Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest

Hozzászólások

(#351) Kroni1 válasza joocek (#350) üzenetére


Kroni1
veterán

koszi, proba cseresznye... :)

(#352) Kroni1 válasza Kroni1 (#351) üzenetére


Kroni1
veterán

waaaaó! tenyleg ez volt a gond! mondjuk eszembe is juthatott volna ennyi erővel de nem baj, a lenyeg h megy, asszony majd megtanulja angolul kezelni.. :)

(#353) Suineg


Suineg
senior tag

A Google Nest minit ha más szólítja meg, akkor is simán végrehajtja a parancsot.
Attól függetlenül, hogy az én hangom be lett neki állítva.
Van már ezen a téren valami változás, hogy tényleg csak adott személyek hangját ismerje fel?

Ezen kívűl van esetleg valami hír magyar nyelv integrálásáról?

(#354) gery2123 válasza Suineg (#353) üzenetére


gery2123
őstag

Mindenki hangját felismeri(válaszol neki) csak személyre szabott zenei és egyéb tartalmat csak regisztrált személynek fog adni.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#355) kátú válasza Suineg (#353) üzenetére


kátú
őstag

Azért kell regisztrálni a hangod, mert a tiédre érzékenyebb, ismeri a hangszíned, a hanglejtésed, és arra jobban reagál, nálam is van, hogy hangos a zene, szól neki valaki, és semmi, én szólok neki és nekem észre veszi, másnak nem, mert az én hangom különösen figyeli

It still works!

(#356) nababika válasza kátú (#355) üzenetére


nababika
aktív tag

Te mondd, hogy hei Google, a te hangod mélyebb. 🤣

[ Szerkesztve ]

(#357) Suineg válasza gery2123 (#354) üzenetére


Suineg
senior tag

Ezt elhiszem. :)

(#358) Suineg válasza kátú (#355) üzenetére


Suineg
senior tag

Ezt is de azért nem annyira :N

(#359) Suineg válasza nababika (#356) üzenetére


Suineg
senior tag

:DD :DD :DD

(#360) kátú válasza nababika (#356) üzenetére


kátú
őstag

Tulajdonképpen 🤣🤣

It still works!

(#361) vicamuso


vicamuso
tag

Sziasztok!
Gondolkodóba estem egy kezdő okosító beruházáson lévén egyelőre albi.
Kezdeném egy Google Home-al (zene miatt nappali , amcsi konyha párosba nekem ő jönne be.) Nem akarok grafikus megjelenítést egyelőre,de hangzás fontos valamelyest. :)

Smart TV (nem Androidos, Chromecastot nem vennék) be ki kapcsoláshoz, esetleg csatorna kapcsoláshoz melyik smart IR rc-t ajánljátok?
Átnyálazva fórumot volt itt Woox, Broadlink RM4 mini, meg Pro esetleg más?
Okos villanykörtéből melyiket ajánljátok ami jól működik az Google Home-al hang irányítással, legyen szó 1 égő vagy a teljes max 3 izzósor felkapcsolásról?
Konyha 1 égős, nappali, 3 égős, meg egy IKEA 3 izzós állólámpa ahol elsőre cserélném szép lassanként.
Színezés nem annyira fontos. ☺️
Jól gondolom, hogy ezek csoportba kötését az adott izzó appjába lehet állítani majd ezt a Google Home felismeri és az elenevzést használva fel le kapcsol stb.

Köszönöm!!! ☺️ :C

[ Szerkesztve ]

(#362) Kroni1 válasza vicamuso (#361) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem ha megoldható akkor az okosvillanykapcsoló (pl. Sonoff TX2 család) az jobb megoldás mint az okosizzó. Lehet kapcsolni a szokásos módon is, nemcsak appal vagy hanggal, lehet alternatív kapcsolást is letrehozni ott ahol nem volt eddig, (tehát több helyről kapcsolni ugyanazt a villanyt), ahol eddig csak egy villanynak volt kapcsolója oda dupla kapcsolot feltéve másik villanyt is fel lehet programozni, stb, stb. Viszont ennek feltétele hogy legyen Null vezeték is, nem elég csak a Fázis. Ha ez nem megoldható akkor vannak elemes kapcsolók is, Sonoffnak is van ilyen, ami nem gáz, mert évekig nem kell cserélni, de az elöbbi azért elegansabb megoldás. Nem olcsók ezek, 6e ft kb darabja, de kis lakásnál nem vészes, és nem köt az okosizzó, rakhaszt be bármilyet, sima LED izzóból lehet venni olyan fényerejűt is ami sokkal többet tud az atlagos okosizzoknál.

Amúgy én a broadlink mini helyett lehet egy mi stick vagy mi box okosítót vennék inkább a tevehez. Azok teljesértekü chromecast eszkozok, árban kb egy szinten vannak a mini-vel és sosem árt a tudásuk.. a Mi box elrakható a tv mögé is, bt táviranyitója van vagy a tv sajátja is kezeli, angolra állitva jól veszi a hometól az utasitasokat. Gyorsabban eleri jellemzoen a netflix hbo youtube appokat mint a tv-k saját oprendszere, a mi box tud 4K-t is.

Amugy pontosan milyen tévéd van? Samungot pl. smart thingsen keresztül be lehet integrálni a google home rendszerbe, nem kell hozzá semmi plusz eszkoz h vezéreld...

[ Szerkesztve ]

(#363) vicamuso válasza Kroni1 (#362) üzenetére


vicamuso
tag

Köszi a gyors választ. :)

Teljesen jogos, az okos villankapcsoló, de egyelőre albérletről lévén szó nem varriálnék a villanykapcsolók, cserélésével semmilyen formában. :) (saját lakásba remélhetőleg előbb vagy utóbb a kapcsoló lesz az opció). Egyelőre ezért gondolkodom csak izzókban.

A TV egy LG, webOS 2.0-val (5éves), amivel egyébként teljesen meg vagyok elégedve, nem vennék TV Box-ot, bár most gondolkodóba estem. :)

(#364) Kroni1 válasza vicamuso (#363) üzenetére


Kroni1
veterán

mielott veszel barmit kerdezd meg az LG topikban, h esetleg van e olyan appja LGnek is mint a samsungnak. Hatha nem kell hozzá infra sem meg okositó sem.

(#365) Suineg válasza Kroni1 (#364) üzenetére


Suineg
senior tag

Az LG tudja a google hangvezérlést, de csak ha a távirányitóján megnyomod a mic gombot.
Plusz a TV-nek mennie kell. És ennek a beállítása is nehézkes, angol területi, meg mitommén. Nekem két LG TV-m is van, de inkább az 5000 forintos smart távx2, és így a klíma is okos lett :)

[ Szerkesztve ]

(#366) vicamuso válasza Suineg (#365) üzenetére


vicamuso
tag

2018 előtti SmartTV sajnos nem tudja, marad a IR/RM. Köszi!

(#367) Kroni1 válasza Suineg (#365) üzenetére


Kroni1
veterán

a philips is ilyen, h nyomni kell a mic gombot, de ha van egy google home eszközöd akkor nem kell nyomni.. es bekapcs is megy standby allapotból nekem.

(#368) fPApi


fPApi
őstag

Van egy google home mini, ami rendben működik. Van arra lehetőség, hogy hozzákapcsoljak egy tabletet képernyőként? Pl. ha kíváncsi vagyok az időjárásra, akkor a tableten megjelenne az előrejelzés!

(#369) Suineg válasza Kroni1 (#347) üzenetére


Suineg
senior tag

Szia itt azt írtad, hogy a Google Home Mini beállításainál látod az Mi Boxod?
Az hogyan lett párosítva nálad, esetleg Mi Home-al?

(#370) joocek válasza Kroni1 (#362) üzenetére


joocek
aktív tag

Én kicsit vétózom!
van Sonoff termékem meg több más is!
Szerintem az ewelink app hiába magyar nyelven is elérhető (sonoff app je) nekem nem jött át nehezebben kezelhető mint a smartlife (Tuya) szerintem több eszközt ismer.
Ezért én mindenképpen azzal kompatibilis eszközt választanék. pl Magyarországról simplife.life vagy woox és nem kel nulla vezeték! Külföldről meg millió változat. van ir és rf távirányitó is hozzá.
broadlink mini az LG tv hol vezérli hol nem. A Hub-bal ugy jo hogy bekapcsolom hanggal előjön egy táv a kiélezőn. úgy használható. Ha megyek el otthonról kikapcsolásra király.
A gree klima meghülyül tőlé, de ez a klima hibája (saját app sem tökéletes)
viszont a távos led szalagokat hibátlanul. működik.
Zene hallgatás szóljon valami arra elég. De többet ne várj....

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#371) Kroni1 válasza Suineg (#369) üzenetére


Kroni1
veterán

Google Home appban látszik a mi box ha egy wifin vannak, mi home nem kell hozzá...

(#372) Kroni1 válasza joocek (#370) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem mondtam hogy ez az egyetlen mód, csak annyit akartam jelezni, hogy az okosizzó szerintem kompromisszumos sok szempontból, sokkal jobb egy okoskapcsoló szerintem. Ewelink app amugy szerintem teljesen jó, egyre több tudással, és folyamatos supporttal, de amugy én nem hasznalom, nem is kell. Google Home app-al összelinkelem az ewelink és az összes egyéb accountomat és a Mini szépen egy helyen kezel minden okoseszközt gyártótól függetlenül. Szinte sose kell semmit telóval vezerelnem, hanggal megy minden. A villanykapcsolókat leginkább az erintökapcsolókkal használom, és az ewelink scene-ekkel beállítottam úgy, hogy pl a nappalit 3 helyröl is tudom fel le kapcsolni, nekem nagyon bejön.

(#373) joocek válasza Kroni1 (#372) üzenetére


joocek
aktív tag

én elég sok hülyeséget programoztam be kíváncsiságból. A SMARTl el mivel nem csak egy típusú eszközöm van (Woox xiaomi, sonoff,rm44,stb... ) agy kapcsoló időponttól függően mást és mást kapcsol. Erre azért van szükség mert éjszaka nem tudok beszélgetni a home-ékkal. ha el megyek otthonról a kerti világitás lekapcsol, Ha haza érek felkapcsol . (persze fény függő) ezek nagy részét az eWe nem kezeli.

A leg fontosabb ha eW e-t választód akkor kevesebb variálás lehetőséged lesz az eszközökkel.

[ Szerkesztve ]

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#374) Kroni1 válasza joocek (#373) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem meg kezeli ezeket.

- Meg lehet adni itt is effective period-ot, és akár azt is be lehet állítani h melyik nap mettől meddig tartson, ha mondjuk hétvégén máshogy szeretnéd mint hétköznap, akkor hasznos.

- Tudsz megadni olyat ewelinkben is, hogy pl este 10 és reggel 6 közt világítson a kerti lámpa, nyilván itt is beállítható, hogy melyik napokon csinálja. De olyat is tud, hogy automatikusan napnyugtakor kapcsoljon le, és napkeltekor meg fel, így mindíg igazodik a lakóhelyedhez tartozó sötét időszakhoz.

Éjszaka én sem beszélgetek a guglival, de éjjel nem sok mindent kapcsolgatok, ha mégis akkor arra ott a fizikai kapcsoló, vagy a telefonon a Google Home app, ami összefogja az összes eszközömet. Ez is bőven kielégíti az én kényelmi igényeimet. A legjobb számomra ebben az egész okosotthonban, h a home minivel vagy a telefonnal is tudom vezérelni és ki-be kapcsolni a tévéinket, mert a saját távirányítókat valahogy mindig sikerül érthetetlen helyekre rejteni... :)

[ Szerkesztve ]

(#375) joocek válasza Kroni1 (#374) üzenetére


joocek
aktív tag

tiszteleted????
Mert nekem nem sikerült fel tenni rá.......
több eszközömet...

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#376) Kroni1 válasza joocek (#375) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem értem mit irtál. Az ewelinkre nem sikerült feltenni? arra nyilván, csak a vele kompatibilis eszközöket lehet. Nekem nyilván a sonoffok vannak abban, a mi eszközök a mi home-ban, stb, és az összes egy helyen a ggle homeban. De mint irtam a beprogramozás után gyakorlatilag nincs is szükség az ewelinkre szerintem, miután egyszer beállítottam és belinkeltem a gugli rendszerébe már onnan vezérelek.

A kerti lámpák amúgy pl nálam is automatán kapcsolnak sonoff switch-el, de nem akkor mikor hazajövök/elmegyek, hanem sötétedéstől pirkadatig.

(#377) joocek válasza Kroni1 (#376) üzenetére


joocek
aktív tag

A sonoff nak is mind az összes markának nem teljes a palettája! PL hosszabbító vagy fázis nélküli villanykapcsoló(3 kapcsolós fekete). egy Sonoff villanykapcsolót nem tudsz pl egy woox konnektorral párosítani. vagy egy MIi hőmérővel. mert az eWe. nem kezel több gyártót. ezért a különböző típusú eszközöket nem tudod kombinálni.
A kerti lámpa meg akkor világit ha valaki mászkál alatta! vagy értékeli hogy közelben vagyok.de ezt most itt felesleges taglalni mért! De ha kéred priviben elmagyarázom...

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#378) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Vettem egy Google Home Mini-t, ha zenét akarok vele indíttatani (Spotify Prémium), akkor azt mondja, hogy valami baj van, próbáljam újra és nem indít zenét :F
Találkozott valaki más is ilyennel?
Angol a telefonom.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#379) vegyszer válasza szpeti40 (#378) üzenetére


vegyszer
addikt

A Google Home alatt a Spotify fiókot hozzá sikerült adni?
És az a fiók biztos prémium fiók?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#380) szpeti40 válasza vegyszer (#379) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen sikerült, tuti prémium 3 éve már használom :B
De valamikor elindul a zene, valamikor meg nem és csak azt a hibát mondja amit fentebb mondtam.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#381) Kroni1


Kroni1
veterán

Kicsit offtopik, de azt tudja valaki, hogy ha a home app miatt angolra állitottam a telomat akkor a google mapsot vissza lehet e állitani magyar bevitelre? Ha hanggal bemondanék neki egy címet most mindig próbálja lefordítani es valami angol helyre akar elnavigálni...

(#382) szpeti40 válasza Kroni1 (#381) üzenetére


szpeti40
addikt

Talán:
Settings -> navigation settings -> voice selection és itt kiválasztod a magyart.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#383) Kroni1 válasza szpeti40 (#382) üzenetére


Kroni1
veterán

Hogy ezt én miért nem találtam... Pedig nyálaztam a beállításokat egy darabig. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#384) vicamuso válasza joocek (#370) üzenetére


vicamuso
tag

Szóval akkor Tuya terméket javasolsz? Nézegetem azokat is mert E14es izzó ami nappali IKEA @llólámpába menne nem sok opció van a HUE-n kívül csak Tuya egyelőre amit találtam. :)

(#385) joocek válasza vicamuso (#384) üzenetére


joocek
aktív tag

nem javaslom én sem az izzókat!
Egy kis ügyességgel be építesz egy kapcsolót, Ha itthon veszed tudok segíteni nekem mi vált be! Amikor meg költözöl ki szereled! ha csak nullád van 7500-11000ft egy kapcsolo attol függ 1,2,3 eszközt akarsz kapcsolni vele....
Smartlife ami nekem leg jobban be vált.....

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#386) Suineg válasza joocek (#385) üzenetére


Suineg
senior tag

Tudnál írni, hogy esetleg használsz-e LG TV-hez Tuya-s smart remote-t?

(#387) Skynet258 válasza vicamuso (#384) üzenetére


Skynet258
veterán

RGB izzóból veheted a Woox-ot, nálam egy ilyen teljesít szolgálatot szintén Ikeás lámpában. Ki/bekapcsolás, fényerő állítás, színek váltogatása mind jól működik.

https://geekpulse.hu

(#388) joocek válasza Suineg (#386) üzenetére


joocek
aktív tag

sajnos nem azt vettem! igy nem tudom hogy működik! Nekem a BroadLink RM4C Mini, van de ez messze a tökéletestöl. elvileg uton van egy Tuya-s

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#389) szpeti40


szpeti40
addikt

Ez mit jelent?
Mire hazaértem így fogadott.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#390) Solten válasza szpeti40 (#389) üzenetére


Solten
addikt

Obi-Van beszelt hozza.

Saor Alba

(#391) szpeti40 válasza Solten (#390) üzenetére


szpeti40
addikt

:D
Az egyik led ég folyamatosan.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#392) Kroni1 válasza Kroni1 (#383) üzenetére


Kroni1
veterán

Na valami mégsem jó az angolra állított telefonomnál a google maps-el. Most az oké, hogy a navigáció hangja az már magyar, de ha én bemondok neki magyar utcaneveket még mindig megpróbálja angolra fordítani amit mondok, és el akar vinni minimum angliába... :(

(#393) Solten válasza szpeti40 (#391) üzenetére


Solten
addikt

Elofordul hogy "beakad" egy update utan, huzd ki a halozatbol vagy reseteld.

Saor Alba

(#394) kátú válasza Kroni1 (#392) üzenetére


kátú
őstag

Miért van angolra állítva a telefonod?

It still works!

(#395) Kroni1 válasza kátú (#394) üzenetére


Kroni1
veterán

A Google Home app miatt, csak így működik rendesen, és pár funkció van ami csak angol elsődleges nyelvnél jelenik meg.

(#396) kátú válasza Kroni1 (#395) üzenetére


kátú
őstag

Nekem magyaron van ahgyva a telefon, és úgy 2 frissítéssel ez előtt, minden megjelent már magyarul is, előtte a routinokat sem tudtam magyarul testreszabni, de mostmár az is megy :DDD

It still works!

(#397) szpeti40


szpeti40
addikt

Láttam egy youtube videóban, hogy lehet olyan rutint csinálni, hogy magyarul mondod neki, hogy "kapcsold fel a lámpát" és felkapcsolja, csak hiába keresem, nincs meg.
Tényleg lehet ilyen magyar rutinokat megadni?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#398) z67 válasza kátú (#396) üzenetére


z67
őstag

Nekem is megjelent, és utána el is tűnt. Nem tudok rájönni miért.

(#399) joocek válasza z67 (#398) üzenetére


joocek
aktív tag

nekem csak angol nyelven van teles menüm Magyarul nem tudok sok mindent állitani..

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#400) z67 válasza joocek (#399) üzenetére


z67
őstag

A rutinok a google keresőből is előcsalhatóak amúgy, Androidon a home gombot nyomva. Beírom hogy routines settings, akkor előhozza.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.