Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Motaba78


Motaba78
őstag

Kellemes Gépmeghibásodásból Mentes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok minden Kedves Fórumtársnak.

(#1852) vizirider


vizirider
tag

#1845: igen egyenlőre megy.... kopp kopp

#1844: igen kb másfél hete jó tippet adott rovtiv topictárs! nálam úgy jöttek össze a dolgok hogy az alap 1333 mhz-hez is kellett adnom 0,05 voltot az nb vidnek különben behalt

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1853) eszgé100 válasza rovtiv (#1833) üzenetére


eszgé100
őstag

hogy lehet 2200-ra emelni, mert a max szorzó csak 10x-es. lökjem 220-ra a cpu frekijét?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1854) szki válasza eszgé100 (#1853) üzenetére


szki
őstag

BE procija van a kollégának. Ott talán 13-ig lehet nyomni az NB szorzót is 10 helyett.
Amúgy a 220-as "FSB" is jó lesz, de akkor ez a HT, CPU és RAM frekvenciára is hatással lesz...

(#1855) eszgé100 válasza szki (#1854) üzenetére


eszgé100
őstag

azokat természetesen visszaveszem, csak az NB szorzóját hagyom 10x-esen

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1856) vizirider


vizirider
tag

nah kijelenthetem hogy kifogtam azt a procit ami képtelen 1600-on futtatni a ramokat :(

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1857) eszgé100 válasza vizirider (#1856) üzenetére


eszgé100
őstag

kipróbáltad másikkal, vagy csak simán nem működik?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1858) vizirider válasza eszgé100 (#1857) üzenetére


vizirider
tag

1600-on fagy bárhogy állítgatom............
1333-on viszont full stabil úgyhogy marad az. igazából nem érzem nagy veszteségnek csak azért írom le hogy tudja mindenki hogy van ilyen is, itt jön elő hogy az 1600 tuning....
egyébként nem próbáltam másikkal de sztem elég egyértelmű hogy kifogtam egy kevésbé jó darabot (ill a gyári értékeket tudja szóval ez szubjektív) mert nekem 0,05 volt + kell az 1333-hoz is hogy stabil legyen míg más +0,025-ön küldi 1600-on...
de mint mondtam nem kesergek ezen csak tényként szeretném leszögezni. :K
cserébe 6-6-6-20 1T időzítéssel is remekül fut 1333-on :C

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1859) szki válasza vizirider (#1858) üzenetére


szki
őstag

Nem nagy veszteség a 1333/CL6 az 1600/CL7-hez képest.

Amúgy bios függő isz 1600 MHz stabilitása. UD5P esetében az F6 volt a tuti. Azóta nem túl jók a biosok...

(#1860) Renato1993


Renato1993
tag

Hello mindenkinek és kellemes ünnepeket!

Van egy kis hardveres problémám:
Most lett meg az új gépem amiben egy Ga-MA790XT-UD4P alaplap van,ami egy Thermaltake VB6000BWS házban foglal helyet.Namármost ennek a háznak vannak ugyebár előlapi csatlakozói(2xUSB2.0,IEEE 1394,és hang ki és mikrofon bemenet),amiket összerakásnál kellemesen elfelejtettek bedugni,nah az USB-ket és FireWire csatlakozókat bedugtam,viszont az audió csatlakozókkal elakadtam amit az F_AUDIO panelbe kellene dugni.

az alaplap leírása szerint ugyebár ezek a pinek vannak HD audiónál:
1 MIC2L
2 GND
3 MIC2R
4 -ACZ_DET
5 LINE2_R
6 GND
7 FAUDIO_JD
8 No Pin
9 LINE_2L
10 GND

és ezek AC'97 audiónál:
1 MIC
2 GND
3 MIC POWER
4 NC
5 LINE OUT(R)
6 NC
7 NC
8 No Pin
9 LINE OUT(L)
10 NC

a ház leírása szerint meg(ami persze csak angolul van mellékelve)5 lépésbe leírja mit hova dugjak:

1. a MIC-VCC-t a MIC POWERBE vagy a MICPWR-be csatlakoztatni

2.a MIC-IN-t aMIC INPUT-ba vagy a MIC2-be csatlakoztatni

3. a GND-t a GROUND-ba vagy az AGND-be csatlakoztatni

4.az EAR L-t az AUD_FRONT_L-be
az EAR R-t az AUD_FRONT_R-be csatlakoztatni

5.a LINE L-t az AUD_RET_L-be,
a LINE R-t az AUD_RET_R-be csatlakoztatni

Nah most ehhez kérném valaki segítségét hogy kiigazodjak,és mit hova dugjak(jah,és hogy fér be oda a lapát kezem :D )

Előre is hálás köszönet a megfejtő(k)nek!

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#1861) eszgé100 válasza vizirider (#1858) üzenetére


eszgé100
őstag

de azért az elég szomorú, hogy még a gyári értékhez is +0,05v kell. most pl ha egy olyan embernek összeraknak egy gépet aki még sosem látott bios-t az hogy jön rá, hogy csak ez a baja?

cl6-hoz mekkora feszt adtál?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1862) vizirider válasza eszgé100 (#1861) üzenetére


vizirider
tag

kérdés jó azt hiszem 1.7 volton megy a ram nb vid pedig a már említett +0,05 voltal kap többet

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1863) eszgé100 válasza vizirider (#1862) üzenetére


eszgé100
őstag

az pedig nem sok, akkor biztos a procid nem bírja

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1864) Ger_man válasza Renato1993 (#1860) üzenetére


Ger_man
senior tag

Szia,

Nos először is az alaplapi leírás kell neked, ott meg tudod nézni melyik "tüske", melyik (vagyis mit hova kell dugnod, be lesznek számozva, az alaplap leírásában)

És ezután rádugdosod oda ahova kell őket... szerintem az AC'97 leírás szerint, bár az igazat megvallva, nem tudom hogy az EAR az micsoda kar lenni... mikrofon, vagy valami plusz hangszóró kimenet (talán 5.1ről -> 7.1-re) de tényleg nem tudom...

Lényeg ami lényeg, az AC'97 leírás szerint csináld és EAR nélkül, szerintem működni fog.

Ha van valami csipeszed, azzal könnyebb rádugni őket, ha nincs akkor ki kell venned az alaplapot, én is mindig ezzel szívok:)

(#1865) vizirider válasza Ger_man (#1864) üzenetére


vizirider
tag

nekem nincs csipeszem de nem szoktam kiszedni az alaplapot!!
viszont mindíg tudom hogy egy 7-10 perces káromkodástovábbképzés lesz...
csak ezt kell bevállani....

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1866) Renato1993 válasza Ger_man (#1864) üzenetére


Renato1993
tag

Ott van a hsz-emben az alaplapi leírás :D.És épp az volt a kérdés hogy melyik minek felel meg mert tök más néven vannak.

de az a nyomi kis jack csatlakozás hogy lenne 5.1-es? :D max sztereó lehet,2-ből meg max még mindig csak 4 csatornás hangot csinálsz nem hogy 7.1-et.

akkor az EAR viszont a mikrofon lesz,csak akkor most kérdés hogy azokat hova dugjam ha az AC'97 szerint csinálom(nem mintha lenne mikrofonom,de ha már nekiállok dugdosni legyen meg az is :) )?

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#1867) rovtiv válasza vizirider (#1858) üzenetére


rovtiv
tag

Ahogy szki kolléga is mondta, nem nagy veszteség ez.
De
"nekem 0,05 volt + kell az 1333-hoz is hogy stabil legyen míg más +0,025-ön küldi 1600-on..."
Nem olyan biztos az. Igaz ugyan, hogy eszgé 100 tettestárs 0.025V-ot emelt, de így az IMC feszültsége 1.2V lett (mint ahogy az a mellékelt BIOS képernyőjéről kiderül.) Ez azt jelenti, hogy alapból kb 1.175V-ot ad neki a lap. Nálam az IMC alapon 1.1V. Ehhez képest adtam neki 0.125V-ot, tehát most állok 1.225V-on, igy stabil. 1.2V-nál még nem volt az 1600Mhz-en.
Szóval, érdemes volna megnézned, mennyi az alapfeszed. Csak a tisztánlátás végett. Engem is érdekelne.
Különben meg:
Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek! :)

...már bocsánat...

(#1868) vizirider válasza rovtiv (#1867) üzenetére


vizirider
tag

hát most nem jártam a biosban így fejből csak az van meg hogy nb vid=1,250 volt
és a ram pedig vagy 1,7 vagy 1,75 volt (azt hiszem 1.7 de nem vagyok biztos benne hogy nem 1,75)
nb vid feszültségből pedig ez az alap 1333-hoz kell neki.

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1869) eszgé100 válasza vizirider (#1868) üzenetére


eszgé100
őstag

alapon 1,250 és még erre is kell ráadni?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1870) vizirider válasza eszgé100 (#1869) üzenetére


vizirider
tag

ráadással együtt van 1.250 -en.
alapon 1.2 volt
így megy 1333-on

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1871) rovtiv válasza vizirider (#1870) üzenetére


rovtiv
tag

Értem.
Az 1333Mhz 6-6-6-20 időzítésekkel valóban korrekt. Nemigen vennéd észre a különbséget az 1600, 7-7-7-20 - tól.
Bocs, de még egy kérdés: A magfeszültségre mennyit ír alapon?

...már bocsánat...

(#1872) vizirider válasza rovtiv (#1871) üzenetére


vizirider
tag

everest 1,225 voltot ír de biosba most nem lépek ki. ha kell meglesem ott is ha majd újraindítom a gépet

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1873) eszgé100 válasza vizirider (#1872) üzenetére


eszgé100
őstag

az is elég sovány nem? bár a phenomok feszültségét annyira nem vágom

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1874) vizirider válasza eszgé100 (#1873) üzenetére


vizirider
tag

lehet hogy sovány én sem vágom, és azon kívül hogy 95 watt a max tdp-je nem is találtam meg mennyi kéne neki minimum.........
egy dolgot nem értek: a gigabyte-nál akik a biost írják nem tudják mit gyártanak? hát igazán beállíthatnák a gyári javasolt értékeket..........

meglestem bios szerint 1.325 voltot kap a proci

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1875) eszgé100 válasza vizirider (#1874) üzenetére


eszgé100
őstag

hát ez már inkább hihető :) az viszont nem a Gigabyte hibája, hogy az Everest rosszul olvassa ki az értékeket. mindig azt kell komolyan venni amit a bios ír ki

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1876) vizirider


vizirider
tag

tényleg ha már teljesen szétoffolom a topicot akkor egy kérdés: a gépen az óra állandóan késik de elég sokat. van úgy hogy 24 óra alatt 25-35 percet is. ezt lehet valahogy orvosolni?

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1877) polarx válasza vizirider (#1876) üzenetére


polarx
tag

Én úgy tudom h ez esetben az elemet kell kicserélni, mert merül. DE lehet h rosszul tudom.

(#1878) eszgé100 válasza vizirider (#1876) üzenetére


eszgé100
őstag

úgy is késik, ha be van kapcsolva?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1879) rovtiv válasza vizirider (#1876) üzenetére


rovtiv
tag

Ez bizony érdekes. Nem tudom. Csak bekukkant egy hozzáértőbb kolléga...

...már bocsánat...

(#1880) vizirider


vizirider
tag

nah igen a vicces hogy ha 24 órát megy a gép állandóan akkor is ez a helyzet. persze attól még lehet elem gond.

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1881) eszgé100 válasza vizirider (#1880) üzenetére


eszgé100
őstag

hát akkor rovtiv kolléga mondta jól és kell várunk egy hozzáértőt...

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1882) rovtiv válasza vizirider (#1880) üzenetére


rovtiv
tag

Ettől függetlenül nem hinném, hogy az elem a gond. Elvileg a kristály frekvenciája, ami a timerben rezeg, a feszültségtől független. És a bios beállítások is megmaradnak. Szóval nem tudom...

...már bocsánat...

(#1883) polarx


polarx
tag

Csak windows-ban késik? Mert akkor esetleg tök alap lehet h hülye ötlet de a biosban be van állítva a helyes idő?

(#1884) vizirider válasza polarx (#1883) üzenetére


vizirider
tag

biosban pontos az óra de arra valóban kiváncsi lennék hogy amikor a frissítem a winben az időt akkor vajon a biosban is frissít? vagy létezik hogy csak a winben késik ?! hmmm....

valahol azért vicces hogy az én gépemben minden betegség benne van. ez egy állatorvosi ló.......

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1885) eszgé100 válasza vizirider (#1884) üzenetére


eszgé100
őstag

én úgy tudom, hogy az időt a biosból olvassa ki, és ha át is állítod akkor a biosban is át lesz állítva

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1886) polarx válasza eszgé100 (#1885) üzenetére


polarx
tag

ha windowsban állítod az órát attól még a biosban nem fog beállítódni a helyesre. biosban kell beállítani az időt én ugy tudom, de mint mindig lehet h tévedek.

(#1887) eszgé100 válasza polarx (#1886) üzenetére


eszgé100
őstag

próbáld ki, lehet, hogy nincs igazam, de eddig úgy emlékszem így működött

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1888) Joszu79


Joszu79
csendes tag

sziasztok. gigabyte 790fxt-ud5p laphoz milyen memóriát ajánlanátok 1333 és 1600 ból?

Audio felvételek készítése protools HD rendszeren nagyon kedvező árakon!

(#1889) Tom19


Tom19
tag

Sziasztok!

ACHI mód mit takar a SATA vezérlőnél? native IDE-n van, ACHI-n újraindul a gép a windows 7 töltése közben.

Joszu79
Én zöld címkés Kingmaxot használok. 2x2Gb 1600Mhz, és CL7-en megy.

[ Szerkesztve ]

(#1890) szki válasza Tom19 (#1889) üzenetére


szki
őstag

Ez inkább sw kérdés, mint hw.
AHCI esetén van hotswap, és ncq. Gugli segít a megértésben:)

Win7 esetén megoldás, ha ide-s állapotban települt, de ahci-en akarod használni:
Kell még egy hdd. aztán boot hdd-t az 5-ös sata csatira tenni, míg a másik hdd-t pl 1-esre. Biosban beállítani, hogy alap sata ahci, de a 4.-5. ide.
Újraindítás. Ekkor a Win7 automatikusan felteszi az ahci drivert a 2. hdd miatt, de beadhatod az amd-set is.
Kikapcs. És boot hdd vissza ahci-sre állított sata csatira, vagy biosban ahci-re tenni mindet.
Mindez lejátszható dvd drive-al is 2. hdd helyett

(#1891) szutyis


szutyis
tag

AHCI
http://lacy.hu/windows_vista/ahci_mod_sata_lemezen

(#1892) Tom19 válasza szutyis (#1891) üzenetére


Tom19
tag

Hát ahogy ezt olvasom nincs sok különbség: [link]

Maradok nativ IDE-nél.

Köszönöm a segítséget!

(#1893) urielz29


urielz29
csendes tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni..A gond a következő:
Adott egy 770t ud3p deszka, benne 2x2 gb Corsair modul (TW3X4G1333C9DHX). A gépet szűk hónapja raktam össze, win7 alatt rendszertelenül fagyott amit én pár programkompatibilitásnak ( főleg Ati driver) gondoltam. Azonban Xp alatt is ezt csinálja, ezért hardverhibára gyanakodva végignéztem a komponeneseket. Minden kizárva a memória/alaplapot kivéve. Memóriák: dual ch módban prime95, occt alatt percek alatt kifagy, de 12 órás memtest86+ teszt nem ad errort. Ha egyenként használom a modulokat ugyanaz az eredmény. A legelfogadhatóbb beállítás az ha a 2 és 4 -es slot-okban vannak a modulok ( prime95-öt így is csak 10-12 percig ha bírja). A legrendszertelenebbül fagy, de játékok alatt sohasem. Kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek hasonló összeállítása, és ha igen hasonló tapasztalata?? Egy német fórumon találtam ilyesmit, ott a bios-frissítés és Nb feszemelés eredményes volt. Bios upgrade nálam is megvolt, de az Nb-t nem merem piszkálni, nem tudom mennyit kellene emelni...vagy az alaplapi memóriavezérlővel lenne gond???

(#1894) Borokafa válasza urielz29 (#1893) üzenetére


Borokafa
őstag

Szerintem CPU NB VID-en emelj 0,05 V-ot (bios) és nézd meg a memória moduloknál mennyi feszt ajánl a gyártó és azt is emeld meg arra. Szerintem meg fog oldódni a problémád.
Sajátomnál CPU NB VID 0,1V-al emelve(1,2V) Memória 1,84V-ra állítva (1640MHz 7-7-7-20 CR1) ja és a 3-as, 4-es slotban vannak a cpu hűtő miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1895) eszgé100 válasza urielz29 (#1893) üzenetére


eszgé100
őstag

próbáld ki 3-4 slotban, nekem is csak abban működnek rendesen, a cpu nb vid-et állítsd 1,2v-ra. a memóriád oldalán 1333MHz-hez 1,6v-ot kell adni, 9-9-9-24-ben, és próbáld meg cr1-re állítani, egy pár ember stabilabbnak mondja így a rendszerét, köztük én is

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1896) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Küldtek ebbe a topikba, hogy itt kérdezzem meg, hogy:
elképzelhető, hogy a lapom GA-MA770T-UD3P alulfeszeli a memót. Xp úgy ment csak fel, hogy visszavettem 1333-ra. De mivel egy -két játéknál újraindúl a gép és már volt memteszt ami rendben volt (bootolva futtatva) stressztesztek futtatva (everest) rendben, 3Dmrak normális eredmények, új vga driver fennt (azóta mondjuk nem volt újraindulás, igaz az ominózus átékokkal nem volt próbálva a nyüstölés) , de arra jutottunk, hogy lehet hogy a feszültségekkel van valami.
Szóval találkoztatok-e ilyennel és mi lehet a megoldás?
A gép 8 napos:
Gigabyte GA-MA770T-UD3P
AMD X2 AM3 Phenom II 545
KingMax 2GB DDR3 1600Mhz
Corsair CMPSU-400CXEU
Gigabyte PCI-E ATI (GV-R485ZL-512H) HD4850 512MB

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#1897) Cadal válasza psg5 (#1896) üzenetére


Cadal
őstag

Ha beleolvastál a topik utolsó két oldalába, láthatod hogy memória problémákkal van tele, amikre egységesen megoldást jelent(het) a CPU NB VID feszültség emelése a biosban. Ha jól sejtem nálad 1,1V az alapbeállítás, ezt próbáld meg emelni 1,2V-ra. A memóriáidnak szükséges feszt, pedig nézd meg a gyártó honlapján. De ahogy a topikban látom, 1,7-1,9V-ig adnak nekik a felhasználók.

Megjegyzem a linklet bios képen is adnak az Xbit-esek az NB VID-nek 0,05V-ot, az 1600Mhz-es memória működéshez.

[ Szerkesztve ]

(#1898) psg5 válasza Cadal (#1897) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, ez már konkrétnak hangzik.
A gyártói oldalon a manuálba még nem találtam meg, hogy mennyi feszre van szülsége a memóriának...

F.K.T.

(#1899) urielz29 válasza eszgé100 (#1895) üzenetére


urielz29
csendes tag

Hát..kösz szépen mindenkinek a tanácsokat, de egy sem jön be..a legkissebb állításra (mindegy hogy NB Vid, vagy memória) újraindulással reagál, csakis 2-4 slot-ban, egycsatornás módban hajlandó aránylag stabilan működni...
apropó, hol kapom meg azt a CR1-et??? :F

(#1900) eszgé100 válasza urielz29 (#1899) üzenetére


eszgé100
őstag

itt találod, ha az első képen a DRAM Configuration-ra mész, akkor be jön a 2. képen levő, és ott az 1T/2T Command Timing.

egyébként lehet az a gond, hogy olyan memóriát választottál ami nincs benne a support list-ben, esetleg a processzorod nem szereti. ha tudod próbáld ki más márkájúval (Kingmax ajánlott), valamint ezt egy másik lapban.

psg5: az elmúlt egy hétben csak ilyenekkel találkoztunk, legtöbbünknek meg is oldódott egy kis NB Vid fesz emeléssel

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.