Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest

Hozzászólások

(#51) curmpli


curmpli
tag

Rendeltem egy Nest Hub Maxot a lányomnak. Nagyon kíváncsi vagyok mit tud hangminőségben, mert Spotify/Youtube miatt rendeltem neki, hogy ne kelljen külső hangszóró csatlakoztatással pepecselni ha zenélni szeretne. Karácsony után jelentkezem.

(#52) MaCS_70 válasza curmpli (#51) üzenetére


MaCS_70
félisten

Üdvözlöm a Topiclakókat!

Reménybeli Google Home-tulajdonosként lenne pár kérdésem:

A tapasztalataitok szerint mennyire lenne alkalmas egy mini arra, hogy renitens kamaszgyerekeket rávegyen az angoltanulásra/beszélésre? Ajándékba vennénk egyet, úgymond pedagógiai célzattal.

A másik nagy kérdés, hogy a funkcionalitását egy mobiltelefonnal hogyan tudnám előre kipróbálni.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53) huliganboy válasza MaCS_70 (#52) üzenetére


huliganboy
addikt

Az én kislányaim rákattantak. Az egyik 9 a másik 3 éves. Ami tuti, hogy bár érthetően beszél, de egy kezdőnek összetetten...

[ Szerkesztve ]

(#54) Criminal017 válasza tomee007007 (#48) üzenetére


Criminal017
őstag

"a tetején lévő LED-ek jobbra-balra húzásával/tapizásával lehet manuálisan a hangerőt állítani, nekem ezt valahogy nem igazán sikerül csak kb 4-ből 1x..."

A két szélét (bal-jobb) tapizd, ott érzékeny a felület a hangerőszabályzásra.

(#55) tomee007007 válasza Suineg (#49) üzenetére


tomee007007
őstag

Igen, gond nélkül lejátsza a YT videókat, van neki egy leegyszerűsített felülete is, ami azért messze van a teljes körű kezeléstől, de az utolsó kereséseid és az aktuálsian lejátszott videóhoz hasonló tartalmakat felejánl, ezek között tudsz scrollozni, egyébként meg hangutasítás alapján keres.
Ha jól emlékszem óra megjelenítés 3-4 téma van, mindegyiknak viágos és fekete variációja, szóval összesen 6-8. Hogy NAS-ről le tud-e játszani, nem tudom, de a csatolt Google fiókok Google Fotókban (felhő) elérhető képeket biztosan le tudja játszani, ezt a részt nagyon nem próbálgattam. Mindennél csak egy felső sávot használ szövegmegjelenítésre.

MaCS_70: arra, hogy beszéljenek, szerintem jó, meg nyilván hallás utáni szövegértésre, kiejtés gyakorlására, de arra nem fogja megtanítani a gyerekekt, hogy helyes nyelvtant használnak- e egy parancsánál, nem javítja ki őket. Viszont ebben az esetben mindenképp a HUB-ot ajánlom, mivel az egy hosszabb szöveget meg is jelenít, így könnyebb ellenőrizni a szövegértést.

(#56) MaCS_70 válasza tomee007007 (#55) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

A lényeg csak az lenne, hogy álljanak vele szóba a gyerekek, a nyelvtant majd akkor pótoljuk, ha lesz mire építeni.

Nagy kérdés viszont maga az, hogy mennyire működik a rendszer. Tegnap próbálgattuk telefonon a Google Assistantot, és meglepően gyatra hatásfokkal ismerte fel még az egyszerű kérdéseket is. Az én angol kiejtésem sem rossz, de ráadásul egy anyanyelvi angolossal próbálkoztunk, és egészen egyszerűen a beszédfelismerés volt katasztrofális. Ezt ezért nem értem, mert az "azonnali átírás"-nak csúfolt felismerőprogram kiváló hatásfokkal működik még magyarul is, az Assistant viszont nálunk egy csődtömeg.

A nagy kérdés az, hogy egy célhardverrel milyen eredményre lehetne számítani a telefonos Assistanthoz képest.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#57) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv! A home és a nest közt mi a különbség?Én szinte semmit sem találtam sajnos.

A logikában semmi sem véletlen!

(#58) Fecogame válasza hoby36 (#57) üzenetére


Fecogame
veterán

Itt van róla egy egészen jó cikk.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#59) hoby36 válasza Fecogame (#58) üzenetére


hoby36
senior tag

Köszönöm🙂

A logikában semmi sem véletlen!

(#60) tomee007007 válasza Fecogame (#58) üzenetére


tomee007007
őstag

Tényleg jó cikk, köszönjük! :R
Elvileg kicsit jobban szól, plusz van falra akasztó.... itthon is kapható, viszont dupla annyiba kerül mint az 1st gen. Kérdés, megér-e ennyit....

Más:
Valakinek sikerült már valahogy a YT Music-ot beállítani alapértelmezett zene lejátszónak? A Spotify-tól már agybajt kapok....
Nekem sehogy sem adja be választható opcióként, pedig nem csak a nyelvet, még a lokációt is átraktam US-re. :F

(#61) MaCS_70 válasza tomee007007 (#60) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt azért tegyük hozzá, hogy nálunk kerül közel kétszer annyiba a Home Nest, amint a Home Mini. Normálisan azonos az ára, csak itt készletkisprés megy a régire.

Egyébként meg az a kósza hír járja, hogy a megszüntetett Chromecast Audio a Nest Minibe fog beköltözni. Azt pedig én nagyon nagy örömmel fogadnám!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62) tomee007007 válasza MaCS_70 (#61) üzenetére


tomee007007
őstag

Jogos, azért is írtam h itthon :D
Ha jól láttam kint 49 $ körül mozog akció nélkül mindkettő.

(#63) MaCS_70 válasza tomee007007 (#62) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gyakorlatilag egységesen annyi, ami ott konkrétan egy röhejes ár.

Nem is csodálkoznék azon, ha valódi kereskedelmi profit nemigen lenne rajta -- csakhogy itt már egyáltalán nem lehet a fejlesztés költségeivel számolni, hiszen maga a termék a fejlesztőeszköz.

A hagyományos közgazdaság-tudomány ezzel nem tud mit kezdeni, nem fér bele a régi modellbe.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64) havri1


havri1
félisten

Helló!
. Kaptam egy Google home minit.
Nagyjából beállítottam, lámpákat meg okos eszközöket kisebb nagyobb sikerrel tudok vele ki be kapcsolni.
Zenét tudok vele hallgatni valahogy?
Köszi

havri

(#65) huliganboy válasza havri1 (#64) üzenetére


huliganboy
addikt

Helló!

A mobilodon a nyelvet állítsd át angol us módra. Megjelenő spotify a home alkalmazás megfelelő menüjében állítsd be alapértelmezettnek. YouTube music nekem nem megy.... Illetve ha mondod neki, hogy "Play stream rádió neve lokalizáció" akkor magától megkeresi és le is játssza..

(#66) havri1 válasza huliganboy (#65) üzenetére


havri1
félisten

Spotifym nincs. Youtube music, Google play music is fent, de a beállításokban a zenenel ezeket nem látja, nem tudom kivalasztani.
Streamet próbálom:)

Köszi

havri

(#67) huliganboy válasza havri1 (#66) üzenetére


huliganboy
addikt

Lokalizáció alapján jelennek meg dolgok. Pl magyar nyelven nincs rutin, miközben ez egy fantasztikus dolog. Spotify nekem sincs, de az ingyeneseket játssza. Ha nem ingyenes a zene, akkor bemondja neked a mini..

(#68) havri1 válasza huliganboy (#67) üzenetére


havri1
félisten

Ó értem. Akkor ez nem olyan tuti még. Sima yt lenne a jó.. :/
2 rendszert fűztem vele össze, blitzwolf Smart home, és mi Home.
A lámpák módját (éjszakai/nappali), illetve fenyerejet kéne még valahogy váltani, és máris használnám megelégedéssel:)
Chromecast nekem még idegen, de látom azt támogatja csak. Filmek miatt.

havri

(#69) huliganboy válasza havri1 (#68) üzenetére


huliganboy
addikt

Sima YouTube nekem nem ment, itt írták a srácok, hogy csak chromecast meg tvvel megy... :( nekem is nagy űrt hagy így...

Neked, gondolom halmokban állnak otthon az okos kütyük... :DDD

Olavsgass utána, openhab, domoticz, node Red, homassistant stb. szervereknek... Én épp most készítem. Ezzel még jobban kibővül a világ. Illetve a felsős megoldások kikerülése is érdekes téma lehet.

[ Szerkesztve ]

(#70) havri1 válasza huliganboy (#69) üzenetére


havri1
félisten

Amit támogat, azok közül nincs sok :/
Lámpák, legtisztito, és ennyi:D
Szóval ha jól értem :
Telefon nyelve angol, hey Google, play stream Rado one?

havri

(#71) huliganboy válasza havri1 (#70) üzenetére


huliganboy
addikt

Lámpák meg tisztító mi? ;]

Telefon nyelve angol, hey Google, play stream Rado one?

Plusz lokalizáció... Így a BBC one fog indulni..

Hey Google! Play stream Rádi one Budapest vagy Debrecen stb..

(#72) havri1 válasza huliganboy (#71) üzenetére


havri1
félisten

Meg páratartalom mérők, vízforraló, kamerák, de azokat nem támogatja :)

Hm, nekem nemhogy BBC, semmit nem akar elindítani :DDD

havri

(#73) huliganboy válasza havri1 (#72) üzenetére


huliganboy
addikt

Biztos van ott pár Blitzwolf vagy Xiaomi okoskonnektor, kapcsoló, vagy sonoff cucc, és már is autómatán párásítasz, vagy reggelre van forralt vized ha bekészíted stb...

Nekem megy erre a parancsra a rádió 1 :U

(#74) havri1 válasza huliganboy (#73) üzenetére


havri1
félisten

Ja konnektor az mind az igen :D
Na mindjárt próbálom, lehet én rontok el valamit.

havri

(#75) havri1 válasza havri1 (#74) üzenetére


havri1
félisten

Még nem állítottam át a telefon nyelvét, így a bbc-t már indítja:)
Spotifyt kipróbálom, hátha jó.

havri

(#76) havri1


havri1
félisten

Elofizettem a prémiumra spotifyn, de nem értem a működéset.
Ok Google, play bille eilish bad guy.
Jön a válasz, hogy ikey, visszamondja, de nem találja.. Ennyire fos ez a spotify?
Igazából egyet se talál, vagy néma, vagy egészen mást indít el..

havri

(#77) Fecogame válasza havri1 (#76) üzenetére


Fecogame
veterán

Spotify van beállítva elsődleges lejátszónak? A Google Home app-ban tudod ellenőrizni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#78) havri1 válasza Fecogame (#77) üzenetére


havri1
félisten

Igen. Most tesztelgettik a gyerekek, konkrét számvcímre már van néha találat.
Meglatjuk, minden csoda 3 napig tart, lehet megy a levesbe:)

havri

(#79) curmpli


curmpli
tag

Ígértem, hogy beszámolok a Nest Hub Max-val szerzett tapasztalatokról. UK rendelés E-bayen. Három héten keresztül ült a csomagban egészen Karácsonyig, amikor a lányom kibontotta. Boldogság, öröm, főleg amikor elmondtam Yotube/Spotify direktben fog menni hangutasításokra. Így is lett,... majdnem... Első probléma, UK hálózati adapter, amit megoldottam egy utazó (passzív) csatlakozó átalakítóval. Majd indul a setup, I-phone-ról. Utolsó szakaszban, amikor a fiókot kell társítani hibaüzenet a telón: Valami kód és egy szöveg: "error occured". Frankó! Váltottam a lányom Samsungjára. Ott végig ment a beálítási porcedüra. Kipróbáltuk, hangutasítások frankón mennek, érti a magyaros angolt is. Minden szuper éás még annál is több, mert bömbölnek a basszusok, meglepően jó a hangzás, szép nagyfelbontású a képernyő és tűéles a kamera is. Pár óra tesztelés után gondoltam megnézem az I-phoneom csatlakoztatni tudom-e. Rámentem a Google Home applikációra, ott volt a korában párosított Nest Hub Max, ráböktem, majd a felületen rámentem a kamerára. Eddig tartott a boldogság. Nest hub sötét, se hang se kép azóta se. nem kapcsol be, ha hálózatra dugom. Az adapterben van feszültség kipróbáltam, valami kómába küldte úgy tűnik. E*em fa*om megáll.

(#80) rocksteadyxx


rocksteadyxx
csendes tag

Sziasztok srácok! Sikerült nekem is beszereznem Google home hub ot. Eddig nagyon tetszik. A kérdésem az volna, hogy lehetséges a Google home hub hangját külső eszközre példáu egy nagy teljesítményű Bluetooth hangszóróra átküldeni?

(#81) rocksteadyxx válasza rocksteadyxx (#80) üzenetére


rocksteadyxx
csendes tag

Közbe meg lett :) . Viszont egy kérdés még érdekelne, milyen okos kapcsolót és dugaljzatot ajánlotok? Mivel van a legkevesebb gond ?

(#82) Fecogame válasza rocksteadyxx (#81) üzenetére


Fecogame
veterán

Okoskonnektorból Sonoff-ot vettem, teljesen elégedett vagyok vele :K

Konkrétan Sonoff S26

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#83) rocksteadyxx válasza Fecogame (#82) üzenetére


rocksteadyxx
csendes tag

Köszönöm, ebből a márkából érdemes lenne akkor venni fali kapcsolót is ? :)

(#84) Fecogame válasza rocksteadyxx (#83) üzenetére


Fecogame
veterán

Munkatársam nagyon dícséri, gyanítom abban is jók :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#85) tomee007007


tomee007007
őstag

Valakinek sikerült már valahogy beállítani a YT Music-ot alapértelmezett zenelejátszónak?

(#86) MrAlex válasza tomee007007 (#85) üzenetére


MrAlex
tag

Próbáld meg, hogy a telefonod nyelvét átállítod US-re és elvileg utána meg fog jelenni a Google Home alkalmazásban.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#87) tomee007007 válasza MrAlex (#86) üzenetére


tomee007007
őstag

Azzal kezdtem, de nem segített... még a régiót is átállítottam, de hasztalan :(
Nálad így működik?

(#88) MrAlex válasza tomee007007 (#87) üzenetére


MrAlex
tag

Huhh most látom, hogy átvariálták. Régebben nem így volt, és én még akkor állítottam be a spotify-t az rendben működik. Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni :(

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#89) DougButabi válasza tomee007007 (#87) üzenetére


DougButabi
tag

Nekem angol nyelvre állítva most is látszik a választási lehetőség.

(#90) huliganboy válasza tomee007007 (#85) üzenetére


huliganboy
addikt

Mindenhol azt olvasni nem lehet. YouTube cuccok csak TV vagy chromecast bevonásávalegy.

(#91) OmniaI900


OmniaI900
tag

Sziasztok
Ma én is beléptem a Google hom hub tulajdonosok táborába .. Már is meg akadtam egy dologban nem tudom megjeleniteni a naptáram és az email om . ha valaki tudja hogy hol mit kell beállitani segitsen .. Kössz előre is

(#92) kenand


kenand
veterán

Sziasztok!
Hogy tudnám a Spotify-t alap zenelejátszónak beállítani miniben?
Ha belemegyek a zene menübe, csak annyit ír "Nincs alapértelmezett szolgáltató" de nem enged semmit, hiába kattintok rá.

(#93) huliganboy válasza kenand (#92) üzenetére


huliganboy
addikt

Angold a telefon nyelvét US-re és megjelenik! Utána visszaállítható magyarra és megmarad a beállított érték!

(#94) kenand válasza kenand (#92) üzenetére


kenand
veterán

Angol nyelvi beállítás segített, köszönöm, korábbi hozzászólásodból láttam.

(#81) rocksteadyxx

Sonoff-ok mellett mennek a Blitzwolf és Alfaawise típusok is (mindkettő Tuya alapú, Tuya és Smart Life appal mennek)

[ Szerkesztve ]

(#95) kenand válasza rocksteadyxx (#81) üzenetére


kenand
veterán

Blitzwolfok általában fogyasztást is mérnek..és van 16A-os

(#96) MrAlex


MrAlex
tag

A Blitzwolf megbízható cuccokat gyárt, használok tőluk én is 4 okos konnektort, eddig hibátlanul üzemelnek és fogyasztást is mérnek, ahol azt már előttem is írták.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#97) Norbeey90


Norbeey90
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, mi lehet a gond?

Folyamatosan ezt kapom.

[ Szerkesztve ]

(#98) Fecogame válasza Norbeey90 (#97) üzenetére


Fecogame
veterán

Nincs internet azon a WiFi hálózaton, amire csatlakozva vagy.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#99) tomee007007 válasza Norbeey90 (#97) üzenetére


tomee007007
őstag

Nálam is volt ilyen, 3 napig szenvedtem vele...... első körbenváltoztasd meg az otthoni wifi-d csatornáját (általában a 6-ost szereti a HUB), vagy hozz létre az otthoni hálózaton egy 5GHz-es csatornát és rakd rá arra (azon stabilabb), ha nem segít akkor reset, amíg magához nem tér

(#100) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Használ valaki IR remote eszközt? Vettem egy Blitzwolf-ot és a mini csak ki be tudja kapcsolni az eszközöket, semmi más finkció nem érhető el.

Ez így rendben van?

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.