Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest

Hozzászólások

(#451) kátú válasza coro (#450) üzenetére


kátú
őstag

Nekem még semmilyen módon nem sikerült kicsikarnom belőle egyetlen egy magyar muzsikát sem :DDD

It still works!

(#452) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok, van valakinek elképzelés hogy miért nem tudom állítani az érzékenységet a beszédfelismerés nél? Norvégul használom de ezzel a nyelvvel ki van békülve egyelőre, szóval nem értem hogy mi baja van vele. Szürke az a menüpont.

(#453) szpeti40 válasza Timer (#448) üzenetére


szpeti40
addikt

Én Yeelight RGBW ízzót nem tudok hanggal sehogy sem éjszakai módba rakni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#454) Timer válasza szpeti40 (#453) üzenetére


Timer
veterán

Hogyőőőmibe? :) Nálam az éjszakai mód az a "turn off the lights", vagy a "decrease lights to / by X %". Lehet, hogy nem elegáns, de megérti.

(#455) nagyi2k


nagyi2k
tag

Sziasztok.
Érzékelők - ajtó nyitás, hőmérséklet- beszerzésén gondolkodom. Jól sejtem, hogy a különböző márkák között nincs átjárás? Az adott márka hubja nem fogja kezelni a másik eszközét. Pl. Sonoff és Blitzwolf.
Ezeken kívül tudtok ajánlani más márkát?
Üdv nagyi2k

(#456) szpeti40 válasza Timer (#454) üzenetére


szpeti40
addikt

A yeelight appban van night mode, azt szeretném valahogy szóval kicsikarni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#457) MrAlex válasza szpeti40 (#456) üzenetére


MrAlex
tag

Nekem a "Set the [LÁMPA NEVE ] to night mode" paranccsal majdnem teljesen olyan fényerővel világít, mint a night mod. Próbáld ki, hátha első körben ez is megfelel.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#458) Neck


Neck
veterán

Sziasztok, adott egy "okosotthon-kezdemény", ami egy (a kisbabánkat éber szemmel figyelő) Google Nest Cam, egy Google Home Hub-ból, valamint egy Chromecast TV-ből áll. :D

Ezt szeretnénk néhány smart konnektorral bővíteni, természetesen megtartva a Google Assistant vezérelhetőséget. Elhűlve tapasztalom, hogy minden "okoskonnektor" csak a saját appjával hajlandó működni, a gyártója kínai szerverére csatlakozik, és azon keresztül működik.
Ez számomra két dolog miatt no-go, mégpedig egyrészt már így is megosztom az adataimat a Google-el, de még 1 kínai cég már nem fér bele; másrészt meg ha az adott kínai dzsunka cég lehúzza a rolót, van egy csecse smart plug-om, amit csak manuálisan lehet ki-be kapcsolni.

Kérdéseim a következők:

1: Létezik olyan smart plug szett, ami (a kamerához hasonlóan) Wifi-vel rögtön a Google Home (vagy Nest) rendszeremhez csatlakozik, ezekben az alkalmazásokban látszik, azzal vezérelhető, és nem kell hozzá harmadik fél?

2.a: Ha nincs ilyen, akkor mi kell ahhoz, hogy kiépítsek egy ilyen rendszert? Kell egy hub, vagy bridge, amit összekötök a Google Home-mal, és az fogja nekem lakáson belül (harmadik fél szervere nélkül) vezérelni az okoskonnektoraimat?

2.b: Ha ez az útja-módja, mit vegyek ehhez?
Van valami dedikált hub/bridge, ami tök jó erre? Vagy vegyek egy okoslámpa szettet, és használjam annak a bridge-ét? (Később amúgyis akarunk okosizzós cuccokat is)

2.c: Ebben az esetben milyen okoskonnektor van erre, ami az adott hub/bridge-hez csatlakozik?

Előre is köszi, ha van erre tippje valakinek.
Ha pedig rossz topicba írtam, és van ennek másik fóruma, akkor irányítsatok át légyszi :B

Köszi :R
Neck

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#459) z67 válasza Neck (#458) üzenetére


z67
őstag

Én TP-Link P100-at használok. Közvetlenül kapcsolódik barmilyen routerre. Saját alkalmazása elég profi és összeköthető a Google-lal.

(#460) Neck válasza z67 (#459) üzenetére


Neck
veterán

Köszönöm a tippet. Megnéztem, de igazából ő is a "harmadik fél" kategóriába esik az app miatt, app nélkül úgy látom nem üzemel.
Szerintem elmegyek abba az irányba, hogy veszek egy Philips Hue vagy Ikea TRÅDFRI bridge-et, és Zigbee-vel kapcsolgatom az izzókat, az a legbiztonságosabb módja.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#461) z67 válasza Neck (#460) üzenetére


z67
őstag

Nekem Hue Bridge van. Azt hittem kapcsolható konnektor kell. De a Hue-t sem próbáltam alkalmazás nélkül összekötni a Google-lal.

Illetve parositottam két Tradfri kapcsolót Hue izzoval, iszomyat macaras a zigbee.

[ Szerkesztve ]

(#462) Zsolti8508 válasza Neck (#458) üzenetére


Zsolti8508
újonc

Szia

Én a Tp-Link cuccait használom. A TAPO családot.
Okos konnektorra egyenlőre nincs szükség, de az izzók, kamerák tökéletesen használhatók. Google Nest látja, kezeli, vezérli. TAPO app egyszerű átlátható, Google Ass. könnyen párosítható.

(#463) OmniaI900


OmniaI900
tag

Sziasztok Lett már valami alternatíva, a kaputelefonra ? A Gyári nagyon drága Szerintem 150 ezret nemigen ér meg..

(#464) Kroni1 válasza OmniaI900 (#463) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez talán engem is érdekelne..

Más: Elegem lett a Paradox riasztó rendszerből, vettem hozzá IP modult, ami nem linkelhető a google home rendszerbe, nagyon fapados az app, sok késéssel jelzi push értesítésben, hogyha riasztás van, de mégnagyobb bajom vele, hogy ehhez a nem túl profi netes apphoz még elő is kell fizetni, évi közel 5000Ft-ért, amit rohadtul soknak érzek.. Persze ha lenne több paradox kamerám meg mittudomén lehet megéri..
Elkezdtem gondolkodni, hogy előbb utóbb az egészet kidobom a francba és ha lesz pénzem egy valami másik rendszert csinálnék. Van aki google-el összepárosítható riasztórendszert használ?

(#465) Kroni1 válasza Zsolti8508 (#462) üzenetére


Kroni1
veterán

Azt nem tudod véletlenül, hogy a kamerák csak a bennük lévő SD kártyára képesek menteni, vagy esetleg beállítható, hogy moondjuk hálózaton keresztül FTP-n másoljon az otthoni szervergépemre?!?!

(#466) z67 válasza Kroni1 (#465) üzenetére


z67
őstag

Nekem hozzá vannak adva a synology nas-hoz a tapo kamerák, mondjuk helyi hálózaton. a mozgatás nem működik.

(#467) Kroni1 válasza z67 (#466) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! Igen, a Syno-hoz hozzá lehet, de nekem csak egy Win10-es szerverem van, és egy wd nas-om, abban nem tudok ilyen funkcióról.. Ha jól tudom a Hikvision kamerák tudják az ftp mentést, ezért valami hasonlót keresek, amúgy árban ezek a tapo cuccok elég szimpatikusak.

(#468) szpeti40 válasza MrAlex (#457) üzenetére


szpeti40
addikt

Próbáltam már, de azt mondta ezt nem érti :F
Pedig minden szinre tudom jobbra balra állítani fényerőt is hőmérsékletet is.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#469) Timer válasza MrAlex (#457) üzenetére


Timer
veterán

Érdekes, kipróbáltam, és nekem is azt mondja, hogy a lámpáim nincsenek az apphoz rendelve, ezért nem megy a végrehajtás. Persze ez nem lehet, mert amúgy switch on / off simán megy.

(#470) MrAlex válasza Timer (#469) üzenetére


MrAlex
tag

Lehet hogy nekem azért működik, mert az egész rendszer Home Assistant alatt fut. Ettől függetlenül működnie kéne szerintem nektek is.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#471) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!
Az elmúlt 1 évben, bevásároltam.. ;] google home,hub,2mini, 4db sonoff okos kapcsoló,sok-sok hálozati csati, vtac smart lámpák, okos led vezérlő.
Szeretnék venni egy Wifi hubot hozzá, mert most jelenleg egy külön routeren van az összes, de kezd zavaros lenni a dolog. :W
Használ valaki valamilyen hubot? Melyik ajánlanátok? Minden megoldást meghallgatok. :D
Köszi előre is.

(#472) Zsolti8508 válasza Kroni1 (#465) üzenetére


Zsolti8508
újonc

Szia

csak a bennük lévő SD kártyára képesek menteni.

Nekem 2 db c310 küldtéri és 2 db c200 beltéri mozgatható + 2 db smart bulb L510 van.
Tökéletesen működnek. TAPO app egyszerűten gyorsan kezeli + Google assitant hangvezérelhetőek.

[ Szerkesztve ]

(#473) Kroni1 válasza Zsolti8508 (#472) üzenetére


Kroni1
veterán

:R

(#474) Zsolti8508


Zsolti8508
újonc

Olyan kérdésem lenne. Adott egy Google Home nest mini. Egy Philips nem okos tv egy Google Chrome cast 3-al "okosítva". A Nest hangvezérléssel kezeli, youtube, spotify, tükrözés minden megy. Bekapcs, kikapcs hangvezérléssel.
De ugye mivel gyárilag nem okos, a TV részét nem tudom hangvezérelni (source bemenet választás, tv hangerő , csatornaváltás stb).
Egy gyárilag smart / androidos TV-n ez megy hangutasítással? Vagy Google home nestről átlőtt youtubról pl tv bemenet nézésre és fordítva váltás? Vagy ha kérem a nestet hogy mutasson pl valami címet a térképen, most hivatkozik hogy nincs amin megjelenítse (mert buta Tv "okosítva" nem kezeli) -> de a smart/android TV behozná?
Ezer köszönet :R

(#475) Maximusz válasza Suineg (#232) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Kedves Suineg!

láttam a google home-os csoportban, hogy neked sikerült az LG tévédet beállítani a google home alkalmazáshoz? - már 3 hete szendedek itthon, de nem megy. Átállítottam a régiót, a TV nyelvezetét UK angolra, de így sem megy ...- szeretnélek megkérni, hogy meséld el nekem, TE hogyan csináltad? - a TV-m LG 55UN8100 - előre is köszönöm!

(#476) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok

Most ismerkedek a rendszerrel. Eddig van 2 okos izzó (Tapo), egy gh mini, meg egy nest audio.

Próbáltam a xiaomi mi tv box-ot, de nem tudtam normálisan felsetupolni. Nem ment a hangvezérlés, stb. El is adtam. Sztem veszek egy chromecastot. Gondolom azzal sokkal egyszerűbb az élet. Tv is okos valamennyire. Inkább a hangvezérlés miatt akarom.

Más: Nektek mik a kedvenc featureötök, kiegészítőitek, parancsaitok? Hogy állítotok be rutinokat?
:R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#477) Kroni1 válasza VIBO (#476) üzenetére


Kroni1
veterán

Sajnos a Google Assist csak angolul tud, és ugy is eléggé sokszor félreérti amit mondok. A chromecast is ugyanaz lesz mint a Mi Box, ugyanúgy azt is angolra kell állítani, hogy tudja kezelni a hangutasításaidat. Nekem amugy mi Box-on és tévén is megy, nincs vele komoly gond, de nem sokat használom. Filmezés közben a google home nehezen hallja meg ha mondanék valamit, a távirányító Assistant gombját megnyomva már jobb a helyzet, de ha már ott a távirányító akkor gyorsabb azon megcsinálni amit kell mint egyezkedni a google-el hogy aztán vagy megcsinálja amit kell vagy nem..

(#478) joocek válasza Maximusz (#475) üzenetére


joocek
aktív tag

Én az az infót kaptam egy LG paramétertől. A helymeghatározást ki kel kapcsolni mindenkép...

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#479) szpeti40 válasza VIBO (#476) üzenetére


szpeti40
addikt

Én a mi box-ért (ha mi box s), adtam volna egy chromecast 3-at. :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#480) Kroni1 válasza szpeti40 (#479) üzenetére


Kroni1
veterán

Ami azt illeti én meg inkább körbejártam volna jobban a témát az eladás előtt, a mi box széleskörűbben használható eszköz mint egy chromecast.

(#481) szpeti40 válasza Kroni1 (#480) üzenetére


szpeti40
addikt

hát én tudom, nekem van itthon mindkettő, a chromecast a polcon pihen, várja, hogy felrakjam eladni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#482) modd3r


modd3r
őstag

Sziasztok. Vettem egy Google home mini-t, ami működik, de elég gyakran ujraindul a szerkezet. Sima 2.4 GHz-es Wifire van csatlakoztatazva. Gyári visszaallitas már volt. Mi lehet a gond?

(#483) vegyszer válasza modd3r (#482) üzenetére


vegyszer
addikt

Miben látod, hogy újraindul? Welcome hangban?
Nekem május óta van, egyszer se bootolt be magától.

De a Telekom net elég darabos... TuneIn-en szakad a lejátszás gyakran

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#484) modd3r válasza vegyszer (#483) üzenetére


modd3r
őstag

A zene magszakad, majd kis idővel később welcome sound.

(#485) OmniaI900 válasza modd3r (#484) üzenetére


OmniaI900
tag

A trafoja biztosan jol erintkezik a konnektorba? Nalam volt egy kis erintkezesi zavar az atalakito nem volt tökéletes, akkor csinált ilyet!!!

(#486) modd3r válasza OmniaI900 (#485) üzenetére


modd3r
őstag

Kiprobalom másik zsinórral és fejjel, köszi a választ!

(#487) Dawe24


Dawe24
tag

Sziasztok. Tegnap új routert állítottam be, de az okos eszközök közül egyedül a Nest mini, ami nem akar csatlakozni.. Látja a Google home, párosítás után a wifi csatlakozás után dobja az üzenetet, hogy nem sikerült kommunikálni a Nest minivel. Másik teloval is próbáltam, 2,4 és 5 Ghz-n is. Hogyan lehetne resetelni a kütyüt?

(#488) joocek válasza kenand (#94) üzenetére


joocek
aktív tag

Dawe24: a router intelligens csatlakozás módban van kapcsold ki a párosítás idejére.

[ Szerkesztve ]

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#489) Dawe24


Dawe24
tag

Sikerült!
Resetelni kellett. Mikrofon kikapcs a Nest mini eszközön, majd közepét addig nyomni, míg nem pittyeg, ekkor reseteli magát a drága Google Nest.
Ezután simán sikerült párosítani is!
A routeren nem állítottam semmit, elég volt a kütyüt resetelni.
Mindenesetre köszi a tippet Joocek!

(#490) Zsolti8508


Zsolti8508
újonc

Sziasztok,

használ valaki woox R4294 IR remote controlt google home alatt hangutasítással? Lenne pár kérdésem. köszönöm

(#491) Tomy27


Tomy27
tag

Üdv!
Az érdekelne, hogy az normális dolog hogy a Home applikáción belül alap esetben nem elérhető pl a Rutinok rész, meg a zene beállításnál se a YouTube Music, sem a Spotify?
De ha átállítom pl English - US nyelvre a telefont, akkor megjelenik minden.Próbáltam
úgy is hogy angolra átállítva telepítettem fel a Home App- ot, jó is volt minden, de
amint átállítottam a telefon nyelvet magyarra, az említett opciók megint eltűnnek.
Egyébként Nest Mini- t használnék, Xiaomi A2 Lite telefonnal, Android 10- el.
Van erre megoldás egyáltalán, vagy felejtős? :W

"Ha mások hülyesége miatt idegeskedsz, magadon állsz bosszút!"

(#492) z67 válasza Tomy27 (#491) üzenetére


z67
őstag

Igen sajnos, és a megoldást le is írtad.

(#493) Tomy27 válasza z67 (#492) üzenetére


Tomy27
tag

Értem, hát annyira nem vágom az angolt, hogy a fő telefon nyelve angol legyen.
De lehet a Tablet- et át állítom angolra, és akkor arra teszem fel a Google Home- t.
Egyébként sima ingyenes regisztrált fiókkal tud zenét játszani akár a Spotify vagy
YouTube Music- ról?

"Ha mások hülyesége miatt idegeskedsz, magadon állsz bosszút!"

(#494) Timer válasza Tomy27 (#491) üzenetére


Timer
veterán

Viszont ha beállítod egyszer, akkor a nyelv váltása után is úgy marad.

(#495) z67 válasza Timer (#494) üzenetére


z67
őstag

A rutin megmarad, de a telefonról eltűnik. Igen nehéz hozzáférni, a keresőbe kell beírni hogy routines, vagy routines settings. Rohadt bosszantó ez a tetű gugli, ki nem szolgálnak, minden tekintetben másodrendűként kezelik Magyarországot. De ha egyszer jót nem tudnak tenni, akkor rosszat miért tesznek vajon. A Pay-jel is csak a szívás volt eleinte.

(#496) z67 válasza Tomy27 (#493) üzenetére


z67
őstag

Én átállítottam az angol felületen youtube-ra, utána úgy is maradt.

(#497) beers


beers
addikt

Sziasztok!
Van akinek sikerült Google Home alá betenni a Tuya Smart vagy a Smart Life fiókot? :R

M&N

(#498) MrAlex válasza beers (#497) üzenetére


MrAlex
tag

Szia! Igen, működnie kell. Hol akadtál el a folyamatban?

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#499) beers válasza MrAlex (#498) üzenetére


beers
addikt

Régió hibára panaszkodott, de most nagy nehezen sikerült a Smart Life..... :R

Valaki használ GIRIER 3-as, nulla nélküli kapcsolót?
Csak ez a kondi ennyire szar, vagy másnál is cicereg kissé?

M&N

(#500) kátú


kátú
őstag

Valaki tudja, hogyan tudok lámpa csoportot létre hozni adott szóban belül?

It still works!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Google Home/Nest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.