Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Dead_slow válasza Blaze71 (#1495) üzenetére


Dead_slow
tag

Rákerestem, a Giga P45 topikban és ott megtaláltam a választ, az 1Gb-os vagy annál nagyobb tárhelyűeknél nem működik túl jól a dolog, csak márkásabbakat hajlandó felismerni, megpróbáltam egy másikkal, azzal tökéletesen működött.

Sajnos a BIOS-ról ez már nem mondható el, az eddigi stabil beállításaim közül egy sem működik, megy vissza az F6.

(#1502) Lui76 válasza Adiking (#1496) üzenetére


Lui76
őstag

Ha már 1600-as ramot meg drágább proct akarsz , sztem 2x2Gb-ot vegyél nehezebb lesz ezt eladni majd...

www.kezmuveskeramia.hu

(#1503) mhn


mhn
tag

sziasztok!

nem olvastam végig a topicot, mert kék halál miatt halódik a gép és szeretnék minél előbb egy gyors választ kapni. :)

jelenleg asus m2n-sli phenom 9850 2x1GB 667MHz DDR2 konfigom van.
alaplap cserét tervezek, mert gyanítom az okozza, h lefagy vagy épp nem indul a gép. (volt már táp és proc. csere is)

szval egy ilyet néztem GA-MA790X-UD3P [link]

ha jól értem ebbe a lapba belemegy a jelenlegi proci és memória is. és később mehet bele phenom II vagy athlon II proci is?

a gyártó honlapján a cpu support alapján gondolom igen, de erősítse ezt meg vki.

a memoria supportnál van egy ilyen megjegyzés:
Due to AMD AM3/AM2+ CPU limitation, memory module DDR2 1066 or above speed is only supported by 1 dimm per channel.

ez mit jelent?

előre is köszönöm!

(#1504) Blaze71 válasza mhn (#1503) üzenetére


Blaze71
őstag

Jó választás az a Giga lap. Amit bemásoltál, azt jelenti leegyszerűsítve, hogy az alaplap kezeli az AM3 peocikat, de csak annyit várj tőlük, mint az AM2+ prociktól. A memóroát pedig 1066 MHz-ig kezeli. Amúgy érezd magad megerősítve. :K

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1505) vizirider válasza mhn (#1503) üzenetére


vizirider
tag

nem szeretnélek lehűteni de ajánlom figyelmedbe az 1493-as hsz-t ill az adatlapomat.
(sajna nem mész tutira a lapcserével sem)

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1506) polarx válasza 04ahgy (#1500) üzenetére


polarx
tag

Remélem nem azért minden okés veled és nem túl magas a vérnyomásod. A hangnemet kikérem magamnak, nem kijelentettem feltételeztem, nem szidtam nem értettem. Sok volt a kérdés. Nem vagyok amatőr de profi sem. Tesztelem a rendszert ahogy írtad egy másik topicban. Amit írtam csak pillanatnyi gondolat, hsz, feltételezés, nem felhívás atomháborúra. Nyugodjál meg én sem szeretem az újjonc okoskákat, inkább olvasok vagy kérdezek.
Remélem béke van, és tiszteletet meg add meg, mert én sem írtam ilyen hangnemben.

(#1507) 04ahgy válasza polarx (#1506) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Béke az van. De segít az ember. Sírtok, hogy fagy a gép. És a végére odabiggyeszted, hogy négymagosítva...

Ilyenkor mit tehetnék mást, mint látva, hogy feleslegesen tépem a szám, felidegesedek...

Szóval minden fagyás esetén alapórajelen, tuning és bekapcsolt magok nélkül tesztelünk...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1508) polarx válasza 04ahgy (#1507) üzenetére


polarx
tag

Még mindig nem sírtam, hanem kérdeztem, de komolyan akkor bocs, h reagáltam a mostanihoz hasonló hangvételű postodra. Elolvastam máshol is amít írtál nem kell leírni 16 szor köszönöm.

(#1509) Beri válasza 04ahgy (#1507) üzenetére


Beri
addikt

Nem érdemes felhúzni magad az ilyesmin. Nem hibázik a memtest, de kockáz négymagosítva, tehát csak a memória lehet :))

polarx: Elolvastam párszor a hsz-t, sehol nem találtam semmi lenézőt, vagy támadó jellegűt. Nem értem mi fáj annyira. Ő csak segíteni próbál.
Egyébként simán lehet a lap is hibás, nekem is hasonló tünetekkel fagyogatott az enyém (a régi 6600GT-mmel nem jött elő a hiba mellesleg), míg egyszer feladta a küzdelmet az alaplapi hangkártya is. Gariban azonnal cserélték. Én természetesen a vidkarit okoltam, de az új lappal nem volt semmi gond többé.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#1510) mhn válasza Blaze71 (#1504) üzenetére


mhn
tag

duzzadok az erőtől :)
akkor a lapcserét leredukálhatom sima am2-s lapokra is, mert pl. ha a mostani 9850-et pl. egy Phenom II X4 805-re cserélném később (mindkettő 2.5GHz-es) akkor gyakorlatilag nem lenne érezhető sebesség növekedés, hiába a nagyobb L3 cache és a nagyobb System Bus sebesség?

memória esetén is hasonló a helyzet? 667->1066MHz
amellett, h a stabilitási gondot az alaplapra fogom, azért is gondoltam cserére, mert még 2GB ramot is terveztem beújítani, viszont a mostani lapom 800MHz-ig kezeli a memóriákat.
arra gondoltam, h nem még 2GB 677-est veszek, hanem új lap és abba 4GB 1066-ost
szval a kb. 1.5x-es MHzbeni különbség sem érezhető?

(#1511) 04ahgy válasza Beri (#1509) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Köszönöm.

Polarx: Kockázás oka lehet: VGA, lap, táp, RAM, CPU és helytelen beállítás. Tehát nem feltétlenül RAM.

Intel (LGA775) rendszereknél például a CPU és a PCIe clock skew értéket kell több esetben 700mV (default)-ról 80-900mV-ra átállítani. Azt sem mindegyik kártyával. BIOS frissítés ezt nem teszi helyre!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1512) Cadal válasza mhn (#1510) üzenetére


Cadal
őstag

Ha már memóriát is cserélsz, akkor azért már érdemes várni egy kicsit, és AM3-ra váltani. Csak ugye AM3 lapba nem megy bele az AM2+ foglalattal rendelkező 9850.
A memória árak már szinte egálban vannak, vagy esetenként olcsóbb a DDR3.
Szvsz próbáld meg eladni a cuccaidat, és válts AM3-ra. Gondold át.
Procinál, pedig a X4 805 véleményem szerint, (bár tapasztalatom nincs) gyorsabb lesz a 9850-nél.

[ Szerkesztve ]

(#1513) 04ahgy válasza mhn (#1510) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Fogalmazzunk úgy, hogy 4GB RAM mellett a különbség lazán kimérhető, de ha nem azt figyeled, észre nem vehető.

Én azt javasolnám, hogy valami AM3 Ready AM2+ lapot nézz, abban AM2, AM2+ (Phenom 1) és AM2+/AM3 Phenom II is megy DDR2 mellett, és árban sem igen több egy ilyen lap.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1514) polarx válasza 04ahgy (#1511) üzenetére


polarx
tag

Köszönöm szépen, akkor megpróbálom megtalálni a hibás elemet a rendszerben.

(#1515) #98593280


#98593280
törölt tag

Sziasztok! Tegnap raktam össze a konfigot. Kérdéseim:
1: Egy TX3-as hűtőm van, BIOS-ban ha autón van, akkor 1700-on pörög, ha PWM-re teszem, akkor 2300-on. Van még a Voltage üzemmód, hogyan kellene beállítanom hogy az alaplap vezérelje a venti sebességét?

2: Igazából még nem is kerestem, de hol lehet látni milyen verziójú a BIOS-om. Érdemes feltennem az F4-et? Avagy az F5beta-t? Igazából esetleg az L3 cache feloldása érdekelne, ha egyáltalán tudja majd a proci, de szerintem Rana magból van, nem Deneb-ből, akkor nem tudja?

3: Ha vmi gond van a BIOS upgrade-l akkor a dual bios miatt visszarakja autómatikusan a régi működőt? Leszedtem már, rakjam FAT16 pen drive-ra, boot? Ott meg kiválasztam a Flash-elést?

4: Érdemes akkor az északi hídra ezt az ajánlott bordát rárakni? (Zalman CPU ZM-NBF47 NorthBridge) Le kell szednem a jelenlegi bordát és annak a helyére? Hogyan lehet ráfogatni?

5: Win7 64 bitet tettem fel, érdemes frissíteni a Gigabyte site-rájról az összes Win7 64-es drivert? Azok újabbak?

6: Bocs a sok kérdésért, igyexem visszolvasni is:)

(#1516) #98593280


#98593280
törölt tag

Akarom mondani, Propus-ból, vagy azt nem is látom, CPUid-t néztem tegnap hajnali 1kor, az Rana-t írt, de gondolom az azt írja, amit lát, tehát feloldás után változhat?

(#1517) 04ahgy válasza #98593280 (#1516) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Így van. Ha nem Denebből lett visszabutítva, akkor nem tudod a nem létező cache-t feloldani. :( És a Denebeknél elég jó a kihozatal, meg Phenom II X4 8XX, X3 7XX és X2 5XX szériába. Tehát kicsi az esélye, hogy egy annyira rosszul sikerült Deneb legyen, hogy Athlon II-re butítják teljes L3 cache tiltással. De nem lehetetlen. Viszont ekkor meg lehet, hogy valóban hibás az az L3. Annak a legeslegkisebb az esélye, hogy semmi nem hibás a Deneb lapkán, mégis Athlon II-nek adják el. Hiszen a másik mag sokkal olcsóbban gyártható.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1518) mhn válasza 04ahgy (#1513) üzenetére


mhn
tag

köszönöm a válaszokat!

ezért írtam a GA-MA790X-UD3P lapot. abba belemegy a phenom II is.
szval egyenlőre lapcsere, a fenti lapba belemegy a jelenlegi procim és a memóriák is. talán majd pár hónap múlva pakolok még bele memóriát vagy majd 1-1,5 év múlva lesz egy komplett konfig csere :)

(#1519) berik válasza Dead_slow (#1501) üzenetére


berik
csendes tag

Köszi! Azt hiszem akkor nekem is kölcsön kell kérnem pendrive-ot hátha tényleg csak ezt nem ismeri fel.Mondjuk ez ehy noname pendrive még úgy kaptam ajándékba.

Hajrá Magyarok! Hajrá STARS!

(#1520) #98593280 válasza 04ahgy (#1517) üzenetére


#98593280
törölt tag

Köszi! Egyébként ez az ACC menü ami kellene az L3 cache feloldásához, ez vmelyik új BIOS-ban van benne? F5beta-t ha felteszem, akkor már benne lesz?

(#1521) 04ahgy válasza #98593280 (#1520) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mindegyikben benne van az ACC menü. De utoljára mondom el: nem létező L3-at semelyik BIOS-szal nem fogsz tudni bekapcsolni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1522) Blaze71 válasza mhn (#1510) üzenetére


Blaze71
őstag

Sokkal gyorsabbak a K10-es procik. Lehet, hogy az L3 játékok közben nem jelent annyi pluszt, hogy észrevedd, de az L1 és L2 sebessége többszöröse a K8-hoz viszonyítva. Én azt tapasztaltam, hogy K8-nál néha egy hajszállal lassabb volt az L2, mint a DDR2-es memória, míg a K10 bőven duplája. Az L1 meg talán háromszor olyan gyors.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1523) berik


berik
csendes tag

Biztos jó ha van L3-ja az embernek de én nem hiányolom.Nekem athlon II x2 240 van és most egyenlőre 3700mhz-en megy eddig stabilnak tűnük. Magasabb órajelen már a teszt alatt újraindul a gép.Alap feszen van gyári hűtővel.Alig akar melegedni.Azt kell hogy mondjam tökéletesre sikerült ez a proci!

Hajrá Magyarok! Hajrá STARS!

(#1524) Beri válasza berik (#1523) üzenetére


Beri
addikt

Tehát van egy kétmagos athlon II-d 3700on és örülsz neki. Ezzel semmi baj nincs, használd egészséggel és megelégedéssel, de attól még nem lesz fölösleges az L3.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#1525) berik válasza Beri (#1524) üzenetére


berik
csendes tag

Nem azt írtam hogy fölösleges hanem hogy nem hiányolom.Szerintem árérték arányban ez a processzor a jobb. Természetesen ha megtehetném én is egyből phenom II x4-et vettem volna. De hát nálam az ár is számít.Nem igazán emlékszem hogy bármikor is lehetett volna ekkora teljesítményt venni ennyi pénzért.

Hajrá Magyarok! Hajrá STARS!

(#1526) berik


berik
csendes tag

Ha esetleg valaki ilyen processzort akarna nekem ajándékozni ne fogja magát vissza! Nem fogom visszautasítani.

Hajrá Magyarok! Hajrá STARS!

(#1527) Blaze71 válasza berik (#1523) üzenetére


Blaze71
őstag

Csak annyit jegyeznék meg, hogy az Athlon-II 620-ban megy az L3 is. Még kézzel fogható tapasztalatom nincs vele kapcsolatban, de 3DMark kb 10-15%-al több pontot ad rá, mint L3 nélkül. :K Az Athlon-II és a 785-ös totyikokban majd még beszámolok részletesebben az eredményekről.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1528) #98593280 válasza Blaze71 (#1527) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nekem sajni nem megy az L3, bekapcsoltam ACC-ben a hibryd-et, de boot urán azt írta a z cpu-z hogy Propus magos és nix L3:( Neked mi a procin az azonosító?

[ Szerkesztve ]

(#1529) Tomate válasza Cadal (#1459) üzenetére


Tomate
veterán

2. Add CPU Core Control option
Ez mit takar? Nekem X3 720-asom van X4-re moddolva. Az nem gond? Nehogy elvegye nekem az unlockolást. :N

(#1530) Blaze71 válasza #98593280 (#1528) üzenetére


Blaze71
őstag

Mondjuk nálam is Propus a CPU-Z szerint:

Sajnos a memória sebességek nem a legjobbak, de majd ha időm engedi, alakítok rajta. Most ezt dobta Everest alatt a gyorsítótárra és a memóriára:

Szerk: Ja, az azonosító: CACYC AC

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1531) #98593280 válasza Blaze71 (#1530) üzenetére


#98593280
törölt tag

Neked is Propus, akkor hogyan lett L3 cache-ed? Nem értem, eddig azt írták a Propus magosokban eleve nem lehet L3.

(#1532) Blaze71 válasza #98593280 (#1531) üzenetére


Blaze71
őstag

Az szerintem úgy lehet, hogy a CPU-Z nem írta át. A CACYC azonosító DENEB magot rejt. Örültem is, amikor elhoztam a procit. Egyből tudtam, hogy fél áron kaptam, max nem tökéletes. De eddíg úgy tűnik, hogy mégis tökéletes. Le is kopogom gyorsan. :W :W :W Se fagyás, se játékból kilépés. ;]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1533) Cadal válasza Tomate (#1529) üzenetére


Cadal
őstag

(#1534) aclandiae


aclandiae
senior tag

Frissítettem az @BIOS-al, a Gigabyte szerveréről.
Követtem a 6 lépésből álló utasítás sort, mégis megmaradt az F4G verzió, az F7 helyett.
Megpróbáltam azt is hogy kikapcsoltam 2xorra a gépet, áramtalanítottam majd betöltöttem a 6. lépésnek megfelelően. Nem vezetett eredményre.

Ilyenkor a feltelepített F7 verzió hol van?
Ha újra megpróbálom, hibaüzenetet kapok -> ilyenkor lehet a Clear DMI Data Poolt bepipálva újra frissíteni?

Lapom.

(#1535) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Van nekem egy:
GIGABYTE GA-MA770T-UD3P lapom.

Ebbe melyik memória ajánlott?
személyes tapasztalatok érdekelnének, ha esetleg valaki ilyennel használja, mi a véleménye a stabilitásról, tuning nem érdekel, azt nem akarok, szóval a kiszemeltek:

Corsair DDR3 XMS3 DHX TW3X4G1333C9DHX 4GB KIT
Corsair DDR3 XMS3 DHX TW3X4G1600C9DHX 4GB KIT
Corsair DDR3 XMS3 TWIN3X4G-1333C9 4GB KIT

itt mi a különbség a 3 között? mi az a DHX??
minenképpen 2×2GB lenne.

vagy maradjak a Kingmax-nál?

üdv

(#1536) Beri válasza werszomjas (#1535) üzenetére


Beri
addikt

A Corsair DDR3 XMS3 DHX TW3X4G1600C9DHX 4GB KIT-ről csak jót tudok mondani, nálam hibátlanul működik (igaz, más lap, de én nem hiszek ebben a "ebbe a lapba nem jó az a memó" dologban), 0.05V plusz fesszel ráadásul 7-7-7-20at is tud 1600on :)

XMS3 összehasonlítóteszt: [link]

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#1537) Blaze71 válasza Beri (#1536) üzenetére


Blaze71
őstag

Nem illik ebbe a topikba, de Gigabyte lapban a PQI DDR2 800 MHz-es memória meg sem moccan, bár felismeri. Ugyan az a modul, nem ugyan az a típus, konkrétan az a memória hibátlanul megy már két éve egy MSI lapban. A Gigabyte lapban 2,0 V-on sem volt hajlandó elindulni, rögtön Post alatt kifagyott.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1538) werszomjas válasza Beri (#1536) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi, de sajnos Blaze71 kollega jól mondja, a lapok bizony válogatósak, ezért érdekelne, hogy ki milyen rammal hajtja a GA-MA770T-UD3P lapot.
Nekem mindeképpen stabilan kéne hogy menjen.

Corsairt szeretem, szimpatikus is nagyon ez az általad is említett ram, de ha nem megy, akkor nem.
Szóval az UD3P tulajdonosok nyilatkozzanak légyszi :)

[ Szerkesztve ]

üdv

(#1539) Blaze71 válasza werszomjas (#1538) üzenetére


Blaze71
őstag

Én nem vagyok tulaj, csak építettem egy ilyen lappal gépet pár hete. Sajnos nálam a memória választás abban merült ki, hogy mit tudtak hozni másnapra az üzletbe, így Kingston 1333 MHz-es modul lett. Alapvetően nem szidom, bár az egyik modul kapásból döglött volt, pénteken jött meg a csere. Majd ha a helyére teszem, kicsit bűvölöm.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1540) werszomjas válasza Blaze71 (#1539) üzenetére


werszomjas
őstag

A Kingston 1333MHZ-s ramját a ramos topikban nem ajánlották, mert Elpida chippel van szerelve, ami elvileg kaka.
A kingmax ajánlott, így legolcsóbb kategoriában, de én inkább a corsairt venném, nem sokkal drágább, és még hűtőborda is van rajta.
Csak kérdés fogja-e szeretni a lap

üdv

(#1541) #98593280 válasza Blaze71 (#1532) üzenetére


#98593280
törölt tag

Cső! Ezt a CACYC azonosítót csak úgy tudom megnézni, ha leszedem a hűtőt a proci tetejréől? Szoftveresen nem lehet vhogy?

Az ACC menüben csak a Hybrid opciót kell bekapcsolni, mást nem kell állítani, az L3-hoz?

(#1542) Tomate válasza Cadal (#1533) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi! :R

(#1543) Ger_man


Ger_man
senior tag

Sziasztok!

Érdekelne hogy mit gondoltok erről a lapról?
GA-MA790X-UD3P

Van-e véle valami probléma?
Akinek ilyen van használja-e crossfire-ben, tapasztalatok?

Előre is nagy köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#1544) berik válasza werszomjas (#1535) üzenetére


berik
csendes tag

Én kingmax 2gb 1600mzh-es memóriát használok benne semmi gond nélkül.

Hajrá Magyarok! Hajrá STARS!

(#1545) berik


berik
csendes tag

Ó a másik dolog!Kértem kölcsön pendrive-ot.Kingston 1GB.Ezt már felismerte a lap.Fel is ment a bios.Ja és fat32,nem kell fat16nak lennie.

Hajrá Magyarok! Hajrá STARS!

(#1546) Blaze71 válasza #98593280 (#1541) üzenetére


Blaze71
őstag

Igen, le kell venni hozzá a hűtőt, mert csak a kupakon szerepel.

Az Aktiváláshoz semmi mást nem csináltam, mint az ACC menüt auto-ra állítottam és a lap a BIOS-ból kilépve kikapcsolt. Elindítottam, ránéztem Everesttel és ott figyelt a 6 MB L3. Tesztelgettem egy kicsit és nem fagyott, nem kékhalálozott, így szerintem jó is benne az L3, de majd az idő megmondja a tutit.

Tényleg! Ha nem jó mégsem az L3, miről veszem észre?

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1547) Beri válasza werszomjas (#1538) üzenetére


Beri
addikt

Ha nem menne az XMS3 a lapodban, én megeszem a sajátjaimat. Nincs az az isten, hogy ne működjön.
Ha belefér a keretbe egy ilyen pár, nehogy már mezítlábas kingmaxot vegyél...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#1548) mrbig25


mrbig25
őstag

Üdv Mindenkinek!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy valaki találkozott-e már olyannal, hogy a gép indításakor belép a BIOS-ba és ott már nem működik a billentyűzet?? Mert így nem igazán tudom használni a BIOS-t. Nem mindig van így, csak néha-néha.
Lap : 790XT-UD4P
BIOS: F7

...

(#1549) #98593280 válasza Blaze71 (#1546) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nekem az ACC alatt nincs CPU Core Control, vagy az az F2-es BIOS-ban nincs? ACC-t Auto-ra tetem, de nekem nem jelzi L3-at az Everest:( Ha a Hybrid-et is bekapcsolom, akkor sem.

(#1550) Blaze71 válasza #98593280 (#1549) üzenetére


Blaze71
őstag

Ezek szerint a Tiéd tényleg Propus és nincs mit tenni.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.