Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest

Hozzászólások

(#101) Madoc válasza huliganboy (#100) üzenetére


Madoc
veterán

Nekem broadlink rm pro+ van és a tv-n akár csatornát, hangot is tudok változtatni hangparanccsal.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#102) szemisun válasza rocksteadyxx (#83) üzenetére


szemisun
csendes tag

Évek óta használom a sonoff termékek közül a relét és a fogyasztás mérőt. Igaz nem a gyári firmware van rajtuk, hanem tasmota és a Domoticz controller alá integráltam be. Semmi gond nem volt eddig velük. Nemrég sikerült egy megoldással az összes eszközömet a Google Home alá beintegrálni és azon keresztül is már működik a vezérlésük.

A Google Home jó dolog, de ha nincs internet otthon, akkor semmit sem ér (ha más gyártó termékének beintegrálásáról van szó, pl sonoff, xiaomi stb.). Ilyenkor a Domoticz backup megoldásként tud menni, mivel az 100%-osan local hálózaton megy, nem kell neki internet.

Na de amit mondani akartam a fali kapcsolókkal kapcsolatban. Ha wifis, akkor arra figyelni kell, hogy a kapcsoló helyén a falban nem elég a fázis, (MO-on spórolás miatt, csak egy ér van a kapcsolóhoz lehúzva, ami rendszerint a fázis) hanem a null fázis is kell. Az RF433-on működő kapcsolóknak elég egy ér is, de oda kell egy gateway és ezek nem tudnak státuszolni, ha esetleg kézzel kapcsoltad fel őket.

[ Szerkesztve ]

(#103) szemisun válasza szemisun (#102) üzenetére


szemisun
csendes tag

tegnap én is vettem egy minit meg egy chromecastot. az összehangolásuk tényleg pofonegyszerű volt :)

(#104) huliganboy válasza Madoc (#101) üzenetére


huliganboy
addikt

Valójában a home alkalmazásban mi jelenik meg neked? Nekem csak a ki-be kapcsolási lehetőség.

(#105) Madoc válasza huliganboy (#104) üzenetére


Madoc
veterán

Nekem is csak az a gomb van, de mégis teljeskörűen tudom irányítani. Redőnyökhöz összes vezérléséhez scene-t csináltam a broadlink appban, föl - le-állj és ez látszik is a home appban is. A redőnyök rf vezérlésűek, a broadlink azt is tudja.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#106) kenand válasza Madoc (#101) üzenetére


kenand
veterán

Ifnra még csak működik, de az RF nagy csalódás Broadlinkkel

(#107) huliganboy válasza Madoc (#105) üzenetére


huliganboy
addikt

Hmm nah haza megyek meglesem!

Köszi!

(#106) kenand
A sonoff se egy egyszerű lelkü eszköz :D Neked mi gondod vele?

(#108) Madoc válasza kenand (#106) üzenetére


Madoc
veterán

Amire vettem azt viszi, redőnyök, plusz sonoff rf cuccok. Kapu motort szeretném még vele összehozni ha lesz.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#109) kenand válasza Madoc (#108) üzenetére


kenand
veterán

Garázsajtók és a kapu nagyon nem akar nekem menni, kódot nagy nehezen megtanítottam, kb 10. próbálkozásra, de az irányítás is ilyen, jó a kód, de vagy működteti vagy nem , van hogy minden 10-re, latenciával..
Ami miatt idegesítő, hogy a 2 USD-s tanulós táv egyből átveszi a kódot...

[ Szerkesztve ]

(#110) Novorin


Novorin
újonc

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Létezik megoldás sima villanykapcsoló helyett wifis kapcsolót betenni, ami működik google home-al. Sonoff minim van, de a napokban láttam képet, ahogy másnál kigyulladt, úgyhogy a kínai márkákat hanyagolnám. Valamilyen márkás kapcsolóra gondolok, nem sonoff, vagy v-tac.

Köszönöm

(#111) kenand válasza Novorin (#110) üzenetére


kenand
veterán

Shelly-vel mindent megokosíthatsz, de vannak okos kapcsolók Sonoff T0-T3 stb
Minden wifishez kell 0 a dobozba és sajna az általában nincs ott...ráadásul az új kapcsolókhoz csavaros doboz kell, feszítő fül nincs rajtuk...... és nem is lehet ráapplikálni

[ Szerkesztve ]

(#112) Novorin válasza kenand (#111) üzenetére


Novorin
újonc

Tudom, ezeket ismerem. A 0-val sincs gond, csak nem bízok ezekben a kínai márkákban, mint írtam láttam kigyulladni sonoff terméket. A kérdésem, hogy nevesebb gyártóknál pl. Legrand, vagy Schneider, vagy másnál nincs e ilyen?
Ez egy sonoff mini, ami két hónapig jól működött, aztán kiégett.

[ Szerkesztve ]

(#113) kenand válasza Novorin (#112) üzenetére


kenand
veterán

Kapcsolók nekem jól működnek. shelly európai gyártmány

(#114) huliganboy válasza Novorin (#112) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia

Ez nálad történt?

(#115) Novorin válasza huliganboy (#114) üzenetére


Novorin
újonc

Nem, külföldi fórumon lattam. Ott irta akinél volt, hogy két hónapig ment, aztan ez kett

(#116) huliganboy válasza Novorin (#115) üzenetére


huliganboy
addikt

Facebook csoportban láttam, hogy végül kiderült, hogy user error volt,szerintem ez volt az,de shelly esetén is volt vita ilyenről t{bb külföldi fórumon...

Egyébként a Legrand az elmúlt hónapokban mutatta be okosotthon családját, érdemes szétnézni de biztos hogy az ára nem lesz szimpatikus..

(#117) Timer válasza huliganboy (#116) üzenetére


Timer
veterán

Az biztos, mert a Netatmo-val dolgoznak együtt. Cserébe, ez tényleg működni fog, és 2 év után sem csapnak havidíjat a használatához, vagy lövik le a felhőt az eszközök mögül.

[ Szerkesztve ]

(#118) huliganboy válasza Timer (#117) üzenetére


huliganboy
addikt

A Netatmo egyfajta garancia, plusz a Legrand név is... Természetesen, a kínai gyártók termékeit nem használjuk a felhőjükkel.. Tasmota, esyesp stb..

(#119) Timer válasza huliganboy (#118) üzenetére


Timer
veterán

Igen, ha van erre megfelelő tudás/tapasztalat/szándék/idő, plusz van egyáltalán ilyen lehetőség (tudtommal az újabb XIAOMI termékekre már nem tehető fel custom firmware). Nálam a Netatmo évek óta bizonyít, szemben a XIAOMI okosotthon termékekkel, amelyek működése sok esetben igen random (van kivétel, a porszívó és légtisztító páros például tökéletes, de a zigbee konnektor például egy hulladék). Mindenesetre, én szorítok a Legrand-nak, mert a XIAOMI vonalról megtanultam, hogy nem minden jó, ami olcsó. Ha most kezdenék, Philips Hue-t vetnék be, csak hát már van ezeregy eszközöm, drága lenne a csere.

[ Szerkesztve ]

(#120) motogprossy


motogprossy
csendes tag

Sziasztok.
Érdeklődnék, hogy a Google home-ban be lehet-e állítani és-ha kapcsolatot. Magyarul ha fel kapcsolódik egy lámpa, kapcsolja le a másikat. Ezt nem rutinba akarom tenni, hanem automatikusan történjen.
Köszönöm.

(#121) rocksteadyxx


rocksteadyxx
csendes tag

Sziasztok, például betudok olyat állítani, hogy reggel mondjuk egy "Hey Google, Goodmorning!" köszönés után az időjárás jelentés után a kedvenc zenéim indítsa el? Lehet ügyetlen vagyok, de sehol nem találom... :)

(#122) Fecogame válasza rocksteadyxx (#121) üzenetére


Fecogame
veterán

Ez segíteni fog :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#123) Rolly válasza huliganboy (#118) üzenetére


Rolly
veterán

hát mióta a netatmo a legranddal "egyesült" azóta nem bízom bennük 1 éve ígért doorbelljük még nem kapható... :( pedig azt akartam volna venni de így 1 év után vettem egy ringet...

(#124) dAnky


dAnky
aktív tag

Sziasztok! Segitsegeteket szeretnem kerni azzal kapcsolatosan hogy a tvbe beeitett chromecast rendszer van mivel androidos tvrol van szo. A google hubnak kozlom h halkitsa le a tvt vagy hangositsa fel de kozli h nem chromecastos a tv igy nem tudja. A tevet magat latja egxebkent mert mikor megkerdezem tole valasuol is hogy igen latja. Tv neve siman android tv h ezt is ertse a google home. Ami erdekes h a telon alkalmazasba beallitottam h ha hozzaszolok halkitsa le az eszkozoket. Ilyenkor a tvn is leveszi a hangerot mikor megszolitom majd ugy is hagyja es nem veshi vissza. Tehat ebbol gondolom h csak kezeli valamilyen formaban de akkor sem ertem ha en utasitom h tegye at pl a youtube tartamat is esetleg akkor nem teszi meg. De ha en a kis kijelzojen teszem meg akkor bezzeg megteszi.

Tudnatok ebben segiteni nekem? Koszonom szepen

(#125) MrAlex válasza dAnky (#124) üzenetére


MrAlex
tag

Próbáld meg úgy, hogy "Hey Google chromecast volume down"

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#126) rocksteadyxx válasza Fecogame (#122) üzenetére


rocksteadyxx
csendes tag

Köszi EZ az , tényleg :R

(#127) dAnky válasza MrAlex (#125) üzenetére


dAnky
aktív tag

Szia mar probaltam igy is sajnos semmi

(#128) Fecogame válasza dAnky (#124) üzenetére


Fecogame
veterán

Ez segíthet.

Röviden: “Hey Google, turn the volume down on [device name]”

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#129) roli0825


roli0825
friss újonc

Sziasztok!
A napokba szereztem be én is egy minit. A home appban nem találom a rutinokat (elméletileg tudom hol kell, hogy legyen, de ott nincs) Írtátok, hogy a magyarba nincs benne. Van valamilyen beállítás változtatás amitől megjelenhet a menüben?

(#130) tomee007007 válasza roli0825 (#129) üzenetére


tomee007007
őstag

Váltsd át a telefon nyelvét angolra (US).
Ha visszakeresel, írtam egy tartalmasabb bejegyzést a kezdeti beüzemelésről.

(#131) rocksteadyxx


rocksteadyxx
csendes tag

Sziasztok ! A napokban vásároltam egy LG 32lm6300pla smart TV-t a Google Home app meg is találja szépen az eszközt, viszont amikor hozzá akarom adni az LG accountot akkor a következő képernyő fogad...Valakinek van tapasztalata LG smart TV-vel ? Gondolom magát a TV-t kéne beállítanom, na de hogyan ? (a telefon nyelve angol US)

(#132) OmniaI900


OmniaI900
tag

sziasztok
Létezik olyan okoscsengő amit össze lehetne hozni egy Google Home Hub bal hogy ha csengetnek a hub szoljon illetve látni is lehetne a kijelzőjén hogy ki van a kapu előtt??
üdv

(#133) Suineg válasza rocksteadyxx (#131) üzenetére


Suineg
senior tag

Próbáld meg változtatni a TV nyelvezetét, vagy a szolgáltató országot english-re.

[ Szerkesztve ]

(#134) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv! Van egy Google home nest okoskijelzőm. Össze van kapcsolva Xiaomi Mi home-mal. Szeretnék hozzá egy szirénát kapcsolni. Lenne ötletetek milyet lehetne? Legjobban kültérre valót szeretnék.

A logikában semmi sem véletlen!

(#135) dotam


dotam
csendes tag

Sziasztok.
Beszereztem egy nest minit. Az a problémám, hogy elég hangossan kell vele beszélni, különösen zene hallgatás közben. Mindenkinek ilyen, vafgy próbáljam cseréltetni?

(#136) dotam válasza rocksteadyxx (#131) üzenetére


dotam
csendes tag

Szia. Nekem is Lg tévém van. Ugyanez a problémám. Felhívtam az Lg ügyfélszolgálatát az a tájékoztatást adtták, hogy nem fog működni még akkor sem, ha angolra átállítom a tv nyelvét. Még nem próbáltam ki, ha lesz időm letesztelem azért! Ki tudja. Az Lg szerint a google a ludas a dologban, nem ők!

(#137) kátú


kátú
őstag

Sziasztok!

Tegnap este óta van egy Google Home minim, most még csak routinokat hajt végre és egy hangulatvilágítást kezel, de ez bővülni fog, ahogy az eszköz maga is egy home hub ot fog kapni társaságnak. Egy Galaxy S10e vel állítottam be, és amikortól át kerül angol nyelvre az ipad, onnantól az is látja a routinokat is :C

It still works!

(#138) tomee007007 válasza kátú (#137) üzenetére


tomee007007
őstag

Gratula! ;)

Lesz olyan beállítás ami angol nyelv után sem jelenik meg iOS-es eszközön, inkább Androidon csináld a beálklításokat!

(#139) kátú válasza tomee007007 (#138) üzenetére


kátú
őstag

Köszönöm! Droidon állítottam be mindent, de utána át néztem a beállításokat, és én nem találtam különbséget. Nálad mi nem jelenik meg?

It still works!

(#140) kátú


kátú
őstag

Egyébként kellemes csalódás így 2 nap után, hogy szebben szól, mint egy jbl go, így egyáltalán nem indokolt alapzaj keltés céljából másik hangszóró a mini mellé, csak amennyiben nagyobb teljesítményre van szükség :K

It still works!

(#141) Suineg


Suineg
senior tag

A "hey google" helyett próbáljátok ki a "hey bobo" vagy "hey bubu" parancsokat az asszisztensnek. Müködik?

(#142) rocksteadyxx válasza dotam (#136) üzenetére


rocksteadyxx
csendes tag

Szia, közben én babráltam az LG TV-vel... Szóval mindent át állítottam UK-re amit csak lehetett, tényleg mindent. Még az e-mail címet is így regisztráltam be (TV-n keresztül), de sajnos nem jártam sikerrel... :F Valóban az lehet amit mondasz... Sluszpoén ? Az LG webes felületére se enged be PC-n keresztül az LG accountba... Mondván nem ebből a régióból regisztráltam :D

[ Szerkesztve ]

(#143) Suineg válasza dotam (#135) üzenetére


Suineg
senior tag

Hát attól is függ milyen hangosan szól és milyen távol vagy tőle. Szerintem a 3 mikrofonjával azért érzékeny kis jószág. Ha csak azt nem mondod neki, hogy Hey bobo :D

(#144) Fecogame válasza Suineg (#141) üzenetére


Fecogame
veterán

Mindkettőre hallgat.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#145) kátú válasza Suineg (#143) üzenetére


kátú
őstag

Mőködik nálam is

It still works!

(#146) dotam


dotam
csendes tag

Szasztok! Megint helpre lenne szükségem. Hama nyitásérzékelő fiók összekapcsolás megtörtént. De nem látom, hogy hogyan tudnék hozzá rutint beállítani. pl nyitáskor kapcsoljon fel a villany. Tudna valaki segíteni?

(#147) Gerror73


Gerror73
csendes tag

Sziasztok! Segítség kelene. A Smart Things nem akar csatlakozni a home hoz. Mit csinálhatok roszul? Egyszer már sikerült, de sajnos ujra kelett telepíteni és most nem tudom megoldani.

Galaxy Note 10+, Galaxy Watch LTE, 49NU7102

(#148) rocksteadyxx


rocksteadyxx
csendes tag

Srácok ez a spotify valami rettenet...4-5 szám után állandó jelleggel reklámoz, hogy miért is jó a spotify...baromi idegesítő amikor egy albumot hallgat az ember és televágja reklámokkal... Van ellenszer ? Légyszi mondjatok valami "okosat" :D

(#149) Rolly válasza rocksteadyxx (#148) üzenetére


Rolly
veterán

gondolom a fizetős spotify nem reklámoz :)

(#150) rocksteadyxx válasza Rolly (#149) üzenetére


rocksteadyxx
csendes tag

Telefonomon prémium van, de nem tudom, hogy ezt érzékeli e a HUB ?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.