Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Ayg0 válasza Gabor970 (#600) üzenetére


Ayg0
senior tag

máskor google a barátod... pl itt.

de előtte mérd meg pontosan a távolságokat, nehogy megszívd. én már nem emlékszem, hogy mit kaptam, kiszerelni pedig macarás lenne. ha van türelmed, majd tervezem újra megmérni.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#602) Gabor970 válasza Ayg0 (#601) üzenetére


Gabor970
addikt

Köszönöm a linket, jóféle hűtők vannak, korrekt áron. Ez kelleni fog, ha már kifogtam a jó procit :-)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#603) SimonYana


SimonYana
addikt

Üdv mindekinek!

Gondolkozom hogy kipróbálom a DDR3-as rendszert és vissza olvasva Az UD5P-hez mindenki a Kingmax 1600Mhz-s , 2Gb-os modulját ajálja a legjobban!
Valós ez Uraim? :))
Minden rendben van a rendszerrel?
Gondoltam még ráhajtunk a C&Q-ra,de szintén vissza olvasva ilyen 7watt-otpóról vele az ember az nem egy Őrületes Túlfogyasztás szerintem.Ezzel szemben nagyon jónak tűnik a Gigabyte GA-MA790FXT UD5P gyönyörűség!
Szívesen veszem a jótanácsokat és tapasztalatokat a lapról és Ram párosításról! :R

® SimonYana ®

(#604) Gabor970 válasza SimonYana (#603) üzenetére


Gabor970
addikt

Eddigi leírások alapján, ahogy Te is leszűrted, a Kingmaxokkal van a legkevesebb probléma. A lapválasztáshoz gratulálok, ha teheted, vedd csak meg, az egy nagggyon klasz lap (lehet).
Abba már érdemes crossfire-be vga kártyázni, és tulképp mindent tud, amit tudni lehet AM3-ban.
Ha megnézed a gyártó honlapján a kompatibilis RAMok listáját, onnét nyugodtan választhatsz esetleg gyorsabb 1800-as, vagy akár 2000MHz-es ramokat is, bár azt hiszem elég meredeken szaladnak már felfelé az árak abban a szegmensben.
Milyen proci megy bele? 965BE ? :-)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#605) SimonYana válasza Gabor970 (#604) üzenetére


SimonYana
addikt

Nagyon drága még a 965 BE!
Nekem most is meg van már és 955BE :C
Nagyon jó kis CPU :C
Főleg 45'000 Ft-ért! :C

Az 1800-as ramokról meg annyit,hogy a gyártó egyenlőre 1666Mhz-t garantál OC-ban.Nos nemtudom mennyire valós,de azt tudom,hogy ezek a Ramok mennek 1800-on is simán!
Volt dolgom velük már , csak Intel lapban! :C

® SimonYana ®

(#606) Gabor970 válasza SimonYana (#605) üzenetére


Gabor970
addikt

teljesen igazad van, bocsánat!

Nem tudom miért emlékeztem arra, hogy az a lap már 2000MHz-ig tudja kezelni a ramokat. Annyi mindent elolvastam én is, mielőtt megvettem a lapomat, valami összekeveredett bennem. Nos 1600-hoz meg szerintem tuti jó lesz a Kingmax. Proci hűtőt nem cserélsz? keresek 4magosról való gyári hűtőt az 550-esemre (négymagosítva lett) sajna csóró lettem gépvásárlás után, most nem akarok beruházni 10k Ft-ot hűtőbe, viszont a gyári 550BE hűtő kevés ha bekapcsolom a +2 magot.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#607) SimonYana válasza Gabor970 (#606) üzenetére


SimonYana
addikt

Annyira jó ez a hűtő,hogy butaság lenne eladni.Főleg nagyon olcsón,mert újonan 12 körül van.Szerintem ez meg még 1 hónapos sincsen! ;]
Még nézegettem a Geil ramokat DDR3-ast,de senki nem használ szerintem aki tudná milyenek! Vagy a G.SKILL is benne van a listában és olyat is megérné még venni. Kérdés mennyiért.

® SimonYana ®

(#608) Cadal válasza SimonYana (#607) üzenetére


Cadal
őstag

Félreérted, neki a gyári procihűtő kellene, nem a Z600. :K

(#609) Gabor970 válasza SimonYana (#607) üzenetére


Gabor970
addikt

persze, engem az érdekel, amit gyárilag adtak a procihoz :-)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#610) SimonYana válasza Gabor970 (#609) üzenetére


SimonYana
addikt

Sajna + nincsen és mivel én sűrűn váltok , sosem adom el azt ami hozzá tartozik.
Én ha valamit eladok használtani is mindég origi csomagolásban adom el.
Úgy is mondhatnám,hogy sokkal kevesebbet ér a hűtő,mint amennyit veszítek a proci árából,ha OEM ként árulom.

® SimonYana ®

(#611) Gabor970 válasza SimonYana (#610) üzenetére


Gabor970
addikt

ok, tiszta, azért köszi!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#612) Ayg0 válasza SimonYana (#607) üzenetére


Ayg0
senior tag

geil value 2x2gb 1600-as kit se nálam (ma770t), se szutyis fórumtársnál (ma790xt) nem ment gyári speckók szerint, csak 1333-on, ergo még mindig a támogatott ramok listájától érdemes szemezgetni.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#613) szki válasza SimonYana (#603) üzenetére


szki
őstag

i7 -> AM2+ -> AM3?
Sajna a DDR3 ram és a Giga alaplap még nincs összecsiszolva.
Én nem javasolom a váltást, visz most vetted a DDR2-es cuccot!

(#614) SimonYana válasza szki (#613) üzenetére


SimonYana
addikt

Már lassan 2 hetes a lapom!!! :))
Nálam csak a winyók és a monitor öregszik meg.
Most van rá vevőm és gondoltam akkor kell mindent eladni amikor kérik.....
Meg mindég olyanom van ami még nem volt! ;]
I5-be nem fektetek lét,mert szerintem nem sok értelme van,de majd látom mi lesz belőle....

® SimonYana ®

(#615) bakosgabor57 válasza SimonYana (#614) üzenetére


bakosgabor57
őstag

És mennyi a BUX indexed?

[ Szerkesztve ]

(#616) SimonYana válasza bakosgabor57 (#615) üzenetére


SimonYana
addikt

Azért megpróbálom nullásan kihozni,de van olyan amin én is bukok.Tudomásul kell venni azt,hogy mindent olcsóbban kell adni valamennyivel (ha el akarod adni) , mint az új ára.Ha nem akarod annyira eladni akkor kitarthatod,de nem viszik el.Mindenen nem lehet nyerni! De legalább mindíg új dolgaim vannak és mindent kitesztelek,megismerek. Más ként nem lesz az embernek fogalma a dolgokról,ha nem próbálja ki. :))

® SimonYana ®

(#617) bakosgabor57 válasza SimonYana (#616) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Valahol igazad van...

(#618) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Kinéztem ezt a lapot: Gigabyte GA-MA790FXT UD5P.
Akinek van ilyenje az megosztaná velem a tapasztalatait?
Pontosan milyen ramot érdemes venni bele?
Illetve szóba jöhet még egy Asus M4A785TD-V EVO lap ami 1800-ig támogatja a ramot míg a Giga csak 1666+ -ig.
Viszont az Asus lap legalább 10k-val kevesebbe kerül. Mivel tud kevesebbet mint ez a Giga lap, a 2-szer x16 támogatáson kívül?

Romani ite domum.

(#619) SimonYana válasza ZCoyote (#618) üzenetére


SimonYana
addikt

Én is azzal szemezgetek,de még ott van a MSI 790FX-GD70 ami tudja kezelni szorzó állításnál is a C&Q-t és ha jól olvastam az XMP-s memóriákat is ki tudja használni!
Szóval még én sem tudtam donteni,csak azt tudom Asus nem kell tuti! ;]

® SimonYana ®

(#620) ZCoyote válasza SimonYana (#619) üzenetére


ZCoyote
őstag

A francba, még egy potenciális alany :((( :D

Mi az az XMP-s memória?

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#621) Goddyevil válasza ZCoyote (#620) üzenetére


Goddyevil
tag

[link][/L]

Notebook, laptop cpu-k olcsón.

(#622) SimonYana válasza ZCoyote (#620) üzenetére


SimonYana
addikt

XMP = Extreme Memory Profile
Előre beállított profil!
Itt olvashatsz róla!

® SimonYana ®

(#623) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Elovastam, asszem nem ez lesz a fő szempontom alaplap vásárlásnál.

Köszi mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#624) SimonYana válasza ZCoyote (#623) üzenetére


SimonYana
addikt

Meg elég drága is az XMP-s ram sajnos és még alig lehet kapni.
Viszont a C&Q az jó dolog amit az Asus tud,de én nem szeretem az Asus lapokat.
Nemtudom Gigabyte mikor lesz hajlandó kihasználni a C&Q-t szorzó állításnál! :W

® SimonYana ®

(#625) ZCoyote válasza SimonYana (#624) üzenetére


ZCoyote
őstag

Az MSI-hez írtad a C&Q-t, az Asus is tudja?

Romani ite domum.

(#626) SimonYana válasza ZCoyote (#625) üzenetére


SimonYana
addikt

Úgy tudom mind a kettő tudja!
MSI is és az Asus is!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#627) ZCoyote válasza SimonYana (#626) üzenetére


ZCoyote
őstag

Oké bár ez nekem nem is olyan fontos :)

Romani ite domum.

(#628) cpt.awsm


cpt.awsm
csendes tag

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P. Ezt a lapot szeretném venni, hozzá egy Athlon II X2 240-es procit és egy hd 4850-et.
Tapasztalatok a lappal ? Megéri ezt a lapot venni ebben az árban (20-22k) ?
Csak alapfeszes tuning lenne vele.
Milyen memóriát szeret? Jelenleg csak 2 GB memóriát tudok venni, 10k ft körüli áron.

GA-MA785GT-UD3H. Erről valaki valamit? Ugyanazokra a kérdésekre kérném a válaszokat, amiket az előző laphoz feltettem.

(#629) Gabor970 válasza cpt.awsm (#628) üzenetére


Gabor970
addikt

szia!

Nekem is ez a lap van, egy hete raktam össze a masinát. Én örülök, hogy ezt vettem (az egyel nagyobb 790 UD4P helyett) memóriát válassz az alaplapgyártó honlapján ajánlottak közül, akkor nem nyúlsz mellé. Nekem 2db 2GB 1333-as Kingmax van benn, visszavettem az időzítést 7-7-7-20-ra, hibátlan. 550BE procit használok, mákomra simán vette a négymagosítást, egy kicsit futtattam 3400MHz-en, nem volt gond, de visszaálltam amíg nincs rendes hűtőm. A 4850-es videokari meg teljesen jó lesz.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#630) cpt.awsm válasza Gabor970 (#629) üzenetére


cpt.awsm
csendes tag

Az iponon árult 1333-as kingmax van neked?
Mert ha igen, akkor szerintem kész van a gépem.

(#631) Gabor970 válasza cpt.awsm (#630) üzenetére


Gabor970
addikt

én Zalaegerszegen vettem, de ahogy a kingmax honlapját nézem, csak egy féle 1333-as 2GB-os moduljuk van. Vagyis az Iponon árultnak is ugyanannak kell lennie.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#632) SimonYana válasza cpt.awsm (#630) üzenetére


SimonYana
addikt

Tudomásom szerint is csak 1 fajta kétezik ami hűtő borda nélküli.Az 1600-as pedig hűtőbordás.

® SimonYana ®

(#633) Ayg0 válasza SimonYana (#632) üzenetére


Ayg0
senior tag

amikor a kingmax után kutakodtam, belebotlottam borda nélküli 1600-as modulokba is, legalábbis a kiskerben ahol érdeklődtem, ott azt nyilatkozták, hogy az ő ramjaik nem bordásak, hanem sima puci ramok. aztán, hogy mi az igazság, tévedtek e vagy sem az árujukkal kapcsolatban, már nem tudom.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#634) SimonYana válasza Ayg0 (#633) üzenetére


SimonYana
addikt

Az hogy mi az iagság nem tudom,de én még sosem láttam borda nélküli 1600-ast. Ez nem azt jelen ti , hogy tuti nincs,de kételkedek kicsit benne.

az 1 gb-os 7000 Ft és a 2 gb-os 13500 Ft.
Szerintem mennek az árak kicsit felfele. :F
Régen piros cimkés fekete bordás volt , most zöld cimkés és ezüst bordás.
Nekem volt mindkettő és CL7-ben mennek simán 1800 felett is.

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#635) bakosgabor57 válasza SimonYana (#634) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Uriften! 1800MHz... olyan szám már nincs is... Kíváncsi lennék az Everest memteszt értékekre.

(#636) vasutas01


vasutas01
tag

am sok különbség van a DDR2 és DDR3 között?
Mármint MB/s-ban értem... ja meg elérésben...

Hirdetéseim: [http://href.hu/x/aexq] | PÜ-t írj!! Azt észreveszem :)

(#637) SimonYana válasza vasutas01 (#636) üzenetére


SimonYana
addikt

Nem olyan eget rengető a külömbség,de azért akad!
Ha vissza olvasól valahol dobtam be összehasonlítási tesztet is!
Késleltetésban is van 5-10ns a Másolásnál is tud lenni 1000-200mb.
Szóval gyorsabb,de a renszer használatánál nem sokat veszel észre....

® SimonYana ®

(#638) g@bo válasza Gabor970 (#629) üzenetére


g@bo
nagyúr

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P

mennyire forró az északi hid, kézzel fogva? :R

kényes a ramokra? ( geil van... kezdek aggódni )

(#639) Oliverda válasza g@bo (#638) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#640) Gabor970 válasza g@bo (#638) üzenetére


Gabor970
addikt

nem tudom, hogy kényes-e, a gyártói honlapon fent vannak a geilek mint támogatott ram? ha igen, nem lehet baj.
No most akkor melyik az északi híd? A proci mellett van egy Gigabyte feliratú hűtőborda, az nem vészes, simán elbírja a kezem. Viszont a procitól a ház hátulja felé levő kis kocka alakú valamik, illetve az amellett levő MOS-FETek nagyon melegek, sztem kb 55-60 fokosak, igaz mindez most igaz, hogy a prime95 izzasztja a négy magot, amik épp 3400MHz-en futnak alapfeszen. A proci kapott egy TX3 hűtőt. Jobb mint a gyári (kb -15fok) de elkelne durvább hűtés is. Coolermaster gemini klasszul ráfújna a fetekre is, megeshet, hogy hamarosan eladó lesz a TX3. Majd meglátom.

Az imént linkelt tesztben csak kétmagos 240-es athlonnal tesztelték, nos azt hiszem az X4 B50 ennél jobban hevíti :((

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#641) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
GA-MA790FXT-UD5P lapba szeretnék 1600as memóriákat, elérhető áron.
Kingstonokból most megcsappantak a típusok amennyire emlékszem a régebbi kinálatra.
A Giga ram supportjaban nagyon szép másfélsoros termékkódok vannak, ugyhogy azzal nem sokra mentem...
Ezt a Kingmaxot néztem ki : [link]
2*2 GB-ot vennék egy 955BE mellé.
Köszi a segítséget.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#642) SimonYana válasza Tomi_Sci (#641) üzenetére


SimonYana
addikt

Ez így tökéletes választás!
Én is azt fogom megvenni!
955-öm már meg van,csak még DDR2-vel tolom. :R

® SimonYana ®

(#643) szki válasza SimonYana (#642) üzenetére


szki
őstag

Most tényleg váltasz AM3-ra?
Amúgy a Kingmax szerintem is jó választás UD5P-hez.

(#644) SimonYana válasza szki (#643) üzenetére


SimonYana
addikt

Még nem döntöttem,de talán még annyit rászánok!

® SimonYana ®

(#645) Tomi_Sci válasza SimonYana (#642) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszi mindkettőtöknek!

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#646) scream


scream
veterán

sziasztok!

Phenom II 955 hez melyik jobb lap ? : Gigabyte GA-MA790GPT-UD3H vagy Gigabyte GA-MA790XT- UD4P :F kingmax RAM lesz benne.

(#647) Gabor970 válasza scream (#646) üzenetére


Gabor970
addikt

én ezt választanám: GA-MA790XT- UD4P

Integrált VGA-ra van szükséged? Ha nem, akkor minek az UD3H..
Az UD3H-nak nem 8+2 a tápolása, hanem csak 4+1.

nem tudom mi az a sideport memory :-( ha csak az alaplapi VGA támogatását szolgálja, akkor ismét az a kérdés, hogy kell-e?

Ha crossfire is cél, akkor viszont nem szerecsés egyik lap sem, mert csak 8X + 8X sebességgel kezelnek 2db VGA kártyát.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#648) SimonYana válasza scream (#646) üzenetére


SimonYana
addikt

Na látod itt egy kolléga akinek GA-MA770T-UD3P-s lapja van! Meg kérdezheted tőle,hogy milyen ez a lap!
Jelenleg úgynézki nem nagyon van GA-MA790XT- UD4P alaplap.
Valami nem stimmel itt a Giga gyártóval!
Vagy csak Magyar országot útálják és tré a szállítás.Egyre többször fordul elő,hogy valami nincs egyész országos szinten!
Itt a példa az EP45-re! :W

® SimonYana ®

(#649) scream válasza Gabor970 (#647) üzenetére


scream
veterán

ok, akkor UD4P lesz, mert nem kell integrál VGA és CF-sem valószínű hogy lesz.

(#650) Gabor970 válasza SimonYana (#648) üzenetére


Gabor970
addikt

Zalaegerszegen van abból a lapból egy a polcon :-) Foramax, neten rá lehet keresni, sztem küldik futárral is. Sajna nem én vettem meg :-( már megbántam, hogy okoskodtam az egyel kisebb UD3P végződésűvel. Igaz semmi más gondom nincs, csak a MOS-FET hűtés hiánya.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.