Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest

Hozzászólások

(#501) vegyszer válasza kátú (#500) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem tudom, de nekem egy Yeelight lámpa kétszer jelenik meg. Egy csoportban vannak. De ezt nem tudom hány reset se segített feloldani.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#502) joocek válasza kátú (#500) üzenetére


joocek
aktív tag

szerintem nem kel csak a lamp legyen a parancs végén
turn off lamp

a szobában levö összeset le kapcsolja.
He hozzá teszed a szoba nevét akkor ott kacsolja le!

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#503) kátú válasza joocek (#502) üzenetére


kátú
őstag

Na de nekem egy szobán belül van 5 izzó és egy jó adag ledsor, ebből a ledsor csak hangulat világítás, a lámpákbol 2 olvasó és 3 mennyezeti, ezért szeretném groupolni, szobán belül, hogy lehessen telefonról is egyszerűen kapcsolgatni :DDD

It still works!

(#504) Gab1203 válasza Maximusz (#475) üzenetére


Gab1203
friss újonc

Szia!
LG tv Átálitod a régiót és a nyelvet UK-ra. A mikrofon gombot nyomva a tartod 3 ses
Bejön a Google assistant.. a prime videó gomb nyomva tartása 3 sec bejön a Alexa (a kapcsolatok menübe is megjelenik)
Így a tv már müködik a távkapcsoló mikrofonjával.. Ha van lg thinq, kijelenkezel... újra belépsz UK régióval megcsinálsz egy új fiókot ! Én egy yahoos emaillal csináltam utána a Google home app.. hozzá csatolód a lg thinqet így már hozzá lehet be teszed otthon szoba stb. innentől kezdve müködik más Google cuccal!! A telot nem kellet átálitani angolra

(#505) Souljah88


Souljah88
csendes tag

Sziasztok! Google Nest Learning Thermostat-ot (3rd gen) szerelt/szereltetett már fel valamelyikőtök Magyarországon? Vásárlás előtt néztem róla a videókat és nagyon egyszerűnek tűnt, de kiderült, hogy azok az amerikai verziót mutatták, EU-ban viszont szabvány hozzá a Heat Link és pont azzal vagyok meglőve, nem merek a kazánnál kötögetni. Akit megkerestem szerelőt, pedig azt mondta, hogy ilyen kis munka sajnos nem fér nekik bele, amit nyilván meg is értek.. Bármi releváns tapasztalat megosztását megköszönném!

(#506) becenevem válasza Souljah88 (#505) üzenetére


becenevem
aktív tag

Kell hozzá a heat link. Abból meg 2 vezeték megy ki, ami mehet a kazánba. Heat linkkel így egyszerűbb a bekötés.

Én is gondolkodom továbbra is a vásárláson. Mikor 60 volt, nem vettem meg, akkor még csak épült a ház. Most meg olyan ára van, elsírom magam.

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#507) joocek válasza huliganboy (#100) üzenetére


joocek
aktív tag

A mini nekem is csak ennyit csinál! A hub az viszont mindent. De nekem Broadlink van..

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#508) Kroni1 válasza Souljah88 (#505) üzenetére


Kroni1
veterán

Azt megkérdezhetem h mennyiért sikerült beszerezni a nest termosztátot?! Én is nézegetem az ilyen okos cuccokat, de már az ariston saját okosvezérlése is elég húzós sajnos, ez meg gondolom méginkább.. :F

[ Szerkesztve ]

(#509) Flashy


Flashy
veterán

nem régóta van Google Nest Mini-m. a naptárban bizonyos bejegyzéseket megpróbál kimondani angolul, másokat pedig egy másik, magyar hangjával tökéletesen felolvas magyarul. de mitől függ vajon, hogy melyiket? gondoltam ékezetes betű jelenlétére, vagy hogy a szó angolul is létezik-e de nem. néha teljesen ékezetmentes szót magyarul olvas, máskor meg nem. mit lehet még eltárolva a bejegyzéshez? telefon nyelve, böngésző nyelve? nem bírtam még eddig rájönni...

(#510) Lipike


Lipike
friss újonc

Sziasztok!

Google Nest Wifit használok otthon (1 HUB +1pont), és van egy már-már állandónak tekinthető problémám.
A lányom játszik a Playstationnel és állandóan kidobja a játék, mert az internetkapcsolata nem stabil. Ezen kívül is rengetegszer kapom a hibaüzenetet hogy a Wifipont lekapcsolódik.
A telefonok is sokszor jelzik otthon, hogy nincs internet kapcsolat, aztán ez helyreáll.
Mi lehet a probléma? Hogy lehetne állandóvá tenni az internetkapcsolatunkat?

Remélem tudtok segíteni!

Előre is köszönöm!

(#512) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok!
LGwebos tv-be van egy chromecast3. Rá lehet venni a home mini-t hogy bekapcsolja a tv-t?
Ha igen hogyan?
Köszi előre is!

(#513) MrAlex válasza Blamazs (#512) üzenetére


MrAlex
tag

Szia!

Ha kiküldesz a chromecast-ra valami tartalmat, egyből bekapcsol. Esetleg megpróbálhatod a "Hey Google turn chromecast on" parancsot is.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#514) Blamazs válasza MrAlex (#513) üzenetére


Blamazs
senior tag

Értem, köszi! Csak nekem a chromecast a tv usb-re van dugva és ezért nem elérhető a home számára azt mondja. Direkt kell adni neki a tápot úgy gondolom.

(#515) MrAlex válasza Blamazs (#514) üzenetére


MrAlex
tag

Igen, muszáj neki direktbe adni az áramot, különben nem fog tudni felébredni az eszköz. Nekem régebbi chromecast-om van, de az HDMI-re van dugva és direktbe kapja az áramot, így simán megy hangvezérléssel is.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#516) Niki19841023


Niki19841023
csendes tag

Sziasztok!
Sokat olvastam a fórumon, ès úgy döntöttem, hogy eljött az idő az eddigi két okosègős kezdő rendszerem kibővítèsère, ezért rendeltem még hozzá pár termosztátot, pár konnektort, plusz ègőket, ajtó érzékelőt, megszakítót, ès pár Ir távirányítót, nameg a home hangszórót.
A kérdésem, ha az Ir távirányítóhoz párosítom az eszközöket, akkor az külön-külön jelenik meg mint ikon, vagy egy ikonon belül? Ha belül, akkor áttehetem-e a home programban a szobákhoz? Nekem egyszerűbb volna ha pl. a nappalim "home" szobán belül nem egy ikonba kellene még belèpni, hanem a főoldalon lennének az Ír távirányítóhoz párosított eszközök, mint pl klíma, tv, erősítő, beltéri, kivetítő stb.
Nem tudom ez megoldható-e?
Remélem van itt olyan személy akinek már van.
Apróság, de ha lehet én örülnék neki.
Hét végére érkeznek az eszközök, lesz mit csinálni :)

(#517) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Van egy nest mini 2 készülékem. Szeretném beállítani hogy reggel 6 órakor a rádió1 legyen az ébresztő, de sehol sem találom ezt a lehetőséget. Sonos-al össze lehet kapcsolni?

(#518) Tomjack


Tomjack
tag

Sziasztok,

Segítség kellene. Router lett cserélve. Be akarom újra állítani a minit. Home app elindul megtalálja a home minit, teszt hangot is kiad de utána azt írja nem tudott csatlakozni az eszközhöz.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#519) vegyszer válasza Tomjack (#518) üzenetére


vegyszer
addikt

Én a minap reszeteltem. Az alján van a részét gomb. Simán meg kellett adni az új WiFi adatait.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#520) Tomjack válasza vegyszer (#519) üzenetére


Tomjack
tag

Én is rezeteltem de a beállításnál mindig a végén hibát dob.

[ Szerkesztve ]

(#521) vegyszer válasza Tomjack (#520) üzenetére


vegyszer
addikt

És a WiFi-t megtalálni sikerült?
Van olyan menü az eszköz beállítások alatt hogy wifi elfelejtése. Hátha a régivel működik még

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#522) Tomjack válasza vegyszer (#521) üzenetére


Tomjack
tag

Pont utánna jön a hibaüzenet mikor a wifit kell kiválasztani.

(#523) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, van itt valaki aki Google Home/Google Assistant guru ?
Elvesztem, nem sikerül megoldást találni.... Leírom röviden a gondomat :
Xiaomi okos cuccaim vannak, ezek vannak "works with google" módon linkelve a Google Home alá. Kezdődött, hogy 3H légtisztító egyszer csak eltűnt. Nem találja azóta, pedig ment.
Másik pedig az, hogy van 3 "security camera" kamerám , ezekből egyet sem ismer fel, avagy támogat a Google Home/Google Assistant alatt.
Amit lát, kezel : 1 db porszívó, 3 darab okos dugalj/konnektor.
A 3 darab kamerát nem, pedig kellene - kompatibilis lenne. (ha menne)
Igen fontos lenne ebbe valahogyan életet lehelni, mert van egy "Mi Smart Clock" HUB-om ami a Google Home-on keresztül kezelné a kamerákat, okos ajtó csengőt stb.... De mivel nem sikerül a GH alá importálni, ezért meg vagyok lőve.
Google Home alatt semmire nem jutok már, törölni sem tudom az eszközöket, egy "reset" vagy bármi....

Tudnátok segíteni, van bárkinek bármi ötlete erre ? Köszönöm :) :Y

.:. bl4ze .:.

(#524) nemethsza


nemethsza
tag

Sziasztok,
vettem egy Broadlink rm4 prot, rátanítottam a redőny távirányítóját (3 gomb= fel, le, stop). Applikációban működik is, Broadlink acc-ot hozzáadtam a Google Home-hoz, látja is a shutternek elnevezett “távirányítót”, de de a GH appból, se hanggal nem lehet vezérelni. Mit ronthattam el?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#525) Kroni1 válasza nemethsza (#524) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem semmit, ez ilyen sajnos, nem teljeskörű a támogatás. IFTTT regisztrációt ha csinálsz, ott tudsz létrehozni 3db ingyenes applet-et, amivel be tudod állítani a redőnyhöz a hangvezérlést, sajnos ha 3-nál több dolgot akarsz ifttt-n applet-el összekötni akkor már fizetős. Nekem a redőny le-fel és az úszókapu van felvéve, mert szerncsére az egy gombbal működik be és ki irányba is.

[ Szerkesztve ]

(#526) nemethsza válasza Kroni1 (#525) üzenetére


nemethsza
tag

Kösz, így valóban megy.
(Azt ugyan nem értem, mi értelme egy redőnykapcsolónál a Google A. támogatásnak, ha épp a fel-le nem működik...)

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#527) Madoc válasza nemethsza (#526) üzenetére


Madoc
veterán

Broadlink appban ha csinálsz scene-t az látszik a google home appban és lehet hanggal vezérelni. Nekem shutter up, shutter down. Routinokhoz is meg lehet adni. Good morning és felhuzza a redőnyöket meg bekapcsolja a tv-t. Nálam.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#528) Kroni1 válasza Madoc (#527) üzenetére


Kroni1
veterán

Waó! Erre nem is gondoltam, nekem megvolt csinálva a scene broadlink-nél, de nem is sejtettem h a home routine-ok közt is megvannak ezek! Szuper, mindig tanul az ember! Így még az ifttt-re sincs szükség.. :R

(#529) nemethsza válasza Madoc (#527) üzenetére


nemethsza
tag

:R

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#530) anonym76


anonym76
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Lehet, hogy rossz helyen teszem fel a kérdésemet, akkor bocsánat mindenkitől.
A kérdésem az lenne, hogy a Google Mini/Google Nest Mini felismer több hangmintát vagy csak egy személy hangjára lehet beállítani, mint az androidos telefont?
Nagyon kezdő vagyok ebben, de szeretnénk a családban hangutasítással többen használni amennyiben lehetséges, de erről sehol nem találtam semmilyen információt sehol, így még nem mertem megvenni.
Köszönöm a válaszotokat. :R

(#531) bl4ze válasza anonym76 (#530) üzenetére


bl4ze
veterán

GA is több mintát hangot felismer, nem csak egyet

.:. bl4ze .:.

(#532) anonym76 válasza bl4ze (#531) üzenetére


anonym76
csendes tag

Köszi a választ, akkor csak az én Google Assistens-em nem akar mással kommunikálni, vagy valami beállítási lehetőséget nem vettem figyelembe. :F

(#533) borondi91


borondi91
friss újonc

Sziasztok,
Google Nest Hub-ot használ valaki Xiaom security 360 kamerával?
Mobilon Mi Home alkalmazásban jól működik a kamera, de a Hub-on 5 perc elteltével megáll a stream.
Köszi!

(#534) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!

egy nest mini-t szeretnék használni online rádiózásra (retro, rádio1 főleg). telefonon próbáltam ki az asszisztenst, de ott csak akkor működne, ha felraknám a tunein appot.
a kérdésem az, hogy a nestnél is feltétel a telepített app (+regisztráció) vagy megoldja a streamelést anélkül is?

(#535) vegyszer válasza huberpe (#534) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem lett TuneIn a Google Home alá társítva. Igaz, hogy nekem mini van
De ha kiadom az utasítást, hogy ok Google, steam retro radio Budapest akkor indul is a zene

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#536) carpediem007


carpediem007
tag

Google Nest (Home) Hub (2. generáció) eszközt, normális áron szerintetek honnan lehet beszerezni? EU plugos jó lenne. Egy magyar oldalon találtam 54e ért... Picit sokallom érte :Y

(#537) Zsoni75 válasza huberpe (#534) üzenetére


Zsoni75
csendes tag

Üdv!
Nem kell regisztráció.Egyszer megkerestettem vele a Petőfi rádiót,/nem volt könnyű/mondtam neki,hogy ez a kedvenc rádióm.Azóta csak "hey , google -play my favourite radio" és már nyomja is a TuneIn alól!Home Hub.. :C

(#538) VIBO válasza Zsoni75 (#537) üzenetére


VIBO
őstag

Hova kell és hogyan telepíteni a Tunein-t?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#539) vegyszer válasza VIBO (#538) üzenetére


vegyszer
addikt

A telefonodra.
És a Google Home alá társítani is lehet / kell /érdemes.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#540) huberpe válasza Zsoni75 (#537) üzenetére


huberpe
aktív tag

köszönöm (vegyszer neked is!). ez tehát azt is jelenti, hogy magát az appot sem kell telepíteni telefonra, hanem a tunein a default ha rádiózásról van szó?

(#541) coro válasza carpediem007 (#536) üzenetére


coro
csendes tag

Én az okosott.hu - ról rendeltem

[ Szerkesztve ]

(#542) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok!
Ezt a tune in-t hogy lehet google home-ba felvenni/társítani?

(#543) Zsoni75 válasza huberpe (#540) üzenetére


Zsoni75
csendes tag

Én nem telepítettem.Alapból innen játszik rádiót szerintem.Mikor kértem,hogy játssza a Petőfit,innen nyomta.Tehát lehet,hogy ez az alapértelmezett...

(#544) Kroni1 válasza Zsoni75 (#543) üzenetére


Kroni1
veterán

Én se társitottam, sztem nem is lehet/kell. Mondom h play xy on tune in és azon játszik valamit, 50%-os eséllyel azt amit mondtam neki.. :)

(#545) cibere11


cibere11
tag

Üdv!
LG 55um7050 tv-t össze lehet kapcsolni a google homeval? webOS5.0 van :R
Kapcsolgatni akarom de ugye az meg T-home dekoderes.Rendeltem mellé egy Tuya IR remote control nevű csodát is a klíma miatt.

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#546) joocek válasza cibere11 (#545) üzenetére


joocek
aktív tag

ha gree klímád van meg bXXXX. nekem hol működik hol nem. A felhő olyan instabil mint valami hacker szerver.

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#547) cibere11 válasza joocek (#546) üzenetére


cibere11
tag

Mdv klmia van. :F

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#548) winben válasza vegyszer (#535) üzenetére


winben
aktív tag

Akármit csinálok nekem hetek óta 103.9 Best FM-et indítja el helyette - olyan, mintha nem bírná megnyitni a retró rádió streamet és a következő hasonlóra fallback-elne... :F

(#549) nababika


nababika
aktív tag

Az a vicces, egy nest hubon probaltam, bemondasra tokeletesen beirja Retro Radio Budapest, de ugyan ugy a Best Fm indul. En mar feladtam.

(#550) Skynet258 válasza cibere11 (#545) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem egy tavalyi LG CX Oled-em van, de azzal se lehet összepárosítani. Valami régiós szarság van és a világon kb. 2 országban működik. Én sokáig kerestem a megoldást de feladtam. Ki/bekapcsolni tudom egy ilyennel, amit amúgy a klímához vettem (működik azzal is szépen) de ennyi.

https://geekpulse.hu

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.