Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) adorjant válasza Gabor970 (#548) üzenetére


adorjant
senior tag

kezelni fogja,max unknow prociként,aztán meg tolhatod rá az új verziót,és kész.

ha az ár a fontos,akkor ddr2 nyilván olcsóbban elérhető,de ddr3-mal sem jársz rosszul (reklám helye,van 2*1giga kingmaxom,ami garantáltan hiba,és beállítás nélkül megy am3ban :D )

(#552) Gabor970 válasza adorjant (#551) üzenetére


Gabor970
addikt

köszi!

Nem azt mondom, hogy az ár a fontos, hanem úgy tűnik nem gyorsabb a ddr3 sem, mint a ddr2, ezért minek adjak ki több pénzt. De asszem mégis maradok az UD3P-nél, igaz magam sem tudom megmagyarázni miért. :)

nekem 2X2 giga ramra lenne szükségem.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#553) Ayg0 válasza Satis (#549) üzenetére


Ayg0
senior tag

ha update előtt rákattintasz a 'save current bios to file'-ra akkor igen. egyébként teljesen felesleges, mert itt elérhető az összes kiadott bios, azaz nem kell vacakolni a mentéssel.

#552

korábban írtam, hogy az 550be procimmal etettem már ddr2-t is és 1066@5-5-7-10 mellett hozta ugyanazt a szintet, mint a mostani ddr3 1600@7-7-7-20. tehát ha csak ddr3 miatt választanád, akkor tényleg pénzkidobás. ha unlockolni is akarsz, akkor viszont ud3p, mert az ud3 sb700-as ergo acc-t buktad.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#554) Gabor970


Gabor970
addikt

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Elmentem a boltba, és megvettem az UD3P-s lapot, az 550-es procit, a házat, meg a 4770-es vidkarit. A memóriára várnom kell, mert csak OCZ volt a boltba, nem jött még meg a kingmax. Legalább nem okoskodok tovább rajt. Annak örülök, hogy még időben rájöttem, hogy az UD4P 790-es lapnak nem sok értelme lett volna. Szeretem mikor ilyen kis új cuccosok dobozait vihetem haza :-)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#555) Cadal válasza Gabor970 (#552) üzenetére


Cadal
őstag

Jó választás az UD3P csak ajánlani tudom. Amúgy nem drágább a ddr2 a ddr3-nál. 2x2Gb ramot találsz már egy árban. Vagy mondhatnám úgy is, hogy a 2x2gb DDR2-ből sem olcsó. 15-20K.

Ha mégis UD3 lapot választod, akkor arra figyelj, hogy REV 2.0 legyen, mert az már SB710-el szerelt és van ACC vagyis működik az unlock! (a topikjában jobban tudják, de úgy hiszem már csak 2,0 verziót kapni.)

#554 Gabor970: grat jó döntés. :K

#553 Ayg0: Van esetleg a DDR2-es tesztről screened? szívesen megnézném.

[ Szerkesztve ]

(#556) Gabor970 válasza Cadal (#555) üzenetére


Gabor970
addikt

Köszi!

Amúgy még egy gondolat, ha CF-et akar valaki, akkor mindenképp fel kell lépnie az UD5P-s lap szintjére, akkor van értelme, ha 2X 16X a PCIE sebessége. A 2X 8X csak kb 40-50% teljesítménynövekedést hozna.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#557) Cadal


Cadal
őstag

Srácok, ha Prime Blend tesztnél a memóriát akarom stabilizálni, akkor ahhoz elegendő csak a memóriának feszt adagolni, amíg stabilnak nem mutatkozik, vagy kell adni másnak is??
CPU NB Vid vagy NB-nek vagy CPU-nak???

(#558) szki válasza Cadal (#557) üzenetére


szki
őstag

Én a CPU NB Vid-nek adtam, amikor nem volt elég stabil a memo feszített időzítésen és órajelen.

(#559) Cadal válasza szki (#558) üzenetére


Cadal
őstag

Okés, de gondolom, a CPU NB Vid-en kívül a memóriának is adtál feszt nem?

Épp most ott tartok, a blend tesztben, hogy stabilan megy 30 perce. Ram fesz def.1,5V helyett 1,74V (everest szerint 1,76V) és 1333Mhz CL7 helyett 1600Mhz 8-8-8-24 1T.
A ramok micron chipes SuperTalent ramok. Egyenlőre semmi másnak nem adtam feszt.
Jah és trfc 110 helyett 160.
Cél az 1600Mhz CL7 blend stabil, de ahhoz valószínűleg nagyon sok fesz kellene.

[ Szerkesztve ]

(#560) Ayg0 válasza Ayg0 (#553) üzenetére


Ayg0
senior tag

juj ezt nagyon benéztem. ud3 rev2 tényleg sb710-es. elnézést Gabor970. mondjuk 770t-vel akkor is jobban jártál a 8+2 -es feszszabályzó részlet miatt, ami stabilabb tuningot eredményezhet.

#555

elvitték a ramokat múlt pénteken, ergo már nincs mivel tesztelni...
és memót nem prime-mal, hanem memtest86+ -szal hardveresen tesztelném, nehogy a winfos belehülyéskedjen az eredménybe.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#561) Gabor970 válasza Ayg0 (#560) üzenetére


Gabor970
addikt

Semmi gond, engem is a 8+2 az energiaellátásnál (igaz, foggalmam sincs mi az) illetve az újabb konstrukció megyőzött, hogy már a DDR3-ast vegyem.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#562) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok.

Windows 7, Linux (a linux természetesen ezt más kontextusban közli, de ugyanaz a baja) nem telepíthető a gépemre. A hibajelenség a következő: "Your BIOS is not fully ACPI compliant"

Így néz ki:

Találkoztatok már hasonlóval? Korábban ugyanerre a konfigra a 7100 felment, most meg az a W7 verzió, amelyikről nem beszélünk, nem megy fel. Linuxok úgyszintén.

BIOS frissítés volt. Konfigom az adatlapomon, a negyedik magot is kikapcsoltam, nehogy az zavarjon be, valamint a tuningot is visszavettem.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#563) balázs13


balázs13
csendes tag

UD5P-hez mijen memót ajánlotok :F

(#564) balázs13


balázs13
csendes tag

Szerintetek jó lenne ez? http://ipon.hu/webshop/product/ocz_2048mb_ddr3_1600mhz_gold_kit/27796

(#565) Satis válasza balázs13 (#564) üzenetére


Satis
tag

Szia!
Jelenlegi tapasztalataim szerint nem ajánlatos Giga lapra OCZ RAM-ot venni egyelőre.
Egyszerűen nem stabilak 1333Mhz+on. Mint kiderült, hivatalosan nem támogatott memória az OCZ a Giga esetében. Alapvetően nagyon jó memóriák az OCZ-k, állítják ezt azok akiknek más lapjuk van és működik.
Nézz inkább Kingstont szerintem.
szerk.: Én is egy ilyen áldozat vagyok sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#566) szutyis válasza balázs13 (#564) üzenetére


szutyis
tag

Kingmax FLGE85F-B8MF7 (ZÖLD) tökéletesen megy 1600Mhz 7-7-7-20 2T 1.8V-on.

(#567) balázs13


balázs13
csendes tag

kösszi! tudnál ajánlani egy jó kingstont ami legalább 1333-on megy jó időzitéssel? előre is kössz :)

(#568) balázs13


balázs13
csendes tag

ez is tetszik és nem is ojan drága szerintem 2GB elég és később majd bőviténém http://www.ipon.hu/webshop/product/geil_value_2048mb_ddr3_1600mhz_cl8_kit/30511

(#569) balázs13


balázs13
csendes tag

am kössz szutyis de kingmagxal már van tapasztalatom 2 is hibás volt mikor megvettem de azért kössz :)

(#570) szki válasza balázs13 (#569) üzenetére


szki
őstag

UD5P-höz Kingston v. Kingmax memot ajánlunk! Lásd a honlapot a Memory Support List-et.

Ma célszerű 2x2 GB-os DDR3 KIT-et venni.

Mod: ha mégis 2x1 GB kell, akkor vegyél inkább használtan itt az apróban. Sok eladó van olcsóbban: [link]
Mod2: bár nem értem miért kellene olcsó, és "kevés" ram ilyen drága lapba?! :F

Ha 5 percen belül újra írnál a legutóbbi hozzászólásod után, akkor hazsnáld a szerkesztés gombot inkább, mint hogy új hozzászólás legyen!
"ly" és "j" nagyon zavaró...

[ Szerkesztve ]

(#571) balázs13


balázs13
csendes tag

1. max 130e szánnék rá olcsóbb lapot nem akarok venni mert tutira akarok menni unlock-al meg tuningolni is szeretnén szval gondolkottam msi g65-be de nem jött be és azt mondják nem a legjobb "álítólag"2. +később úgyis fejleszteném ennyi :) 3. és szerintem jó ki indulási alap a UD5P meg crossfiret is szeretnék majd és néztem teszteket ez volt a legjobb crosfireben :) "ly" "j" sry

[ Szerkesztve ]

(#572) s1ru2 válasza balázs13 (#571) üzenetére


s1ru2
senior tag

Hali! Bocs a családban csak UD4P van, de a teszteket amiket láttam mindenben tökéletesen megy a Corsair 2x2 1600as CL9es DHX kit. Nkemei selsőre ment minden vele. Betettem, feltettem 1600-ra és első pöccre ment. Ajánlani tudom. Ha meg nem is ezt veszed mindenképp 2x2 GB ot érdemes venni. 2x1 GB hamar kevés lesz. De akár ha kinézel valamit a kompatibilitási listából ,és utána tárgyalsz ősemberrel. sztem megoldható a dolog. Korrekt eladó, apróban megtalálod.

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#573) balázs13


balázs13
csendes tag

akk jó a corsair ha jó és megy a lapban akk veszek belőle 2x2 GB ot :DD

(#574) gigafan


gigafan
csendes tag

UD4P-menne ezell a rammal :F http://www.ipon.hu/webshop/product/kingston_hyperx_2048mb_ddr3_1375mhz_cl7_kit/18320

(#575) hhx


hhx
tag

Hello

Corsair XMS3 DHX 1600MHz, 4GB-os kit nekem tökéletesen működik UD4P-ben.

1333MHz-en használom 7-7-7-20-27-1 időzítés mellett.

Csak egy tipp azoknak akik most készülnek ramot venni :)

(#576) gigafan


gigafan
csendes tag

Itt unlockolt már valaki UD3P-vel :F

(#577) Cadal válasza gigafan (#576) üzenetére


Cadal
őstag

Igen. Egyszerű dolog, két bios beállítást kell elvégezni, és készen is vagy. (ACC menüben Hybrid mód és ACC enable) Minimum F2-es bios kell hozzá

Eredmény (esetemben): [link]
Egyenlőre még finomítást igényel a dolog, van még a prociban ;]

[ Szerkesztve ]

(#578) gigafan


gigafan
csendes tag

Non jó és mondd mijen memóriát használsz a gépedben? előre is kössz ja meg ilyenell menne?? http://www.ipon.hu/webshop/product/geil_value_4096mb_ddr3_1333mhz_cl7_kit/31669 :F

[ Szerkesztve ]

(#579) Cadal válasza gigafan (#578) üzenetére


Cadal
őstag

Jelenleg 2*2gb SuperTalent 1333Mhz-es CL7-es (1.5V) ramot használok ilyen beállításokkal. Csak valamiért Win7 alatt vacakol, annak ellenére hogy xp alatt blend stabil (persze csak 1 órát ment így :B )

(#580) gigafan


gigafan
csendes tag

amit írtam ramot az jó lenne :F

(#581) gigafan


gigafan
csendes tag

vagy ez jó, ezt szivesen meg is venném :) CORSAIR TwinX 2048Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT Persze csak ha jó ud3p-lapba ha bírná 7-7-7 20 2T-ben az jó lenne szerinted bírná az meg happy lenne ha bírná a 7-7-7 20 1T mit gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#582) Cadal válasza gigafan (#581) üzenetére


Cadal
őstag

akkor inkább már a geil, barátságos az az 1333Mhz Cl7 1,5V CL7 De majdnem mindegy, mert mindegyiknek működnie kell 1333Mhz-en.

[ Szerkesztve ]

(#583) gigafan


gigafan
csendes tag

köszi a gyors választ ja és még 1 kérdésem lenne az ud4p-n van hűtés a proci feletti csokikon és ezen nincs igy is lehet tuningolni nem fog túlmelegedni nem készülök extrém tuningra 3.4 max 3.5 Ghz ig

(#584) Cadal válasza gigafan (#583) üzenetére


Cadal
őstag

kettő vagy 4 maggal?

no mindegy, csak ezért kérdezem: Please apply sufficient cooling to CPU VRM zone when ACC function is enabled.

ha bekapcsolod az ACC funkciót, ajánlott a hűtése a vrm-eknek.

[ Szerkesztve ]

(#585) gigafan


gigafan
csendes tag

te hűtőd mert neked ahogy látom 4 magos :F

(#586) Cadal válasza gigafan (#585) üzenetére


Cadal
őstag

Igen, készítettem rá egy hűtőbordát házilag. Nem nagy dolog, de teszi szépen a dolgát. Megjegyzem, amikor 4 magot emelt órajelekkel (3700Mhz) és feszültséggel (1,425V) terheltem rendesen felmelegedett a borda (tapintásra). Ez viszont erősen szubjektív vélemény pontos hőfok hiányában, vagyis lehet hogy csak nekem alacsony a fájdalom küszöböm.

(#587) gigafan


gigafan
csendes tag

köszi am jó lett nagyon a hűtés a lapra grat :C :C :C

(#588) Gabor970


Gabor970
addikt

csessze meg az öreg ördög!

Nem hozták meg a memóriáimat a boltomba. Itt állok péntek délután az ország DNY-is sarkában. DDR3 ramot meg mindenhova csak rendelésre :O :O :O :O

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#589) Gabor970 válasza Cadal (#586) üzenetére


Gabor970
addikt

saját tapasztalat szerint, ha elviseli az ujjad huzamosabb ideig a "hozzáérést", akkor az nincs több 45-48C°-nál. 50C°-os fémen nem tudod rajt tartani a kezed már.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#590) Ayg0 válasza Cadal (#586) üzenetére


Ayg0
senior tag

komolyan kérdezem, hogy legyártanád rendelésre? nekem is kellene egy ilyen, vennék egyet a 770t-re, ha elfogadható áron adod.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#591) Gabor970 válasza Cadal (#586) üzenetére


Gabor970
addikt

ez nekem is tetszik. Ha húzható lesz a procim, akarok ilyent :-)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#592) Cadal válasza Ayg0 (#590) üzenetére


Cadal
őstag

Azért pénzt adni, hogy én házilag a sufnibarkács megoldásaimmal megcsináljam, nem szabad. Nem is teljesen tökéletes inkább csak egy félmegoldás lenne. Ha már pénzt adsz ki valamiért, akkor inkább az UD4P ami 8k-val ugyan drágább, de nem csak a fethűtést teszik rá pluszként ezért a pénzért. Ugyan ez a helyzet, akármilyen más gyári fethűtő megoldással, hogy ha pluszban költesz rá, akkor már nem feltétlen éri meg UD3P választani. Max ramsünikre érdemes költeni, és azt felragasztgatni, de az nem egy hatékony megoldás szerintem. Házilag készíteni csak úgy éri meg, ha te készíted el. Persze tudom, hogy nincs meg mindenkinél a lehetőség teszem azt szerszámok vagy kézügyesség hiányában.
Azért köszönöm a megkeresést, de ennek nincs semmi értelme. :R

(#593) Gabor970 válasza Cadal (#592) üzenetére


Gabor970
addikt

nincs mese, innentől kezdve már hűtőbordákat kell mókolnod másodállásba UD3P tulajoknak :-) Nincs visszaút! Gyenge volt a mellébeszélés!
:DD :DD :)) :)) :)) :)) :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#594) hhx


hhx
tag

UD3P tulajoknak!

Itt egy link, ők készítenek vízhűtéshez fet hűtőket. Tudom, hogy nem vízhűtéshez kell nektek borda, de mivel elég komoly cégnek tűnik, szerintem velük tudtok csináltatni pár ezer forintért bordát a forró fetekre :)

(#595) Adiking


Adiking
tag

Helló
MA770T-UD3P lapon, F1 BIOSal aktiválni lehet a Phenom II X3 720 BE negyedik magját?
Ez mekkora teljesítmény növekedéssel jár, ha rendesen működik?

[ Szerkesztve ]

(#596) Gabor970 válasza Adiking (#595) üzenetére


Gabor970
addikt

ha a proci negyedik magja nem hibás, akkor igen, azzal a lappal is lehet. Nagy átlagban kb. 20% az esély.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#597) Ayg0 válasza hhx (#594) üzenetére


Ayg0
senior tag

5k egy fethűtőért? akkor már 3000-ért egy enzo mst-81... :N

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#598) Cadal válasza Adiking (#595) üzenetére


Cadal
őstag

Hi!
Nem, csak F2 verziótól található meg a szükséges "hybrid" megoldás a biosban.
Mekkora teljesítmény növekedéssel jár? Ha van megfelelő alkalmazás, ami kihasználja a több magot, akkor elég nagy lehet a haszna az aktiválásnak. Van aki azt mondja hogy észrevehető a különbség 2 és 4 mag között akár egyszerű alkalmazásokban is. de Én nem nyilatkozom, mert részrehajló vagyok ;]

(#599) Gabor970


Gabor970
addikt

hahaaaaaaa, bekapcsoltam a plusz két magot. Most futtatom a prime95-öt, és imádkozom

550BE procim van. Ma jöttek meg a ramok, és végre beüzemelhettem az új gépünket.
Titta öröm, titta bódottág.....

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#600) Gabor970 válasza Ayg0 (#597) üzenetére


Gabor970
addikt

és vajon hol lehet ilyen fethűtőt venni?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.