Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest

Hozzászólások

(#301) Skynet258 válasza MaCS_70 (#300) üzenetére


Skynet258
veterán

Kapszulásból indultunk ki, azért az se a kávézás teteje. :DDD Én is azt iszom egyébként, volt Nespresso, Dolce Gusto, még a Nespresso-ra mondanám, hogy finom belőle a kávé, a Dolce Gusto meg finom kávéital sokféle ízben, amolyan desszert. A legütősebb/aromásabb kávét amúgy kotyogósból ittam, a 200 ezres gépekre meg mindig sajnáltam a pénzt és a helyet. :(

https://geekpulse.hu

(#302) vegyszer válasza kátú (#297) üzenetére


vegyszer
addikt

Kotyogós kávéfőző, egy edényes indukciós főző, okos konnektor. Valószínűleg sokkal olcsóbb...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#303) kátú válasza vegyszer (#302) üzenetére


kátú
őstag

Szét nézek

igen, ez egy olcsó, de egyben tákolt megoldás is :DDD nem szeretnék azért ilyet a konyhában :DD

amúgy, ha nem lennék ki ettől a rendeljünk valamit, és majd lesz valahogy dologtól, amazonon viszonylag jó áron lenne darálós wifis kávéfőző ahogy nézem, na de a garancia :U

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#304) MaCS_70 válasza Skynet258 (#301) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, igen, de csak őrölt kávénál, egyszerű kávéfőzővel tudod megoldani a konnektoros indítást.

A kapszulásoknál szerintem minden esetben kell legalább egy gombnyomás. Persze azt is lehet távirányítani, de az már egy magasabb szint.

De egy vigaszom azért van: ébredés után kb. másfél óráig nem csak értelmetlen, de kifejezetten ellenjavallott is kávézni.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#305) joocek válasza kátú (#303) üzenetére


joocek
aktív tag

A darálós géppel azért elég nagy gond ha nincs szerviz hálózat! 2 évente nagy karbantartás ajánlott! mert a Kávé meg eszi a tömítéseket....

Amúgy aminnyi az okosítás meg vagy okos kapszulás gép.(plusz etetés) Simán +10-20 ezer és egy darálos helyette! nekem max 3 perc és kész a friss KÁVÉ

MaCS_70 Viszont az tart életben!!! :R

[ Szerkesztve ]

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#306) MaCS_70 válasza joocek (#305) üzenetére


MaCS_70
félisten

OFFFFFF!

Azért a reggeli kávé tart életben, mert a reggeli kávéval leszoktattad a szervezetedet a reggeli kortizoltermelésről. Rendesen ugyanis az tartana életben. A reggeli kávé ennek a szerepét veszi át, hosszú távon pedig általában rontja a bevitt koffein hatását -- tehát éppen hogy rontja az éberségi szintet.

A kávé nagyon jó, nagyon egészséges -- de nem ébredés után!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#307) Fecogame válasza MaCS_70 (#306) üzenetére


Fecogame
veterán

Na meg főleg nem reggeli előtt/helyett, mert gyomorfekélyt okoz.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#308) kátú válasza joocek (#305) üzenetére


kátú
őstag

Az ilyesmivel elbíbelődöm, szétszedem, megcsinálom, ha úgyvan, de pont emiatt nézem a kapszulásakat, még ennyit se kell b**zakodnom, és többféle íz van meg minden

MaCS_70: Nálam azért kicsit túlzás amit írtam, hogy a reggeli routin csinálná, inkább úgy kellett volna írjam, hogy amikor eszembejut, elmondom googlenek és mire oda érek kész :DDD Én ilyen nagyon elcseszett vagyok, és akkor iszom a kávét, amikor eszembe jut :DD

It still works!

(#309) Nandor9090


Nandor9090
friss újonc

Sziasztok!

Most vettem egy xiaomi smart led bulb-ot, össze is szinkronizáltam sikeresen a mi home-al és a google assistant-al is. Működik a hangfelismerés lezárt telefonnál is, viszont mielőtt végrehajtaná a parancsot mindig fel kell oldanom a telefont. Ezt ki lehet valahogy iktatni?

Köszönöm előre is!

(#310) csepi.peter


csepi.peter
csendes tag

Sziasztok,

Átnyálaztam a fórumot, de nem találtam megoldást a problémámra, ami a következő lenne: Adott egy Google Home amivel kezelem az otthoni eszközeimet. Hozzárendelve van Xiaomi Home, Magic Home, TuyaSmart, NetHome Plus, Smart Life alkalmazás. Minden tökéletesen működik( lámpák, kapcsolók, takarítórobot, stb) kivéve a redőny kapcsoló... Ez a Smart Life alkalmazásban tökéletesen működik. 3 eszköz van hozzáadva, de csak kettő látszik ebből a Google Home-ban. Valaki találkozott már ilyen problémával?

Köszönöm előre is, ha tudtok segíteni!

(#311) fPApi


fPApi
őstag

Van egy csomó xiaomi eszközöm (lámpák, konnektorok, hőmérséklet és páratartalom szenzorok). Beállítottam az integrációt, de csak a lámpákat és a konnektorokat hozta át, a szenzorokat nem. Meg lehet valahogy oldani, hogy a szenzorokat is tudjam itt kezelni?

(#312) vegyszer válasza fPApi (#311) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem.
Nálam ugyanez van. 18 eszközöm közül a lámpák és a ZigBee konnektor jön át. Más nem.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#313) joocek


joocek
aktív tag

valakinek sikerült google chromecast tel össze hozni xiaomi camera 360 ast? google homon keresztül?

Estelg van valakinek G.H hub ja aki használ vele xiaomi camera, müködik rendesen?

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#314) vegyszer válasza joocek (#313) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem jön át a xiaomi kamera. Kettő is van a Mi Home alatt, de a Google Home csak a lámpákat, és a ZigBee konnektort kezeli.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#315) joocek válasza vegyszer (#314) üzenetére


joocek
aktív tag

a kamerát látja! az egyiket. De nem tud vele semmit kezdeni..

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#316) joocek válasza joocek (#315) üzenetére


joocek
aktív tag

beszereztem egy Hub-ot!
Nekem nagyon tetszik. De sajnos azt látom hogy csak az egyik kamerámat látom rajta. De azt sem tudom vezérelni söt a kapcsolat ide od ugrál!
A gree+ Klimán sem kommunikál vele rendesen állandóan ki dobja offline re.
A RM4C kis kütyüm szintén offline 5mp ként!
A csatornát nem váltja rendesen. van valakinek tipp mi lehet a gond?

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#317) OmniaI900


OmniaI900
tag

Sziasztok

ki milyen routert használ mit ajánlotok???
Üdv

(#318) MaCS_70 válasza OmniaI900 (#317) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mire? Milyen körülmények között? Mennyiért?

Rengeteg paraméter számít...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#319) OmniaI900 válasza MaCS_70 (#318) üzenetére


OmniaI900
tag

Google hub hoz amin lenne majd 10 kapcsoló wifis meg meg egy pár eszköz,. Vájog haz 10x10 meter kb a közepére kerülne ,

(#320) MaCS_70 válasza OmniaI900 (#319) üzenetére


MaCS_70
félisten

A vályog a wifi egyik legnagyobb ellensége -- ellenben könnyű fúrni. Szerintem nézz át a Milyen routert topicba!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#321) kátú válasza OmniaI900 (#319) üzenetére


kátú
őstag

Ha nem sajnálod a pénzt, akkor Unifi Edgerouter X, egy valamilyen switxh mögé, és 3 Unifi long range AP. Azzal olyan tökéletesen feded a házad, hogy hihetetlen, és minden eszközt is elfog bírni, mert olyan 300 eszköz a limitje ezeknek az AP k nek. Erősen túlméretes igen, és drága is, tudom. Viszont nagyon durván biztonságos, és mindent is lehet managgelni

It still works!

(#322) OmniaI900


OmniaI900
tag

Köszönöm mindenkinek

(#323) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy Google asszisztenst.
Egyenlőre van 4 db [Tp-Link Tapo P100 ] okos konnektorom, amire világítás van kötve,ennek a vezérlését szeretném hanggal.
Melyiket érdemes választani?
- Google Home Mini
- Google Nest Mini 2 (ebbe azt olvastam jobb a mikrofon)
Előre is köszönöm a segítségeteket :R

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#324) joocek válasza zsombor22 (#323) üzenetére


joocek
aktív tag

nekem a sima mini és a hub van mindkettő tökéletes! HA tudod mitt várj tőle! De ha rám hallgatsz át térsz olyan eszközere ami vagy a Sart life v eWelink .... nekem ta többivel csak a problémám volt!.... PL: wemo

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#325) joocek


joocek
aktív tag

van valakinek tipp mért nem éri el a naptáramat? egyszer csak nem müködik!!! :W

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#326) kenand


kenand
veterán

Korábban működött a Spotify zene lejátszóként ha angolra állítottam a telefont, majd vissza magyarra, de most akkor eltűnik. Van megoldás ? Vagy angol nyelven kell hagynom....

(#327) vegyszer válasza kenand (#326) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem ezidáig magyar felületen volt a teló. És nem premium Spotify accounttal mindent játszott, csak azt nem, amit kértem.
Mintha a lejátszási lista neve lett volna a meghatározó. Nem a dal, amit kértem. Pl kértem, hogy játssza le az Abba SOS című számát, és jött a Titanic zenéje, vagy épp a 50 cent. Logikát nem találtam benne. Állítólag ez a ficsör csak premium accounttal működik.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#328) kenand válasza vegyszer (#327) üzenetére


kenand
veterán

Nekem most az a gond, ha visszaállítom magyarra akkor eltűnik, mint zene lejátszó. Korábban ment,de tényleg nem úgy mint telefonon. Kérek valamit aztán max egy van tőle majd más...telefonos app sokkal jobb ingyenes reggel.

(#329) kátú válasza kenand (#328) üzenetére


kátú
őstag

Igen, valamiért eltűnik, a beállítás maga megmarad a home on belül, mert egy másik eszözön pl, ha megnézed, akkor látszik és a spotify t hasznlja. Nyugodtan használd magyarula telefonod

It still works!

(#330) kenand válasza kátú (#329) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm, megnézem

(#331) Skynet258 válasza kenand (#330) üzenetére


Skynet258
veterán

Vannak beállítások amik csak angol nyelv alatt jönnek elő, én is abban szoktam matatni aztán visszarakom magyarra. ;)

https://geekpulse.hu

(#332) kenand válasza Skynet258 (#331) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm de azt hittem a beállított el is veszik ha visszarakom.

(#333) z67


z67
őstag

Szeretném kérdezni, hogy valakinek sikerült a Best FM Budapestet beállítani rutinba? Ha igen hogyan? Sajnos nekem egyáltalán nem találja, pedig a TuneIn ismeri.

Köszönöm szépen!

(#334) vegyszer válasza z67 (#333) üzenetére


vegyszer
addikt

Tipp.
Én a retro rádióval küzdöttem.
A lényeg, hogy tanul a Home.
Minnél többször találjátok meg, annál inkább rájön, hogy mit szeretnél.
Nézd meg, hogy a TuneIn alatt pontosan milyen név alatt szerepel. És próbáld meg művi angolossággal mondani neki, hogy
Ok Google, play Best FM Budapest

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#335) z67 válasza vegyszer (#334) üzenetére


z67
őstag

Köszönöm szépen!

(#336) vegyszer válasza z67 (#335) üzenetére


vegyszer
addikt

Sikerült elérni valamit?
Esetleg TuneIn alatt add hozzá re küldd át a Home-ra. Hátha néhány ilyen segít.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#337) z67 válasza vegyszer (#336) üzenetére


z67
őstag

Sajnos nem. A tunein súgója is azt írja, hogy ha nem találom a rádiót, akkor castoljam mobil eszközről. A Home-on sajnos nem lehet belépni.

(#338) vegyszer válasza z67 (#337) üzenetére


vegyszer
addikt

A TuneIn-en is, és a Home-on is ugyanaz a Google fiók van fent? Illetve össze vannak csatolva valahogy?
Nekem azonos a Google account. És ugyanúgy megjelenik egy megosztás ikon, mint a YouTube-nál.

Persze azonos WiFi-n kell lenni a Home-mal. És akkor meg lehet osztani.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#339) nababika válasza z67 (#333) üzenetére


nababika
aktív tag

ha a Retro Radio Budapest-et irom be, nekem a Best FM-et inditja. En igy hagytam, azota csak Best FM-et halgatok. :-D

(#340) z67 válasza vegyszer (#338) üzenetére


z67
őstag

Nem, de kipróbálom. Köszönöm!

nababika: ezt is, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#341) MaCS_70 válasza nababika (#339) üzenetére


MaCS_70
félisten

Adaptív felhasználó vagy... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#342) nemethsza


nemethsza
tag

Sziasztok,
nappaliban van egy speaker, most betettem egyet a hálóba is. bedug, app megnyit, hozzáad, eszköz megjelenik, szobához rendel.
Amikor megszólítom, azt mondta: nem fejeztem be a setupot, töltsem le az alkalmazást....
Szerintetek?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#343) joocek válasza nemethsza (#342) üzenetére


joocek
aktív tag

nem fejezted a telepitést szerintem! újból fusd végig az uj eszköz telepitését!

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#344) nababika válasza nemethsza (#342) üzenetére


nababika
aktív tag

hozza adtad valamelyik helyseghez? megtetted bocs. :-D

[ Szerkesztve ]

(#345) nemethsza válasza joocek (#343) üzenetére


nemethsza
tag

Már háromszor töröltem/hozzáadtam :W

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#346) nababika


nababika
aktív tag

Hello.
Megprobalom itt is, mert alapvetoen google assistant problema. Norvegiaban norvegul hasznalom a telefont, Google home-ot, ami hibatlan is, illetve az auto menuje is norvegra van allitva amin az android auto fut, az messenger uzeneteket, sms-t megis angolul olvassa fel. Ugy ertem, hogy a norveg szoveget angol kiejtessel olvassa. Borzasztoan hangzik es erthetetlen. Az android auto beallitasaiban nincs nyelv valasztasi lehetoseg, es csak az auto kijelzojen lehet barmi is allitani. A telefonon meg sem jelenik az android auto. Az auto egy 2020 as Mitsubishi Outlander, a telefon meg samsung A 71, hatha szamit. Mi a tok van ezzel?

(#347) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Mint Google Home Mini és jópár Sonoff okoskapcsoló, stb. user már egy ideje használjuk itthon az assistant-ot a nappaliban, és szeretjük.

A hálóba is szerettem volna egyet, és végül vettünk egy philips tévét, amiről úgy olvastam h egy teljesértékű google assistant van benne. Néztem direkt vidiket, úgy hirdetik, h gyakorlatilag ez is egy google home eszköz, a yt promóban a tévének kiadott parancsokkal ugyanúgy lehet kezelni a más gyártótól származó okoseszközeinket, mintha egy mininek mondtam volna ki a parancsot.
Nálam sajnos egy két rá vonatkozó parancson kívül (idöjárás, netflix, plex és egyéb appok megnyitása, tekerés, pause, play) mást nem csinál a tv, pl. se a ki bekapcsolás se az egyéb eszközök vezérlese nem megy. A tv amúgy egy 2018-as 55pus8303 8.0-s androiddal. Ami érdekes, hogy a Home eszközlistában latszik, tudom vezérelni, cast is megy rá, de a beallításoknál már nem jelenik meg az assistant eszközök közt úgy mint a 9-es droiddal futó mi boxom. (Google Home-ot angolul használom a telefonon.)

Én vagyok béna, vagy van esetleg valami beallítás amit a napok óta tartó keresés ellenére se találok..?

[ Szerkesztve ]

(#348) joocek válasza Kroni1 (#347) üzenetére


joocek
aktív tag

Csak tipp!
Mivel android alapú. Próbáltad az APP-ot frissíteni? A tv angol nyelven van? telon is ezek szoktak lenni a problémák.

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#349) Kroni1 válasza joocek (#348) üzenetére


Kroni1
veterán

App frissitve, persze. És furcsamód a telefonnal ellentétben ez magyar nyelvre állitott tévénél is tudja fogadni az angol parancsokat. Csak néhányra az OK vagy Allright reakción kívül nem csinál semmit.
Most azon gondolkodom, hogy a tévé nyelvét átrakom angolra, mert valóban azt még nem próbáltam..

(#350) joocek válasza Kroni1 (#349) üzenetére


joocek
aktív tag

nekem is fogadja magyarnyelv mellet a parancsokat a telefon! de ha angolra váltom ugy működik rendesen.

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.