Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Satis


Satis
tag

Felhúztam a feszt BIOS szerint 1.95V-re, viszont az Everest 1.97-et ír. Ha tönkremegy, akkor hivatkozhatok arra, hogy "na de öcsém, csak 1.95-re húztam" ?
Letesztelem így, aztán ha nem jó akkor a többi dolgot is megcsinálom. A gond az, hogy nem találom a többi időzítését 1600Mhz-n a RAMom-nak.

(#502) Satis


Satis
tag

1.95/1.97 -en sem stabil, tovább meg nem akarom már a feszt húzni. Még a többi időzítés átállításást csinálnám meg, de nem tudok infót szerezni azoknak a gyári értékéről.
(jelenelg 1333-on van)
Többi időzítést miért nem teszi közzé a gyártó?

[ Szerkesztve ]

(#503) Satis válasza Satis (#502) üzenetére


Satis
tag

Bocs, hogy ilyen sokat sírok, de találtam valamit.
[link]
Ehhez tudna valaki magyarázatot nyújtani szakmai szemmel? :)
Ugyanolyan alaplapon, ugyanolyan RAM. Hátha nekem is beválik.

(#504) Ayg0 válasza Satis (#503) üzenetére


Ayg0
senior tag

milyen magyarázatot szeretnél még? részletesen leírta, hogyan stabilizálta a rendszert. ennél érthetőbben nehezen lehetne megfogalmazni. lefírkálod egy papírra, amiket megadott és beállítod magadnak a biosban. ehhez senki nem tud többet hozzátenni.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#505) Satis válasza Ayg0 (#504) üzenetére


Satis
tag

Kezdőként nem akartam neki esni mint süket a csengőnek, de köszi akkor megpróbálom ezeket beállítani. A CPUs módosításoktól félek egy kicsit. Garit veszít ezzel? Tönkre tehetem? Szükséges egyáltalán vele foglalkoznom még akkor is ha más procim van?

[ Szerkesztve ]

(#506) Ayg0 válasza Satis (#505) üzenetére


Ayg0
senior tag

már ezt is leírták korábban, hogy nem tehetsz vele tönkre semmit. legrosszabb esetben nem bootol, illetve nem tudsz belépni a biosba sem. ha ez történne kinyomod gépet, előveszed a kézikönyvet és felcsapod 'cmos clear' vagy 'cmos reset' résznél és jóvá teszed az elkövetett bűnödet az ott taglaltak szerint. majd lehet előről kezdeni...

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#507) Bling95


Bling95
őstag

Sziasztok !

GEIL Value 4096Mb DDR3 1600Mhz CL8 KIT memóriát szeretnék venni. ez kompatibilis a GIGABYTE GA-MA770T-UD3P lappal?

Ez a lap ugye támogatja az AMD Phenom II 945 AM3 BOX procit ??

(#508) Gabor970 válasza Bling95 (#507) üzenetére


Gabor970
addikt

ha 2x2 gigás, akkor nincs benn a támogatott ramok listájába. ezek után vagy igen, vagy nem. Én olyant választanék, ami a gyártó szerint is tuti.

http://www.gigabyte.com.tw/FileList/MemorySupport/mb_memory_ga-ma770t-ud3p.pdf

itt kereshetsz.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#509) Bling95 válasza Gabor970 (#508) üzenetére


Bling95
őstag

oké körülnézek mik vannak :D

(#510) Ayg0


Ayg0
senior tag

egy kis segítség a meglévő és a leendő 770t-ud3p tulajoknak:

a hivatalosan támogatott kingmax FLGE85F-B8MF7 ramok @1600 + f2-es bios = zenész. kb fagyás, fagyás hátán... :(((
f2c-vel nem tapasztaltam ilyet, ajánlott azt használni.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#511) Azazael


Azazael
aktív tag

Kozben eleg stabilnak tunnek nalam az OCZ ramok, van egy par BSOD ami szerintem nvidia driver hiba.
Egy valami viszont erdekes, BIOSban emeltem CPU NB VID feszt 1,3 V-ra, AMD overdrive pedig 1,1Vot ir, sot phenommsrtweaker is 1,1V-ot ir alapbol.
Persze C'n'Q nincs :) akkor most melyik fesz lesz a helyes?
Illetve C'n'Q hianya a magasabb fogyasztason kivul eredmenyez barmit is pl.: rovidebb elettartam?
koszi!

(#512) szki válasza Azazael (#511) üzenetére


szki
őstag

Én már kiteszteltem. Az a helyes fesz. érték, amit biosban beállítasz. A többi kijelzett értékkel ne foglalkozz (AOD, PMSTW., Everest)!
cnq és élettartam összefüggésre passz.

(#513) Azazael válasza szki (#512) üzenetére


Azazael
aktív tag

uhum, ok, csak ez a c'n'q zavar. Ha olyan memoriat hasznalok, amit a gigabyte is megjelolt, akkor azokkal mennek a beallitasok maguktol? es nem kell belenyulni, vagyis megy a c'n'q?
Van valakinek ez iranyu tapasztalata?
Mert a megjeloltek kozott van olyan OCZ 1800as modul, ami elvileg menne 1600on, egesz jo idozitesekkel, igy megfordult a fejemben a csere, de csak akkor ha megy vele a cnq.

(#514) Satis


Satis
tag

Üdv ismét!

Beállítottam a BIOS-ban azokat az értékeket amiket azon a fórumon találtam és úgy tűnik, hogy működik. Másfél óra Crysis-t bírt a gép, a többihez már nekem nem volt türelmem. :)
CR 1T/2T Command Timing jelenleg 2T-n van, T1-el még én sem próbálkoztam. Ha úgy is menne, akkor az csoda lenne.
A lényeg az, hogy sikerült 1600Mhzn stabillá tenni az OCZ RAM-ot ezen a Giga lapon.
Írok ha lesz több fejlemény, negatív vagy pozitív irányba. :D

[ Szerkesztve ]

(#515) Ayg0 válasza Azazael (#513) üzenetére


Ayg0
senior tag

c'n'q-nak semmi köze a memóriához, ez a prcoesszor szorzóját és feszültségét állítja terheltségtől függően. élettartamra pedig semmilyen kihatása nincs, ellenben a közüzemi díjjal... az előbbit csak a rossz hűtés és tartósan magas hőmérséklet rövídít(het)i, de addig a 2-3 évig amíg használod, még az említett rossz körülmények között sem hiszem, hogy tönkre megy. (ősnek egy első generációs a64 3000+ van, cnq-t soha nem látott 1,5 hónappal ezelőttig és egy passzív zalman cooler hűtötte végig...)
ergo ha csak ezt tart vissza a mem vásárlástól, nyugodtan vágj bele.

#514

eddigi tapasztalatok alapján ddr3-nél 1t/2t-s command rate szinte semmit nem jelent. ~100mb/s-mal javultak az everest mem bench eredményei, de ennyi. ergo felesleges "kínozni" a memót ilyen hangyapiszoknyi többletért, amit játéknál - mert ha jól értem főképp arra használod a masinát - nem is fogsz érzékelni.

*mod: lassan szerintem be kellene rakni a memkezeléssel kapcsolatos tapasztalatokat az első hozzászólásba...

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#516) Satis válasza Ayg0 (#515) üzenetére


Satis
tag

Az kínzás hogyha kihozom belőle a maximumot? Én hiszek neked, nem akarom tönkretenni a gépemet. Főként játékra használom és videoeditre. Kicsit többet is javultak az eredmények mint 100MB/sec amikor megváltoztattam 1333Mhzn, T2-ről T1-re.

(#517) Satis válasza Ayg0 (#515) üzenetére


Satis
tag

Megkínoztam T1-en is, úgy már nem bírta. Ezek után boldog lennék ha T2-n stabil lenne.

(#518) Ayg0 válasza Satis (#516) üzenetére


Ayg0
senior tag

ott egy idézőjel is.

#513

az előbbiből kimaradt, hogy ha gyorsabb memót veszel, légyszives dobj már majd pár everest mem bench screent a jobb idítésekkel. kinváncsi vagyok mennyit hoz.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#519) Satis


Satis
tag

Kékhalál helyett fagyás a Krízisben. Ez most jobb vagy rosszabb?
Jelenlegi beállítás 1600Mhz-n.:
tCL CAS# Latency = 7
tRCD Ras to Cas R/W Delay = 7
tRP Row Precharge Time = 7
tRAS Minimum RAS active time = 20
CR 1T/2T Command Timing = 2T
tWTR TWTr Command Delay = 4
Trfc0 for DIMM1 = 90 (minimum supported by BIOS)
Trfc0 for DIMM2 = 90
Trfc0 for DIMM3 = 90
Trfc0 for DIMM4 = 90
tWR Write Recovery Time = 8
tRTP Precharge Time = 4
tRC Row Cycle = 32
tRRD RAS to RAS Delay = 4
DDR3 Volt: 1.9V

(#520) Cadal


Cadal
őstag

Új bios verziók az AM3 lapokhoz:

770T-UD3P F3 2009/08/06
1. Update CPU ID(AGESA 3.5.3.0 for PhenomII /AthlonII AM3 CPU)

790XT-UD4P F5 2009/08/06
1. Update CPU ID(AGESA 3.5.3.0 for PhenomII /AthlonII AM3 CPU)

790FXT-UD5P F6 2009/08/06
1. Update CPU ID(AGESA 3.5.3.0 for PhenomII /AthlonII AM3 CPU)

[ Szerkesztve ]

(#521) szki válasza Cadal (#520) üzenetére


szki
őstag

Te aztán gyors vagy! RSS be van állítva?

Sajna az én lapomhoz mindegyik link 404-es hibát dob, mert még nincs a szervereken a bios file... Talán majd este.

Kíváncsian várom lesz-e javulás a ramok kezelésében is!

[ Szerkesztve ]

(#522) Satis válasza Cadal (#520) üzenetére


Satis
tag

Lehetséges, hogy megoldja a problémáinkat?
szerk.: Asia mirrorról leszedi

[ Szerkesztve ]

(#523) Azazael válasza Satis (#519) üzenetére


Azazael
aktív tag

azok a trfc-k tul szorosak. 160-al probald meg, ha az sem akkor cpu-nb vid, a tobbi beallitas jonak tunik nekem

(#524) Cadal válasza szki (#521) üzenetére


Cadal
őstag

Hi!
Na igen, reggelente ez az első amit melóhelyen megnézek! :D
Amúgy Satis jól írja, asia mirrorról egyből jön a file, mindegyik (ha valakinek mégsem az szóljon, átküdöm mailban :) ). Remélem gyorsan feldobod a deszkádra, és kipróbálod az OCZ párost. :K

Satis: letölt, biost frissít, és kipróbál! ezt tudom ajánlani. ha nem jön be mégsem, visszafelé is megy bios telepítés, tehát mehet vissza a régi.

[ Szerkesztve ]

(#525) szki válasza Cadal (#524) üzenetére


szki
őstag

Friss, azaz F6 bios feltéve 790FXT-hez. X4 B50-re simán megy a mod továbbra is.

Az OCZ AMD Edition LV ramok esetében nincs változás (2x2 GB 1600/CL7, 1,65 V). Azaz sípolgat, és nincs boot (mod: ha csak a 2 db OCZ van a gépben)... Annyit tudtam elérni most és korábbi biossal is, ha beteszem a 2 Kingmax modult mellé (2x1 GB 1333/CL9, 1,8V), akkor bootol a gép 6GB memoval. Biosba be tudok lépni. De bármit állítok (fesz, időzítés) akkor se áll fel a Win. Újraindul a gép magától a Win betöltés kezdésekor.

Még egy MSI v. Asus lapban megpróbálnám a ramokat, de nem találok senkit Pécs környékén AM3 konfiggal...

[ Szerkesztve ]

(#526) Ayg0 válasza szki (#525) üzenetére


Ayg0
senior tag

milyen bios-szokkal próbáltad az amd editiont? betákkal?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#527) Satis válasza szki (#525) üzenetére


Satis
tag

Ha neked nem, akkor gondolom velem sem fog kivételt tenni. Nem értek a bios frissítéshez és a hozzá kapcsolódó óvintézkedésekhez. Majd ha lesz egy igértetes update hozzá akkor megcsinálom szerintem.
Célom megcsinálni, csak kezd egy kicsit a puttonyomban lenni az egész téma. A boltosok biztos nem tudtak volna szólni, hogy öcsém ne ilyen ramot vegyél ehhez a laphoz mert nem lesz jó...

[ Szerkesztve ]

(#528) szki válasza Ayg0 (#526) üzenetére


szki
őstag

Ami csak itt megvan: [link]
Beta és nem nem beta is volt közte F3x-től F6-ig.

Mod: 2 héten belül lesz nálam Patriot Viper 1600/CL8-as ram (PVT36G1600LLK). Benne van a támogatott ramok listájában. És Intel rendszerekkel nagyon jól szerepelt. Ha az se lesz okés, akkor a ramokhoz kell új lapot és procit vennem 09.09.-én:)

Amúgy szerintem a legtutibb ram gyártó a Kingston. A jövőben csak olyat veszek a gépeimbe.

[ Szerkesztve ]

(#529) szki


szki
őstag

Giga honlapon összefoglaló a 785G-re épülő alaplapokról (nem csak AM3 van benne): [link]

Ha valaki ilyet venne, akkor a támogatott memóriák listáját erős fenntartással kezelje!

[ Szerkesztve ]

(#530) Ayg0 válasza Satis (#527) üzenetére


Ayg0
senior tag

a laphoz kapott cd-n találsz egy @BIOS nevezetű progit. azt felrakod és windows alól frissítheted a biost. ennél egyszerűbb és kényelmesebb megoldás nincs.
letöltöd az aktuális bios zip-et. kicsomagolod egy általad megadott könyvtárba és a fenti program jobb oldalán található 'update bios from file' -ra kattintva megadod az elérési útját majd 'ok'. (a kérdéses file kiterjesztése a frissíteni kívánt bios verziója) már csinálja is, neked csak nézni kell és a végén újraindítani a gépet.
a trfc-n pedig tényleg lazíts. 90-nel nekem is fagy. lépésenként (90, 110, 160 stb) emelj és szinkronban (azaz mind a két dimm slotra vonatkozó változót érékét).

#528

honnan szerváltad a patriotokat? ősember? mióta vágyok egy ilyen márkájú memóra, de a lap által támogatottak között megadott típusszám szerint ez a fajtát csak tri-channel kitben lehett volna kapni. ezért sem értettem, hogy minek rakták be a supportba.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#531) Gabor970


Gabor970
addikt

sziasztok!

tudna valaki segíteni?
tulképp mibe is különbözik ez a két lap?
GA-MA770T-UD3P és GA-MA790XT-UD4P

köszi előre is!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#532) Gabor970


Gabor970
addikt

és ha UD3P helyett UD3 végűt veszek, az meg csak annyi, hogy nem DDR3 hanem DDR2?
Csak mer hirtelen 20000Ft-al lenne olcsóbb a gép, ha az eredetileg betervezett GA-MA790XT-UD4P helyett GA-MA770-UD3 lap lenne DDR2 1066Mhz-s ramokkal. 550BE lesz a proci. Négymagosítani a GA-MA770-UD3-vel is lehet, ha alkalmas rá a proci?

KÖSZI!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#533) Ayg0 válasza Gabor970 (#532) üzenetére


Ayg0
senior tag

790xt: cf / 770t: nincs cf

ud3-ban nem fogsz tudni unlockolni. sb710 vagy sb750 szükségeltetik.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#534) szki válasza Gabor970 (#531) üzenetére


szki
őstag

Friss iPon tesztben láthatod a különbséget: [link]
Szerintem vegyél Gigabyte MA770-UD3 Rev2.0 alaplapot és előtesztelt X2@X4 procit és DDR2 ramot! Rev 2.0 már 710-es SB-s, azaz ACC, és unlock! Az alaplap topikja: [link]

#528 Ayg0:
Ez most külföldről lesz. Valóban 6 GB-os kit. Nagyon sok teszt és pozitív visszajelzés van róla a neten (tuningos fajta Micron chip). Ha ezzel se fog menni az AM3, akkor párosítanom kell a RAM arzenált Intellel...

[ Szerkesztve ]

(#535) Azazael válasza szki (#528) üzenetére


Azazael
aktív tag

Szerintem jo az OCZ is, bar en is szoptam vele, de nekem most stabilak, phenommsrtweakerrel sikerult megoldani a c'n'q-t is, egy gond van, hogy minden progi alapbol rosszul olvassa a fesz ertekeket a biosbol, beallitottam cpu nb videt 1,3 V-ra, megis mindenhol a default 1,1 jelenik meg.
Ha meg mas nem, az OCZ tech support nagyon keszseges, par oran belul szoktak valaszolni forumon.

(#536) Ayg0 válasza szki (#534) üzenetére


Ayg0
senior tag

ha ez sem megy én sem vacakolnék tovább, de nem a másik oldal felé nyitnék, hanem inkább egy másik gyártó irányába, ugyanis lássuk be, az intel nem nagyon kínál x2@x4 vagy x3@x4 processzorokat kis túlzással alkalmi áron, ami nem egy elhanyagolható szempont...

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#537) Gabor970 válasza szki (#534) üzenetére


Gabor970
addikt

köszönöm a linket, és a véleményt.
Annyit kérdeznék még, hogy van értelme a CF-nek, ha annak használatakor 16X helyett 8szoros csak a PCIE ? Ha valaki CF-et akar használni, nem mindenképp az UD5P-s lapot kell választania?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#538) szki válasza Ayg0 (#536) üzenetére


szki
őstag

Ja-ja. Ha nem megy egyik ram se rendesen, akkor alaplap lesz cserélve Asus-ra v. MSI-re. Jó ez az AMD X2@X4 proci nagyon!

Gabor970: CF esetén jó a 2x8-as pci-e is. Akkor van értelme a 2x16-nak, ha HD (1920x1080) vagy nagyobb felbontásban játszol. És azt hiszem érdekes módon a kis video rammal rendelkező VGA CF esetén lassít a 2x8. De játékfüggő is, melyiknél épp mennyit számít.

(#539) bakosgabor57 válasza Cadal (#524) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Nem kicsit vezetik meg az embert zsigáéknál...
Ha az F3-at a Europe szerverről töltöm le, akkor az F3B jön le,ha az amerikairól, akkor valóban az F3, ami tartalomra összehasonlítva egészen más.Érdemes rákukkantani,köcsög európainak jó lesz az is... :U

[ Szerkesztve ]

(#540) Gabor970 válasza szki (#538) üzenetére


Gabor970
addikt

koszi!

Most olvastam el ismet a CrissFire de okosan cikket.
Konkluzio, ne akarjak okos lenni, mert csak a sajat eletemet nehezitem meg.
Eredeti elkepzelesem az UD4P-2x2Gb 1333 DDR3-550BE Majd elkezdtem gondolkodni az UD3-2x2Gb 1066 DDR2-550BE szinte nem lassabb, viszont kb 20e Ft-al olcsobb. Gyozzetek meg, hogy a DDR3 hatarozottan gyorsabb, mint a DDR2 es akkor nem kell gyotrodnom :-)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#541) bakosgabor57 válasza Gabor970 (#540) üzenetére


bakosgabor57
őstag

DDR2 versus DDR3

[ Szerkesztve ]

(#542) Gabor970 válasza bakosgabor57 (#541) üzenetére


Gabor970
addikt

a cikkbol:

A probléma ugyanis az, hogy hiába nőtt ismét az elérhető maximális memóriasávszélesség, egyelőre nincs olyan processzor, ami ezt ki tudná használni, így pedig nincs, ami ellensúlyozná a magasabb elérési időt. Ha a legújabb Core 2 Duo E6x50-es CPU-kat vesszük alapul, melyek már 333 MHz-es FSB-vel rendelkeznek, és így 10,6 GB/s-os sávszélességre "vágynak", a DDR3-1333 még egycsatornás üzemmódban is elegendő kell, hogy legyen ennek kielégítésére,

Az 550-es Athlon meg nem tudja kihasznalni? Eleg regi a cikk....

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#543) bakosgabor57 válasza Gabor970 (#542) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Ha beírod a gugliba,hogy DDR2 vs DDR3,kidob egy csomó tesztet,újakat is,amik kb ugyan ezt írják,azzal a különbséggel,hogy mára kicsit javult a helyzet.De hogy megéri-e... :U

(#544) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Szerző: Cameron Johnson Posted: Mar 11, 2009 4:00 am
A néz az eredményeink, AMD K10 egy jó ugrással a teljesítmény, de ez biztosan nem, mire van szükség, hogy teljes mértékben kihasználhassák a DDR3 memóriát. Ami a terv K10 vs Core I7, mind a feldolgozók egy on-chip memória vezérlő, így semmilyen FSB szükséges memória a processzor kommunikáció. Mindkettő nagyon gyors kapcsolat a CPU és a külső Northbridge, hogy más összetevők gyors hozzáférést biztosít a rendszer memóriájába. Szóval minden valóság, mind telepítésekre a szükséges alapot, hogy a dolgok mennek. Az AMD K10 ez nem elég ahhoz, hogy teljes mértékben használják ki ezt a memóriát az e korai szakaszában, és mi a jövő, van valaki .

[ Szerkesztve ]

(#545) KDavid17


KDavid17
aktív tag

frissítettem f5-re a biost. de ha négymagosítom a procit akkor még mindig vannak ilyen furcsa alakzatok videókban és képekben. Xp-n is próbáltam. De játékokban nincs semmi gond.
Esetleg valakinek valami ötlete? Régebben írogattam a topicban erről.
Vagy valaki nem akar procit cserélni velem? :B

(#546) Gabor970 válasza bakosgabor57 (#544) üzenetére


Gabor970
addikt

Koszi!

Abban már egyre biztosabb vagyok, hogy 770 és nem 790, nekem a CF nem kell, pláne nem 2X8X PCIE esetén. Még ha tudná a 16X mindkét slotban, az más lenne.

Fene ezt a sok morfondirozás, meg persze, hogy nem vagyok eleresztve korlátlanul anyagiakkal....

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#547) adorjant válasza Gabor970 (#546) üzenetére


adorjant
senior tag

akkor nem értem mi a kérdés,ennyi pénzért a 770 a legjobb vétel... ;]

(#548) Gabor970 válasza adorjant (#547) üzenetére


Gabor970
addikt

hogy 770 bõl a DDR3-as UD3P vagy a DDR2-es UD3
Most ez a kérdés.
Amúgy felmerült bennem valami, ha az UD3 az AM2+, akkor csak bios frissítés után fogja tudni kezelni az AM3-as 550BE procit? Hogy frissítsem a biost, ha nincs AM2-es procim, amivel egyáltalán elindíthatnám.... hmm?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#549) Satis válasza Ayg0 (#530) üzenetére


Satis
tag

Köszi szépen! Ez csinál biztonsági mentést a jelenlegi bios verzióról is és ha szükséges akkor vissza is tudja állítani?

(#550) Cadal válasza Gabor970 (#548) üzenetére


Cadal
őstag

Elindul az alap biossal is, csak nem ismeri fel név szerint a procit. és már mehet is a frissítés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.