Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28601) Cs1csó válasza csako (#28599) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos Pierre75-nek abban, hogy ha a Windows 10-ben aktiválva van a sötét téma akkor a Firefox is automatikusan átáll sötét témára és nem lehet visszaállítani, nekem nem tetszik a Firefox sötét témája a Windwos 10 sötét témája még okés lenne de így nem tudom használni.

FF-nál nem, hiába volt beállítva a gyári világos téma, ha a win10 sötét, az FF is azt használ.

Pontosan ez történik, logikátlan, miért ne lehetne alapértelmezett témát használni az FF-ben miközben a Windows-ban más téma van. :F

[ Szerkesztve ]

(#28602) csako válasza Cs1csó (#28601) üzenetére


csako
veterán

Felraktam egy portable Firefox 67-et.
1809-es Windows 10 sötétre állítva, Firefox átáll automatikusan. Ezután odamentem, hogy Testreszabás, kiválasztottam kifejezetten a világos témát, amit gyárilag is tartalmaz, és a Firefox világos lett, a Windows maradt sötét.
Nem tudom nálatok mi a hiba, de szerintem fejezzük be az offot a Chrome topikban erről.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#28603) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Be lehet állítani valahogy, hogy ha chromeban nyitok egy új lapot, akkor a címsorban villogjon a kurzor, és oda tudjak írni? Mert most bejön a google oldal és a lap közepén lévő keresősávba gépel alapból, viszont így nem jelennek meg a korábban megnyitott oldalak ajánlásként. (1 hete telepítettem újra a gépet, de anno mintha úgy lett volna, hogy új lap megnyitása után egyből a címsorba gépelhettem.)

(#28604) degec


degec
senior tag

Tisztelet !

Hogyan, és hol lehet kitörölni a Chrome által megjegyzett user/pass ablakokba beírt júzer/passokat :D , van ahol csak a juzer nevet jegyezte meg pass-t nem..pl fészbuknál nem kértem, hogy bármit is megjegyezzen mégis beírja magától a felhasználónevet, pass-t nem..ahol ezt tárolja a jelszavaknál ott semmi sincs megjegyezve ergo semmit sem tudok kitörölni..

Köszönöm !!! :R

(#28605) Lauda válasza degec (#28604) üzenetére


Lauda
félisten

Beállítások, adatvédelem biztonság.

(#28606) degec válasza Lauda (#28605) üzenetére


degec
senior tag

:C :Y :R :R gondolom a böngi adatok törlésénél mondod, az automatikus ürlapkitöltési adatokat.. :D mert így okés ! köszöntem !

(#28607) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

hogyan tudok legegyszerubben szuloi felugyelet-et beallitani? szeretnek listazni x honlapot, amit ne nyisson meg a bongeszo semmikepp.

koszi! :R

hábm bábm

(#28608) nhpeti


nhpeti
tag

Miért jegyez meg mostanában minden egyes félreütést a címsorban a Chrome? Csak a napokban tűnt fel, hogy minden egyes google keresést, weboldal cím félreütést megjegyez és utána folyamatosan azt dobálja fel az automatikus kiegészítés ha valami weboldalcímet akarok beírni. Nem győzöm ezeket shift+delete-vel törölgetni.

Másnál is előfordult ez? Van valami megoldás erre?

(#28609) Viktor77 válasza nhpeti (#28608) üzenetére


Viktor77
titán

Ezt írtam fentebb. Baromi idegesítő.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#28611) SP4C3 válasza vans? (#28607) üzenetére


SP4C3
veterán

Google: Hostsfile

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#28612) -secret- válasza Cs1csó (#28368) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

AdGuard-ot feltettem. Úgy néz ki az AdBlock volt a hibás.

(#28613) -secret- válasza -secret- (#28612) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

S nem... hát akkor újrarakom...

(#28614) junior11


junior11
veterán

Szigorít a Chrome kiegészítők adatkezelési feltételein a Google

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28615) kjani18


kjani18
őstag

Hali!
A google kereső oldal és a google térkép is megváltozott. Olyan 2 -es, olvashatatlan a betűméret, minden egész kicsi lett. Mi lehet az oka?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#28616) -secret- válasza kjani18 (#28615) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ctrl + görgő. Vissza vagy kicsinyítve. Ott a böngésző sáv végén a mínuszos nagyító.

(#28617) kjani18 válasza -secret- (#28616) üzenetére


kjani18
őstag

Köszi!!!

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#28618) margithid


margithid
veterán

Az igaz, hogy a chrome-on tiltani fogják a reklám blokkolókat, mint például az ublock origin?
Ez mikortól fog bekövetkezni?

(#28619) kali válasza margithid (#28618) üzenetére


kali
legenda

Van szó ilyesmiről: [link]

(#28620) KubanitoS válasza margithid (#28618) üzenetére


KubanitoS
veterán

Kíváncsi leszek én erre a marha nagy tiltásra. Az ilyen lépésekkel jellemzően az ellenkező hatást tudják elérni.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#28621) mnnorbi


mnnorbi
tag

Amit nem értem miért változtattak meg hogy nem lehet az oldalakat egyenként lenémítani.

(#28622) junior11 válasza mnnorbi (#28621) üzenetére


junior11
veterán

Azt az oldalt, amelyiket le szeretnéd némítani, fent jobb egér és ott van rá a lehetőség. Amúgy FF, Opera és az új Edge alatt is csak egy kattintással a hang ikonra ez is megoldható, átvehetné a Chrome, nem nagy dolog...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28623) ToBeY


ToBeY
nagyúr

hello

Ki lehet kapcsolni valahogy,hogy a tálca fölött ne írja ki betöltött oldal adait a chrome?

[ Szerkesztve ]

(#28624) Kelvin válasza KubanitoS (#28620) üzenetére


Kelvin
őstag

Majd az új Chromium-based Edge átveszi a helyét :D

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#28625) margithid válasza Kelvin (#28624) üzenetére


margithid
veterán

Nem bánnám!
Chrome meg fogja szívni ha tényleg nem lehet reklámokat blokkolni, Firefox meg opera fog előnyt kovácsolni ebből, no meg ha rácsap Microsoft.

(#28626) Lauda válasza Lauda (#28579) üzenetére


Lauda
félisten

Verzió: 75.0.3770.80 (Hivatalos verzió) (64 bites)

[link]

(#28627) Akelaus válasza KubanitoS (#28620) üzenetére


Akelaus
senior tag

Utolsó infó erről ez. Oké Hvg, szóval lehet úgy kezelni a hírt, de ott a forrás.

(#28628) Toth_Jani válasza Akelaus (#28627) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nem tudom menyire fogják erőltetni hiszen ott a Youtube, androidra ott is van olyan alkalmazás ami kihagyja a reklámokat, és kikapcsolt kijelzővel is lehet zenét hallgatni.
És ez is fizetős opció volna, amit ha leállítanak akkor lehet többen fizetnének a hivatalos PRO opcióért.

[ Szerkesztve ]

(#28629) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

Február körül írtam ide azzal, hogy a Chrome rövid időn belül felpörgeti az egyik HDD-t. Most vettem új SSD-t tiszta telepítés minden. Itt is csinálja. Találtam egy process monitor nevű programot amivel sikerült megállapítani, hogy az előző windowsomban valamiért a solidworks fájljait "olvasgatta", most az még nincs felrakva és itt a steam mappával csinálja ezt. Nem tudom miért csinálja FF sosem csinál/t ilyet. Szerintem lassan búcsút veszek, mert ezt meguntam. Régen biztos nem csinálta, hogy mikortól kezdte el az passz. Azért írok csak ide, hogy ezek tudatában hátha van valakinek ötlete.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#28630) Cs1csó válasza Simi37 (#28629) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyenről még nem is hallottam. :F

(#28631) Toth_Jani válasza Simi37 (#28629) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Márpedig az kizárt hogy az SSD meghajtót felpörgeti. :D
Persze lehet hogy nálad valamiért azt is használja, például valami letöltés van folyamatban, vagy kevés a memória és sz SSD-re dolgozik.
De az is lehet hogy azért pörgeti fel a Chrome, mert a gép érzékeli hogy alacsony a terhelés és elkezd valami lemezkarbantartást.
Nálam is 3 HDD van a gépben torrenthez de nem a Chrome pörgeti őket.

[ Szerkesztve ]

(#28632) Simi37 válasza Toth_Jani (#28631) üzenetére


Simi37
őstag

SSD-re volt rakva ezzel néztem, hogy a chrome volt (,illetve enélkül is tapasztaltam) . Nálam 2 HDD van és csak az egyiket pörgette de mindig ugyanazt. De csak chrome inditáskor/ böngészéskor. Nem töltöttem le belőle semmit sem. Üresjáratban semmi sem pörgette a chrome sem csak futáskor. De mindegy megoldottam másik másodlagos böngészővel.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#28633) Cs1csó válasza Simi37 (#28632) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam SSD-n a rendszer és alap beállításokkal azon a Chrome és nem pörgeti fel a HDD-t - konkrétan most alszik a HDD és ekkor indítottam a Chrome-ot -

Nyakatekert logika de: lehet nem a Chrome hanem annak a programnak kell a Chrome és ha elindul egyből kapcsolódik hozzá.

(#28634) No.01


No.01
őstag

Sziasztok

Lehet kicsit OFF topic, de Google es kicsit chrome is.
Kulfoldi kiruccanasaim alatt sokszor jol jott volna egy kis "telefonos segitseg"
Az egyik kollegam javasolta a Maps-on belul a kuldes telefonra opciot. Ami jo is lenne, de sajnos az utobbi 5 evben volt vagy 20 telefonom ami mind megjelenik a listaban, holott ha a Playbe lepek be akkor csak 1-et latok es mindezek tetejeben jelenleg nem is rendelkezem androidos telefonnal.

Mikent tudnam a regi mar reges reg nem hasznalt telefonjaimat kitorolni a febe mert igy nagyon zavar foleg, h az iphone-t csak iphonekent jeleniti meg es abbol is volt 4.

Barmilyen tippnek, trukknek, tanacsnak orulnek.

Elore is koszonom!

(#28635) Cs1csó válasza No.01 (#28634) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha be vagy lépve a Google fiókkal és rámész a Google.hu-ra akkor a jobb oldalt lesz a profilképed és 6 apró kocka ikon arra kattints - és ott válaszd ki a Google fiókot, ekkor bejön egy oldal és ott tudsz variálni, gondolom tudsz törölni korábbi eszközöket stb. zongorázd végig a beállításokat.

Konkrétan ez a cím: https://myaccount.google.com

[ Szerkesztve ]

(#28636) Gyick


Gyick
őstag

Hali!

Chrome-ban a fent lévő megnyitott ablakok füleinek a méretét lehet valahogy növelni?

(#28637) junior11 válasza Gyick (#28636) üzenetére


junior11
veterán

Tudtommal nem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28638) pohár


pohár
félisten

srácok, ez valami új feature/bug a Chrome-ban, hogy Twitch/YT párosnál sokszor nem tűnik el a timeline, és a képernyő tetején lévő cím? rohadtul zavaró, és nem tudom kiszűrni sem, hogy most ezt miért :( (saját gépemen is, meg vidéken, szülőknél is ugyanez, sajnos a Pesten lévő gépem verziószámát nem tudom, de ez 75.0.3770.80-as)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#28639) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Hogyan lehet betűméretet növelni oldalfüggetlenül a chromban?

pohár: Nálam eltűnik a timeline ver:75.0.3770.80

[ Szerkesztve ]

(#28640) pohár válasza ToBeY (#28639) üzenetére


pohár
félisten

érdekes, pedig még újra is indítottam a gépet, hogy hátha valami beakadt, vagy nem tudom... még mindig nem jöttem rá, mi(ért) csinálja :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#28641) ToBeY válasza pohár (#28640) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Unistall/reinstall-t próbáld meg,hátha bejön.Ha nem,akkor passz.

(#28642) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hogyan lehet beállítani 1903 update után,hogy a notification-ök normálisan megjelenjenek a jobb sarokban ahogyan eddig?(most csak egy kis boríték van és ennyi.)

(#28643) junior11


junior11
veterán

(#28644) SP4C3 válasza junior11 (#28643) üzenetére


SP4C3
veterán

Amint megpróbálják, azonnal le lesz cserélve és feldughatják maguknak a reklám/spyware webjüket a torkugik.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#28645) Cs1csó válasza SP4C3 (#28644) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudom mit akarnak, kicsit logikátlan döntés mert a Chrome használók szerintem 2 táborra oszthatóak:
- aki nem használ reklámblokkolót és pont nem érdekli tehát marad
- aki használ blokkolót az meg ugye MENNI fog tőlük mert nem hajlandó a reklámokat nézni

Talán egy harmadik csoportra utaznak akik szintén nem értenek a böngészőhöz de valaki régen telepítette nekik az UBO-t és most ezzel a huszáros vágással tele lesznek reklámmal de gondolom akkor az ilyen felhasználók pánikban hívni fogják aki 1-2 éve telepítette a gépüket hogy izé mi a helyzet mert eddig nem volt tampon reklám most meg van?

Ezt a harmadik csoportot a az első kettő metszetének is fel lehet fogni, alapvetően nem érdekelné de mivel ugye már megszokta a reklámmentességet hirtelen fel fog tűnni annak megjelenése.

+ még valami: te is " felvehetetd" a harcot a Google-al szemben, terjeszd az ismerőseid között, hogy használjanak Firefox-ot.

[ Szerkesztve ]

(#28646) Toth_Jani válasza Cs1csó (#28645) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Vagy a 4. csoport akik külső böngésző független blokkolókat fognak telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#28647) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Csv fajlt toltok le, de txt kiterjesztest ad neki a chrome. Hol lehet ezt beallitani, hogy az eredeti kiterjesztes maradjon meg ?

(#28648) ToBeY válasza ToBeY (#28642) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Megoltódott a chromban kellett az értesítéseket engedélyezés-re állítani.

[ Szerkesztve ]

(#28649) SP4C3 válasza Cs1csó (#28645) üzenetére


SP4C3
veterán

FF is kibukott a múltkori balfasságuk miatt. Minden kieg ment a levesbe, nekem nem kell a kiskapus böngészőjük, ott is hívtak, hogy mi a tök lett a géppel, nem lehet normálisan netezni...

Opera portable marad talán, vagy megnézem magamnak a Brave-et.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#28650) SP4C3 válasza csongi (#28647) üzenetére


SP4C3
veterán

Sz@r helyről töltöd le, nálam csv marad... Nevezd át akármi.txt-ről akármi.csv-re...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.