszönöm a válaszokat.

(#757) Zooliegsm


Zooliegsm
tag

Na, ezt megoldotta mindkét eszköz rebootja! - Még egy kérdés. Van egy chromecast meg egy nest audio. Elinditok yt musicot de hiaba latom a tv-t es a nest audiot is nem tudok váltani koztuk mint lejátszó eszköz, something went wrong hiba jön. Ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#758) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Tud valaki olyan google assistantos hangszórót amin van jack bemenet? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#759) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok.
Lg tv Google Assisstant kezelésének mi a pontos menete? Átállítottam angolra a tv-t. Beállítottam rajta a Google Assistant-ot. Csináltam angol thinq accot. Linkeltem a Google Home-ba. De ha mondom neki, hogy mit csináljon, azt mondja, hogy ebben a régióban nem támogatott. Mit kell még beállítani?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#760) Skynet258 válasza .LnB (#759) üzenetére


Skynet258
veterán

Egy időben én is próbálkoztam vele de sehogy sem ment, neten lévő trükkökkel sem… Én feladtam és vettem egy Google kompatilis IR jeladót, így lehet ki/bekapcsolgatni a tévét meg csatornát váltani, némítani… erre nekem elég is.

https://geekpulse.hu

(#761) joocek válasza Skynet258 (#760) üzenetére


joocek
aktív tag

Hasonló az eljárás nálam is! A gyári nLG Thinq itton nem működik :Y :Y :Y !!
google val

[ Szerkesztve ]

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#762) Madoc


Madoc
veterán

Samsung tv-n sincs google hangutasítás a tv-be gyárilag csak angol account-al. Gondolom hasonló lehet lg-n is. Mondjuk samunál google home-on keresztül tudok mindent, csak a tv - távja itthon csak a bixby-t preferálja hangutasításra.

Próbáljátok meg usa vagy angol acc-al, esetleg.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#763) .LnB válasza Skynet258 (#760) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ebben segíthetnél. Nem is hallottam még erről az eszközről. Érdekelne. Köszi! ;)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#764) LLKobe válasza .LnB (#763) üzenetére


LLKobe
veterán

Pl.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#765) .LnB válasza LLKobe (#764) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszi.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#766) Madoc válasza .LnB (#763) üzenetére


Madoc
veterán

Broadlink. Ha olyat veszel ami IR mellett tud RF-et is akkor pl. a redőnymotorokat, garázskaput is tudod vezérelni. Ha nem ugrókódos persze.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#767) .LnB válasza Madoc (#766) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most itt visszaolvasgattam a topikban. Jól értem, hogy csak a Broadlink Pro kivitelek tudják rendesen kezelni a tévéket? Mert írták, hogy a sima, csak ki-bekapcsolni tudja. Mert nekem kezdésnek, egy RM 4 Mini is jó lenne kipróbálni. De ha az nem kezeli rendesen a tévét, akkor az nem jó.

Nem is kellene sok mindenre. Ki/Be kapcsolás, hangerő állítás, alkalmazások elindítása/váltása (Netflix, Disney+), és bemenet váltás.
Nincs tv előfizetésünk, szóval a csatornaváltás nem lenne használva.

Na meg nem találok nagyon infót az RM4 Mini, és RM4C Mini-ről se. Még a hivatalos honlapon sem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#768) LLKobe válasza .LnB (#767) üzenetére


LLKobe
veterán

Rá tudsz tanítani bármilyen utasítást egy sima infrás pl. TV távirányítóról.
Appba belövöd, csak ráirányítod a távirányítót lenyomod a gombot, és onnantól azt tudja.
De gyárilag elég nagy az adatbázisa, az én sony tv-m pl csuklóból tudta.

És nekem csak RM3 mini van.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#769) Madoc válasza .LnB (#767) üzenetére


Madoc
veterán

Ezek sima infra adó-vevők egy szoftverrel. Tanítható rá bármi, ahogy előttem is írták. Nekem klíma+ redőnyök+ denon házimozi erősítő vannak rajta. link

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#770) .LnB válasza Madoc (#769) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Rendben. De egy bemenet váltása a tévén, ami több gombnyomás, azt hogyan? Vagy egy alkalmazás elindítása?! Szépen, lépésenként, egymás után betanítom a gombokat? Az elég furán hangzik. LG WebOS rendszerről van szó.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#771) Madoc válasza .LnB (#770) üzenetére


Madoc
veterán

Broadlink app kezel szkripteket, az meg bevihető a google home alá scene - routine ként. link link link linkbocs a betűméretem miatt ilyen sz*rok a képek.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#772) Szbdm


Szbdm
csendes tag

Sziasztok! Segítséget kérnék, nemrég vettem egy Google Home Nest Mini 2 kütyüt és szépen is működik a Netflix kivételével amit sehogy sem sikerül beállítanom. A google home appban nem is kínál fel olyan opciót, hogy Netflix a videóknál. Egyetlen egyszer láttam csak viszont, amikor elsőre beállítottam a minit de akkor is szürkén írta a netflixet és egyetlen opcióként. Szóval sem a Netflixet se a Disney+ szolgáltatást nem tudom hozzárendelni a Homeban. :(

(#773) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Az mennyire normális, hogy a nest app brutálisan meríti a telefont? Most vagyok 18%-on, reggel 5-kor vettem le a töltőről. Nest Hello ajtócsengő miatt viszont kellene futnia, nem tilthatom le. Másnál nincs ilyen gond?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#774) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Korábban egy db Home Minit használtam. Működött vele, hogy ha megszólitom akkor a tévém hangját leveszi a parancskiadás idejére majd vissza. (angol nyelven van az androidos philips tévém és a telefonom is)

Ez a funkció nem megy mióta vettem mellé egy Xiaomi Smart Clock-ot, de lehet csak véletlen, hogy ezzel egyidőben történt.. Most a smart clock-ot töröltem a háztartásból, a minit reseteltem, úrjakonfigoltam, de azóta sem tudom rávenni, hogy működjön vele ez a funkció ami korábban simán ment. A mini és a TV ugyanahoz a szobához van adva, a home app a media fülön mutatja is szépen ha bármit streamelek. Próbáltam az erre a funckióra vonatkozó csúszkát ki és visszakapcsolni is, de semmi. Mi lehet a baj? Más tapasztalt ilyet? :F

[ Szerkesztve ]

(#775) Dancii


Dancii
csendes tag

Sziasztok!

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy a Xiaomi Mi Smart Clock tud Tune-in-en keresztül rádiót lejátszani?

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#776) Madoc válasza Dancii (#775) üzenetére


Madoc
veterán

Minden hangszóróként felismert eszköz tud.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#777) Papix


Papix
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék.
Hogyan lehet egy Mi Box S-t összevarázsolni a google home appal, hogy az appot teljeskörűen lehessen használni a ketyerével? Mert most csak a telefont tudom tükrözni a tv-re.

(#778) gacsoi


gacsoi
senior tag

Üdv!
Tud valaki valami infót a beharangozott új google home appról?

(#779) Papix válasza Papix (#777) üzenetére


Papix
tag

Megoldva.

(#780) szuladam


szuladam
aktív tag

Üdv !
Akinek van otthon Google nest wifije tudna tapasztalatot mondani? Gondoltam lecserelem a gyári voda routert, mert kb vagy 15-20 okos eszköz kapcsolódik a wifire és gyakran belassul , szaggat, Home sokszor csak másodjára hajtja végre az utasításokat , gondoltam talán nest wifije stabilabb és gyorsabb is lenne

(#781) ParadoxH


ParadoxH
tag

Sziasztok!

Technikailag szerintetek lehetséges a Google Nest-et hangkimenetként használni más eszközről?A konkrét eset: azonos hálózaton lévő asztali számítógépen lejátszott csaktornák, filmek HBO, Netflix, YT és VLC player képkimenetelét monitoron, hangkimenetelét viszont Google Nest-re szeretném lejátszani (a cél a mikrohifi teljes le- és kiváltása a Google Nest-re).

A kivetítést és a VLC-ben való renderelést már próbáltam és működik is a routeren áthaladva, de így a a videó is a Google Nest-en indul el a monitor helyett.

Várom a tapasztalatokat és köszi a segítséget.

(#782) Madoc válasza ParadoxH (#781) üzenetére


Madoc
veterán

Cast-olásnál nem tudod szétszedni a hangot a képtől. Nem fog menni amit szeretnél.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#783) ParadoxH válasza Madoc (#782) üzenetére


ParadoxH
tag

Értem. Tükrözést lehet esetleg cast-olás helyett?
Az nem zavar ha a Nest-en is megy a kép. A lényeg, hogy a monitoron is működjön.

(#784) Madoc válasza ParadoxH (#783) üzenetére


Madoc
veterán

Nem hiszem, bár lehet van pc-re olyan bővítmény vagy program ami tudja.

Google Audiocast-eszközzel tudtam csak hangot kicsikarni a youtube videóból, mással még nem ment, de akkor kép nem volt sehol.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#785) ParadoxH


ParadoxH
tag

Talán mégis lehetséges a hang közvetítésre pc-ről a GN-re és ezáltal a micro-hifi kiváltására. Meló után, hazaérve kipróbálom.

Esetleg tippként megnézem azt is, hogy ha csatlakoztatom bt ként a géphez a GN-et és a PC hangkimeneteléhez hozzáadom a csatlakozott eszközt.

(#786) Madoc válasza ParadoxH (#785) üzenetére


Madoc
veterán

Ez szép csak te nem ezt kérdezted eddig. Hangot lehet átküldeni természetesen. Olyat nem tudok hogy hang ott, kép itt legyen. Eddig erről beszéltél.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#787) ParadoxH válasza Madoc (#786) üzenetére


ParadoxH
tag

Igen. Sajnos igazad van. Meló mellett, sietve kerestem rá. Nem igazán működött, pedig ez egy teljesen logikus és praktius igény lenne. Teljesen érthetetlen számomra, hogy erre miért nem született megoldás akár gyártói szinten is.

Tudtok arról valamit, hogy ezt az alexa sem tudja?

[ Szerkesztve ]

(#788) Kroni1


Kroni1
veterán

továbbra is szenvedek ezzel, az lenne a kérdésem, hogy van valaki akinél működik az a funkció, hogy tartalom streamelés közben ha megszolitom a google home-ot akkor az csökkenti a média hangerejét hogy hallja a parancsomat?!

Nálam ment, most jöttek szép uj funckiók a home app-ba, de ezt hiába állitom be, nem megy már egy ideje...

(#789) Madoc válasza Kroni1 (#788) üzenetére


Madoc
veterán

Milyen uj funkciók jöttek? Én semmi változást nem látok.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#790) Kroni1 válasza Madoc (#789) üzenetére


Kroni1
veterán

Nálam a legfontosabb fejlesztés hogy a Routines között lehet personal és household rutint is létrehozni, utóbbi pedig képes rá, hogy a felvett eszközöket használja triggernek valami más kapcsolásához. Tehát nemcsak időpont vagy megszólítás indithat be valamit, hanem ha pl a páratartalom érzékelőm magasat jelent akkor más gyártó okoseszközét, switchét tudom kapcsolni itt is, az IFTTT sok esetben kiváltható a Home appon belül.

[link]

A streamelt média hangerő csökkentése nálad nem működött korábban?!

(#791) Madoc válasza Kroni1 (#790) üzenetére


Madoc
veterán

Nekem nincs ilyen, illetve a menü megvan de a xiaomi érzékelőket nem lehet feltételnek hozzáadni.

Ugyanabban a helyiségben régebben lehalkította a zenét pl. megszólításkor a másik eszközön, most már nem, kiabálnom kell. Most próbáltam, nem szoktam így használni.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#792) Kroni1 válasza Madoc (#791) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi hogy megnézted! Akkor nem csak nálam tűnt el ez a funkció.. Szuper.

"xiaomi érzékelőket nem lehet feltételnek hozzáadni." valóban, irja is h nem minden eszközt szeret, de pl sonoff-okkal, Xiaomi lámpával és Broadlink RM4-re felvett cuccaimmal műxik!

(#793) Madoc válasza Kroni1 (#792) üzenetére


Madoc
veterán

Igen az megy, de mivel Home Assistant-ot használok így nálam eddig is ment minden is :D

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#794) Kroni1 válasza Madoc (#793) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez valami open source megoldás ami kb az ifttt-t is ki tudná váltani?

Csak mert annak a 36000Ft éves díja elég húzós...

(#795) Madoc válasza Kroni1 (#794) üzenetére


Madoc
veterán

Okosotthon megoldás.Közösségi fejlesztésű, megy rajta minden mindennel. Okosotthon topicban leginkább arról van szó. De van még Domoticz.. meg a fene tudja milyen fajta. Én HA-t használok. Pl: xiaomi nyitásérzékelőre kapunyitásra bemondják a google hangszórók magyarul hogy kinyílt a kapu, vagy ugyancsak xiaomi érzékelőre levél vagy csomag érkezett a postaládába, naplementekor lemennek a redőnyök (ha nincs nyitva az ablak) amiket broadlink rf vezérlő működtet, xiaomi hőérzékelőre bekapcsol broadlink-el az infrás klíma, az udvar világítást csak naplemente után engedi felkapcsolni és az is egy megadott idő után automatikusan lekapcsol, naplemente után kapunyitásra az udvari világítás felkapcsol hacsak már nincs felkapcsolva, esőérzékelővel a redőnyök automatikusan lemennek ha esőkor az ablakok nyitva vannak..... Stb. Milliárd automatizáció, milliárd integrálható cucc.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#796) Kroni1 válasza Madoc (#795) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! Ezek egy része pl. a redőnymotorok nálam is mennek már, de belenézek a topikba, mindig lehet mégokosabb beállításokat eszközölni!

Ha a Broadlinkre feltanitott kocsibeálló távirányítómra felkapcsolná a Sonoff relés kocsibeálló világítást az jó lenne, IFTTT-ben valamiért ezt nem tudtam összehozni.

(#797) Madoc válasza Kroni1 (#796) üzenetére


Madoc
veterán

Simán meg lehet csinálni amit írsz.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#798) LLKobe válasza ParadoxH (#781) üzenetére


LLKobe
veterán

Én a nest minit használom hangszórónak a pc-men. Simán bluetooth-on keresztül.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#799) Dancii válasza gacsoi (#778) üzenetére


Dancii
csendes tag

Már lehet meghívót kérni a preview-ra.

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#800) gacsoi válasza Dancii (#799) üzenetére


gacsoi
senior tag

Vagy 3 hete kértem, azóta semmi 😃

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.