Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Gorneck válasza Blaze71 (#1650) üzenetére


Gorneck
titán

Samurai ZZről van szó...most néztem kicsit jobban meg a felfogatást...a PWM vagy a ram főlé tudom rakni ...igyekszem akkor a PWM-et hűteni vele...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1652) Blaze71 válasza Gorneck (#1651) üzenetére


Blaze71
őstag

Na, igen. Memória fölé nem érdemes, mert nehéz kiszedni a modulokat tőle. :DDD

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1653) Gorneck válasza Blaze71 (#1652) üzenetére


Gorneck
titán

Tényleg, azt minden nap ki kell szedni... :D Én két évig azokat onnét ki nem szedem... :D

Gorneck#1239

(#1654) Blaze71 válasza Gorneck (#1653) üzenetére


Blaze71
őstag

Oké, én sem szedegetem, de ha valami hiba van, vagy csak eleve telefújja porral és takarítani kell, már szívás. Meg ha van rajta borda, nem biztos, hogy rendesen elfér. Rémlik olyan is, hogy valakinek feltámasztotta a memória a procihűtőt és szerencsétlen alig bírta megtalálni a hibát, hogy miért melegszik Idle is a proci... :U

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1655) Gabor970 válasza Gorneck (#1645) üzenetére


Gabor970
addikt

nem, a PWM rész az melegebb.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1656) Gorneck válasza Blaze71 (#1654) üzenetére


Gorneck
titán

Oké. Hétfőn elválik, akkor jön a cucc...

Gabor970: :R

Lan, audio driverén kívül kell felrakni vmit?

Gorneck#1239

(#1657) Gabor970 válasza Gorneck (#1656) üzenetére


Gabor970
addikt

csak ha XP-t raksz. Akkor kell asszem még proci driver is. Adnak a lap mellé minden szükséges drivert, illetve le is lehet szedni a gyártó lapjáról. Nem lesz gond az indítás, én elég laikus vagyok, de magam raktam össze a gépet, magam telepítettem a 64bites xp-t is, meg a drivereket, de nem akadtam el sehol.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1658) Gorneck válasza Gabor970 (#1657) üzenetére


Gorneck
titán

Dehogy rakok XP-t...eszem ágában sincs...win7 lesz rajta...

Gorneck#1239

(#1659) Blaze71 válasza Gorneck (#1656) üzenetére


Blaze71
őstag

Nem lesz vele gond, hagyd feltelepülni a drivereket a mellékelt lemezről. :K

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1660) Gorneck válasza Blaze71 (#1659) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Gorneck#1239

(#1661) Ayg0 válasza vizirider (#1644) üzenetére


Ayg0
senior tag

ahogy mondod mester. no comment.

#1656

még van egy chipset driver is a cd-n:

motherboard_driver_chipset_amd_7series-v2.0_xp-novga.exe

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1662) Lest4t


Lest4t
aktív tag

Milyen alaplapot ajánlotok phenom 2 x4 955 be -hez? (melyikben van e sata és van olyan amiben van usb 3?)

(#1663) Ayg0 válasza Lest4t (#1662) üzenetére


Ayg0
senior tag

GA-790FXTA-UD5
GA-790XTA-UD4
GA-770TA-UD3 (bár ezt még nem láttam hazai kiskerekben)

a kérdés inkább az mihez kellene az usb 3.0? ha csak azért, 'hogy legyen' akkor értelmetlen pénzkidobás pl a 770t-ud3p rev 1.1-hez képest. illetve az sem elhanyagolható, hogy kell e crossfire támogatás vagy sem.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1664) Lest4t válasza Ayg0 (#1663) üzenetére


Lest4t
aktív tag

És amiben csak e-sata van? Crossfire nem kell.

(#1665) berik válasza vizirider (#1632) üzenetére


berik
csendes tag

Arra gondoltál már hogy visszaküld szervízbe az alaplapot? Ha nem tudsz rá jönni a hibára egyszerűbb lenne elvinni. Gondolom még garanciális.Elő fordul olyan hogy valami nem tökéletesen lett legyártva.Lehet csak kicserélik a lapodat és jó lesz minden.Vagy mondják hogy jó az alaplap máris tovább tudsz lépni és máshol keresni a bajt.Te írtad nem vagy szervíz! A szervíz meg pont erre van kitalálva.

Hajrá Magyarok! Hajrá STARS!

(#1666) vizirider válasza berik (#1665) üzenetére


vizirider
tag

teljesen jogos amit mondasz. természetesen anno vittem vissza a ram+lap+proc triót hogy nem gömbölyű, de ahol a gépet vettem elintézték annyival hogy a ram a gond.
sajnos a gond azóta is megvan és mint írtam relatív ritkán (nekem gyakran kb 2 naponta) fagy a gép terhelés nélkül. namost a komplett gépet nem szívesen vinném be mindenféle cserefélelmeim miatt (sajna ez nem svájc ahol ez bennem fel sem merül) ezért dobtam fel itt elég sok infót hogy hátha valaki találkozott hasonlóval és meg tudja mondani hogy ez proc vagy lap gond (mert a ramok nekem már nem igazán gyanúsak mint írtam ez a 3.ik pár a gépben, és a ramteszt fagyott le miközben a gép nem) havernak nemrég óta van hasonló gépe a procit kölcsön akarom kérni és akkor már csak a lap lehet elvileg a hunyó..... (hangsúlyoznám hogy elvileg) de kezdek azon is filózni hogy valami ismerettséget kell egy számtek szervízben valahogy felhajtanom...............

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1667) Ayg0 válasza Lest4t (#1664) üzenetére


Ayg0
senior tag

ha kell usb 3.0, 770ta-ud3, ha nem 770t-ud3p rev 1.1 amit keresel. persze ezek csak ddr3 memóriás párosítás esetén felelnek majd meg a kritériumaidnak.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1668) rovtiv válasza vizirider (#1666) üzenetére


rovtiv
tag

Az a helyzet, hogy én is belefutottam hasonló jelenségbe. Másfél hónapom ment rá. Végül is a proci NB VID feszültsége volt kevés. (Igaz, nálam a probléma 1600Mhz-n jelentkezett.)
Próbaképpen levehetnéd az NB x10-es szorzóját 9-re vagy 8-ra. Vagy adhatnál neki +0.1V feszültséget. Szerintem esélyes, hogy itt lesz a bibi.
(Persze a többi beállítás maradjon egyenlőre alapon.)

...már bocsánat...

(#1669) vizirider válasza rovtiv (#1668) üzenetére


vizirider
tag

köszi meglesem!
igazából ingyen van.....

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1670) Blaze71 válasza Ayg0 (#1667) üzenetére


Blaze71
őstag

A többi, általad már felsorolt lapot nem ismerem, csak a GA-MA770T-UD3P-t. Arra már nem emlékszem, hogy milyen Rev-es volt, de nem találkoztam rajta E-SATA-val.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1671) Ayg0 válasza Blaze71 (#1670) üzenetére


Ayg0
senior tag

jogos. elnézést, tényleg nincs rajta. összekevertem a látottakat a 785g-s deszkák back paneljeivel, ugyanis azok is épp meg voltak nyitva a böngészőben.
az említett GA-770TA-UD3 típusún viszont 100%, hogy van kettő is, ellenben ezt még nem láttam itthon kisker forgalomban, csak a nagyobb tesókat: 790FXTA-UD5, 790XTA-UD4
vagy alternatívanként maradnak az olcsóbb matx-es, a 785g chipsetes verziók: 785GPMT-UD2H, 785GMT-US2H / UD2H (bár ez már másik topikhoz tartozik)

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1672) Motaba78


Motaba78
őstag

jövőhét folyamán a cégnél (ha sikerül alapanyagot vennem ami rézhasáb) elkészítünk egy mosfet hűtést a cpu mellé, a lefogatopontok a lapon vannak csak ki kell mérni és sima marógépen kialakitani a lamellékat nem tudom esetlegesen van e itt valaki aki ma-770T-udp3 lapja van és gondolkodott hogy rakna fel oda egy kis hűtést, mint ahogy a nagytesokon is van ?

a pirossal keretezett részről van szó
ma-770t-ud3p
gondoltam ártani nem árthat, semmi extra csak rézből vagy aluból amit kapok, oda sima egyenes lammellákból álló hűtést eszközölni.

[ Szerkesztve ]

(#1673) Cadal válasza Motaba78 (#1672) üzenetére


Cadal
őstag

Grat az ötlethez és a kezdeményezéshez! :R Egyet ígérj meg, ennél azért legyen szebb egy kicsit. :D

(#1674) Motaba78 válasza Cadal (#1673) üzenetére


Motaba78
őstag

majd igyekszünk de nekem hűcsöves megoldás jutott eszembe de előtte az anyagiakat is ki kell számolni hogy megéri e pepecselni vele vagy venni egy már gyári megoldást.

(#1675) Gorneck válasza Motaba78 (#1674) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet kapni rá vmi gyári egyáltalán?

Gorneck#1239

(#1676) Motaba78 válasza Gorneck (#1675) üzenetére


Motaba78
őstag

(#1677) Gorneck válasza Motaba78 (#1676) üzenetére


Gorneck
titán

TR az egy kisebb fajta vagyon... :D

Gorneck#1239

(#1678) vizirider válasza Cadal (#1673) üzenetére


vizirider
tag

sztem semmi gond ezzel a megoldással. hogy nem egy világbajnok ipari formaterv az lehet de a célnak megfelel és kb a házban soha senki nem is látja. sztem teljesen rendben van. gratulálok a türelmedhez hogy megcsináltad :R

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1679) rovtiv válasza vizirider (#1678) üzenetére


rovtiv
tag

Helyzet?

...már bocsánat...

(#1680) vizirider válasza rovtiv (#1679) üzenetére


vizirider
tag

még korai lenne bármit mondani.........
de valóban eddig mindíg elsőre elindult a win tehát ez pozitív változás kopp kopp

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1681) Cadal válasza Motaba78 (#1674) üzenetére


Cadal
őstag

Na igen, az anyagiak miatt sem mindegy, hogy milyen hűtés kerül rá. Mert ugye ~6K-el drágábban már UD4P kapható és azon nem csak a fethűtés a plusz ficsör. Ennek szerintem csak akkor van értelme, ha az ember maga csinálja meg, mégha az alapanyagra kell is egy kis pénzt áldozni. Aztán a kialakítás már saját munka legyen, valami haveri alapon elvégeztetett megoldás. Mindenesetre várjuk a végeredményt.

#1678 vizirider: thx. :R Mikor megjött a lapom, nem volt hozzá memóriám, úgyhogy volt pár napom, amíg csak az asztalon hevert a lap. Így volt időm megcsinálni a bordát. Nem tartott sokáig, két délután a pincébe a satupadnál :) De végeredményben, szerintem a célnak ez is bőven megfelel. :)

(#1682) vizirider válasza Cadal (#1681) üzenetére


vizirider
tag

én azt értékelem akkor is ebben, hogy a legtöbb ember csak mondja hogy jó lenne ez vagy az de jó lenne ha lenne............. és a maximum hogy a boltban készen megveszi ha lehet kapni.
de a lényeget leírtad: lementél rászántad az idődet és a 2 kezeddel létrehoztál valami hasznosat! manapság ez nem divat :( nekem viszont pont ez tetszik benne a legjobban!

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1683) mrbig25


mrbig25
őstag

Üdv Mindenkinek!

Annak mi lehet az oka, hogy az alábbi beállítások mellett a windows nem tud bebootolni...lehetséges lenne, hogy a memória nem bírja :F bár ezt kétlem
2GB Kingmax DDR3-1333 (FLFE85F-B8KG9) - Giga 790XT-UD4P - Athlon II X2 240
1333MHz - 1.65V - CL7-7-7-21 - 1T és egyszerűen a Windows nem bootol be...
1333MHz - 1.6V - CL9-9-9-24 - 1T semmi gond

Valami ötlet?
(Giga lap tud egyáltalán 1.5V-ot adni a memóriának, mert 1.6V-ot ír normálnak, tehát gondolom ez a minimum? :U )
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

...

(#1684) rovtiv válasza mrbig25 (#1683) üzenetére


rovtiv
tag

Önmagad válaszoltad meg a kérdést. A 7-7-7-21-es időzítés 1.65V mellett szűk. Nyugodtan adj a memóknak +0.1V-ot.

...már bocsánat...

(#1685) Gabor970 válasza mrbig25 (#1683) üzenetére


Gabor970
addikt

nem bírja 1,6V-al a memó a CL7-et. Próbáljad meg nyugodtan 1,8V-ig emelni a feszt, ha normálisan szellőzik a házad. Ha nem megy, nyugodj bele a CL9-be! Igazából nem vagy azzal sem hátrébb, és legalább kímélő üzemmódban használhatod!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1686) rovtiv válasza vizirider (#1680) üzenetére


rovtiv
tag

Akkor lépjünk tovább. (Már ha jelenleg is stabil a rendszer.)

...már bocsánat...

(#1687) mrbig25 válasza rovtiv (#1684) üzenetére


mrbig25
őstag

Értem. Kb. idáig jutottam én is, csak kellett egy kis megerősítés :)

Gabor970: köszönöm Neked is. Próbálok, akkor megtalálni a megfelelő kompromisszumot. Csak máshol láttam, hogy 1.65V-al megy a CL7 1333-on és reménykedtem, de úgy látszik itt egy kicsit több kellesz majd neki.

...

(#1688) vizirider válasza rovtiv (#1686) üzenetére


vizirider
tag

eddig még jó..... :P kopp kopp

de mivel itt sírok vagy 2-3 hónapja hogy így fagy meg úgy most hagyni akarom vagy 1 hetet így alapon ha ez így tuti stabilan megy ráérek variálni az 1600 mhz-felé.
de igazából már régen írtam hogy nem 16 éves vagyok és nem a 3dmark pontszámokra hajtok szóval nekem 1333-on is tökéletes ha stabil! (nem akarom elkiabálni egyébként ha jól emléxem 0,075 v-ot kapott)
nekem a stabilitás többet ér 2-3-4-5% teljesítménynél.

hja és ha fullosnak minősül ez így akkor örök hálám :R

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1689) rovtiv válasza vizirider (#1688) üzenetére


rovtiv
tag

Rendben. Előző hozzászólásaidból azt vettem le, hogy jelenleg ezüst-zöld Kingmaxjaid vannak. Ha így van, 1.7V mellett, 1333 MHz-en a 6-6-6-20-1T időzítéseket viszik. Ebből nem lehet baj, a proci memvezérlőjéhez nincs köze. Ha később mégis elkap a gépszíj, nyugodtan adhatsz a processzor NB VID-jének +0.1 - 0.15 Voltot, és a memóknak 1.8V mellett 1600MHz-en 7-7-7-20-1T időzítéseket. Alighanem menni fog az is.
Persze a jelenlegi BIOS beállításaidat mentsd el (F11).

[ Szerkesztve ]

...már bocsánat...

(#1690) Gorneck


Gorneck
titán

Meg van a lapocska. Eddig szuper...win7 szépen mindent felismert...nem kellett küzdenem semmivel, csak egy restart volt a végén.

Viszont a proci hűtőt nem tudtam úgy felrakni, hogy a pwm-et hűtse...így a ramok felett tornyosul.

Gorneck#1239

(#1691) vizirider válasza rovtiv (#1689) üzenetére


vizirider
tag

thx a tippeket rá fogok menni. valóban a zöld cimkés kingmax moduljaim vannak, és nem is voltam biztos a proc memvezérlőjében csak kínomban tippeltem..... (mert ugye haverral cserélve azt könnyen ki tudtam volna szűrni)

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1692) G@ß! válasza Gorneck (#1690) üzenetére


G@ß!
őstag

Milyen memóriákat pakoltál a gépbe?
A jó kis energiatakarékos E8400-at lecserélted.. ejnye. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1693) Gorneck válasza G@ß! (#1692) üzenetére


Gorneck
titán

1066os CL7es Hynixot...2*2gigát.

E8200est.

Nos...meg fogsz lepődni, ahogy én is tettem tegnap...C1E nélkül 79W-ot kajol a gép egy 4350nel és egy XFI hangkarival úgy, hogy megy a foobar és böngészek. C1Evel 75-76W szintén foobar és böngészés mellett. Ha csak letöltés megy...66-67W-ra ugrik le a fogyi...azt hittem rosszul látok. Szal kevesebbet kajol a gépem, mint a 3,2re húzott E8200vel.

Gorneck#1239

(#1694) G@ß! válasza Gorneck (#1693) üzenetére


G@ß!
őstag

Akkor nem értem, hogy miért szidják az AMD-t...
Észrevehető a sebességbeli különbség a két proci között?

(#1695) vizirider válasza G@ß! (#1694) üzenetére


vizirider
tag

mert divat...
van olyan rendszergazda ismerősöm aki a mai napig ott tart hogy az AMD-k nagyon lassúak állandóan fagynak és rettenetesen melexenek........
vagy 8 éve nem is látott amd gépet de a véleménye sziklaszilárd.......
most képzeld el hogy a sok kolléga aki semmit nem ért hozzá az ő véleményét kéri ki.
szted?!

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1696) Gabor970 válasza vizirider (#1695) üzenetére


Gabor970
addikt

Igen, attól hogy többen nézik a Maúnika Show-t mind a Duna TV Aranyszarvas Magyar századok c. műsorát, nem biztos, hogy az elsőnek említett a minőségi. :DD

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1697) G@ß! válasza vizirider (#1695) üzenetére


G@ß!
őstag

Hát ez elég gáz...

Gorneck23: légyszi nézz már egy fogyasztást teljes terhelésnél.

[ Szerkesztve ]

(#1698) Gorneck válasza G@ß! (#1694) üzenetére


Gorneck
titán

Ahogy olvastam nagyon nem mind1 milyen lapot pakolsz alá...

Háááát...hdd+ssd kezelést még emésztenem kell vagyis ki kell tapasztalnom mit mutat, válaszképesebb volt az előző konfigom...legalábbis én így érzem...

Nézek, ha lesz időm. Bár az előzőhöz képest nemtok adatokkal szolgálni...

Prime alatt 146W. VGA-t nem néztem...az most amúgy se játszik...

vizirider: Nekem volt egy próbálkozásom még 939es időszakban AMD fronton...1,5 év alatt nem tudtam összerakni egy olyan konfigot amit ott mertem hagyni éjszakára...kékhalálok, fagyások, iszony ide+sata kezelés...5 lap, 5 kit ram és 5 proci fordult meg nálam...minddel szívtam. Mivel most már annyira nem érdekel mit használok és mivel 1:1ben tudtam cserélni így gondoltam teszek egy próbát és eddig bejött...persze kell egy kis idő még bátran ki merjem jelenteni, hogy tetszik.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1699) rovtiv válasza Gorneck (#1698) üzenetére


rovtiv
tag

Bocs, hogy beleszólok!
Semmi kétségem affelől, hogy ekkorát "szívtál" a 939-es platformmal, mint ahogy affelől sincs, hogy akkoriban rajtad kívül rengetegen használtak ilyet, problémamentesen. Nékem például egy P4-es Prescottal gyűlt meg a bajom, Abit lappal, hasonlóképpen. Aztán lett egy K8-as AMD-m, és időlegesen elfelejtettem, mi is az a kékhalál. Azóta is AMD-m van, persze néha kékhalálok is, de csak tuningnál.
Szóval nem tudom... :B

...már bocsánat...

(#1700) Gorneck válasza rovtiv (#1699) üzenetére


Gorneck
titán

Örülök, hogy neked bejött csak azt nem értem, hogy az én kommentemre minek kellett reagálni? Csak leírtam én miért féltem tőle (az rohadtul nem érdekel, hogy másnál oké, ha nálam szar vmi), voltak és még mindig vannak fenntartásaim...arról nem is beszélve, hogy nekem 300-350k-m bánta anno azt a 1,5 éves kiruccanást...volt okom rühellni a lapgyártókat...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.