Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) szki válasza Oliverda (#348) üzenetére


szki
őstag

Fekete a nyák, mint a linkelt videon. De ugyanilyen rammal és lapban simán ment a video szerint (de 955 BE proci mellett) .

Nézem, hogy az OCZ honlapon zöld nyákkal van. Lehet valamit változtatott az OCZ az újabban gyártott RAM-on?

1 db modullal se megy. Bármely slotban is próbálom. Persze lehet én vagyok béna :(

Mod: Yeti 83: az alaplap megvan már?
Ha iigen, akkor beszéljük meg privátban!

Mod2: HERR Z: Miért? Csak nem Gfefe féle proci az? ;]

[ Szerkesztve ]

(#352) Oliverda válasza szki (#351) üzenetére


Oliverda
félisten

1066on sem megy?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#353) Yeti 83 válasza szki (#351) üzenetére


Yeti 83
csendes tag

Megvan a lap meg egy 955 B.E. proci de semmi más nincs még.Egyenlöre a ramra várok
hogy OCZ vagy KINGMAX ?
A KINGMAX ra azt irták hogy megy 1600 on de az OCZ röl még nem tudom.
Ha meglesz a ram akkor dobom szét a régi gépet és rakom bele az uj cuccokat.

(#354) KDavid17 válasza HERR Z (#349) üzenetére


KDavid17
aktív tag

;] remélem azért nem

#351: de de ez az a proci :D

[ Szerkesztve ]

(#355) szki válasza KDavid17 (#354) üzenetére


szki
őstag

:C Szerinetm ő ebbe a topicba nem jár, mert AM2+ a lapja :P

Oliverda: se 1066-on, se 800-on..

Yeti 83: Ez franko! Privát üzenet ment most!

(#356) Yeti 83 válasza szki (#355) üzenetére


Yeti 83
csendes tag

szki,ment privi

(#357) szki válasza Yeti 83 (#356) üzenetére


szki
őstag

Re PÜ!

(#358) szki válasza KDavid17 (#343) üzenetére


szki
őstag

"Az nb fesznek meg ilyeneknek, szóval a cpu feszen kívül minek mennyit adjak meg?
És mennyit lehet max adni 24/7-re?"

Ha 4 mag van és amúgy is tuningolsz, meg van CPU fesz emelés, akkor a CPU NB feszt is emelhetnéd +0,05 v. 0,1 V-al (össz 1,15 v. 1,2 V-ra). Nálam ez segített, ha instabil volt a Prime Blend teszt.
Talán a display gondokon is segíthet. Bár nem értem 2 maggal miért okés a megjelenítés, és 4-el meg nem még alapon se :F

Többi fesznek én nem szoktan adni. Per pillanat így használom 24/7-ben X4 B50-ben ("FSB" 220 MHz, proci 1,3V és 3,41 GHz, CPU NB 1,15V és 2,2 GHz, HT 1,98 GHz, RAM 1172-999-24-2T:
X4 B50 boot: [link]
MIT 1. kép [link]
MIT 2. kép [link]
Ram beállítások: [link] [link]

(#359) Oliverda válasza szki (#355) üzenetére


Oliverda
félisten

Teljes BIOS reset sem segített?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#360) szki válasza Oliverda (#359) üzenetére


szki
őstag

Mi az, hogy teljes bios reset?
CLR CMOS gomb van az alaplapon. Ha azt megnyomom, akkor minden beáll alapra és autóra. Kipróbáltam és nem segített. Sajna csak 1 hét múlva tudok összefutni Yeti 83 fórumtárssal, hogy együtt teszteljünk...

Mérgemben nyomok egypár OC-t, hogy Herr Z előtt legyek az X2 550 Világrekord listán :DDD

Mod: Van esetleg másvalaki AM3 lappal Baranyában?

[ Szerkesztve ]

(#361) Oliverda válasza szki (#360) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, erre gondoltam.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#362) Ayg0 válasza szki (#360) üzenetére


Ayg0
senior tag

más gyártó termékének bios frissítéssel voltak gondjaim. nevezetesen az, hogy írásvédettnek titulálta és nem engedett se frissíteni, de régebbit visszatenni. megannyiszor próbálkoztam a jumperes cmos resettel (ami elvileg nulláz mindent), de semmi változás. tech supportnak ment egy levél, hogy ilyenkor mi a teendő. a következőt javasolták:

kikapcs, táp le
cmos clear
táp be, bekapcs
belépés a biosba és load optimazed defaults

helyre jött a dolog. lehet neked is meg kellene próbálni, hátha be tud lőni magának valami működőképes beállítást, amit enélkül változatlanul hagyott.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#363) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

Gigabyte MA790XT-UD4P alaplapot szeretnék venni X2 550be proci alá. Próbáltam minél többet elolvasni a tapasztalatokból, de memória ügyben még mindig tanácstalan vagyok.
szeretnék olyan ramokat, amiket 1600MHz-en futtat. Sajna ami az alaplapi ajánlásban van, olyant nem kapok az általam ismert boltokban, vagy számomra horror az ára -pl geil 34e Ft- kb 22.000Ft/2X2Gb ami belefér a költségvetésembe. Tudnátok esetleg segíteni ötletekkel?

Köszönettel!

Gábor

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#364) Ayg0 válasza Gabor970 (#363) üzenetére


Ayg0
senior tag

ocz ramokkal eddig vegyesek, de inkább negatívak a tapasztalatok.
kingmax FLGE85F-B8MF7-vel szintén vegyes, ám eddig egál a jó/rossz tapasztalatok aránya.
geil 1600-as 4 gigás value kitje szintén zenésznek néz ki szutyis próbája alapján.

valahol azt olvastam, hogy a gigák jó barátságot ápolnak a kingston modulokkal és Landon fórumtárs példája is ezt látszik igazolni egy ilyen kit tulajaként. (azaz még nem panaszkodott a fentiekhez hasonló tünetekre... :) )

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#365) szki válasza Gabor970 (#363) üzenetére


szki
őstag

Gondolkozhatsz AM2+ lapban is. Ott nagyobb a választék, és jól ismert a DDR2 RAM kompatibilítás. Nekem egy 780G-s lapban is nagyon ment az 550 BE proci.

Ha a jövőre is gondolsz, akkor AM3 lap. De a DDR3 még tényleg szívás. Főleg a Gigabyte alaplapoknál. Talán a biosok fejlesztésével javul a helyzet. Azonban jelenleg lehet jobb egy olcsóbb 1333-as készletbe beruházni, ami szerepel az alaplap kompatibilítási listán. Akár csak 2x1 GB-ba, melyből rengeteg eladó van az apróban (keress rá!)
Én amúgy ajánlom a Kingmax 2x2 GB 1600/CL7-es ramját! Sokan nem szeretik a Kingmaxot, de jelen helyzetben még azzal lehet legnagyobb szerencséd! (lásd pl. prémium memok Elpida chipjei...)

Más: OCZ DDR3 Platinum LV nem éled fel semmilyen bios reset után se. Félreteszem, és 1 hét múlva másik UD5P lapban és 955 BE társaságában leteszteljük. Ha ott se indul, akkor ram csere lesz. Bár lehet megvárom az újabb bios kiadását (F6), mely állítólag 2 héten belül várható a 965 BE miatt (bár lehet RAM újítás nem lesz benne...).

(#366) KDavid17 válasza szki (#358) üzenetére


KDavid17
aktív tag

Sajnos több fesszel se jó :(

(#367) KDavid17 válasza KDavid17 (#366) üzenetére


KDavid17
aktív tag

de a tuningot azért bírja: 2 mag, 3.6 ghz és alapfesz(1.3v) ;]
Kár, hogy 4 magon sz*r filmezésnél és netezésnél :(

(#368) KDavid17 válasza KDavid17 (#367) üzenetére


KDavid17
aktív tag

meglátszik reggel volt, jó helyre tettem a coretemp-t ;]

mod:éjfél körül indítottam el.

[ Szerkesztve ]

(#369) Azazael válasza szki (#365) üzenetére


Azazael
aktív tag

Nekem most 1333as OCZ gold memoriakkal zorog, a lap, x2 550-el, 7-7-7-28 (bar a 28 nem tuti) alapfeszen minden, stabilan.
Mondjuk alapesetben rosszul allitja be a memot, kicsit lassabbra.

(#370) GödiAli


GödiAli
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Barátomnak nem rég dobtunk össze 1 gépet, adatok:
ud3p + 720 + 4g 1333 csx + 4870 1G + 1TB hitachi + GB 470-es táp. ( a 4. magot sajnos buktuk win bootolás közben kékhalál) Ami a lényeg kb óránként lefagy a gép, de nincs kékhalál csak gondol 1et és megáll. Csinálta már játék, film, de sima asztalon is. Hőfokok jók, speaker nem csipog. Én wincsire tippelek, de olvasstam itt gondokat a ramok körül is, sőt vlki azt mondta h alaplap. Esetleg vlm tipp? Előre is köszönöm! :R

(#371) adorjant válasza GödiAli (#370) üzenetére


adorjant
senior tag

easy energy savert használjátok?
nekem totál használhatatlan,ha pl nincs bekapcsolva,de a programot futtatom,akkor is eldobja az agyát a gép...
amíg nem fut,addig hibátlan minden,úgyhogy én le is szedtem,hátha egy új verzióban majd javítják a hibát

(#372) szutyis


szutyis
tag

Nekem ugyan ez van :U
Azzal a különbséggel,hogy nekem akkor is lefagy ha TV-t nézek (hauppauge 500) és rányitok egy Everestet.
Szerintem ram probléma.

(#373) KDavid17


KDavid17
aktív tag

ez stabil.
Bezzeg a videókból meg a weboldalakról nem akarnak eltűnni a színes alakzatok :(

(#374) Gabor970 válasza KDavid17 (#373) üzenetére


Gabor970
addikt

köszönöm az infókat memória ügyekben. Hát azt hiszem feltétlen felhajtok olyan ramot, ami a gyári ajánlásban szerepel, és ha nem megy, akkor legfeljebb gariztatok. Persze nem nagyon szeretnék ilyesmibe futni, nem nagyon van időm ilyen dolgokra.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#375) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok! egyik haver most vettem ilyen deszkát, és bele egy 955-ös procit, de csak nagyon alacsony órajelen megy. egyszer már lett rajta bios frissítve, akkor jó is volt, de nem ő csinálta. most valamiért visszaállt a régi biosra, és most megint halál lassú a proci. a kérdés: hogy kell biost frissíteni? az addig tiszta hogy letölti gigabyte honlapjáról, felrakja egy üres pendrivera és bemegy a bios/qflash biosba. de innentől hogy kell tovább? ha nem túl nagy kérés valaki leírná lépésről lépésrE? nagyon köszi előre is!

(#376) szki válasza Slyer (#375) üzenetére


szki
őstag

Pendrive-on már a kicsomagolt bios file legyen, és ne exe. Biosba lépve F8 és utána értelemszerűen eljárni.

Mod: hogy állt vissza a régi biosra? Magától nem hiszem.
Alaplap típusa, bios verziók?

[ Szerkesztve ]

(#377) Slyer válasza szki (#376) üzenetére


Slyer
senior tag

nem tudom melyik bios volt fennt neki, eddig jóvolt, ma bekapcsolta és megint lassú volt. most frissítjük neki, majd meglátjuk mi lesz :)

(#378) zed01 válasza GödiAli (#370) üzenetére


zed01
őstag

Windows XP SP3-at használsz? Ha azt, akkor az lehet a probléma, hogy az SP3 összeakad az AMD konfigokkal, pontosabban egy Intel driver akad össze az SP3-al, AMD konfig alatt. A megoldás:

1. Tegyél fel SP2-es XP-t
2. Tedd fel a MS javítását, ami leszedi a problémát okozó Intel drivert és indítsd újra a gépet.
3. Tedd fel az SP3-at.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#379) JohnR válasza zed01 (#378) üzenetére


JohnR
aktív tag

Konkrétabban leírnád melyik javítócsomagot kéne telepíteni?
Az közelebb vezetne a megoldáshoz, mert barátom is ilyen problémával küzd egy 955-ös proci kíséretében, és már az ablakon akarja kivágni az egész sz@rt :D (váratlan kifagyások, váratlan helyzetekben, az eszközkezelő 99% üresjáratot mutat, miközben a cpu-z meg 70-90% leterheltséget, miközben ő a lefagyott asztalt bámulja 10-15 percen keresztül, mire bármilyen task elindulna)
Ez elég nagy szívás egy tök új rendszerrel, és egy ilyen hardver+driver+op.rendszer konfliktus kibogozása nem egyszerű (főleg ha még azt se tudja mi okozza a problémát).
A bios frissítéseken már rég túl van, ideiglenesen eltüntették a problémát, de váratlanul visszatért, mintha nem csinált volna vele semmit.
Roppant bosszantó...
PLS Help!

(#380) zed01 válasza JohnR (#379) üzenetére


zed01
őstag

Egy a lényeg, AMD rendszerekre soha ne telepítsd olyan XP-t, amibe bele van integrálva az SP3, vagy soha ne telepíts SP3-at ha előtte nem telepíted a microsoft direkt erre a célra kifejlesztett javítását. Lehet SP3-as XP használni, de ezzel kapcsolatban meg az a lényeg, hogy olyan XP-t telepíts amibe csak az SP2 van integrálva (vagy normál XP telepítesz és először csak az SP2-t telepíted fel), mivel a javítást csak windows XP SP2-re lehet telepíteni. Ha feltelepítetted az SP2-es XP-re a javítást, az újraindítás után nyugodtan telepítheted az SP3-at.
Innen töltsd le a javítást.

De azt is megteheted hogy egész egyszerűen csak SP2-es XP-t használsz, azzal nincs semmi baj. Az SP3-al akad össze egy olyan Intel driver (amit a microsoft javítás eltávolít), ami az SP2-vel nem okoz gondot.

PS: Egyébként a Google a barátod.

Meglátod működni fog minden, semmi baja a hardvereidnek.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#381) zed01 válasza JohnR (#379) üzenetére


zed01
őstag

Ja, és telefonban nyugodtan olvass be annak az üzletnek alkalmazottainak, ahol a hardvert vetted, mert nem figyelmeztettek. A rohadékok. Minek nyit számtech üzletet az olyan, aki nem ért hozzá?

Mennyi bosszúságtól kímélhették volna meg az ügyfelüket, ha elmondják. Az nem indok hogy ők sem tudták, aki hülye az ne nyisson boltot. Szerintem még kártérítést is követelhetsz, nem a vevőnek kell tudni ezt.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#382) JohnR válasza zed01 (#380) üzenetére


JohnR
aktív tag

Köszi a választ! Remélem segít a problémán (nem az enyém, nekem az adatlap szerinti gépemmel minden ok).
Amúgy mai napig volt egy ismeretlen eszköze is (AMD away mode) a hozzá való drivert ma találta meg egy oldalon (a google segített neki, mert hivatalos oldalakon nem találta). Jó is volt a gép néhány órán keresztül, aztán újra kifagyott :)
Elküldtem neki a válaszod linkjét, majd kipróbálja.
Az eredményt majd meglátjuk...
Még1x THX :R

(#383) JohnR válasza zed01 (#381) üzenetére


JohnR
aktív tag

:D
A barátom egyébként informatikus mérnök, és elég cikinek érzi a dolgot, hogy hülyén áll a véletlenszerűen előbukkanó probléma előtt, és nem találja a megoldást. És egy tök új gépnél.
Eddig Inteles volt, és már kezdi bánni a váltást, de gyorsan kellett egy viszonylag olcsó, jó teljesítményű, és valamennyire időtálló konfigot összeraknia.
Erre szívás és szívás...

(#384) respect7


respect7
csendes tag

Helló

Az lenne a kérdésem, hogy akinek GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P alaplapja van, az milyen DDR3-as memóriát használ hozzá? Melyiket tudja bugok nélkül kezelni?

(#385) Oliverda válasza zed01 (#380) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem eddig az összes AMD konfigomra (meg nem csak az enyémre) felment csont nélkült az SP3-at tartalmazó XP.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#386) Zé_Mester válasza zed01 (#380) üzenetére


Zé_Mester
őstag

már bocsi hogy beleszólok, de ezt az SP3 + AMD gondolatot hülyeségnek tartom.
nálam az utóbbi időbe elég sok Phenom II-es rendszer futott, mindegyikre szó nélkül ment az SP3-as XP, és soha semmi bajom nem volt vele, pedig nem csak alapon használtam, hanem egész erősen meg lettek hajtva a motyók, de hibajelenség nem volt.

inlább ram problémára gyanakszok, lehet a lap nem kedveli a beletukmált ramokat és azért hibázik össze-vissza. :U

[ Szerkesztve ]

(#387) szki válasza Oliverda (#385) üzenetére


szki
őstag

Nálam se jött elő probléma AMD konfig + XP32+SP3 telepítés esetén (4 féle AMD konfig..)

respect7: Mennyi lóvé van alaplap+ram+proci-ra? Többi alkatrész marad-e?
Mire lenne használva a gép főként? (játék, HD film lejátszás, esetleg videoszerkesztés, stb?)

Zé_Mester: grat a szárazjeges eredményhez! A cikk 2. fele ma v. holnap olvasható lesz?

[ Szerkesztve ]

(#388) respect7 válasza szki (#387) üzenetére


respect7
csendes tag

Főleg játékra építeném a gépet.
Kb 100k pénzem van alaplap+ram+procira

Eddig csak a vga, a HD4870 a biztos pont. Többit nem tudom, mert nem vágom olyan jól a dolgokat, ezért is kérdezgetek :DDD

(#389) Zé_Mester válasza szki (#387) üzenetére


Zé_Mester
őstag

köszönöm :R
próbálok sietni a cikkel, mér 85%-ba készen van, már csak az alaplap mérései hiányoznak, és az a baj hogy nem tom mikor lesznek kész :F

respect7 :
100k-ból nagyon jó kis motyót lehet összehozni.
ami az adatlapomon szerepel (lap, proci, mem) egy olyan simán kihozható belőle :K

[ Szerkesztve ]

(#390) respect7 válasza Zé_Mester (#389) üzenetére


respect7
csendes tag

Aha értem. Akkor ezek szerint egy 550BE ki tud hajtani egy HD4870-et? Másik dolog: ez a proci 1-2 év múlva nem lesz picit elavult?
Ez a lap melyik DDR3-al nem rendetlenkedik?

[ Szerkesztve ]

(#391) Zé_Mester válasza respect7 (#390) üzenetére


Zé_Mester
őstag

ha jófélét fogsz ki akkor simán elég egy 4870X2-höt is :K
1-2 év múlva minden elavult lesz, még a Core i7 975 EE is, ami most cirka 270e forint.

Nekem most Kingmax Mars 1600 CL7-es KIT-em van és nagyon korrekten megy vele a gép. Nem hibázott eddig egyszer sem és emellett angyon jól megy tuningban is. Ára pedig 13-15e körül van a 2x1GB-nak, sztem nagyon jó vétel :K

ui.: megy egy privi ;)

[ Szerkesztve ]

(#392) CoolMan válasza respect7 (#384) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Hi!
Én 2x2GB KIT OCZ Platinum DDR3-1333-as ramokat használok 7-7-7-20 időzítésekkel. Tökéletesen működik!

(#393) Cadal válasza respect7 (#390) üzenetére


Cadal
őstag

Hi!

770T-UD3P lapban Kingmaxokat (FLFD45F-B8EE9 EAES) használok, (egyenlőre) 1333Mhz 6-6-6-18 1T beállításokkal, és tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#394) KDavid17 válasza respect7 (#384) üzenetére


KDavid17
aktív tag

Nekem 2x2 gb kingmaxom van(1600mhz-es, FLGE85F-B8MF7) és 1600mhz-n használom 7-7-7-20 t1 időzítésekkel és tökéletesen működik.

(#395) DRPCDoki válasza KDavid17 (#394) üzenetére


DRPCDoki
tag

Ezt a memót lehet kapni egyébként 2x2 GB-os kitben? Vagy nem para, ha nem kitet veszek, fognak menni dualban? Csak mert én nem nagyon találok kitet, de én is úgy látom, hogy ilyet lenne érdemes vennem a valszeg pár hét múlva építendő új gépembe. És egyébként most is Kingmax Mars ramjaim vannak, azokat se kitben vettem és nagyon elégedett vagyok velük.

(#396) KDavid17 válasza DRPCDoki (#395) üzenetére


KDavid17
aktív tag

Nincsen kitben.

(#397) zed01 válasza Zé_Mester (#386) üzenetére


zed01
őstag

Az csak egy dolog hogy te mit tartasz hülyeségnek, de miért szólsz be olyanba amihez nem értesz?

Azt ajánlom olvasd el ezt.

Például nekem is gondokat okozott az SP3-as XP, fagyás, újraindulás. Már vissza akartam küldeni a gépet a pcx-be, mikor közölték a telefonban az XP-re azt megoldást amit leírtam. Azóta semmi baj. Az, hogy neked jól működik, az bizonyára azért van, mert nem azt a fajta XP telepítőlemezt használod, mint azok akiknek ez gondot okoz.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#398) GödiAli válasza zed01 (#397) üzenetére


GödiAli
tag

Sajna nem használok xp-t már régóta. Próbáltam már vista-t ill win 7-et is de mind2tőnél ugyan az volt, sőt volt vista installnál is fagyás. Vasárnap lesz megint nálam a gép szereztem már mindent wincsit xpt vistat win7et. A kérdésem ki melyik biost használja? Én egyből feldobtam az F2-est lehet vissza kéne tenni az F1-et? Ti tesztek fel vlm chipset drivert?

(#399) JohnR válasza zed01 (#397) üzenetére


JohnR
aktív tag

Eddig műxik a dolog :)
Csak még nem akarjuk elkiabálni, mert már volt hogy jónak tűnt és 2-3 nap után hanyatt dobta magát :)

(#400) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

MA790FXT-UD5P alaplap kingmax ddr3 1600 mhz cas latency 7-7-7, CL=7

A lap alapból 1300-on futtatja a ramokat és az időzítések sem stimmelnek.
Ha ez van a dobozon milyen időzítéseket állítsak be, mert a biosban ennél jóval több mindent lehet állítani a ramnál? Milyen beállítások mellett sikerült nektek 1600-ot kicsikarni a ramokból?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.