Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest

Hozzászólások

(#801) Npeter25


Npeter25
tag

A Google home és amazon alexat valahogy össze lehet párosítani hogy azonos zene szóljon rajtuk? Gondolok ezalatt music group vagy valami hasonlót.

(#802) ACE-


ACE-
addikt

Nem tudom a Google Home-hoz adni az LG Thinq alkalmazásban lévő eszközöket. Azt mondja hogy nincs eszköz benne, pedig benne van a TV. Találkozott már valaki ilyennel?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#803) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Van 3 xiaomi kamerám
Egy xiaomi speakerem
Egy xiaomi termosztátom

Ha veszek egy nest hub2ot akkor ezeket tudom kezelni belőle, és Google home appbol ?
Mert jelenleg semmire nem tudom használni a ghomeot csak a speakert látja ahogy kell, de abban ugye van Google assistant

Vagy esetleg a xiaomi mi smart clockkal?

Vannak automatizált feladatok is, pl fűtéssel kapcsolatban, ezeket is meg akarom tartani

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#804) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Jött egy ghome frissítés
Mikor lesz már végre hogy kezelni fog rengeteg eszközt?

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#805) Skynet258


Skynet258
veterán

Mostanában azt csinálja ez a bolond eszköz, hogy mondom neki mi van (mittomén vegye lejebb a fényerőt a nappaliban), megcsinálja, és fél perc után elkezd magyarázni, hogy "something went wrong...". De amúgy semmi nem lett wrong mert végrehajtotta a parancsot... És ezt (pár hete talán) folyamat csinálja. Kihúztam bedugtam semmi. :F

https://geekpulse.hu

(#806) enginev3.0 válasza Skynet258 (#805) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mai nap nálunk sem túl jó a hangszóró
Went wrong van, és nem válaszol semmire

Szerintem googlenel csinálnak valamit

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#807) Skynet258 válasza enginev3.0 (#806) üzenetére


Skynet258
veterán

Időnként volt nekem is 1-1 napig, de most már folyamat van. Igazából amíg végrehajtja addig mindegy, csak fura. De én is azt gondolom, hogy szerveroldali baromkodás ez. :(
Jó lenne ha ez a Matter elterjedne végre, és ez a nagy fragmentáció is eltűnne mert most van pár szabvány ugye, ami nem átjárható (ez ezzel kompatibilis, amaz azzal, aztán találd ki mit veszel, ha meg váltasz add el a cuccokat).

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#808) ParadoxH válasza LLKobe (#798) üzenetére


ParadoxH
tag

Köszi a tippet. Ez maradt végül. Simán kiváltottam vele a mikro-hifit. Az asszonnyal közös filmnézésre pont elég :C

(#809) ParadoxH


ParadoxH
tag

Valaki használt már Tuya CO2 szenzort és levegőminőség mérőt? Az lenne a célom, hogy egy falba épített kis ventillátort indítson el a szintén tuya okos konnektor, amikor a co2 arány már nem megfelelő minőségű a szobában. Van ilyen kivételkezelésre lehetőség benne?

[ Szerkesztve ]

(#810) enginev3.0 válasza Skynet258 (#807) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én is utálom hogy mindenhez külön app kell
Nekem minden xiaomi
Most vettem egy xiaomi hangszórót, de ez meg csak Google home :)) :W

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#811) Khadris válasza enginev3.0 (#803) üzenetére


Khadris
csendes tag

Nekem van xiaomi speakerem és clockom is. A google home magától csak azt a látja, ami "works with google" , a google home-ot a xiaomi home-mal összekapcsolva a nekem a többi xiaomis kütyü kb. 70%-a szinkronizál át. Pl. a légtisztító igen, a hub nem, de a child device nyitásérzékelők igen, de a szintén child device mozgásérzékelők nem, a lámpákból, körtékből tök random, hogy melyik, a szenzorok közül egyik sem. A Nest újat ebbe nem hoz, azt fogja látni az is, amit a google home.

[ Szerkesztve ]

(#812) icemad válasza Khadris (#811) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a ghome semmit nem lát az xiaomi eszközökből. Van ajtó nyitás érzékelő, 3 hőmérő, kamera, kapcsoló, konnektor. Szóval én már nem is veszek semmit tőlük. :))

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#813) Kroni1 válasza enginev3.0 (#810) üzenetére


Kroni1
veterán

Ha van otthon valami kiszolgálo géped mondjuk plexnek, akkor virtualban egy Home Assistant-ot felteszel erre mikroszerverre, és abban össze tudod kötni az összes eszközödet platformtól függetlenül. Ingyenes, open source fejlesztés, ha nincs szerver akkor lehet telepiteni egy elfekvő raspberryre is esetleg, egy pi3-4 is elég neki.
Kicsit macerás ugyan, de mindenről van yt video is, és ha felvitted őket akkor szuper. Kezeli a sonoff, xiaomi, broadlink cuccait, a daikin klímámat, és az androidos philips tévéinket is. Nemrég tanácsolták nekem is, 1-2 hete használom és eddig nagyon tetszik!

(#814) icemad válasza Kroni1 (#813) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Megmondom őszintén én már évek óta figyelemmel kísérem a home assistant-ot, de első ránézésre még mindig rohadt bonyolult. Azért az nem egy sima "select-next-next-ok."

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#815) enginev3.0 válasza Kroni1 (#813) üzenetére


enginev3.0
félisten

De azt írták xiaomibol nem kezel mindent

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#816) Madoc válasza icemad (#812) üzenetére


Madoc
veterán

Az se mind1 milyen szerveren vagy. Home assistant-ba egy beintegrált xiaomi központtal minden megy. Lokálisan, net nélkül.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#817) Kroni1 válasza icemad (#814) üzenetére


Kroni1
veterán

Írtam is, hogy a telepités és beállitás egy kicsit macerás. De ha megvan akkor már nincs vele dolgod, és azért én YT-ról mindent megtaláltam és megoldottam, egy kérdést sem kellett eddig feltennem az okosotthon topikban..

(#818) icemad válasza Kroni1 (#817) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Persze, ezt a részét értettem is. Nekem inkább az idő, ami hiányzik az egyenletből. :B Rohadtul nincs időm semmire, pedig úgy gondoltam, hogy majd lesz 40 éves koromra... Sajnos nem jön össze. Fiatal koromban volt időm mindenre, de nem volt pénzem. Most van pénzem és nincs időm semmire. Nagyon nem jó ez így...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#819) Skynet258 válasza icemad (#818) üzenetére


Skynet258
veterán

A nyugdíjaskorban még bízhatsz. :DDD

https://geekpulse.hu

(#820) icemad válasza Skynet258 (#819) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az már csak 30 év. Addig csak kihúzom valahogy... :D

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#821) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mik a legolcsóbb Google home kompatibilitás márkák?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#822) icemad válasza enginev3.0 (#821) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én Lsc smart home cuccokat használok, meg Lidl smart cuccokat, ha nagyon olcsón kell valami. Lsc 90%-ban 2.4ghz wifis, Lidl zigbee 3.0-s.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#823) enginev3.0 válasza icemad (#822) üzenetére


enginev3.0
félisten

Lidl-be mik szoktak lenni?

Nekem ajtó nyitás, hőmérő, páratartalom, kamerák

Ezek kellenének elsősorban

Eddig xiaomit vettem, mert olcsó, de lehet váltanék

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#824) icemad válasza enginev3.0 (#823) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Magyarországon nem tudom mi elérhető. Nálunk ezek vannak: [link] Kamera szerintem nincs.

Lsc-ből van több féle, de gyanítom az sem elérhető Magyarországon. Pedig ár/érték arányban nagyon jó. [link]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#825) enginev3.0 válasza icemad (#824) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát akkor így tárgytalan :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#826) LLKobe válasza enginev3.0 (#823) üzenetére


LLKobe
veterán

ajtó nyitás, hőmérő, páratartalom

Nekem sonoff cuccaim vannak. A mozgásérzékelőn kívül ajánlani tudom őket.

Kamera
Tp link-tapo

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#827) enginev3.0 válasza LLKobe (#826) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tudsz nekem erről kicsit írni? Elég szerteágazó ahogy látom

Milyen hub vagy mi kell hozzájuk? pl egy kis csomagot ha tudsz ajánlani
és google home-ban 110%-ban működnek?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#828) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok. A Nest Hub Tud valahogy mas video hivast csinalni mint a duo/meet?

Eladó: GTS450

(#829) kocsmarikj


kocsmarikj
újonc

Sziasztok!
Google Nest Audiot használok és a reggeli rutinba szeretném, hogy elhangozzon a mai Névnap. Többféleképpen is kérdeztem, magyar névnapot nem tudtam kihozni belőle.
Megoldásotok szívesen fogadom!
Üdv

(#830) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok, a klímát szeretném kapcsolni, és
Ki és be kapcs megy időzítve
Módváltás (csak hűtés és fűtés) megy
De időzítve módváltást nem sikerült (páramentesítés után lefűteném a hőcserélőt vele).
Pl switch air conditioner to heat mode after 2 hours. Én bénáztam csak? :)

Illetve még tudom nézni a scheduled actionst amiket a segéd indított? Ezt se találtam :)

:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#831) captainnemo


captainnemo
aktív tag

Sziasztok,

A kütyüt céges karácsonyi ajándékba kaptam, és nagyon nem tudnám mire használni, mint az asszony a konyhában esetleg rádiót halgasson rajta. Próbáltam ez ügyben visszaolvasni, de nem találtam egzakt megoldást. Praktikus amúgy a hangvezérlés, mert nem kell odamenni és kézzel kapcsolni. A spotify, külföldi rádió adók mennek, de nem tudom milyen trükkel lehet a magyar rádió adókat elindítani rajta. Láttam van frekvencia alapú indítást a dokumentációban (pl. Listen to radio station by frequency"Play 98.5"), de amikor a számot megadtam, nem a frekvenciaára állt rá, hanem talált valami rádió csatornát aminek ez a szám a neve. Lehet csak bénáztam, és ez valóban működik.

Valami jó ötlet?

(#832) icemad válasza captainnemo (#831) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Próbálj valami ilyesmit:

Hey Google... Stream Radio one Budapest.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#833) nababika válasza captainnemo (#831) üzenetére


nababika
aktív tag

Hey google-play retro redio budapest. Kiprobaltam mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#834) blueye válasza captainnemo (#831) üzenetére


blueye
veterán

(#835) captainnemo válasza blueye (#834) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Köszi nektek, de nem 100% értem még. Ha jól értelmeztem a google a tunein-ről választ rádiót. Hogy tudom megcímezni azokat a rádiókat, melyek nem angol nevűek? pl. A radio one, retro radio ok, de Petőfi, Kossuth stb., gondolom nem elérhető így. Persze így sem rossz, de pl. slágerfm hogyan elérhető? szlédzsárefem mondjuk? :) Mit kezd az angol pl. az "á" betűvel? :)

[ Szerkesztve ]

(#836) huberpe válasza captainnemo (#835) üzenetére


huberpe
aktív tag

vagy csinálsz a google home-ban rutinokat. nálunk pl. a "hey google radio" hangutasításra lefut az, hogy "stream radio 1 budapest on tunein" és négyesre veszi a hangerőt.

[ Szerkesztve ]

(#837) captainnemo válasza huberpe (#836) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Na ennek utánan nézek, ez lehet a megoldás, mert itt gondolom meg tudok címezni bármit és hozzá tudok rendelni valami custom parancsot. Utánanézek ennek.

(#838) qqzs válasza captainnemo (#837) üzenetére


qqzs
őstag

Mi legyaktabban a timer, stipwatch funkciot hasznaljuk pl konyhabfeladatokravvagy ha gyerekekt kerunk valamire. Idore jobban elkeszul andolog mint csak ugy :) ja meg a where is my phone jo meg

Eladó: GTS450

(#839) LLKobe válasza qqzs (#838) üzenetére


LLKobe
veterán

Nálunk a shopping list a legnépszerűbb, mikor elfogy vmi csak felmondod.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#840) techie_guy


techie_guy
tag

Sziasztok!

Valaki használ légkondícionáló automatizálást hőmérséklet/páratartalom adatok alapján, de nem Nest rendszerrel? Ezt a Tuya érzékelőt néztem, ami elvileg kompatibilis a Google Home-mal, de nem tudom automatizálást be lehet-e állítani az onnan kapott adatok alapján. Eddig egyébként Xiaomi Mi szenzoraim vannak Hubbal, de úgy látom azzal ez nem lehetséges.

(#841) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Vettem egy Polk MagniFi Mini AX soundbart. A Home alkalmazásban az alábbiakat látom a "Music" szekciónál:
-YouTube Music
-Spotify (csak ilyenem van, úgyhogy ezt használom)
-No default provider
-Apple Music
-Other music services (ha rányomok, akkor nem történik semmi)

Szeretnék internet rádiókat is hallgatni. Van erre lehetőség vagy csak a telefonon keresztüli "cast" marad, mint opció? :(

Előre is köszönöm a segítséget.
:R

(#842) szjoci válasza Willie (#841) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Nálam simán mennek az internet rádiók az alapból integrált tunein radio-val (pl.: play radio1 Budapest)

(#843) Johnny R.


Johnny R.
csendes tag

Sziasztok!

Okosotthon kezdőszettel próbálkozom. Vettem egy xiaomi mi smart clock-t egy Xiaomi Mi smart led Bulb essential 9w-os okos izzót és van egy chromecast 4k-m Mindegyiket tudom külön-külön vagy a google homeból vagy a mi homeból vezérelni. Viszont a xiaomi termékeket képtelen vagyok bevinni a google homeba és a google assistant is csak vagy a chromcastból tudja magát vezérelni vagy a mi smart clock-on keresztül tudom önmagát vezérelni. Ezek miért nem képesek egymással kommunikálni?
Elvileg azért vettem mert hogy hang alapján tudnám a smart clockon keresztül irányítani a chromecastot vagy az okos-izzót is. elvileg lehetne. De folyamatosan azt írja hogy nem található eszköz a mi fiókban. Pedig kéne ott lennie kettőnek is. Hol tudnék magyar nyelvű segítséget kérni ehhez?

(#844) droetker


droetker
csendes tag

Sziasztok!
Az csak nekem új, hogy magyar nyelvre állított Iphone készüléken a Google Home-ban megjelent a Rutinok gomb? Ráadásul magyar nyelven lehet a rutinokat beállítani.
Átállítottam a telefont angolra, mert be akartam állítani egy rutint. A GHome-ban meg is jelentek a rutinok persze angol nyelven.
Utána visszaállítottam magyarra a telefont, de a Rutinok gomb nem tünt el, ahogy régen tette, lehet állítgatni mindent magyarul.

(#845) Khadris válasza Willie (#841) üzenetére


Khadris
csendes tag

Szia, rádió szolgáltatót, ill. appot csak Kanada/USA régióban lehet egyelőre hozzáadni (ott lenne a média fülön, ahol a zene meg a videó van), a globális tuneIn-ből tudsz rádiót hallgatni, ha megkéred az asszisztenst, vagy csinálsz neki rutint. Én pont ezzel szívok, hogy a radiocafé nincs még fent a tunein-ben, és kézzel kell castolgatni a megnyitott streamből :D

#843 Johnny R.

Én a Mi Smart Speaker-en keresztül simán tudom hanggal irányítani azokat az eszközöket, amiket a Google Home lát, szóval ennek mennie kellene, illetve figyelj rá, hogy azon a néven hívd az eszközt, amilyen neve a Home-ban van.

#835 captainnemo

Én azt szoktam, hogy cast-olom telóról, megkérdezem, hogy "What are you playing?" és amit mond, úgy kell kiejteni :D Az egyik kedvenc podcastom például a szíszenyoroszmadzsom :DDD De a legegyszerűbb tényleg egy saját hangparancsot csinálni egy rutinra, ami a rádiót indítja.

[ Szerkesztve ]

(#846) lez68


lez68
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Google Nest Mini (gen2) kütyüm ami zenelejátszás közben pattogó, sercegő hangot ad ki. Kb. mint a régi bakelit lemezek, csak ez kellemetlenebb. :((( Főleg estefelé tapasztalom és ha ilyenkor kihúzom majd visszadugom megszűnik a jelenség. Mindegy hogy spotify vagy tune-in szól. :(
Ötlet estleg? Valaki találkozott már ilyesmivel?
eMAG-os és UK dugóval szállították, de ez nem kellene, hogy gond legyen sztem.
Vagy vigyem vissza, még 30 napon belül vagyok? :F

(#847) szjoci válasza lez68 (#846) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Én visszavinném, vennék másikat. Nem újracsomagolt volt véletlen? Olyannal már én is szívtam...

(#848) lez68 válasza szjoci (#847) üzenetére


lez68
csendes tag

Nem olyat rendeltem és nem is úgy nézett ki... :(

Én is arra hajlok hogy visszaviszem :(((

(#849) Suineg válasza Madoc (#795) üzenetére


Suineg
senior tag

Szia, Az Xbox One X-t te távirányítóval vezérled?

(#850) Madoc válasza Suineg (#849) üzenetére


Madoc
veterán

A one x a gyerekszobába van, ott nem kezeli a távirányító mert 12 éves a tv. A series x a nappaliba van, ott a samsung távirányítója kezeli simán.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.