Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest

Hozzászólások

(#551) Drakk


Drakk
tag

Hogyan lehet az Apple Musicot felvenni Default Music alkalmazásként a Google Home alá? Eddig Spotify-thasználtam, most szeretnék váltani Apple Musicra.
Köszönöm a segítséget!

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#552) MrAlex válasza Drakk (#551) üzenetére


MrAlex
tag

Én úgy tudom, hogy nem lehet. Spotify, és Youtube Music, ami tutira működik.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#553) Drakk válasza MrAlex (#552) üzenetére


Drakk
tag

Sajnos én is ezt tapasztaltam, valahol olvastam, hogy 2021-től már támogatja a Google az Apple Musicot.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#554) Takika14


Takika14
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Van valakinek összeállítási alapja a JBL Link Music és a Google Nest Audio között?
Melyiket lenne érdemes választani?

Konyhába szeretnék egy wifis speaker-t, főként zene/rádió hallgatás, telefonálás gyanánt, egyéb igényem nem igen van, szóljon az árához képest a legszebben.

Gondolkodtam még a Link Music nagy testvérén, a JBL Link Portable is. A lényeg nekem, hogy mindenképp google home-os legyen, állandó tápellátáson lenne fix helyen.

A rá szánt összeg a funkciók kihasználtsága miatt maximum 60 ezer volna.

Más alternatívát is szívesen fogadok ebben az árszegmensben. :R

(#555) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok!

Olyan gondolatom támadt, hogy szerelnék a falra egy tabletet amolyan google asszisztensnek. Olyan mindenes vezérlő lenne, egyébként meg mutatná az időjárást, meg órát, de erről vezérelném a spotify-t meg minden okos dolgot.
Szerintetek mennyire kivitelezhető a dolog? Milyen TAB-ot lenne érdemes venni? (persze olyan kellene ami nem menne el alvó módba a képernyő is állandóan bekapcsolt lenne, és persze tápot kapna folyamatosan)

(#556) MrAlex válasza Suineg (#555) üzenetére


MrAlex
tag

Kész megoldások közül talán a Google Nest Hub amit keresel, ahhoz kell egy tartó konzol, amit mondjuk 3D nyomtatással le is lehet gyártani vagy keresel ebből is kész megoldást, ha van.

A másik lehetőség, amit én is használok az a Tablet + HomeAssistant + Fully Kiosk Browser.

A központi vezérlő a HomeAssistant rendszer, ehhez vannak kapcsolva a különböző eszközök és a felületet pedig a Fully Kios Browser jeleníti meg, azért hogy kiosk módban tudjon futni a böngésző, így lehet szabályozni a tablet alvását vagy teljesen meg is lehet akadályozni, ahogy elaludjon a képernyő.

A tablet amit használok erre a célra az egy Huawei MediaPad T5 egész jól futnak rajta a dolgok, de néha akad picit, ezért ennél erősebb tabletet javaslok.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#557) Suineg válasza MrAlex (#556) üzenetére


Suineg
senior tag

Kedves MrAlex!

Na pont ez az amit szeretnék, gondolom kb. ilyen lehet kinézetre:


Jelenleg Tuya rendszerű eszközökkel játszadozok. A home assistant vezérlése bonyolult nagyon? (Szeretném ha esetleg segítenél nekem ilyen rendszert kialakítani...)

(#558) Speik


Speik
újonc

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Ma kaptam Google home hub-ot. Az app ban szépen meg is jelenik. Frissült is. Aztán kéri hogy társítsam a fiókot. Ahol folyamatosanan hibát jelez. “KgskErrorDomain hiba-83902” tud nekem segíteni valaki? Köszönöm !

(#559) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Nektek működnek a rádió adások a TuneIn-ről? Kb a hét közepe óta nem megy pl a Rádió 1.
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#560) blueye válasza kano (#559) üzenetére


blueye
veterán

Nem megy a Retro sem.
A Petofi mukodik.
Balazsek podcaston hallottam h meghackeltek a rendszert bar ezt nehezen hiszem el.

Mas. Telefont csereltem es a mini meg mindig a regi telefonomra akarja kuldeni az infot / akarja megcsorgetni. Reset volt es mar az uj telefonrol allitottam be.
Hogy tudom megtanitani neki h uj telefonom van?

[ Szerkesztve ]

(#561) kano válasza blueye (#560) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi! Több rádió sem megy nekem sem. :W Akkor marad egyelőre a stream-elés telefonról. :(((

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#562) Kroni1 válasza blueye (#560) üzenetére


Kroni1
veterán

Sztem a google accountodban kell megadni az eszközöknél az új telefont.

Nekem asszem ott kellett vmit mókolni mikor új telóm lett és a régit asszonynak adtam, mert nekem is az övét csörgette...

[ Szerkesztve ]

(#563) blueye válasza Kroni1 (#562) üzenetére


blueye
veterán

Ott is probaltam, toroltem mar reg az eszkozokbol a regit, megis azt probalja megcsorgetni :(

(#564) kutitomi


kutitomi
csendes tag

hello,
vette, m(használtan) egy nest hubot, de nem sikerüla wifire csatlakoznia, vqagy néha igen, akkor frissíti magát 2-3szor elmegy 100%-rs aztán sötét képernyő... connection lost, network problem... ami még fura h egyszser magyar, egyszer angol...
köszi

(#565) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!

ma szereztem be egy nest mini 2-t. eddig a rádiók (petőfi,rádió1,retro) frankón működnek. a kérdésem az lenne, hogy youtube music free esetében normális, hogy nem játszik le egyáltalán zenét. azt hittem valami rádió szerű funkció működni fog, de semmi.

(#566) Zalaym


Zalaym
tag

Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy Google Nest Hub 2, ami gyönyörűen teszi a dolgát, viszont vettem egy Google Nest Mini 2-t, amit rögtön meg is talált, végigmegy a beállítása, majd miután kilistázza, hogy miket fogunk beállítani leokézom, elkezdi magát beállítani és hibával leáll a beállítása. Utána látom a Home-ban, de nem tudom megfelelően használni, nem játszik le zenét sem, azt mondja állítsam be az alkalmazásban. 😕Ját már valaki így? Van rá ötletetek?

(#567) nessh


nessh
tag

Sziasztok, van arra mód nest hubbal hogy pl smb megosztáson lévő zenéket hallgassak vele?

(#568) Fecogame válasza nessh (#567) üzenetére


Fecogame
veterán

Sajnos nem támogatja, csak Spotify/YT Music-ról tud zenét lejátszani.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#569) nessh válasza Fecogame (#568) üzenetére


nessh
tag

Fene ... Esetleg azt össze lehet hozni hogy kodit lehessen "irányítani" vele?

[ Szerkesztve ]

(#570) Fecogame válasza nessh (#569) üzenetére


Fecogame
veterán

Elméletileg igen, de sose próbáltam. Erre vannak remek androidos appok :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#571) nessh válasza Fecogame (#570) üzenetére


nessh
tag

Appok vannak azt tudom, meg nálam tv-re van kötve szal cec/simplink is megy, de hát ha okosotthon meg ilyenek akkor hanggal kapcsolgatnám amit lehet :DDD
Köszi a linket, megnézem.

(#572) kátú


kátú
őstag

Sziasztok!

IOS ről hogy a piklibe tudom kezelni a routinjaim? :DDD
Kezdek idegösszeroppanást kapni, mostmár gyilkolom kifelé a googlet az életemből

It still works!

(#573) Drakk válasza kátú (#572) üzenetére


Drakk
tag

Nem logikus a helye:
Angol (US) nyelv->Google app -> saját fénykép-> Beállítás majd ott kell keresgélni. Most nem tudom megnézni, de a Home-ból átköltözött a routin ide.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#574) mima1017


mima1017
tag

Sziasztok.

Olvasgattam itt a hsz-okat es latom vannak itt paran akik elegge ertenek hozza.

Segitseget/tanacsot szeretnek kerni.

Szeretnek itthonra valamilyen “okos” rendszert. Amivel tudnam vezerelni a TV-t, Hangprojektort,Vilagitast,Klimat akar.

A TV: LG 55UN7003 tipusu - ezt lattam hogy tamogatja a google asszisztenst, a TV hez bluetooth-on keresztul hozza van parositva egy LG SL4Y 2.1 hangprojektor.

A vilagitast jelenleg Xiaomi vezerlovel vezerlem (MiBoxer) az app neve.

A klima pedig Gree Lomo plus 3,5kw ez is wifis.

Szerintetek az megoldhato hogy egy google home kutyuhoz kapcsoljam oket, es mondjuk hangvezerlessel tudjam kapcsolgatni?

A valaszotokat elore is koszonom!

(#575) Solten válasza mima1017 (#574) üzenetére


Solten
addikt

Hello, amelyik kutyu a Google Home-al kompatibilis, azzal nem lesz problema. Egy Nest hub-al /okoshangszoroval / Lenovo ebresztoorajaval tudod oket hanggal vezerelni.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#576) mima1017 válasza Solten (#575) üzenetére


mima1017
tag

Szia,

Köszönöm szépen! Utána járok!

(#577) Gomba1974


Gomba1974
tag

Sziasztok.

Segítsetek légyszíves kicsit./sokat/ :R

Belevágtam a google okos otthon szettbe 2 nets hub, 4 nest audio, 2 nest mini,

Azt hogyan tudom megoldani, hogy a hub rol a hangot a nest audion játssza le?

És miért nem tudom a youtube music-ot kérni a nest audio-tól, hogy játszon le valamit mikor a hub-on meg megy rendesen? A lámpák megvannak már csak az a következő lépés lesz.

Köszönöm szépen.

(#578) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Lehet kissé ostoba lesz a kérdés ezért elnézést kérek. Van egy android tv okosítóm android. Arra letöltöttem egy airscreen nevű progit. Namármost az egyetlen feladat amit el akartam érni az a telefon kijelzőjének tükrözése. Telepítettem a google home ot hogy az alábbi videónak megfelelően ki tudjam vitelezni a dolgot. [link] Na már most az alábbi képen lászik hogy itt nem érek el semmilyen a videó látható opciót [link] . LEginkább azt feltételezem hogy nem csatlakozika wifi hálózathoz. Namármost a kérdés az az hogy ennek az appnak a wifihez való csatlakozára eszközhöz kötött (nest...) vagy kéne egy sima wifi hálóhoz is tudni csatlakozni. Esetleg más miatt nem látom a screen mirror opciót? Amit az indiai csávó alulról felránt opciókat na az nem létezik nálam.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#579) coro


coro
csendes tag

Sziasztok!

A Google minivel használja-e valaki a YouTube Musicot?
Eddig Spotifyt használtam, de most váltani akarok. Melyik jobb vagy rosszabb használt közben, zenék lekérésénél?

[ Szerkesztve ]

(#580) gery2123 válasza coro (#579) üzenetére


gery2123
őstag

Semmi különbség nincs a kettő között a minin. Más lejátszási listák vannak. Kb ennyi. Mit értesz zenék elérésének?

-- PSN_ID: GerY2123

(#581) coro válasza gery2123 (#580) üzenetére


coro
csendes tag

A zenék elérésénél arra gondoltam, hogy a YouTube music nál, ha a mikrofont használom a telefonon,akkor ott megérti a magyar nyelvet/előadót.
A Minivel valahogy működhet-e ez?

(#582) Fecogame válasza coro (#581) üzenetére


Fecogame
veterán

Most kipróbáltam, nem ismeri fel, ha magyar előadót mondok neki.

Ezt mondtam neki: Hey Google, play Tankcsapda Mindenki
Erre lejátsza Bon Jovi valamelyik számát :DDD

Szóval magyarra nem működik, ami érthető is, hiszen nem tud magyarul.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#583) gery2123 válasza coro (#581) üzenetére


gery2123
őstag

Sajnos nem.. nem tud magyarul de ez Spotify esetén se megy szerintem.

-- PSN_ID: GerY2123

(#584) coro válasza Fecogame (#582) üzenetére


coro
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!
Én is erre gondoltam egyébként mivel a mini alapból nem tud magyarul.
De azért reménykedtem hátha :)

(#585) Perillustris


Perillustris
senior tag

Sziasztok, a GH kompatibilis eszközeimet minden gond nélkül használhatom a vendég hálózatomon, ugye? Hiszen akár mobilneten is megy, kivülről. Plusz biztonsági faktornak gondolnám ezt, ugyanis azon keresztül nem érhető el a router menedzsment felülete. Javasolt ez, van bármi hátulütője? :U

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#586) szpeti40 válasza Perillustris (#585) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem sok értelmét látom ennek, vendég wifin ugye kliens izoláció van, így helyi hálózaton belül nem látják egymást az eszközök.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#587) kátú válasza Perillustris (#585) üzenetére


kátú
őstag

Van, az, hogy semmi értelme :DD

Ha paranoiás vagy akkor nem a te világod az okosotthon :DDD Tedd fel a rendes WiFi re, működni fog, és nem lesz semmi gond. Ha valaki be is törne, mit fog csinálni? Terrorizálni a lámpáidat? Vagy a routerrel kitilt a saját hálózatodból? Resetelek rajta egyet, és viszont látásra, nem egy vállalatról beszélünk!

It still works!

(#588) z67 válasza kátú (#587) üzenetére


z67
őstag

Én is vendéghálóra tettem pl. a Gree klímákat, meg ilyen-olyan Sonoff stb. kínai olcsó cuccokat, lehet tényleg üldözési mánia, mert hol a határ egy TP-Link okoskonnektor, meg egy Broadlink eszköz között, de én nyugodtabb vagyok. Philips Hue pl. rendes hálón van.

Egy időben külön routeren voltak, most ugyanazon router vendéghálózatán.

Aztán vagy egy külön routerem, valódi vedéghálózatnak, kiadható jelszóval, az fizikailag is független az otthoni hálózattól.

Sőt, az egyik NAS-on kivülről el sem érhető.

Ki mitől nyugodtabb.

[ Szerkesztve ]

(#589) szpeti40 válasza z67 (#588) üzenetére


szpeti40
addikt

Aha, a vendégháló lényege, hogy CSAK az internetet éri el aki rajta van, a többi eszközt nem a belső hálózaton.
Szóval ha te pl telefonról benyomod a klímát, hogy hűtsön, akkor muszáj a jelnek az Interneten keresztül mennie, mert lokálisan nem tudja elérni az eszközt.
Én ezt nagyobb biztonsági kockázatnak vélem :F

Pont hogy fordítva szokták tűzfalazni az IoT eszközök hálózatát, hogy mindent elérjen, kivéve kifele ne tudjon forgalmazni.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#590) z67 válasza szpeti40 (#589) üzenetére


z67
őstag

Mindenképp muszáj a neten mennie, ugyanis a klíma kapcsolását miért tenném otthon telefonról. Úgy gondolom arra van az alkalmazás hogy házon kívülről irányítsd.

(#591) droetker


droetker
csendes tag

Sziasztok!
Google Nest Mini 2nd-t Broadcast funkciójával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Ha mondom neki, hogy üzenetet akarok küldeni, akkor mondja, hogy kellene még több hangszóró, ez OK.
Iphone-on, ha angolra állítom a nyelvet, akkor a Google Home appban megjelenik a Broadcast gomb, de ha rányomok nem csinál semmit.
Lehet a telefonról üzenetet küldeni a lakásban található egyetlen hangszóróra valahogy?

(#592) szjoci válasza droetker (#591) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Nálam működik úgy, ahogy le van írva a Google nest supportban. Pl: telefonon megszólítva a Google asszisztensthey Google, broadcast it's dinner time, akkor az összes Google eszközön elmondja, hogy irány ebédelni ;)

[ Szerkesztve ]

(#593) szjoci


szjoci
őstag

Nekem is lenne kérdésem:
Vettem egy újracsomagolt nest mini-t, amit az istenért nem tudok a Google fiókomhoz társítani, állandóan azt írja hogy hiba történt a regisztráció során és próbáljam meg később. Most vettem észre a dobozán, hogy nem EU van a típusa után hanem ES (GA00638-ES). Az lehet hogy emiatt nem tudom regelni, vagy pedig hibás lehet?

(#594) droetker válasza szjoci (#592) üzenetére


droetker
csendes tag

Szia!
Köszönöm, legalább androidon működik. Nekem Iphone-om van, egyelőre nem tudom hogyan lehet asszisztenst felrakni rá.

(#595) szjoci válasza droetker (#594) üzenetére


szjoci
őstag

Google assistant. Ezt nem lehet telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#596) droetker válasza szjoci (#595) üzenetére


droetker
csendes tag

De, köszönöm! Csak USA Apple ID-vel lehet letölteni a Google Asszisztenst az áruházból.
Csináltam egyet, letöltöttem, szépen működik. Pl. a telefonról hálózaton kívülről is tudok üzenetet küldeni a Nest Mini-re.
A hangszóróról viszont nem tudok egyelőre a telefonra, hiányolja a többi hangszórót. Na de sebaj, ez is jó így. Majd hazakiabálok amikor érkezem, készüljön mindenki....

(#597) szjoci válasza droetker (#596) üzenetére


szjoci
őstag

Erre mi a Google Duo-t használjuk. Már az elsős fiam is könnyedén kezeli Nest hub-on, hív otthonról ha úgy tartja kedve :)
Nest mini-n is működik a dolog, szóval ha "haza szólsz", akkor vissza tudnak hívni így. De most olvasom hogy akár broadcast üzenettel is lehet válaszolni amúgy : hey google, reply "message"

[ Szerkesztve ]

(#598) droetker válasza szjoci (#597) üzenetére


droetker
csendes tag

nagyon köszi! Ezt este kipróbálom.

(#599) nemethsza


nemethsza
tag

Sziasztok,
használ valaki tuyás eszközöket GH-mal? Meghülyült a rendszerem, és mielőtt széttúrnám, hátha központi a probléma.
Néhány cucc offline a GH-ban, miközben saját app-ban nem az.
Vmi ötlet?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#600) kátú válasza nemethsza (#599) üzenetére


kátú
őstag

GH eszköz restartal próbálkoztál már? Az ilyeswféle problémákat megoldotta mindig.

It still works!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.