Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) szki válasza Ayg0 (#530) üzenetére


szki
őstag

Új ramom van: Patriot Viper 1600/CL8 (PVT36G1600LLK + 3DMark Vantage key).
Eddig úgy néz ki, hogy stabil Win95 és Win7 alatt is prime blend tesztben.
3x2 GB, de a CPU-Z és az Everest Dualt ír ki:)
Kell is a sok ram, mert egy SSD-t is beújítottam:)

(#652) SimonYana válasza szki (#651) üzenetére


SimonYana
addikt

Pedig 3 db ram szerintem nem képes dualban sem menni!
Ahoz csak 2 db ram kell és nem értem,miért 3 db-osat vettél?
Vagy én maradtam le valamiről? :))
Hármas kitt az i7-hez kell csak! Semmi máshoz!

® SimonYana ®

(#653) scream válasza szki (#651) üzenetére


scream
veterán

win95 ??? :DDD

(#654) szki válasza SimonYana (#652) üzenetére


szki
őstag

Mindegy. A méret/mennyiség számít nem a dual.
Win95:) Ja Win XP32 persze..

(#655) Gabor970 válasza szki (#654) üzenetére


Gabor970
addikt

hát ezt jól megmagyaráztad magadnak :-)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#656) SimonYana válasza szki (#654) üzenetére


SimonYana
addikt

Én úgy tudtam Dualban gyorsabb az adat kezelés . :F

® SimonYana ®

(#657) Garden


Garden
csendes tag

Sziasztok.Van egy Gigabyte GA-770MA Alaplapom és biost frissitetem minden rendben van csak azt irja ki hogy:

VERIFYING DMI POOL DATA................
AMD DATA CHANGE.....UPDATE NEW DATA TO DMI!
Biost a F3-as van fent.

(#658) Ayg0 válasza Tomi_Sci (#641) üzenetére


Ayg0
senior tag

szutyis fórumtársnak ha jól tudom gondjai voltak a piros címkés kingmaxxokkal, ergo azt meggondolnám, a zölddel viszont problémamentes a használat.

#642

ha csak ddr3 maitt váltasz, akkor felesleges pénzkidobás. én is azt hittem, hogy érezhetően gyorsabb lesz, de sajnos nem. csak elhülyéskedtem az 1200@cl5-ös ocz kitemet...

#646

úgy látom még nincs meg a 955, ergo egy HERR Z féle négymagosítható, pretested 550 blacket ajánlanék az előbbi áránál jóval olcsóbban, ezekkel a giga lapokkal pedig nehézség nélkül aktiválható a +2 core. ha nem kell int. vga, se cf, akkor ma770t a legjobb választás. felesleges egy kihasználatlan crossfire támogatásért, illetve egy fet hűtésért 7k-val többet kiadni, de te tudod mennyit bír el a tárcád.

#647

Oliverda tájékozottabb a fázis témakörben, tehát ajánlom elolvasni ezt a hsz-át.
a sideport pedig az int vga saját, neki dedikált memóriája a lapon, amit csak ő használ.

#651

grt és még duálban is viszi 3 modullal? :DDD ez érdekes. everest is megerősíti ezt (értsd: mem bench-csel mért sávszélek nem változtak?) és látja mind a 6 gigát? mennyibe fájt végül a tri-channel patriot, illetve mi lesz az amd edition-ös ocz párral? :)

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#659) SimonYana válasza Ayg0 (#658) üzenetére


SimonYana
addikt

Igen én is tapasztaltam,hogy a piros és a zöld kingmax nem egyforma!
A DDR3-as váltásban , meg való színű , hogy igazadvan , mert az intelnél sem lehetett észre venni igazán.
A váltás meg minimum + 25'000 Ft-omba kerülne,mert a lap is drágább és a ram is. Ha már ennyit költök, lassan elérem megint az Intel árakat! :W

® SimonYana ®

(#660) Gabor970 válasza SimonYana (#659) üzenetére


Gabor970
addikt

nekem zöld a kingmaxom, meg vagyok elégedve, simán vissza lehetett venni 9-9-9-24-ről, 7-7-7-20 1T-re.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#661) bakosgabor57 válasza SimonYana (#656) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Dualban, két csatornán(nagyobb sávszélességgel és sebességgel) csak két modul tud dolgozni, a tri-channelt pedig jelenleg csak az i7-esek kezelik.

[ Szerkesztve ]

(#662) SimonYana válasza bakosgabor57 (#661) üzenetére


SimonYana
addikt

bakosgabor57
Köszönöm Uram , hogy igazolod,nem mondok hülyeséget!
De ez már nagyon régóta így van! Természetesen elmegy 3 -al is csak nem duállban.A gyengébbek kedvéért kezdetek óta így szinezik a slotokat is!

Gabor970!
Jól beszélsz!
A zöld ramok minden gond nélkül mennek 1800-on is CL7-ben!
Én sok fesszel feltoltam 1900-ra is,de nem kísérleteztem a stabilizálásával.
De ment a rendszer csak nem volt stabil és nem is eröltettem!

® SimonYana ®

(#663) bakosgabor57 válasza SimonYana (#662) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Félre címeztem a hsz-t.Amúgy van itt egy kis írás, számít-e valamit a RAM tuning.

(#664) SimonYana válasza bakosgabor57 (#663) üzenetére


SimonYana
addikt

Köszönöm!
átolvasom! :R

® SimonYana ®

(#665) #58660352


#58660352
törölt tag

Ha valakinek sikerült már a GA-MA790FXT-UD5P alaplap North Bridge Frequency értékét 2600 fölé húznia az kérem, hogy árulja el a titkot, mert nekem ez sehogyan sem sikerül.

Én egyelőre a CPU nvid 1.5V-ra állításával max 2600 -at tudok elérni : -(

Az eredetileg 2.8GHz három magos processzort 3.6GHz re tuningoltam, (CPU vcore 1.5V) és az új BIOS segítségével aktíváltam a negyedik magot is. Ezután e rendszert 8 órás everest stabilitási teszttel és szintén 8 órás hardveres memtest86 tesztel ellenőriztem, és mind a két teszt hibátlanul lefutott.

Ennek ellenére nem igazán vagyok elégedett a alábbi tuning eredményekkel, ennyit egy jobb DDR2 rendszer is simán tud:

Memory Read: 9624 MB/s
Memory Write: 8724 MB/s
Memory Copy: 12680 MB/s
Memory Latency: 44.4 ns

Aki ezzel a lappal ezeknél jobb eredményeket tudott elérni az kérem, hogy jelezzen!

[ Szerkesztve ]

(#666) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

üdv emberek.
készítettem egy kis bemutató cikket az MA770T-UD3P lapról

aki most áll vásárlás előtt, annak lehet segít a döntésben :))

(#667) szki válasza #58660352 (#665) üzenetére


szki
őstag

Épp én is ramot tesztelek UD5P-ben és i7-hez kitalált Patriot rammal (PVT36G1600LLK). Win32 XP op. rsz. 2x2 GB RAM unganged dual, 1600/CL8-2T, 3600 MHz X4 proci, 2600 MHz NB esetén az everest mérés:
Memory Read: 10094 MB/s
Memory Write: 8647 MB/s
Memory Copy: 12867 MB/s
Memory Latency: 45,3 ns

1600/CL7-2T esetén minimális javulás: 10235, 8639, 13172 MBps, 43,6ns
1600/CL7-1T esetén: 10501, 8647, 13038 MBps, 42,3ns

Szorzóval én sem tudtam az NB-t 2,6GHz fölé húzni 2,8GHz-re. De "FSB" és szorzó kombinálásával biztos lehet.
A DDR3 bizony ennyit tud AM3 lapban. i7-nél szépen skálázódik a proci freki emelésével a memória sávszélesség, míg AMD-nél valóban az NB freki emelése előnyös.

Ayg0 #658: még nem volt időm eleget tesztelni. De eddig igazolódott az, hogy ami i7-nél 1,65V-on megy az AMD-nél 1,8V-ot kér. Tehát 1,65V-on megy 1333/CL7-et stabilan, míg 1,8V-on 1600/CL8-ban stabil. 1600/CL7 is megy, de nem prime stabil. Talán menne 1,9V-on, de nem feszítem a húrt:)
Majd rakok be 1, 2 és 3 db modullal is tesztet. De eddig úgy néz ki, hogy nincs tesztbeli különbség 2 és 3 db modul között. Én se értem hogyan írhatja dualnak a 3 modult :F
A cucc innen jött: [link]. Kb 27eFt-ba fájt. (Plusz vettem SSD-t, így olcsóbbra jött a szállítűs fajlagosan)
Az OCZ ramnál várok még egy biost, és ha az se jön be, akkor eladom nem Giga lap tulajnak... Amúgy az is kapható: [link]

[ Szerkesztve ]

(#668) #58660352 válasza szki (#667) üzenetére


#58660352
törölt tag

ezek szerint az AM3-nak nem sok esélye van a 3 csatornás memóriakezelésű intelekkel szemben...

(#669) szki válasza #58660352 (#668) üzenetére


szki
őstag

i7 2 db ram modullal is gyorsabb, azaz dualban is.
Azért nem kell temetni az AM3+DDR3 kombinációt. Hiszen 10000 MBps körüli memória sávszélesség nem kevés, és talán nincs is kihasználva. Azaz csak Everest tesztekben látszódik nagy különbség, míg alkalmazásoknál/játékoknál alig észrevehető.

Nem javaslom meglévő DDR2-es konfigról a váltást AM3-ra. Ha valaki totál új cuccot vesz és van pénzkeret, akkor gondolkozhat AM3-ban.

Zé_Mester: azt hiszem rosszat linkeltél :F Ezt akartad? [link]

Mikor jön az UD5P írás 2. része?

(#670) #58660352 válasza szki (#669) üzenetére


#58660352
törölt tag

az i7 processzor számítási teljesítményben is jobb az AM3-nál?

(#671) Zé_Mester válasza szki (#669) üzenetére


Zé_Mester
őstag

úhhh, valóban :B bocsi érte :B

(#672) SimonYana válasza #58660352 (#670) üzenetére


SimonYana
addikt

Szerintem ezt senki nem vitatja,csak nem mindegy hogy 60-70-ért veszed a legkissebb i7-et vagy 44-ért a legnagyobb AM3-at.Ez azért 50%-os árkülömbség és tényleg nagyon kevesen használják ki.Aki ki tudja használni az i7-et az nem is nézegeti az AMD-t.
Játékra meg azt mondom AM3 és ha nagyon el akarod költeni a pénzed , tóld bele VGA-ba. :C

Zé_Mester! :))
Néztem a linkedet én is , de nem értettem mit akartál belőle kihozni! ;]

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#673) Ayg0 válasza szki (#667) üzenetére


Ayg0
senior tag

nem is volt rossz vétel 27k-ért, itthon kb ugyanennyibe fáj egy 2*2gb ddr3-1600 kingston kit...
oprendszernek miért nem valamelyik ms termék 64 bites változatát használod? így mi értelme a 6gb ramnak, mert max 3gb-ot (vagy 4-et?) képes megcímezni belőle?
az everest membenched alapján viszont tényleg dualban kezeli őket, ez nagyon érdekes. ez a ph II imc-jének köszönhető vagy a gigabyte boszorkánykonyháján kutyultak valami "varázsitalt"? :)

#670

jobb, de nem annyival amennyivel drágább, sőt ha játékra kell, akkor mégannyi különbséget sem fogsz érezni. volt erről ph-s teszt is, keress rá ha érdekel a difi.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#674) szki válasza Ayg0 (#673) üzenetére


szki
őstag

6 GB ramért szerintem is jó ár volt 27eFt. Meg kaptam legális key-t a 3DMark Vantage-hoz, melynek "eszmei értéke" 4eFt:) Amúgy kapható i5-höz is kit (Corsair 1600/CL8), melyből 4 GB kerül kb 30eFt-ba...
(Ettől függetlenül a Kingston ramok a kedvenceim)

Persze van 64 bites Win7 is a gépemen. Egyre többet azt fogom használni, hogy az összes ramot lássa. De 32 bites XP alatt is megoldható a 3,5GB feletti részt ramdisként kihasználni.

Végül így lőttem be a rendszert stabilra, és nekem elegendőre (megy az automatikus cnq is):
X4 B50 proci 3,5 GHz-re húzva tisztán "FSB" emeléssel (15,5x 226 MHz) 1,328 V-on (1,35-0,125V), CPU NB 1,25V (1,1+0,15V). HT 2034 MHz, NB 2260 MHz.
RAM 1,65 helyett 1,81V-on. 1507 MHz/CL7/CR1T unganged.
Íme az Everest ram tesztek: 1, 2 és 3 db modul esetén
Single és dual chanel esetén látható eltérés a másolásban, de 2 és 3 db modul között már nem!
XP32 Single (1 db)
Win7 Single (1 db)
Win7 Dual (2 db) (XP alatt elfelejtettem mérni)
XP32 Dual (3 db)
Win7 Dual (3 db)
Így utólag visszanézve: a Win7 eredmény másolása picit rosszabb, mint az XP.

[ Szerkesztve ]

(#675) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. MA770T-UD3P-re milyen, a kereskedelmi forgalomban sok helyen beszerezhető, hatékony, könnyen felszerelhető mosfet-hűtést lehet felpakolni?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#676) Goddyevil válasza CHIPman (#675) üzenetére


Goddyevil
tag

Elméletileg [ez] jó rá, én is ezt terveztem megvenni, de akkor nem lehetett kapni ezért [ezt]- vettem.
Persze nem volt jó,de némi sufni tuningal felkerült végül is.
Cserébe remekül teszi a dolgát-

Notebook, laptop cpu-k olcsón.

(#677) SimonYana


SimonYana
addikt

Akkor mondok jobbat,ha már itt tartunk!
Havernak 1db 2 gb-os Kingmax van.
No erre is azt írja az UD4P,hogy Duall Chanel! :C
Erről ennyit!
De logikus lehet,hogy 3×2gb - ot is meg lehet kapni 2×2gb-os át környékén.
1db eltesz az ember a fiókba , és had szóljon.Ha egy Behal ott van 1db tartalék.
Álltalában a gari is élettartam gari szinte miden jobb ramnál! A fesz is sokkal alacsonyabb mint a dualos társaknál.

® SimonYana ®

(#678) Ayg0 válasza szki (#674) üzenetére


Ayg0
senior tag

lehet megbuggyan az imc ha aktiválod a +2 magot és azért ír hülyeségeket. pl 1 modulnál is ddr2-t mutat... :)
az pedig vicc kategória, hogy mindenkinek 800 vége-9000 eleje körül van a read, nekem meg éppen csak 8k... kajak nem értem a miértjét.

#676

flexet kapott? képet tudnál mutatni róla, hogy milyen lett?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#679) #58660352


#58660352
törölt tag

Ha valakinek sikerült már a GA-MA790FXT-UD5P alaplappal a processzort stabilan 3.7 GHz fölé húznia az kérem, hogy jelentkezzen és ossza meg a titkot, mert nekem ez a schyte orochi [link] : -) hűtőmmel sem megy.

(#680) szki válasza #58660352 (#679) üzenetére


szki
őstag

Szerintem a 720-as procit nem fogod 3,7 GHz fölé húzni 3 maggal se!
Én 550-es procit 2 maggal 3,9 GHz-en tudtam stabilan futtatni (2 óra prime blend), míg 4 maggal 3,8 GHz-en. De ezek 1,5 V-al mentek, ezért 24/7-re nem jók.

Aygo: nem tudom mi van a ramkezeléssel 3 modulnál. De nem is érdekel. Egész éjjel ment a prime blend 4 maggal, tehát belőttem a 24/7-es használatot.
Azért Everestnél megvan a 9000 MBs-os read. Erősebb ram és cpu nb tuningnál meg 10500 is. De nincs rá szűkségem.

(#681) #58660352 válasza szki (#680) üzenetére


#58660352
törölt tag

Nekem is 1.5V-on megy a 720BE processzor 4 maggal 3.6GHz-en, de a schyte orochi hűtő 100% terhelésen is 60 fokon tartja - miért ne lenne ez jó 24/7 használatra?

[ Szerkesztve ]

(#682) szki válasza #58660352 (#681) üzenetére


szki
őstag

1,45V-ot javasolnak az okosak max 24/7-re. De azt bírja elvileg full terhelésben éjjel-nappal.

De igaz. Úgyse megy egész életében 1,5V full terheléssel a proci. Ha meg él a cnq, akkor még a feszt is visszaveszi. Durva egy hűtőd van!! Ehhez képest sokallom a 60C fokot. A házba is kellene nagyobb húzat talán.
Szerintem ne várj lehetetlen a 720 BE procitól!

(#683) Goddyevil válasza Ayg0 (#678) üzenetére


Goddyevil
tag

Csak némi köszörűt kapott. :)
[link]
[link]
[link]

Notebook, laptop cpu-k olcsón.

(#684) szki válasza Goddyevil (#683) üzenetére


szki
őstag

Nem semmi hűtésed van! 1,6V-os procihoz kell is:)
Grat a max oc eredményhez! (Procis fórumban láttam)

(#685) Goddyevil válasza szki (#684) üzenetére


Goddyevil
tag

THX.
Igyekeztem a nyomodba érni.
:R

Notebook, laptop cpu-k olcsón.

(#686) b1sti


b1sti
senior tag

Helo!

Azt szeretném kérdezni, hogya mosfet hűtés mennyire fontos??
Mert néztem, hogy a GA-MA770T-UD3P-n nincs ez a hűtés, viszont a GA-MA790XT-UD4P-n van. A két lap között még mi a különbség? Chipset, mosfet cooler, ár...? Megéri a plusz 8k-t?

(#687) Gabor970 válasza b1sti (#686) üzenetére


Gabor970
addikt

szia!

Ugyan ezen két lap közt vacilálva vettem meg az olcsóbbat. Az UD4P-n van egy nem jól használható Crossfire lehetőség, amiatt nem érdemes azt választani. Valami difi van a hangkeltőjében, emiatt szintén nem tartottam érdemesnek a drágábbat. Illetve van eSata, ami annyit tesz, hogy hátlapi panelen találsz két sata csatlakozást tápfesz csatlakozással egyetemben, vagyis könnyen dugsz rá vinyót kívülről (nem kell levenni a ház oldalát) no ez sem érdekelt.

Ami nem foglalkoztatott az pont a MOS-FET hűtés, aztán kifogtam a bódogságot, egy tuningolható-négymagosítható 550BE képében, és megbántam, hogy nem az UD4P-t vettem, pont a MOS-FET hűtés hiánya miatt. Hiába tettem hűtőt a procira (CM TX3, ami végülis nem elég izmosabb tuning mellett) veszettül melegednek a fetek az alaplapon. Ez van, innét már inkább a drágábbat ajánlanám mindenkinek, ha tuninglásban is gondolkodik.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#688) b1sti válasza Gabor970 (#687) üzenetére


b1sti
senior tag

Értem, tehát akkor megéri a +8k-t az UD4P. :)) Mondjuk én 720at tervezek bele TX3as hűtővel pici tuninggal. Köszi a választ!

(#689) Gabor970 válasza b1sti (#688) üzenetére


Gabor970
addikt

ha most venném, akkor a drágábbat venném. kb 4000FT a MOS-FET hűtő, ha utólag akarok rátenni, nos akkor már csak 4e a difi, annyit meg megér, ha van lehetőség. Persze itt meg jön a ha már-akkor már, és ha kellene később a crossfire, akkor az UD5P kell :-)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#690) b1sti válasza Gabor970 (#689) üzenetére


b1sti
senior tag

MIvel nem tudom, hogy mire jó a crossfire, így nekem az nem kell. :DD
Viszont az UD4P-n jobb a gyári fet hűtő, mint egy UD3P-re szerelt utólagos???

(#691) Gabor970 válasza b1sti (#690) üzenetére


Gabor970
addikt

aazt nem tudom, de jobb, mint az UD3P-re gyárilag nem szerelt :-)

A crossfire meg arra jó, hogy 2db ATI videokártyát tegyél a gépbe, közel megduplázva a videoteljesítményt. Pl most veszel egy 4870-et, aztán mikor van pénzed legközelebb, veszel egy ugyanolyant mellé. Nem kell eladni ár alatt a régi kártyát, ha erősebbet szeretnél, csak venni egy párját.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#692) #58660352 válasza szki (#682) üzenetére


#58660352
törölt tag

huzatosabb házat ennél aligha fogsz találni : -)

[ Szerkesztve ]

(#693) b1sti válasza Gabor970 (#691) üzenetére


b1sti
senior tag

Értem! :) Köszi szépen!

(#694) Mlnr To'm


Mlnr To'm
tag

Halihó mindenki.
Most vettem egy gigabyte ma790fxt-ud5p jelű alaplapot, egy ocz3p1600lvam4gk memóriapárral, de valamiért nem sikerül stabilizálnom 1600mhz-en 7-7-7-24-es késleltetésnél.
Nem igazán vagyok pro ebben, ezért sem akartam 1.7-nél jobban emelni a feszültséget.

Tudna valaki segíteni?

Előre is köszönöm.

(#695) Gabor970 válasza Mlnr To'm (#694) üzenetére


Gabor970
addikt

olyan ramot vettél, amit nem támogat a lapod, pontosabban a laphoz adott instrukciók szerint az a ram nem lesz garaantáltan jó a lapodhoz. Miért nem olvasol a gyártó honlapján, vagy akár csak a laphoz mellékelt leírásban? Próbáljad meg becserélni olyanra, ami rajt az ajánlott ramok listáján. [itt a segítség]

amúgy gratulálok a szuper alaplaphoz!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#696) Mlnr To'm válasza Gabor970 (#695) üzenetére


Mlnr To'm
tag

nem találtam egy ismerős üzletben sem olyan ramot ami rajta lenne a support listáján, meg az előző (ugyan csak gigabyte) konfigomban is egy nem support-olt ram csücsült nagyon jó eredménnyel.

Ezek szerint semmiképp nem tudom rendes órajelen működésre bírni?

(#697) Gabor970 válasza Mlnr To'm (#696) üzenetére


Gabor970
addikt

hát, ha az 1.7V nem segít, akkor nincs ötletem :-(

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#698) Mlnr To'm válasza Gabor970 (#697) üzenetére


Mlnr To'm
tag

annál magasabb feszt ugye ne adjak neki?

(#699) SimonYana válasza Mlnr To'm (#698) üzenetére


SimonYana
addikt

Itt a fórumon sokat beszéltünk róla,hogy a Kingmax amit lehet is kapni az jó bele!
Kérdezd meg Brekk vagy oázis (mind kettő egy cég)nincs e neki olyan G.SKILL ami benne van a kompatibilitás listában és ő lehet be is számítaná neked!
De ezt vele kell megdumáld,mert nem tudom hogy áll most a beszámításal. :R
OCZ-vel már más is szopott és jelezte is itt a fórumon!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#700) Mlnr To'm válasza SimonYana (#699) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Angliában élek, szóval abból kell gazdálkodnom amit itt meg tudok kapni.

Körül is néztem gyorsan azokon a helyeken ahonnan vásárolni szoktam, de elég gyér a kompatibilis választék.

[aria]
[microdirect]
[overclockers]

Bár lehet csak én nézek be valamit nagyon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.