Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) calvin20


calvin20
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy GA-MA790Xt-UD4P lapot. A problémám az lenne,h újraindításnál nem akar a bios bejönni. Ez a probléma csakis újraindításnál jelentkezik. Az adatlapomnál a konfigom.

A tápegységre gyanakodtam de azt írták a topikjában, h ide jöjjek ezzel a problémával.
Valaki találkozott már ezzel a problémával vmi ötlet?

(#1102) Gabor970 válasza vizirider (#1098) üzenetére


Gabor970
addikt

AM3-as Giga lapnál a Kingmax nem "kinek mi jön be kategória" hanem az egyik legstabilabb pont. Én szívesen szántam volna kicsit több pénzt "nevesebb" KIT-re, de minél többet olvastam utána, annál inkább meggyőztek, hogy a Kingmax amivel a legkevesebbeknek van gondja, valamint egyszerű a beszerezhetősége is.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1103) polarx


polarx
tag

Hello mindenki!

Egy haveromnak 790 xt ud4p alaplapja van és szerettem volna neki feltenni a legfrissebb bios-t. De, a bios frissítő progi ami van mert ugye @bios van a lapon azt kéri h tiltsam le a hyper tradinget. De erre nem találtam opciót a biosban. Én vagyok vak vagy nincs ilyen opció? és ha nincs akkor a kislemezes megoldáson kívül hogyan tudom frissíteni a biost?

[ Szerkesztve ]

(#1104) Lui76


Lui76
őstag

Srácok nem teljesen vág ide de itt nagyobb a pörgés...
Ebben a viharban és általában a nagyon szeles időkben van hogy a lámpák fényereje szinte felére csökken nálunk !
De adott esetben ez többször is amig tart a vihar.
Ha a számítógépem áram alatt van de nincs bekapcsolva , ez az esemény károsíthatja e ?
És ha használat közben éri ?
- Enermax tápom van szóval bízok benne de lehet ez ellen nem véd :)
Viszont tegnap este nem akart indulni a gépem ,
a power gomb többszöri megnyomására sem - meg se villant semmi !!!! Most kicsit parázok .
Aztán elindult de vagy 6x nem jutottam az asztalnál tovább mindent alapra rakva sem.
Majd megjavult és játszottam kb 1 órát gond nélkül.

www.kezmuveskeramia.hu

(#1105) vizirider válasza calvin20 (#1100) üzenetére


vizirider
tag

kéne pár infó: +feszt kapott valami? ramok 1333-on futnak? és jól látom az adatlapodon hogy geil + kingmax ram is van a gépben egyszerre?

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1106) vizirider válasza Gabor970 (#1102) üzenetére


vizirider
tag

jól mondod: "legkevesebbeknek van gondja" vagyis vagy lesz gondod vagy nem. tudod a % valóban jó dolog amíg abba a részbe esel ahová eleve akartál..........

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1107) Gabor970 válasza vizirider (#1106) üzenetére


Gabor970
addikt

biztos a kétévnyi pókerezés és pókerelmélet tanulás rámnyomta a bélyegét :-) Amire nekem jó esélyem van, az már elég jó nekem :K

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1108) calvin20 válasza vizirider (#1105) üzenetére


calvin20
tag

Csak kipróbálás erejéig kapott feszt a processzor. De a probléma már az összeszerelést követően jelentkezett :O . Igen mind2 memóriatípusból van a gépben memória. 1333on mennek együttműködve tökéletesen. Eleinte nem volt benne a Kingmax és akkor is fen állt már a probléma.

(#1109) vizirider válasza calvin20 (#1108) üzenetére


vizirider
tag

zöld cimkés kingmax? egyébkéntt nem tűnik szerencsésnek a vegyes páros, elsőre kivenném a geil-t hátha.......
aztán meg nem a procnak kéne kicsi + feszt adni hanem nb-nek, nb vidnek.

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1110) Landon


Landon
őstag

Hát srácok egy hatalmas baja van ennek a MA770T-UD3P... :( Nem tuning lap... nem is érem miért mondják rá. 260-270ig bírja az FSB aztán nyekk! Az én CPU-m nagyon tuningbarát: 3.6GHz-n is simán menne úgy h ugye a 905e-nek 2.5GHz az alapórajele de nem tudom meglépni mert amint a 270es FSB-t átlépem OCCT alatt lehal a gép egy idő után. Prime95 nem is jelez egy teszt alat sem mert a CPU bírná. De aztán jön az OCCT ami rendesen leterheli a lapot is és nyekk... :( Nem tudtok esetleg erre vmi megoldást? A HT Link az kiegyenlítve 3.6GHz-nél 1680MHz körül van (az NB Freq 1700MHz körül a HT Freq pedig 1.4GHz-en van/lenne) lehet ha a NB Fre-t és a HT Freq-t lejeb viszem akkor tetszene neki? Bár ennek semmi értelme nem lenne mert 2000MHz-ig mehetne kiegyenlítve... :W

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1111) szki válasza szki (#980) üzenetére


szki
őstag

F6G, azaz új béta bios (for AMD NPRP) UD5P-hez 10.12.-os dátummal [link]

Nem sok bizodalmam van benne, mert az F7 nagyon nem jött be (instabilitás). Ezért ment vissza az F6.
Próbálta esetleg már valaki ezt a bétát?

[ Szerkesztve ]

(#1112) Gabor970 válasza Landon (#1110) üzenetére


Gabor970
addikt

nekem is ilyen lapom van, persze, hogy nem tuning lap! Már csak a mosfet hűtés hiánya miatt sem. Persze ettől még lehet rángatni benn a procit, de csak ésszel hosszú távon!
Ha 3,8GHz-en hajtom 1,5V körül, és a NB is meg van emelve 2600-ra 1,35V mellett, akkor prime alatt 160W a proci fogyasztása. No ez a lap nem erre van kitalálva.
3,6GHz esetén viszont alapfeszen elketyeg a B50, és akkor még nem vészes a teljesítményigény.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1113) Landon válasza Gabor970 (#1112) üzenetére


Landon
őstag

Én most 1.3V-on járattatom a CPU-m épp teszt alatt van a 3.3GHz de ez a MAX amit ki tudok hozni a 2.5GHz-s 905e-ből pedig SOKKAL többet tudna. :( Neked az NB fesz megvan emelve? Mert pont most olvastam egy tesztet amibe +0.1V-t adtak neki és bírta a 330-as FSB-t is de az volt a csúcs. Csak egy eleve szarul hűtött lapnak nemtudom mennyire egészséges +0.1V-ot adni... Ez a B50 ez a 4magosított X2? :F
Amennyiben Te emelt NB feszel operálsz akkor rámerem tolni én is és akkor elmegy a cpu vígan 3.6GHz-n 1.4V-on. Ha tönkremegy a lap idővel nagyon nem izgat mert a Karácsonyi "hajrában" tuti dobom ezt a lapot úgy is mert nem nekem való. :( Sőt akkor valószínűleg szakítok az AMD platformal. :) Most egyedül az érdekel, hogy ha neadjég' meghal a lap akkor ne vigye magával a VGA-t, RAM-okat mert az már nagyon fájdalmas lenne viszont. :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1114) calvin20 válasza vizirider (#1109) üzenetére


calvin20
tag

Tényleg a GEIL volt a ludas.... hát komolyan mondom :(((
Köszönöm a segítséget :R :R :R

(#1115) Zsoty


Zsoty
csendes tag

Sziasztok.

A memoria cserével megoldódott az ujraindulási probléma. Viszont tapasztaltam, hogy néha kifagy. Az lehet attol is, hogy visszaállítottam a biosban mindent automatára a memoria dolgainál? Azzal az elszántsággal mertem visszaállítani, mert minden ugyan úgy van mint automata és vagy mint manuál.
Viszont olvasgattam másik forumban, hogy a baállításokat manuálra kell állítani.
Ettöl lehet a kifagyás?

(#1116) vizirider válasza Landon (#1113) üzenetére


vizirider
tag

csak tipp volt, havernál a geillel is full stabil a cucc.............
lutri az egész, de egy fix: nem szerencsés vegyesen használni ramokat. (én még attól is tartózkodnék hogy mondjuk 2 db 2*2 gb-s egyforma kitet tegyek egy gépbe, inkább meg kell venni egyben a nagyobb kitet)

bocsi mellé nyomtam ( :W ) ez természetesen calvin20 1114-es hsz-re válasz

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1117) Lui76 válasza Lui76 (#1104) üzenetére


Lui76
őstag

Vihar elmult 16 fok padláson, na mondom nem igaz hogy nem megy 3800-on...
HT, NB szorzók biztonságra, RAM is 1066-ról indítva .
+0,100V CPU-nak
1,7V (1,8) Ram
Cpu NB Vid +0,300V
3840MHz
- 3900-on nem ért be a win, 1700 Ram on nem indult a lap visszaállt def értékekre (igaz CL7-ben vagyok)
[link]

[ Szerkesztve ]

www.kezmuveskeramia.hu

(#1118) Gabor970 válasza Landon (#1113) üzenetére


Gabor970
addikt

Nem használok emelt NB feszt, csak tuningolás idején. Nem látom értelmét az NB freki emelésnek, tudtommal nem igazán profitálnak belőle a játékok, legfeljebb a tesztekben mutatnak jól. Igen, a B50, az egy négymagosított 25e Ft-os Phenom II 550BE proci. A 905-ösről nem sok infóm van, az is Deneb? A 330-as FSB nem tudom hogy néz ki, nekem az tuti sok lenne, nálam ha frekiemeléssel húzok, akkor 225-235 a plafon, 15,5-es a szorzóm alapesetben. Mivel BE a procim, ezért ha húzni akarom, akkor inkább a PhenomMsrTweaker-t használom, azzal lehet szorzót emelni, és nem kell az FSB-hez nyúlnom. AZért nem BIOS-ból teszem, mert akkor Giga hiányosságként elveszik a C&Q, ami nem is annyira gazdasági okokból rossz, mind inkább a ventillátor fordulatszámok miatt.
Amúgy 0,1V NB fesz emelés még nem fogja túlterhelni a lapot, mint ahogyan az 1,4V CPU fesz sem. Nekem a 0,1V nem volt elég a NB húzáshoz, csak akkor ment érdemben a tuning (2600MHz NB) ha legalább 0,25-0,3V-ot emeltem ott.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1119) Landon válasza Gabor970 (#1118) üzenetére


Landon
őstag

Na akkor haladjunk szép sorjában mert van amit félreértesz van ami meg nekem új. :)
1: Nekem nem a 2000+MHz-s NB-hez kell a frekemelés. Hanem ahhoz,hogy a lap bírja a 270+-os FSB-t- Mert azt a 770es NB nem bírja sajnos csak a 790.
2: Nekem 265-ös FSB-n is van CnQ. :F Nem lövi ki Giga.
3: Létezik olyan progi ami NEM BE prociknál is tud szorzót emelni?! Mert akkor azonnal váltok ara...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1120) Lui76 válasza Landon (#1119) üzenetére


Lui76
őstag

Igen mert te a cpu szorzót nem bántod - mint nálam is fix a szorzó ezért működik a C&Q

Na meg persze én előre gondolkodtam és olyan minimál értékű processzort kerestem amivel az előforduló 4GHz-es procikat ismerve ne legyen "lehetetlen" magas FSB követelmény. Akkor még DDR2-m volt tudtam mit bír az akkori ramom lapom és ahhoz kerestem olyan procit ami jó lehet...

[ Szerkesztve ]

www.kezmuveskeramia.hu

(#1121) Blaze71


Blaze71
őstag

Sziasztok!

Tervezem egy GA-MA770T lap beszerzését, csak nem tudom, hogy a DDR3 miatt profitálhatok-e annyit, amennyivel többe kerül a 2x2 GB, mint DDR2-ből? Ha igen, akkor mennyit? Elsőre biztosan 1333 MHz-es modulok kerülnének bele. A másik kérdésem, hogy AM3 esetében is ugyan úgy tudok tuningolni, mint AM2 X2-nél? Tehát ha alapfeszes tuningot akarok, akkor adok egy kis feszt a memóriának, aztán szépen emelem az EC-t, amíg még stabil?

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1122) Gabor970 válasza Landon (#1119) üzenetére


Gabor970
addikt

az első pontot nem értem, ha nem emelkedik a NB freki (visszaosztod a NB szorzóval?) akkor minek NB feszt emelni? Nem látom mi köze lenne az FSB-nek az NB VID-hez, ha az NB sebesség 2000MHz (ennyi az alap?)
A C&Q megmarad attól, hogy FSB-t emelsz, ez tiszta, csak azt akartam mondani, hogy inkább szorzót emelj, viszont a harmadik pontból lejött, hogy nem BE a procid. És nem is tudok olyan programot, amivel ilyennek lehetne szorzót emelni :-(

még valami, viszont ezek szerint, ahogy emeled az FSB-t, úgy emelkedik a memóriák frekije is? Vagy vissza osztod? Nekem húzott memóriák esetán kell adnom 1,75-1,8V-ot a DDR3-nak!

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1123) Landon válasza Gabor970 (#1122) üzenetére


Landon
őstag

Hát én úgy tudom ill. tesztbe is volt, hogy a 270+-os FSB-hez kell a NB fesz emelés. Ebbe most nem merek 100%-ig állást foglalni mert ugye már itt nem is FSB-nek hívják, és most lehet nagy ökörséget fogok írni de nem a NB az un. "FSB"? Tehát az órajel "adó"? Mert akkor azért kell neki frek-t emelni. RAM-okat visszaosztom igen. :) Bár pont most néztem, nemtudom észrevetted e hogy az F4-es BIOS alapból megemelt memória feszel rendelkezik. Lehet így bírná majd meglesem.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1124) Lui76 válasza Landon (#1123) üzenetére


Lui76
őstag

Ha ez fontos alkatrész ezen épp van a nagyobb hűtőborda is .

www.kezmuveskeramia.hu

(#1125) Satis


Satis
tag

Üdv!
Megint én és még mindig tanácsra lenne szükségem EZZEL kapcsolatban. Egyáltalán nem tudom, hogy mi okozhatja a galibát, ezért lehet, hogy rossz topicba írok. Teljes passz, ezért fordultam ide.
Aki tud valamit, kérem jelezze!
Köszönöm! :R

(#1126) calvin20 válasza vizirider (#1116) üzenetére


calvin20
tag

Értem. A poén, h full stabil a cucc így csak nem postol be resetnél :( Kössz még1x a tippet, én nem is gondoltam volna a ramra.

(#1127) Landon válasza Lui76 (#1124) üzenetére


Landon
őstag

Nem értem ezt mire, miért mondod. :F

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1128) polarx


polarx
tag

Esetleg tudnátok segíteni nekem? >>ebben

(#1129) blacky36


blacky36
tag

Sziasztok!
A GA-MA790FXT-UD5P -nél mekkora a max. fesz. amit be lehet állítani a memóriáknak?
Ahogy olvastam a manuált 1.5v+0.75v de a kompatibilitási listában vannak ramok amik viszont 1.9v kivánnak, most akkor hogy van ez?
Kösz! Blacky

(#1130) Lui76 válasza Landon (#1127) üzenetére


Lui76
őstag

Hát arra reagálva hogy nem tuningos lap , meg hogy bírja e a feszt.
Lesz időm megméregetem melyik környék mennyire melegszik.
Korábbi Giga lapomnál raktam VGA rambordákat a fetekre , de az nem lett tőle jobb, anélkül is elég jó volt.

www.kezmuveskeramia.hu

(#1131) Gabor970 válasza blacky36 (#1129) üzenetére


Gabor970
addikt

hát úgy, hogy 1,5V+0,4V :K

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1132) blacky36 válasza Gabor970 (#1131) üzenetére


blacky36
tag

Tényleg, most eset le, hogy nem 0.075v :W

(#1133) polarx


polarx
tag

kösz srácok megoldottam :U

(#1134) Ayg0 válasza polarx (#1133) üzenetére


Ayg0
senior tag

szerintem azért nem tudtak segíteni, mert talán a hyperthreading intel technológia, azaz egy amd-s deszkában nehezen lehet tiltani...

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1135) polarx válasza Ayg0 (#1134) üzenetére


polarx
tag

Igen közben én is utána jártam, és valószínű hogy a leírásban a gigabyte oldalán általánosan volt leírva. Minden nap tanul az ember, talán majd eljön az idő hogy nem is kell majd kérdezni...

[ Szerkesztve ]

(#1136) Ayg0


Ayg0
senior tag

az amd szakiktól egy kis segítségre lenne szükségem. felpattintottam a 770t-re az f4-et. a giga által támogatott kingmax flge85f-b8mf7 modulból van egy párom. egy modullal gyönyörűen viszi a gyári 1600@7-7-7-20-at, de amint berakom mellé a másik modult, kék halál xp boot közben. min kellene lazítani avagy szorítani, hogy menjenek együtt is? mely beállításra lehet érzékeny a lap?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1137) 8nemesis8 válasza Ayg0 (#1136) üzenetére


8nemesis8
veterán

Kisebb frekin mennek együtt?
Nem lehet, hogy hibás a memória?

(#1138) szki válasza Ayg0 (#1136) üzenetére


szki
őstag

Pocsék az új bios. Tedd vissza a régit.
UD5P esetében nálam az F6 bios (08. havi) tökéletes. Az utána kiadott verziók és a néhány korábbi egyáltalán nem vált be, és fagyást okoznak. Míg a Prime pár perc után kifagy, vagy resetel velük.
Persze lehet más beállítások kellenének a biosban az új bios verziókhoz:F De nem nyúlkálok hozzá a húzott rendszeremhez, ha már egyszer atomstabil az F6-al (1,4 V és 3,6GHz X4B50 proci, "FSB" 233, NB 2330, ram 1555/CL8)

[ Szerkesztve ]

(#1139) Cadal válasza Ayg0 (#1136) üzenetére


Cadal
őstag

Mennyi feszt kapnak a ramok, amikor 1600@CL7-re akarod őket állítani, és mennyi a gyári fesz értékük? Illetve a rendszer többi eleme mennyi feszt kap (proci, NB, CPU NB VID)?
Amikor egy modullal próbálod, mindegy melyik az a modul? Tehhát külön - külön (egyenként) viszik az 1600@Cl7? Én nem igazán vettem észre olyan beállítást, amire a lap lenne allergiás. :( de lehet csak keveset tesztelgetek. :)

(#1140) helkis válasza Ayg0 (#1136) üzenetére


helkis
addikt

miylen FSB-re van mellé lőve a proci?
nálam volt ilyesmi 300mhz-nél :D, mert elfelejtettem megemelni a SB/HT-t +0,1-v-al..

sajna nem volt primestabil a 3900/2700/1600-os beállítás, elkezdtem külön, külön kitesztelgetni a komponenseket, de sajnos az idő megint közbeszólt (vagyis inkább annak hiánya), így annyit sikerült kiderítenem, hogy a procim 3.9-en 1,5v-al sem prime stabil 3.órában dobott egy hátast.. :(
benchelni azért jó.. :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1141) dbarna


dbarna
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Az alábbi kérdésem lenne hozzátok:

Tegnap vettem gépet(Gigabyte ga ma 790xt -ud4p alaplap, 2Gb Ram, 420W-os táp stb.).
A problémám az , hogy még csak beindulni sem hajlandó. Amikor megnyomom a power gombot csak villan egyet a led-je és ennyi. Nem történik semmi más.
Van valami ötlete valakinek, hogy mi lehet a hiba?

A válaszokat előre is köszi!

(#1142) szki válasza dbarna (#1141) üzenetére


szki
őstag

Biztos mindent csatlakoztattál? Pl. cpu 4 v. 8. tűs csati?

(#1143) dbarna válasza szki (#1142) üzenetére


dbarna
csendes tag

Igen!

Először azt hittem, hogy a azért nem akar beindulni, mert csak 4 tűs cpu csatlakozó van. Ezért vettem egy átalakítót, de úgy sincs semmi javulás

(#1144) Ayg0


Ayg0
senior tag

#1137

1333-on igen, mennek.
és már én is erre kezdtem gyanakodni, h hibás az egyik modul, de:
- akkor f2c-vel is gond lenne
- a hibásnak vélt modult 21 pass-ig tartó memtesttel gyötörtem és 0 hiba. ami viszont mégis hibára utal, h a pcspeaker néhány indításnál csúnya hangot ad, illetve ilyenkor random újraindul amikor úgy gondolja... de ezt ma megnézem a másik modullal is.

#1138

a betákat biztosan nem fogom már visszatenni, mert nincs c1e, az energiatakarékosság pedig jelentősebb mint, h 1600-on hasítsanak. egy f2/f3-at viszont lehet kipróbálok.

#1139-1140

minden alapon (ec, feszek), a ram viszont a gyári 1.8v-ot kapja. együtt próbáltam a fesz emelését, viszont mégrosszabb lett. és külön-külön mindkettő megy 1600@cl7.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1145) Ayg0 válasza Ayg0 (#1144) üzenetére


Ayg0
senior tag

#1137

kirpóbálva: a másikkal is ugyanezt csinálja. :(

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1146) TayRol


TayRol
veterán

egy gyors kerdes sracok, mert nem talalok egyertelmu valaszt: van a GA-MA770T-UD3P lapon sata2 csati? mert olyan hdd-t tervezek venni. (meg ilyen alaplapot:) )

(#1147) szki válasza TayRol (#1146) üzenetére


szki
őstag

igen, van 6 db
lásd 1. hsz.!

[ Szerkesztve ]

(#1148) TayRol válasza szki (#1147) üzenetére


TayRol
veterán

uhh, na azon a soron pont atfutottam. koszi es sorry.:)

(#1149) s1ru2


s1ru2
senior tag

Szevasztok!

Lenne egy kérdésem. A CnQ-t mi befolyásolja, hogy éppen hajlandó-e működni vagy nem? Ma tettem öcsémnek új Win7et. Feltettem a F6 os bios 790XT-UD4P-hez. Na az egy rakat sz*r, még csak bebootolni sem akart vele.(ami sztem vicc) Windows loadingnál bumm lefagyott. Jó visszatettem F4-et. Elsőre boot után ment a CnQ jó midnen király. Visszaállítottam azokat a beállításokat amiket előtte használt 2 hónapon át nagyjából minden gond nélkül.(CPU 3400, 3200 helyett és ennyi) Ezekután boot és a CnQ többet nem volt hajlandó bekapcsolni, pedig biosban be van kapcsolva. Visszatettem 3200-ra akkor sem megy. Valamint jópárszor csinálja azt, hogyha bekapcsolom akkor fekete képet ad, bootnak semmi jele, illetve eljut addig ,hogy kiírja mi van benne és ott fagy meg. Ezt eddig is csinálta párszor, ugyanezzel a biossal. Valakinek vmi építő jellegű ötlete? Mert nagyon azon vagyok, hogy visszaviszem gariba a lapot, mert ez nevetséges.

adatok: Giga 790XT-UD4P, 2x2 TW3X4G1600C9DHX, 4870, 550es Chieftec, F4 es bios

[ Szerkesztve ]

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#1150) 004 válasza s1ru2 (#1149) üzenetére


004
tag

Nekem ugyanilyen lapom van, és megy F6-os biossal, szintén win7 alatt. A c'n'q meg kilövi magát, ha megváltoztatod a szorzót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.