Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Gabor970 válasza Tino (#1250) üzenetére


Gabor970
addikt

Nem igazán értem, van akinek az 1600-as ram is csak 1066-on fut, van akinek meg az 1333-as is fut 1500 körül.....

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1252) Motaba78


Motaba78
őstag

sziasztok

lenne egy ilyen lapon GA-MA770T-UD3P és egy phenom 720 black edition proci, a bios ban esetlegesen mit kell állítani hogy megtudjam nézni a letiltott magot lehet-e aktiválni ?
a bios verzio f2 vagy frissiteni kell f3 vagy f4 verzióra ?

illetve ha nem sikerül aktiválni vagy instabil akkor minden probléma nélkül vissza lehet zárni és minden marad a régiben tehát a biztos 3 mag ?

[ Szerkesztve ]

(#1253) Ayg0 válasza Motaba78 (#1252) üzenetére


Ayg0
senior tag

belépsz a biosba > MB Intelligent Tweaker(M.I.T.) > EC Firmware Selection > Hybrid

magától újra fog indulni és már látod is megy e a 4. mag (más cpu típust észlel aktiválás esetén). ha van ec firmware-ed, akkor nem szükséges a bios update.

[OFF]#1245

biztos bennem van hiba, de nem látok hasonlóságot az esetem és a pédád között. nem azért vettem a 770t-t, mert istenítették, hanem mert a tesztek alapján aktiválni tudta a +2 magot, illetve 1600mhz-es mem frekit ígért a támogatott ramokkal. kettőből csak egy teljessült. ezen nincs mit szépíteni.

#1246

procc köré építettem a gépet. ;) azzal pedig, h tisztában kellene lennem az inkompatibilitási eshetőségekkel, nem értek egyet. akkor minek van a mem support???[/OFF]

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1254) helkis válasza Ayg0 (#1253) üzenetére


helkis
addikt

hmm.. ezzel kb úgy kellene számolnod, mint ahogy tudod: bármelyik percben a fejedre eshet egy tégla, de mégsem ez tölti ki a napod, vagy nem is jut eszedbe addig, amíg nem történik valami, amiről eszedbejut..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1255) andras888


andras888
aktív tag

770t-ud3p lapba próbálta már valaki az A-data ddr3 2gb 1333 mhz-es ramjait?
Müködnének együtt?
Athlon2 x2 240 es procival.

(#1256) Motaba78 válasza andras888 (#1255) üzenetére


Motaba78
őstag

én kingmax ddr3 1333mhz 2*2 gigát használok és minden tökéletes.

nézd meg a honlapon a memory supportját.

(#1257) Gabor970 válasza Motaba78 (#1256) üzenetére


Gabor970
addikt

ugyanezt én is megerősíthetem.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1258) polarx


polarx
tag

Hello mindenki!

A héten beszereztem az új gépet, 770t ud3p alaplappal 720 be procival és 2*2 GB kingmax 1600as zöld hűtőbordás memóriával. Tuningnál ott járok h a proci 4 maggam 3,2 GHz-en feszemelés nélkül megy stabilan. A memóriák 1333 MHz-en 9-9-9-24 időzítéssel mennek. A memóriából milyen módosításokkal tudok jobb beállításokat kicsikarni?

Üdv, Zé

szerk: teszteltem prime 95-tel blend teszt futott 1óra 20 percet hibátlanul. Mivel teszteljem még a beállításokat?

[ Szerkesztve ]

(#1259) polarx


polarx
tag

Noh közben próbálkoztam pár dologgal. Memóriának adtam 1,8 voltot 8-8-8-24 időzítés 1600 MHz-en prime kifagyott. Még mit kéne változtatnom h működjön a fent említett beállításokon?

(#1260) Blaze71


Blaze71
őstag

Sziasztok!

Összeraktam egy 770T lapot 620-as procival és 2x2 GB Kingston memóriával. Mindent auto beállításon hagytam és most kezdeném a telepítést. Van 2 SATA WD 500-as winyó és 1 NEC SATA DVD író benne. Eddíg hasonló esetben a SATA kezelést Native IDE-n szoktam hagyni, így fel tudom tenni az XP-t és a Vista-t is gond nélkül. Most olyan gondom van, hogy akár Native IDE, akár AHCI beállításon van, nem tudom telepíteni, mert miután lefut akár a Vista, akár a Win7 telepítőnél a csík, majd indulhatna a telepítés, kifagy. Winyók még nincsenek partícionálva. Lehet ez a baj? Vagy mit állítsak és hová? Sűrgős lenne a válasz, addíg nem tudok vele mit kezdeni, szétszedni meg nem akarom.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1261) szki válasza Blaze71 (#1260) üzenetére


szki
őstag

Bios frissítéssel kezdj! USB-ről mehet.
A procid nagyon új, és szerintem ez a gond.

polarx: 100-200 hsz-t olvass vissza lécci! CPU NB-nek kell +0,15V (nem NB!)
Amúgy jó az 1333 is, de CL6-ban CL9 helyett.
1600 MHz hivatalosan nem támogatott. És a Giga lapok elég vegyes képet mutatnak...

Tesztre okés a prime blend, mert az ramot is szépen meghajtja. Aztán majd a napi használatnál kiderül, hogy fagyogat-e.

[ Szerkesztve ]

(#1262) helkis válasza Blaze71 (#1260) üzenetére


helkis
addikt

hi, egyszer egy 1T-s HDD-re kellett rádobnom a rendszert amit az istenért sem akart megformázni egyben a telepítő, végül csináltam a rendszernek asszem 150Gb elsődleges particiót, arra már vidáman felkúszott.. ez inkább a telepítő hülyesége szvsz, mint lapfüggő, próbáld ki.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1263) Blaze71


Blaze71
őstag

Nem hiszem, hogy BIOS gond lenne, mert felismer minden alkatrészt. Ott a gond, hogy nem indul el a telepítés, el sem jutok odáig, hogy partícionálni tudjak. Úgy lenne megoldva, ha összejönne, hogy az egyik 500-as 3 felé lenne partícionálva. Az elsőre XP, vagy Vista, a másodikra Win7 és a harmadikra ISO-ban a játékok, meg ilyesmik. A másik 500-as meg tárolónak. De most semmi. Vegyem ki a winyókat és partícionáljam egy már működő gépben Win alól? Lehet, hogy a szűz winyó a gond? Pedíg tettem már Wint szűz winyóra nem egyszer.

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1264) polarx válasza szki (#1261) üzenetére


polarx
tag

az összes hsz-t elolvastam, csak utóbbi pár hétben nem írt senki semmit ez ügyben és gondoltam, hátha azóta van vmit tuti. de köszönöm szépen!

próbáltam cpu nb vid-nek adni feszt (+0.15) és nb-t felhúzni 2200 MHz-re de mikor ezek is be voltak állítva akkor sem történt semmi másképpen.

[ Szerkesztve ]

(#1265) Gabor970 válasza polarx (#1264) üzenetére


Gabor970
addikt

nekem csak akkor enged normálisan NB frekit emelni, ha 0,25V pluszt adok neki.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1266) polarx válasza Gabor970 (#1265) üzenetére


polarx
tag

bocs elírtam, mivel alapból csak 0,25 az első emelés így persze én is annyit emeltem.

(#1267) Gabor970 válasza polarx (#1266) üzenetére


Gabor970
addikt

0,25? :Y

nekem ha jól emlékszem, 0,025 az első fokozat, és 0,025-önkint lehet emelni. Biztos 025?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1269) Blaze71 válasza Blaze71 (#1260) üzenetére


Blaze71
őstag

Úgy néz ki, hogy megoldódott a probléma. 2 GB memóriával sikerült mindent feltelepíteni. Ha készen vagyok, kipróbálom, hogy 2x2 GB memóriával is működik-e.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1270) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

790xt ud4p lapban 720 x3 BE procit kicsit már jobban tudok nyüstölni.

4. mag simán megy benne gond nélkül.
17x220 on megy stabilan 1,44 volton.
Ez a 3740 MHz 4 maggal 1,44 volton elfogadható eredmény?

:R

(#1271) Gabor970 válasza Pepe78 (#1270) üzenetére


Gabor970
addikt

egy lassan elfeledett, nemrég letünt barom szavaival élve: "Miaz hogy?! Nagyon is!"

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1272) Pepe78 válasza Gabor970 (#1271) üzenetére


Pepe78
senior tag

Itt az eredmény.
Meddig lehet vajon húzni?

:R

(#1273) Gabor970 válasza Pepe78 (#1272) üzenetére


Gabor970
addikt

Meddig? Hát amíg még stabil marad. Ha van kedved, akkor próbáljad meg 222, 224, 226 MHz mellett is 17-es szorzóval. A feszt sztem nem érdemes 1,5V fölé vinni, nem hiszem, hogy sokat hozna a jelenlegi 1,44 helyett. Mondjuk én arra jöttem rá, hogy ugyan érdekes megkeresni a végét, de semmi gyakorlati haszna nincs :) Beállítottam egy már húzott, de még hűvüs és halk értéket, és azóta azon hagytam. (3,4GHz most épp, 1,325V mellett)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1274) Pepe78 válasza Gabor970 (#1273) üzenetére


Pepe78
senior tag

Scythe Mugen II vel nincs meleg proci. :)) :)) :))
4x fokot nem haladja meg soha.
Szerintem ez elég ettől a procitol. :F :B :U ;]
A lapom viszont nem szereti az 1600 ramokat.
Ezért is lett 1333 ami mondjuk húzva is szépen megy.

(#1275) Gabor970 válasza Pepe78 (#1274) üzenetére


Gabor970
addikt

hát én egy olyan hűtővel csak megnézném azt a 200MHz 19-es szorzót. illetve a 19,5-est is 1,5V mellett :-)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1276) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Ismerősnek gariba cserélik a GA-MA790XT-UD4P lapját és a 2x2GB 1600 (zöld cimkés) Kingmax-ot is mert mind a 3 alkatrész rossz volt. :U

Kérdés, hogy megkockáztassuk újra ezt a konfigot vagy vegyünk másik ramot mert annak az árát akár vissza is adják.

Előri is köszi. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1277) Blaze71 válasza Tigi (#1276) üzenetére


Blaze71
őstag

Gigabyte lapba, ha a keret engedi, akkor OCZ Gold, vagy Platinum KIT-et kell venni.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1278) Cadal válasza Pepe78 (#1272) üzenetére


Cadal
őstag

Azt gondolom tudod, hogy az orthos csak két magot terhel maximum. Ahhoz hogy mind a 4 magot leterhelje, vagy kettőt kell indítani, vagy Prime95-öt kell használni. :K
De ha indítasz egy feladatkezelőt láthatod magad is.

(#1279) vizirider válasza Blaze71 (#1277) üzenetére


vizirider
tag

ezt mire alapozod?
még csak a támogatottban memória listában sincs benne, és sok pozitív visszajelzés sem jött ocz irányból..........
eddig az egyetlen amit sokan ajánlottak és csak elvétve nem megy jól az a zöld címkés kingmax............

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1280) Blaze71 válasza vizirider (#1279) üzenetére


Blaze71
őstag

Egyrészt az OCZ egy jó márka és az OverClocking világbajnokságon is együtt gonbolyítottak. Közben mondjuk felvilágosítottak, hogy mint támogató, így lehet, hogy csak parasztvakítás az egész. Azért a következő AM3-as gépben megpróbálom az OCZ-t egy 770T lapban. :K

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1281) vizirider válasza Blaze71 (#1280) üzenetére


vizirider
tag

sajnos én határtalan nagy torokkal szopom az ocz témát (igaz nekem anno a reapert ajánlották) de finoman szólva nem vált be (természetesen ezzel a gigabyte lappal nem, nyilván a ram maga egy jó termék)

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1282) Tigi válasza Blaze71 (#1277) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a választ. :R

Sajna a keret nem engedi. :(
Mivel a lap és a ram is rossz volt így van 1 kis reményem arra, hogy a következő cuccok jók lesznek.
Ismerősömé a gép és azt mondta, hogy próbáljuk meg az új cuccokkal mert hát elvileg kompatibilisek egymással.
Azért kösz az infót, hasznos lesz ha mégse jön össze a dolog.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1283) Lui76


Lui76
őstag

Nézegettem a Gigabyte oldalán , van é vmi frissítés és lám van egy 3. fajta 770-es lap is már. Ha jól látom csak az a különbség hogy 4+1 fázisos lett a tápellátása.

www.kezmuveskeramia.hu

(#1284) vizirider


vizirider
tag

nah megvettem a sokat dicsőített kingmaxokat: várom a bevált beállításokat hozzá 1600-on futtatáshoz (1600 as kingmaxok)
előre is thx!

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1285) Pepe78 válasza vizirider (#1284) üzenetére


Pepe78
senior tag

Szia!

nekem nem mentek 1600-n, pedig ilyen lapom van.
Kíváncsian várom mi lesz nálad...

:R :R :R :R

(#1286) Blax


Blax
tag

Hali srácok!

Gépcsere előtt állok és szeretnék némi segítséget kérni ez ügyben.
Tervezett alkatrészek (már ami fontos):

Táp: Enermax Modu-82 EMD525AWT-01
Alaplap: Gigabyte GA-MA790GPT-UD3H
CPU: AMD Phenom II 720 2.80Ghz AM3 BE
RAM: Mushkin - 996731 - XP3 Ascent [ Spec.: 2x2GB 2000MHz CL8-9-8-24 1.65v ]

A kérdés arra irányulna, hogy mennyire pacsizik a Ram a deszkával? Van ezzel kapcsolatban valamiféle tapasztalat vagy esetleg dobjak mail-t a GB-nak?

(#1287) vizirider válasza Blax (#1286) üzenetére


vizirider
tag

jól látom hogy 2ghz-s ramok?!
ha igen akkor ezt sztem felejtsd el mind a pénztárca mind a lelki békéd miatt (sztem 1000% hogy nem fogja kihajtani, ha egyáltalán fagyás nélkül menne vele... :( )

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1288) Lui76 válasza vizirider (#1287) üzenetére


Lui76
őstag

De ha nem veszi meg sosem tudjuk meg .
1600-ról indítva húzással legalább tudná hogy nem a ramon múlik és/vagy 1600-on szuper időzítésekkel futhatna.

www.kezmuveskeramia.hu

(#1289) Blax válasza vizirider (#1287) üzenetére


Blax
tag

Igen, jó látod. :)

Igazából erre lettem volna kíváncsi, hogy tuning-gal kihajtja-e vagy a másik lehetőség, hogy alacsonyabb frekvencián szorosabb időzítéssel hogy működne a dolog.

(#1290) vizirider


vizirider
tag

ebben full igazad van de szegényt bíztassuk olyanra ami sejthetően bukó? szóval én már a 3.-ik ramfajtát nyüstölöm, mindet ajánlotta valaki. ez azért jó mert legalább kiderül hogy mind szopó........ mert nálam a kingmax is fagy........
én leginkább azt tanácsolnám hogy a gigabyte alaplapokat felejtse el! ennél szarabb gépem sosem volt, pedig papíron ez a legjobb lap amit valaha vettem.......

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1291) Blax


Blax
tag

Én meg ASUS fan vagyok, úgyhogy ez egy teszt lenne, azért nem kellen rosszat választanom. :S

A kollégák 70%-a meg megrögzött GB-os, szal...

[ Szerkesztve ]

(#1292) vizirider


vizirider
tag

nézd ezek "szuper" lapok annyira random működnek hogy az is kérdéses hogy 1333-on fagyás nélkül tudod e használni, miközben a másik ugyanolyanban jó.
szóval ha a szerencse fia vagy és neked bejönnek a dolgok az életben akkor lehet.
egyébként olyan mint a lottó 5-ös.... nem egy embernek bejött már de én nem alapozok rá.

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1293) Blax


Blax
tag

Affene :(

Nehéz dolog ez úgy látom. De van benne valami, hiszen amikor öcsém gépét raktam össze, akkor az OCZ-ben csalódtam. Csak kínkeservesen megy a natív értékén egy pici feszemeléssel.

(#1294) vizirider válasza Blax (#1293) üzenetére


vizirider
tag

nah akkor ő egy szerencsés ha egyáltalán fagyás nélkül megy azokon az értékeken (és hidd el nem ocz probléma) (én a csx-et ocz-t és most éppen a kingamx-ot buktam be pedig a kingmax mindenki szerint biztos pont+támogatott a gyár részéről viszont így már értem hogy ha a támogatott így megy akkor a többi mért szarabb ennél is.....)
a gigabyte-nak (ill az amd-nek hogy hagyja rombolni a nevét) csak ezt tom üzenni :C

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1295) Blax válasza vizirider (#1294) üzenetére


Blax
tag

Az öcsi gépe más platform, ott P5Q Deluxe + E8400 + 2x1OCZReaper a táp ugyanaz, mint amit az előbb említettem. A ram az 1150MHz, 5-5-5-15(vagy 18) és 2.1V-on. Más gépben is volt próbálva és több fesz kellett neki. Szal az megbánás témája volt.

(#1296) helkis válasza Blax (#1295) üzenetére


helkis
addikt

ha használtan vetted, akkor ez jelentheti azt hogy szét lettek feszelve 2,2v fölött aktívan kell hűteni, 2,4v fölött pedig degradálódhatnak a DDR2-esek.. ha új akkor garis csere..

AMD-nél ugyanez a szétfeszelés (procira nézve) okozhatja a ram-instabilítást mert ott ugye a vezérlés a prociban van..

én a gyártók helyében olyan biost csinálnék, amiben 2 opció közül lehet választani:
1. alap: semmit nem lehet állítani, tiszta noti vagy HTPC-s feeling..
2. prof: 3 tuninggal kapcsolatos kérdésre kell felelni, mindig másra pl 10000 kérdésből random sorsolva: proci, ram, fesz, hűtés, összefüggések, stb.. ha nem tudja user helyesn megfelelni, akkor goto 1..
szvsz a garis hibák egyből a tizedére csökennének..

van olyan ember ismerősi körömben, aki úgy tuningol, hogy ha ott a lehetőség akkor a legnagyobbra rakja, pl athlon procinak (K7) anno a gyári 1,65v-helyett simán adott 2v-ot.. mert épp tudta a bios.. egy ideig jól ment, szó se róla... :))

ez egyébként azért van, mert aki már akkor tuningolt amikor még lapok nem is adtak rá lehetőséget, az a lapokkal együtt fejlődött odáig, hogy tudja mihez kell nyúlnia, ha valami nem stimmel, aki meg beleszületik a jóba, annak meg kicsit utána kellene olvasnia szvsz mielőtt hozzányúl valamihez..

mindezek ellenére nálam se ment soha 1150-et az oczreaper kit.. :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1297) Blax válasza helkis (#1296) üzenetére


Blax
tag

A ramokat mindig Ősembertől veszem, így gondolom nem használt a cucc és nem is láttam az érintkezőkön csikarit (én sem most kezdtem, az ilyen apróságokra is mindig figyelek). Csupán érdekes volt számomra, hogy a gyári default értéken nem volt stabil a rendszer, ezért kapott az a ram 2.14V-ot, úgy hozta az értéket, 2.16V-tal ment feljebb is. Többet semmiképp sem, se CPU-nak, se másnak. Ész nélkül nem szabad tuningolni ez már megtanultam én is, meg amúgy is kinőttem már a "húzzunk szénné mindent" korszakomat.

Visszatérve az eredeti témára, kíváncsi lennék, hogy hogy viselkedik a fentebb említett lap a hozzá szánt rammal. Ismétlem, nem az a cél, hogy szénné legyen hajtva majd, mert nem játékra kell (de a performanciára is figyelni kell :D ).

Ez valszeg csak úgy fog eldőlni, ha megveszem a cuccot és vagy megy, vagy nem. A lehetőség még talán ott lesz, ha nem is hajtja ki a gyári frekvenciát, akkor alacsonyabb frekivel, de durvább időzítéssel.

(#1298) banderasz77


banderasz77
addikt

Kérdés! MA790XT-UD4P lapban van Kingston HyperX 1800 Mhz CL8-as DDR3 Dual kit és kékhalálos a rendszer. Egy Phenom II 550 BE B50 van neki benne. És minden alapon, semmi tuning. Lehet, hogy a lap a ramot nem szereti?

(#1299) helkis válasza Blax (#1297) üzenetére


helkis
addikt

én már rászoktam a használt cuccokra :B, de csak megbízható embertől veszem.. ;)
egyébként nem kell nagyon sírni, ha nem megy 1600-at, 1800-at 2000-et a ram, mert max pár száz Mb/s-et lehet nyerni vele méréseim alapján, ahogy az időzítés csökkentésével is csak kis mértékben lehet javítani a rendszer teljesítményét, amit igazából érdemes tuningolni az az NB freki, azzal szinte egyenes arányosan nő a rendszer teljesítménye is.
persze ha minden klappol az jót tehet egy 3dmarkpontszámnak, de felesleges a stabilítást, illetve az élettartamot beáldozni ennek elérésére..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1300) 004 válasza banderasz77 (#1298) üzenetére


004
tag

Meg az is baj lehet,hogy ez a lap elméletileg csak 1333-ig kezeli a ramokat, utána meg 1600ig OC.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.