Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) polarx válasza mrbig25 (#1548) üzenetére


polarx
tag

igen nekem rendszeresen ezt csinálja. De ha kicserélem a vezetéknélküli billentyűzetet vezetékesre akkor gond nélkül tudom használni.

(#1552) adorjant válasza mrbig25 (#1548) üzenetére


adorjant
senior tag

usb keyboard engedélyezve van a biosban?

(#1553) mrbig25 válasza polarx (#1551) üzenetére


mrbig25
őstag

Nekem vezetékes (USB-s) és így sem volt jó. Összerakom, első bekapcsolás, Windows telepítés, minden oké, ezután az F4-es bios-t frissítettem F7-re és azóta a BIOS-ban meghal a billentyűzetem...úgyhogy visszatettem az F5-s BIOS-t, azóta működik megint normálisan.

adorjant: igen, engedélyezve van

[ Szerkesztve ]

...

(#1554) adorjant válasza mrbig25 (#1553) üzenetére


adorjant
senior tag

nekem is volt anno ilyen gondom,de az usb keyboard és mouse kapcsolgatással sikerült stabilan beüzemelni

(#1555) 04ahgy válasza werszomjas (#1535) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A 770T lapba (azaz az AM3-as procihoz) bármelyik Kingmax, Corsair ajánlott.

Corsair DDR3 XMS3 DHX TW3X4G1333C9DHX 4GB KIT
Corsair DDR3 XMS3 DHX TW3X4G1600C9DHX 4GB KIT
Corsair DDR3 XMS3 TWIN3X4G-1333C9 4GB KIT

Az első kettő nagy, tüskés hűtőbordás, 1333 illetve 1600MHz-es, CL9. A harmadik típus az elsővel egyezik meg, a bordát kivéve. Azon csak "sima" mezei RAM-borda van...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1556) Beri válasza 04ahgy (#1555) üzenetére


Beri
addikt

Ezek szerint nem kell RAM modult vacsoráznom :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#1557) #98593280


#98593280
törölt tag

Tudtok ebben a BIOS tuning beállításban segíteni? Jó lesz most ez így? [link]

(#1558) Beri válasza #98593280 (#1557) üzenetére


Beri
addikt

Nem néz ki rosszul, csak az az 1.4V nem alapfesz, viszont úgyis elkell majd a tuninghoz, de azért inkább fixáld le kézzel. Hűtés rendben? HT freki jó lesz 2GHz-en, NB-t is tartsd annyin max, ameddig csak lehet, hogy ne kelljen azzal foglalkozni, hogy hátha amiatt instabil a rendszer. Majd ha megvan a proci vége, emelheted az NB-t is, ha gondolod, de az már más tészta. Nem tudod figyelni, milyen meleg, stb. RAM-oknál meg változó, hogy mennyit bírnak, alapbeállításokon maradj azokkal is, amíg megkeresed a proci végét.
A proci füstölni akkor fog, ha túlmelegszik. Ne tartsd 60 fok fölött huzamosabb ideig és akkor nem lesz baj (AMD szerint a max temp 73 fok egyébként, de ne centizd ki).

Ez a módszer, amit leírtam, nem a leggyorsabb megoldás, de így kizársz minden hibalehetőséget, csak akkor borul majd meg a rendszer, ha a procinak sok lesz az órajel.

Egyébként gyári hűtővel próbálkozol? Mert úgy az 1.4V is meredek tud lenni hosszútávon egy gyengén szellőző házban.

Jaés legközelebb itt kérdezz ilyesmiről: [link]
Meg ne a képfeltöltés.hu-t használd, mert iszonyúan lassú.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#1559) #98593280 válasza werszomjas (#1538) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nekem Kingmax DDR3 1333-as moduljaim vannak, 2 db dual-ban, 1 hete használom, egyetlen egy fagyás sem volt. Atomstabil. Orthos Prime-ot is már futtattam.

(#1560) Trolluska


Trolluska
tag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy az MA790XT laphoz tartozó EasyTune6 (2009.02.16) indítás után azt a hibaüzenetet dobja, hogy nem találja az eszköz drivert :Y Utána végülis elindul, csak bosszant az állandó hibaüzenet. A drivereim frissek, még DriverAgenttel is leellenőriztem. Egyéb problémát nem vettem észre, kivéve azt, hogy az ET6-ban a procihőmérséklet nem frissült (12 órányi Prime95 után a procihőmérséklet elvileg 26°C volt, a BIOS meg teljesen más értéket adott :F ). Esetleg van más progi, amivel tudnám ezt ellenőrizni?
A konfig: PhenomII X3 720, Giga GA-MA790XT, Windows7 Home Pro 64bit angol
Valakinek valami tapasztalata?

(#1561) Trolluska válasza Trolluska (#1560) üzenetére


Trolluska
tag

pontosítok: nem "nem találja az eszköz drivert", hanem nem tudja betölteni

(#1562) Beri válasza Trolluska (#1560) üzenetére


Beri
addikt

Soha nem használtam easytune-t, nem vagyok oda az ilyen megoldásokért. AMD overdrive-ot használj inkább, vagy phenom msr tweaker-t (ebben két profilt tudsz beállítani és vált köztük, ha kell, afféle házi C&Q), a hőfokokat meg everesttel nézd. A lényeg, hogy ha windows alól állítod a feszültséget, akkor azt a bios-ban alapra kell állítani, különben erősen túl fog feszelni (pl. 1.325 az alap, te beállítasz biosban 1.4-et, aztán vindózban mondjuk 1.425-öt és 1.5V-ot kapsz, mert a progik csak az alapfeszhez képest számolják a pluszt és ha már emeltél a biosban, akkor csak hozzáadja).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#1563) Trolluska válasza Beri (#1562) üzenetére


Trolluska
tag

oké, köszönöm

(#1564) 04ahgy válasza Trolluska (#1560) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Easy Tune, Easy Energy Saver, Dinamic Energy Saver: mind bugosak, kerülendők. Nekem a stabil gépből az elindításuk (úgy, hogy nem nyúlok semmi beállításhoz) egy instabil vashalmazt kreált.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1565) polarx


polarx
tag

Az normális, hogy a NB "hűtőborda" lötyög? Nem lenne érdemes lecsrélni egy zalman NB hűtőbordára? (770t-UD3P)

[ Szerkesztve ]

(#1566) Vakka


Vakka
csendes tag

Sziasztok!

Még nyáron sikerült egy komplett gépet beújítanom, aminek alapul egy MA770T-UD3P lapot választottam. Került bele minden jó, Phenom II X3 720 BE, Shappire Vapor-X 4870, és 4GB CSX 1600MHz DDR3 RAM (ilyesmi, csak a méretben van eltérés). Sajnos csak most jöttünk rá a folyamatos fagyások okára. A RAM-ot kicserélve elmúltak a problémák, viszont előállt a helyzet, hogy egy kb 30000 Ft-os modulpárt kenhetek a hajamra. Cserélgettem a modulokat, próbáltam más slotban egyenként és együtt, a fagyás és bootolási problémák maradtak. Átnézve a lap memória támogatását [link] nem találtam az általam választott memót, a cserébe tesztelésre beletett 3 gigányi valamilyen DDR3-mal viszont tökéletesen működik.

Mit lehet ilyenkor tenni? :F

Aki összerakta a gépet és beállította azt mondta, hogy az eredeti modulok 1333 MHz-en ketyegtek, ami emlékezeteim szerint is helytálló. De mivel így is folyamatos volt a probéma, és a CSX nem szerepel a támogatott memóriák között, így gondolom nem állt fent a megfelelő összhang a lap és a memó között, hogy szofisztikáltan fejezzem ki magam.

Az eredeti modulok másik gépben történő kipróbálása még hátra van, de kötve hiszem, hogy kettőből kettő memória rossz lenne. Inkább csak az alaplap és a RAM nem szeretik egymást. A kérdés az, hogy van-e valamilyen megoldás, ami kiküszöbölné az új memória vásárlását? Mivel ezek szerint kompatibilitási probléma áll fent, így a garanciát is kenhetem a hajamra. Lehet-e mondjuk 1333-ról visszavenni az eredeti modulok frekvenciáját, ami esetleg megoldaná a problémát? Vagy más trükk esetleg? Mindennemű segítségért hálával tartozom.

[ Szerkesztve ]

Addig röhögtünk a főnök viccén, amíg leesett, hogy az a mai feladat.

(#1567) vizirider válasza Vakka (#1566) üzenetére


vizirider
tag

add el a ramokat én is elpattintottam az ocz-met itt a hardveraprón. ez a legkisebb bukta. és hogy érezd jól magad a bőrödben: én már a 3.ik garnitúra rammal szopikálok és 1333-on sem megy a támogatottal sem bios frissítés ide feszvariálás oda................
szóval minden csak nézőpont kérdése.

a hibátlan csx-ek nálam kb 2 percenként fagytak le, intelben meg remekeltek.marad a ramcsere.

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1568) 04ahgy válasza Vakka (#1566) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Memtest86+ 4.00, egyesével a modulokon. Ha lehet, másik rendszerben is. Órákat menjen egy modulon, ha nem hibázik.

Nem ez lesz az első RAM, ami out-of-box gyári hibás... Tehát lehet, hogy a gépeddel semmi baj, csak szimpla RAM hiba. Ezt mindenképp érdemes lenne meglépni, mielőtt elkezdesz pánikolni, hogy a géppel nem kompatibilis.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1569) #98593280 válasza Vakka (#1566) üzenetére


#98593280
törölt tag

Üdv! Nekem Kingmax 1333-asaim vannak, azokkal semmi gond, most megnézem majd MEMtest-el is, kíváncsi vagyok. Amúgy szerintem a BIOS-ban ha manuálisan állítod az osztót, akor vissza lehet venni a frekijét 1333Mhz alá is, hátha úgy stabilabb. Azt is hallottam, inkább az AMD proci nem szereti az 1600-as RAM-okat, ugyanis a DDR3 vezérlő AMD esetén a cpu-ban van, mondjuk akkor meg nem értem, miért van minden alaplapnak memory support listája:)

Amúgy a 2GB-os Kingmax sincs benne az UD3P lstájában, csak az 1GB-os, mégis megy szépen.

(#1570) polarx válasza 04ahgy (#1511) üzenetére


polarx
tag

Megtettem azt h minden gyári beállításon van, semmi tuning. És mégis újraindul a gép mután megfagyott egy pillanatra és szét esett a kép sok sok színes pixelre.
Ezek után mi a teendő? Mit teszteljek h kiszűrjem a hibás dolgot a gépemben? Vagy vigyem el egy szervízbe és ott kiderítik?

(#1571) polarx


polarx
tag

Értelmetlen volt a kérdésem?

(#1572) 04ahgy válasza polarx (#1570) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Értelmetlen semmiképp. Mindössze a topik látogatóközönsége, úgy látszik, ebben az időben nem aktív. Itt nincs azonnali válasz, az a chat. Itt van válasz, valamikor. Mert ez fórum.

A kép szétesése viszon VGA gondot sejttet. Menj át az 5770 topikjába, mert sokszor a driver a bugos. Főleg Win7 alatt. Többek jeleztek a 9.11-gyel problémákat.

A VGA-t amúgy GPU Caps, FurMark, Heaven Benchmarkkal tudod tesztelni.

Lehet még táp is, no nem összteljesítményre, hanem ágankénti teljesítményre. Amit tudsz, csoportosíts át másik moduláris csatlakozóra, ha van lehetőséged.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1573) Silcsi


Silcsi
csendes tag

Sziasztok! Az GA-MA790FXT-UD5P lap F8c bios-át próbálta már valaki? Mik a tapasztalatok? F5-el vettem, és mindet kipróbáltam már de ezt még nem. 965BE procim van benne meg 1600-as Kingmax ramok.3600-on még stabil a proci de feljebb nem, gondoltam kipróbálom másik bios-al de az F7-ig semmi változás.

Te mond hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb..

(#1574) 04ahgy válasza Silcsi (#1573) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Beta BIOS. Felesleges abban a reményben feltenned, hogy tovább fogja benne bírni a CPU. A jelenlegi C2 Deneb steppingnek ez a vége, kb. 3,7-3,8GHz. A tied épp 3,6-ig bírja.

A vicc az, hogy én egy 720BE-t vettem körülbelül fele áron, és négy magosként magasabb frekvencián használom (3,8GHz) egy kisebb felszereltségű alaplapban, mint te a csúcsprocit.

C'est la vie.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1575) Silcsi válasza 04ahgy (#1574) üzenetére


Silcsi
csendes tag

Igen, ez vicc de sajnos ez van. Nagyjából sejtettem,hogy ez lesz mert olvasgattam azért de gondoltam megkérdezem. És ha már a viccnél tartunk, ez az alaplap nagyon jó, tényleg. De elötte egy MA770-UDP3 ban egy 955BE-m volt és az is ment 3900-on:) Ennyit erről, ez a proci ennyit tud. Szerinted az NB frekit érdemes feltekerni?Vagy te mit húznál még?

Te mond hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb..

(#1576) Blaze71 válasza Silcsi (#1575) üzenetére


Blaze71
őstag

Ha feltekered az NB frekit, akkor csak a memória olvasás/írás/másolás sebessége fog emelkedni. Még akkor sem fog magasabb frekin menni a proci, ha adsz az NB-nek feszt. Ha meg túlságosan feltekered, akkor azért fog fagyni. Bár a Te esetedben úgysem fogsz EC-t emelni, vagy nem sokat, akkor meg az NB-t sem igazán tudod feljebb tenni.

Nálam a 620-as Athlon-II megy hasonló frekvencián, ráadásul aktivált L3-al. Jelenleg 3,5 GHz-en stabil. Mindezt 20 ezerért. ;]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1577) Silcsi válasza Blaze71 (#1576) üzenetére


Silcsi
csendes tag

:DD Az a helyzet, hogy kicsit benéztem, nem felemeltem a core-feszt hanem le :)) No most, hogy megtaláltam a helyes irányt 1.475 fesz mellett 3.8Ghz prime stabil. Tanulság? Pancserok ne tuningoljanak. :W Persze, hogy nem ment 1.4V mellett többet:D

Te mond hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb..

(#1578) Sz.Miki válasza 04ahgy (#1555) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Nem túl magas az időzítésük ezeknek a ramoknak?

"Corsair DDR3 XMS3 DHX TW3X4G1333C9DHX 4GB KIT
Corsair DDR3 XMS3 DHX TW3X4G1600C9DHX 4GB KIT
Corsair DDR3 XMS3 TWIN3X4G-1333C9 4GB KIT"

Geilnek már van CL6-os DD3 Ultra memóriája.

GU34GB1333C6DC

Időzítés (SPD): 6-6-6 ns
Kapacitás: 4 GB
Sebesség: 1333 MHz
Energiafelvétel: 1.7 V

[ Szerkesztve ]

(#1579) Beri válasza Sz.Miki (#1578) üzenetére


Beri
addikt

Az 1333 CL9 tényleg magas. Az 1600 CL9 viszont teljesen átlagos, viszont megy az a memó CL7-en is akkora freki mellett :)
A zselé meg "kicsivel" többe kerül ezeknél.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#1580) Sz.Miki válasza Beri (#1579) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Igazából azért nem tudok dönteni, GA-MA790FXT-UD5P lapot szeretnék venni, de tanácstalan vagyok melyik ram lenne a megfelelő, Geil-el szemezek, félek az inkompatibilitástól, ugyanakkor kellő gyors ramot szeretnék 1333Mhz-ből.

[ Szerkesztve ]

(#1581) Pepe78 válasza Sz.Miki (#1580) üzenetére


Pepe78
senior tag

Szia!

nekem Ud4P van és Geil 1333 ramok vannak benne. Cl9 , de 8-8-8-20 használom 1453 mhz-n. És alap feszen.
Sőt, ha a feszt emelem nem indul el a gép.

:R

(#1582) M@Db0Y válasza Sz.Miki (#1580) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Hello!

Nekem ez a ram van abba a lapba: http://www.gskill.com/products.php?index=243
7-8-7-24 időzítésekkel tökéletesen megy 1600mhz-en.

(#1583) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Köszönöm a tippeket :)

(#1584) Ger_man


Ger_man
senior tag

Sziasztok!

Nem rég újítottam be egy GB MA790X-UD3P alaplapra, ami DDR2-es. (Inkább nem próbálkoztam AM3as alaplappal)

A problémám az, hogy a Kingston HyperX 2X1GB (KHX8500D2K2/2G) memóriát ami CL5ön menne 1066Mhz-en (ajánlott feszültséget 2.2V-ra írja a Kingston), de egyszerűen nem megy, mármint elindul, de a prime 1-3perc alatt kifagy, és játékban is tapasztaltam fagyást.

Holott 800Mhz-en CL5, és autó feszen (kb. 1.95V) pedig gyönyörűen fut a prime… (2 óráig futtattam) és 3-4 óra játék után sincs semmi probléma.

A procim egy X3 720BE, alapfeszen, három maggal, alap órajelen.
Aki tud valami okosat mondani, az írja meg legyen szíves…

Köszönöm!

(#1585) Beri válasza Ger_man (#1584) üzenetére


Beri
addikt

Egyértelmű, hogy elrontottad a memóbeállításokat. Ha auto-n minden OK, kicsi rá az esély, hogy hibás a modul. Lehet, hogy csak simán 1T-re raktad 2 helyett.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#1586) Ger_man válasza Beri (#1585) üzenetére


Ger_man
senior tag

Hát 1066Mhz-en, az auto beállítás nem CL5re rakja alapból... 5-7-7-18-ra, és ennek biz kellne tudni a 5-5-5-15-öt!

A többit hagytam úgy ahogy ő beálltotta, bár az igaz hogy ezen a 5-7-7-18on nem néztem, de pl 5-5-5-18on igen. Mindezt az ajánlott 2.2V-on is megpróbáltam.

Esetleg az nem lehet hogy egy bios frissítés megoldja, mert az első verzió van rajta, mivel most vettem a lapot...

(#1587) camalot


camalot
tag

Hi! GIGABYTE GA-MA770T-UD3P alaplaphoz milyen 1333-as memoriát javasoltok? 4 giga kellene, a proc 3,2-es amd.

[ Szerkesztve ]

(#1588) Gabor970 válasza camalot (#1587) üzenetére


Gabor970
addikt

hát nekem a kingmax bejött. Nincs vele semmi gond, elszalad 1500-on 7-7-7-20 T1 beállításokkal 1,8V mellett.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1589) camalot válasza Gabor970 (#1588) üzenetére


camalot
tag

Hi! Ez lenne az? [link]

(#1590) 0805


0805
tag

Sziasztok!
Szerintetek megér durván 10K plusz költséget ha egy Gigabyte GA-MA790XT-UD4P helyet Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P -t vennék??
Mennyivel jobb a drágább(UD5P) lap az olcsóbbtól(UD4P) ??

Köszi..

(#1591) Gabor970 válasza 0805 (#1590) üzenetére


Gabor970
addikt

ha tervezel crosfire-t, akkor kell az 5P, abban az esetben nincs más jó választás gigabyte-ok közül. Ha nem akarsz tuningolni, akkor a 4p helyett a 770T-UD3P is megteszi. Az UD5P mellett szól még az ESATA csatlakozó is.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1592) Cadal válasza Gabor970 (#1591) üzenetére


Cadal
őstag

Azért az UD3P még igencsak tuningbarát lap. Ha nincs tuning, akkor a 770T-UD3 is elegendő lehet.

(#1593) Gabor970 válasza Cadal (#1592) üzenetére


Gabor970
addikt

nekem is ud3p van, de azt gondolom a gyenge NB és nem létező MOSFET hűtése miatt, jobb ha alapfeszen keresgetem csak a felső határokat. Amúgy szeretem ezt a lapot, azt sajnálom, hogy nem azt az UD5P-t vettem meg, amit egyik fórumtársunk 30e Ft-ért adott el itt.

Kicsit most gondolkodtam az UD5P-ről. Azért abba 2db 5770-es kártya elég szépen teljesítene. Jobban mint egy 5870 (szerintem) és máris megérte a jobb alaplap.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1594) vizirider válasza Gabor970 (#1591) üzenetére


vizirider
tag

ESATA van az ud4p-n is.
a crossfire meg érdekes kérdés mert egy x2 vga hatékonyabbnak tűnik nekem mint a crossfire és sztem nem kell sokat várni hogy a felsőkat is megkapja az x2 kártyákat

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1595) Gabor970 válasza vizirider (#1594) üzenetére


Gabor970
addikt

megkapta tudtommal. Ha jól láttam, akkor 130e Ft a 5970, ami a 4870 X2 utódja.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1596) Ayg0


Ayg0
senior tag

lenne egy olyan kérdésem, h rev 1.1-es 770t-ud3p-vel találkozott é már valaki? ha igen, mik a tapasztalatok?
azért érdekelne, mert az elvileg támogatott kingmax memóm f5d-vel sem hajlandó a gyári 1600mhz-en menni a rev 1.0-s verzióban. ellenben azt mondjuk sikerült elérni, h 2v-on csont nélkül hozza 5-5-5-15-1t-n az 1333mhz-et. :DDD

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1597) Beri válasza Gabor970 (#1591) üzenetére


Beri
addikt

Mi a baj az UD4P-vel CF-el? Az UD5P csak a második hálókarival meg a cmos reset gombbal több tudtommal.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#1598) Ayg0 válasza Beri (#1597) üzenetére


Ayg0
senior tag

az, hogy a 790x chipset vagy csak 2*8x, vagy 16x+8x sebességű pci-e csatit kínál egyidejű használatra.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1599) Gabor970 válasza Beri (#1597) üzenetére


Gabor970
addikt

AHogy Ayg0 írta, az, hogy felesleges két kártyát beletenni. Olvasd el a crosfire de okosan cikket itt a prohardveren. Ha nem 16X sebességű mindkét slot, akkor a kát kártya kb 50% pluszt fog adni, az egyhez képest. Míg ha mindkettő tudja a 16X sebességet, akkor gyakorlatilag dupla lesz a tempó is.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1600) Motaba78


Motaba78
őstag

sziasztok

nekem is lenne egy 770T-UD3P alaplap és olvastam hogy mozog rajt a chipset hűtés, mondom megnézem én is rajt, nekem is mozog. :Y
Ahogy elnéztem a rögzítő pöcöknél lévő rugónak nincs annyi ereje hogy rendessen leszorítsa.
Orvosolta valaki a problémát ? vagy esetleges lecserélte valaki a hűtést rajt ?
én erre gondoltam a cserét [link], erről a hűtőről mit lehet tudni jobb mint a lötyögös ami rajta van ?

a másik kérdésem a mosfet hűtéssel kapcsolatban.
találtam egy ilyen fajta frankó kis mosfet hűtőt HR-09 U/S

én ahogy nézegettem az "U" verzió nem is lenne rossz találtam is kishazánkban ahol lehet venni, de a kérdés hogy ez biztosan jó lenne az alaplapra ? ahogy mértem durva mérés szerint kb 100mm a távolság a furatok között.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.