Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) szki válasza Mlnr To'm (#694) üzenetére


szki
őstag

Cpu NB-nek is adj +0,15V-ot, hogy 1,25V legyen!
Nekem a hasonló OCZ AMD LV ramnál csak sípolt a gép, pedig elvileg passzol hozzá. Fekete v. zöld a ram nyák?

[ Szerkesztve ]

(#702) Mlnr To'm válasza szki (#701) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Fekete.
Ha jól emlékszem a tied is ilyen volt. (Visszaolvastam, hogy ne tűnnyek teljesen hülyének.)
megpróbálom.
Neked egyébként működött? Látom már nem azt használod.

Ja és köszi a tippet.

Megpróbáltam. cpu nb vid control kapott 1.25-öt, ram 1.70-et
A win7 rc 64 meg fogta magát és lehalt boot közben...

[ Szerkesztve ]

(#703) Mlnr To'm válasza szki (#701) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Nem tudom hogy sikerült de ennyit elértem:

cpu nb: +0,10V
mem: +0,05V
2200-as nb sebességgel

Hálásan köszönöm a segítséget.

Egy kérdésem maradt, ha tudom inkább cseréltessem be egy ilyenre:[link] (Ez elvileg kompatibilis a lappal.), vagy jobban járok ha megtartom ezt?
Melyik nyújtana többet?

[ Szerkesztve ]

(#704) szki válasza Mlnr To'm (#703) üzenetére


szki
őstag

Akkor memo 1,75V? Azt elvileg még bírnia kell. CPU NB-nek meg jobb lett 1,2V?
Le kellene tesztelni több op. rendszer alatt is prime bleddel, hogy nem-e fagy!

Ha minden okés 1600/CL7-en, akkor ne cseréld be a ramot!

Végre egy rendes ember, aki vissza is olvas mielőtt kérdez!

[ Szerkesztve ]

(#705) Mlnr To'm válasza szki (#704) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Kb 2 perc alatt kidől a teszttől. Prime 95-öt használtam, remélem erre gondoltál.
Van egy olyan érzésem, hogy ez nem fog összejönni, de attól függetlenül köszönöm a segítséget.

(#706) Cadal


Cadal
őstag

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a System fan1-re (4 tüs) csatlakoztatott ventilátort (PWM-es) hogyan tudom szabályozni? Ha biosba bekapcsolom a szabályzást ("system smart fan controll : enable"), leállnak a ventik, valszeg az alaplap relatív alacsony hőmérséklete miatt? Talán nem kapnak elegendő feszültséget? :F

(#707) #58660352 válasza szki (#682) üzenetére


#58660352
törölt tag

Mondasz valamit. Mindent visszatettem auto beállításra, csak a 4. mag megnyitását kapcsoltam be, így 100% terhelés mellett a max hőmérséklet 45C, a cpu vcore 1.35V. Úgy tűnik, hogy tényleg fölöslegesen feszítettem túl a rendszert a magas cpu vcore feszültséggel.

Annyit szeretnék még kérdezni, hogy amikor a cpu nbvid feszültséget növelem, akkor a processzor lesz melegebb vagy a chipset?

[ Szerkesztve ]

(#708) adorjant válasza Cadal (#706) üzenetére


adorjant
senior tag

csak akkor kapcsol be,ha ő úgy gondolja :) a hőmérséklettől függően
az easy tune szoftverrel viszont remek a finomhangolása.

(#709) #58660352 válasza Cadal (#706) üzenetére


#58660352
törölt tag

Nekem is csak pár percel a bekapcsolás után pörög fel a ventilátor, mivel egy szép nagy schyte orochi hűtőm van : -) [link]

(#710) szki válasza #58660352 (#707) üzenetére


szki
őstag

cpu nb fesz emelése a cpu hőmérsékletére van hatással. De lehet a chipset is melegszik picit miatta közvetetten. Majd a nagyok megmondják!

Más: a sys fan1 szabályozható talán valamely Gigabyte progiból, de nem tudom van-e értelme. Jó az úgy automatán. Én rábíztam a hdd-ket (amik amúgy se melegszenek).

(#711) Cadal válasza adorjant (#708) üzenetére


Cadal
őstag

az ET-vel hogy a bánatba lehet szabályozni?? gondolom, nem itt a képen, ahol én akartam??

Szki: én is a hdd-ket hűteném vele, de ha bekapcsolom a szabályzást, akkor egyszerűen leállnak a ventik. most hogy az alaplapi hőmérsékletre 43 fokot ír az everest, így mennek 400 rpm-el, de más esetekben, meg csak állnak. akkor már inkább molexen keresztül kapjanak 5V-ot, az is többet számít, mint ez. :(

(#712) #58660352 válasza szki (#710) üzenetére


#58660352
törölt tag

A GA-MA790FXT-UD5P lapomon egy szép hőcsöves chipset / FET hűtőborda van gyárilag. Ennek ellenére van egy NB FAN csatlakozó is rajta. Annak mi az előnye ha chipset is külön kap egy ventilátort?

[ Szerkesztve ]

(#713) Cadal válasza #58660352 (#712) üzenetére


Cadal
őstag

Jobb hűtés, nagyobb mértékű tuningolhatóság, stb.
Teszel rá egy alacsony (~600-800) fordulatos ventilátort ezt ráirányítod a bordákra és máris kellemesebb hőmérsékleten üzemel a gép.

Bár igazából, ha van egy nagy házad, sok ventilátor hellyel, akkor lehet hogy jól jön az csati.

[ Szerkesztve ]

(#714) adorjant válasza Cadal (#711) üzenetére


adorjant
senior tag

nem ott :)

mondjuk itt meg cpu fan csak írva...

(#715) Cadal válasza adorjant (#714) üzenetére


Cadal
őstag

Igen, ott csak sajnos csak a cpu hűtőventilátor fordulatszámát tudom beállítani a hőmérséklet függvényében. Megjegyzem, azt viszont egész jól. :)

[ Szerkesztve ]

(#716) elfelejtette válasza Cadal (#711) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Én is úgy oldottam meg (igaz egy M720-US3 lapban) ahogyan adorjant leírta, az első-hátsó házventit 5V-ra kötöttem, a TX3-at pedig finoman szabályozza az ET6.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#717) Cadal válasza elfelejtette (#716) üzenetére


Cadal
őstag

Az ET6-ot már leszedtem, mivel a system fan1-re kötött ventit nem tudja vezérelni, és nekem azt kellett volna beállítanom. A proci hűtőt pedig tökéletesen szabályozza az alaplap (PWM). :K

(#718) Dead_slow


Dead_slow
tag

Üdv!
Egy kis segítség kellene, sikerült beújítanom egy Phenom II rendszert(adatlap), és a procim is 4 magosítható, de a ramokat sehogy sem sikerül stabilizálnom 1600-on, Kingmax FLGE85F-B8MF7-ról van szó, amivel elvileg nincs gond, így gondoltam, futtatok egy memtest86-ot, viszont nem tudok pendriveról bootolni, a programot még nem használtam, így nem tudom hogy én rontok el valamit vagy csak át kell lőni valamit a BIOS-ban. Tehát mit kellene tennem, hogy be tudjak bootolni pendriveról?

Köszönöm :R

(#719) elfelejtette válasza Dead_slow (#718) üzenetére


elfelejtette
veterán

BOOT OTHER DEVICES
Ilyet keress a bios-ban, akkor tud pendrive-ról is boot-olni.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#720) szki válasza Dead_slow (#718) üzenetére


szki
őstag

Postoláskor f12, és utána választhatsz, miről induljon

(#721) Ayg0 válasza Dead_slow (#718) üzenetére


Ayg0
senior tag

több bios-szal is meg kell próbálni. a 770t-mhez hivatalosként kiadott f2-vel nem megy 1600-on a kingmax sem, ellenben a beta f2c-vel csont nélkül. innen leszedhető volt az összes kiadott cuccos, de most valamiért nem működik az ftp.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#722) Dead_slow válasza elfelejtette (#719) üzenetére


Dead_slow
tag

Kösz, ezt még nem is próbáltam :DDD , pedig elég egyértelmű.
szki: Kösz, de ott már az összes USB-s dolgot végigpróbálgattam, de egyikről sem működött, igazából az a gond, hogy azt írja ki hogy nincs OP a pendrive-on.
Ayg0: Köszönöm most az F4 van fent, de felrakom a legújabbat majd, és persze ha azzal sem megy akkor memtest, régebbi BIOS-ok, és a modulokat is kipróbálom másik slotban, valamint egyesével, remélem kiderül mi a gond.

[ Szerkesztve ]

(#723) szki válasza Dead_slow (#722) üzenetére


szki
őstag

Hát akkor talán csinálni kell dosos indító cd-t, vagy pendrive-ot!

[ Szerkesztve ]

(#724) Dead_slow válasza szki (#723) üzenetére


Dead_slow
tag

Persze, következő ez lenne, csak a gép koliban én pedig itthon, de amúgy is érdekes, hogy miért nem bootol róla, mind1 majd kipróbálom amiket írtatok.

(#725) SimonYana


SimonYana
addikt

Uraim!
Eddig eljutottam!
Már csak az NB-t kellene feltornázni! ;]
Nem is olyan rosszak ezek a kingmaxok!

® SimonYana ®

(#726) szki válasza SimonYana (#725) üzenetére


szki
őstag

Hm. 1500MHz/CL6! Nem rossz!
Ha az NB-n húzol, akkor az még szebb lesz!

Én megelégszek egy szerényebb beállítással, mely tuti stabil: [link]
A 3x2 GB van benne a gépem továbbra is:)

Ha az Everest mem bench. képernyőn a DRAM: FSB Ratio fölé viszed az egeret, akkor legördülő menüben tudod váltani NB Clockra. Jobb, ha inkább az látszik!
Te látom napom óta éjjel 2-3-kor még ébrenvagy!

[ Szerkesztve ]

(#727) Cadal válasza SimonYana (#725) üzenetére


Cadal
őstag

1500Mhz CL 6, szép! Ramoknak mennyi az alap feszültsége, a 2V nem lesz nekik sok hosszútávon?

(#728) szki


szki
őstag

UD5P lap F6 Biosban most turkálok. És látom, hogy van egy új menüpont a PC Health Statusban:
Hardware Thermal Control: Enabled/Disabled. "To reduce the CPU voltage and ratio when the CPU temperature is too high"
Nem tudom mi számít túl magas hőmérsékletnek, hogy aktivizálódjon a cpu fesz és szorzó csökkentés, de extrém tuning esetén lehet tiltani kell ezt a funkciót:)

[ Szerkesztve ]

(#729) SimonYana válasza szki (#726) üzenetére


SimonYana
addikt

Jók ezek a kingmaxok szerintem is.Nem számítottam én sem rá hogy cl6-ban mennek.
Ha fel viszem az NB-t akkor már azonnal nem indul. :F
2200 körül bírja,feljebb nem.
Én mindíg fent vagyok hajnalig.
Most is kb akkor feküdtem amikor te kelhettél! :))

® SimonYana ®

(#730) SimonYana válasza Cadal (#727) üzenetére


SimonYana
addikt

Szerinted mennyire érdekel , hogy 3 év mulva minni fog e vagy sem!
Garanciás. Meg hal kicserélik. A mai világban meg amúgy sem nagyon használ az ember 2-3 évig alkatrészeket!
Én meg főleg nem! :))
A leg öregebb a monitorom és van 1 db 1 éves winyóm amit már árulok. Többit 1-2 havonta cserélgetem. Bár lehet most kicsit lenyugszik az ember,mert nem nagyon lesz mire cserélgetni. ;]

® SimonYana ®

(#731) szki


szki
őstag

Még egy számomra új dolog F6 biosban.
"AMD C1E Support" pontnál ha eddig módosítani akartam, akkor egyből lefagyott a gép. Most sikerült engedélyezni ezt a funkciót, és -10W-ot számított terheletlen állapotban, mely kb 10%-al kevesebb fogyasztás jelent a gépházat nézve! Ez nagyon jó érték!
Mindez változatlan procifesszel (cpu-z szerint), és EES szoftver használata nélkül, azaz csak a win gyári energiagazdálkodással! (van egy fogyasztásmérőm).
Bár állítólag hajlamos a C1E-től a gép fagyogatni, de majd kipróbálom hosszabb távon.

SimonYana: 1,1 V-os CPU NB helyett 1,25-1,35V kellene talán, hogy 2200 MHz fölé mehessen az NB freki.

[ Szerkesztve ]

(#732) SimonYana válasza szki (#731) üzenetére


SimonYana
addikt

Meg próbálom máris,de azt hiszem 1,2 az alap,de lehet rosszul emlékszem. ;]
Egész jó a HAF-ban passívan is jól lehűti a cpu-t.
Most így nézki belülről!

® SimonYana ®

(#733) SimonYana válasza szki (#731) üzenetére


SimonYana
addikt

SORRY!
Én nem is azt emelgettem.
Csak az NB controlt próbáltam.
Most , hogy a CPU NB VID controlt emelem így már megy! :K :B

® SimonYana ®

(#734) SimonYana


SimonYana
addikt

No most van 2700-on.

:C

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#735) szki válasza SimonYana (#733) üzenetére


szki
őstag

Na alakul! Grat!
Még lécci állítsd át, hogy az Everest képernyőn is az NB freki látszódjon! Nézz nekem lécci egy 1800 MHz/CL7 vagy CL8 1T-t is! :R

Olvastam bakosgabor57 logout cikkjét és a hozzászólásokat a ram és órajelek összefüggéséről. Ott is sokan keverték az alaplap chipset NB feszt és a CPU NB feszt (meg a HT-t is)...

Mod: a HAF csinos! De ne mondd, hogy passzívban használod a procihűtőt 3,6 GHz-en is órákon keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#736) SimonYana válasza szki (#735) üzenetére


SimonYana
addikt

Hogyan is kell beállítani,hogy látszódjon az NB?
Egyébként IGEN !
Passívan van rajta,de ha stabilizálom,lehet ráteszek egyet,de nem hiszem hogy szükségvan rá,mert csak az FSB-vel tuningolok és vissza veszi ,ha nincs kihasználva.
Most is 43-45 fokos.
A Ramokat ha emelem 1600 felé akkor nem indúl el,de majd próbálkozom,mert Intelben mennek ezek a ramok CL7-ben 1800-on.Szerinted ebben a lapban fel lehet tolni 1800-ra??? :F

® SimonYana ®

(#737) Cadal válasza SimonYana (#736) üzenetére


Cadal
őstag

(#738) szki válasza SimonYana (#736) üzenetére


szki
őstag

Ha az Everest mem bench. képernyőn a DRAM: FSB Ratio fölé viszed az egeret, akkor legördülő menüben tudod váltani NB Clockra.
Cadal: kösz!

Ja, hogy Intel lapban ment 1800 MHz-t ez a Kingmax. Ebben az AM3-ban kis esély van rá... Kell még szerintem 1-2 bios kiadás, hogy a ramokat igazán jól kezelje.
Az én Patriotom tesztek szerint többféle Intel X58-as lapban is ment 1800MHz/CL8-at 1,65V-on. Ebben az AM3-ban 1600/CL8-hoz kellett 1,8V.
1333MHz a hivatalosan támogatott max freki. Azt viszi is szépen 1,65V-on CL7-ben. Kis plusz fesszel CL6-ban.

[ Szerkesztve ]

(#739) SimonYana válasza szki (#738) üzenetére


SimonYana
addikt

Pusztuljak meg , nem találom,hol lehet átváltani! :W

Ha az Everest mem bench. képernyőn a DRAM: FSB Ratio fölé viszed az egeret, akkor legördülő menüben tudod váltani NB Clockra.

® SimonYana ®

(#740) SimonYana


SimonYana
addikt

Itt az új teszt !
Még a stabilitáson nem vagyok túl és tuti kell stabilizálni!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#741) SimonYana


SimonYana
addikt

Íme jól láthatóan mi a külömbség 1T és 2T között azonos beállításokkal!

® SimonYana ®

(#742) elfelejtette válasza SimonYana (#741) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hát ez nem sok... Anno DDR1-es ramoknál nem volt ritka a 15-15% különbség sem az 1T/2T között.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#743) SimonYana válasza elfelejtette (#742) üzenetére


SimonYana
addikt

Lehet,de most ezt dobta a gép! :B

® SimonYana ®

(#744) elfelejtette válasza SimonYana (#743) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nem azért írtam ám, hogy olyan nagy baj lenne az, hogy nem sok különbség van közöttük... :DD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#745) SimonYana válasza elfelejtette (#744) üzenetére


SimonYana
addikt

Tudom....
Én is csak viccelődök itten! :))

® SimonYana ®

(#746) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Ajánlom magamat : Polír ~ Busted
Még mielőtt belekezdene valaki...

[ Szerkesztve ]

(#747) Lui76


Lui76
őstag

Azt esetleg meg tudnátok mondani hogy a 770T UD3P -nél a HT szorzó ugye állítható?
Asszem ilyent vennék és 545-öm van aminél FSB-t "kell" húznom.

www.kezmuveskeramia.hu

(#748) zoleecool válasza Lui76 (#747) üzenetére


zoleecool
tag

Igen, állítható mind a HT mind a NB frekvenciája, HT-nál konkrét frekvenciát lehet állítani míg a NB-nél szorzót.
Nekem viszont az a gondom lenne, hogy ez a lap (770T-UD3P) nagyon nem szereti a magasabb NB frekvenciákat. Nekem már 2200-nál is sokszor post errort ír ki. :((( Valakinek van vele tapasztalata? Esetleg el lehet érni valahogy stabil és magas NB frekvenciát? Meddig lehet elmenni a NB feszültség emelésével?
Esetleg egy biosfrissítés megoldaná a dolgot? f2c-t használom jelenleg a négymagosítás miatt, nem tudom, hogy későbbi biosokkal lehet-e még négymagosítani.

[ Szerkesztve ]

(#749) Gabor970 válasza zoleecool (#748) üzenetére


Gabor970
addikt

Csatlakozom, és nekem is a NB frekivel gyulik meg a bajom, szinten csak 2200MHz korul van a plafonom. Valoban lehet, hogy ez csak a lapom miatt volna????

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#750) SimonYana válasza Gabor970 (#749) üzenetére


SimonYana
addikt

CPU NB vid frekin emeltél?
Fel kell emelni 1,25-1,35-is.
Nekem 1.4-en van és 2700-2800-is simán fel megy. Bár nekem UD5P-m van.

® SimonYana ®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.