Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) ImACeltic


ImACeltic
őstag


Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mért nem lehet változtatni a Chrome témáján? Jó pár hónapja még betudtam állítani egy saját magam által készítettet, de most már nem engedte. Tallózok képet a hibaüzenetről. Továbbá próbálkoztam a Chrome beállításai között is, de ott meg 404-es hiba, oldal nem található...

[ Szerkesztve ]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#29752) sandró60


sandró60
addikt

Üdv mindenkinek!
Első kérdésem ebben a topikba :R
W10 használok 1-hónapja.
A Google Chome-val most van egy problémám.(frissítve-tegnap)
Különböző oldalak megnyitásakor ezt írja ki hosszú másodpercekre."Szerver azonosítása folyamatban van" :F
Frissítés előtt is probléma volt.
Mit kell beállítanom,hogy gyorsabban kapcsolódjon?
A dns beállítottam 8.8.8.8-8.8.4.4-re ennek ellenére van az amit írtam
Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#29753) Toth_Jani válasza sandró60 (#29752) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Alapból is jónak kell lenni, amelyik gépen stabilan fut a Win 10 azon hiba mentesen kell működnie, ha mégsem akkor lehet hogy lassú az internet, vagy gyenge a gép.
Esetleg felraktál valami külső vírusirtó programot, amik általában ilyen problémákat okoznak.
Persze néhány különlegesen ritka hardverrel szerelt gép esetén, maga a gép is okozhatja a problémát.
Nálam egy asztali gépen van ez a páros, hozzá egy 500-as Net + SSD (M.2) meghajtó, és minden kattintásra válaszol.

[ Szerkesztve ]

(#29754) sandró60 válasza Toth_Jani (#29753) üzenetére


sandró60
addikt

Közben visszaállítottam automatikus DHCP-és a DNS is automatikus
Így már úgy működik ahogy kell
Kösz a tanácsot én is arra gyanakodtam,hogy a Defender problémázik

(#29755) Lauda


Lauda
félisten

https://computerworld.hu/biztonsag/korlatozza-a-letolteseket-a-chrome-274161.html

A Chrome 81-től kezdve a böngésző egy sor fájltípusra figyelmeztetést ad ki a kevert tartalom letöltése esetében. A Chrome 82-ban a figyelmeztetések köre a végrehajtható fájlokkal bővül, a Chrome 83-tól kezdve pedig alapból blokkolva lesz a nem biztonságos letöltés.

Érdekes, már most is blokkol letöltéseket a chrome.

(#29756) Csati7100


Csati7100
csendes tag

A Crome böngészőben az Ebay kereső oldalát nézegettem. Véletlenül megnyomtam valamit és a képernyőn a kijelzett szöveg keskeny oszlopba váltott. Más eBay oldalak és más böngésző oldalak normál, szélesebb oszlopban jelennek meg.

Mibe tenyereltem bele?
Hogy lehet a korábbi, széles megjelenést visszaállítani? :F

(#29757) Toth_Jani válasza Csati7100 (#29756) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Esetleg Ctrl és a + vagy - segíthet.

(#29758) Csati7100 válasza Toth_Jani (#29757) üzenetére


Csati7100
csendes tag

Szuper vagy. Ez a megoldás.
Mindenfelé próbálkoztam már, de hiába.
"itcafé"nak nincs párja.

(#29759) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
A Chrome-om pár hónapja elkezdett hülyülni.
Random bezárogatja a bővítményeket /jobb fent username mellett/, kb hetente. Nem mind csak párat amit épp gondol. Illetve kitesz egy üres "bővítményt" ami sehol sincs, éa össze vissza karakterek a neve ha ráviszem az egeret. Jobb klikk bővítmény eltávoltítása, el is távolítja, de egy idő ismét ott van /gondolom ha újra indítom a gépet/
Szeretném fullosan letörölni a chrome-ot, és újra rakni, de a netes leírások alapján nem szedi le teljesen.
Van valami extra, hogy hogyan is tudom letúrni, mintha sose lett volna? /nem rakom újra a rendszert/

(#29760) Toth_Jani válasza lanszelot (#29759) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A Chrome beállítások-speciális menüben a visszaállítást próbáltad már?
A bővítményeket akkor szokta visszarakni ha aktív a szinkronizálás, és be vagy jelentkezve.
Vagy keresd meg ezt a mappát: c:\Users\neved??\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\ és töröld ki a Chromot nem kell letörölni, ez után úgy kell neki indulni mintha újratelepíted volna, de a szinkronizálásra vigyázni kell ha mindent ráhagysz akkor a hibákat is hozza.

(#29761) Cs1csó válasza lanszelot (#29759) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg a lenti tanács mellett még futtasd le az AdwCleaner-t. Ahogy írták a szinkronizálásnál vigyázz amikor bejelentkezel van egy olyan opció, ahol lehetőséged van kiválasztani a hogy mit szinkronizáljon azt javaslom hogy a mentett bejelentkezések - jelszavak - és a könyvjelzőkön kívül mást ne szinkronizálj vissza.

(#29762) niof


niof
addikt

Sziasztok!

Egy érdekes jelenséggel találkoztam otthon, az egyik gépemen. W10 pro. 64 bit az op. rendszer, és a Chrome-ból is a legfrissebb verzió van telepítve 80.0.3987.87 (64 bites). Minden rendben működik, de ha YouTube-on nézek valamit, akkor a videó felett egy sárga csíkban egy olyan felirat jelenik meg, amin az szerepel, hogy ennek a böngészőnek a támogatása hamarosan megszűnik, telepítsek helyette egy az élményhez ajánlott böngészőt. Majd ha rákattintok a mellette lévő linkre, felajánlja a Chrome-ot (önmagát), az Opera-t és a Firefox-ot. :F
Na, gondoltam, letöltöm a Chrome-ot, hátha valami gebasz történt vele, újratelepítem. A hivatalos Chrome oldalra irányít egyébként a link, tehát azzal nincs gáz. Majd amikor telepíteni próbálom, "Ismeretlen telepítőhiba" ablakkal crash-el a telepítő. A másik 2 gépemen detto ugyanez a verzió van, szinkronizált kiegészítőkkel, és gond nélkül működik mindegyik.
Látott már valaki hasonlót? Lehet javítani? Esetleg van valami remover, ami minden Chrome függőséget kigyalul, hogy teljesen újra lehessen húzni (ha más megoldás nincs...)

Előre is köszi a válaszokat!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29763) Cs1csó válasza niof (#29762) üzenetére


Cs1csó
félisten

Futtass egy AdwCleaner-t lehet valami huncutság.

(#29764) niof válasza Cs1csó (#29763) üzenetére


niof
addikt

Hát, Bitdefender (TS) van mindegyik gépen, meg több reklámblokkoló is, nem hiszem, hogy erről lenne szó, de azért megnézem. Majd jelentkezem, hogy talált e valamit... Köszi!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29765) Toth_Jani válasza niof (#29764) üzenetére


Toth_Jani
őstag

De szinte biztos hogy azok okozzák, valamelyik bekavar a gépednek, na de egy Bitdefendernek is élni kell valamiből pl: böngésző reklám.

(#29766) niof válasza Toth_Jani (#29765) üzenetére


niof
addikt

Ezt én értem, de a másik 2 gépen nulla probléma van vele. Ha valamelyik weboldal szarakodik a blockerek miatt, ha nagyon fontos az infó, ami rajta van, na bumm, addig kikapcsolom őket. A BD meg még sosem panaszkodott, a saját reklámja egy diszkrét buborékban szokott feljönni, mondjuk évente max kétszer.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29767) niof válasza Cs1csó (#29763) üzenetére


niof
addikt

Megvolt az adwcleaner tegnap este. 2, szerinte pup, és 3 másik elnevezésű (talán pua) programot talált. Az érdekes a dologban, hogy anno ezeket én telepítettem, teljesen hivatalos alkalmazások, és az első kettőhöz köthető iobit advanced system care már nincs is a gépen, csak valami maradéka volt. A másik, szintén iobit szoftver, ráadásul előfizetéses, a driver booster, ennek a scheduler részével volt valami gondja. Havi ütemezés van beállítva, hogy akkor keressen drivereket. Az asc-re mondtam neki, hogy szedje le (a maradékát), ha már megtalálta, viszont az ütemezőt hagyja békén, az úgy jó, ahogy van. A "rendes" Malwarebytes progit is futtattam, hátha, de az meg konkrétan semmit nem talált...
Szóval, ez a része kilőve, de a jelenség ugyanúgy fennáll. Ötlet?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29768) samujózsi


samujózsi
tag

Linuxos chrome. Van egy, azaz egy darab mentett jelszavam. Nem vagyok bejelentkezve google fiókba, nem szinkronizálom, csak lokálisan tárolja.
Be tudok jelentkezni vele az oldalra, de a mentett jelszavak listája valamiért üres. :F
Van valakinek ötlete, hogy hol keressem? (tudok új jelszót kérni, szóval akadályozni nem akadályoz, csak bosszant, hogy nem találom)

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#29769) Sonja válasza samujózsi (#29768) üzenetére


Sonja
veterán

A linux-os keyring-et használja alapból a chrome is. Ott lenne a jelszód is, ahol a többi linux-os kulcs tárolódik.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#29770) samujózsi válasza Sonja (#29769) üzenetére


samujózsi
tag

Ott van két chrome-os jelszó, de semmi közük a chrome-ban tároltakhoz. Utóbb felvettem még egy user-password párost, a keyringben továbbra is ugyanaz a két chrome-os bejegyzés van.
Nem igazán értem.
A gui-n kívül hozzá lehet férni a keyring tartalmához valahogy?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#29771) Sonja válasza samujózsi (#29770) üzenetére


Sonja
veterán

keyrings talán?! :F

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#29772) samujózsi válasza Sonja (#29771) üzenetére


samujózsi
tag

Inkább keyctl, de köszi, azt még megnézem, hátha csak a GUI nyelte le a chrome jelszavakat...

Egyébként ki lehet szedni, kicsit trükkösen: megnyitom a lapot, amin a chrome automatikusan beléptet. Jobb klikk a kitöltött jelszó mezőn, insoect, a type értékét átírni textre és voilá... :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#29773) samujózsi válasza Sonja (#29771) üzenetére


samujózsi
tag

Nem értem a dolgot.
Töröltem a chrome könyvtárát, újra felvettem pár logint. Most megjelennek.
Ha google-chrome --password-store=basic paranccsal indítom, akkor eltűnnek, ha kattintássl, menüből indítom (password-store=gnome), akkor visszajönnek.
A gond, hogy a gnome keyringben sehol sem találom a tárolt adatokat.
Na mindegy, ez már inkább linuxos téma, mint Chrome.
A lényeg, hogy valami adatbázis sérülés okozhatta a dolgot vagy egy elrontott beállítás.
Szerencsére a chrome nincs igazán aktív használatban, elsősorban ide járok vele.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#29774) ooloo


ooloo
őstag

A guglinak elmentek otthonról ...

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#29775) SP4C3 válasza ooloo (#29774) üzenetére


SP4C3
veterán

Mi kösze ehhez a guglinak?!

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#29776) samujózsi válasza ooloo (#29774) üzenetére


samujózsi
tag

Topic-ot tévesztettél.
Ez chrome, a tiéd meg firefoxról szól.
Úgy egyébként mi vele a gondod?
Tudod mi az a briwser fingerprinting?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#29777) ooloo válasza samujózsi (#29776) üzenetére


ooloo
őstag

Valóban ... ezer bocsánat ! :R :R

Hogy a fenébe tudnám ? Abszolút mezei felhasználó vagyok . :B
Azt nem értettem , hogy jön ide az ujjlenyomat-készítő ? Az asztalon nincs ilyen opció . Max a leütött karaktarakat tudja nyomon követni .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#29778) junior11 válasza ooloo (#29777) üzenetére


junior11
veterán

A Firefox beépített követésvédelme blokkolta a weboldal ujjlenyomatát.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29779) ooloo válasza junior11 (#29778) üzenetére


ooloo
őstag

Ez veszélyt jelenthet , ha nem blokkolná ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#29780) junior11 válasza ooloo (#29779) üzenetére


junior11
veterán

Nem. Egyes oldalak ilyen módon is nyomon tudnak követni, ezt blokkolta a Firefox.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29781) ooloo válasza junior11 (#29780) üzenetére


ooloo
őstag

Köszönöm szépen a választ ! :R :R :R :R
A többiektől elnézést a zavarásért !

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#29782) samujózsi válasza ooloo (#29779) üzenetére


samujózsi
tag

Attól függ...
Olyan veszélyt, mint egy zsaroló program vagy egy vírus, nem jelent.

De... Szóval a magam részéről nagyon nem szeretem, és egyre többen próbálkoznak ilyesmivel. Van ahol beismerik a használatát, máshol letagadják, de ennek ellenére csinálják.
Itt valószínűleg valamelyik külsős oldal érintett.
Azért az elgondolkodtató, hogy a blokkolás nem csak egy újabb részlet az azonosításhoz...

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#29783) ooloo válasza samujózsi (#29782) üzenetére


ooloo
őstag

Felőlem kutakodhatnak ... persze csak bizonyos keretek között . Addig amíg arra használják a kinyert információt , hogy célzott reklámokkal bombázzanak , addig semmi gondot nem jelentenek .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#29784) samujózsi válasza ooloo (#29783) üzenetére


samujózsi
tag

Sok helyen sajnos nem(csak) erre használják.
Nagyobb gond, hogy pár éve megkérdeztem illetékeséket és szerintük ez rendben van.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#29785) junior11 válasza samujózsi (#29784) üzenetére


junior11
veterán

Vannak eszközök, amik elég jól tudják blokkolni. Firefox és a Brave beépített védelme is sokat segíthet, de már az uBlock Origin vagy Adguard, Privacy badger is szintén.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29786) samujózsi válasza junior11 (#29785) üzenetére


samujózsi
tag

Firefox és uBlock origin, alapbeállításokkal biztosan kevés. Ha van valami, amiről nem tudok, akkor lehet, hogy van remény, de nekem nem sikerült elbújnom a tesztoldalakon...

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#29787) junior11 válasza samujózsi (#29786) üzenetére


junior11
veterán

Ahhoz TOR + VPN kell szerintem, de ez itt már nagyon off.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29788) samujózsi válasza junior11 (#29787) üzenetére


samujózsi
tag

Az édeskevés a briwser fingerprinting ellen.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#29789) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy a facebookon miért nem fordítja le az angol, német stb. szövegeket? PL. portugált, spanyolt fordít. Van esetleg valami plussz kiegészítő esetleg ami megoldaná a problémát? Köszi

(#29790) Toth_Jani válasza Komi28 (#29789) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Esetleg nem lehet hogy egyszer fordítani akart és azt mondtad hogy soha ne fordítsa le az angol és a német oldalakat?
Nézd meg a Facebooknál a nyelv és régió beállításokat, meg nézd meg a Chrome-ban is, jobb gombbal eléred.

(#29791) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Tegnap benyaltam valamit a Chrome mobil alkalmazásán, valami Telenoros értesítés volt, aztán bezárni se tudtam, utana jöttek a nyereményes hülyeségek, akkor már tudtam, hogy gáz van. Azóta is jön minden sz.r folyamatosan. Nem tudom, hogy az automata szinkronnal az otthoni gép is kapja-e, úton vagyok.
Hogyan tudom kitakarítani ezeket?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#29792) csako válasza HoTaZo (#29791) üzenetére


csako
veterán

Böngésző beállításokban megkeresed az Értesítéseket és letiltod ott, ami nem kell.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#29793) HoTaZo válasza csako (#29792) üzenetére


HoTaZo
őstag

Az előző hsz.-ből lemaradt a kép. Megnéztem, amit írtál, csak a nbryb volt ott, a mobileo nem, ha jön még tőle, az az értesítésekben megjelenik?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#29794) csako válasza HoTaZo (#29793) üzenetére


csako
veterán

Majd meglátjuk :) csak attól az oldaltól jöhet értesítés, amit ott megtaláltál, az más kérdés, hogy az a weboldal hova irányít át.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#29795) HoTaZo válasza csako (#29794) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ok.
Köszönöm szépen!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#29796) Lauda válasza Lauda (#29745) üzenetére


Lauda
félisten

Verzió: 80.0.3987.106 (Hivatalos verzió) (64 bites)

[link]

(#29797) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,

#29759 ben Írtam hogy fura lett a chrome -om
Úgy töröltem ahogy leírtátok.
Újra telepitettem, de most új hibát hozott.
Az add blocker nem működik.
Torotem, ujra raktam, frissitettem, semmi.
Tuti be van kapcsolva. Még azt is kivettem hogy néhány reklámot átengedjen, és igy se.
Mindent átenged.
Neztem firefox on ott jól működik.
Tehat nem az add blocker. Amíg nem toroltem a chrome ot nem is volt gond vele.
Mi okozhatja? Hogy hozhatom helyre?
Jelenleg töröltem a chrome ot a gepemről és a teljes chrome könyvtárat a /Local-ból

(#29798) Luissimo


Luissimo
veterán

Hali,

Miért van az, hogy a chrome állandóan átáll a google kereső helyett a biztonságos keresés nevű keresőre ?
Mitkék vele csinálnom ??

(#29799) samujózsi válasza Luissimo (#29798) üzenetére


samujózsi
tag

Kikapcsolni a biztonságos keresést a google beállítások közt? :F
Csak találgatok, de nekem úgy tűnik, mindössze annyi történt, hogy valamiért bekapcsoltad ezt a feature-t.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#29800) junior11 válasza Luissimo (#29798) üzenetére


junior11
veterán

Milyen az a biztonságos kereső? Ha a Google keresőben be van kapcsolva ez a funkció, a beállítások ki lehet kapcsolni, ha zavar.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.