Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest

Hozzászólások

(#701) Palesztin72


Palesztin72
csendes tag

Sziasztok!
Mostanában kezdett el foglalkoztatni a gondolat, hogy valami okosságot vigyek a lakásba. A Google Home Hub tetszik, de nem túl sok értelmes dolgot találtam a neten róla. Szeretném biztonsági célokra használni, ezért az lenne a kérdésem, hogy be lehet-e állítani úgy hogy ha mozgást érzékel a kamera, akkor rögzítse a képet, mégpedig valami központi egységre, felhőbe, akárhova, csak ne a kamera sd kártyájára? Illetve azt is szeretném tudni, hogy létezik-e hozzá hőmérséklet, füst, CO, nyitás szenzor, ami telefonra küld riasztást, ha érzékel valamit?
Köszönöm a válaszokat!

(#702) Skynet258 válasza oszy (#699) üzenetére


Skynet258
veterán

Pont a napokban futottam bele router csere okán... hozzá akartam adni a cuccaimat és ez lett volna az első iOS setup-om. Gondolom neked is már azóta meglett de álljon itt ebben a topikban is a megoldás ha valaki belefutna; Iphone nyelvét angolra kell tenni a setup idejére (aztán akár mehet is vissza magyarra).

https://geekpulse.hu

(#703) tama2000


tama2000
tag

Sziasztok! Nektek nem bolondult meg a Google asszisztens? Nekem a Home Mini kb. két hete folyamatosan csak hümmög "Hmmmm. There is a... blablabla" és hogy próbáljam később. De ezt is csak hosszú másodpercek után, mikor kimondtam az utasítást. Aztán 3-4 próbálkozás után nagy nehezen végrehajtja amit mondok neki. Már reseteltem és újra setupoltam, de semmi nem változott. Ráadásul azóta a Xiaomi led bulb okos fényforrást nem kezeli egyáltalán. Csak azt írja, hogy "hiba történt" ha kapcsolgatom a gombbal. A Play áruházban már van egy hozzászólás, ami szintén ilyesmire panaszkodik. Mi történhetett?

(#704) fPApi válasza tama2000 (#703) üzenetére


fPApi
őstag

Nálam nincs ilyen hiba, működik rendesen.

(#705) Skynet258 válasza tama2000 (#703) üzenetére


Skynet258
veterán

Nálam is volt ez nem is tudom... talán pár héten keresztül. Aztán ahogy jött úgy eltűnt és minden újra megy neki elsőre. Mintha nem érte volna el a szervereket.

https://geekpulse.hu

(#706) rzoli


rzoli
senior tag

Sziasztok

Próbálom a Google home appbol elérni a tuya smart appban lévő eszközöket elérni. De nem kapcsolhatók össze, a következő hibaüzenetet kapom csak. Van valakinek ötlete?


Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#707) Skynet258 válasza rzoli (#706) üzenetére


Skynet258
veterán

Az alsó képen a tuya smart app van? Ezek között elég nagy az átjárás, ugyanazok a programok csak a színek mások max. Próbáld a Blitzwolf appban hozzáadni őket (smart aljzatok?) és aztán a Blitzwolf app mehet a Googlenek. Nekem például így van és működnek szépen.

https://geekpulse.hu

(#708) rzoli válasza Skynet258 (#707) üzenetére


rzoli
senior tag

Igen, a tuya van rajta, de most kipróbáltam a blitzwolf home appal, reset, felvettem a légtisztítókat a bw appba, de pontosan ugyanazt a hibaüzenetet kapom, mint a tuya app-nal.

A telefon egy xiaomi Mi 10T Pro, 12.5 eu stable rom, magisk.

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#709) Skynet258 válasza rzoli (#708) üzenetére


Skynet258
veterán

Fura, sosem jártam még így... akkor perpillanat nincs ötletem. :( Mintha valami jogosultság hiányozna, hogy nem tudja olvasni a program adatait (hogy milyen eszköz van hozzáadva), de ez csak egy nagyon halvány ötlet...

A neten egyébként sokan írtak hasonlókat, kb 4 évvel ezelőttről napjainkig. Volt akinek egyszer csak jó lett (tehát valami szerver issue volt), volt aki áramtalanította az eszközöket, volt akinek fw update kellett. Elég sok hiba lehet így nehéz min elindulni. :(((

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#710) tama2000 válasza Skynet258 (#705) üzenetére


tama2000
tag

Köszönöm! Akkor várok, hátha az enyém is magához tér.

(#711) rzoli válasza Skynet258 (#709) üzenetére


rzoli
senior tag

Köszönöm, valamikor ha sok időm lesz, úgyis tervezem, hogy kipróbálom az új gyári rom-ot a telefonon. Állítólag kijavították a gyerek betegségeket. Hátha...

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#712) Zooliegsm


Zooliegsm
tag

Sziasztok,

Most készülök venni google nest audio-t (hosszas alexa vs google vívódás után :D). A telefonom alma és ahogy nézem az áruházban nincs google assistant app, talán régiós dolog ahogy olvastam.
- Enélkül is fogom tudni konfigurálni, használni stb vagy kell hozzá ez az app? Volt valaki hasonló cipőben? Nem szeretném átállítgatni a régiókat, hogy letölthessem.
- Úgy olvastam, hogy van ahol régió szerint (vagy talán inkább nyelv) nem jelenik meg a routines a home appban, ez random van, vagy ha magyar a teló nyelve akkor fixen várható, hogy nem lesz ott (max ha rákeresek a segéd résznél a home appban, ahogy feljebb írták, bár tesztelni nem tudtam sajnos)? Ez mivel csak egy nyelv átállítás, nem régió, elvileg nem gond.

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat előre is!

(#713) LLKobe válasza Zooliegsm (#712) üzenetére


LLKobe
veterán

Google Home néven keresd az appot. Kizárt hogy nincs.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#714) Zooliegsm válasza LLKobe (#713) üzenetére


Zooliegsm
tag

Google Home van, de az nem asszisztens app, vagyis nem ugyanaz mint ami van más régiókban. Nem lehet indítani asszisztenssel keresést stb, csak a beállításai vannak benne, mint google home eszköznek kb.

(#715) nemethsza válasza Zooliegsm (#714) üzenetére


nemethsza
tag

Milyen keresésre gondolsz?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#716) Zooliegsm válasza nemethsza (#715) üzenetére


Zooliegsm
tag

amit a 662 hozzászólásban írtak.

(#717) nemethsza válasza Zooliegsm (#716) üzenetére


nemethsza
tag

Aha.
Én is iphone-nal használom. Feltettem, nyelv, régió átállít, beállítottam a rutinokat, amiket gondoltam, (ha zavar az angol) visszaállít, és a rutinok mennek.
Az meg tökre nem zavatlr engem, hogy amikor nem akarom a rutinokat szerkeszteni, akkor nem látom őket.
Mondjuk én nem napi szinten bizdergálom.
32 cucc lóg rajta, mennek.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#718) Skynet258 válasza Zooliegsm (#712) üzenetére


Skynet258
veterán

Amikor Android alatt használtam, akkor is át kellett állítani angolra a részletesebb beállítások és a rutinok miatt, most iOS alatt is csak angolra tettem amikor hozzáadtam a dolgaimat. Egyéb iránt semmivel sem tud kevesebbet iOS alatt sem, mint Android alatt. :K

https://geekpulse.hu

(#719) Zooliegsm válasza nemethsza (#717) üzenetére


Zooliegsm
tag

És amikor nem vagytok otthon és szólni szeretnétek hozzá akkor gondolom szopko mert iosra nincs asszisztens app ☹️

(#720) Skynet258 válasza Zooliegsm (#719) üzenetére


Skynet258
veterán

Én nem akarok vele beszélgetni ha nem vagyok otthon. :DDD Ezzel együtt ha távolról be akarsz kapcsolni valamit vagy hasonlóra gondolsz, akkor belépsz a programba és rányomsz az adott ikonra, hogy mi történjen. Vagy mire gondolsz konkrétan?

https://geekpulse.hu

(#721) nemethsza válasza Zooliegsm (#719) üzenetére


nemethsza
tag

Miért szeretnék?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#722) Zooliegsm válasza nemethsza (#721) üzenetére


Zooliegsm
tag

Nemtudom. Eszedbe jut h nem kapcsoltál le valamit. Vagy mész haza inditsa el a legkondit, nyissa a kaput esetleg vagy ilyesmi. Életszerű szerintem még pl h megnezed a bejarati ajtó kamera képét ugy h mondod neki h mutassa.

(#723) nemethsza válasza Zooliegsm (#722) üzenetére


nemethsza
tag

Ehhez minek beszélni?
Amit elfelejtették lekapcsolni, appnól lekapcsolod bárhonnan.
A legkondi, kapu location alapján működhet, ha az bármi miatt nem, ott a telód, nyomkodd.
Értem a kameraképet, meg hogy mondod, nálam a hang sokszor jobban zavar. Akkor meg úgyis nyomkodok.
De, persze,, te tudod.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#724) Madoc válasza nemethsza (#723) üzenetére


Madoc
veterán

Kamera képét is meg tudod az appból nézni. Ez sem akadály.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#725) nemethsza válasza Madoc (#724) üzenetére


nemethsza
tag

Tudom 🙂

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#726) csaszi72


csaszi72
aktív tag

Sziasztok,
Rádio1-et hogyan adjátok ki utasításba? Nekem mindig a BBC Radio1-et adja be :D

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#727) blueye válasza csaszi72 (#726) üzenetére


blueye
veterán

stream radio one Budapest

(#728) csaszi72 válasza blueye (#727) üzenetére


csaszi72
aktív tag

:C
Gyáááá működikkk
:C

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#729) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Használ valaki füstérzékelőt a rendszerben? Ha igen, akkor milyet?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#730) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Gondolkodom egy Google Home Hub Chalk beszerzésén. Ezzel van arra lehetőség, hogy az eszközről Spotifyt streameljek egy hálózatra kötött erősítőre?

(#731) szjoci válasza ssgt1981 (#730) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

BT eszközt biztos hogy hozzá lehet adni mint hangkimenet. Streamet még nem próbáltam .

(#732) Madoc válasza ssgt1981 (#730) üzenetére


Madoc
veterán

Csak ha google home kompatibilis az erősítőd. Én ezt egy chromecast audioval oldottam meg.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#733) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Megoldhato az hogy a home kompatibilis okoskonnektor automatiluasan kapcsoljon ki-be ha nem vagyunk otthon? Az lenne a tuti ha csekkolna ha a 2 droidos mobil nincs wifin, kapcsoljanak le a konnektorok. Lehet igy automatizalni?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#734) LLKobe válasza sagit (#733) üzenetére


LLKobe
veterán

Homeassistant-al simán megoldható. Magában a google home app-al nem hinném.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#735) vjozsa


vjozsa
csendes tag

Sziasztok!

Tudja valaki esetleg, hogy mikor lehetnek supportáltak magyar nyelven is a rutinok a Google Home app-ban?

[ Szerkesztve ]

(#736) sagit


sagit
addikt

Más is szenved azzal hogy nem működik az nvidia shield pro rendesen a home minivel? Appok nem akarnak elidnulni

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#737) ovika


ovika
tag

Sziasztok !

Mindenkinek működik rendesen a nest mini? Jó ideje próbálgatom a dolgokat, de minden esetben offline állapot jelenik meg a home-ban és egy idő után én, mint az otthon tulajdonos eltávolítom az eszközt. Pedig nem, hozzá sem érek!! :N Egyszer csak jön az értesítés!!
Egyszerűen pár nap után újra és újra hard reset és előről indul a párosítás procedúra! :O
Odáig jutottam már, hogy rendeltem egy Amazon Echo Dot 3-at! Pedig eddig olyan jól működött minden.
Hanggal tökéletesen tudtam kapcsolgatni az összes eszközt,de mostanság nem! :(
Valakinek van ötlete, tanácsa?

De látom másnak is vannak azért problémái:
[link]

Egy Google Nest Mini 2. generációs Charcoal 2021-ben vásárolt termékről van szó egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#738) Vicoo


Vicoo
senior tag

Üdv mindekinek!

Eddig használtam egy Xiaomi Smart Bulb Essential RGB égőt, két okos aljzatot és egy kamerát. Most vettem két újabb égőt, és ezeket a Mi Home appban látom is és tudom kezelni. Viszont hiába van kapcsolva a Google Home appal, csak a korábbi eszközök látszanak. Szét és össze kapcsoltam őket többször is, de mindig csak a régi eszközök jelennek meg. Mit tegyek?

(#739) st6969


st6969
őstag

Üdv,
a telefonos applikációt használom hangvezérlésre. Amikor megérti a feladatot, kiírja, hogy "Done." és végrehajtja. Ez tök jó, de néma. Gyakran használom arra, hogy autóval, ha érkezem, így nyitom a kaput (egy utcával hamarabb elkezdem nyitni, mert lassú a motorja), miközben a telefon a zsebemben van, tehát nem látom, hogy mit ír ki. Előfordul, hogy nem hallja, hogy megszólítom, vagy hallja, de nem érti. Ha félreérti, akkor gyakran elkezd beszélni, ilyenkor tudom, hogy valami nem OK. De ha csend van, akkor nem tudom, hogy megértette és nyílik a kapu, vagy meg sem hallotta, és nem történik semmi.
Nem lehet valami hangos visszajelzést beállítani, ha megértette?! Alexa pl. kimondja, hogy "OK".

(#740) st6969 válasza vjozsa (#735) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
nem nagyon értem a kérdést. Az applikáció rutin menüpontját szeretnéd magyarul látni, vagy magyar nyelven szeretnél utasításokat kiadni. Előbbi most is megy, utóbbi szerintem soha nem fog.

(#741) LLKobe válasza st6969 (#740) üzenetére


LLKobe
veterán

Én ha magyarra állítom a telefont, a rutinok menüpont eltűnik. Csak angolul látni.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#742) icemad válasza LLKobe (#741) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam is ilyen.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#743) st6969 válasza LLKobe (#741) üzenetére


st6969
őstag

+icemad
Csak úgy tűnik, mintha eltűnne :)) Menj a segéd beállításaira, és ott a kereső mezőben kezdd el gépelni, hogy rutin ;)

(#744) icemad válasza st6969 (#743) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Valóban. Köszi. :R

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#745) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !

Próbálgattam a telefonon a google assitant + home app kombót még mielőtt vennék egy home device-t, hogy tudja-e azokat amiket szeretnék vele.
Adott egy Samsung AU8002 (UK régió) tv amin be vagyok jelentkezve a gassistanttal és adott a telefonon amire szintén belépek ugyanazzal az accounttal ilyenkor kis idő elteltével ahogy frissül az adott home - room a home appban meg is jelenik a samsung TV de folyamatosan azt jelzi ki, hogy offline a device és frissíti de egyszerűen istennek se akarj jó lenni. Telót, TV-t már rebootoltam. Semmit se ér.
Természetesen már néztem azt is, hogy a smartthingssel összehúztam a ghome appot, igen így meg jelent még egy TV (ilyen néven) és azt már tudom ki/be kapcsolgatni és ez nem is offline de a másik továbbra is offline. Tudom már így ki/be kapcsolgatni de ennyi és ez nekem egy kicsit kevés de még el is tudom nézni ha:
Plexszel össze lehet húzni ? Hogy azt mondom mondjuk a homenak, hogy játsza le az XY sorozatot/zenét/filmet a XY tv-n ?
YouTube-al / YT Musiccal össze lehet úgy húzni, hogy azt mondom neki, hogy kérlek nyist meg az XY channelt, játszd le a tv-n a XY lejátszási listát. Tehát egyfajta konkrétabb navigáció az appon belül. Már az is jó lenne, ha egy konkrét channelt meg tudok nyitni, mert eddig csak annyi megy (bár ez is alexával), hogy move right on tv és akkor így szépen oda navigálgatok hogy feliratkozások, majd itt egyesével lenavizok ahhoz aki érdekel. Nem éppen a legkényelmesebb :\
Vagy ha olyat lehet, hogy konkréten azt mondom, hogy "magán" a google homeon indítsa el az XY videót (tehát nem a TV-t irányítja) akkor az zene hallgatásra lenne eléggé kényelmes !
Tudom, hogy BL-el csatlakoztathatjuk telefonra és ott már azért tudja de azzal meg az a bajom, hogy screen offból nem tud dolgozni (de ez már talán más kérdéskör).
Vagy a google home (konkrét device) tud appokat megnyitni a telón úgy is, hogy mondjuk screen off ?
Igazság szerint nem rossz ezek de ha már van akkor "full handfree" megoldás lenne a baróóóóóó :D

És ha ezen valamelyikét megoldja a ghome akkor talán, talán jobb lesz számomra mint az alexa :D Mert eddig viszont alexa áll "nyerésre", mert abban a TV jobban megy, jobban lehet benne navigálni, legalább a screen navigationök mennek, viszont a YouTube-al nem.(Tudom másik topik)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#746) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok. Tervezek venni
Mi Bedside Lamp 2
Mi Smart Clock
termékeket. Kezdésnek csak a lámpát irányítanám a Smart Clock-on át, Goggle asszisztenssel. Viszont néztem a Home Hub-ot is az óra helyett. Alzán találok több félét, de nem látom, hogy mi lenne a különbség a Nest, Charcoal, Hub Chalk között. Szóval ez lenne az első kérdésem.
A másik, hogy a rendszer megjelenítő szövegei sem magyarok? Angol/Német nyelvet írnak. De például az időjárást sem tudja magyarul kiírni? vagy magyar hírek közül szemlézgetni stb stb. A hangvezérlés angol, az tiszta sor. Nincs is baj az angollal. Csak lehet elég a Mi Smart Clock is nekem. Kezdésnek nem tudom mi szól egy Hub mellett.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#747) .LnB válasza .LnB (#746) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Lenne még egy kérdésem. Ha veszek egy wifi-s okos konnnektort, és abba dugom a tv-t akkor a Mi Smart clock-kal a tv-t is tudnám hangvezérelve ki/be kapcsolni? Elég lenne ennyi eszköz? Vagy kell ehhez még valami?

Bocsi, most kezdenék csak bele ebbe a Google Home dologba. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#748) Madoc válasza .LnB (#746) üzenetére


Madoc
veterán

Nest hub:ujabb fejlettebb audioval és talán alváselemzéssel. Home hub ugyanez régebbi audioval meg alváselemzés nélkül. Amugy tök ugyanazt tudja mindkettő. Home mini-nest mini is a barátod lehet, mindent csinálnak csak kijelző nélkül és csoportos hangszóróként is tudod őket használni ha több darab van.
Időjárást nem magyarul írja, híreket sem.
Google home app viszont magyar nyelvű, azon keresztül is tudod ikonokkal is vezérelni az eszközeid.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#749) Madoc válasza .LnB (#747) üzenetére


Madoc
veterán

Ha google home kompatibilis a dugaljad akkor igen. De mondom telefonnal is ki tudod próbálni,hanggal is.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#750) .LnB válasza Madoc (#749) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

De még nincs itthon semmi ilyen. Most tervezek majd venni. :) Az Xbox-ot tudnám kipróbálni telefonnal, az igaz, az eszembe sem jutott.

Visszatérve az órához. Mindenképp valami kijelzős dolgot akarok venni. És elvileg az a Mi óra jó lesz. Google asszisztens benne van. Onnantól meg a Google Home rensszerbe csak össze kell egyeztetnem a dolgokat gondolom.

De mivel nem vettem még ilyen konnektort. Ezeket a Google Home rendszeren belül el lehet külön nevezni, hogy úgy adjam a hangutasítást, hogy ami bele van dugva? Pl tv? Gondolom nem lehet bármire nevezni, de előre definiált dolgok, hogy tv, ilyenre gondolom van lehetőség ugye?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.