Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest

Hozzászólások

(#151) Rolly válasza rocksteadyxx (#150) üzenetére


Rolly
veterán

hát illene nekem csak ingyenes van így csak kipróbáltam a hubon

(#152) MrAlex válasza dotam (#146) üzenetére


MrAlex
tag

Rutinok csak angol(UK) nyelvre állított telefonnal működik, magyar nyelven sajnos még nem elérhető ☹️

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#153) Madoc válasza MrAlex (#152) üzenetére


Madoc
veterán

Beállítod a rutint és utána visszaállva magyarra is tudod használni őket csak nem látszanak de működnek!

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#154) Madoc válasza rocksteadyxx (#148) üzenetére


Madoc
veterán

Mobilism-ről szedhető okos verzió.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#155) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok!Tv lehet vele irányítani

(#156) kenand válasza vadasz70 (#155) üzenetére


kenand
veterán

Olyan TV-t aminek van Google támogatása biztosan

(#157) vadasz70 válasza kenand (#156) üzenetére


vadasz70
aktív tag

És azt hogyan tudom ellenőrizni?

(#158) kenand válasza vadasz70 (#157) üzenetére


kenand
veterán

A Tv leírásban szokott benn lenni (vagy TV honlap) Enyém mivel alap-hiba új- nem támogatja. Sima ki-be kapcsolást és egyéb egyszerűbb dolgokat ott pl Broadlink mini+ Google párosítással meg lehet oldani.

[ Szerkesztve ]

(#159) rocksteadyxx


rocksteadyxx
csendes tag

Srácok akinek van Sonoff villany kapcsolója azzal is előfordult már, hogy mire hazaért világított a lámpa? Sajnos nekem 3. alkalom kb. két hónapon belül, hogy felkapcsolva volt a csillár a lakásba mikor hazértem...(google és sonoff appot nem használtam egész nap)

(#160) kenand válasza rocksteadyxx (#159) üzenetére


kenand
veterán

Nem volt áramkimaradás?
Be lehet állítani hogy áramkimaradás után be vagy kikapcsolt állapottal induljon

(#161) rocksteadyxx válasza kenand (#160) üzenetére


rocksteadyxx
csendes tag

Köszi az ötletet. Megnézem ezt a beállítást. Gondoltam én is áram kimaradásra, de a digitális ledes óra nem nullázta ki magát, hosszabb áramszünetnél mindig újraindul. Lehet csak ilyen pillanatnyi áram ingadozások vannak akkor.

(#162) deceva47 válasza Fecogame (#1) üzenetére


deceva47
friss újonc

Sziasztok !
a ggogle home mini magyar nyelvű működik már ?

Kültéri lámpához szeretnék wifi hangszóró kivezetést. Háláás lennék, ha valaki tudna segíteni, Hue lámpák.

(#163) kátú válasza deceva47 (#162) üzenetére


kátú
őstag

Hát nálam még csak angolul hajlandó velem diskurálni :DDD es szerintem még veled se fog magyarul :N

It still works!

(#164) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem:
Van nálam teszt célból egy Alexa eddig jól működik minden okos cuccomat tudom vele vezérelni, de kipróbáltam a Google hangasszisztensét is telefonon és sokkal kényelmesebb és okosabb. Gondolkodtam Google home mini vásárlásán de azon sajnos nincs jack csatlakozó, a beépített hangszórója pedig nagyon kevés. Szerintetek melyik a jobb megoldás: barkácsolni házilag Jack kimenetet a Google homera vagy pedig egy régi használt androidos telefont venni erre a célra, hatos droid felett működik rajta a hang asszisztens Jack csatlakozó pedig van rajta alapból. A mikrofontól félek egy kicsit mert a telónak ugye nem lenne olyan érzékeny a mikrofonja mint egy Google homenak vagy alexának. Vélemények ,ötletek javaslatok?
:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#165) MrAlex


MrAlex
tag

Mi lenne, ha Bluetooth-on keresztül kapcsolnád össze a hangfalat a google home-mal?

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#166) BalanceR válasza MrAlex (#165) üzenetére


BalanceR
addikt

Ugyan az a baj, ha nincs jel 20 percig, a hangfal kikapcsol, és manuálisan kell visszakacsolni...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#167) Timer válasza BalanceR (#166) üzenetére


Timer
veterán

Chromecast audio?

(#168) MrAlex válasza BalanceR (#166) üzenetére


MrAlex
tag

A chromecast audio id egy jó gondolat vagy okoskonnektorral összehozni, hogy a hangfalat kapcsolja vissza, ha kikapcsol. Google Home rutinnal szerintem kivitelezhető.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#169) BalanceR válasza Timer (#167) üzenetére


BalanceR
addikt

Úgy tudom a CC audio kifutott, már nem igazán beszerezhető, az okoskonnektoros kapcsolgatás meg nem túl elegáns, és az hangcuccnak sem tenne jót...
Találtam egy ilyet: [link] csak nem tudom, mekkora ellenállást tegyek rá, illetve ez a hack nem deaktiválja a home mini saját hangszóróját, amég a jack rá van kötve...
Valakinek esetleg van tapasztalata?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#170) Timer válasza BalanceR (#169) üzenetére


Timer
veterán

Újonnan már nem kapni, de rendre feltűnik egy-egy példány itt Aprón, meg jófogáson. Nekem van itthon három, plusz egy tartalék. A legjobb vétel volt.

(#171) MaCS_70 válasza BalanceR (#169) üzenetére


MaCS_70
félisten

A hírek szerint a következő Google Home Miniben lesz Chromecast audio funkció. Állítólag azért vezették ki, mert nem volt megfelelően integrálható a Home rendszerbe, amit ily módon orvosolnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#172) BalanceR válasza MaCS_70 (#171) üzenetére


BalanceR
addikt

Akkor marad a barkács, szerintem kikötöm a mini gyári hangszóróját, és a helyére megy a Jack vagy RCA... remélem üzembiztos lesz...
Bár lehet, hogy a végén maradok Alexánál...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#173) Madoc válasza MaCS_70 (#171) üzenetére


Madoc
veterán

Ezt most nem értem, most is lehet castolni a minire. Spotify, tunein simán megy.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#174) MaCS_70 válasza Madoc (#173) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor már megoldották -- ez az információ még tavaly tavaszi, a CCA megszüntetését követően.

Így viszont BalanceR problémáját nem értem -- ha lehet a Minire castolni és van rajta audiokimenet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#175) BalanceR válasza MaCS_70 (#174) üzenetére


BalanceR
addikt

A problámám az, hogy továbbra is saját hangcuccomra szeretném kivezetni a minit, amin nincs gyárilag aux out, a bt nem játszik, amiatt, hogy nem lehet a fogadó eszközön kikapcsolni az auto standby opciót, a cast pedig egyelőre macerásabb

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#176) MaCS_70 válasza BalanceR (#175) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor nem értem, hogy Madoc mire gondolt.

Én továbbra is csak azt tudom mondani, hogy a pletykák szerint a Google Home Mini/Nest/akármi fogja kiváltani a CCA-t, értelemszerűen analóg audiokimenettel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#177) Madoc válasza MaCS_70 (#176) üzenetére


Madoc
veterán

Castolásra gondoltam mikor castolást írtam. Átküldhető rá wifin és blutoothon a spotify, tunein stb. Ezt írtam. Nincs analóg vagy digitális be-kimenet továbbra sem, nem is írtam hasonlót sem.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#178) BalanceR válasza Madoc (#177) üzenetére


BalanceR
addikt

Közben egyre inkább Alexa felé tendálódok, pedig nem nagyon szeretem az amazonos cuccokat, de tapasztalataim szerint valahogy jobb , pontosabb infókat ad, mint a google, több okosotthon platformot kezel a skilleknek köszönhetően, egyedül a navigáció és a forgalmi adatok jobbak google-nél, de mivel otthon használom nem releváns.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#179) PHenis


PHenis
senior tag

Sziasztok,

Gondolkodom ennek a beszerzesen de nem tudom eldonteni, hogy ezt keresem-e, jo lesz-e ez nekem.

Engem nem annyira a hangvezerles izgat, inkabb azt szeretnem hogy a terveimben szereplo eszkozokhoz ne kelljen feltelepiteni a millio appot, hanem csak a google home-ot. Ilyesmiket szeretnek venni majd: termosztat, egy par kamera, egy-ket mozgaserzekelo, legtisztito, egy par tavolrol kapcsolhato konnektor, wifis ledes lampa...

Szoval jo ez a dolog arra hogy ezeket mind osszefogja egy alkalmazasba es ha dolgozok de a mozgaserzekelo beriaszt akkor azt az ertesitest a google home alkalmazas adja, a kamera kepet abban megnezni, a termosztatot ebben beallitani stb...

Azt szeretnem elkerulni, hogy tele legyen pakolva alkalmazassal a telefonom. Erre valo ez? Jo lesz ez nekem?

(#180) kátú válasza PHenis (#179) üzenetére


kátú
őstag

Igen, erre jó lesz ez, mert ezt tudja. Viszont egyszer, ameddig beállítod, mindenképpen fel kell telepítsd az appot, utána törölheted és nyugodtan beszélhetsz is google höz, mert csinálja, amit szeretnél

It still works!

(#181) PHenis válasza kátú (#180) üzenetére


PHenis
senior tag

Szuper, köszönöm ☺️

(#182) tomee007007 válasza PHenis (#179) üzenetére


tomee007007
őstag

Szia!

Ebben az esetben nagyon meg kell nézned, milyen márkákat választasz mellé, nekem eddig az a tapasztalat, hogy nagyon korlátozottak a funkciók más gyártó eszközeinél.
A működés sem hibátlan, például kamerában nálam kettő van, egy D-link, és egy Xiaomi, de egyik sem tökéletes, a D-link streamjét 2-5 perc után folyamatosan ledobja, a Xiaomi-nál pedig van kb egy 5-10 másodperces csúszás....

(#183) Dani82


Dani82
senior tag

Létezik az, hogy PS4 pro-t nem lehet google home minivel ki/be kapcsolni hangvezerlessel? :(

(#184) Skynet258 válasza Dani82 (#183) üzenetére


Skynet258
veterán

Sajnos nem fog menni, max Harmony Hub beiktatásával, de szerintem annyit nem ér a dolog. :(

https://geekpulse.hu

(#185) Fecogame


Fecogame
veterán

Néha azért vannak furcsa dolgai ennek a Google Assistantnak.

Beállítottam hogy kapcsoljon ki a gép a fenti mondatra. Nem értem néha miért válaszolja ezt, néha pedig megcsinálja (mindkét alkalommal ugyanazt érti).

A gép kikapcsolását ezzel csináltam meg:
[ACC] Shutdown (forced) (Dropbox)

A hangutasítások (és még sok minden más Google tevékenység) itt nézhető vissza:
Saját Google-tevékenységek

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#186) Skynet258 válasza Fecogame (#185) üzenetére


Skynet258
veterán

Én is ezzel oldottam meg, szerencsére nálam működik rendesen (illetve nálam egy komplett folyamat része; "Hey Google good night" parancsra lekapcsol a nappaliban lévő állólámpa, PC off és felkapcsol a hálóban lévő állólámpa).

Nappaliba a mennyezeti lámpához akarok még venni egy Sonoff kapcsolót és akkor már ahhoz sem kell felkelni tv nézéskor, hogy kapcsolgassam. :DDD

https://geekpulse.hu

(#187) Fecogame válasza Skynet258 (#186) üzenetére


Fecogame
veterán

Igen, rutinnal együtt mindig működik, külön viszont nem mindig.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#188) foxymaci


foxymaci
senior tag

Sziasztok tegnap beszereztem egy nest hub-ot két kérdésem lenne usa angolra állítottam a nyelvet esetleg a top news-t lehet e lokalizálni magyarra?
Van egy androidos sony fx9005 tv-m bekapcsolni meg castolni youtube-ot tudok viszont netflixet meg a tv csatorna váltását csak a taviranyitójában levő android hangutasítas alapján... ezt valahogy át tudom esetleg állítani a nest-re?

Előre is köszi.

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#189) MoBiBence


MoBiBence
csendes tag

Sziasztok!
Lehet láma kérdést teszek fel, de hátha mégsem vagyok ezzel egyedül... :D
Van nekem is itthon pár google assist kompatibilis eszközöm, főleg izzók és 220-as konnektorok, és google home-on keresztül szepen működnek.
Ellenben ha hangvezérelve kérem a telefonom (note 8 pro) hogy valamit kapcsoljon ki/be, akkor mindenféleképpen azt kéri tőlem, hogy ahhoz oldjam fel neki a telefont, ami ugye azért bullshit, mert szándékosan nem nyúltam a telefonomhoz. Ha tudnék vagy akarnék, akkor ugye nem hangvezérelve tenném mindezt...
Van erre valami megoldás vagy lehetőség, hogy ezt kikerüljem? Nincsen semmi "trusted" lehetőség, hogy itthon vagyok a helyi wifimen, vagy hasonló, hogy ebben az esetben bízzon bennem a telefonon és ne kérjen állandóan feloldást? Kicsit hülyeségnek vélem ezt így, vagy én vagyok az, hogy nem találok rá lehetőséget :D
Vélemény?Vissza a tetejére

(#190) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy a Google Home valamely hangszórója használható-e webrádió gyanánt?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#191) Skynet258 válasza vegyszer (#190) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem a legolcsóbb Mini van, simán megy neki ha mondom, hogy play Radio 1 Budapest... szóval szerintem igen, működik bármelyiken.

https://geekpulse.hu

(#192) vegyszer válasza Skynet258 (#191) üzenetére


vegyszer
addikt

Akkor ez már egy nagyon pozitív, és hasznos funkció számomra.

Ma jöttem rá, hogy a meglevő Mi Home alól vezérelt yeelight lámpámat, és a zegbee konnektor megjelenik a Google Home alatt. Ha konyhai tevékenység közben megy az épp aktuális magyar nyelvű rádió, akkor ez az eszköz már tökéletes lehet.

A hangminőség gondolom nem egy audiofilnek való, de ilyen célra nem is az kell. A Te szubjektív véleményed szerint (a másik rádiódhoz képest) milyen a hangzása?

Olyat is tud, hogy mondod neki, hogy játssza le mondjuk Vivaldi 4 évszakát? (és ő mondj a YouTube-ról szedi le a hangot?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#193) Skynet258 válasza vegyszer (#192) üzenetére


Skynet258
veterán

Kipróbáltam most ezt is, nem mondtam neki honnan, csak hogy játssza le Vivalditól a 4 évszakot - mondta persze, már játssza is Spotify-ról (nekem ez prémiumként van hozzáadva lehet azért játssza onnan, passz). Ha hallottál már olyan cirka 10 ezres BT hangszórót, akkor olyasmit képzelj el. Volt egy JBL Clip BT hangszóróm, na olyasmi (nem éri el egy JBL FLip 3 szintjét, olyanom is van, de az ugye lényegesen nagyobb is nem csoda a nagyobb hang).
Na most nekem konyhai háttérzenére tökéletes lenne ha arról van szó, az úgysem a komoly zenehallgatásról szól. Megfőzni a vacsit meg vörösbort bontani hozzá teljesen ok. ;)

https://geekpulse.hu

(#194) MaCS_70 válasza Skynet258 (#193) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Nestnek állítólag ha nem is jó, de érezhetően jobb a hangminősége.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#195) vegyszer válasza Skynet258 (#193) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem egy ilyen Huawei AM10 hangszóró van.

Mikor vagy 4 éve féláron volt a Telekomnál, akkor vettem. Ha kb egy a kategória, amiben játszanak, akkor tökéletesen be fog válni.

Szerintem el is kezdem keresni, hogy hol van most jó árban.

Bolt és bolt között van különbség? Illetve amit láttam tesztet, az angol konnektortos verziót tartalmazott. Van ebből EU aljzatos is?

Köszönöm a segítségét!

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#196) Fecogame válasza vegyszer (#195) üzenetére


Fecogame
veterán

Szerintem el is kezdem keresni, hogy hol van most jó árban.
Árukereső - Google Home Mini
Árukereső - Google Nest

Bolt és bolt között van különbség?
Nincs, ahogy néztem mindenhol ugyanazt a garanciát adják.

Illetve amit láttam tesztet, az angol konnektortos verziót tartalmazott. Van ebből EU aljzatos is?
Erre nem tudok biztosat mondani, az enyém az Alza-ból van és ez is angol konnektoros.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#197) Timer


Timer
veterán

A Google Home Hub és a hetes Nest között van érdemi különbség? Mert árban jelentős a difi, bár nyilván Hub már kifutó széria. A Nest sem EU dugós?

(#198) Skynet258 válasza vegyszer (#195) üzenetére


Skynet258
veterán

Valamivel kevesebb melyre számíts de igazából ennyi. Nekem is alza és us konnektor, de átalakítót is adtak hozzá (kapásból kettőt is :D). Sok vizet nem zavar a dolog.

https://geekpulse.hu

(#199) vegyszer válasza Skynet258 (#198) üzenetére


vegyszer
addikt

Van többutas USB fej, jellemzően arról töltjük napközben a telót, powerbankot, stb. Pont jó lesz.

Én is alza mellé tettem a voksot. Ez hozza csomagautómatába hozzám legközelebb.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#200) spary78


spary78
csendes tag

Sziasztok!

Ma én is beléptem a clubba.
A telefon nyelvével én is elszórakoztam, de már ok. MI színes izzót tökéletesen vezérli, a philips izzó is ok.

Viszont van egy dolog amivel nem vagyok kibékülve. Ha elindítom a zenét és elkezdi játszani mondatok neki bármit nem reagál rá. Csak az érintőképernyőn tudom leállítani és visszalépni. Ezzel mit lehet kezdeni? Beállítási hiba, vagy a készülékkel van gond. A Youtube szívózik. Előre is köszi a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.