Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) gorgo25


gorgo25
csendes tag

Ezen használom :F

[ Szerkesztve ]

A világon két dolog végtelen a világegyetem és az emberi hülyeség bár az elöbbiben nem vagyok teljesen biztos.

(#1202) Cadal válasza Zsoty (#1200) üzenetére


Cadal
őstag

Letölteni innen tudod, majd kicsomagolod (egyszerűen futtatod) és az "M79XTUD4.F6" nevű filet bemásolod a pendriveodra. Majd restart, asszem nálad is az "end" gombot kell nyomni boot-nál, majd belépsz a Q-flash menübe, és követed a lépéseket. :K

[ Szerkesztve ]

(#1203) HULK89 válasza polgcsabi (#1194) üzenetére


HULK89
csendes tag

Köszi a gyors választ, sajnos most jutottam csak géphez... :W
Végül is ez a gép haveromnak lesz, szóval ő kért meg hogy kérdezzek utána a dolgoknak, mert mindenhol mást mondanak, én meg az alkatrészekhez sajnos nem értek egyáltalán, ezért is kértem a ti segítségeteket akik értenek hozzá, esetleg akinek pont ilyen alaplapja van, és tudna véleményt mondani, hogy milyen memória van hozzá. :DD
Szóval azért is esett a GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P lapra a választás, mert komolyabb tuningot egyenlőre nem tervezünk semmi téren a konfigon, ezért fölösleges extrák nem kellenek egyenlőre.
Szerinted/szerintetek akkor a DDR3 2048/1600MHz Kingmax FLGE85F-B8MF7 x 2db megfelelne az Alaplapnak és a procinak ?
Esetleg ha tudnátok mondani egy megfelelő Memóriát amit az Ipon-ról is be lehet szerezni és passzol az Alaplapba, azt megköszönném. :))
Bocs csak sík hülye vagyok, főleg Memória tekintetben, hogy mi passzolna a legjobban a lapba. :W

[ Szerkesztve ]

HULK89 felhasználónak 3 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1204) szki válasza HULK89 (#1193) üzenetére


szki
őstag

Hali!
Kingmax 1600MHz jó lesz (zöld címkés javasolt). Nézd csak meg milyen szép eredményeket érnek el vele a fórumtársak!

Amúgy itt a lap támogatott memórialistája: [link]

A Kingston ram is vélhetően jó lenne. De fölösleges 1800 MHz-es. Szerintem a lap nem nagyon bírja az 1600 MHz feletti sebességet úgyse.

DDR3 apró Kingmaxra szűrve: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1205) szki válasza HULK89 (#1203) üzenetére


szki
őstag

Iponból: KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1800Mhz CL8 KIT jöhet be
És használhatja haverod 1600(1666?)/CL7-ben
De az 1333-as ramok a legbiztosabb választás, ha nincs extra igény.


Nagyon felmentek a DDR2 ram árak, és a DDR3 is emelkedett.
Még jó, hogy én feltankoltam pár hónapja:)

[ Szerkesztve ]

(#1206) Zsoty válasza Cadal (#1202) üzenetére


Zsoty
csendes tag

Köszi. Nem csomagoltam ki és azért nem találtam. Most már nekem is rendesen írja ki. Van amit érdemes beállítani? A memfeszt 0.1-el feljebb állítottam mert így úgy nez ki, hogy nem fagy a rendszer. Ha alapbeállításon van akkor fagy.

(#1207) HULK89 válasza szki (#1205) üzenetére


HULK89
csendes tag

Hello!

Köszi a gyors választ, és a segítséget. :R
Ha jól látom, és már mondták mások is, elvileg a lap támogatja a KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1800Mhz CL8 KIT Memóriának a 2GB-os verzióját, szóval elvileg akkor ez is bele mehet ugye, vagy rosszul tudom ? :U
Esetleg ha arról a zöld címkés Kingmax1600Mhz-es RAM-ról(ami 100%-k, hogy passzol az alaplaphoz) tudnál egy webshop-os linket adni azt megköszönném. :R

U.I.: Az Aqua-nál találtam egy 2GB 1600MHz DDR3 RAM Kingmax Memóriát, ilyenből gondoltál 2db-ot ?

[ Szerkesztve ]

HULK89 felhasználónak 3 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1208) HULK89 válasza szki (#1205) üzenetére


HULK89
csendes tag

Ja és ehhez még annyi lenne a kérdésem, hogy ha az 1333-as Memóriák lennének a legbiztosabb választások, akkor azokból melyik jöhet szóba konkrétan, ami passzolna a konfighoz ?
A gépen semmi extra tuning nem tervezett ahogy már leírtam/esetleg a procit felhúzni ha szükséges/, csak az a lényeg hogy gyors legyen, szóval azért a minőség számítana, mert az egész konfig az játékokra épül, mondjuk ennek nem sok köze van hozzá... ;)

[ Szerkesztve ]

HULK89 felhasználónak 3 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1209) HULK89


HULK89
csendes tag

Köszi az eddigi segítségeket, már nem aktuális a kérdés, mert INTEL Core i5-re váltok. ;)

HULK89 felhasználónak 3 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1210) Cadal válasza Zsoty (#1206) üzenetére


Cadal
őstag

Ha rendesen működik minden, akkor ne állíts semmit. Felesleges. Ha valami még érdekel, vagy tuningolnál, akkor érdemes visszatérni a kérdésre, hogy "mit hova"?

(#1211) TayRol


TayRol
veterán

szevasztok!

tanacsot kernek: megvettem a Gigabyte GA-MA770T-UD3P alaplapot (hd 5850 es 2x2 giga kingmax 1600 melle), es olyan dolog van, amit meg sosem tapasztaltam: sima, 2500 ft-os Logitech billentyuzetem van illetve cordless egerem (kis usb-s adapterrel), amik ha be vannak dugva a gepbe, a biosban csak az eger es a klaviatura egyszeri mozgatasaval ill. bill.nyomassal lehet kozlekedni.:) kulon-kulon nem, de ha az egeret kihuzom es restart, akkor lehet mozogni gombokkal.
ja belepni barmikor betudok. otletek?:)

p.s.: ha az uj jatekkonroller (usb - radios szinten) be van uzemelve, 99%-ban kifagynak a jatekok. (win7 x64). ha kihuzom elmulik :F .

p.s.2: 955 X4 phenom II van a gepben. a bios alapbol 1333-ra veszi a ramokat, amik 1600-asak. en feltettem 1600-ra oket (8x szorzo). lehet koze a fagyashoz?

[ Szerkesztve ]

(#1212) Ayg0 válasza TayRol (#1211) üzenetére


Ayg0
senior tag

1. tisztán, hw szinten elég gáz ha összeakad a két kütyü, arra nem tudok mit mondani. egy dolgot próbálj meg: biosban az Integrated Peripherals részben letiltod az USB Mouse Supportot. ha így sem jó, akkor passz.
2. winf*s alatt már árnyaltabb a helyzet. ha nem friss rendszernél csatlakoztattad őket (bár ha új a motyó, akkor ez a lehetőség kilőve) akkor az eszközkezelőben eltávolítod az oprendszer által telepített összes usb vezérlőt.
3. ha ezek nem jöttek össze, próba egy bios frissítést. melyik van most fent?
4. a ramos kérdésre pedig: akkor is fagyogat ha nincs bedugva az egér? ORTHOS/Prime95 teszt volt már?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1213) Tino válasza helkis (#1190) üzenetére


Tino
csendes tag

Hali!

Ram 1600-on fut elvileg cl8-on

Beállítottam a feszt és az 1600 MHz-et ahogy a ram írja, de fagyogat. most pedig 1066-on futkos ami nem túl jó (igaz 7-7-7-16). Lehet ezt valahogy elfogadható átlagba tenni? pl 1600-on cl9-nek is már örülnék, ami elvileg kisebb mint amit tud. Vagy az alaplap nem kedveli? Nagyobb feszt nem lenne érdemesebb adni? (1.65V helyett 1.7V vagy 1.75V?)

konfig
GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P (rev. 1.0)
AMD Phenom II X4 955 Black Boxed
OCZ GOLD LOW VOLTAGE PC MEMÓRIA 2 X 2 GB DDR3-1600 PC3-12800 (OCZ3G1600LV4GK)

(#1214) TayRol válasza Ayg0 (#1212) üzenetére


TayRol
veterán

szia!

alapbol le volt tiltva, engedelyeztem, de kiprobalom disable modban is.
uj a winfos, de megprobalom ezt is.:)
bios-t most nem vagom, ha hazamegyek meglesem.
ha nincs bedugva az eger csak a billentyuzet (es 1 pendrive), akkor nem fagy. teszteket meg nem csinaltam, addig a fejetlensegben nem jutottam el.:)

nagyon koszi a tippeket!

udv.!

(#1215) helkis válasza Tino (#1213) üzenetére


helkis
addikt

na ez egy jó kérdés elvileg feljebb rakhatod, nálam az ocz platinumok 1,9v-ok kapnak, ez a gyári érték és van az adatlapján egy kiegészítés is:

***OCZ EVP (Extended Voltage Protection) is a feature that allows performance enthusiasts to use a VDIMM of 1.75V without invalidating their OCZ Lifetime Warranty.

ezek a low-voltage ramok az OCZ szerint inkább intel vonalra lettek kitalálva (ha azt az oldalát nézem, hogy a DDR3 az egy szabvány, akkor végülis tökmindegy, a többi meg csak marketing..), illetve a te ramodhoz nincs írva ez az EVP-s dolog, lehet hogy ugrik a gari ha feljebb rakod..? :F
bár nehezen tudom elképzelni, hogy a ramban valami monitorozza, hogy milyen feszen használták, illetve hogy ekkora különbség lenne a platinum és a gold ramok között.. :F

gondolom hogy gépeznél már ezerrel, de lehet az lenne a legjobb, ha bevinnéd oda ahol vetted, elmondanád, hogy mi a szitu, és hogy állítsák be úgy a ram a gyári értéken menjen..

lapban melyik bios van? FSB? NBfreki? HT freki? hol fagy? (boot, win, net, prime, game)
minden cucc új, garis?
esetleg a bios MIT-menüről csinálhatnál pár shootot, CPU-z-ről is, hátha van valami amin változtatni kellene/lehetne

TayRol - na ez se egy gyenge probléma, főleg ha elmondom, hogy nálam is van furcsaság egy logitech vx-revolutionnal: prime alatt egyszerűen nem hajlandó rendesen működni, alig lehet vele dolgozni, szaggat, akad, alapjáraton még nem próbáltam, de amint lesz időm ezt is letesztelem, és igazából csak prime alatt jön elő (akkor veszem észre), ami azt sugallja, ha nagy terhelésnek van kitéve a ram/proci akkor az kihat az usb-re is.. vagy a ramidőzítés/nb-freki/ht-freki/prociórajel nem stabil adott beállításoknál, nálad alapon is csinálja?

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1216) Tino válasza helkis (#1215) üzenetére


Tino
csendes tag

Itt vettem, nézd meg a speckot: cl7
http://www.pixmania.hu/hu/hu/3777369/art/ocz/gold-low-voltage-pc-memor.html

itt a gyári oldal, cl8
http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr3_pc3_12800_gold_low_voltage_dual_channel

no comment, tudom én voltam a hülye hogy nem néztem meg, de ez előtt vagy 10 ramnak vágtam a speckojat gyari szamokkal együtt...

A gép vadi új (< 1 hét, minden garis) (Teljesen alap, bois auto configon: )
- GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P (rev. 1.0) lapban F6 bios
- NB 2000 Mhz
A többit a képek elmondják:
Memory
CPU
SPD

(Ha elmondod, hogyan kell screenshotot csinálni a biosba szivesen szúrok be azt is.)
i7-esek már támogatják a triple channelt vagy mit, ezért látni olyan sok 3db-os kitet nem? ez csak dualos, tehát pont erre való inkább szerintem. De nyilván te érted ezt jobban, csak egy észrevétel volt. Világosíts fel kérlek. :)

Most nézem, hogy a cpuz által írt gyári szám nem egyezik meg a gyártó által írt gyári számmal:
cpuz: OCZ3G1600LV2G (4.60-os everest is ezt írja)
gyári: OCZ3G1600LV4GK

Namost ennek nem kéne egyeznie? Vagy külön külön ez a száma, és együtt meg a gyári?

A cucc boot-nál fagy, azon belül random (win7 töltés közbe, az után, log on után stb...)

És köszi a kitartó helpet...

[ Szerkesztve ]

(#1217) TayRol válasza helkis (#1215) üzenetére


TayRol
veterán

meg nem huztam, a ramokat a bios default 1333-ra allitja, ezeket allitottam at 1600-ra (1600-as Kingmaxok), szvsz ez meg az alapot jelenti.:)
a Grid-nel jott elo, igaz a jatek full felbontasra volt allitva es dolgozott is a gep, de nem hinnem, hogy itt mar hibaznia kellene a hardvernek. nemtudom, ma cimbi athozza a madzagos x360 kontrollert ill. madzagos egeret, es tesztelunk. de nehogymaa ne legyen kompatibilis a radios cuccos...

(#1218) helkis válasza Tino (#1216) üzenetére


helkis
addikt

biosban egy fényképezővel tudsz képet készíteni ;)

az everest elég régi van már asszem 5.3-as is, lehet ezért olvassa ki rosszul a ram típust, de rákeresve erre, a google ezt dobta az első helyen: [link]

pixmania úgylátszik nem tudja mit árul, nem először fordul elő.. egyszer vettem ott valamit, ami beszart, a végén franciákhoz kellett kiküldenem gariban, visszaadták az árát 2hónap után, de nem cash-ben hanem a virtuális számlára amit újra le kellett vásárolnom.. :(

a tripplechanel i7 kiváltság, de 2 ram esetén dualban megy csak ;) az ocz oldalán fentvan, hogy a low voltage ramokat kifejezetten i5 és i3-as környezetbe ajánlják, illetve ott 8-8-8-24-as a gyári időzítése 1,65v-on.. de ahogy a linken is látszik ott sem minden tökéletes a rammal..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1219) polgcsabi válasza Tino (#1213) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Hali!
Nekem az ocz 1333-on 66624 cl2-ön mennek 2 v-on!

(#1220) purshill


purshill
csendes tag

Sziasztok!

Volna 1 kis gondom + 1 kérdésem...
GA-MA770T-UD3P alaplapot használok win 7 ult 64bit (final) alatt, ahci módban használom a Samu sata vinyóimat (a rendszervinyón kívül van még 3 sata vinyóm hot-swap-es mobilrack-be) megy is a rendszer szépen nincs vele gondom, de amikor kikapcsolásra kerül a sor a gép úgy kapcsol ki hogy a vinyó előtte 2-3x eljátsza ezt: lekattan aztán egyből felpörög megint lekattan egyből felpörög..... Aztán kikapcsol a gép...
A legújabb (F4) bios van fent. Arra rájöttem hogy az AMD sata controller kavar be mert ha native IDE módban használom akkor nem csinál ilyet a vinyó (de akkor meg nem megy a hot-swap)... Az AMD sata controller-t az oldalukról leszedett legújabb chipset driverből a w764a könyvtárból raktam fel, gondolom ez még alpha verzió azért bugos....

A neten nem nagyon találok más AMD sata drivert win 7 alá...
Tudtok esetleg megoldást a problémára? Nálatok is van ilyen jelenség kikapcsolásnál?

Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#1221) TayRol válasza Tino (#1213) üzenetére


TayRol
veterán

ugy nez ki, nalam is ram lesz. az a 1600-as ramok 1333-on mennek, itt meg nem hibazott a gep, ha felrakom 1600-ra Crysis csontta fagy. kingmax ramok (cl7), GA-MA770T-UD3P lap.

(#1222) banderasz77


banderasz77
addikt

Üdv! 790fxt-ud5p lapban milyen opciókkal lehet aktiválni a +2 magot egy 550 BE procinál?

(#1223) banderasz77 válasza banderasz77 (#1222) üzenetére


banderasz77
addikt

Már meg is van, köszi.

(#1224) Zsoty


Zsoty
csendes tag

Az Easytune6 miért rosszúl ismeri fel a procit? Hol lehet letölteni valami frisebb változatot ha van? A Gigabyte oldalán még valami 2008-as van fent, és az még rosszúl ismeri fel.
Egy X2 550-es BE procim van.

(#1225) Tino válasza Zsoty (#1224) üzenetére


Tino
csendes tag

Szia!

Hát ahogy én azt néztem, funkcionalitásában alulmúlja a cpuz-t úgyhogy, én az utóbbi mellett döntöttem. Sztem te is jobban jársz. Amúgy elvileg az alaplaphoz kapsz egy cd-t azon rajta van, és ha most vetted akkor frissebb tuti.

(#1226) Ayg0 válasza TayRol (#1221) üzenetére


Ayg0
senior tag

melyik bios van fent? 1600 mellé belőtted az 1.8v-ot?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1227) Zsoty válasza Tino (#1225) üzenetére


Zsoty
csendes tag

Igen nem rég vettem. Hát akkor marad a CPUz. Sajna nekem csak két magot ismer fel az alaplapom. Nem aktíválja a négy magot. De sebaj ha le megy a négymagos ára akkor majd kicserélem.

(#1228) TayRol válasza Ayg0 (#1226) üzenetére


TayRol
veterán

f3 van fennt. es igen, de valamiert ott sem volt stabil. tegnap este bios-t alapbeallitasokra tettem es minden jol ment.

(#1229) andras888


andras888
aktív tag

Valaki próbálkozott GIGABYTE MA790XT-UD4P lapban cf-el?
Mennyire fogja vissza a tejesítmény a 2*8 as foglalat ha vissza fogja?
Már elolvastam a crossfire de okosan-t csak találtam egy cikket ahol az 5870 alig lassab *16 foglalatban mint *8 as ban igaz nem cf-be. a cikk http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_5870_PCI-Express_Scaling/

(#1230) Ayg0 válasza TayRol (#1228) üzenetére


Ayg0
senior tag

zöld címkés kingmax flge85f-b8mf7 moduljaid vannak?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1231) TayRol válasza Ayg0 (#1230) üzenetére


TayRol
veterán

igen, olyan ami a kepen van.

(#1232) Ayg0 válasza TayRol (#1231) üzenetére


Ayg0
senior tag

akkor csak a lappal van gond, nem a ramokkal, mert nekem is ugyanez a probléma, ugyanilyen modulokkal... sőt egyre rosszabb a helyzet, mert mostmár 1333-on is valami ocsmány, rendellenes hangot ad ki a speaker indításnál (a szokásos pittyenés helyett) és ma a winf*s is így töltött be, a boot képernyőről nem is beszélve...
kezd nagyon bosszantani a dolog. egy kollega felajánlotta, h leteszteli a memókat pár nap múlva egy szintén 770-es asrockban és ha nincs hiba, akkor ebből lapcsere lesz sajnos. :(

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1233) TayRol válasza Ayg0 (#1232) üzenetére


TayRol
veterán

ez nem nez ki valami jol. nekem most - lekopogom - hosszu teszteles utan is tokeletesen mukodik. dehat van a lapra 3 ev gari, meglatom.

(#1234) vizirider válasza TayRol (#1231) üzenetére


vizirider
tag

na basszus....
akkor örülhetek hogy az orrom elől vittél el az ilyen kingmaxokat és nem vettem még egy garnitúra használhatatlan ramot.............
viszont ez meg így nem vicces, nem fogok 3-4 évet kibírni a fagyásokkal nehéz indítással.......

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1235) ND_85


ND_85
csendes tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis atyai jó tanácsra. GA-MA790XT-UD4P alaplapot szeretnék vásárolni, de hozzá csak Gigabyte Superb 460W tápegységem lesz, aminek 4 pin-es processzortápja van, holott az alaplap 8 pin-es. Olvastam, hogy fut 4 pinnel is ha kell, de egész konkrétan egy nem tuningolt Phenom II 945-össel is elbírna? Ugyanis az lesz a proci. Előre is köszi!

(#1236) Kartács


Kartács
aktív tag

Hola!

Gigabyte 790XT-UD4P laphoz
AMD Phenom II 965
melyik ram menne a leginkább a konfighoz?

- Geil DDR3 4GB (Evo) - 1066Mhz CL7 - 7-7-7-20
- Geil DDR3 4GB (Value) - 1333MHz CL7 (gondolom ez is 7-7-7-20)
- Geil DDR3 4GB (Value) - 1600MHz CL8 7-7-7-18

Másik topicban az 1600ast ajánlották, de hogy vmi nem okés mert CL8as de az időzítés 7es... ez gond v. kamu v. elírás?
Ez a lap mennyire támogatja/preferálja a Geil ramokat?
Személyes tapasztalat?

Láttam a weboldalon a support ramokat de a legtöbb az noname és kingmax de nekem az annyira nem jött be anno...

[ Szerkesztve ]

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#1237) Ayg0 válasza vizirider (#1234) üzenetére


Ayg0
senior tag

félreértések elkerülése végett: nem a ramok sz*rok, hanem a lap biosai. ez hivatalosan támogatott memó, ott van a memory supportban is, mégsem megy. ez giga nyomorékság.

#1235

még erősebb processzorral is. ne aggódj, nem kell cserélni.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1238) Zsoty válasza Kartács (#1236) üzenetére


Zsoty
csendes tag

Nekem ebben a lapban Geil DDR3 2GB KIT - 1600MHz CL8 memo volt X2 550 BE procival. Az alaplap támogatta a memoriát de mégsem volt jó hozzá. Lehet hogy a procinak nem tetszett ki tudja. Ki kellet cserélnem két Corsair 1333-ra. Ha a Geilnél maradsz akkor a honlapján megtalálhatod az időzítést illetve a ramon rajta is lessz.

[ Szerkesztve ]

(#1239) helkis válasza Ayg0 (#1237) üzenetére


helkis
addikt

azért ez nem ilyen egyszerű hogy ez vagy az a szar, a számtechben mindig is megvolt az a jelenség, hogy összeraksz 10gépet ugyanazokból az alkatrészekből és az egyikkel tuti nem lesz minden rendben.. eddig én ezt egy dologra tudtam visszavezetni, mégpedig arra, hogy a fejlett ipar két azonos értékű ellenállást nem tud gyártani a mai napig, minden elektronikai elemnek/alkatrésznek van tűrése, ha átlagosan oszlanak el a +/- -os cuccok, akkor nincs gond, de ha pl egyik gépbe csak "-" -os alkatrészek a másikba csak "+" -osak kerülnek akkor két eléggé különböző gépeket kapunk, annak ellenére hogy a komponensek egységei megfelelőek, mégis összerakva nem lesz az, ha ez 5% alatt van az eladott mennyiségből, akkor a gyártó bevállalja a garis cseréket nem módost a gyártáson, ha fölötte, akkor megéri belenyúlni a folyamatba.. igazából mindig a végfelhasználó az igazi teszter. ;)
win98-as korszakban pl nem volt hátrány, ha valaki vásárlás előtt átnézte, hogy milyen beéptett driver van a 98-ban, és úgy választott hardware-t.. ;) utána hála a netnek, azok jártak kevesebbet pszichiáterhez, aki benézett vásárlás előtt adott termék topicjába, tehát a végfelhasználókhoz, és ott megtudta hogy mi mivel megy 100%-osan, esetleg milyen trükkel lehet rábírni a helyes működésre..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1240) TayRol válasza Ayg0 (#1237) üzenetére


TayRol
veterán

lehetseges. nekem f3 van fennt, neztem az f4 mivel tud tobbet, es abban nincs semmi mem. javitas. szoval nekem most teljesen jol megy minden, de azert akkor is bosszanto ez, miutan vettem egy 250 ezres gepet. dehat pc.:)

(#1241) Motaba78


Motaba78
őstag

sziasztok

segítséget szeretnék kérni, mivel még nem volt AMD-s gépen(csak a régi időkből 486 dx133)
vettem egy ilyen lapot GIGABYTE GA-MA770T-UD3P és hozzá 2 db KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1333Mhz ramot valamint egy AMD Phenom II 720 2.80Ghz AM3 BOX Black Edition procit, a táp egy gigabyte 460w superb

1.biosban mire kell figyelnem, esetleg miket kell beállítanom a stabil megbízható működéshez ?

2.Illetve a feszültségeket hagyhatom auto-n vagy manuálisan állítsam be ?

3. a memóriáknak milyen feszültség kell ? mert a honlapon ha jól látom 1,5v -ot írnak de a biosban ha jól emlékszem 1,65V van auto beállításon. kingmax adatlap

4. BIOS az alaplapon f2 érdemesebb frissíteni f3 vagy f4-re ?

húzva nem lesz a gép (tudom ezzel procival kellene).

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1242) Gabor970 válasza Motaba78 (#1241) üzenetére


Gabor970
addikt

Véleményem szerint, ha húzva nem lesz a géped, akkor mindent hagyhatsz alapon, nem kell babrálnod a BIOS-al. Ha jól emlékszem a C&Q is bekapcsolva van alapon.
Nekem az F4-es BIOS óta stabil csak 3,8GHz mellett, nemtom ez tulképp mennyit számít, azt gondolom a Gigabyte-nál tudjál mit csinálnak, nem véletlenül adnak ki frissítést a biosokhoz, és a gyári biosfrissítő progival gyerekjáték a frissítés. Gratula a cuccoshoz, -biztos elfogult vagyok-, sztem jól válogattad össze a gépet!!!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1243) Motaba78 válasza Gabor970 (#1242) üzenetére


Motaba78
őstag

akkor úgy marad a bios

remélem elég sokáig fog szolgálni és a megbízhatósággal sem lesz probléma.

az összeválogatást sok sok fórumon való olvasgatás előzte meg . :DDD

(#1244) Ayg0 válasza helkis (#1239) üzenetére


Ayg0
senior tag

ez mind szép amit írsz, de kérdem én, h hol kellene érdekelnie? leszámoltam a zsetont zsigáéknak egy olyan szolgáltatásért amit nem tudok használni, pedig működnie kellene. lehet érvelni, h másoknak márpedig megy és blablabla, de!

1. amikor vettem még nem voltak tapasztalatok, ergo nem volt kitől kérdezni.
2. ha laikusként kezdek gépet építeni akkor mi van? erre szolgálna a mem és cpu support. amit vettem szerepel a listán, mégsem megy ahogy kellene.

az, hogy ez bios vagy hardver hiba... valamiért nem izgat. oda a lóvé és ezt a "minőséget" olcsóbban is megkaptam volna másik márkanév alatt. lehet át is fogok nyargalni msi-ékhez. olyanom még úgysem volt.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1245) Gabor970 válasza Ayg0 (#1244) üzenetére


Gabor970
addikt

Nincs ezzel semmi baj, amit írsz, és érthető is. Mondjuk most egy érdekes hasonlat jutott eszembe: tönkrement a Hondám, amit mindenki istenített, nem érdekel mások véleménye, vissza a pénzt és irány a Peugeot szalon, abból még nem vettem rosszat (igaz, semmilyent sem)
Nekem a testvérem dolgozik egy helyi szinten nagy forgalmú számtech boltban, én is azért vettem Gigabyte alaplapot, mert a tapasztalatuk szerint az utóbbi 2 évben arányokat nézve ebből vitték vissza a legkevesebbet, illetve ezekkel volta a legkevesebb probléma, azok közül amiket forgalmaznak.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1246) helkis válasza Ayg0 (#1244) üzenetére


helkis
addikt

ha nem akarsz bajlódni azzal amivel most, akkor célszerű komplett gépet venned, forgalmazótól, gyártótól, cégtől, akik egyben vállalnak garit a gépre, ha nem működik akkor tesznek ellene, még ki is mennek házhoz 24h-n belül, ha olyan szerződés van. csak hát tudjuk, hogy nem az az árkategória ez már (supportra gondolok) amit egy halandó megengedhet magának, egy jó alternatíva, ha veszel egy noti-t, persze itt meg más kompromisszumokat kell kötnöd..
ha meg spórólni akarsz és nincs kijárt út előtted (újdonágok), akkor be kell vállalni ezt a kockázatot.. aki régóta ilyen vizeken evez ezzel tisztában van.

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1247) M@Db0Y


M@Db0Y
senior tag

Sziasztok!

Mostanában szeretnék egy új gépet összerakni , ezzel kapcsolatba lenne 1-2 kérdésem!
Alaplap:MA790XT-UD4P
Proci: Phenom 2 x4 955
Memória:G.Skill DDR3 4GB/1600 KIT CL7-7-7

Valakinek van esetleg tapasztalata erről az összeállításról? A ramok tudják majd hozni ezt az időzítést 1600mhz-en vagy ezzel a lappal kicsi az esélye?

[ Szerkesztve ]

(#1248) vizirider válasza Ayg0 (#1237) üzenetére


vizirider
tag

ez remek (én sem hiszem hogy más gépben nem menne jól a ramom) de egyrészt én is egyetértek hogy odaadtam a pénzt oldják meg másrészt nincs ott egy két ember aki tud biost írni?!
mert ugye az elvben megoldaná akkor hajrá....... én spec mivel már volt msi lapom (és utáltam) most asus váltáson gondolkozom mert ebből kezd elegem lenni............
egyébként intelt meg nem szeretnék venni.......... szóval elég szűkös a lehetőség

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1249) mate0217 válasza M@Db0Y (#1247) üzenetére


mate0217
aktív tag

Fogja tudni hozni:)

A lapnak a memóriafrekvenciája:1666 MHz

[ Szerkesztve ]

Hol a nyuszi? - Hole a new see? Hideg van. - He dag one. Van két macskám. - One Kate much come. http://s1.bitefight.hu/c.php?uid=117708

(#1250) Tino válasza mate0217 (#1249) üzenetére


Tino
csendes tag

Nem kötözködni akarok, de ha csak erre az adatra hagyatkozol, akkor korántsem biztos, hogy az menni fog 1600-on. Lehet, hogy pont ilyen lapod és ramod van, nemtudom.

Nálam ugyanez az alaplap, és egy OCZ DDR3 PC3-12800 Gold LV Dual-Channel 4GB Kit CL8. És nálam 1066-on fut fagyás nélkül.

Az sem biztos, ha a Memory support list-re hagyatkozik az ember. Ugyanis már volt olyan, hogy az itt felsorolt ram sem tudta azt amit kéne.

M@Db0Y

Én azt tanácsolnám, hogy tesztelj, ha tudsz. Sok bolt talál erre módot, ráadásul 3 nap alatt visszaviheted, ha nem tudja azt amit kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.