Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28151) Pityu. válasza Toth_Jani (#28150) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen meglenhetne,asztalin mintha lenne de nem tudom mert nem használok chromot.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#28152) nfsu17 válasza Grave_444 (#28090) üzenetére


nfsu17
veterán

már nekem is kék..nem babráltam semmit

(#28153) Lauda válasza Lauda (#28110) üzenetére


Lauda
félisten

Verzió: 72.0.3626.121 (Hivatalos verzió) (64 bites)

[link]

(#28154) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Ez szerintetek normális, ha csak 2db fül van nyitva? Az egyik a PH!, meg egy másik elég egyszerű weboldal. A Chrome-ot pedig frissen indítottam.

És persze minél több fület nyitok meg, annál inkább eszkalálódik.

Eléggé zabálják a memóriát és néha a CPU-t is, ezért zavar.

:F

Köszi!

(#28155) Viktor77 válasza SunMount3r (#28154) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem is 14 folyamat van, 4 füllel.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#28156) Cs1csó válasza SunMount3r (#28154) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mennyi böngészőkiegészítőd van? azok is egy- egy folyamatot jelentenek. Megjegyzen a Chrome megjelenésekor több mint 10 éve ez volt az egyik nagy újítása, hogy minden folyamat külön szálon fut és ha valami is összeomlik nem rántja magával az egész böngészőt max azt az egy lapot vagy azt az egy kiegészítőt.

[ Szerkesztve ]

(#28157) SunMount3r válasza Cs1csó (#28156) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

5 bővítmény aktív, a többi elvileg kikapcsolva. Ez még mindig sok lenne így. De ha másnál is ez van, akkor nincs mit tenni...

(#28158) Cs1csó válasza SunMount3r (#28157) üzenetére


Cs1csó
félisten

Firefox:
csak a PH! van megnyitva és így eszik 8GB RAM-ból 700MB-ot 5 folyamattal (7 kiegészítőm van) pár lappal már simán megvan az 1GB RAM
A processzor használat nem vészes pár százalék igazság szerint amikor megnyitok egy új oldalt ami megdolgoztatja a gépet akkor felugrik de semmi vészes, ha már egy oldalon olvasgatok akkor beáll minimálisra.

Chrome:
csak a PH!-val eszik 230MB RAM-ot 12 folyamattal (4 kiegészítőm van, ezek ugyanúgy megvannak a Firefox-ban csak ott van még +3)
A processzorhasználat ellenben szinte nulla ha nem piszkálom a böngészőt tehát már az oldal meg van nyitva és csak olvasom a tartalmát.
+ érdekességként a Firefox piszkálja a VGA-t is (be van állítva a GPU-s hardveres gyorsítás) sőt még a lemezt is jobban bizgerálja az FF

Gyakorlatilag mindenben kisebb erőforrást használ a Chrome: CPU+VGA+RAM+háttértár

Annyi, hogy több folyamat van.

(#28159) junior11 válasza Cs1csó (#28158) üzenetére


junior11
veterán

Nálam is így van a Chrome, viszont az Edge bánik a legjobban nálam a memóriával, akksi idő is kicsit még mindig jobb vele.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28160) SunMount3r válasza Cs1csó (#28158) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A FF nálam iszonyat lassan indul el, mire megnyitja a kezdőlapot. Nem is szoktam nagyon próbálkozni vele. Régebben meg azt vettem észre, hogy a YT videók jobban akadoznak és a képminőségük is elmarad a Chrome-étól. Azért kajálhatna kevesebbet is a Chrome a RAM-ból, pár éve még nem evett ennyit, ez tuti.
(2011-es Pentium-os noti, 4GB RAM, de lehet, hogy csak a Win7-et kellene végre újraraknom :D ...).

(#28161) junior11 válasza SunMount3r (#28160) üzenetére


junior11
veterán

A Chrome mindig is szerette a ramot zabálni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28162) Cs1csó válasza SunMount3r (#28160) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sokáig Chrome-ot használtam de egy bizonyos oldal nem nyílik meg vele jól és az oldal nagyítással is vannak problémák nálam. Ezért váltottam Firefox-ra. A memóriafogyasztása nem zavar amúgy is egyszerre kevés lappal használom, de nyitottam már meg 40-et is és azzal sem volt gond.

junior11

Az Edge jól bánik az akkumulátorral - tehát akkus használatnál jó lehet - de egy asztali gépnél ez kb. mindegy és sajnos minden másban elmarad a Chrome-tól és a Firefox-tól is.

Amúgy mivel az MS is beszántja az EDGE-et mostani formájában szerintem inkább a negatív vélemények estek inkább latba.

[ Szerkesztve ]

(#28163) junior11 válasza Cs1csó (#28162) üzenetére


junior11
veterán

Nálam egyedüli gond a szinkronizáció az Edge alatt, más gond nincs. Gyors, stabil, kiegészítők ami nekem kellett megvan, biztonságos is szintén. De ez egyéni dolog mindenkinél, és itt már off.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28164) SunMount3r válasza Cs1csó (#28162) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Chrome-al ilyen téren nekem csak Android-on vannak problémák, pontosabban egy Média Box-on. Konkrétan, hogy sima és desktop nézetben is hiányzik az oldalsó görgetősáv. Így a távkapcsal csak úgy tudok görgetni, ha lefelé nyomkodom, de ez csak szakaszosan lépked. Légegér sem megoldás, mert a Chrome úgy kezeli, mint az asztali egeret és a klikk+húzás itt is "kijelölést" eredményez, nem pedig görgetést.

Az Android-os Firefox meg épp, hogy jól működik ezen a téren, ahogy kell.

Nem is értem, hogy pont a Google, akik az Android TV-t is fejlesztették, hogy nem gondolhat erre a saját böngészőjében...

(#28165) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Chrome-ban mi okozhatja azt, hogy egy ideje a Google keresések találati oldalai csak 2-3 mp után jelennek csak meg? Mindegy, hogy a keresőszót külön a Google keresőjébe írom be, vagy közvetlenül a böngésző címsorába, ugyanaz a helyzet. Firefox-ban ez nincs, ott szinte rögtön bejön a találati lista.

Köszönöm a választ előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#28166) Toth_Jani válasza SunMount3r (#28164) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nekem nincs Androidos boxom a TV-hez, mert eleve benne van, de nincs is rá Chrome, persze rá tudom mokolni, de csak egy vezeték nélküli egérrel tudom rendesen irányítani.
Sajnos a nem érintőképernyős Androidos eszközökre az "igaz" Chrome nem elérhető.
Bár hogy így belegondolok Youtube reklámmentes kliens is van TV-re, lehet hogy van Chrome is csak nem a hivatalos.

[ Szerkesztve ]

(#28167) SunMount3r válasza Toth_Jani (#28166) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sajnos a nem érintőképernyős Androidos eszközökre az "igaz" Chrome nem elérhető.-> Nem értem mit értesz ez alatt, az Android az Android, ott a PlayStore, abból ugyan az a Chrome települ, mint bármi másra. Legalábbis ilyen Android-os Box-okra biztos. Az Android TV-s rendszeren (ugye ez egy kicsit más OS lenne, elvileg) nem tudom mi a helyzet, de szinte kizárt, hogy ne legyen rá hivatalos Chrome, mindegyik a Google produktuma.

(#28168) Toth_Jani válasza SunMount3r (#28167) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Az Android az Android de még a telefonoknál sem megy minden program minden eszközön, pl: egy NFC mentes eszközre nem enged NFC programot rakni.
A TV esetében is minden programot fel lehet rakni, de az Áruházból csak azokat engedi telepíteni amik működni fognak a TV-n is, hiszen ott nincs érintő képernyő és giroszenzor.
A távvezérlős irányításhoz kicsit módosítani kellene a Chrome működésen de ezt már nem teszik meg.
Boxom ugyan soha nem volt de ott lehet hogy az érintőkijelzőt valamivel kiváltották.

[ Szerkesztve ]

(#28169) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Asztali/PC-n a súgó > A Google Chrome névjegye. Frissít aztán ezt írja:
Már majdnem naprakész! Indítsa újra a Google Chrome-ot a frissítés befejezéséhez.
Verzió: 72.0.3626.109 (Hivatalos verzió) (64 bites)

Újra indítom és megint frissít és újra ezt írja. Ez ismétlődik. Mi a baj? 3 felhasználói fiókkal használom a Windows 10-est.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#28170) Toth_Jani válasza tknof1871 (#28169) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Lehet hogy nem rendszergarázdai :) fiókkal vagy bejelentkezve a gépre?

(#28171) tknof1871 válasza Toth_Jani (#28170) üzenetére


tknof1871
őstag

Próbáltam a rendszergazda fiókról frissíteni úgy hogy csak abba a fiókba jelentkeztem be és úgy is hogy rendszergazda fiókról frissíteni miközben bejelentkeztem a másik kettő fiókba is. Sehogy se sikerült.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#28172) qqzs


qqzs
őstag

Nalatok is jelentkezik hogy a tabsornal meg pl jofogason is furcsan eltunnek kepdarabok es ha egeret odaviszem ujra megjelenik?

Eladó: GTS450

(#28173) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Van rá mód esetleg, hogy a böngészőben megjelenített összes oldalon lévő fehér hátteret (főleg szövegek alatt) meglehessen tetszőlegesen változtatni más színre?

Segítséget előre is köszönöm!

(#28174) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,

A Google Chrome Veszélyesnek itéli meg a weboldalamat, és nem hajlando megnyitni.
Letoroltem a chrome-ot és nem léptem be, ekkor megjeleniti, ha belépek, és ujra inditom onnantol veszélyes.
Ma kezdte ezt a hulyeségét.
Mit tudok vele kezdeni?

(#28175) junior11 válasza lanszelot (#28174) üzenetére


junior11
veterán

Nincs olyan lehetőség bejelenteni, hogy az adott oldal mégsem veszélyes?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28176) Cs1csó válasza lanszelot (#28174) üzenetére


Cs1csó
félisten

Déndzsör vagy! ;]

(#28177) Toth_Jani válasza lanszelot (#28174) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ha nem a saját WEB oldalad, hanem csak egy kedvenced akkor Beállítások-Speciális-Biztonságos Böngészés KI, ha a sajátod akkor meg valamit beleraktál a kódba ami miatt veszélyesnek nyilvánítják, vagy csak nem https:
De lehet hogy valami biztonsági kiegészítő tiltja le, amit csak bejelentkezés és szinkronizálás után telepit.

[ Szerkesztve ]

(#28178) MadGame


MadGame
senior tag

Sziasztok!

Vajon miért húzza alá pirossal a szavakat a Chrome? Pár napja még nem volt ilyen. Magyarra van állítva minden. :F

(#28179) Cs1csó válasza MadGame (#28178) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pedig ez angolra van állítva - a Chrome-ot nem húzta alá angol szó, a VOLT és a VAN szónak is van angol jelenetése a VAN kisteherautó a VOLT pedig a feszültség nemzetközi neve.

(#28180) MadGame válasza Cs1csó (#28179) üzenetére


MadGame
senior tag

Eegen, már rájöttem… Gyökér Chrome önműködő lett. -_-
Azért köszi :DD

(#28181) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!

Az utóbbi másfél-két hétben érdekes dolog kezdett történni a gépemen a Chrome-mal, ami ráadásul a többi Chromium alapú böngészőt is sújtja, így az Operát sem tudom használni (ezt a hsz-t is Edge-ről írom már...).

A konfig: HP Pavilion DV6-6B08eh laptop, AMD 3810MX procc 2,3 Ghz-re húzva, 8GB ram, 256 GB WD SSD+1TB merevlemez.

Namármost a problémám az az, hogy bármit, azaz BÁRMIT (komolyan, index.hu, upc.hu, Operán még a Google keresés is) nyitok meg, azt írja ki, hogy nincs elég memória, és semmit sem tud megnyitni. A Chrome néha próbálkozik, az Opera semmit nem csinál, semmit sem tud megnyitni, jön az "a manóba...." felirat.

Vírusírtó ESET Internet Security van, leszedtem, nem javult meg a rendszer. Gyorsítótárakat töröltem fullosan, minden előzményt évekre visszamenőleg, plusz a hardveres gyorsítást is kikapcsoltam már. Újratelepítettem a programokat, AppDatából töröltem a rejtett fájlokat is, CCleanerrel is kipucoltam a gépet, és eddig semmi sem hatott.

Van esetleg valami ötlet, hogy mi lehet a gond? Mit érdemes még megnéznem? A memóriából 3GB szabad van, és még ráadásul a Cache-t is átraktam ramdiskre, hátha úgy jobb lesz, de nem. :O :O :O

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#28182) galaxys80


galaxys80
veterán

Chrome-bejelentkezés engedélyezése
A beállítás kikapcsolásával anélkül jelentkezhet be a Google-webhelyekre (pl. Gmail), hogy a Chrome-ba is bejelentkezne

Ez azt jelenti, hogy ha a Gmail-ben mondjuk fiókot váltok, attól még maga a Chrome-ban az eredeti fiók marad bejelentkezve?

Van egy ilyen problémám osx-en: a Chrome-ban a Gmail-ből kijelentkezve percekig csak pörög a kis színes gömb és nem csinál semmit? Korábban nem volt ilyen.
Safari alatt minden ok.

(#28183) Lauda válasza galaxys80 (#28182) üzenetére


Lauda
félisten

Én három gmail fiókba vagyok általában bejelentkezve. A chrome ebből az egyikbe szinkronizál. Szerintem semmi összefüggés a kettő között.

(#28184) galaxys80 válasza Lauda (#28183) üzenetére


galaxys80
veterán

Én is gyanítom, hogy nincs hozzá köze. Csak kutatom az okát, hogy mitől jött ez elő egyik napról a másikra.

Chrome-bejelentkezés engedélyezése
És ez nálad ki vagy bekapcsolva van?

(#28185) Lauda válasza galaxys80 (#28184) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt hol találom pontosan? Megnézem. ;)

(#28186) galaxys80 válasza Lauda (#28185) üzenetére


galaxys80
veterán

Beállítások / Speciális.

(#28187) qqzs válasza Lauda (#28183) üzenetére


qqzs
őstag

Hol vagy bejelentkezve egyszerre harom gmail fiokba?

Eladó: GTS450

(#28188) Lauda válasza galaxys80 (#28186) üzenetére


Lauda
félisten

(#28189) Lauda válasza qqzs (#28187) üzenetére


Lauda
félisten

A gmailben.

(#28190) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Üdv!
Van egy olyan problémám, hogy a chrome beállítja magának időközönként a McAfee-t és a Yahoo-t keresőmotornak. Legtöbbször hetente, de van, hogy egy hónapig semmi. Ezt hogyan tudom megszüntetni, mert néha már bosszantó.?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#28191) laszlohu válasza BLUE TORNADO (#28190) üzenetére


laszlohu
addikt

URL - be :

chrome://settings/searchEngines

Majd a fenti linken be tudod állítani ( eltávolítani, hozzáadni keresőmotort )

(#28192) Toth_Jani válasza BLUE TORNADO (#28190) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nagy rá az esély hogy különböző ingyenes programokat telepítesz néhány hetente, és telepítéskor a programok rákérdeznek ugye szeretnéd.
Sok telepítő úgy néz ki mintha a szerződést fogadnád el de közben a szövegben más van írva.

(#28193) Lauda válasza Lauda (#28153) üzenetére


Lauda
félisten

Verzió: 73.0.3683.75 (Hivatalos verzió) (64 bites)

[link]

(#28194) Akelaus válasza Lauda (#28193) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nekem reggel felrakta a munkahelyen ezt a verziót, de 32 bitest, itt ez megy.
Azóta olyanokat művel a Chrome csak lesek. Bevillannak a megnyitott ablakfülek, rengeteg ideig tölti az oldalakat, letiltott kiegészítőkkel is csinálja. Ha ikont változtatok a személy résznél, a tálcán lévő ikonok egy pillanatra eltűnnek, majd megjelennek újra.
Előző verziónál nem voltak ezek, szóval kizárom hogy a gép lenne tré, főleg hogy más ugyanúgy működik mint tegnap, vagy mielőtt a Chrome frissített volna. :((

(#28195) junior11 válasza Akelaus (#28194) üzenetére


junior11
veterán

Ezt az időnkénti bevillanást nekem már a korábbi verziónál is csinálta. Más bugot eddig nem vettem még észre.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28196) Lauda válasza Akelaus (#28194) üzenetére


Lauda
félisten

Ez is egyedi eset lehet, nálam semmi sem változott.

(#28197) Akelaus válasza junior11 (#28195) üzenetére


Akelaus
senior tag

Akkor azzal szerencsém volt, de most feladtam, és átmenekültem a Firefoxra.

#28196) Lauda Remélem nem :D ;] Mert akkor a melóhelyen annyi a Chrome-nak.

Amire még gyanakszom az a Facebook oldala, hogy abban van valami ami miatt meghülyül a Chrome, napok óta gond van az Fb.-vel, nem csak nálam ahogy olvastam. De ha meg sem nyitom, kitöröltem az összes előzményt, sütit stb.. akkor is tré marad(t).

[ Szerkesztve ]

(#28198) junior11 válasza Akelaus (#28197) üzenetére


junior11
veterán

Nekem csak néha szokta ezt csinálni az utóbbi időben, villan egyet gyorsan az oldal, amely meg van nyitva.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28199) Lauda válasza Akelaus (#28197) üzenetére


Lauda
félisten

Valami különben nem oké a facebookkal, nálam pl egy ideje lapváltáskor jelzi, hogy van messenger üzenet, majd eltűnik. Nincs semmi új üzenetem, hol kettő újat jelez, hol hármat, pedig nincs egy sem.

(#28200) deathtania válasza deathtania (#28181) üzenetére


deathtania
senior tag

sajnálom, hogy senkinek nincs semmiféle ötlete.

Amiket azóta megpróbáltam (a jegyzőkönyv kedvéért), de egyik sem működött:
1. áttettem a cache-t ramdiskre
2. megnöveltem a lapozófájl méretét, minimum 1200MB, maximum 8192MB
3. próbáltam a "-no-sandbox" parancsot
4. letiltottam a hardveres gyorsítást
5. eltávolítottam az összes bővítményt
6. leállítottam a szinkronizálást
7. új default profilt csináltam
8. a Chrome újratelepítésekor töröltem minden fájlt az appdatából.
9. töröltem az ESET Internet Security-t
10. újrahúztam a windows 10-et csak emiatt, de semmi, ugyanaz a hiba a Chrome-nál és az Operánál is, egyszerűen nincs elég memória neki úgy, hogy az Edge és a Firefox simán működik. :W

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.