Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest

Hozzászólások

(#201) ppp001


ppp001
csendes tag

Sziasztok!
Én is beálltam a sorba.
Következő lenne a kérdésem:
Spotify hozzá van rendelve a fiókomhoz, és ha kérek egy előadót, akkor mindig az előadótól ugyanolyan sorrendben játssza a számokat, de én azt szeretném, hogy random játssza le a számokat. Van erre lehetőség?

(#202) sazo


sazo
tag

Sziasztok!
Van egy elég egyedi problémám, de hátha tudtok rá megoldást.
Földszint - Google Nest Hub, Harmony Hubbal összekötve, tökéletesen működik, mindent vezérel.
Emelet - Google Home és Sony Android TV összekötve, elsődleges TV-nek a Sony kijelölve. A bajom, hogy az emeleten kimondva a Watch TV-t, a földszinti TV kapcsol be.
Szerintetek van erre valamiféle megoldás?

Köszönettel,

Z

(#204) vegyszer válasza sazo (#202) üzenetére


vegyszer
addikt

Csak tipp. Adj a tv-nek egyedibb nevet. Pl az egyik legyen alfa, a másik béta. És ennek megfelelően változik minden hangutasítás is.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#205) sazo válasza vegyszer (#204) üzenetére


sazo
tag

Köszi,

Lehet, hogy Én vagyok béna, de nem megy. Most kiveszem a Harmony Hub-ból a TV Friendly Name-t, hátha így. Egyébként az, hogy 2020-ban egy Google készülék nem működik együtt egy Android TV-vel, hát ...

Üdv,

Z

(#206) vegyszer


vegyszer
addikt

Az az igazság, hogy eddig csak elméletben voltam Google Home felhasználó. Csak a Mi Home-mal kötöttem össze, de magát az eszközt ma a Zasszonypajtás megkapta szülinapi ajándék gyanánt.
Volt meglepődés. Ő is, én is meglepődtünk.
Mondom neki, hogy "Ok Google, play Britney Spears"
Ami erre meglepő, hogy játszik mindent, ami nem Britney Spears, pl Kylie Minogue-ot. Meglepődtem, hogy ennyire szarul csak nem artikulálhatok.
:W

Mondom neki, hogy "Ok Google, play Britney Spears Toxic " az eredmény hasonló.
Visszaolvassa a hangutasítást, és a free Spotify accountomon keresztül játszik le valami zenét (szépen, tisztán, élvezhető minőségben).
De még véletlenül sem azt, amit kértem.
Annyit látok, hogy a Spotify-ba lépve valamilyen lejátszási listát játszik, aminek a neve mondjuk Beatles, de az előadó nem a Beatles. Ha azt mondom, hogy "Ok Google, play Beethoven" megindult Antonio Vivalditól a Négy évszak. :W :W Nem világos, hogy hol is keres, és mit, és ezt hogyan lehetne úgy beállítani, hogy azt találja, amit én szeretnék.

Az MR2 Petőfit megtalálja, a Retró Rádiót nem.
Ha a TuneIn-t letöltöm, rá lehet dobni a kívánt rádiót. Bár sikít az app, hogy fizessek érte, ha a YouTube-on megszokott megosztás TV-n ikonra kattintok, ott a Google Home eszközöm. Oda küldve a telót repülőtéri módba téve is megy a rádió (azaz számomra kiderült, hogy nem a teló küldi az adatot a hangszóróra, hanem az magától tölti le a neten).

Most bennem van a hiba, vagy fordítva ülök a lovon?

Ellenben a Mi Home-mal összeköttetésben lévő led lámpát és konnektort hangutasíra rendben kapcsolja fel, le. :F

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#207) kátú válasza vegyszer (#206) üzenetére


kátú
őstag

Csak a Rádiót nem szeretné érteni, de Briney t és Beethovent probléma mentesen játsza (Spotify premium)
Összekötött ledek tökéletesen mennek le fel, színre állítva, akár hangulathoz is

Sőt, tegnap vettem észre Harry Potter varázsigékre is reígál és megcsinálja

It still works!

(#208) vegyszer válasza kátú (#207) üzenetére


vegyszer
addikt

Mire gondolsz? Milyen varázsigét csinál meg?
Megjavítja a törött szemüveget? :DD

És te hogyan kéred ezt tőle?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#209) fPApi válasza vegyszer (#206) üzenetére


fPApi
őstag

Nekem is össze van kötve a MI Home-al. A Mi LED Ceiling Light-ot rendben vezérli, viszont van egy Mi LED Desk Lamp, ami nem akar működni. Ami fura, hogy megjelenik a Google Home-ban rendesen, de ha bármit akarok vele, akkor azt írja, hogy "Not responding". A MI Home-ban működik rendesen. Mi lehet a gond?

(#210) ppp001 válasza fPApi (#209) üzenetére


ppp001
csendes tag

Szia! Nekem az Xiaomi MI Air Prurifier-rel volt ugyanez a gond. Átneveztem a Purifier-re a nevet, és utána már tudtam kezelni. Szerintem túl hosszú volt a név, és nem kezelte le.

(#211) kátú válasza vegyszer (#208) üzenetére


kátú
őstag

Lámpa kapcsolgatas
Nem tudom a barazsigeket, én vagyok az a csoport, aki utálja az Harry Potter t, csak megemlítettem, mert egyik este mondták, hogy próbáljam ki és simán megy neki

Mármint mit hogyan kérek tőle? A zenét, vagy a lámpát?

It still works!

(#212) fPApi válasza ppp001 (#210) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, de nem ez a gond, mert rövid (desk lamp) a neve és vannak jóval hosszabb nevű eszközök, amiker kezel.

(#213) Skynet258 válasza vegyszer (#208) üzenetére


Skynet258
veterán

Neten fent vannak, hirtelen amit találtam (és ki is tudtam próbálni) az a "Lumos" és a "Nox", előbbi felkapcsolja a világítást, utóbbi le. :D De rutinokkal bármit be tudsz állítani ha ez a kívánság... :)

https://geekpulse.hu

(#214) vegyszer


vegyszer
addikt

Már csak azt nem tudom, hogy ingyenes Spotify-jal hogyan kellene elérni azt, hogy pl a
Red Hot Chili Peppers - Californication albuma szólaljon meg. Mert ez nekem jelenleg feketedoboz.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#215) gery2123 válasza vegyszer (#214) üzenetére


gery2123
őstag

Sajnos az ingyenes verzióban sehogy. Ott csak véletlenszerű lejátszás van, így a Google home is így tudja....

-- PSN_ID: GerY2123

(#216) vegyszer válasza gery2123 (#215) üzenetére


vegyszer
addikt

Pontosítok.
Ha a Spotify appban kikeresem az albumot, akkor játszik le (azon az albumon belül) minden számot. Át is lehet dobni rendben. Megy tovább minden teló nélkül is.
Tiszta sor, hogy nincs léptetés, néha jön reklám, de ez az Ingyenesség ára.

De az, hogy azt mondtam neki, hogy játsszon Britney Spears dalokat, vagy Céline Dion-t, és ő játszik Metallicát, az egy kicsit bajos.
Ingyenesség, fizetősség ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#217) gery2123 válasza vegyszer (#216) üzenetére


gery2123
őstag

Do you need Spotify Premium for Google home?
Spotify Free
If you don't have a Spotify Premium account, you'll hear a station of songs inspired by the song, album, artist or personal playlists that you asked for.

E szerint nem kéne ennyire mást játszania, de sajnos nem tartom kizártnak. Nekem amíg volt Spotify prémium ilyen gondom nem volt és most sincs youtube prémium csomaggal. Nincs ismerős aki sarkadi csomagban benne lenne?annyira minimális összeg 2 főnek már.

-- PSN_ID: GerY2123

(#218) krysn95


krysn95
csendes tag

Sziasztok!

Gondolom ez időről időre felmerül..és én is mindet átnéztem a neten, de hátha van itt olyan, aki jobban rálát az iparra...

Van elképzelésetek, hogy mikor adhatnak ki Magyar nyelvet platformra? Lesz vajon egyáltalán valaha?

köszi!:-)))

(#219) vegyszer válasza krysn95 (#218) üzenetére


vegyszer
addikt

Mivel Magyarország lakossága, aki használja ezt a szolgáltatást, kisebb, mint ahány ember COVID-19 tesztje itthon pozitív let itthon, nem gondolnám, hogy prioritást élvezne a magyarítás.

Mégis a remény hal meg utoljára.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#220) fPApi


fPApi
őstag

Magyar rádiók (pl. Petőfi) játszására hogyan lehet rábírni a Google Home-ot?

(#221) vegyszer válasza fPApi (#220) üzenetére


vegyszer
addikt

Hello Google, play Retro radio
Eleinte nem vette az adást. (nagyon kellett angolosan mondani, hogy RÁDIÓ!)

Aztan szerintem kezdi megtanulni a hangunkat, mert ma már a zasszonypajtás ha mondja neki: Helló Google, please retró rádió Budapest, akkor is megindul a TuneIn-ról nóta.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#222) fPApi válasza vegyszer (#221) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, működik!

(#223) fPApi


fPApi
őstag

A Google Home nem éri el a telefonom. Ha megkérem pl., hogy csörgesse meg, akkor mondja, hogy OK, csörgeti, de nem történik semmi. Gondolom valamilyen engedély(eke)t kellene megadnom, de nem tudok rájönni, hogy melyiket. Tudja ezt valaki?

(#224) vegyszer válasza fPApi (#223) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez nem csak a duo-n keresztüli hívást jelent?

Én hívtam fel telóról vele a mini-t de felvenni nem sikerült. De kicsöngött...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#225) fPApi válasza vegyszer (#224) üzenetére


fPApi
őstag

Nem, a Home nem tudja elérni a telefont: nem tudja megcsörgetni, nem tudja a beállításokat változtani (pl. BT-t kikapcsolni), szóval semmit, miközben a parancs kiadásakor azt modnja, hogy csinálja.

(#226) guczy


guczy
csendes tag

Esetleg valakit érdekel: vettem Woox IR remote-ot és villanykörtéket. Beállítás mind elsőre mind utóbbiakra kb 2 perc alatt megvolt, Google Homeba is gond nélkül bevette őket. A villanykörte teljesen jól megy Home-al. Az IR Remote-hoz a klímát és a tv-t kapcsoltam, ezeket is átveszi a Home, viszont sajnos csak a ki-be kapcsolás részét. Tehát az megy, hogy "Ok Google, turn on/off the TV" viszont az nem, hogy "Turn to channel 69". Remélem a jövőben ezt javítják, mert amúgy elégedett vagyok.

(#227) kátú válasza guczy (#226) üzenetére


kátú
őstag

Szia!
Az IR Remote hangerőt tud állítani a tvn? Ha nem az se baj, csak érdekel, de fogok venni. Eddig nem is tudtam, hogy ilyen kütyü is van, viszont nagyon szimpatikus a bekapcsolás funkció

It still works!

(#228) Skynet258 válasza kátú (#227) üzenetére


Skynet258
veterán

Szerintem kéne hangerőt és csatornát is állítania, elég gyér lenne ha nem... Meg az oldaluk szerint is tudja. Veszek én is próbáljuk ki :K

https://geekpulse.hu

(#229) Skynet258 válasza Skynet258 (#228) üzenetére


Skynet258
veterán

Na megrendelve, szombaton lesz nálam... ;)

https://geekpulse.hu

(#230) kátú válasza Skynet258 (#229) üzenetére


kátú
őstag

Várom a tapasztalatokat :C

It still works!

(#231) Bakus válasza kátú (#230) üzenetére


Bakus
tag

Nekem Harmony Hub van a Home mellett viszi a hangerőt és a lejátszás/szünet/megállítás parancsokat is, de csatorna váltás csak az USA-ban és Kanadában működik az ottani rendszerrel, lehet nálad is hasonló probléma van.

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#232) Suineg válasza guczy (#226) üzenetére


Suineg
senior tag

Azért nem megy a TV-n csak a ki és bekapcsolás, mert TV-nél a Google csak a Chromecast-ot támogatja. Sajnos ez nem is lesz most másképp. Például egyébként kipróbálhatjátok alexa-val pl. telefonon keresztül, azzal például müködik a hangutasítás (hangerő, csatorna)
Ezekkel a távirányítókkal azt lehet tenni, hogy IFTTT-n keresztül fel kell programozni egyedi hangparancsokat és a távirányítón megadott gombnyomás sorozatokat ezekhez hozzá tudod rendelni.
Itt egy videóban bekapcsolom hangparancssal a youtube csatornát a TV-n.

Kieg. A klímának viszont működnie kellene (hőmérséklet, vagy más funkciók állítása), keressgélni kell a gyártó tipusai közt esetleg.

(#233) Madoc válasza Suineg (#232) üzenetére


Madoc
veterán

Nekem broadlink rm pro+al megy a hangerő, csatorna számbemondásra váltás. 10 éves samu tévémen.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#234) Suineg válasza Madoc (#233) üzenetére


Suineg
senior tag

Hmmm ez érdekes. Goggle melyik eszköze van? Nincs véletlen egy xbox kiegészítő is telepítve? Ha van, akkor nem lehet, hogy az vezérli?

(#235) Madoc válasza Suineg (#234) üzenetére


Madoc
veterán

Home mini. Xboxhoz semmi köze, az nem tud csatornát váltani.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#236) Suineg válasza Madoc (#235) üzenetére


Suineg
senior tag

Igazad van, most próbáltam, egy frissítés kelett a távirányítóm alkalmazásának (Smart Life app, kinai távkapcs.).
10 egységet emelt Nest Minivel a hangerőn egy 'volume up' paranccsal. Neked is 10 egység megy fel vagy le?

(#237) Suineg válasza Suineg (#232) üzenetére


Suineg
senior tag

Ezt a hozzászólásomat annyiban módosítanám, hogy a Smart Life app (ezzel megy a távkapcsolóm) frissítés után a hangerőállítás müködik Google Nest Minivel. 10 egységet emel egy 'volume up' parancsra. De a csatornaváltásnál Chromecast-ra hivatkozik a Google.

[ Szerkesztve ]

(#238) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok

Az IKEA FLOALT LED-es világító panel integrálható esetleg a Google Home alá?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#239) Skynet258 válasza vegyszer (#238) üzenetére


Skynet258
veterán

Ez alapján igen... Bár nem tudom mennyivel vittelek előbbre, gondolom netes keresést te is csináltál, az ott lévő infók alapján működnie kéne.

Más: megjött a Woox IR remote, ma már nem hiszem, hogy nekiállok, de holnap ha lesz időm ránézek mit is tud. :)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#240) gyg82


gyg82
csendes tag

Sziasztok!
Úgy láttam, hogy a HomeGraph APIban már szerepel temperature és humidity sensor támogatás.
Szerintetek mi kell ahhoz, hogy ez működjön?
Az integrációt beállítottam, tudom a lámpákat, kapcsolókat kapcsolgatni, de a szenzoroknál a Google Home appban csak a beállítási lehetőség van, nem jelenik meg a mért érték.
A Home Assistant nem küldi át megfelelően vagy a Home app még nem támogatja? Esetleg kellene valamit állítanom?

(#241) guczy válasza kátú (#227) üzenetére


guczy
csendes tag

Szia, maga az app tud mindent amit a tv, mert a telón megjelenik az exact távirányító, viszont haogy mondták hangparanccsal csak a ki-be kapcs működik. Viszont a telefon főképernyőjére lehet gombokat hozzárendelni a távirányító egyes gombjaihoz, az elég hasznos. És ahogy más is mondta a klímán hőmérsékletet lehet állítani hangparanccsal.

(#242) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Mi Home alá vettem fel egy új eszközt (Mi Bedside Lamp 2), ami Google Home alól is vezérelhető.
Érdekes módon a. Mi ökoszisztémájában tökéletesen működött, de a Google alól nem.

A Google Home alatt le kellett választani a Mi acc társítását, és újra hozzá adni. Érdekes módon így már tökéletesen ment minden.

Más esetleg más eszközzel tapasztalt ilyet?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#243) guczy


guczy
csendes tag

Ezek a Woox villanykörték csak wifi-sek, de nincs zigbee támogatásuk. Jól sejtem, hogy így ezeket nem is lehet gatewayhez kötni? Azért kérdezem, mert egyfelől - bár ez alapjában véve előnynek tűnik - külön-külön csatlakoznak a wi-fihez, ami sok lámpánál problémás, másfelől fizikai kapcsolót is szeretnék, amire nem találok megoldást gateway nélkül.

TL,DR: Hogyan lehetne fizikai kapcsolót csatlakoztatni a woox villanykörtékhez?

(#244) joocek


joocek
aktív tag

Sziasztok!
bocsi elröre is!!! De a nyelvtudásom elég hiányos!!!! Fonetikus az is!
A spotify en tudom kapcsolni a saját fiókomra!
Más zene lejátszót nem tudok használni.
Telefonom telefonálásra nem tudom be álltani!
Tudna valaki egy jo linket amin le van írva egykét tipp! egy csokorba szedve !
Előre is köszönöm!

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#245) vegyszer válasza joocek (#244) üzenetére


vegyszer
addikt

Egy angol leírás: How to set up Spotify on Google Home and control it by voice
Videón kb ugyanez: How to Connect Spotify to Google Home Mini

Vagy nem erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#246) joocek válasza vegyszer (#245) üzenetére


joocek
aktív tag

pill megnézem.
De előre is köszönöm....

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#247) Suineg válasza Skynet258 (#239) üzenetére


Suineg
senior tag

Szeretettel várom a Woox IR remote tesztet.

(#248) Skynet258 válasza Suineg (#247) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát megmondom őszintén sokat nem foglalkoztam még vele, de így első blikkre a te #232-es hsz-ed lefedi a lehetőségeket. IFTTT-vel ki lehet bővíteni az opciókat de abba is kell némi időt beleölni így...
Ami engem személy szerint marhára dühít, hogy az LG tévém elvileg tudna mindent kezelni hangparanccsal külső kütyü nélkül, csak a Google asszisztensnek adott hangparancsokkal. De azt elfelejtik közölni, hogy ez a világ 95%-ában nem működőképes funkció mert nem engedélyezték. :(((
Ezzel együtt marad ez a Woox IR cucc mert alapvetően légkondira pl. jó lesz (azt hiba nélkül megoldja) meg nem akkora összeg, hogy kedvem legyen visszavinni. De ez a korlátozás is jó nagy hülyeség, hogy a tévére csak a ki/bekapcs működik. Az eszköz tudja a többit is, végtére is csak IR parancsot küld, a szoftver tudja mert a szoftverben megjelenő táv minden parancsot kezel... szóval elég barom módon van kitalálva, hogy a technika tudja, de valamelyik szoftver le van fogva mert miért ne. :U

https://geekpulse.hu

(#249) Skynet258 válasza Skynet258 (#248) üzenetére


Skynet258
veterán

Most nézegettem a Smart Life-ot (ezzel használom nem a Woox progival mert ebben van más is amit kezelek) és a Smart ---> Tap to run alá fel tudom vinni, hogy hajtson végre egy parancsot a távirányítón, megadtam, hogy channel 16 egy adott csatorna. Utána a Google-nek mondva, hogy Change to channel 16 és átkapcsol. Szóval ez mehet a programból magából is, csak fel kell programozni a dolgokat de végülis működik. A hangerő nem mert ha csak simán azt mondom vegye fel a hangerőt akkor a saját hangerejét viszi fel, ha mondom, hogy a tv hangerejét vegye fel akkor meg a szokásos nincs Chromecast eszköz a közelben... szöveg jön.
Szóval meg lehet oldani ezt azt, de némi bűvészkedést igényel.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#250) joocek válasza Skynet258 (#249) üzenetére


joocek
aktív tag

Csak kérdés! Ha más parancshoz adod a táv kombináció?
nem ved fel a hangot hanem kapcsolj a 1000re csatornára?

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.