Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) zoleecool válasza szki (#794) üzenetére


zoleecool
tag

Hmm, lehet, hogy ez a baj. Kikapcsolom és meglátjuk.

(#802) bakosgabor57 válasza Zé_Mester (#800) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Próbáltam már én is, elég jól rágyógyították, ezek szerint nem voltam elég erőteljes...
zoleecool Túl meleg a proci? Mert csak akkor veszi vissza...

[ Szerkesztve ]

(#803) zoleecool válasza bakosgabor57 (#802) üzenetére


zoleecool
tag

Túl melegnek nem mondanám, 65 fok max prime alatt. Biosban ki is kapcsoltam már a thermal controlt és így is ingadozik magasabb FSB-nél. 200-nál semmi gond nincs vele, teljesen stabil, csak akkor a memóriát nem tudom húzni.

(#804) Dead_slow válasza zoleecool (#803) üzenetére


Dead_slow
tag

Hát AMD szerint a 955(550@X4)-nek 62° a maximum, lehet hogy, ez is közbeszól.

(#805) zoleecool válasza Dead_slow (#804) üzenetére


zoleecool
tag

Ha 200-as FSB-vel húzom ugyanakkora órajelre akkor nem ingadozik, szóval nem a hőfok lesz a ludas szerintem. A másik meg, hogy semmilyen rendszer nincs az ingadozásban, az FSB össze-vissza ugrál.

(#806) Ayg0 válasza Dead_slow (#769) üzenetére


Ayg0
senior tag

melyik bios-szal próbálkozol?
piros vagy zöld címkések a kingmaxaid?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#807) donpel0


donpel0
aktív tag

hi!

leendő lap:
GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P

leendő mem:

KNG KHX1600C9D3K2/4G

KINGSTON Memória 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 (9-9-9-27) DIMM (Kit of 2)

van erről a memóról valami tapasztalat ebben a lapban?
:R

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#808) Dead_slow válasza Ayg0 (#806) üzenetére


Dead_slow
tag

Hali!

Zöld címkés és az F5-el próbáltam utoljára, azzal már sokkal jobb volt, még a prime blend is futott egy picit 1600 cl9-ben, F4I vel azonnal eldobott és BSOD.

(#809) SimonYana válasza donpel0 (#807) üzenetére


SimonYana
addikt

Én még mindég a Kingmaxot ajánlom!
Zöld cimkés 1600-on megy simán CL6-ban!
De a te döntésed!

® SimonYana ®

(#810) Ayg0 válasza Dead_slow (#808) üzenetére


Ayg0
senior tag

a zöld címkéssel pedig jól kellene mennie, bár nekem se kész, hanem csak beta verzióval működött úgy ahogy kell. ajánlanám a giga orosz ftp-jét, hogy ott nézz szét, de manapság valamiért nem tekinthető meg a könyvátrak tartalma, ergo csak akkor tudsz letölteni, ismered a file pontos nevét is...

#809

1600@cl6? mekkora fesszel? :)

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#811) Dead_slow válasza Ayg0 (#810) üzenetére


Dead_slow
tag

Amíg nem lesz új cpu hűtőm addig nem erőltetek semmi tuningot, 4. magot bekapcsolom és keksz, de ennek a ramnak örülnék ha menne 1600 cl7-8 de még a 9 is jó lenne :DDD, én sem tudom elérni ezt az orosz ftp-t meg tudnád adni a pontos file nevet, hogy neked melyik biossal működött rendesen, illetve, hogy egy kis tapasztalatot az F5-höz képest miben hiányosabb/jobb.

[ Szerkesztve ]

(#812) Lui76


Lui76
őstag

Még mindig azon agyalok milyen mem legyen , hamár akkor vmi 1600-os
Geil v. kingmax-ban látok ami elérhető.
AMD-nél mindegy milyen feszültségű ram ?1,5V-os is van asszem a kingmax ...

www.kezmuveskeramia.hu

(#813) Ayg0 válasza Dead_slow (#811) üzenetére


Ayg0
senior tag

f2c-vel, de ott a hsz kereső és nem ártana használni... így, hogy nem elérhető a ruszki ftp-n megosztott könyvtárak tartalma, az én tapasztalataim nem sokat segítenek rajtad, ugyanis 770t-m van. bár közben beugrott, hogy Tomate fórumtársnak is olyan deszkája van, mint a tied és beta biosokat keresett anno, aminek nyoma maradt a topikban, ergo újfent a kereső használatára bíztatlak...

f2
f2b
f3
f4
f4a
f4g

#812

ha most vennék ddr3-mat, a megszerzett tapasztalatok birtokában gyárilag 1333mhz@cl7 2x2gb memót választanék, mert ebből az időzítésből még jó eséllyel faraghatok. Cadal fórumtárs készített néhány összehasonlító screen-t (valahol a 200. és a 400. hsz között linkelte) és a benchek kivételével nincs vagy csak alig van érzékelhető különbség ddr3-1600 és ddr3-1333 között (legalábbis amd vonalon).

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#814) Gabor970 válasza Lui76 (#812) üzenetére


Gabor970
addikt

csak egy infó: Nekem az 1333-as kingmaxok (2X2Gb) szépen mennek 7-7-7-20 1T ben 1500MHz mellett. A feszt 1.66V-ra emeltem.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#815) Lui76 válasza Gabor970 (#814) üzenetére


Lui76
őstag

Csak nem nagyon látok 1333-on cl9-nél jobbat írva az árlistákon azért furi .

www.kezmuveskeramia.hu

(#816) Gabor970 válasza Lui76 (#815) üzenetére


Gabor970
addikt

az enyim is CL9-es. ettől még tudja a CL7-et

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#817) szki válasza Gabor970 (#816) üzenetére


szki
őstag

Gondolom Elpida chipes?
Azok bírják a tuningot!

(#818) Lui76


Lui76
őstag

G.skillben találtam még esélyes 1600-ost találkoztatok rossz hírrel ezügyben?
Lapozgatom ezt a topicot régebbre és látok pár problémás mem márkát de , nincs annyi hogy minden oldalt végignézzek.

www.kezmuveskeramia.hu

(#819) Ayg0 válasza Lui76 (#818) üzenetére


Ayg0
senior tag

cl9-es 1600-as gskillek ott vannak a memory supportban. ;)

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#820) donpel0 válasza SimonYana (#809) üzenetére


donpel0
aktív tag

köszi szépen, úgy lesz :R

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#821) Lui76 válasza Ayg0 (#819) üzenetére


Lui76
őstag

No most elvileg elcsíptem még vhol kingmaxot ,totál lefáradtam mire ma ezt kisakkoztam.
Remélem lesz is belőle...

www.kezmuveskeramia.hu

(#822) Gabor970 válasza Lui76 (#821) üzenetére


Gabor970
addikt

elég vicces, de nekem is az egész szgép vásárlási projektből a memória volt a legnehezebb kérdés, és a beszerzése is két hétig tartott. A többi részt azt gyakorlatilag leszedegették a polcról.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#823) Lui76 válasza Gabor970 (#822) üzenetére


Lui76
őstag

Elvileg holnap este már csavarozhatom.

www.kezmuveskeramia.hu

(#824) Gabor970 válasza Lui76 (#823) üzenetére


Gabor970
addikt

Legjobb!!!

Nincs klasszabb, mint mikor az ember előtt ott sorakoznak a cuccosok a gyári ropogós-illatos dobozokba. Kivenni az alaplapot, videokarit....... Kibontani a procit, megérezni a fémes illatát..... Összerakni, ....... eligazítani a tápkábeleket -moduláris rullez- elhelyezni a ventiket, bekapcsolni, oprendszert telepíteni és ürölni mennyivel hamarabb áll fel mint az előző konfigunk (persze ez részint csak a szűz oprendszernek köszönhető, de meggyőződésünk, hogy sokkal jobb az új gép)
Biost megismerni, tuningolgatni...... :)) :)) :))

No és feltenni azt a BF2 játékot, aminél nincs jobb, és a 3 évvel ezelőtti gépen is tökéletesen futott, de most maj még ügyesebben henteljük online az ellent! :DD :DD :DD

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#825) Lui76 válasza Gabor970 (#824) üzenetére


Lui76
őstag

Vettem múltkor mini flexet(kézi) hogy az oldallapon helye legyen a 12cm-es ventinek ,
mert a tavalyi WCG-n összehozott ház ugyan fekete de nem jó a huzat.
Már agyban megvan a hőelterelő hadművelet terve.

www.kezmuveskeramia.hu

(#826) Lui76


Lui76
őstag

3 hosszú egy rövid sípszó mit jelent?

www.kezmuveskeramia.hu

(#827) Ayg0 válasza Lui76 (#826) üzenetére


Ayg0
senior tag

a hosszúak valamilyen hardver hibát jeleznek, a rövidet pedig postoláskor szokott hallatszani. memória?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#828) Lui76 válasza Ayg0 (#827) üzenetére


Lui76
őstag

a 3 hosszúval kezdi majd lezárja egy röviddel...
Mival a freezer 64-em belóg két foglalat fölé a ramot csak a 3-4-be tudom tenni , átellenörzöm még1x

www.kezmuveskeramia.hu

(#829) Ayg0 válasza Lui76 (#828) üzenetére


Ayg0
senior tag

mit vettél végül?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#830) Lui76 válasza Ayg0 (#829) üzenetére


Lui76
őstag

Mindjárt frissítem....
Szal észhez tért...
Levettem és a stock coolerrel kipróbáltam az 1-es ben 1 ramot (kingmax 1600 2Gb)
Úgy elindult !
Most már visszarakva 3-4-be és mindkettő , már jó -érdekes.
Őssze kellett ismerkedniük.
De talán még jobb hír (kb 4. biosbalépésem ez kellett legyen) van egy x45-öm !!!!
vakon boltból.

www.kezmuveskeramia.hu

(#831) Ayg0 válasza Lui76 (#830) üzenetére


Ayg0
senior tag

grat az x4-hez.
lényeg: visszatetted már a freezert? és minden ok? csak azért kérdezem, mert gigával még nem tapasztaltam ilyet, hogy nem kajálja elsőre a memóriát. eddigi ismereteim szerint ez tipikus anusz betegség volt. ha mégis "átterjedt", bízom benne, hogy csak típushibáról lehet szó.

milyen ramokat adtál neki?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#832) Lui76 válasza Ayg0 (#831) üzenetére


Lui76
őstag

2x2 Gb Kingmax 1600 zöld /ezüst bordával.
- természetesen visszament a freezer.
- Egy sp nélküli Vista ami elindult így is- nem sok mindent hozott fel telepíteni autón a cd-ről , chipset driver nincs külön ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#833) Ayg0 válasza Lui76 (#832) üzenetére


Ayg0
senior tag

de van valami a cd-n, azt hiszem egy south bridge driver 'motherboard_driver_chipset_amd_7series-v2.0_xp-novga.exe' néven.

más: kell +fesz az 545-nek ahhoz, hogy x4-et varázsolj belőle vagy alapon is stabil?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#834) Lui76 válasza Ayg0 (#833) üzenetére


Lui76
őstag

még semmihez sem nyúltam (fesz, freki )alapon pár játékba belenyaltam azok jók.
Ma talán tudom húzni is kicsit.

www.kezmuveskeramia.hu

(#836) Crysis120 válasza Lui76 (#834) üzenetére


Crysis120
csendes tag

ÜDV! Te hűtöd a mosfeteket a CPU felett? mert én is ijen lapot tervezek és ha 4 magosítok benne akk hűteni kell? nem? vagyis ajánlatos

(#837) Lui76 válasza Crysis120 (#836) üzenetére


Lui76
őstag

Pf.
Mivel a gyártó reklámozza 140W-os cpu is mehetne bele, nyilván nem úgy tervezi ,hogy megdögöljön a szuper rezes űvös alaplap.
Szóval bírnia kell, sztem arról nem számolt be senki hogy attól tovább tudott volna húzni bármit, DE jobb a léleknek , és mivel nekem is van pár alu bordám vsz én is fogok rá vmit szépíteni , de csaj mert van öntapadós VGA ramkockám amit semmire sem tudok használni.

www.kezmuveskeramia.hu

(#838) Ayg0 válasza Lui76 (#834) üzenetére


Ayg0
senior tag

plusz feszkó nélkül nem is rossz a négy mag. nézd majd meg mit bír alapfesszel. kíváncsi vagyok viszi e a 3.6ghz-et. :)

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#839) Lui76 válasza Ayg0 (#838) üzenetére


Lui76
őstag

Hát ő izé nem nagyon akar menni a dolog még.

op rendszer rerak, 3Dm06 13100 körül cpu pont 4500. NFS Shift szépen fut.
DE a vga 600-ról 700-ra húz kapásból beállt a 3Dmark indításnál.(pedig régen ez nem volt gond)
FSB 220-ra everest stab teszt pirosan villog hw hiba megállítja a tesztet.

Az AM2-es lapomban ahol semmi spec Phenom 2 tényező nem volt állítható csak a szokásos HT szorzó le 4-re , ott fesz nélkül a 2 mag ment 3600-on stabilan.

Az NB szorzót is kell visszább venni itt és/ vagy a HT-t ?
A HT nem szorzó itt hanem érték ha jól látom ?

Igazából meg lehet hogy a tápom fogy el azon agyalok...

www.kezmuveskeramia.hu

(#840) Gabor970 válasza Lui76 (#839) üzenetére


Gabor970
addikt

sziasztok!

Kingmax DDR3 1333-as kétgigás modulokat használok GA-MA770T-UD3P alaplapban. Biosban 1,70V-ra állítom a feszt, de az everest 1,81V-ot jelez. Melyiknek hihetek?

Köszi!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#841) szki válasza Gabor970 (#840) üzenetére


szki
őstag

bios health statusban kijelzett értéknek

(#842) Gabor970


Gabor970
addikt

nno, újabb kérdés:

Próbáltam az időzítéseket tovább szűkíteni, és nem indúlt el a szgép. Sípol két hosszút és egy rövidet. Majd az alábbi jelenik meg:

Warning: MAIN BIOS CHECKSUM ERROR

Retrieving recovery source from HPA .......

BIOS Auto-Recovering...

Szaladnak az apró pöttyök, újraindul, és ismét csak a két hosszú egy rövid sípolás. Ezt a sípolást megcsinálja jópárszor, majd ismét megjelenik a fentebb leírt hibaüzenet, és kezdődik minden előről.

Próbáltam kivenni a bios elemet, majd visszarakni, de nem segített.

Van ötlet, hogy mi lehet?

Köszönettel!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#843) Gabor970 válasza szki (#841) üzenetére


Gabor970
addikt

köszi! Most egyenlőre meg kellene próbálnom feléleszteni ismét a szgépem. Aztán megnézem amit írtál. - bár félek, hogy nagy a baj :((( :((( :(((

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#844) Gabor970


Gabor970
addikt

bocs, hogy ideijedtem, már megoldottam. Rendben minden.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#845) Lui76 válasza Gabor970 (#844) üzenetére


Lui76
őstag

Mi volt a megoldás?

www.kezmuveskeramia.hu

(#846) Gabor970 válasza Lui76 (#845) üzenetére


Gabor970
addikt

Első nekifutásra, miután nem találtam jumpert idehaza, csak kivettem az elemet, és azt hittem azzal le van resetelve a bios. szal ugye ez nem segített.

alaplap könyve elővesz, kihámoz miként a bios reset.

No itt le vagyon írva, hogy nem elég kivenni az elemet, ezen kívül kb 5 mp-re az elemtartóban rövidre kell zárni egy csavarhúzóval a két pólus érintkezőjét. Megtettem. Bekapcs.

Akkor már bejött a bios, betöltöttem az alap beállításokat. Mikor mentettem, s kilépett, jól megijesztett mert ismét jött a korábbi hibaüzenet a MAIN Biossal kapcsolatban. Ismét elindította a helyreállítást, majd miután végzett vele, rendben elindult a gép.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#847) Ayg0 válasza Lui76 (#839) üzenetére


Ayg0
senior tag

tápod száz, hogy elég. tuningolni viszont nem úgy szokás, hogy mindenen tolok egy kicsit aztán várom a happy endet, hanem részegységenként tesztelj. ha processzort húzol a vga-t felejtsd el, a memóriát osztd vissza és ne 20 ec-vel ugrálj hanem csak kettesével-hármasával. például...

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#848) Lui76 válasza Ayg0 (#847) üzenetére


Lui76
őstag

Jó de a VGA-m már lassan 2 éves szóval bizonyítani tudom mit kéne bírnia érted .
[link]

A proci meg ha 220-at sem bírja 4maggal akkor ott nagy varia nincs.

www.kezmuveskeramia.hu

(#849) Lui76


Lui76
őstag

Az enyém F2-es bios gyárilag , van haszna az F3-nak vmi tudni róla ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#850) Gabor970 válasza Lui76 (#849) üzenetére


Gabor970
addikt

hát, nekem F2-vel sikerült az NB-t 2600 körülig húzni, most az F3-al nem megy. 0,150V pluszt mertem adni neki, (nem a procinak, hanem a NB-nek) de így sem megy most 2200 fölé, illetve akkor már prime hibát jelez.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.