Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Cadal válasza Romvr (#1000) üzenetére


Cadal
őstag

Az újabb "drágább/minőségibb" tápokon, már 2*4 tűs a +12V-os ág is.
Ez az átlag juzernek nem feltétlen szükséges, de elvileg a stabilabb tápellátást hivatott szolgálni. Jól jön tuningnál, amikor egy jól túlfeszelt proci iszonyat meghajtva jó sok áramot felvesz/felvenne az alaplapról. Amúgy a 4 tűs csati is tökéletesen elég mindenre.

(#1002) szabi325


szabi325
tag

Sziasztok!
Nekem 790xt- ud4p lapom van eddig ment minden tökéletesen.Épp neteztem, akkor beszoktam lőni az easysavert (ugye leveszi az órajelet stb) aztán egyszer csak kékhalál és újraindul a gép na azóta már nem kell easysavert használnom már automatikusan 800 mhzre (15W fogyasztás) belövi a procit amikor betölti a windowst, próbáltam már újrarakni a programot semmi változás, biosban nem nyomogattam el semmit. Eddig ugye úgy volt hogy mikor elindult a windows, proci @3,1ghz és 58W fogyasztás és csak akkor csökkent 800 mhzre ha bekapcsoltam a easysavert és így pont tökéletes volt, ha biosban a szorzót manuálisra állítom hogy 3,1ghz legyen az órajel, windows betölt tökéletes csak amikor easysavert elindítom az 58 W os fogyasztás legfeljebb 55W ra csökken :\ Most ez így sehogysem jó mert ha auto-n hagyom játék közben 800 ról felugrik 2.2 re aztán vissza meg ide oda aztán szaggat minden, kékhalál stb :\
Amikor lefagyott a gép bennemaradhatott hardware-esen ? Mert ugye elméletileg van egy olyan funkciója is ennek hogy ha kiakarok lépni az easysaverből akkor rákérdez hogy hardware-esen fusson-e, ha igen , hol tudom kikapcsolni vagy visszaállítani hogy olyan legyen mint régen?

De ha manuálisan állítom be a szorzót akkor stabilan megy mert semmi kékhalál, everest stability test fél óráig ment és semmi fennakadás :\

Már több mint 3 hónapja megvan a gép, és eddig tökéletesen ment.
Hol lehet a hiba ? :\

A teljes konfig: Phenom II X2 BE 550
OCZ 2x1Gb 1600 mhz DDR3 platinum kit cl7 ( most 1333mhz és 1.85v)
Gainward GTX 260 896mb
Win XP SP3 32 bit
Táp: Gigabyte 460 superb

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1003) Cadal válasza szabi325 (#1002) üzenetére


Cadal
őstag

Töröld le azt a szart, semmit nem ér. Biosban állítsd a proci szorzót autóra, a CPU fesszel együtt, ellenőrizd, hogy a Cool & Quiet funkció be van-e kapcsolva (biosban, ami alapból bevan) Majd windowsban állítsd az energiagazdálkodási sémát (Képernyőkimélő-->Energiagazdálkodás-->Energiagazdálkodási sémák) minimálisra. A hatás ugyan az lesz, mint azzal a ratyi progival, csak végre rendesen fog működni.

(#1004) Pepe78


Pepe78
senior tag

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P tulajokat kérdezem.
Hűtőbordás ramok miatt a Scythe Infinitym sehogy sem fér fel.
MILYEN COOLER MEGY FEL NORMÁLISAN A HŰTŐBORDÁS RAMOK MELLÉ AMI HŰT IS?
:F :F :F :F

(#1005) KDavid17 válasza Pepe78 (#1004) üzenetére


KDavid17
aktív tag

Nekem a hyper 212 plus-szal nincs problémám és még jól is hűt.

(#1006) Pepe78 válasza KDavid17 (#1005) üzenetére


Pepe78
senior tag

Egy képet tudnál feldobni róla hogy néz ki a rajta?
Persze csak ha van időd.
Eddig is leget segítettél.
jaaa
A 4 mag is megy gond nélkül.

Azért még várom kinek milyen hűtő fért fel ami jó hűt.

:R :R

(#1007) Lui76 válasza Cadal (#1001) üzenetére


Lui76
őstag

Nekem már vagy 3 éves a 400-as tápom, most végre használhatom a 2x4es csatit...

www.kezmuveskeramia.hu

(#1008) eszgé100 válasza Romvr (#1000) üzenetére


eszgé100
őstag

egy órája raktam össze én is az enyémet, pont ezen agyaltam én is, hogy vajon működni fog-e? szerencsére beindult :D

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1009) Romvr válasza eszgé100 (#1008) üzenetére


Romvr
őstag

Beindult az oké, de stabilan fut? :DDD Mert ha pl beindítasz egy játékot lehet hogy kékhalál-kifagy-felrobban-végitélet. Nekem volt egy ilyen anno mikor a 100W-os táppal akartam P4-est futtatni Az oprendszer muzsikált, de amint elindítottam a egy játékot összezuhant a rendszer mint a vajas piskóta száznyolcvan fokon. Vagy a VGA-től cuclizta el az áramot és ment a rendszer 4 biten 640x480-ban, vagy a procitól és úgy bekékült a képernyő mint az eszkimó nudista.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1010) eszgé100 válasza Romvr (#1009) üzenetére


eszgé100
őstag

nekem 350-es Fsp-m van, remélem elbírja, majd csak holnap tudok ilyen infokkal szolgálni, ma még csak a rendszert lövöm be

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1011) vizirider válasza Romvr (#1009) üzenetére


vizirider
tag

nekem jól fut chieftec 350-es táppal............

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1012) Dead_slow


Dead_slow
tag

Feltettem a lapomhoz az F6 biost, és "meglódult" a proci, eddig maximum 3.2-ig jutottam 4 maggal ezt is 1.4 volton, de most 1.35-ön ment 2 órát a Prime blend :Y durva különbség, szerintem még alacsonyabban is vinni fogja, jövő héten nekiesek rendesen ;]

(#1013) Ayg0 válasza Romvr (#1009) üzenetére


Ayg0
senior tag

nem kell aggódni, stabilan fog menni. 4vs8 tűs procc tápcsati között annyi a különbség, hogy az utóbbin a dupla annyi vezetéknek köszönhetően nagyobb keresztmetszet jut a vezetékeken átfolyó áramnak, azaz magasabb fogyasztást is ki fog tudni lesz szolgálni. ennek lényegében 140-150w körüli zaba esetén, azaz komolyabb tuningnál van csak jelentőssége. de ha szájbarágósabban is érdekel a magyarázat, akkor itt találsz bővebb infót.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1014) NoRb1k4


NoRb1k4
csendes tag

Az mennyire normális hogy a ramom: [link] elvileg 1.9Von menne 1800Mhz-n de ha felteszem 1.9V-ra a windows betöltésekor mindenféle hibával meghal.
lap: Gigabyte ma770t-ud3p
cpu: P2 X3 720 BE
os: win7 64

esetleg valami ötleht hogy tudnám 1800on használni?

(#1015) Brimstone


Brimstone
csendes tag

Sziasztok!

Új konfigot akarok összerakni és úgy döntöttem egy GA-MA790FXT-UD5P lesz az alapja egy Phenom II 955 társaságában. 2x2Gb memóriát szeretnék melléjük tenni és ennek kiválasztásához szeretnék némi segítséget, úgy hogy némi tuning is beleférjen :). Ha lehet elsődlegesen az Ipon kínálatában szereplő modul lenne jó, mert onnan tervezem a többi alkatrész megrendelését és jó lenne ha vidékiként mindent egy helyről tudnék megrendelni.

Az utóbbi napokban elég sok fórumot átböngésztem és kicsit sok minden kavarog a fejemben. Mindenféle RAM-ról olvastam hideget is meleget is ezért kicsit nehezen tudok választani.

Köszi

(#1016) Lui76


Lui76
őstag

eddig nem volt sok időm gépezni, de esetenként előfordul , hogy a WinXP felépüléskor kb asztal betöltésekor megáll a rendszer/ vagy egy katt mélységig aktiv bármi, reboot után megint minden pattogós jó gyors, semmi nem dob ki , semmi nem fagy le.
- C&Q aktiv cpu 3500MHz plusz fesz csak a ramnak adva.

www.kezmuveskeramia.hu

(#1017) Cadal válasza NoRb1k4 (#1014) üzenetére


Cadal
őstag

Emelj a CPU NB VID feszültségen. 1,1V helyett adj 1,2 - 1,3V-ot.
Az 1800 Mhz elérésehez pedig biosban 1600Mhz-re kell állítani a ramokat, és 225-ös "FSB"-nél már 1800-on mennek a ramok számszakilag. ;)
De szerintem egy 1600Mhz CL7 vagy CL8-al már elégedett lehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#1018) NoRb1k4 válasza Cadal (#1017) üzenetére


NoRb1k4
csendes tag

okés ezt kiprobálom majd ha hazértem :) csak eléggé újak nekem ezek a dolgok mert eddig egy 939es 4200+om volt egy abit fatal1ty an8as lapban aztán ott ilyeneket nem kellett állitani csak cpu feszt meg mem feszt és már ment is ;) egyébként ez a ram 1800on megy cl8ba ugyhogy 1600on elvileg még jobb idözítéseket lehetne kipréselni belöle :)

[ Szerkesztve ]

(#1019) Zsoty


Zsoty
csendes tag

Sziasztok.

Nekem van egy 790XT alaplapom, AM3 X2 550 proci. GEIL 1600 KITmemoriával vettem de kiderült, hogy nem kompatibilis. Most egy CORSAIRT 1333 KIT-et raknak bele a garisok. Volt valakinek a GEIL memoriával ebben az alaplapban vagy hasonlóban? Még a KINGSTON memoriát említették, hogy voltak problémák.

(#1020) vizirider válasza Zsoty (#1019) üzenetére


vizirider
tag

havernak ebben van geil ram és 1333-on full stabil (GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H)
nekem 790xt van és csx el meg ocz reaperrel is gondjaim voltak. ha ment a gép akkor viszonylag stabil volt(csx-el nem ment ) de elindítani maga volt a kínszenvedés (3-4-5.-re indult el rendesen)
aztán adtam a ramoknak +0,2 voltot nb-nek szintén 0,2 voltot, felnyomtam 1600 ra a ramokat azóta kisangyal lett a masina pedig már alaplapcserén filóztam.......
én elsőre kis feszt adnék a ramnak meg az nb-nek!!! (csak ramnak adtam anno az semmit sem ért)

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1021) Lui76 válasza vizirider (#1020) üzenetére


Lui76
őstag

NB vagy cpu nb vid ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#1022) Zsoty válasza vizirider (#1020) üzenetére


Zsoty
csendes tag

Most elhoztam a gépet és majd hétvégén kiderül mi a helyzet vele. Most 2db 1GB-os Corsair van benne. Remélem nem lessz fennakadás vele.

(#1023) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

GA-MA790XT-UD4P lapban 2x2 gb ram melyik szerepel a legjobban?
Valakinek sikerült húzni ebben a lapban valamilyen ramot?
A memory support list-ben látottak alapján G.Skill lesz az én ramom aszzem.

Most Geil 1333 van benne 2x2 és stabil.

(#1024) Tigi válasza Pepe78 (#1023) üzenetére


Tigi
őstag

Akkor adj hálát az égnek és ne gondolkozz ram cserén.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1025) Tigi válasza vizirider (#1020) üzenetére


Tigi
őstag

Pont ugyanilyen problémával küzdünk ismerős gépén (többszöri indításra indul csak).
Holnap kipróbáljuk amit írtál.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1026) KDavid17 válasza Pepe78 (#1023) üzenetére


KDavid17
aktív tag

Csak kedden tudok képet csinálni a hűtőről meg a lapról.

A 2x2 gigás zöld címkés kingmaxxal nem szokott gond lenni ebben a lapban.

(#1027) szki válasza Lui76 (#1021) üzenetére


szki
őstag

cpu nb vid-et kell emelni a stabil húzott memohoz!

(#1028) eszgé100


eszgé100
őstag

tud nekem valaki segíteni bios beállításokban? (memória, cpu, stb.) cuccok az adatlapomon
+ még annyi, hogy az előlapi usb-ket, hogy kell bekötni, mert a régi gépemben a két kimenetnek 1 db 8 tűs aljzata volt, ennek meg kettő és inkább nem kísérleteztem

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1029) Lui76 válasza szki (#1027) üzenetére


Lui76
őstag

Okk megprószálom.

A másik pl a C&Q-t ki kellett win alatt kapcsolnom egy játéknál - a guitar hero rángatózott , kikapcsolva meg jó lett.

www.kezmuveskeramia.hu

(#1030) eszgé100 válasza eszgé100 (#1028) üzenetére


eszgé100
őstag

az usb már megoldva

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1031) Pepe78


Pepe78
senior tag

GA-MA790XT-UD4P lapocskához nekem is bejött az F6 BIOS!
1,35 volton Prime stabil a 3,4 Ghz és a 4. mag is dolgozik a 720 BE prociban.
Feljebb nem néztem.Szinte minden fesz alapon van.
Csak tegnap óta vagyok AMD-s, így lenne egy kérdésem.
Itt ennyi a tuning hogy a szorzót állítgatjuk csak?
FSB-t nem kell vagy lehet?
Most 17x200 pl. Ez lehetne 17x230 mondjuk. A ramok is többet mennének.
Szokott ez működni?
:DDD

(#1032) Gabor970 válasza Pepe78 (#1031) üzenetére


Gabor970
addikt

próbáljad nyugodtan a frekiemelést, a ramoknak viszont kell ez esetben 0,2.0,3V plusz. Az időzítéseket első nekifutásra hagyjad alapon, a szorosabb időzítés a frekiemeléssel már lehet gond a ramoknál.
Jobb, ha nem a szorzót emeled, mert akkor a C&Q is működni fog (szorzóemelésre giga lapoknál nem műkszik)
Ha a NB szorzót autómatán hagyod, akkor ha jól emlékszem nem fogja 2200MHz fölé vinni, mert automatikusan csökkent a szorzóján, ez esetben általában nem kell neki feszemelés.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1033) vizirider válasza Lui76 (#1021) üzenetére


vizirider
tag

én a sima NB-t emeltem az vált nekem be...
persze amilyen finnyás dögök ezek el tom képzelni hogy másnál az cpu nb vid jött be.....

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1034) Lui76 válasza vizirider (#1033) üzenetére


Lui76
őstag

És ugyanerre az elakadásos tünetre volt neked a megoldás?

www.kezmuveskeramia.hu

(#1035) vizirider válasza Lui76 (#1034) üzenetére


vizirider
tag

pontosan!
nem állítom hogy ez másnál is beválik de egy próbát megér (kb 5 perc ugye) én adtam a cpu nb vidnek is de akkor megint lehalt az egész..........
én már a lapot akartam lecserélni mert többet szivatott 1 hét alatt mint a régi amd-m 3 év alatt

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1036) Lui76 válasza vizirider (#1035) üzenetére


Lui76
őstag

Eddig csak a cpu nb vidnek adtam 1,5V-t eddig tünetmentes. kopkop

www.kezmuveskeramia.hu

(#1037) Gabor970 válasza Lui76 (#1036) üzenetére


Gabor970
addikt

nem lesz az egy picit sok? én egyszer adtam 1,35-öt, de nem mertem úgy hagyni...

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1038) Lui76 válasza Lui76 (#1036) üzenetére


Lui76
őstag

Jaja miket beszélek szájjal +0,150V

www.kezmuveskeramia.hu

(#1039) Satis


Satis
tag

Üdv!

Rögtön 2 kérdéssel is kezdenék ha nem gond. :)

1. Az utóbbi időben elkezdte azt csinálni a gépem, hogy indításkor 15-20 másodpercet vár mire a LOGO screen megjelenik. Rebootnál egyből bejön, csak bekapcsolásnál tököl. Mi lehet a probléma? (GA-MA790XT-UD4P)

2. Felraktam az F6-os BIOS-t és észrevételekre lennék kíváncsi, hogy javult-e az 1600Mhzs memóriák kezelése ezzel a frissítéssel? (Az előbbi hibá már a BIOS frissítés előtt is fennállt.)

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1040) TwentySix válasza Satis (#1039) üzenetére


TwentySix
aktív tag

Nekem is csinálta a gépem ezt a várakozást a Win7 indításánál az AMD chipset driver telepitése oldotta meg. Azóta tökéletes, gyors.

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#1041) Zscca


Zscca
tag

ma770t-ud3p-n nyugodt szívvel lehet feszt emelni?

(#1042) 8nemesis8 válasza Zscca (#1041) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen, habár FET hűtése nincs ,de ha komolyabb tuningot fontolgatsz akkor lehet rá venni vagy barkácsolni, de így is jól bírja a lap a tuningot.

(#1043) Zscca válasza 8nemesis8 (#1042) üzenetére


Zscca
tag

ok,Köszi.

(#1044) Landon


Landon
őstag

Sziasztok!

Akinek ilyen lapja van, MA770T-UD3P, és felflashelte a legújabb F4-es BIOS-t az kérem segítsen egy kicsit mert én is a napokban szeretném a deszkát frissíteni de nem merem mert most egy relatív elég jó tuning van meg az F2-es BIOS-al és félek hogy az újabb BIOS az új stepping-el ezen esetleg rontana, viszont lenne más problémám a lappal ami miatt a BIOS frissítés nagyon jó lenne. Szóval egyszó mint száz érdemes az új F4-es BIOS-t feltenni vagy F3-ast vagy inkább hagyjam mert nem sikerültek vmi jól? :) (Sajnos velem MSI-nél már fordult elő h bios frissítés után a proci nem tudott olyan tuningot mint amit azelőtt.

PS.: Nem értem, hogy a giga oldalára miért nem listázzák ki részletesen mik kerültek javításra a legújabb BIOS-okban... csak annyit írnak oda mindíg h CPU microcode, stepping és hasonlók a töbi javításokról meg semmi pedig ált szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1045) helkis


helkis
addikt

üdv all!

beléptem a klubba simonyana exlapjával;) egy kis eredmény rögtön az elején: [link] ;)

sajnos a w7+cf-el vannak még gondok, pl ha ráindítom a gpu-z-t csontrafagy.. :F
tehát ami a képből nem derül ki, hogy 2db HD4770 van a gépben 850/1100-on járatva..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1046) Ayg0 válasza Landon (#1044) üzenetére


Ayg0
senior tag

ebből a postból kb minden kiderült, csak az nem, h mit szeretnél: a legújabb biossal kapcsolatos tapasztalatokat, vagy segítséget a flasheléséhez.
steppingje pedig a procinak van, nem a biosnak. ha ez szerepel a leírásban, valószinűleg egy friss modellel (talán x4 620?) frissítették a biost, hogy felismerje a deszka.

#1045

légy üdvözölve :) mivel hűtöd az 550-et, h ilyen szépen muzsikál? ez 24/7 stabil órajel vagy csak a bech elejéig bírja?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1047) Landon válasza Ayg0 (#1046) üzenetére


Landon
őstag

Elnézést akkor elmondom pontosan mi a problémám! :) Szóval: jelenleg van egy PhenomII 905e-m ami egész jól tuningolható most jelenleg 1.264V-on 3.2GHz-n megy OK. De mindemellé van egy olyan bajom, hogy a POST előtt a gép az új 1TB-s Samsung F1 winyómmal PONTOSAN 15sec-ot vár, ergo a fekete képernyő és a POST között van 15sec. Namost az ég világon MINDENT (HDD delay állítgatása, bios alaphelyzetbe állítása stb) megpróbáltam a BIOS-ban amit lehetett, hogy ne legyen delay a POST előtt de nem ment... namost ez régen a 80GB-s őskori samsung-al nem volt. Ezért gondolom, hogy a lappal lesz vmi és ezért kéne BIOS-t frissítenem, DE /és itt jön a kérdés/ félek, hogy azzal hogy az új F4es BIOSra frissítek esetleg megváltozik/"leromlik" a tuningpotenciál(ahogy erre már volt példa) és a proci nem lesz annyira jól húzható mivel a BIOS megváltoztatja a steppinget stb. Ezért kérdezem, hogy érdemes e F4-re frissíteni, nem e ront a "tuningpotenciálon"? Ill ha nem F4-re érdemes frissíteni akkor melyik lenne a legjobb bios ehhez a laphoz?

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1048) helkis válasza Ayg0 (#1046) üzenetére


helkis
addikt

már vártam a kérdést :D természetesen h2o, de talán ezt a 0,1v-os emelést egy jobb levegővel is elbírná, sajnos nem sok időm van tesztelni, így még egy hosszabb prime-ra se futotta ezen az órajelen, de idővel lesz az is, alapfeszen 3600mhz az 100%-os, itt is minden megy, de még nincs kitesztelve, a 4Ghz-hez megint kellene 0,1v, ami már 1,55v lenne, azt viszont már én is sokallom :B illetve annyival elmásznának az órajelek, hogy a ramon is kellene lazítani, így meg már nem is biztos hogy megéri az a +100mhz.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1049) Ayg0 válasza Landon (#1047) üzenetére


Ayg0
senior tag

tehát tapasztalatokat várnál. és ehhez kellett 14 sor, hogy elmond? :DDD
de viccet félretéve... én csak a ramokat néztem az f4-nel, ám változatlanul nem viszi a natív órajelén a kingmaxaimat, ergo visszakerült az f2c. egyébként nem értem miért problémázol a flasheléssel. 2-3 perc az egész: ott az @bios alkalmazás a gyári cd-n, lemented vele az aktuálisat, felrakod az f4-et és ha nem nyerte el a tetszésed, mehet vissza a lementett. kevesebb időbe telt volna, mire megírtad a két postot. ;)

#1048

alapfesz (1.3v) 4 mag@3.6ghz?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1050) helkis válasza Ayg0 (#1049) üzenetére


helkis
addikt

1,35v a többi helyes ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.