Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest

Hozzászólások

(#951) SkyTrancer válasza icemad (#949) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

"stúdió monitorhoz hasonlítod a hangot, amiben lehet, hogy gyengébb a hangszóró, mint a telefonodban"
meg
"Mert a stúdió monitorok a képhez vannak kalibrálva, nem a hanghoz"
Ezt sem értem
A studio monitor hangfalak, pontosabb hangképet adnak mint a normál Hi-Fi hangfalak, tehát ami azon kijön az áll legközelebb ahhoz a hanghoz amit éppen lejátszol valójában
Ez sima fehér zaj is tud tróger lenni pláne telefonon
Itt nem az erősség a lényeg hanem hogy pontos legyen,
Teszem azt doboz hangja van mindennek
Telefonok, bluetotthos szarok minden egy raklap fos
Most amire nekem kell persze, meg kell húzni a határt, de a lényeg nem is ez hanem amiket már összegeztetek fent, hogy megoldható, de nem feltétlenül erre való, meg nem minden vezérelhető telefonnal stb
Amikre én kíváncsi voltam azokat meg is tudtam köszi még egyszer

[ Szerkesztve ]

(#952) GLI válasza SkyTrancer (#951) üzenetére


GLI
csendes tag

Leírtam az alkalmas eszközt ami mindent tud amit szeretnél és úgy ahogy szeretnéd.
Dolgoztam négy stúdióba, tudom hogy szólnak a stúdió monitorok, de fel nem fogatom hogy egy altató zajnak miért kell stúdió minőségben szólni.
A kérdés egyébként is igen távol áll az Egyéb hardverekGoogle Home/Nest eszköztől.

[ Szerkesztve ]

(#953) dannnzzzz


dannnzzzz
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek, ha van egy Google Nest 2nd gen.-em és egy Synology NAS-om, Plex előfiezéssel, van rá mód, hogy a NAS-on lévő zenéimet elérjem a Google Nest-en? Pl. ébresztőt beállítani egy általam választott track-kel...

Köszi a segítséget előre is!

(#954) oszy


oszy
veterán

A Google Nest 2nd genek "elfogytak" a piacról? Nem találok csak emagon nem általa forgalmazottat. Használtat pedig egyáltalán.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#955) z67 válasza oszy (#954) üzenetére


z67
őstag

ez?

(#956) icemad válasza oszy (#954) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom, nem vigasztal, de külföldön van rengeteg. Esetleg, ha van pl Németországban/Hollandiában élő rokon, ismerős, akkor érdemes rákérdezni. Ráadásul elég jó szettek is vannak. Pl kapucsengővel vagy füstérzékelővel, esetleg nest minivel vagy chromecasttal.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#957) oszy válasza icemad (#956) üzenetére


oszy
veterán

Ott sajnos nincs, csak Ausztriában. Milyen oldalon találtál?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#958) online1986 válasza oszy (#957) üzenetére


online1986
tag

:Y

[ Szerkesztve ]

(#959) icemad válasza oszy (#957) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Pepper.com oldalon szoktam látni. Ez egy akciófigyelő oldal, de főleg a Benelux államokhoz. Német akciók is szoktak lenni rajta. Osztrák sajnos nem nagyon. De biztos van ott is hasonló oldal.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#960) oszy válasza icemad (#959) üzenetére


oszy
veterán

Most üzletből tudok venni 24.990-ért. :) Csak el kellene döntenem, hogy valóban szükségem van-e rá. :DD
Azt már eldöntöttem, hogy ez jobb, mint Alexa.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#961) blueye válasza oszy (#960) üzenetére


blueye
veterán

Ha az alvásfigyelés miatt vennéd akkor vedd meg!

(#962) oszy válasza blueye (#961) üzenetére


oszy
veterán

Magyarul tud pl. időjárást vagy reggel híreket mutatni? :) Be lehet egyáltalán állítani a reggeli hírekre?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#963) icemad válasza oszy (#962) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerk. : ja most látom, hogy magyarul kellene. Azt nem tudja...

Időjárást biztosan tud. Elég annyit mondani, hogy "hey Google, good morning."
Híreket is tud, de csak angolul. Úgy értem, hogy nekem valami 5 perces BBC newst is lejátszott.
Esetleg rutinok közé talán lehet beállítani podcast lejátszást, nem tudom az elég lenne e neked... Legegyszerűbb megoldás, ha valami rádiót indítasz rajta, azon minden egész és fél órában mondanak híreket.
Másik lehetőség pl valami rss feed megjelenítése, na ezt nem próbáltam még. (Örülök, ha reggel eljutok a kávégépig. :DDD)

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#964) oszy válasza icemad (#963) üzenetére


oszy
veterán

Kávé az első, nest a második. :)

Olyan hírekre gondoltam, amit megjelenítene. Nem kell nekem, hogy csacsogjon. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#965) oszy válasza oszy (#964) üzenetére


oszy
veterán

Szóval aktuális hírek (magyar szöveggel esetleg) és az aznapi időjárás szövegesen.

Ezek kellenének nekem. Tudja a szerkezet? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#966) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok.
Ablak nyitás érzékelőt tudnátok ajánlani? Olyasmi kellene, amit belehet állítani, hogy pl, ha 5 percig nyitva van az ablak, akkor vegye le a fűtést, ha 15 percig, akkor küldjön értesítést.
Google Nest Hub 2 a rendszer fő kezelője, a termosztát egy Honeywell t6.
Köszönöm.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#967) droetker


droetker
csendes tag

Sziasztok!
Néhány napja kezdődött, hogy a Nest mini mikor hozzászóltam mindig rögtön csak annyit mondott, hogy nincs wifi kapcsolat, ellenőrizzem a hálózati beállításokat.
A router beállításokban pedig semmi sem változott. Csináltam néhány újraindítást a hangszórón és a Routeren is. Most már nem is mond semmit a hangszóró, csak egy hangjelzés van és semmit nem tudok csinálni vele.
Home appban sem tudok semmit állítani, mivel offline van a hangszóró.
Szerintetek mi lenne a megoldás? Reset és újratelepítés? Akkor a csatlakoztatott eszközök elvesznek és újra kell azokat csatlakoztatni? Most a hangszórón kívül appból minden elérhető csak hangvezérléssel nem tudok parancsot kiadni feléjük.

(#968) GLI válasza droetker (#967) üzenetére


GLI
csendes tag

Az eszközök nem a Nest-hez vannak csatlakozva hanem az alkalmazáshoz.Nekem Nest Hub2 van,párszor reseteltem. egy pillanat visszatelepíteni.

(#969) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Ha csak androidon használom a Google Segédet, abban tudtok segíteni?
Miui telefonon használom, leginkább rutinok végrehajtására, az otthon vezérlésére, vezetés közben hívás indításra, zene lejátszására.
A gondom, hogy elkezdte nem felolvasni a válaszait, csak végrehajtja őket.
Ahogy észrevettem a routinok kavartak be, van olyan rutinom beállítva, ami levette a hangerőt a telefonon, vagy épp felhangosította.
Ezeket kivettem a rutinból, de most sem mindig válaszol. Ez zavar, mert épp azért állítottam be, hogy ne kelljen felvegyem a telefont mindig.

Nem tudjátok mi lehet a gond? Tudom, hogy a Miui egy rakás szar, de régebben működött rendesen, aztán hónapokig nem használtam. Most meg ez van...

(#970) v.attis válasza v.attis (#969) üzenetére


v.attis
őstag

Asszem megvan. Ha a csengőhang le van némítva, akkor nem beszél. Csak azt nem értem miért van rá hatással...
De ez nem ide tartozik, szerintem.

(#971) icemad válasza v.attis (#970) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a rutint úgy kezded, hogy pl csengőhang 80%-on, és úgy fejezed be, hogy 0%? Az nem megoldás?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#972) v.attis válasza icemad (#971) üzenetére


v.attis
őstag

Nem csak a rutin végrehajtását hallgatja el, hanem mindent.
A telefon lesz a ludas, néha ki van sötétülve a média hangerő csuszka, de közben látszik, hogy nincs nullán...

(#973) droetker válasza GLI (#968) üzenetére


droetker
csendes tag

Köszönöm, reset megoldotta a hibát. De hogy az Iphone-on még mindig a nyelvet kell váltogatni a telepítéshez, ez egy vicc. Meg magyarra visszaváltás után ott vannak a rutinok magyar nyelven aztán egyszercsak eltűnnek és kiírja, hogy ezen a nyelven nem érhető el

(#974) droetker válasza droetker (#973) üzenetére


droetker
csendes tag

Nos úgy néz ki, hogy a reset kb. 3 napra oldja meg a problémát. Utána megint nincs wifi, offline lesz a speaker és megint kell egy reset. Ez az eszköznek a hibája lehet? Routeren semmi módosítás nem történt.

(#975) icemad válasza droetker (#974) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen wifi hálózathoz csatlakozik? Ha 5ghz, akkor próbáld meg 2.4ghz-en is. Vagy fordítva. Routerben meg adj neki fix ip címet.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#976) Balazs66


Balazs66
csendes tag

Nest Hub2 kijelzőjét át lehet játszani TV-re?

(#977) GLI válasza Balazs66 (#976) üzenetére


GLI
csendes tag

Nem. Csak fogadni képes.

(#978) Balazs66


Balazs66
csendes tag

Azt, hogy milyen válaszokat adjon egy parancsra, beállítható? pl. azt mondom "jó éjszakát", elég, ha végrehajtja a beállított feladatokat (lekapcsolja a lámpákat tv-t stb.), és azt mondja " jó éjt". Nem kell elnézést kérnie stb.
Az is jó lenne, ha a megszólításra (hey google) reagálna valamilyen módon pl. "aha", mert amikor nem látom a kijelzőt, nem tudom hallotta-e, hogy megszólítottam.

(#979) GLI válasza Balazs66 (#978) üzenetére


GLI
csendes tag

A válasz nem beállítható. Nekem a jó éjszakát -ra válaszol, lekapcsolja a tv/lámpa, a jóreggelt-re visszaköszön és a rutinba beállitott dolgokat teszi: időjárás/ teendök felolvasása+lámpa+tv bekapcsolás. A megszólítás kizárólag a képernyőn látható. ráadásul 3 pici pont a sarokban.

(#980) butyiba


butyiba
csendes tag

Sziasztok, Sajnos tönkre ment a Google Home Assistant-om mert ma sok áramkimaradás és visszakapcsolás volt a havazás miatt. Mire éjjel felébredtem áramtalanítani az eszközöket sajnos már így fogadott. Addig jut el, hogy a 4 db LED halvány fehéren világít a tetején. Már mindenféle trükköt kipróbáltam ami a neten fellelhető de nem sikerült resetelni.
1, Van-e valamilyen biztos trükk amivel helyre lehetne hozni ?
- Mute gombra nem reagál
- 10 x megvolt a ki/be kapcs 10 mp szünetekkel

2, Tudnátok abban segíteni mi a pontos különbség a Google Nest Hub ( kijelzős ) és a Google Nest Audió között ?
Nagyjából egy árban vannak de azt gondolnám, hogy a kijelzős változat mindazt tudja amit a Nest audió .

Előre is köszönöm.

BütyiBá

(#981) icemad válasza butyiba (#980) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Google home nest mini-ről van szó? Az alján van egy apró reset gomb. Azt kell nyomvatartani 10-15 másodpercig.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#982) nemethsza


nemethsza
tag

Sziasztok,
változott valami? :-(
Eddig megadott parancsszóra elindult a rutin, ami a "Play the radio"-val (What radio station would you like to play? - beírva: Kossuth) szépen elkezdte lejátszani a Kossuth adását, néhány napja viszont - semmi nem változott nálam - azt mondja, hogy nem tudja lejátszani :(
Ötlet?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#983) GLI válasza nemethsza (#982) üzenetére


GLI
csendes tag

Beírással még sosem próbálkoztam, de a "play retro radio" parancsra azonnal lejátszik.

(#984) nemethsza válasza GLI (#983) üzenetére


nemethsza
tag

Köszi, este lepróbálom :R

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#985) droetker válasza icemad (#975) üzenetére


droetker
csendes tag

Köszönöm az ötletet! Először 2,4 GHZ-n és fix IP-vel 2 napot bírt.
Most újabb reset után 5 Ghz-n fix IP-vel működik, remélem így is marad már.
Esetleg még a wifi csatornát teszem át automatikusról fixre, ha ismét leszakadna a hálózatról.

(#986) Gyeptegla


Gyeptegla
tag

Sziasztok, új a családban a nest hub 2. Gen. Nyelvnek elvileg az angol van beállítva, de a kijelzőn valamiért keveri az angolt a kinaival. Ezt hogy tudnám megszüntetni?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#987) pappeti0509


pappeti0509
csendes tag

Jó estét! Érdeklődöm sikerült e bárkinek a Bluetooth kapcsolat csatlakoztatása?

(#988) nyitom válasza pappeti0509 (#987) üzenetére


nyitom
aktív tag

A google home on keresztűl lehet.

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#989) Chipses01


Chipses01
csendes tag

Sziasztok, változott valami az elmúlt időszakban?
Idaig android telefonnal, magyar nyelven használtam a nest minit, a telefonban minden gond nélkül be tudtam állítani a home rutinokat. Most kaptam egy céges iphonet, de azt írja a Google Home app, hogy ez a funkció nem elérhető a jelenleg azon a nyelven (magyar) melyen az appot használom.
Van erre megoldás, mit kell atallitani? Van rá lehetőség hogy a SÍRI-vél irányítsam a Google honban felvett eszközöket?

(#990) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Tavaly költöztem el, az előző lakásban volt egy pár Google-kompatibilis eszköz (Google Nest Hub, TV, Tuya- és Xiaomi Home-eszközök), de a költözés után egyszerűen nem tudom bevarázsolni őket az appba.

Minden eszköz átkerült, új wifin vannak, átköltöztettem őket a saját alkalmazásaikban, és a Google Home-fiókom is ugyanaz maradt. Értelmezésem szerint már nem kéne hozzáadni külön az eszközöket, csak összekapcsolni a rendszerekkel a fiókomat, de akárhogy próbálkozom nem jelennek meg az eszközök, egyedül a Nest Hub.

Én csinálok valamit rosszul, és van még valamilyen elrejtett opció az appban, amin keresztül tudnék böngészni a 3rd party appokban telepített eszközök közül, vagy valóban csak linkelni kell a fiókokat, és meg kéne jelenniük?

Előre is köszönöm a segítséget.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#991) oszy


oszy
veterán

Sikerült szert tennem egy gen 2-es eszközre. Van aki iPhoneval használja közületek? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#992) icemad válasza LilProphet90 (#990) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én pár éve voltam hasonló cipőben. Akkor úgy működött, hogy mindent törölni, minden profilról, és szépen egyesével újra felvenni mindent. Azóta lehet, hogy ez változott. De igazából kétlem, mert a kereső óriás még azt sem tudja megoldani, hogy a régebben vett programjaim között tudjak keresni egy androidos telefonon a play áruházban... :(((

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#993) oszy válasza oszy (#991) üzenetére


oszy
veterán

Nagy nehezen sikerült beállítani az alapokat. Lehetséges, hogy csak nagy számokkal mutassa az aktuális időjárást, hőmérsékletet?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#994) oszy válasza oszy (#993) üzenetére


oszy
veterán

Sőt! Az lenne a legjobb, ha nagyban mutatná az órát és alatta az aktuális időjárást.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#995) Madoc válasza icemad (#992) üzenetére


Madoc
veterán

Erre gondolsz?

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#996) oszy válasza oszy (#994) üzenetére


oszy
veterán

Reggelre oda lett az osszes beállítás!! Újra kellene csatlakoztatnom, párosítani... Úgy látszik megy vissza és Amazon Echo Show lesz belőle. Pedig bíztam benne, hogy jó cucc ez. :) De csak gugli...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#997) icemad válasza Madoc (#995) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. Tiszta röhej...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#998) oszy válasza oszy (#996) üzenetére


oszy
veterán

A redditen olvastam a hibáról. Mások átállították a telefon nyelvét is angolra. De nekem alapból a hub magyarul indul... Egyébként az is okozhatott gondot, hogy 5 GHz-et választottam ki?

Még du. lehet adok egy esélyt neki.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#999) Madoc válasza oszy (#998) üzenetére


Madoc
veterán

A hub-on van magyar nyelv? Nekem kisérleti fw-vel sincs :U
A telefonos hub beállításon természetesen évek óta van, ha a telefon magyarra van állitva. Viszont minden funkció csak a telefont angol nyelvre állítva jön csak elő.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1000) oszy válasza Madoc (#999) üzenetére


oszy
veterán

Addig van, amíg megy a beállítás. Utána természetesen már csak angol. De most végre sikerült beállítani iPhone-on keresztül. Most már csak finomhangolni kellene, de lehet nem lesz egyszer. :) Bár a kijelzőt most már testreszabtam ahogyan nekem tetszik. :)
Milyen az a kísérleti FW?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.