Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest

Hozzászólások

(#651) LLKobe válasza Moby (#650) üzenetére


LLKobe
veterán

:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#652) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
Van néhány okos eszközöm (relék, lámpa, dugalj). Felraktam a Google Home applikációt, jól működik a hangvezérlés is. Viszont lezárt képernyőnél (nyilván biztonsági okokból) nem hajtja végre a feladatot, kéri, hogy manuálisan oldjam fel a kijelzőt. Állítólag, a routine-okat viszont végrehajtja. Csak hogy nekem a routine menüpont meg sem jelenik.
Hogy tudnám én ezt előcsalogatni? Olvastam ilyet, hogy a nyelvet és/vagy a régiót kellene átállítani valami támogatottra. De ha megnézem a Google Assistant / Language részt, ott az Egyesült Államok van beállítva alapból.
2 kérdésem lenne:
- akinek van routine pl. világításvezérlésre, meg tudná erősíteni, hogy végrehajtja-e zárt képernyőnél (anélkül, hogy manuálisan fel kellene oldani a telefont)?
- hogyan tudom előhozni a routine menüpontot a Google Home-on belül? A telefon alaprendszerét nem szeretném angolra állítani.

(#653) nemethsza válasza st6969 (#652) üzenetére


nemethsza
tag

A régiót és a nyelvet a TELEFON-on állítsd át. Akkor lesz rutin menü, ott beállítod, ami kell, aztán a működéshez - ha zavar - visszaállíthatod a telót

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#654) Moby válasza st6969 (#652) üzenetére


Moby
addikt

Az elsőre nem tudom a választ, nekem lezárt képernyővel is megy minden funkció (valszeg az alwayson kijelző miatt), a másodikra viszont az a válasz, hogy a telefonod nyelvét kell angolra állítani.

(#655) st6969 válasza nemethsza (#653) üzenetére


st6969
őstag

Köszi, valóban, angol nyelvre állítva megjelent a rutin, létre is hoztam egy világítás felkapcsolást. Elvileg megy is, mivel kiadva az utasítást, kiírja, hogy "Done", de érdekes módon, szövegesen nem erősíti meg. Tegnap mindent kommentált, lehet, valami beállítás segít.
Nyelvet visszaállítva, a rutin megmarad (bár nem látszik), és működik is :K :R

#654 Moby
"nekem lezárt képernyővel is megy minden funkció (valszeg az alwayson kijelző miatt)"

Az én telefonom is tud always on-t, használom is. Életre is kel a Google segéd zárt képernyőnél is, sok dolgot meg is csinál (infókat kérhetek, zenét kérhetek, stb.), de okosotthon irányítást megtagad. Megérti, mit szeretnék, meg is válaszolja, hogy végrehajtja, de ilyen típusú utasításhoz előbb fel kell oldanom a kijelzőt.
Neked okosotthon vezérlést is megcsinálja zárt képernyőnél (pl. villany felkapcsolása) rutin nélkül?

(#656) hombember válasza st6969 (#655) üzenetére


hombember
csendes tag

Ez amúgy nekem egy logikus security döntésnek tűnik Google oldalról, hiszen ha lezárt kijelzővel is végrehajtana minden parancsot, akkor pl. egy vicces kolléga csak egy hangutasítással lekapcsolja pl. a fűtést, stb.
Nem lehet ez az oka?

(#657) st6969 válasza hombember (#656) üzenetére


st6969
őstag

Szerintem is logikus security döntés. Az, hogy lekapcsolja a fűtést, az lehet vicces. De ha nyitja a kapumat, az már nem annyira. Tehát Google részről abszolút érthető a döntés.
Mondok két gyakorlati példát, ami az én esetemben remek kényelmi szolgáltatás lenne:

1. a kapunyitóm Shelly relével lesz felszerelve. A távirányító természetesen a kocsiban lesz, tehát azzal tudom nyitni/csukni, de nem mindig járok autóval, néha kerékpárral, vagy gyalog. A telefonom viszont mindig nálam van, így hangvezérléssel kényelmes a kaput is irányítani, akár még a lakásból is (vagy a kertből), ha vendég jön.

2. kerti világítás: ha este jövök haza, nem kell a kapcsolót keresgetni, miután bejöttem a kapun, hanggal felkapcsolom, és kész (akár előtte). Gyakori, hogy a kertben vagyok, és kellene a kinti világítás. Megint csak kényelmes, ha a nálam lévő telefonnal, hangvezérléssel fel tudom kapcsolni.

Éppen ezért kaptam fel a fejem, amikor az egyik kollégám azt mondta, hogy lezárt képernyőnél a rutinok is elindulnak. Tehát "át lehet verni" úgy a rendszert, hogy egy rutinba egy egyszerű felkapcsolás parancsot veszek fel.

És bizony, működik :Y Nem is értem, miért. (Hozzáteszem, csak saját felelősségre, mert tényleg biztonsági kockázatokat rejt...nem tudom, mit lehet még rutinnal csinálni, fizetni, telefont feloldani, stb. fogalmam sincs, most kezdtem el használni).
Alexát pont ezért nem használom, mert annál nem csak hogy fel kell legyen oldva a kijelző, hanem az applikációt is el kell indítani. Gondolom, hogy vegyél echo dot-ot :N

(#658) st6969


st6969
őstag

Hangutasításokhoz más kérdés: magyar nyelven ez gondolom nem működik. Olyat sem lehet, hogy felmondod az utasításokat (magyarul, gyakorlatilag eltárolja egy hangfájlba), és megadod neki, hogy amikor "ezt" mondod, akkor mit csináljon?!
Szomszédom nem beszél angolul, de tetszik neki ez a rendszer, és hátha van valami felemás megoldás.

(#659) Moby


Moby
addikt

Nem, ez nem így van. A voice match felismeri a hangod, és azt le lehet tiltani, hogy más is tudja a hangjával vezérelni a rendszert.

(#660) RenyoGenyo89 válasza Speik (#558) üzenetére


RenyoGenyo89
csendes tag

Szia, sikerült megoldani a problémát? Ugyan ebbe futottam most én is bele. Köszi előre is

(#661) hombember válasza RenyoGenyo89 (#660) üzenetére


hombember
csendes tag

Ha jól emlékszem (két hete futottam rá ugyanerre én is), erre is az volt a megoldás - mint sok minden másra a Google Home app kapcsán -, hogy állítsd át a mobiltelefon nyelvét angolra (elég csak arra az időre, amíg hozzáadod az eszközt, utána már vissza lehet állítani) és akkor nincs ez a hibaüzi és végigmegy a folyamat.

(#662) st6969 válasza nemethsza (#653) üzenetére


st6969
őstag

Update:
Sem a régiót, sem a telefon nyelvét nem kell átállítani :N
Bár látszólag nincs rutinok menü, de ha belemegyünk a segéd beállításaiba, felül lesz egy keresősáv. Oda elkezdem begépelni, hogy rut..., és már meg is jelenik, használható :))
(a főoldalon továbbra sem fogja hozni, de ugyanígy bármikor hozzáférhető, gyakorlatilag egy rejtett menü) :K

(#663) novoszath


novoszath
senior tag

olyan problemaval kuzdok hogy nem tudok radiot halgatni a google home on mert nem tudom bealitani a magyar radio frekvenciat pl: slager radio v. petofi radio mient lehet megoldani hogy mukodjon? :W :W

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#664) st6969 válasza st6969 (#657) üzenetére


st6969
őstag

Hamar örültem. Hiába állítottam be az utasításokat rutinként, zárt képernyővel végrehajtja...NÉHA!!! :(((
Van ötletetek, hogy miért lehet az, hogy 5-ből 4x végrehajtja az utasítást (ez lényegében lámpa felkapcsolása és lámpa lekapcsolása, 2 külön rutinban megadva), 1x pedig kéri, hogy előtte oldjam fel a telefont? Téboly.

Szomszédomnak szintén beállítottam tegnap. Huawei P20 Pro, és neki zárt képernyőnél meghallgatja, megérti, de feloldás nélkül nem hajtja végre az utasításokat :(((

(#665) sirály69


sirály69
őstag

Én elengedem ezt a....., semmire sem tudom beállitani amit szerettem volna.
Szerintem jó lenne ez a vas, de a rendszer...
Ha valakit esetleg érdekel 1 szinte új, nagyon akciós áron keressen. Hétfőn felteszem az h_aprora...

Szerver Hosting Debrecenben

(#666) RenyoGenyo89 válasza hombember (#661) üzenetére


RenyoGenyo89
csendes tag

Köszi, már átállítottam miután megkérdeztem, és valóban működik. Köszi mégegyszer.

(#667) st6969 válasza sirály69 (#665) üzenetére


st6969
őstag

Mit engedsz el? És mit árulsz?

(#668) sirály69 válasza st6969 (#667) üzenetére


sirály69
őstag

Mindenkienek akit érdekelhet:... Google nest hub gen2
Bocsánat, de úgy gondoltam, hogy a nest hub topikban egyértelmű.... :B

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#669) Moby válasza sirály69 (#668) üzenetére


Moby
addikt

Ez nem nest hub topik, hanem home/nest topik. Nem csak az eszközökről szól, bár abból is van még pár típus a hubon kívül, szóval egy ilyen odavetett mondantból senki nem fog érteni semmit.

(#670) sirály69 válasza Moby (#669) üzenetére


sirály69
őstag

Igazad van..... :R

Szerver Hosting Debrecenben

(#671) wigo70


wigo70
tag

Üdv! Mi a különbség a home hub, nest hub és a nest hub 2gen között?

(#672) Moby válasza wigo70 (#671) üzenetére


Moby
addikt

A home hub és a nest hub ugyanaz az eszköz, csak volt egy névváltoztatás közben. Ennek meg van egy újabb generációja, ami jobb hangszórót (több basszust) kapott, illetve soli radart, amivel lehet gesztusvezérelni, meg használja alvásfigyelésre. Ezeket leszámítva ugyanaz, mint a korábbi generáció.

(#673) wigo70 válasza Moby (#672) üzenetére


wigo70
tag

Köszi! Kapcsolót,dugaljat...stb érdemes egy gyártótól venni vagy kezel egyszerre többfélét is?

(#674) st6969 válasza wigo70 (#673) üzenetére


st6969
őstag

Nagyon sok eszköz kompatibilis a Google Home-mal, rengeteg félét kezel. Mégis érdemes egy gyártótól venni, mert az eszközöket a gyártó applikációjával adod hozzá a hálózatodhoz, és az az account kapcsolódik a Google Home-hoz. Ezt minden gyártónál külön-külön meg kell csinálni. Ha csak egy gyártó van, értelemszerűen sokkal egyszerűbben megvan.

(#675) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg 3 Nest Mini van itthon!
Mindegyik szépen felvéve, de egy valamire nem tudok rájönni, ( helyesebben töb mindenre, de most ez az első)

Hogy tudok mondjuk a napaliban lévő minin egy ébresztést beállítani a gyerekszobába lévő Minire?

(#676) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Ha mondom hozzá az eszköz nevét, akkor simán az ébresztést nevezi el annak! :(

(#677) csanadu1968


csanadu1968
csendes tag

Sziasztok...Segitség kellene ...2 gondom van.Az egyik... hogyan tudom megoldani azt hogy a nest mini re kiadott parancsot a google tv yuotube alkalmazás lejátsza..
A másik .
a google tv is és a nest mini is külön hangrenszeren van az utóbbi bluetoothon.megoldható hogy mind a két esetben együtt szoljon a két rendszer?..Köszönöm...

(#678) Madoc válasza csanadu1968 (#677) üzenetére


Madoc
veterán

Egy szobához társítod a tv-t és a nest-et és a kiadott parancsot ott fogja lejátszani.

A tv nem hangszóró, és csak hangszórókat és, vagy audiocast dolgokat lehet csoportba rendezni.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#679) joocek


joocek
aktív tag

Sziasztok lehet rossz a szoba De ez áll elég közel hozzá.
Panel lakásba okos radiátor termosztát valakinek tipp?

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#680) nemethsza válasza joocek (#679) üzenetére


nemethsza
tag

Inkáb itt: link

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#681) joocek válasza nemethsza (#680) üzenetére


joocek
aktív tag

:R

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#682) Madoc


Madoc
veterán

Google Home Hub - fehér - 25490 HUF (emag)
[link]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#683) blueye válasza Madoc (#682) üzenetére


blueye
veterán

Ez gen 1 vagy 2? gen 1 mar latom
EU verzio?

[ Szerkesztve ]

(#684) Madoc válasza blueye (#683) üzenetére


Madoc
veterán

Véleményekből informálódva:van aki eu dugvillával kapta de volt aki usa dugóval. Meglátom majd, holnap megérkezik. Legfeljebb visszaküldöm.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#685) sirály69 válasza blueye (#683) üzenetére


sirály69
őstag

1 gen....

Szerver Hosting Debrecenben

(#686) oszy válasza Madoc (#682) üzenetére


oszy
veterán

Közben én is rendeltem egyet. :) Már rég ki szeretném próbálni. Meglátom mennyire tudom használni. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#687) oszy


oszy
veterán

Van olyan hely, ahol tájékozódni, okosodni lehet ilyen eszköz használatáról? Csak jó lenne kihasználni a nagy részét a tudásának, de még láma vagyok ez ügyben. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#688) Madoc válasza oszy (#686) üzenetére


Madoc
veterán

Eu dugós jött, spanyol dobozban. Minden megy flottul rajta!

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#689) joocek


joocek
aktív tag

A google homba a mi home több acontbol sem tudom integrálni! Tud valaki valamit mi lehet!
Az egyenen ahol régi ott minden hibátlan.
A két új Ghome és mi home felhasználó ismerősömnek hibát ír ki próbálja később 2 napja

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#690) oszy válasza Madoc (#688) üzenetére


oszy
veterán

Azt esetleg tudod, hogy tényleg át kell állítani angol vagy nemet nyelvre a telefont, hogy lehessen használni?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#691) Madoc válasza oszy (#690) üzenetére


Madoc
veterán

Bestbuyba írtam már hogy eddig se kellett. Magyar telefonnal is beállítható.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#692) Madoc válasza joocek (#689) üzenetére


Madoc
veterán

Nekem se ment majd 1 évig aztán egyszercsak sikerült. Próbáld meg több telefonról is.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#693) wigo70


wigo70
tag

üdv! vettem pár villanykapcsolót. a nest2 szóbeli parancsra nem működteti, azt mondja,hogy állítsam be a home appban. a home látja, mert hozzáadtam,kézzel lehet kapcsolgatni. mi lehet a hiba?

(#694) Madoc válasza wigo70 (#693) üzenetére


Madoc
veterán

Home appban mi a neve? Mert ha magyar akkor változtasd meg angolra vagy valamelyik támogatott nyelvre.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#695) wigo70 válasza Madoc (#694) üzenetére


wigo70
tag

angol.közben rájöttem, ha rutinba teszem,akkor működik.
az LgthinQ appot sikerült valakinek hozzáadni?

[ Szerkesztve ]

(#696) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Végigolvastam a topikot, de pár dolog nem világos, ezért kérdeznék. Viszont már a kérdést feltenni sem egyszerű. :DDD
Van itthon 3 mini (2 gyerekszoba+nappali) és egy 2.gen hub (konyha) plusz egy lenovo smart clock a szülői hálóban. Hogy lehetne ezeket egy háztartás alá venni úgy, hogy korlátozásokat is alkalmazok. Pl a gyerekek ne kapcsolgassák nálunk a lámpát, vagy ne kapcsolják be a tévét, fűtést, stb. Jelenleg úgy van, hogy a gyerekeknél a saját minijük az ő Gmail címükre van regisztrálva, és csak a saját szobájukban lévő eszközöket vezérelhetik, így viszont pl a broadcast parancs nem működik. Viszont ők is bent vannak a Google Family groupban. Van valami megoldás erre?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#699) oszy válasza Viktor0610 (#698) üzenetére


oszy
veterán

Ez brutál csúnyán sikerült! :( Lejárt a szerkesztés. Kitörli valaki? :)

Szóval:
Valami kgsk 83902 hibát ír ki a g home app (iPhone) és onnan sehova… ilyenkor mi a teendő? Vagy valahol le van írva a telepítés step-by-step?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#700) lbabarczi


lbabarczi
csendes tag

Sziasztok! Előre is elnézést ha off-topic vagyok...

Arra lennék kiváncsi, hogy a Google Nest 3rd Gen okos termosztátnak van-e olyan funkciója, ami Magyarországon, mint a Google által ennek a terméknek a vonatkozásában nem támogatott országban, nem működik.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,
Laci

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.