Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest

Hozzászólások

(#401) joocek válasza z67 (#400) üzenetére


joocek
aktív tag

Köszi de igazából nem lényeg mert a Hub on tudom használni meg egy tab is van erre a célra direkt. Ami inkább boszant hogy nem érem el a naptáramat. pedig régen elértem!

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#402) Kroni1


Kroni1
veterán

Van esetleg köztünk olyan, aki androidos tévét használ beépített assistant-al?!

Ez elvileg teljes értékű assistant, tehát nemcsak a tévé vezérelhető vele de az összes egyéb google home-ba csatlakozó eszközünk is. Az lenne a kérdésem, hogy ez vajon csak bekapcsolt állapotban fogad utasítást a tévé távirányítójában lévő mikrofontól, vagy esetleg standby módban is. Ha jól tudom ilyenkor sem kapcsol ki a tévé teljesen, elvileg akár a home minivel is ébreszthető..

[ Szerkesztve ]

(#403) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!
Arra létezik megoldás, hogy a Google Home-on elérhető eszközöket iOS “Parancsok” alól vezéreljem - pl. okosizzo, TV?

(#404) MrAlex válasza x64 (#403) üzenetére


MrAlex
tag

Mit értesz iOS parancsok alatt? Sirivel szeretnéd vezérelni azokat az eszközöket, amiket felvettél Google Home-ba?

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#405) x64 válasza MrAlex (#404) üzenetére


x64
aktív tag

Szia! Nem, a “Parancsok” app-ra gondoltam. A cél: a Parancsok app-ban szereplő parancsokat hozzá lehet rendelni a hátlapra dupla/tripla koppintás “gomb”-hoz.
Tehát pl. 3x koppintok a telefon hátlapjára, és lekapcsolja a Google Home által vezérelt lámpát.

(#406) Fecogame


Fecogame
veterán

Google Home-n keresztül (hanggal) lehet valahogy irányítani a gépen futó Chrome böngészőt? Itt főleg hangerő állítás/Youtube előző/következő/megállításra használnám.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#407) Kroni1 válasza Fecogame (#406) üzenetére


Kroni1
veterán

Én úgy tudom, hogy csak chromebook-ot lehet vezérelni vele, mezei PC-ket nem...

(#408) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van Google home app, egy home mini eszköz. Egyszer már lett használva, akkor sikerült is mindent összehozni.
Most viszont nem. Az otthon létrehozása után, megjelent a Smart life (Blitzwolf) termékeim, vezérli őket szépen a google. Viszont a mi home terméket nem, nem is látja. Hol lehet párosítani a mi home appot a google appal? Sehol sem találom.
Régen ment. Lámpák, kapcsolók, kamerák, légtisztító stb..telefonon fent van, napi szinten használom, de jó lenne hanggal is a google-on keresztül.

Köszi, ha valaki tudna segíteni!

havri

(#409) vegyszer válasza havri1 (#408) üzenetére


vegyszer
addikt

Azt mondják, hogy egy kép többet ér ezer szónál:
Én most mégis négyet küldök.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#410) Madoc válasza vegyszer (#409) üzenetére


Madoc
veterán

:) és nekem ígysem is adja hozzá sosem...

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#411) havri1 válasza vegyszer (#409) üzenetére


havri1
félisten

Köszönöm! Részben sikerült. 2 régió közül csak az európait adta hozzá, sajnos a kínait nem.

havri

(#412) Skynet258 válasza havri1 (#411) üzenetére


Skynet258
veterán

A kínait tudtommal nem is fogja, ezért nem érdemes Aliról az olcsó kínai régiós cuccokat venni mert aztán beszívja az ember... :( Bár fura, mert azt mondod egyszer már sikerült összehozni őket?

https://geekpulse.hu

(#413) havri1 válasza Skynet258 (#412) üzenetére


havri1
félisten

Az a baj, a kínai régiós lámpa új, mellette olyan dolgok vannak, amiket nem figyeltem (WiFi erősítő, hőmérő stb).
Fenébe, pedig jó lett volna :)

havri

(#414) vegyszer válasza havri1 (#413) üzenetére


vegyszer
addikt

Tedd fel az orosz mi home app segítségével magyar régióra az összes kütyüd egybe. Ha máshogy nem, egy kölcsön androidos eszközről. Én is így használom. És eme trükk után már iOS alatt is egybe marad a csapat.
Echte kínai eszköz is kezelhető vele. Bár a szenzorokat nem emeli át

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#415) havri1 válasza vegyszer (#414) üzenetére


havri1
félisten

Ó, köszönöm!!!

havri

(#416) havri1 válasza vegyszer (#414) üzenetére


havri1
félisten

Működik, köszönöm még1x!
Mennyezeti lámpád van esetleg? A nappali és az éjszakai mód közötti váltás nem megy :D Ki bekapcs, fényerő oké, színhőmérsékletet még nem próbáltam, de a mód nem akar sehogy.

havri

(#417) vegyszer válasza havri1 (#416) üzenetére


vegyszer
addikt

Van 3 db. És nekem működik. Bár egy esetén van napi használatban.
Gyorsan on/off 2-3 alkalommal
Előre van definiálva a profil.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#418) havri1 válasza vegyszer (#417) üzenetére


havri1
félisten

Mármint hangvezérléssel a váltás nappali éjszakai módban.

[ Szerkesztve ]

havri

(#419) vegyszer válasza havri1 (#418) üzenetére


vegyszer
addikt

Ja, úgy meg se próbáltam.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#420) havri1 válasza vegyszer (#419) üzenetére


havri1
félisten

Működik. Hey google, switch, lámpa név (magyarul is érti :DDD) daylight/moonlight.
Mondjuk most nézem, hiába az orosz app, nekem a mi home nem hozta be a kínai lámpát. Yeelight fiók viszont igen. Fura, mert a Yeelight appot/fiókot sose használtam :D

havri

(#421) Kroni1 válasza havri1 (#416) üzenetére


Kroni1
veterán

mit csinál amúgy a nappali ejszakai üzemmód?! Más a fényerő?

(#422) havri1 válasza Kroni1 (#421) üzenetére


havri1
félisten

Színhőmérseklet más, és a beállítható fényerő is más. Az éjszakai a holdfényt imitálja, nappali a napot. Egész jól. Nem egyforma lámpáim vannak, a fényerő és testreszabhatóság elter. Amit az itthoni hivatalos boltban vettem tavaly, jobb. Ez Mi LED Light, másik yeelight ceeling LED.

havri

(#423) Suineg


Suineg
senior tag

Google Nest-et szeretném beállítani ébresztésre, egy saját (valahová feltöltött) zenét szeretnék hozzá ébresztéskor lejátszani. Hova lehet feltölteni a zenét, hogyan kell beállítani a dolgokat?

(#424) kátú válasza Suineg (#423) üzenetére


kátú
őstag

Én csak szólok neki, hogy mikor szeretnék kelni reggel, ilyennel, hogy egyedi zenét játszon, még sosem próbálozam :DDD

It still works!

(#425) MrAlex válasza Suineg (#423) üzenetére


MrAlex
tag

Legjobb tudomásom szerint Spotify-on vagy YouTube Music-on keresztül tudsz csak zenéket lejátszatni vele.
A Google Home alkalmazásban tudsz rutinokat létrehozni. Amennyiben nem találod az alkalmazásban a rutinokat csak kérdezd meg az Asszisztenstől, hogy: "How can i setup routines?" Küldeni fog egy értesítést a telefonodra és ha rányomsz, bedob a rutinokhoz.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#426) Suineg válasza MrAlex (#425) üzenetére


Suineg
senior tag

A google play-t is támogatta korábban olvastam valahol, de azt is, hogy meg fog szűnni, ha még nem szűnt meg egyáltalán. Oda lehetett feltölteni zenét. A youtubra is lehet, de akkor meg (ha jól tudom) vagy a youtube-ot állítom be zenelejátszónak, vagy a Spotify-t (ami nekem jobb). Spotira viszont nem tudok zenét feltölteni. Akkor most???

(#427) Suineg válasza kátú (#424) üzenetére


Suineg
senior tag

És mivel ébreszt? Elmondja angolul a pontos időt? (A telefonom is tudja magyarul)

(#428) Norby-007


Norby-007
tag

Sziasztok,
A minap vásároltam egy kis tesót a már meglévő Google mini mellé. Egy Nest minire esett a választás. Be is lőtte magát a Google Home app alatt, de utána valami migrációról regél nekem, hogy addig amíg a google és a nest accountok nem migrálódnak nem tudom használni a nest-el azokat a device-okat amik az adott tulajdonoshoz tartoznak. De nem tudok semmit tenni, mert nekem nincs nest accountom, csak google van és most mindkettőhöz igyanaz az e-mail cím van megadva. MIt szeretne ez tőlem egyáltalán? MI a megoldás?
Köszi.

(#429) Kroni1 válasza Norby-007 (#428) üzenetére


Kroni1
veterán

Én azt sem értem miben más vagy több egy nest mint egy home mini? :U

(#430) Norby-007 válasza Kroni1 (#429) üzenetére


Norby-007
tag

Nem sokban, pár tulajdonsgban, erre rá lehet keresni, én elsősorban a színe miatt vettem most nestet. Ez második generációs, de meg kell mondnanom őszintén, hogy a két oldalán a hangerő szabályozáshoz nagyon gagyi, hogy kigyullandnak a ledek.

(#431) szpeti40


szpeti40
addikt

Olyat nem lehet megoldani, hogy ha kirakok valamit chromecast-ra, akkor a home minin menjen a hang?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#432) MrAlex válasza szpeti40 (#431) üzenetére


MrAlex
tag

Olyat szerintem tudsz, hogy mindkettőn menjen. Hangfal csoportba kell rakni a chromecast eszközt és a Mini-t, akkor mindkettőn menni fog elméletileg. Soha sem próbáltam, csak tippelek.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#433) szpeti40 válasza MrAlex (#432) üzenetére


szpeti40
addikt

Na ezt megpróbálom :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#434) szpeti40 válasza MrAlex (#432) üzenetére


szpeti40
addikt

Sajnos csak zenénél működik ez, plex videót és youtubeot nem tudok kirakni rá :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#435) Timer


Timer
veterán

Sziasztok! Két napja nyüstölök egy Nest Hub-ot, de vannak gondjaim, segítsetek legyetek szívesek, hátha csak én vagyok a láma. Spotify-t társítottam, játszik is szépen mindent, de alapértelemezett lejátszóként nem tudom kiválasztani Home appban. Youtube Prmémium ugyanez videó fronton. Használnám azt a lehetőséget is, hogy mivel ketten vagyunk a családban, a hangunk alapján különböztessen meg bennünket a rendszer, és egy show my appointments-re például más-más naptárat nyisson meg számunkra. Az én fiókommal végig is ment a folyamat (igaz, connection error hibát dobott, de aztán mégis jó lett), a feleségemével viszont nem igazán akar, connection error, és ennyi. Mindkét tlefon magyar nyelvű, google fiók szintén hazai címre van társítva, ez a gond? Asszonyt bevettem a családi csoportba is, így sem megy. Érdekes módon, amikor az Ő beállításait végeztük, neki felkínálja a spotify-t és a youtube premiumot is, nekem pedig utólag sem lehet beállítani alapértelmezett programként.

[ Szerkesztve ]

(#436) MrAlex válasza Timer (#435) üzenetére


MrAlex
tag

Állítsd át a telefon nyelvét angolra, úgy több beállítási lehetőség is megnyílik és be fogod tudni állítani az alapértelmezett programokat.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#437) Timer válasza MrAlex (#436) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, utána vissza lehet tolni magyarra, megmaradnak a beállítások?

(#438) MrAlex válasza Timer (#437) üzenetére


MrAlex
tag

A beállítások megmaradnak, de csak úgy tudod módosítani, ha újra angolra állítod a nyelvet a telefonon.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#439) Timer válasza MrAlex (#438) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm! :R

(#440) oszy


oszy
veterán

Megtetszett a Google Home Hub Chalk! Erre magyar nyelvet nem is lehet varázsolni? Arra gondolok, hogy pl. egy receptet magyarul jelenítsen meg ne angolul, és magyar felületeket mutasson ha arra kap utasítást. :) Mert gondolom utasításokat csak angolul lehet neki adni.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#441) Kroni1 válasza oszy (#440) üzenetére


Kroni1
veterán

Sajnos a magyar nyelvet nagyon mostohán kezeli a google, nekem több eszközt is angolra kellett állítanom, hogy rendesen működjön az assistant, szerintem ez se kivétel, de nincs tapasztalatom vele.

(#442) PcCar


PcCar
tag

Sziasztok!
Érkezett egy Nest mini 2gen a Dot 3 mellé. Majdnem mindent sikerült beállítani, jelenleg az összes világításkapcsoló ewelinkhez csatlakozik, az eszközöket ugyanarra szerettem volna átnevezni, mint alexában, ez többnyire sikerült is, viszont a "Diningroom és Kidroom" szavakat nem ismeri fel. Igaz Gyenge az Angol tudásom, próbáltam több féle képp, de semmi, a "Kidroom"-ra a Fürdüszobát(Bedroom) kapcsolja, vagy nem ismeri. Alexával nincs gond, hiba nélkül érti ezeket a szavakat is.
Nem jól csinálok valamit ?

(#443) oszy válasza Kroni1 (#441) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm, akkor kihagyom. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#444) vampire17 válasza szpeti40 (#397) üzenetére


vampire17
addikt

Kiprobaltam ezt, de nalam ugyanugy angolul probalja ertelmezni, amit mondok... Pedig jo otlet volt, jo lett volna, ha menne...

(#445) Maximusz válasza MaCS_70 (#61) üzenetére


Maximusz
aktív tag

és az elmúlt 1 évben beköltözött a Nest minibe az említett Chromecast Audió ?

(#446) MaCS_70 válasza Maximusz (#445) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nemtom... Az egy jóslat volt, eszerint kezelendően.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#447) Kroni1


Kroni1
veterán

Azt home megszólítása után be van állítva, hogy figyelje adok e neki újabb kérdést. Ennek az időkorlátját nem lehet vajon magasabbra venni? (Néha angolul kicsit gondolkodnom kell a következőn, és elég zavaró hogy addigra már nem figyel..)

MÁS: Kicsit off kérdés, de smarthome tulajok révén hátha van valakinek jó ötlete.. Olyan okosizzót keresek, ami reggel tud folyamatosan egyre nagyobb fényerővel világítani, ezeken a sötét reggeleken imitálva kissé a napfelkeltét. Van esetleg valakinek ilyenre ötlete?

(#448) Timer válasza Kroni1 (#447) üzenetére


Timer
veterán

Xiaomi Yeelight RGB Smart Bulb. Ugyanígy használom már pár éve, imitálja a napfelkeltét. A gond az, hogy itthon már nem igen kapható a hivatalos boltban, máshol még persze lehet, az enyémek is külföldről vannak. MiHome össze van fésülve a Google Home rendszerrel, így Hubról is vezérelhető hanggal és érintéssel is. Fényerő, szín, ki- és bekapcsolás az, amit használok élőszóval aktiválva, lehet mást is tudna.

[ Szerkesztve ]

(#449) Kroni1 válasza Timer (#448) üzenetére


Kroni1
veterán

:R

(#450) coro


coro
csendes tag

Sziasztok!
A Google segédet, ha telefon használom
spotify - ről magyar nyelvű zenéket nem tudok megnyitni angol számokat igen.
A kérdésem, hogy a Google mini megnyitja-e, ha magyar nyelvű számot akartok elindítani?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.