Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest

Hozzászólások

(#901) nemethsza válasza icemad (#900) üzenetére


nemethsza
tag

Én ezt iPhone-on nem találtam, de továbbra is az a kérdésem, hogy minek, hogy mindig ott legyen a "Rutin"?
Beállítod, oszt' kész.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#902) Johnny R.


Johnny R.
csendes tag

Mozgásérzékelős beltéri lámpa létezik amit lehet állítani google home v mi home-ból? Lépcsőre és folyosóra szeretnék ilyesmit. Ami most van az a falon át szobákból is érzékeli a mozgást, viszont a lépcsőn feljövő embert valahogy csak bizonyos táv után. Ráadásul a fényérzékelője sem a legjobb.

(#903) icemad válasza nemethsza (#901) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell, hogy mindig ott legyen, de mondjuk addig lehetne ott, amíg a teljes rendszert beállítod. Az a bosszantó, ha setup közben tűnik el. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#904) nemethsza válasza icemad (#903) üzenetére


nemethsza
tag

Mondjuk nálam ilyen nem volt, de nem lehet kellemes 🙂

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#905) icemad válasza nemethsza (#904) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Csak egy egyszerűbb példa : beállítottam egy rutint, hogy, ha a kinti mozgásérzékelő kapcsol, akkor a bejárati ajtó előtt a lámpa kapcsoljon fel. Beállítottam, kimentem, teszteltem, működik. Na akkor jöjjön a következő, pl bent valamelyik lámpa kapcsolgatása, vagy bármi más. Hoppá, rutinok sehol. :D Ilyen esetben idegesítő lehet.
Persze egy random középkategóriás angol nyelvre állított androidos telefonnal nincs ilyen probléma, szóval meglehet oldani. Csak na...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#906) pappeti0509 válasza tomee007007 (#48) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

Szia! Látom piszok régen jártál erre... Sajnos nekem most lett időszerű. Van egy NEST HUB-om és az un. google kép keretemből szeretném ez egyok albumomat, képeket ami egyszer sikerült is, de sajnom nem emlékszem, hogy hogyan.... Tudsz ebben segíteni akkor bővebben kifejteném.. Üdv Péter

(#907) icemad válasza pappeti0509 (#906) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Google home - eszközök - kiválasztod az eszközt. Ott meg fényképkeret szerkesztése.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#908) Balazs66 válasza nemethsza (#899) üzenetére


Balazs66
csendes tag

A rutinok valóban lefutnak, de ha változtatni szeretnék rajta, fél napos küzdelem.

(#909) Balazs66 válasza icemad (#900) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Megpróbálom majd... köszi.

(#910) Balazs66 válasza Balazs66 (#909) üzenetére


Balazs66
csendes tag

IOS-en nem működik sajnos...

(#911) Boonen007


Boonen007
őstag

Sziasztok! Adott egy Google Nest Hub 2 és Xiaomi benti kamerat be tudja hozni, de baromira szaggat a stream, van valami tipp?

(#912) Npeter25 válasza pappeti0509 (#881) üzenetére


Npeter25
tag

sajnos nem. Most Home assistant alatt próbálkozom. talán ott megoldható

(#913) Balazs66 válasza st6969 (#662) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Ez a lehetőség, csak androidnál működik, ios-en sajnos nem.

(#914) techie_guy válasza Boonen007 (#911) üzenetére


techie_guy
tag

Nálam ugyanez... Másodpercre pontos live streamet még csak a Xiaomi Home alkalmazásban sikerült lejátszani.

(#915) Balazs66


Balazs66
csendes tag

A home app frissítése után, hogy lehet előcsalogatni a rutinokat IOS-en?
Nem a találom a korábban beállított rutinokat, akkor sem, ha a nyelvet US-re állítom.
Illetve a TV-met (LG) sem hajlandó bekapcsolni, csak kikapcsolni. :((

(#916) nemethsza válasza Balazs66 (#915) üzenetére


nemethsza
tag

Esetleg állítsd át a régiót is.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#917) Balazs66 válasza nemethsza (#916) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Megpróbáltam azt is... :N

(#918) nemethsza válasza Balazs66 (#917) üzenetére


nemethsza
tag

nekem English/USA beállítással ott vannak a rutinok az appban az automationsban

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#919) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Valaki próbált már kompatibilis videócsengőt hozzáadni? Én egy Eufy-t szeretnék, de hiába. Elvileg minden megy, ki is írja, hogy összekapcsolta a fiókokat, de nem jelenik meg a kamera és persze nem is reagál rá, ha történik vmi.

(#920) Balazs66 válasza nemethsza (#918) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Igen, ott valóban lehet új rutinokat beállítani, de a korábban beállított rutinok, nincsenek benne.
Androidon viszont igen. :(( Bosszantó....

(#921) nemethsza válasza Balazs66 (#920) üzenetére


nemethsza
tag

Nekem ott vannak az eddigiek is. Egy lefele húzós frissítés?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#922) Balazs66 válasza nemethsza (#921) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Basszus, két nap elteltével megjelentek :C
most viszont ezt a ro...dt LG ThinQ applikációt nem sikerül integrálnom.
Azt írja nem kompatibilis, pedig korábban már sikerült, csak hát nem emlékszem hogyan... :W

(#923) nemethsza válasza Balazs66 (#922) üzenetére


nemethsza
tag

Ez a baj ezekkel a brand integrációkkal, mindenki csak a sajátját tolja. Ha az emberfia nem teljesen elvakult márkahívő, előbb-utóbb belefut a korlátokba. Akkor jön a Home assistant :DD

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#924) Skynet258 válasza Balazs66 (#922) üzenetére


Skynet258
veterán

Én hozzá tudtam adni az LG ThinQ-n keresztül az LG Oledet, de régiós korlát miatt nem vezérli. Vettem egy filléres IR blastert és azon keresztül adom ki a parancsokat. :DDD Tiszta vicc amúgy, hogy 2023-ban még itt tartunk, hogy régiós balfaszkodás miatt nem megy 2 eszköz egymással, miközben minden már k*rvára okos... :U

https://geekpulse.hu

(#925) Balazs66 válasza Skynet258 (#924) üzenetére


Balazs66
csendes tag

leírnád hogyan sikerült hozzáadnod? Tennék egy kísérletet én is...

(#926) Skynet258 válasza Balazs66 (#925) üzenetére


Skynet258
veterán

Most ránéztem mert nem volt hozzáadva, sikerült is az üzenet szerint, de a kapcsolt szolgáltatások részben már nem látszik és a tévé sem ezen keresztül jelenik meg (hanem a Woox-on keresztül ami az IR blaster programja). Szóval hozzá tudom adni de csak papíron... Kuka. :D

https://geekpulse.hu

(#927) eninek


eninek
tag

Sziasztok, tud valami tippet adni hogy Google nest learning thermostat kiépítéséhez hol találok információt hogy milyen extra kabelezés szükséges hozzá?

(#928) oszy


oszy
veterán

Van már hír a magyar nyelv elérhetőségéről? Vagy ez is csak hiú ábránd? :) 2019 környékén volt szó róla talán, hogy hamarosan elérhető.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#929) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Nektek működik google hangszórókon az emlékeztető? Pár napja nekem nem emlékeztet egyik sem. Ami nemrég még ment, hogy mondtam neki hogy "remind me in 15 minutes" most is elmenti, de nem szól mint előtte ha lejár az x perc hogy you have a reminder :F

Kipróbálná valaki? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#930) szjoci válasza LLKobe (#929) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Volt most valami mókolás az emlékeztetőkkel, talán átkerültek a google tasks-ba. Kipróbáltam: nálam sem dumál, csak küld egy emailt push üzenetet...

[ Szerkesztve ]

(#931) blueye válasza szjoci (#930) üzenetére


blueye
veterán

Így van nálam is, Nest Hub (2nd gen) is csak pusht küld.

(#932) LLKobe


LLKobe
veterán

Köszönöm!

Legalább nem egyedi probléma, már megint a google b@ssza meg azt ami eddig működött.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#933) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Sziasztok.
Az alábbi gondom van.
Van egy rendszerem amiben van 2 db Google Nest Hub Gen 2 és egy Xiaomi Mi Smart Clock egység.
Van egy olyan rutinom, ami reggel elmondja az időjárást, lámpát kapcsol és elindul a Spotify kedvenc listám.
Minden ok, csak a zene nem.
Eddig az volt, hogy véletlenszerűen játszotta le a számokat.
Viszont egy ideje mindig a legutoljára hozzáadott számot játssza a hozzáadás dátuma szerintem egymás után ugyan azokat a zenéket.
Ha megkérem simán hogy játszon zenét akkor is ezt teszi.
Bármilyen listát kérek mindig ugyan abban a sorrendben játssza le.
Már kezdem unni ugyan azokat a zenéket. :)
Bármelyik egységet kérem ez történik, viszont
A telefonom is használom a Spotify-t autóban ott minden ok.
Remélem van ötletetek, mert pár napja inkább el sem indítom. :(
Előre is köszönöm,
Üdv
András

(#934) LIFE1


LIFE1
tag

Sziasztok! Vettem egy nest hub 2-öt. Szeretném kérdezni a folyamatos óra kijelzésnél nemtud beégni a kijelző?

(#935) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok!
Teljesen friss Google Nest mini 2. gen tulajként jelentkezem.
iPhone-on Google Home alkalmazáson keresztül próbálnám összekapcsolni a Xiaomi Mi Home alkalmazást, és egyszerűen nem megy. Vagyis látja, az új eszközök hozzáadásánál a Mi Home alkalmazást és ha össze akarom kapcsolni, kihozza, hogy lát egy db eszközt, egy porszívót, aminek a tipusa nem is az ami a miénknek. Ő valamit egy mop pro-t lát, pedig nekünk sima vacuum mop van a mi home alkalmazásban.
Mondjuk ez által nem is tudom vezérelni a porszívó google-el.
Amúgy ezen kívül több Xiaomi eszköz van a Mi home-ban, pl. Security címera, Mi temperature, Airfyer, led izzó, légtisztító, és egyiket sem találja, csak az az egy eszközt a porszívót, ami amúgy sem valós.
Tud erre valaki valamit? Vagy van ötlet? Köszönöm!

(#936) Odax


Odax
friss újonc

Kedves tagok! Vásároltam én is egy 2 gen Google home minit. 2 napja agyvérzésem van, mert nem tudok egy problémát megoldani. Mikor Iphoneon a Home alkalmazásban a Nest-et akarom hozzárendelni, és a google accountommal belépni, egyszerűen nem engedi. Mit tegyek? :(

(#937) nemethsza válasza Odax (#936) üzenetére


nemethsza
tag

Ok, de milyen hibaüzenet van?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#938) techie_guy válasza andrew-msi (#933) üzenetére


techie_guy
tag

Ha így adod hozzá a rutinhoz a parancsot?

(#939) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
adott egy nest hub 2. Ha spotify connecttel jatszok le zenét egy idő után elmegy a hangja.
ez mitől lehet?
ha airplayen küldöm rá a zenét, akkor szól egész nap..

(#940) LIFE1


LIFE1
tag

Sziasztok! Valaki használ ilyen hőmérőt?

[ Szerkesztve ]

(#941) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Sziasztok, nagyon nem vagyok benne ezekben az okosotthon dolgokban, de most be kéne szereznem valamit, ami zajt generál és legegyszerűbb megoldásnak egy ilyen készülékben gondolkozom
Tőlem aztán lehet alexa vagy akármi, nekem egy a lényeg,
Folyamatos fehér zajt, netán barna zajt esetleg eső vagy ilyesmi témát tudjon lejátszani és vállalható minőségben
Nem akarok én hozzá beszélni, pláne nem akarom hogy visszamagyarázzon, ( pláne hangosan ) éppen a zajokat akarom elnyomni vele.
Nekem az lenne az ideális, hogy teszem azt telefonról elindítok egy zajt ( youtube-ról pl ) és az menjen nekem pár órát míg elalszom
Mit javasoltok hogy lehet ezt megoldani ? ezekkel megoldható ? :R

(#942) GLI válasza SkyTrancer (#941) üzenetére


GLI
csendes tag

Nem kell ehhez semmi okosotthon eszköz, telefonra van program ami tud fehér/barna zaj/eső/villámlás/béka brekegés, és ezek keverhetők is.és időzíthető. Elég a telefon maximum egy BT hangszóró ha hangosabb kell.

(#943) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

hát persze, de a telefonnak olyan hangszórója van hogy hagyjuk
azt se hiszem el ahogy cseng, meg nem is akarom azt nyüstölni
De ha beszerzek egy ilyet, ezzel pl youtube-ra be lehet jelentkezni ? vagy honnan szedi a zenét ?
nekem ilyen spotify meg ilyenek nincs csak youtube

(#944) GLI válasza SkyTrancer (#943) üzenetére


GLI
csendes tag

Azért írtam hogy kell mellé egy bluetooth hangszóró,, Nekem Google nest hub 2 van, az bárhonnét lejátszik minden zenét/zajt, telefon sem kell hozzá. De kizárólag kifogástalan angol nyelven hang parancsokkal vezérelhető.

(#945) SkyTrancer válasza GLI (#944) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

ahh na az nem jó nem akarok én magyarázni egyiknek sem, :( éppen ez van, hogy csendben akarom én ezt...
Egyik ilyen amazon vagy egyéb termék sem képes arra hogy telefonról teszem azt elindítsak valamit ?
Telefont annyira akarom előszedni vagy tabletet, míg ezt bekapcsolom sosem nyomkodom, nem szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#946) oszy válasza SkyTrancer (#945) üzenetére


oszy
veterán

Jobban jársz egy BT hangszóróval. Nem kell neked ilyen eszköz. Ezt nem rosszról írom. De a leírt igénynek tényleg az felel meg a legjobban!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#947) icemad válasza SkyTrancer (#945) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Millió meg egy ilyen céleszköz van. Telefon sem kell hozzá. Itt egy példa: [link]
Ez alapján eltudsz indulni. Biztosan van olcsóbb és drágább modell is.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#948) SkyTrancer válasza icemad (#947) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

ezt néztem én is, de ez is meg a bluetooth hangszóró is nagyon "bádog" :( hangzásban
Annyit nem érnek. Most is néha inkább studio monitorról nyomaton a dolgot, azoknak elég jó hangjuk van
De muszáj lesz valamit pedig ezen a vonalon elindítani, mert a semminél talán minden jobb
Köszi mindenkinek

(#949) icemad válasza SkyTrancer (#948) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hát lehet venni 7.1-es Yamaha erősítőt, Harman Kardon hangszóró szettel, meg hozzá valami Bluetooth modult, és mindjárt jobb lesz a hangzás. Igaz, hogy kb. 300k jmf lesz, de jól fog szólni. De most ilyen felhasználásra nem mindegy? Pláne, hogy stúdió monitorhoz hasonlítod a hangot, amiben lehet, hogy gyengébb a hangszóró, mint a telefonodban.... Mert a stúdió monitorok a képhez vannak kalibrálva, nem a hanghoz. Pioneer kuro tv-ről hallottál már? Annyira jó képe van, hogy hangszóró nincs is benne. Nem vicc.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#950) GLI válasza SkyTrancer (#948) üzenetére


GLI
csendes tag

Fentebb írtam:nekem nest hub 2nd gen van. Érintő képernyő+brutál sztereó hang,
Tud lejátszani relaxing sound , tud vihar, esö bármi,nem kell se mobil se tablet, saját képernyőről indítható. beállított ideig megy , vagy elalvásig.Van benne radaros alvás szenzor, tudja mikor alszol.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.