Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest

Hozzászólások

(#601) nemethsza válasza kátú (#600) üzenetére


nemethsza
tag

Nem, mert egyrészt több eszköz van (melyiket? mindegyiket? miért?), másrészt logikusabbnak tűnik, hogy app vagy szervergond. A rendszerben a GH-eszköz (pl. mini, hime stb.) egy ugyanolyan elem, mint a többi, nem?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#602) sirály69


sirály69
őstag

Tegnap érkezett a kicsike. Most üzemelem be. Azt nem találom sehol, hogy hogyan tudom a fiókomhoz kapcsolt naptárat megjeleníteni illetve az értesítéseket kezelni.
Valaki tudna segíteni? Köszi....!

Szerver Hosting Debrecenben

(#603) kátú válasza nemethsza (#601) üzenetére


kátú
őstag

Én úgy tudom, hogy van egy amelyik a “fő” tehát ha van 5 home eszköz, abból csak 1 a tényleges központ, nem mind az 5. logikusan azt kell újraindítani, amelyik a legelső volt a háztartásban. Vagy a legnagyobbat mármint topológiailag.

It still works!

(#604) Moby válasza kátú (#603) üzenetére


Moby
addikt

Nincs ilyen, nem létezik központ. A felhő a központ, az eszközök meg csak eszközök, kommunikátorok a felhővel. A GH működéséhez még csak hub vagy mini, vagy bármi sem kell. Én használok tuyás eszközt, natívan a GH-al, illetve HomeAsstantal is (hass.io-n keresztül), igaz nem rég óta, de nálam még ilyen nem volt. Én modjuk azt csinálnám, ha semmi más nem használ, hogy leszdedném a tuya inegrációt, majd újraraknám. Lehet, hogy egy szimpla auth probléma az egész.

(#605) Moby válasza szjoci (#593) üzenetére


Moby
addikt

Itt válaszolok, mert más is érinthet, a bestbuy topikban már leírtam: a megoldás az, hogy vissza kell vinni a spanyol régióst. Én hoztam egy EU-t helyette, bontatlant, ez működik, de alapvetően nem a régió a probléma (bár megnyugtató, hogy a hub és a mini is EU-s). A gond az, hogy ezek felbontott eszközök, és nem tudni hol jártak, de ott a valahol a google más GH verziót terít a telefonokra, és már verziójú firmware-t az eszközökre. Magasabb verzió számút, mint amit az én telefonom rátöltött a bontatlan EU-sra. Tehát az van, hogy a mi GH-nk, amit az itteni sztórból kapunk na az nem kommunikál a magasabb verziójú eszközzel. Vagyis nem jól. Natehát nem szabad ezeket a bontott eszközöket megvenni, mert simán bele lehet ilyen probléma futni, de talán eleve az a legegyszerűbb, ha EU-s eszközt vesz az ember, bontatlan. Tudom, nem egyszerű, mert a boltok nem jelölik, a google meg nálunk nem forgalmaz...

(#606) perzeus


perzeus
tag

Sziasztok

Mi a különbség a home hub és a nest között?

Köszi

Gábor

(#607) Moby válasza perzeus (#606) üzenetére


Moby
addikt

A home hub az előd (1st gen). Gyengébb a hangszórója (főleg mélyben), és nincs benne soli radar (nincs gesztusvezérlés meg sleep tracking).

(#608) perzeus válasza Moby (#607) üzenetére


perzeus
tag

Soli radar az mire jó?

Gábor

(#609) Moby válasza perzeus (#608) üzenetére


Moby
addikt

Az előbb írtam :) Gesztusvezérlés(integetéssel vezérlés)+alvásfigyelő.

(#610) ranlomadi válasza perzeus (#606) üzenetére


ranlomadi
tag

Ha sokkal olcsóbban meg tudod venni a korábbi verziót, akk vedd azt.. Nem ér annyival többet a 2nd gen.. Mind a kettő van Nekem.

(#611) Moby válasza ranlomadi (#610) üzenetére


Moby
addikt

Szinte egy árban mozognak, nem szól már semmi a régi mellett (emagon pl lehet venni valamivel olcsóbban szürkeimportos home-ot, de kiindulva az alzás spanyol régiós minivel való szívásból, én ezeket inkább kerülném).

(#612) ranlomadi válasza Moby (#611) üzenetére


ranlomadi
tag

Pont onnan vettem a 1gent 27ert (ebbol lejott az emag szulinapos 5%, igy kb 13ert bestbuy volt) egyebkent nest-et adtak, nem home verziót.. Semmi baja nem volt!

(#613) Moby válasza ranlomadi (#612) üzenetére


Moby
addikt

Ugyanez a baj az alzával is, meg egyáltalán ezzel az egész helyzettel, hogy nálunk nincs google. Marhára lutri, hogy mit kapsz, mit veszel meg. Az emagnál én is csak a hozzászóláskoból indultam ki, van aki nem volt szerencsés, ahogy én sem a minivel az alzánál elsőre. Összevissza hozzák be ezeket az istentudja honnan-honnan nem, mert akik forgalmazgatják, azok sem ismerik, nem tudnak róla semmit.
Tipikus: már régen visszavittem az alzának, még mindig irogatnak nekem a supportosok, de olyan hülyeségeket, hogy a fejem fogom. Tegnap azt írták nekem, hogy ne is keressek más típust (más régióst), mert Magyországon egyik sem működik, majd elküldik a google linkjét, ahol azt sorolják fel, hogy melyik országban lehet kapni a melyik eszközt...
Na, és ezek árulják :D Azt se tudják mi ez.

[ Szerkesztve ]

(#614) jakkrisz


jakkrisz
csendes tag

Sziasztok!
Nest mini vásárlása előtt állok, de mivel nem ismerem a Google Home rendszert, előtte a segítségetekre lenne szükségem. Működik a távoli hozzáféréssel történő Nesten keresztüli eszközirányítás, vagy szükséges hogy azonos hálózaton legyek a minivel?
Hallomásból hallottam, hogy lehetséges parancsokat beállítani, amiket távolról lehet aktiválni, de bővebbet sajnos nem tudok.
Konkrét példa: Google Assistant képes klímát szeretnék távolról elindítani, vagy leállítani.

Köszönöm

(#615) nemethsza válasza jakkrisz (#614) üzenetére


nemethsza
tag

Működik

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#616) Moby válasza jakkrisz (#614) üzenetére


Moby
addikt

Nem a nesten keresztül fogsz irányítani távolról. A nest csak egy hangszóró meg mikrofon, ami a rendszerre kapcsolódik. A google home a felhőben működik, nem a nesten, és még csak nem is a telefonodon. Nest alapvetően nem is szükséges a rendszer használatához, használhatod a telefonodon is, otthon is, távolról meg pláne. Ha ennyi a cél, hogy távolról a klímát vezéreld, arra tök felesleges a nest otthon.

/feltételezve hogy a klíma hálózatra kapcsolódok, és google kompatibilis

[ Szerkesztve ]

(#617) Madoc válasza jakkrisz (#614) üzenetére


Madoc
veterán

Nem kell semmi ahoz hogy távolról irányíts, csak google home kompatibilisnek kell lennie az eszköznek. Google home appból vezérelsz kézzel vagy telefonról google assistant programmal hangvezérléssel. Nest vagy mini az otthoni vezérléshez jó. link

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#618) jakkrisz


jakkrisz
csendes tag

Köszönöm a válaszokat

(#619) kátú válasza Madoc (#617) üzenetére


kátú
őstag

Változott valami, amióta nem google home ot használok? Amikor nekem még volt (fél éve) nem ment a távoli elérés csak úgy, hogy volt a home mini, mint központ.

It still works!

(#620) Madoc válasza kátú (#619) üzenetére


Madoc
veterán

3 éve használom, telefonnal kezdtem, amugy folyamatosan frissül-változik.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#621) jakkrisz


jakkrisz
csendes tag

Sikerült a telefonnal elérés, mégegyszer köszönöm. Mondjuk számomra meglepetés, hogy még egy Google Homenál csak a ki és bekapcs megy a Gree klímával, addig az Alexával hőfok szabàlyozás és a fűtőmód kikapcsolás is megy.
Mi a módja annak, hogy értesítést kapjak, ha okoseszközt működtetnek. Pl. kikapcsolják vagy bekapcsolják a klímát.

(#622) szjoci válasza jakkrisz (#621) üzenetére


szjoci
őstag

Van valami oka annak, hogy nem a gree saját appját használod?

(#623) jakkrisz válasza szjoci (#622) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Kiadásra szánt ingatlan és abban reménykedem, talán - tekintettel a Gree apjában nem lehet követni, hogy mikor üzemelt a klíma - az otthon appoknál van arra lehetőség, hogy küldjenek értesítést a működésről, vagy ez nyomon követhető legyen.

(#624) Moby válasza jakkrisz (#621) üzenetére


Moby
addikt

Ez nem a rendszeren múlik, hanem az adott eszköz implementációján. Nekem a klímám nem okos, IR blasterrel van okosítva, és azon keresztül pl megy a hőfokszabályzás, mód váltás, ilyenek. Ilyen használati statisztikát a Google Home szerintem nem tud, ilyet pl. a Home Assist tud. Nekem egy hibrdi rendszer van építve, GH alapokra, de az főleg a google assistot adja, a vezérlési logikák, a statok, figyelések, stb, az Home Assiston mennek(ami egy rPI-n fut).

(#625) Madoc válasza jakkrisz (#623) üzenetére


Madoc
veterán

Egy pl. blitzwolf wifis dugaljba dugod a klímát és ott látod a fogyasztást. A saját appjában

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#626) Madoc válasza Moby (#624) üzenetére


Madoc
veterán

"Home assistant" hogy pontosak legyünk.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#627) Moby válasza Madoc (#626) üzenetére


Moby
addikt

Az, bocs, az egész napom kapkodás. Te használsz valami hasonlót? Mert ahogy láttam elég sok szenzor van neked is a rendszerben, a GH meg ezekkel sok mindent nem tud kezdeni, azon kívül, hogy az állapotokat le tudja kérdezni.

(#628) Madoc válasza Moby (#627) üzenetére


Madoc
veterán

Home assistant megy nekem is egy raspberry pi 4-en. wifis infra-rf vezérlő, xiaomi zigbee érzékelők, (csapadék érzékelő, postaláda,nyitásérzékelők, hőmérséklet-páratartalom érzékelők) világításkapcsolók,ledszalagok,dug.alljzatok, redőnyök. Megy minden együtt pöpecül. Domoticz-al kezdtem de a Home assistant jobban bejött.

Home miniket legfőképp hangszóróként használom, google tts: magyarul bemondatom vele pl. ha kinyílt a kapu, vagy magas a páratartalom, vagy ébredéskor hogy mennyi a kinti hőm...

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#629) jakkrisz válasza Madoc (#625) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

Igen, ésszerű lenne, de sajnos nem dugós a tápkábel, hanem biztosítéktáblába bekötött.

(#630) jakkrisz


jakkrisz
csendes tag

Nem mondom, hogy teljesen átlátom a rendszer működését, de idő kérdése és talán. Ha esetleg valakinek van egy kis ideje és venné a fáradtságot, megköszönném, ha szánna rám egy kis időt.

(#631) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Sziasztok!
Pár hónapja vágtam bele az otthonom okosításába.
Tuya Smart-ra építem (kapcsolók, redőny vezérlő, nyitás érzékelők, izzók,...), mivel a HA nekem bonyolult.
Elég jól halad, de most megakadtam.
Van a rendszerben egy Xiaomi smart clock (GA) és egy Google Nest Hub.
Olyat szeretnék, hogy ha egy konnektor pl kikapcsol a nest vagy az óra vagy egyéb eszköz ezt hanggal jelezze (elmondja Angolul, esetleg Magyarul). YT videókban láttam, olyan hogy Alexa ezt tudja (?), de a GA-ba nem találtam ilyen funkciót.
Próbáltam lámpát villogtatni, de sokszor nem veszem észre.
Előre is köszönöm.
Üdv
András

(#632) TransAm88 válasza andrew-msi (#631) üzenetére


TransAm88
csendes tag

Üdv, egyébként nem aggódsz azon, hogy ilyen komoly eszközkészlet okosítást teljesen felhő-alapokra helyezel?

Arnie

(#633) Moby válasza andrew-msi (#631) üzenetére


Moby
addikt

GA-ban ez nem fog menni. HA-ban ez nagyon egyszerű, nekem is abban vannak ezek megcsinálva, hogy nyitásszenzor triggerek TTS-el elmondatnak dolgokat (akár magyarul). Igen, én is láttam hasonló fizetős skillt alexához, de nem tudom hogy működik. HA-ban ezek baromi egyszerűen programozhatók, de a felhúzásához kell némi IT ismeretek.

(#634) andrew-msi válasza TransAm88 (#632) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Mivel a HA nem megy, így sok választásom nincs.
Maga a HA telepítése napok volt, de átlátni bevallom már nem megy.
Túl öreg vagyok én már ehhez. :D
Reménykedem, hogy nem lesz gond.

(#635) andrew-msi válasza Moby (#633) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Értem, és köszi a választ.
Sajnos akkor ezt elengedem.
Már arra gondoltam, hogy egy okos konnektorba belerakni egy olyan izzót ami zenél és azt kapcsolgatni. Gáz de jobb ötlet nem jut eszembe.
Bár azt sem tudom, hogy van e ilyen izzó. :)
A "lambadázos" tolató izzóból indultam, ami autóba rakható. ;]

(#636) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok. Segitsegetekre lenne szuksegem. (Lehet nem jo helyen kerdezem, akkor bocsi). Adott egy imou kamerarendszer (2 kamera, majd bovitve lesz meg). Ezeket szeretnem egy monitoron megjeleniteni. Kerdesem az lenne, hogy egy sima hdmi-s monitor chromecasttal megfelelne, vagy szukseg van a home hub-ra? Hogy kell ezt a chromecastot elkepzelni? Pl az imiu life app letölthető ra? :R
koszi a valaszokat

[ Szerkesztve ]

(#637) lipido válasza lipido (#636) üzenetére


lipido
senior tag

Asszem ez igy nem megy :) mmint nem lehetseghes :)

(#638) vcsabi


vcsabi
csendes tag

Sziasztok! Van egy Google Home mini, és egy Google Nest hub (2gen). ha be akarok állítani zenés ébresztést pl hogy Spotify-ról játszon le valamit, az a mini-n gond nélkül megy, de a Nest Hub azt mondja ezt ő nem tudja megtenni, csak sima ébresztést tud. Ez mitől lehet?
Köszönöm előre is.

(#639) sirály69 válasza vcsabi (#638) üzenetére


sirály69
őstag

Nekem még az ébresztést sem lehet beállítani.... :W

Szerver Hosting Debrecenben

(#640) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Van a lakásban 6 különböző Google hangszóró. Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehet rávenni arra valamilyen rutinnal, hogy a fürdőszobában lévő elindítsa a Best FM rádiót délután háromkor? Norvégul használom ha ez számít, tökéletesen működik minden parancs vele.

(#641) nababika válasza nababika (#640) üzenetére


nababika
aktív tag

Megoldodott. :)

(#642) Fecogame válasza nababika (#641) üzenetére


Fecogame
veterán

Oké, és hogyan? :) Hasznos lenne, ha a megoldást is ideírnád ;)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#643) nababika válasza Fecogame (#642) üzenetére


nababika
aktív tag

Letrehoztam egy rutint ami angolul ugy nez ki, -play Best FM Budapest from TuneIn on "hangszóró neve ami az en esetemben Bad, es beidozitettem minden nap 15:15 re. Ami erdekes lehet, hogy addig nem engedte elmenteni amig nem adtam hozza hangparancsot is. Igy mukodik nagyszeruen.

(#644) LLKobe


LLKobe
veterán

Sziaztok!

Most vettem egy Nest mini-t, de sajna rögtön gond van vele. Elkezd frissíteni, majd pár perc után kidobja hogy "Valami probléma történhetett" és sose fejezi be a frissítést.

Találkoztatok már ezzel? Próbáltam 5Ghz-es és 2,4Ghz-es wifin is, de ugyanaz. :(

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#645) Moby válasza LLKobe (#644) üzenetére


Moby
addikt

Igen, ugyanez volt nekem is. Alzánál vettem egy felbontott, ES régiójú minit, ami ugyanezt csinálta. Nem csak ez volt a probléma vele, hanem az is, hogy nem lehetett átnevezni. Hiába írtam át a nevét, nem változott meg. Illetve nem lehetett speakergroupba sem kapcsolni a többivel.
Annyit sikerült kideríteni, hogy valami olyasmi probléma van, hogy magasabb verzió firmware volt benne, mint amire az itteni régióban frissítené az itt terjeszetett GH, visszafelé meg gondolom nem engedi a verziót downgrade-elni, ezért lép ki a frissítésből, illetve ezért nem mennek rajta funkciók. Visszavittem, hoztam helyette egy bontatlan, eu régióst, az ment rendesen.

(#646) LLKobe válasza Moby (#645) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi az infót. Annyi hibádzik hogy ez bontatlan EU régiós cucc :D Legalább is EU adapterrel jött gyárilag, ezért gondolom.

Szerk.: Ja, a dobozán is ott van hogy EU.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#647) Moby válasza LLKobe (#646) üzenetére


Moby
addikt

Amúgy ha minden más működik, akkor szard le. Ha be lehetett volna pl az enyémet kapcsolni a speaker groupba, akkor én sem cseréltem volna le.

[ Szerkesztve ]

(#648) LLKobe válasza Moby (#647) üzenetére


LLKobe
veterán

Én is így vagyok, vele, tulajdonképpen minden működik rendesen, átnevezni is sikerült, úgyis van két hetem visszaküldeni ha nem lenne jó.
Csak a kíváncsiság kedvéért, nektek milyen szoftver verzión van?

Nekem: 279716

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#649) Madoc válasza LLKobe (#648) üzenetére


Madoc
veterán

282045 mindegyiken. Mondjuk nekem mindnél be van pipálva a teszt verziók használata.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#650) Moby válasza LLKobe (#648) üzenetére


Moby
addikt

279716

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.