Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Ayg0 válasza s1ru2 (#448) üzenetére


Ayg0
senior tag

ajánlom figyelmedbe a korábban linkelt kingmaxos forrást. nem kell se előre utalni, se utánvéttel fizetni, hanem gyorsan, kézből-kézbe kapod és akkor csengetsz. olcsóbb, gyorsabb, megbízhatóbb, mint a magyar "királyi" póósta. ;]
ugyanaz mint ősember (gyártói gar), csak nincs annyi féle/fajta ramja, viszont hamarabb kapod meg a rendelt cuccot.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#452) szki válasza Ayg0 (#451) üzenetére


szki
őstag

A linkelt tesztben az 1 GB-os Kingmax modulokkal szépen ment a tuning.
A 2x2 GB Kingmax ramokkal meddig jutottál 1600 MHz felett?

(#453) s1ru2 válasza Ayg0 (#451) üzenetére


s1ru2
senior tag

Sajnos ez a teljes garanciátlanság nem tölt el sok örömmel. Corsair háza táján találtam komolyabb supportot UD4P-hez és úgy néz ki gyakorlatilag mindenféle ramjuk elmegy benne némi állítgatás után. 1333 on tuti. Afölött CPU tuning kell hozzá. 5év bolti gari + a gyártói élettartam. Nem a Kingmaxxal van bajom, mert nekem is volt és elégedett voltam vele. Sőőőt :D 1333 at bootoltam 1066ossal stabilan DDr2 persze csak ez, hogy nincs rá semmi...

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#454) Ayg0 válasza szki (#452) üzenetére


Ayg0
senior tag

egyelőre semeddig. most annak örülök, hogy gond nélkül megy és találtam egy relatíve olcsó memót a lapomba. de ha nagyon kíváncsi vagy, valamikor a héten megnézem neked.

#453

ősember sem ad garit, azt magadnak kell intézni a gyártóval. (ha gond van)
de kinek a pap, kinek a paplan. én meg vagyok velük elégedve, azaz helyesbítek: legalább hozzák a ddr2-1066-os szintet szintén 1.8V-on. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#455) pedrő válasza Ayg0 (#451) üzenetére


pedrő
aktív tag

Melyik forrásról van is szó pontosan?

(#456) CoolMan válasza s1ru2 (#437) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!
Nekem ilyen deszkám van és az OCZ Platinum 2x2GB KIT 1333-as Cl7-en tökéletesen müködik.

(#457) Ayg0 válasza pedrő (#455) üzenetére


Ayg0
senior tag

róla.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#458) prZ


prZ
csendes tag

Hello!

Na én ezt a deszkát néztem ki magamnak és az a kérdésem,hogy ebbe

belemegy

Ez?

a Memory support list

De én ebből nem tudom eldönteni,hogy ez belemegy-e majd. :(

[ Szerkesztve ]

(#459) prZ válasza prZ (#458) üzenetére


prZ
csendes tag

Utóirat mindenféleképpen Kingmaxot szeretnék beletenni memóriából.

(#460) szki


szki
őstag

Gigabyte honlapon megjelentek az új 785G + SB710 AM3-as deszkák:
GA-MA785GMT-UD2H
GA-MA785GPMT-UD2H
GA-MA785GT-UD3H

(#461) Ayg0 válasza prZ (#458) üzenetére


Ayg0
senior tag

pedig egyszerű mint az 1x1.
mi támogat tri channel-t? core i7.
ez intel cuccos? nem.
bele fog menni, de értelmetlen, mert az amd "csak" dual channelben kezeli a memókat, három modullal pedig ismét single channelt aktiválsz, ha jól tudom.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#462) Tomate válasza Ayg0 (#461) üzenetére


Tomate
veterán

2-t berak, egyet meg elrak tartalékba. :DDD Vagy vesz 6-ot. 4-et berak 2-t elad.

(#463) Ayg0 válasza Tomate (#462) üzenetére


Ayg0
senior tag

vagy elrakja tartaléknak azt a kettőt is. :D

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#464) pedrő válasza Ayg0 (#457) üzenetére


pedrő
aktív tag

Na így már világos :) Köszi! Jól és korrektül hangzik a dolog.

(#465) s1ru2


s1ru2
senior tag

Na meglett a lap. Giga 790XT-UD4P, 4 Giga Corsair Twinx 1600 DHX CL9 megy bene tökéletesen. Első pöccre, minden gond nélkül. 21K ért 10 év garival+Corsair élettartam sztem nem volt rossz vétel.

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#466) szki válasza s1ru2 (#465) üzenetére


szki
őstag

Jó vétel volt, mert legalább működik.
CL9-ről tudtad szűkebbre venni az időzítéseket 1600 MHz-en?

(#467) Satis


Satis
tag

Sziasztok!

Felmerült bennem a kérdés, hogy vajon jól működnek-e a RAMok a gépben, mert az Everest teszt egy kicsit gyengébb eredményt hozott mint vártuk.
Alaplap: GA-MA790XT-UD4P
Memória: OCZ Platinum 2x2GB DDR3 1600Mhz Kit
Tán nem hajtja 1600on az alaplap? Hogyan tudnám ellenőrizni/tenni valamit érte?

Előre is köszi!

(#468) Cadal válasza Satis (#467) üzenetére


Cadal
őstag

Hi!

Ha kevesled a memória írási olvasási időket, akkor emelj az NB órajelén egy kicsit 2200-2400Mhz körül már többet kell hogy kapj. Vagy esetleg nézd meg hogy milyen késleltetéseket állított be a bios alapból, lehet azokon kell egy kicsit szűkíteni (7-7-7-20 1T vagy 8-8-8-24 1T). Dobj esetelg egy cpu-z képet a memory füllel, ott látni fogjuk ezeket az értékeket. Vagy egy everest tesztet az is jó, sőt... (DRAM:FSB ratio helyett az NB órajelét írasd ki a memoria teszt ablakon).

(#469) Satis válasza Cadal (#468) üzenetére


Satis
tag

Üdv!

Sajnos csak ennyit értettem meg a kérésiedből, remélem segít valamit. :)
[link]

(#470) Cadal válasza Satis (#469) üzenetére


Cadal
őstag

Igen, segít. A memóriáid jelenleg 1066Mhz-em üzemelnek. Manuálisan kell átállítanod őket biosban 1600Mhz-es működésre az M.I.T menüben. (x8.00). Figyelj, hogy az 1600mhz-es működéshez a gyári specifikációknak megfelelő mennyiségű feszültséget kapjon a ram. A késleltetéseket pedig egy rejtett menüben találod, amit a ctrl+F1 billentyűkombináció lenyomásásval hozhatsz elő, amint belépsz a biosba. Ha ez megvan csinálj egy ugyan ilyen képet, (az SPD fül nem szükséges, és egy everest gyorsítótár és memóriasebesség teszt is lehetne rajta PL: így [link].) Szvsz ha ezek megvannak akkor menjünk az NB állítgatásra.

[ Szerkesztve ]

(#471) Satis válasza Cadal (#470) üzenetére


Satis
tag

Még soha nem csináltam ilyet és természetesen nem akarom elrontani a gépet.
1. A memória fesz igényét honnan tudhatom meg és hol állíthatom be?
2. Az M.I.T menü merre található a BIOSban?
3. A késleltetés mire állítsam át?
A képeket elkészítem amint sikerül az általad írt dolgokat megcsinálnom.

(#472) Cadal válasza Satis (#471) üzenetére


Cadal
őstag

1; első sorban a memóriáidról tudod leolvasni, vagy ha megvan a pontos típus, akkor a gyártó honlapján is megtalálhatóak ezek az adatok.
2, A ahogy belépsz a biosba a legelső menü. Vedd elő az alaplapi kézikönyvet ott a 37. illetve a 39. oldal taglalja az ott található dolgokat.
3. A késleltetés (kézikönyv 40-41. old.) szintén megtalálható vagy a memóriamodulokon (matricán) vagy pedig a gyártó honlapján. Itt is a pontos típus kell az azonosításhoz.

Megjegyzem a lépéseket apránként hajtanám végre, tehát először én 1333Mhz-en is kipróbálnám a memóriákat (Memory Clock x6,66) és nem egyből 1600mh-en.

Tönkretenni pedig nem tudod, maximum ha túl sok feszt adsz neki. Minden egyéb rossz beállítás esetén csak szimplán újraindul, vagy felajánlja hogy töltsd be az utolsó helyes beállítást.

(#473) Azazael


Azazael
aktív tag

Eddig 3x7 oraban prime stabil a 790xt ud4p lap ocz gold 1333mhzes 4gbos kittel.
Nem elso pillanattol, mar 1 hete szenvedek vele :) amugy cpu/nb vid fesz emeles 1,3V-ra nagyon jot tett neki, dramaian stabilabb lett, utana pedig nemi finomhangolassal mukodik. (bios legujabb)

Hetvegen meg tesztelem 20 oraban, kis cpu tuninggal, ha stabil, akkor leirom a beallitasokat.

[ Szerkesztve ]

(#474) Satis válasza Cadal (#472) üzenetére


Satis
tag

Felhúztam első körben 1333Mhz-ra. Eddig semmi baja nincsen, a késleltetés mindehol 7T-re volt állítva.
Hivatalos adatok: 1600MHz DDR3*
CL 7-7-7-24
(CAS-TRCD-TRP-TRAS)
Available in 2GB and 4GB D/C kits
Unbuffered
Platinum Z3 XTC Heatspreader**
Lifetime Warranty
1.9Volts
240 Pin DIMM
A feszültséghez nem nyúltam mert azt hiszen nagyon rossz helyen kerestem.
Nem állítja be Automatán a szükséges feszültséget a memóriákhoz?

(#475) Azazael válasza Satis (#474) üzenetére


Azazael
aktív tag

de beallitja, csak sokszor rosszul. Fesz ertekek a manual voltage resznel vannak.

(#476) Cadal válasza Satis (#474) üzenetére


Cadal
őstag

A ramoknak adott feszt (amit automatán ad nekik) azt a biosban a "PC Health Status"-ban láthatod (ott egyébként több feszültség értéket is tudsz ellenőrizni) (kézikönyv 52. old)
A memóriának adható feszt pedig az M.I.T menüben emelheted meg a "DDR3 Voltage controll" pontban. ezt ha 1600Mhz-re akarod állítani a ramot, akkor tutira be kell lőnio 1,9V-ra vagy egy kicsit többre is (kézikönyv 41. old).
(Olvasd el Azazael mostani hozzászolását #473, mert nem kizárt, hogy a stabil működtetéshez neked is emelni kell a CPU/NB VID feszültséget. de ezt majd később)

Amúgy nem véletlen szajkózom azt a sz@'jbavert kézikönyvet ott elég sok infó van, csak lapozgatni kellene. Persze kérdezni egyszerűbb ez is igaz. :)

(#477) Satis válasza Cadal (#476) üzenetére


Satis
tag

Teljesen igazad van, de mégis jobb egy tapasztalatokkal rendelkező embert megkérdezni ilyenekről, mint egy fix, mozdulni sem képes tájékoztatót.

Felhúztam 1600-ra a memoriát és egyből levágta a gép. Visszatettem most 1333-ra.
~1.6 V írt a feszre (jobb oldalon írta ezt a PC Healthben, viszont balra tőle csak 1.5 V-t írt mint ahogy most CPU-Z ben is. Melyiknek higgyek?) erre még rádobok 0.3-at és akkor minden bizonnyal nem vágja le.
A késleltetést nem értem még, hogyan milyen adatok kellenének, hogy szerepeljenek. Csináltam egy fotót...a nemrég említett hivatalos adatokat tükrözik?
[link]

(#478) Satis


Satis
tag

Beszéljenek helyettem inkább az adatok a jelen állásról. Eddig csak annyit csináltam, hogy 1333-ra felhúztam a memoriát.
[link]

(#479) Azazael válasza Satis (#477) üzenetére


Azazael
aktív tag

Nah, az auto ertek az amire a bios magatol allitja, a spd meg az amit a ram gyartoja adott meg a chipen. De ezek a beallitasok az orajel fuggvenyeben valtoznak.

Az OCZ honlapjan fennt van a pontos idozites, es volt ertek is. Ha azokkal nem megy, akkor kell piszkalni a tobbi feszt, esetleg trfc ertekeket.

[ Szerkesztve ]

(#480) Satis


Satis
tag

Felhúztam 1600Mhz-ra a memóriát és adtam +0.3Vt. Most 1.92 V-n működik. Gyorsabban ír és olvas, viszont az időzítése marhára érdekesre sikerült: 11-11-11-24
Hivatalos adat ehhez képest: 7-7-7-24
Mi folyik itt Gyöngyösön? :D

(#481) Cadal válasza Satis (#478) üzenetére


Cadal
őstag

Okés, A lapod, nem a gyári késleltetést és feszültség értékeket állítja be a memóriának. Ezen csak te tudsz változtatni manuálisan a biosban. Az első dolog amit leszögeznék, hogy mivel a gyártó 1,9V-ban határozta meg a memória működési feszültségét, ezért azt kell neki beállítani, ha a gyári értékeken szeretnéd üzemeltetni (Órajel+késleltetés). Alacsonyabb órajelen, vagy lazább késleltetésekkel nem kell neki ennyi fesz, ez kézenfekvő. De ennyi erővel vehettél volna olcsóbb gyengébb minőségű ramot is.
Jelenleg igaz hogy 1333mhz-en jár a memóriád, de csak 9-9-9-20 1T-s időzítésekkel. Ezeket az értékeket is csökkentened kellene, az előző bios ablakban amit linkeltél.(egyszerű a dolgod, mert a CPU-Z ablakban ugyan az a sorrend, mint a biosban). Állítsd át 8-8-8-20, majd 7-7-7-20-ra az értékeket. Ehhez tuti kelleni fog neki fesz, de 1,9V-ig simán jók vagyunk.
Ha ezt követően is nézel egy memória tesztet, jelentős gyorsulást kell majd tapasztalnod. :)

Ha ez megvan, akkor ugyan ezt megcsinálod 1600Mhz-en is.

mod: kicsit lassú vagyok! :) Csökkentsd a késleltetéseket manuálisan ITT DDR3 timing items.

[ Szerkesztve ]

(#482) szki válasza Satis (#480) üzenetére


szki
őstag

Ja-ja. Jó lesz az a végén!
Manual RAM feszültséget 1,9 V-ra és az időzítéseket auto helyett manualban 7-7-7-24-re, ahogy a többiek is írták.
Aztán várjuk az eredményeket!

(#483) Satis


Satis
tag

Sikerült 7-7-7-24-re hozni, viszont kaptam egy CR2-es nem tudom mit, ami eddig CR1 volt.
Az írása lassabb lett mind eddig bármikor, az olvasása viszont jobb.
Erre tessék: [link]

(#484) szki válasza Satis (#483) üzenetére


szki
őstag

Hát akkor tedd CR 1T-re (1 időegység alatt végezze a parancsot). Nem lesz dupla gyors, de javulni fog a helyzet.
Aztán utána húzunk felfele az NB-én és a procin :D

Mod: biosban 1T/2T Command timing beállításnak látom képen

[ Szerkesztve ]

(#485) Satis


Satis
tag

Talán végeredmény. A fesz felcsúszott 1.92-re de ezt már korábban is láttam, hogy pontosan 1.9 re nem tudom, mert olyan érzékenyen nem lehet BIOS-ban állítani. (1333Mhz-n is 1.62V volt.) A gyártó amúgy 1.95 V-ig garanciát vállal. Szerk.: (Vagy esetleg le lehet húzni pontosan 1.9-re?)
[link]
Vélemény? :)

[ Szerkesztve ]

(#486) Cadal válasza Satis (#485) üzenetére


Cadal
őstag

Tökéletes!
Nem kell foglalkozni, azzal a 2 század V plusszal. :)
most nyúzd egy kicsit a gépet, hogy így stabil-e a rendszer.(újraindulásoktól, fagyásoktól mentes).

#487 Satis: Jó szórakozást holnapra! ha valami kérdés van, csak gyere.

[ Szerkesztve ]

(#487) Satis válasza Cadal (#486) üzenetére


Satis
tag

Holnap Crysis teszt. ;]
Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R
Szerk.:Köszi szépen, ne félj jövök én ha bármi van. :)

[ Szerkesztve ]

(#488) szki válasza Satis (#485) üzenetére


szki
őstag

Én így vagyok jelenleg. A gyenge ram beállításokhoz képest nem is rossz: [link]
X4 B50 proci 3410 MHz, 1,3 V-on
NB 2200 MHz, 2x1 GB RAM 1173 MHz 8-8-8-20 1T

Várom, hogy kijöjjön az új bios a Gigabyte-tól, hogy végre használhassam a spéci ramjaimat..

(#489) szki válasza szki (#488) üzenetére


szki
őstag

Átnéztem pár RAM mérési eredményt. Egyértelmű, hogy AMD esetében nem skálázódik együtt a memória olvasás/írás/másolás sebessége a RAM modulok frekvenciájának változtatásával, mint Core i7 esetében...
Már többen írták, hogy az NB frekvencia emelésével és a ram időzítések (így a késleltetés) csökkentésével lehet inkább jobb eredményt elérni AMD rendszer esetében.
Persze mindez főleg az Everest eredményekre van jó hatással. A valós életben, azaz alkalmazásoknál és játékban nem jelentős az eltérés 1333/CL9 és 1600/CL7 között (kivéve renderelés).

(#490) Ayg0 válasza Cadal (#470) üzenetére


Ayg0
senior tag

hogy a túróba dob neked szinte ugyanazzal a konfiggal 500-700mb/s -el jobb eredményeket az everest? nem mintha ezt is kihasználnám, csak érdekel a miértje.
hanyas everestet, illetve melyik bios-t használod?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#491) Cadal válasza Ayg0 (#490) üzenetére


Cadal
őstag

Nem tudom, ;] De ha csinálsz egy képet a #470-es hsz-ben levőhöz hasonlót, akkor megnézzük. csak csinálj már egy képet. Egy dolgot, tuti nem csinálsz, amit én esetenként szoktam, az a valami amúgy látszik a tálcán is ;) :K .
Everest, a bios, és az összes beállítás látszik a képeken.

(#492) Satis


Satis
tag

Üdv újra!

Ahogy mondtam, ma Crysis-al teszteltem a dolgot és nem örülök az eredménynek.
45 percen át simán futott a játék, már kezdtem örülni, hogy semmi baja, erre kékhalál.
Belépek újra, 10 perc múlva megint kékhalál.
Mi a gond? :(

(#493) Ayg0 válasza Cadal (#491) üzenetére


Ayg0
senior tag

f2... tényleg ott van, elnézést. ami eltérést még látok az a +7 mikroszekumdommal(?) nagyobb trc érté, de kizártnak tartom, hogy ekkora difit okozzon. és azt még nem is említettem, hogy ezt természetesen két maggal mértem, néggyel több mint -2k ha csak a másolást nézem. :(

#492

memória. ;)

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#494) Satis válasza Ayg0 (#493) üzenetére


Satis
tag

Gondoltam, de mit tegyek vele, hogy ne legyen ez a gond? :)

(#495) Cadal válasza Satis (#494) üzenetére


Cadal
őstag

Első lépésben én emelnék a feszültségen apránként.

Amúgy mennyire szellős a sz.házad? Ha van egy szabad ventillátorod, nézd meg hogy ha hűtöd a memóriákat változik-e a stabilitás. Próba képp.

#493 Ayg0: Próbáld ki ezt, "advanced"-et soktam futtatni ha tesztelem a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#496) Satis válasza Cadal (#495) üzenetére


Satis
tag

Igen, elég szellősnek találom a dolgot. (és ventillátorom sem nagyon van:) )
Már így is 1.92 V-n vannak a ramok, a gyártó 1.95 ig vállal felelősséget. Hogyan tudok ilyen apró századokat még rátenni ha már rádobtam 0.3V-t így is a BIOSban?

[ Szerkesztve ]

(#497) Ayg0 válasza Satis (#494) üzenetére


Ayg0
senior tag

hivatalosan nem támogatott memóriáról van szó. a helyedben annak is örülnék, hogy elindult egyáltalán 1600-on. sokan nem voltak ilyen szerencsések.
mivel így nem jó, az marad, hogy az alap időzítéseken (CL-RCD-RP-RAS) felül játszadozol kicsit a többivel (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP stb) is, hogy stabilizálódjon. mondanám, hogy sok szerencsét, de kezdőként benne lenne pár hetedbe mire utána olvasol és belövöd stabilra. ergo azt javaslom, hogy vedd elő az everested: alaplap -> spd és nézd ki innen a memóid gyárilag 1600-ra beprogramozott időzítéseit majd aszeint módosíts a bios megfelelő részében. ez a legegyszerűbb és leggyorsabb alternatíva, de ezzel se garantált a siker. ha így sem jó, maradnak a fentiek, vagy visszaveszed 1333-ra.

everest screen

*mod

cadal dobj már te is egy ilyen everest spd screen-t pls

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#498) Cadal válasza Satis (#496) üzenetére


Cadal
őstag

ne aggódj, ennyitől nem fognak felcsapni belőle a lángok. Szvsz 1,95v-ig vagy esetleg 2,0V-ig is simán elmehetsz. (és ha jól selytem, az én lapomból kiindulva, 0,02 V -os lépésekben lehet haladni. Ha pedig már adtál neki 0,3v-ot akkor most a 0,32v jön!
De ha félsz ezt megtenni, akkor még mindig visszaállhatsz 1333Mhz-re.

(#499) Satis


Satis
tag

Hát, ez 800Mhz-sat nem ír, és kicsit feljebb még mindig 1066-nak hiszi ha jól látom.
[link]

Picit megemelem a feszt, maximum 1.95-ig. Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#500) Ayg0 válasza Satis (#499) üzenetére


Ayg0
senior tag

cink. akkor marad az utána olvasás + állítgatás, vagy vissza 1333-ra.
bár előtte még megpróbálnék lazítani a trfc-n amit azazael is javasolt a #479-ben. a s939-es időkben is téma volt ez az időzítés, mert a dfi rd580-as lapjában valahogy nem akartak szuperálni a memóriák.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.