Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) hege01


hege01
tag

sziasztok,

790XT-UD4P-hez lehet olyan (a gyárinál jobb (955 BE)) proci coolert kapni ami nem lóg bele az első mem slotba ?
Ha valakinek van ezzel kapcs. tapasztalata, megoszthatná velem.

köszi

(#952) 8nemesis8 válasza hege01 (#951) üzenetére


8nemesis8
veterán

Itt is kérdezd meg szerintem. :U

(#953) hege01 válasza 8nemesis8 (#952) üzenetére


hege01
tag

köszi, megpróbálom ott is,
de azért próbálkoztam itt , mert a fent írt laphoz keresek hűtőt és gondoltam itt előbb kapok választ a kérdésemre.
Hogy valami hasznosat is írjak:
790XT-UD4P, Phenom 2 955 BE, Patriot 1600LL memóriával gond nélkül megy 1333 Mhz-en CL 7-7-7-20 időzítéssel. Húzni még nem próbáltam. Csak gondoltam aki RAM vásárlás előtt áll hasznos lehet hogy ezzel a mem-el is megy gond nélkül.

Üdv.

(#954) 8nemesis8 válasza hege01 (#953) üzenetére


8nemesis8
veterán

Egyébként miért fontos, hogy ne lógjon a ram szlotba?
4x1GB memóriád lesz?

(#955) hege01 válasza 8nemesis8 (#954) üzenetére


hege01
tag

2x2 Gb van, gondolom mennek a 3,4-es slotba is gond nélkül, bár két modul esetén ajánlott az 1,2-es slotot használni.
Nem sok reményem van hogy találok hozzá normális hűtőt egyébként.

(#956) 8nemesis8 válasza hege01 (#955) üzenetére


8nemesis8
veterán

Miért ajánlott 1-2be?
Gyorsabb eléréssel rendelkezik vagy miért?
Szerintem 3-4be kb ugyanolyan jó lenne.

(#957) hege01 válasza 8nemesis8 (#956) üzenetére


hege01
tag

Szerintem egyenértékű mind a négy slot, valószínűleg a kompatibilitás vagy a zavartalan működés miatt ajánlja a gyártó az 1,2-es slot használatát. Lásd : Users manual.

üdv.

(#958) 8nemesis8 válasza hege01 (#957) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nem szoktam olvasni, de jó tudni róla. :U
A hűtős topic most eléggé kihalt, de biztosan lesz megoldás rá.

(#959) szki válasza hege01 (#953) üzenetére


szki
őstag

Neked is PVT36G1600LLK memo van?
Ha 1333 MHz felett akarod használni, akkor 1,65V helyett 1,8V és CPU NB 1,1 helyett 1,25V kell.

Amúgy 2x2 GB mehet az 1-2 és 3-4 slotba is. Nekem a Mugen2 ventilátorát picit feljebb kellett rögzítenem az ideálistól, hogy a magasított hűtőbordás Patriot Viper ramok elférjenek.
Sőt nekem 3 db modul van a 2-3-4 slotokban, de dualban megy, és a Win7x64 nagyon szereti:)

[ Szerkesztve ]

(#960) eszgé100


eszgé100
őstag

jó reggelt!

milyen memóriát ajánlatok 770t-ud3p-be. 4gb kellene. Érdemes venni ebből kettőt?
kitek közül esetleg a 1333-ast cl7-ben ,vagy ha a kitek közül tudnátok ajánlani valami megbízhatót annak nagyon örülnék, mert ahogy a topikot olvasgatom, már szinte az összeset kizártam.

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#961) 8nemesis8 válasza eszgé100 (#960) üzenetére


8nemesis8
veterán

Kingmaxok ehhez a laphoz a legjobb választás kb.
Bizosan nem lesz kompatibilitási bajod, ha játékra kell a gép főként csak akkor talán elég lenne 1333MHzes kit is, ha munka is lesz, akkor megéri a plussz költséget az 1600as és abból építessz egy KITet:)

(#962) Gabor970 válasza eszgé100 (#960) üzenetére


Gabor970
addikt

a kingmax jó neki, ha nem kitbe veszed, annyi a hátrány, hogy esetleges meghibásodás esetén nem cseréltetheted mindkettőt. Innét nagy valószínűséggel hiába veszel a megmaradt egy mellé másikat (vagy kapsz cserét gariba) a két különböző batchből való modul nem fog dualba menni. Nekem még ram sosem romlott el, ezt azért hozzáteszem. Ha tud szellőzni, nem feszeled túl, akkor majdnem biztosan hosszú életű marad.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#963) hege01 válasza szki (#959) üzenetére


hege01
tag

szia,

nekem ez van PVS34G1600LLKN [link]

alapon 2.0 V-on megy , ezek után hová emeljem még a feszt?
Nekem még csak 32 bites op. rendszerem van, várom a win7 megjelenést, akkor váltok 64 bitre.
Egyébként köszi az infót.

üdv.

(#964) eszgé100


eszgé100
őstag

valaki használja a ga-ma770t-ud3p-t athlon II x4 620-al?
mert már megrendeltem, de lehet, hogy a bios nem támogatja a procit, csak frissítés után.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#965) 8nemesis8 válasza eszgé100 (#964) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ahonnan veszed, ha jól rémlik Ipon, ott nem frissítik be neked?
F3 BIOS már felismeri, inkább akkor az a kérdés, aki manapság vett, annak vajon milyen BIOS volt rajta?

[ Szerkesztve ]

(#966) Bubanc


Bubanc
aktív tag

egy olyan probléma került elő a gépemnél, hogy akad az egér, magyarán húzom és nem jön, olyan mintha egy pillanatra lefagyna, de nem mert volt, hogy közben ment más alkalmazás is és aznem akadt meg csak az egér, de ez bazi idegesítő.... mikor megvettem az új gépet kb egy hónapja az elején csinálta egy rövid ideig, de aztán elmult, most meg megint előjött, próbáltam már bebrálni a memóriával meg USB beállításokkal, de semmi eredmény:( mondjuk vezeték nélküli egerem van bár igaz, hogy a piacon kapható talán legjobb, de lehet, hogy vezetékessel nem lenne gond?

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#967) 8nemesis8 válasza Bubanc (#966) üzenetére


8nemesis8
veterán

Kétlem, hogy lap miatt lenne.
Milyen egered van?Egérpad van valami?

(#968) Gabor970 válasza Bubanc (#966) üzenetére


Gabor970
addikt

meg sem próbáltad másik egérrel????

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#969) Bubanc válasza 8nemesis8 (#967) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Szia! Logitech MX revolution egerem van és Steelpad S&S egérpadom van :F ma kipróbálom vezetékessel is...

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#970) 8nemesis8 válasza Bubanc (#969) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nekem mx 1100am van ugyanolyan steelpaddal, tehát elég hasonló.
Ház hátuljába van az érzékelő bedugva?
Próbáld előre hozni ha lehetséges.
Van más vezetéknélküli ami zavarhatna?

(#971) Bubanc válasza 8nemesis8 (#970) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Semmi új dolog nincs... van wlan, de az régen is volt... de szerintetek nem alaplapi a probléma. remélem igazatok van semmi kedvem visszavinni a gépet szervizeltetni :((( :W

igen a ház hátuljában van, de eddig is ott volt :F

[ Szerkesztve ]

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#972) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Ismerősömnek múlt7en raktuk össze az új gépét (Phenom II X4 955, GA-MA790XT-UD4P, 2x2GB Kingmax 1600Mhz).
Viszont súlyos gondok vannak vele.
Bekapcsolni kb. 10.-re sikerül általában mert csak a ventik indulnak el más nem, ha elindul akkor is nagyon instabil, fagy, kékhalál, stb.
Már mindenféle mem. beállítást próbáltunk ami a topicban le van írva, de nem akar jó lenni.
A röhely az, hogy ez a Kingmax ram benne van a lap kompatibilitási listájában és mégse megy.
Még memtest-et fogunk ráengedni egyenként és együtt is és itt ki is fújt a dolog.
A baj még az, hogy nagykerből van a cucc és ott hosszadalmas a gariztatás (3 hét).

Mi lehet a baj? :O

Előre is köszike. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#973) Ayg0 válasza Bubanc (#966) üzenetére


Ayg0
senior tag

milyen oprendszert használsz és melyik program (gondolom játék) közben laggol az egér?

#972

biost frissítettetek már?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#974) Bubanc válasza Ayg0 (#973) üzenetére


Bubanc
aktív tag

a legújabb F4-es bios van fent, de csináltaF2 F3-nál is (GA-770T) és nem elsősorban játék közben laggol az egér, sőt ha jobban belegondolok játék közben még nem is nagyon csinálta... inkább csak win 2d alatt csinálja, de szerintem ott a legidegesítőbb, főleg ha photoshoppol az ember...de általános alkalmazásoknál is gáz. fent van az xp és a win 7 is és mindkettő alatt ugyanzt produkálja azért gondolom, hogy mindenképpen valami hardveres probléma :(((

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#975) Ayg0 válasza Bubanc (#974) üzenetére


Ayg0
senior tag

ha több oprendszerrel is csinálja, akkor nem találgatok.
az én tippem a következő: megnyitod a feladatkezelőt -> kiválasztod a programot aminek használata közben akadozik a kütyü mozgása -> jobb klikk -> prioritás beállítása -> alacsony

nekem segített, kíváncsi vagyok neked is ez lesz e a probléma. ha nem hoz megoldást, akkor val'szeg tényleg hardver szinten kell keresgélni.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#976) Bubanc válasza Ayg0 (#975) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Köszi, ki lehet választani a Windows-t is :DDD ugyanis a probléma akkor is jelentkezik, ha semmi nincs megnyitva, sőt a teganpi win7 reinstal közben is jelentkezett...

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#977) 8nemesis8 válasza Bubanc (#971) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nem lehetséges,hogy merül az elem?Vagy akkor verziód van?

(#978) Tigi válasza Ayg0 (#973) üzenetére


Tigi
őstag

Nincs frissebb a jelenleginél. :(

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#979) NoRb1k4


NoRb1k4
csendes tag

Sziasztok a minap vettem egy Gigabyte MA770T-UD3P alaplapot és egy PII X3 720 BE-s procit és megcsináltam a 4. mag unlockolását, a gép inditásakor ugy ismeri fel a procit hogy PII X4 20 ami elvileg jó de windowsban a feladatkezelő csak 3 magot lát, és a cpu-z is csak 3 magot lát, de ezközkezelőben viszont 4 processzor van? ez mitől lehet mit csináljak hogy rendesen müködjön?

(#980) szki


szki
őstag

Na este próbálgatás:
GA-MA790FXT-UD5P-hez F7-es, azaz új bios 09.16.-os dátummal, de most jelent meg a Giga honlapon: [link]
GA-MA790XT-UD4P is van friss F6 bios: [link]

[ Szerkesztve ]

(#981) szutyis válasza szki (#980) üzenetére


szutyis
tag

GA-MA790XT-UD4P az F6-os Biost nem lehet feltenni ,mert kiírja ,hogy incorrect Bios :W

(#982) Digitalis válasza szutyis (#981) üzenetére


Digitalis
senior tag

A giga honlapon az európai letöltést válaszd, ott biztos, hogy a ga-ma790xt-ud4p töltődik le . Ahogy kivettem a többi letöltésnél nem az XT laphoz való van feltöltve, hanem a ga-ma790x-ud4p hez illő. Úgy is jön le. Ha ez tényleg így van, és nem elírás, akkor nagyon balfaszok.

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#983) szutyis válasza Digitalis (#982) üzenetére


szutyis
tag

Igy is van :C
Köszi

(#984) szki válasza szutyis (#981) üzenetére


szki
őstag

Feltettem a friss biost (UD5P-hez F7), melyet leírása szerint a C3-as procik miatt adtak ki. Nem is találtam a menüpontokban semmi változást a korábbihoz képest. Nem megy továbbra se a spéci OCZ ramom, csak a Patriot.
Viszont sokkal instabilabb lett a húzott rendszerem tőle (X4 B50 3,6 GHZ). Játék közben volt egy kékhalál. Aztán ráengedtem a Prime-ot, és 1 perc alatt kifagyott.
Tehát nekem ment vissza a korábbi bios máris, és minden újra stabil húzva is.

[ Szerkesztve ]

(#985) eszgé100 válasza 8nemesis8 (#965) üzenetére


eszgé100
őstag

de, ma felhívtam őket, és a srác azt mondta, olyan bios-szal küldik, ahogy én kérem

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#986) 8nemesis8 válasza eszgé100 (#985) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nah ez elég korrekt, akkor gondolom Iponéktól veszed?:D
Így meg már tuti a kompatibilitás. :C

(#987) eszgé100 válasza 8nemesis8 (#986) üzenetére


eszgé100
őstag

már megrendeltem tőlük, mire kapcsoltam, hogy esetleg nem lesz jó, de a srác nagyon segítőkész volt, még később vissza is hívott miatta, meg a proci miatt

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#988) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Újra AMD-s leszek holnaptól.
790XT-UD4P + X3 720 BE + 2x2 1600 kingmax ram.
Mire számíthatok tuning terén?

:R :R

(#989) Bubanc válasza 8nemesis8 (#977) üzenetére


Bubanc
aktív tag

nem tudom... most előre raktam és azóta okés... lehet, hogy tényleg valami zavarta hátul... köszi mindenkinek úgy tűnik mégsem lesz szervíz:)

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#990) Tigi válasza Pepe78 (#988) üzenetére


Tigi
őstag

Hat mi a procit leszamitva pont egy ilyen konfiggal szivunk, lasd feljebb.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#991) Digitalis válasza Pepe78 (#988) üzenetére


Digitalis
senior tag

Nekem ugyan ez van, alapon 3200Mhz / 4 mag.
Lightos 0.50V cpu vid, és 0.25V memvezfesz emeléssel stabilan 3400Mhz. Prime-vel is ok, 56C fölé nem megy órák múlva sem, én így használom. Kingmaxok is tökéletesen mennek 1600-on, de én inkább 1333Mhz-en és alapfeszen hajtom őket, 7.7.7.1.21 időzítéssel. xfx4890xxx atival 3dmark6 az 16k valamennyi, de emlékeim szerint majdnem17k volt.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#992) Digitalis válasza Digitalis (#991) üzenetére


Digitalis
senior tag

Tigi.

Első körben lefuttatnék egy memtest-et, aztán ha ok, akkor egy másik táppal is érdemes lenne újra próbálkozni. Tényleg milyen a táp?

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#993) 8nemesis8 válasza Bubanc (#989) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen ezért is javasoltam másnak is megoldott ez, lehet csak nagyon árnyékol a házad vagy akármi.

(#994) Tigi válasza Digitalis (#992) üzenetére


Tigi
őstag

Folyamatban vannak a dolgok. :K
Mondjuk a memtest 1333Mhz-en gond nélkül lefut, de 1600-on már nem, hiába kap + feszkót a ram.
De sajna semmit nem jelent, hogy a memtest szerint jó a ram 1333-on mert egyébként instabil a gép (kékhalálok, 3.-ra vagy 4.-re indul el a gép pár óra pihi után, stb.).

A 7végén valszeg elhozzuk ünokaöcsémet a gépével együtt és kipróbálunk mindent.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#995) Gabor970 válasza Tigi (#994) üzenetére


Gabor970
addikt

azért ez nem lehet kellemes....
Én nagyon örültem, hogy összeraktam az asztalomon az új konfigom két hónapja, és azóta atomstabil, és szépen fut ésszerű húzás mellett. (adatlapomon)
"titta öröm, titta bódottág.."

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#996) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok!

Beleolvastam a topikba és egy(két) kérdés fogalmazódott meg bennem amire nem leltem választ:

Ma a bánatos lótüdő az a 8+2-es tápellátás? :F Illetve hogy honnan tudom meg, hogy ennek van e erre kapacitása/lehetősége/kedve?
Illetve, hogy ha nem van, hanem nincs, akkor jó hozzá a fent említett táp? 15 pénz volt (mikor vettem) és nem szívesen emelném ívre a kuka felé.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#997) Pepe78 válasza Digitalis (#991) üzenetére


Pepe78
senior tag

Szia!

Köszi az infót.
Összeraktam a gépet.
Nekem nem nagyon sikerül a húzás.
Nem tudom hol aktiválom a 4. magot sem.
BIOS melyik van neked?
Milyen szorzóval és FSB vel próbálkozzak?

Segítséget előre is köszi.

:R

(#998) Digitalis válasza Pepe78 (#997) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szia!

Most perpill az F6 legújabb bios van. Teljesen ok.

4.mag aktiválása.:
Biosba be:
Intelligent tweater (M.I.T) ---> advanced calibration---> hybrid és auto.

Emelni csak simán szorzóval érdemes, hiszen jófajta unlock BE procid van.(16 ,16.5 stb) nem kell osztásokkal szenvedni.

A feszt meg feljebb elírtam. :B Természetesen 0.05V illetve 0.025V amit emeltem.

Üdv

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#999) Cadal válasza Romvr (#996) üzenetére


Cadal
őstag

HEllo!

A 8+2 fázis az a processzor tápellátó áramköreire vonatkozik. Igazából szvsz nincs sok köze a táphoz. Az AM3 - 790FXT, 790XT, 770T - lapoknál a +12V-os alaplapi tápcsatlakozó aljzat 8 pin-es, míg az általad linket tápon csak 4 tűs csatlakozó van, így az ajzat felét foglalja csak el. Ettől függetlenül tökéletesen működik (nekem is hasonló tápom van Chieftec GPS-400AA-101A).

Valszeg a fázisokat keverd valamivel, mert gondoljunk csak bele, intlenél már van 24 fázisos lap is. :D

(#1000) Romvr válasza Cadal (#999) üzenetére


Romvr
őstag

Akkor megnyugszom. Keményen betett volna ha alaplap+proci csere után még tápot is kellett volna vennem, mert nem működik az egész.

Amúgy mire van akkor a 8 tűs aljzat ha 4 tűvel is jól elmuzsikál a hóbelebanc? :F

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.