Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#247) HSM válasza B.Á.L.!.N.T (#245) üzenetére


HSM
félisten

Nálam akkor csinál ilyeneket, ha átállítom valami beállítást a BIOS-ban, ott van néhány, amihez áramtalanítania kell magát a lapnak. Ugyanakkor nálad ez olyan, mintha néha elfelejtené a beállításokat. Mit ír, miért kell a BIOS-ba lépned?

(#246) Attici: Szerintem túl van picit misztifikálva általad a kérdés... Nekem régen volt egy I7 920-as procim. Először egy Giga X58-UD5 lapban, ami 12 fázis, és tapasztalatok alapján olyan 200W-ig bírta, nálam is így volt. Ezt váltottam egy EVGA E758-as lapra, amin csupán 8 fázis volt, de jobb mináségű. A Gigában némileg nagyobb fogyasztással is csak 4100 körül ment a proci, míg az EVGA-ban 4300-on is eldöcögött, de 4200-on beton stabilan ugyanaz a CPU. Szval nem a fázisok száma a döntő. Ráadásul akkoriban volt a Gigának 24 fázisos lapja, ami semmivel sem ment jobban, mint az én 12 fázisosom.

Ha nem a proci megerőszakolása a cél, untig elég lesz egy minőségi 8 fázisú lap. ;) Itt nem 200W-okat kell meghűteni. Amúgy is, elég komoly hűtést igényelnek ezek a procik, nem tudom, a retek paszta miatt, ami a kupak és a CPU-mag között van, mint az előző generációnál vagy más miatt, de itt tuti a melegedés fog véget vetni a tuningnak, nem a lap teljesítménye. Mondom ezt úgy, hogy nem tuningoltam még, de alapon is sikerült megkarcolnom a 75 fokot, nem gyenge hűtéssel.
[link]
[link]
A félreértések elkerülés végett, minőségi MX4 pasztát használtam, és nem a VGA-ról szívja a meleg levegőt, hanem felülről fúj be a 18-as, és a procihűtő lefelé nyomatja a levegőt, rá a VGA-ra. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.