Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest

Hozzászólások

(#851) Suineg válasza Madoc (#850) üzenetére


Suineg
senior tag

Köszi. A kérdésem lényege az lett volna, hogy az xbox one-t lehetne e okos távirányítóval bekapcsolni? (mert ugye amúgy az xbox kiegészítővel lehet google home alatt de akkor az xboxnak készenlétbe kell lennie, ami a gép melegedésével jár. Nem tudom hogy müködik pontosan a remote funkciója, ezért kérdezgetek itt)

(#852) icemad válasza Suineg (#851) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom lehet, mivel az xboxon van infra.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#853) Hanibata


Hanibata
csendes tag

Sziasztok, most vettem egy Google Nest 2-öt és beüzemeléskor (IOS) a Google Home appban, amikor elérkezik, hogy a google segédet beállítsa, de ezt a hibaüzenetet kaptam: kGSkErrorDomain -83902.

Próbáltam más google fiókkal, többszőr reseteltem az eszközt, applikációt újratelepítettem, wifi frekvenciát is váltottam, de semmi. :(

Aki találkozott ezzel a hibával és tudja rá a gyógymódot, annak nagyon megköszönném a segítséget! :R

0-24 unalmamban is itt lógok..

(#854) nemethsza válasza Hanibata (#853) üzenetére


nemethsza
tag

próbáld a teló nyelvét átállítani angolra

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#855) Hanibata válasza nemethsza (#854) üzenetére


Hanibata
csendes tag

Egyszerűen.. :N Köszönöm a segítséged! :DDD

0-24 unalmamban is itt lógok..

(#856) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,

Még új vagyok a témában, de szeretnék egy házat felokosítani google home segítségével, hogy minden helységbne működjön a hang alapú vezérlés és zenelejátszás is.
Van esetleg valami mennyezetbe építhető megoldás ezen a téren, vagy csak úgy működik ha minden helységbe elhelyezek egy vezérlőt?

Köszi!

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#857) szjoci válasza Bence01 (#856) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Nálam nagyobb helyiségben nest audio, kisebb szobában, fürdőben nest mini, előszobában nest hub van. De pl már van sok eszköz ami Google home kompatibilis, ilyen pl a hálószobában lévő Samsung Q700A soundbar is. Mennyezetbe építhető megoldás lehet akár egy 3d nyomtatott keret is a nest minihez.

(#858) captainnemo


captainnemo
aktív tag

A google home-ban szerettem volna felvenni új hangparancsot és az a rutinok hozzáadásával lehet. A telefon nyelve magyar és addig amíg nem állítottam angolra, a lehetőség meg sem jelent.

Ha átállítom angolra felveszema rutint és vissza magyarra, az attól még aktív marad?

Logikusan igen a válasz, hiszen azt a google nest tárolja és amikor felveszem, akkor gondolom rászinkronizálja.

(#859) nemethsza válasza captainnemo (#858) üzenetére


nemethsza
tag

Igen

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#860) djzolee91


djzolee91
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis okosszobát kialakítani, ehhez szeretnék tanácsot kérni az alábbi eszközökhöz, hogy ki melyiket ajánlja, mi vált be:
- beltéri biztonsági kamera (sd kártyás)
- rgb-s led szalag
- okosizzó (változtatható fényerejű, E14 és E27 foglalatú)

Olyan eszközöket keresek elsősorban, amik kompatibilisek a Google Home és a Samsung Smart Things alkalmazásokkal, valamint wifin és nem Bluetooth-on keresztül vezérelhetőek.
Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#861) nemethsza válasza djzolee91 (#860) üzenetére


nemethsza
tag

Először kicsit pontosítsd, mit szeretnél.
Ha “megállsz” ennél, akkor válassz vmi tuya kompatibilis kamerát, szalagot/tápot, hozzá tuyás vezérlőt, és kameraképet látod távolról telón, szalagot tudod vezérelni, és ezt részben hanggal is.
Az okosizzó előbb-utóbb a legtöbb embernél “kevés/nyűgös” lesz, lehet, ökölszabályként ne az izzó, hanem a kapcsoló legyen okos.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#862) djzolee91 válasza nemethsza (#861) üzenetére


djzolee91
tag

Azért okosizzóra gondoltam, mert a lámpatest (asztali és álló) már megvan hozzá, de azoknak nincs okos kapcsolójuk.

Szeretném tudni az egészet a Google Home és a Samsung Smart Things alkalmazásokból egy helyről tudni vezérelni, az alkalmazásokon belül rutinokat beállítani hozzájuk.

(#863) nemethsza válasza djzolee91 (#862) üzenetére


nemethsza
tag

Ok.
Ha az izzó okos, a kapcsoló buta, akkor a normál billenőkapcsolóval lesz “szívás”. Vki - akár reflexből, akár vendég - lekapcsolja, és nem működik, mert nincs áram. Ezért célszerűbb a kapcsolót okosítani, akár mögé rakott relével, akár kapcsolócserével.
Asztali lámpánál még nem annyira zavaró, ott “eldugod” a kapcsolót (mintha fixre lenne bekötve), és megy az app vagy hangvezérlés.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#864) djzolee91 válasza nemethsza (#863) üzenetére


djzolee91
tag

Igen, ezt tudom, erre figyelek.
Okosizzóból és led szalagból melyik ajánlatos az általam írt követelményekhez?

(#865) nemethsza válasza djzolee91 (#864) üzenetére


nemethsza
tag

Okos izzóról fogalmam sincs, nem használok, ledszalagnál minél több led/m, annál homogénebb a fény. Inkább az a kérdés, hogy dekorfénynek akarod vagy annál erősebb fény kell. A teljesítmény adott w/m, ahhoz kell majd kb. 20% ráhagyással táp. A vezérlő meg választható, dönteni kell, hogy fehér, rgb, rgbw vagy akármi.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#866) pokafa


pokafa
újonc

Üdv !

Google NEST Mini-n a Kossuth rádió nem működik nekem. Régebben működött.
Próbáltam rutinban beállítani , hátha nem érti ,de így sem jó. Más rádiók pl.Petőfi ,
Retro stb. működik. Megváltozott valami, vagy én csinálok valamit rosszul ??
A Tunein -en benne van a Kossuth és ott működik is.

Üdv!

(#867) Johnny R.


Johnny R.
csendes tag

kGSKErrorDomain hiba 83902- vel mit lehet csinálni? Google segéd beállításánál dobja fel és nem ir semmit, hogy hogy tudnám megoldani, mit kéne csinálni stb. Kicsit bosszantó. Le lehet okézni. Hiba OK! Óriási! Fejlesztőnek nagy pacsi. :C

(#868) nemethsza válasza Johnny R. (#867) üzenetére


nemethsza
tag

Telefon régiójának és nyelvének átállítása angolra?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#869) Johnny R. válasza nemethsza (#868) üzenetére


Johnny R.
csendes tag

Igen, köszi. Ha átállítottam angol (UK) -re utána elfogadta és tényleg mehettem tovább. Nem tudom mások honnan tudnak ilyet, de ha mind a 83902 errorkódot tudod akkor nagy respect. :)

(#870) nemethsza válasza Johnny R. (#869) üzenetére


nemethsza
tag

Google is your friend :C

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#871) jacsab


jacsab
újonc

Sziasztok!
Beszereztem egy Google Nest Audio és egy Broadlink RM4 Mini kombót. Nagyrészt szépen teszi a dolgát (tv, set top box megy a Google Home-ból, akár hanggal is), viszont egy régebbi micro hifivel van egy kis gondom: a Broadlink appban nincs előre beprogramozva, manuálisan kellett a gombokat megtanítani. Így a Broadlink appból szépen irányítható, viszont a Google Home ugyan beteszi a nappaliba mint audio eszköz, de ha onnan indítanám nem egy távirányítót nyit meg (mint pl a tv-nél), hanem az eszköz adatait mutatja, és nem tudom irányítani (nyilván hangutasítással sem működik). Ennek így kell működnie (a Google Home a tanított távirányítókat nem ismeri fel), vagy én rontottam el valamit?

(#872) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Világok találkozása probléma: Google Home appot összekötöttem a Mi Home appal, de a két Mi Smart LED Bulb egy csoportba van rakva és azt nem látja a Home app. Erre van valami megoldás, hogy a Mi appban és a Home-ban is csoportban legyenek?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#873) ka64


ka64
tag

Sziasztok!
A Spotify-t nem tudom a Home-hoz linkelni. A zene szolgáltatásnál nekem nem jelenik meg a Spotify. Csak annyi, hogy nincs alapértelmezett szolgáltató. Mit kell csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#874) pappeti0509 válasza tomee007007 (#48) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

Tisztelt Tome007007.

Voltt szerencsém és vásroltam egy Nest Hum első generációs kütyüt.. Nagyon teszik bár nem tudok angolul, de azért sikerült néhéyn dolgot beállítani.Amit nem a bluetotzt össze párosítás (S10 Samsung telefonnal) sajnos magyar rádiókat nem érek el a Nesten így a bluetotthos kapcsolatra gondolta. Aztán van még egy probléma nem találok arra lehetőséget, hogy a farrenheitet átírjam celsius fokra. VaAn erre ötleted? Esetleg valam jópofa program pl. magyar hírek vagy újság vagy webes hír pl. index?

Köszönöm Péter

(#875) pappeti0509 válasza pokafa (#866) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

Szia! Most olvastam hogy magyar rádió állomást tudtál beállítabi a a Google Nest Minire ez lehetséges a Google Nest hubra is? (1 generációs)

Köszönöm

(#876) szjoci válasza ka64 (#873) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Jópárszor már le lett írva itt a topikban: angolra kell állítani a telefon nyelvét, és meg fog jelenni a Home appban a zene szolgáltatásnál. Utána vissza lehet állítani magyarra.

(#877) ka64 válasza szjoci (#876) üzenetére


ka64
tag

Bocsánat, figyelmetlen voltam. (Egész éjjel túrtam a netet csak a fórumban nem kerestem a megoldást.)
Köszönöm a segítséget!
ka64

(#878) pappeti0509 válasza pappeti0509 (#875) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

Köszi, de sajnos ahogy viszaálltottam a telefont magyarra eldobja az addig beállitottakat ! :)

(#879) pappeti0509 válasza techie_guy (#840) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

Szia! Kaptál valakitől válasz a kérdésedre, én sem tudom feltenni a XIAOMIT.

(#880) pappeti0509 válasza jacsab (#871) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

Szia kaptál választ XIAOMI-ra?

(#881) pappeti0509 válasza Npeter25 (#801) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

Szia! Kaptál a kérdésedre választ, mert nekem is ez a gondom

(#882) kesztió


kesztió
aktív tag

Ha jól tudom, volt valaha a Google Home-ban olyan lehetőség, hogy az android eszköznek CSAK A HANGJÁT (tehát a képet NEM) tükrözni lehetett a Chromecast eszközre. Valami olyasmi, hogy mirror audio. Hogy világos legyen: minden hangot, ami az eszköz hangszóróján megjelenik, továbbítani szeretnám a Chromecast-re, mintha pl. Bluetooth kapcsolat lenne. De a videót nem, mert az megölné a sávszélességet.
De ezt az opciót hiába is keresem, már nincs ott.

Hogy mire kell ez nekem? A BT hangfalaim egy Chromecast + Google TV-re kapcsolódnak, de időnként a Philips Android TV-ről is szeretnék a beépített hangszóróknál jobb minőségű hangot. Az pedig kínlódás, hogy ilyenkor lekapcsolni a Bluetooth-ot a Chromecast-en, felkcsatlakozni a TV-t a hangfalakra stb. Így egyszerűbbne tűnik a TV hangját áttükrözni a Chromecast-re.

Mondjuk, ha a Chromecast-nek lenne alternatív audióbemenete, mint pl. 2.5" jack, HDMI ARC, USB stb, akkor könnyű lenne a dlgom, de tudtommal ez felejtős.

Ötletek?

Bug és debug fia vagyok én

(#883) Boonen007


Boonen007
őstag

Sziasztok! Google nest Hub 2gen tudja a rendszert magyarul megjeleníteni? Az alap kepernyo mennyire testre szabható? Nem nagyon talaltam róla rendes magyar tesztet.

(#884) GLI válasza Boonen007 (#883) üzenetére


GLI
csendes tag

Milyen rendszert szeretnél magyarul látni? Mit szeretnél testre szabni?
Röviden: Semmit nem tud magyarul, semmit nem lehet testre szabni. Mindent a home alkalmazásból kell beállítani.

(#885) Boonen007 válasza GLI (#884) üzenetére


Boonen007
őstag

Pl egy idojaras jelentést rajta? Vagy bármit amit mutat?

(#886) GLI válasza Boonen007 (#885) üzenetére


GLI
csendes tag

Az időjárást színes ábrákkal mutatja ,szöveg max annyi hogy "felhős,ködös" de a szavakat nem tudja magyarul.
Gyakorlatilag bármit ki tud tenni a képernyőre, képet/filmet/térképet, de kizárólag angolul
lehet kérni, és angolul fog válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#887) Boonen007 válasza GLI (#886) üzenetére


Boonen007
őstag

Köszönöm a választ, ez így is tökéletes, esetleg olyat tudok, hogy maga az egyseg csatlakozik egy pl JBL hangszorora, vagy hangprojektortrra BT-n keresztül?

(#888) GLI válasza Boonen007 (#887) üzenetére


GLI
csendes tag

Az eszköz külső hangszóróként jelenik meg az eszközök között, ezért kifele nem küld semmit. De lejátszik mindent hálózaton vagy BT eszközként mobilra csatlakozva.
Hang utasításra online rádiót is lehet vele hallgatni, valamint youtube zenét/filmet.
Netflix is megy rajta.

(#889) hubber1


hubber1
kezdő

Uraim, segítsetek.
A Google Home-ban észleltem, hogy a Mi Home eszközeim "offline" állapotban vannak, amik Xiaomi készülékek. Yeelight lámpák OK, de ami (Xiaomi) Mi Home az mind offline.
Volt már korábban ilyen, akkor unline és reconnect megoldotta. Most nem, sőt egy ismeretlen hibát kapok :

Más is tapasztal ilyet?
Van erre bármi megoldás?
Szeretném megint ha a Mi Home eszközök online lennének.
Vagy valami Xiaomi network/cloud hiba lehet? Köszönöm.

(#890) nemethsza válasza hubber1 (#889) üzenetére


nemethsza
tag

Simán lehet Xiaomi szerver probléma, pláne, ha Mainland China régiót használsz.
A Mi Home appban online-ok a kérdéses cuccok?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#891) hubber1 válasza nemethsza (#890) üzenetére


hubber1
kezdő

Mi Home vevs-et használok, mely minden régióst kezel. (Hungary-DE) a régióm.
Mi Home-ban minden online, Google Home nem tudja kezelni, a bemásolt infót dobja 1 napja :(

(#892) nemethsza válasza hubber1 (#891) üzenetére


nemethsza
tag

nálam vevs, hu/en, ios-en nincs gond

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#893) hubber1 válasza nemethsza (#892) üzenetére


hubber1
kezdő

Nálam nem akarja kezelni a Mi Home eszközöket :(

(#894) Balazs66


Balazs66
csendes tag

Sziasztok!
Smart Home redőnyök mozgatására szeretném használni a connector app-ot google home-al, de nem sikerül a connector integrálása.
Próbáltam a UK régióra állítva is. Bár azt írja sikeres, mégsem jelenik meg a home alkalmazásban. Van valakinek ötlete?
A MI Home alkalmazással hasonló problémám van.
IOS-en próbáltam mindkettőt.

(#895) hubber1


hubber1
kezdő

Urak, hogyan lehet egy Google account alól teljesen törölni a Mi Home (Xiaomi) eszközöket?
Google Home belépés után rögtön hoz 14 eszközt, mint "Önhöz rendelve" - de az összes offline, pedig másik account alatt online-ok. Véglegesen meg szeretném szüntetni ezt a "társítást" adott Google fiók alól..

(#896) szjoci válasza hubber1 (#895) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Home-ot megnyitva bal fent +, eszköz beállítása, kompatibilis a google-lal, ráböksz a xiaomi-ra és unlink

(#897) hubber1 válasza szjoci (#896) üzenetére


hubber1
kezdő

Ez sajnos nem megy. Megvolt. De ahogy belépek a Home-ba azonnal hozza a hozzám rendelt eszközöket :( És mind offline, Google Assistan pedig "Cant reach Mi Home"
Másik accounton a telefonon minden látszik és megy, ez a "fő" account pedig ilyen bugos....

(#898) Balazs66


Balazs66
csendes tag

A redőny megoldva, viszont folyamatosan küzdök az IOS-el, mert bár a régiót UK-re állítottam, mégis eltűnik a rutinok opciók. Fél napos próbálkozás után időnként sikerül visszahozni, aztán ismét eltűnik. Nincs erre valami tartós megoldás?

(#899) nemethsza válasza Balazs66 (#898) üzenetére


nemethsza
tag

Miért kell, hogy tartósan ott legyen? A beállított rutinok akkor is lefutnak, ha a menüpontot nem látod.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#900) icemad válasza Balazs66 (#898) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem működik? [link]

Igaz, ezt androidhoz írták.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.