Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) szki válasza Gabor970 (#850) üzenetére


szki
őstag

Biztos, hogy a cpu nb vid-et emeled és nem csak az nb feszt, ami az alapra vonatkozik?

(#852) Gabor970 válasza szki (#851) üzenetére


Gabor970
addikt

sajna biztos.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#853) Lui76 válasza Gabor970 (#850) üzenetére


Lui76
őstag

és az F2-nél nem kellett semminek plusz fesz az elért értékekhez?

www.kezmuveskeramia.hu

(#854) Gabor970 válasza Lui76 (#853) üzenetére


Gabor970
addikt

dehogynem, ahogy korábban írtam is.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#855) finest


finest
őstag

790x-ud4p lapon mennyi feszt takar a "normal" a BIOS-ban?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#856) Cadal válasza finest (#855) üzenetére


Cadal
őstag

Ez a belerakott processzoroktól függ, hogy annak mennyi az alapfeszültsége. Indíts egy CPU-Z-t az mutatja rendesen a feszültség értéket.
Megj: annak a lapnak nem pontosan ez a topikja.

[ Szerkesztve ]

(#857) finest válasza Cadal (#856) üzenetére


finest
őstag

De a többi is? NB, DDR3?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#858) Cadal válasza finest (#857) üzenetére


Cadal
őstag

Ram: 1,6V
NB CPU VID 1,1V.
A többire nem emlékszem pontosan. De a 790X-ud4p csak ddr2 ramokat támogat. Vagy csak elírtad?

(#859) finest válasza Cadal (#858) üzenetére


finest
őstag

El. XT lett volna.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#860) finest


finest
őstag

790XT-UD4P időnként nagyon lassan bootol be, a WinXP betöltése tart sokáig, a csík vagy 50x végigmegy, máskor pár pillanat alatt betölt. friss a Win. Mi lehet a bánata? Tapasztalta már valaki ezt?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#861) Ayg0 válasza finest (#860) üzenetére


Ayg0
senior tag

nekem tuningolásnál csinálta ezt sokszor a rendszer és rendre a memória beállítások nem tetszettek neki. gondolom a te esetedben def értékekről van szó, de a memória kínlódását még nem vetném el. nekem a 770t a végleges f2-es bios-szal + hivatalosan támogatott zöld címkés kingmaxokkal nemhogy a gyári órajelekre nem képes, de még teljes def időzítések mellett is szarakodik (értsd: pl rendszeresen kifagy az ie7 ez bizonyos idő után)... előbb szerintem ezt kellene kizárni.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#862) Gabor970 válasza Ayg0 (#861) üzenetére


Gabor970
addikt

bocs, nem olvastam a korábbi hszásaid, milyen feszen mennek azok a memóriák? Nekem az F2-es bios alapon csak 1,5V-ot adott a DDR3-nak, addíg nem is tudtam semmit sem tudningolni amíg ezt 1,6-ra fel nem emeltem. Ha már az 1333 9-9-9-24-en túl akartam jutni, akkor eleve 1,7V-al kezdtem neki, és nem is volt semmi probléma. Jelenleg is valami 1466MHz és 7-7-7-20 mellett mennek, 3400MHz körüli négymagosított 550BE mellett. Azt hiszem így is hagyom, ez tuti stabil így, nem hibázik, nem melegszik, gyors.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#863) finest válasza Gabor970 (#862) üzenetére


finest
őstag

Köszi mindkettőtök válaszát, mindjárt adok egy kis plusz feszt, nekem is autón van minden!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#864) Ayg0 válasza Gabor970 (#862) üzenetére


Ayg0
senior tag

az alap 1.5v van neki beállítva amit ugye 1.6v-ra túlfeszel. ha toltam neki még kakaót, attól csak rosszabb lett, ergo hagytam mindent def-en. majd felrakom az f3-at és megnézem azzal is, de ha nem válna be, akkor megy vissza a beta f2c. azzal hibátlan volt.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#865) SimonYana


SimonYana
addikt

Hogyha valakit érdekel van nálam egy 2 hetes Gigabyte MA790FXT-UD5 (minden tartozéka bontatlan). 30-ért vihető!

Egyébként nagyon jól sikerültek szerintem,de nem férek a bőrömbe és tesztelgetem kicsit az i5-ös rendszert!

® SimonYana ®

(#866) Zin válasza SimonYana (#865) üzenetére


Zin
senior tag

jol teszed :R

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#867) szki válasza SimonYana (#865) üzenetére


szki
őstag

Na, tudtam én, hogy így teszel!
Kíváncsian várom a tapasztalatokat!

(#868) Gabor970 válasza SimonYana (#865) üzenetére


Gabor970
addikt

a csudába, de jó lenne! :F

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#869) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Jól láttam, hogy 770T-UD3P laphoz jött ki új BIOS?
F3 a neve?
Lehet róla tudni valamit? Talán a hőmérsékletes visszajelzését javították?Megéri frissítenem?
F2biossal el vagyok,de csak most vettem észre az újat.

(#870) Cadal válasza 8nemesis8 (#869) üzenetére


Cadal
őstag

Igen jól láttad. :D

Nálam maradtak a hőfokok, a frissítést követően ugyan úgy. (Everest v5,02,1750-ben nézve)
Amit észrevettem, hogy az M.I.T menüben megváltoztatták a struktúrát. Tuning nálam nem ment rosszabbul az F3 biossal sem, és a négymagosítás továbbra is két lépésben elvégezhető. Egyenlőre ezeket tapasztaltam én, de természetesen ezek saját tapasztalatok. van még pár 770T tulaj talán majd írnak Ök is.

[ Szerkesztve ]

(#871) 8nemesis8 válasza Cadal (#870) üzenetére


8nemesis8
veterán

Akkor talán semmi értelme nincs frissítenem egyenlőre!?

(#872) szki válasza 8nemesis8 (#871) üzenetére


szki
őstag

Bár nekem 790fxt-ud5p a lapom, de javasolom a bios frissítést a 08.06.-i verzióra:
- eddigi legstabilabb verzió
- működik benne a C1E, mely nálam -10W-ot jelentett idle

(#873) 8nemesis8 válasza szki (#872) üzenetére


8nemesis8
veterán

Akkor lehet mégiscsak megéri.
F2vel nekem elég stabil, de nem tart sokáig frissíteni, úgyhogy megteszem szerintem én is.

(#874) Satis


Satis
tag

Üdv!

Egy olyan kérdéssel bombáznám a topicot, hogy van-e már megoldás a GA-MA790XT-UD4P és az 1600Mhzs OCZ RAM-ok kompatibilitási problémájára? Legújabb BIOS, stb?

(#875) finest válasza Satis (#874) üzenetére


finest
őstag

Az F5 BIOS nem oldotta meg a hibát a Kingmax 1600-as Ramokkal.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#876) Satis válasza finest (#875) üzenetére


Satis
tag

Elég sok crasht kapok mostanában 1333Mhz-n , ami eddig stabilnak tűnt. Ha Frapselek egy játékot, 2 perc alatt lelövi. Szeretném legalább 1333-on stabillá tenni ha már 1600-on nem lehetséges. Van erre lehetőség?

(#877) harddeejay


harddeejay
csendes tag

Üdv!
Kész lett a vasam! Gigabyte Ma 790fxt-ud5p, benne AMD 955 BE proci 1*2GB kingmax memória 1600Mhz, Samsung 500GB vinyó, Shappire HD 4870 512MB videókari és egy 550Watt-os LC Power táp. Win7-et használok mert xp alatt másolásközben állandóan kifagyott. Még nem volt kékhalál meg játékból se lépett ki.Minden játékot tolok full ba, de eddig a Crysis volt ami akadt de azis azért mert forog a vinyó. Szóval a következő kérdésem lenne hogy kevés lenne a memória?
Előre is kösz a válaszokat!
ÜDV!

(#878) finest válasza harddeejay (#877) üzenetére


finest
őstag

Szerintem a táp kevés, de lehet, h neked is allergiás az 1600Mhz-re a lapod.

Satis:Nekem az 1.7v-on stabil.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#879) harddeejay


harddeejay
csendes tag

ÜDV!
Azért szaggatna a crysis?Most stabil a renszer 1600 on megy a kingmax.

(#880) finest válasza harddeejay (#879) üzenetére


finest
őstag

A Crysisnak minden kevés, ne foglalkozz vele! A kifagyás másolás közben aggasztóbb, de ha megszűnt...

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#881) Lui76 válasza finest (#878) üzenetére


Lui76
őstag

1,7V biosban ?
Mert nálam pl az everest többet mutat mint amit kint beállítok.

www.kezmuveskeramia.hu

(#882) finest válasza Lui76 (#881) üzenetére


finest
őstag

Aha. Everest szerint 1.73. Nincs jelentősége. A Kingmaxokhoz 1.7-et ajánl a gyártó, auton-is elmentek, de nem akartam, h ez legyen a szűk keresztmetszet. Nekem 2x1GB Kingmax 1600Mhz memóm van amúgy, a 2x2GB nálad szereti az 1600/1333Mhz-et?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#883) Ayg0


Ayg0
senior tag

na én is kipróbáltam az f3-at a 770t-hez, de ezzel sem megy 1600-on a memory supportban lévő kingmax 2x2gb-os kit. visszaraktam az f2c-t, azzal problémamentesen fut újra a cucc, ellenben búcsút inthettem c1e supportnak.
ha a köv bios-szal, sem oldják meg a difit, akkor ebből lapcsere lesz... :(

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#884) szki válasza Ayg0 (#883) üzenetére


szki
őstag

C1E nálad hány Wattot számított? (már ha van teljesítménymérőd...)

Én is várom a következő Giga biosokat. Van még mit javítani a ramkezeléssel...
A Patriot rammal hibátlan a gép. Az OCZ LV ramom a szekrényben vár egy jó biosra. Vagy építek még egy AM3 gépet Asrock 785G lappal a gyerekemnek is:)

(#885) Lui76 válasza finest (#882) üzenetére


Lui76
őstag

Most raktam friss rendszert mert az előző tuningokkal összeomlasztottam.
Nincs elég gépidőm, annyit próbáltam hogy 1600-ra raktam és láttam hogy nagyon laza időzítést ad neki.(11-11-11)
Most rakom a játékokat még, aztán tán megnézem 1600-on a rendszert.
Ha auton hagyom a feszt és teszem 1333-ról 1600-ra többet ad neki vagy azt manuálisan lehet csak ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#886) gorgo25


gorgo25
csendes tag

Sziasztok tudtok nekem segíteni ezen a lapon Gigabyte MA790XT-UD4P nem megy a Cool 'N' Quiet bedik telepítés után még egy pár napig csinálta a dolgát és utána nem azóta többször leszedtem és újra felraktam és semmi a biosban is auton van energiagazdálkodás is minimálisra nem értem.Valaki járt már így? :F

A világon két dolog végtelen a világegyetem és az emberi hülyeség bár az elöbbiben nem vagyok teljesen biztos.

(#887) finest válasza Lui76 (#885) üzenetére


finest
őstag

Szerintem ne hagyd auto-n a feszeket, ha 1600-on megy a Ram. Nézd meg, h az Everest mit mutat most, ha 1,6x, akkor auto-n nem ad több feszt magasabb frekin sem. Én is észrevettem, h ilyen 11-es időzítéseket lő be auto-n, de annak nem sok értelmét látom, ha már a Ram 7-7-7-re van hitelesítve.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#888) finest válasza finest (#887) üzenetére


finest
őstag

Megnéztem, 1600-on sehogy sem stabil, laza időzítésekkel sem. Everest rendszerstabilitás teszt másodpercek alatt elhasal. A laza időzítés miatt meg szinte nem is gyorsabb mint 1333-on, pl. Everest olvasásá 1333 (9-9-9-24) 8150MB/sec, 1600 (11-11-11-29) 8520MB/sec.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#889) Lui76 válasza finest (#888) üzenetére


Lui76
őstag

Na én is megnéztem , az everest alaplap/mem spd résznél ír spec időzítéseket asszem enthusiast meg még vmi elnevezéssel 1,8 meg 1,9V-ra :Y
Nálad itt mit ír ?
Ez alapján 1600-on de még csak 8-8-8-stb összeollózva az ott olvashatók alapján, stabil.
Két game és stab teszt sem kinlódik.
A fesz biosban manual 1,7V ami Pc Health statusban 1,8 !?
ill, bent everest szerint is 1,80V

www.kezmuveskeramia.hu

(#890) finest válasza Lui76 (#889) üzenetére


finest
őstag

Enthusiast és Extreme van. Nálam Enthusiast 1,8V 7-7-7-20 @ 1600Mhz, ill. Extreme 1.9v 7-6-6-28 @1600Mhz.
Én most 7-7-7-20-ra raktam 1.8v-on 1333Mhz-en. Nekem a PC Healthben 1.808-at ír rá, az Everest szerint is 1.81v.

Szerintem za 1.8-1.9v nem sok ezekkel a bordákkal. Szerinted?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#891) szki válasza finest (#890) üzenetére


szki
őstag

Kingmax memo moduloknak 1,8V kell a stabil működéshez. 1600 MHz-hez 1,9V sem fog ártani (SimonYana 2,0V-al is megküldte). A cpu nb feszt is célszerű megemelni 0,1-0,2 V-al

Mod: én az LV (1,65V) Patriot Vipert használom 1,8V-on probléma és melegedés nélkül 1550/CL8-ban 2330-as NB freki mellett.

[ Szerkesztve ]

(#892) CoolMan válasza gorgo25 (#886) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az nem lehet, hogy valami progi fut a háttérben és ezért nem veszi vissza a procit?

(#893) Ayg0 válasza szki (#884) üzenetére


Ayg0
senior tag

nincs fogyasztásmérőm sajnos, pedig én is kiváncsi lettem volna rá. volt egy logoutos teszt - már nem emlékszem, h ki csinálta - ott 10-15w energia megtakarítást jelentett a c1e, ami nem elhanyagolható szempont. igaz, hogy az újabb biosokkal már aktív opció és elvileg működik is, de az nem megoldás, hogy cserébe a hivatalosan 1600mhz-re is képes lapban nem használhatok egy erre a sebességre datált memóriát, mert egyszerűen nem megy a gyári órajelén.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#894) Lui76 válasza finest (#890) üzenetére


Lui76
őstag

Mivel benne az adat hogy mennyin mit kéne vinnie , és a borda mellett forog szinte a cpu venti (gondolom másoknak is) vsz nem lehet gond ha meg nem stabil az kijön.

www.kezmuveskeramia.hu

(#895) finest válasza Lui76 (#894) üzenetére


finest
őstag

Én CPU NB vid állítással nem foglalkoztam, lehet, h az a baj, de ma már nem próbálom ki.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#896) gorgo25 válasza CoolMan (#892) üzenetére


gorgo25
csendes tag

A Cpu kihasználtsága 1-4% között mozog csak.

A világon két dolog végtelen a világegyetem és az emberi hülyeség bár az elöbbiben nem vagyok teljesen biztos.

(#897) DummyBoy válasza Satis (#874) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Hali!

Bár nekem csak 1333-on mennek az 1600-as OCZ Platinumok a lapomban, az a megoldás nem jó, amit régebben is írtak itt a fórumon?

Auto-n keményen alulfeszeli a lap a memóriákat, fel kell emelni a feszültséget valahova a névleges környékére és akkor elvileg nincs gond ...

(Vagy valamiről lemaradtam?)

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#898) Lui76 válasza finest (#890) üzenetére


Lui76
őstag

Sztem nálam is ugyanezeket mutatta, de este csinálok screenshotot.
tegnap még nyomtam egy 1666DDR-t(1333-ról indítva 1,8V) 3750MHz-es tesztet.(CPU 1,4V)
Nem volt gond szépen futott.
NB és tsai hoz még nem nyúltam mert itt kereken 2000 volt 8x-val az NB meg a HT-is.
Vhogy ezt az NB húzást még nem sikerült feljebb vinnem. Majd azzal külön még foglalkozok ha egyszer lesz kedvem.

www.kezmuveskeramia.hu

(#899) Gerisz válasza harddeejay (#877) üzenetére


Gerisz
addikt

Kevés, nekem legalábbis a Cryfos profitált észrevehetően a 4gigából a 2höz képest.
Sőtt Írta valaki, hogy Ő a 8 gigánál látott jelentős előrelépést cryfosban

(#900) Lui76 válasza finest (#890) üzenetére


Lui76
őstag

Na ugyan épp nem 1600-on de ez kb az extreme profil értékei :
[link]

www.kezmuveskeramia.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.