Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) G@ß! válasza Pepe78 (#1748) üzenetére


G@ß!
őstag

Mi lesz helyette? :)

(#1752) Pepe78 válasza G@ß! (#1751) üzenetére


Pepe78
senior tag

Giga maradna, csak UD5P lenne a vágyam a 2 teljes értékű pci-e sin miatt a CF hez.
:R

(#1753) Borokafa válasza Cadal (#1744) üzenetére


Borokafa
őstag

Hiába a vér nem válik vízzé,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ez még szobahőmérsékleten van :D

(#1754) Gabor970 válasza Pepe78 (#1748) üzenetére


Gabor970
addikt

ugye ugye

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1755) Cadal válasza Borokafa (#1753) üzenetére


Cadal
őstag

Szép szép.. :) Ha kapna egy kis hideget, szvsz menne ez még feljebb is! Remélem nem kell sokat várni. A lányoknak tegyél be valami andalító videófilmet és máris van 1,5 órád a tesztre! :K
és tessék frissebb cpu-z-t használni :D

(#1756) Tom19


Tom19
tag

Sziasztok!

Nekem Gigabyte 790XT-UD4P alaplapom lenne.
Egyik ismerősnek egy gigabyte SuperB 460W-os táp lesz, és ugyanilyen alaplap mint nekem. Viszont ezen a tápon csak egy db 4tűs 12V-os alaplapi csati van. elég lesz az is ugye? Csak nem lehet tunningolni vele.

Phenom 2 X2 550 proci lesz alapon benne.

Köszönöm!

(#1757) Borokafa válasza Cadal (#1755) üzenetére


Borokafa
őstag

Mindjárt viszem őket fodrászhoz.............. :DD

(#1758) audi100td válasza Tom19 (#1756) üzenetére


audi100td
nagyúr

4 tűssel természetesen menni fog, amúgy lehet azzal is tuningolni, csak ne legyen szétfeszelve a proci.

(#1759) Pepe78 válasza Gabor970 (#1754) üzenetére


Pepe78
senior tag

Mi is az ugye?
:F

(#1760) Borokafa válasza Cadal (#1755) üzenetére


Borokafa
őstag

Volt egy fél órám:

(#1761) Cadal válasza Borokafa (#1760) üzenetére


Cadal
őstag

pfff... :P

... :R

Tegnap este egy csomót kínlódtam ezért az órajelért. Nem jött össze. :D

(#1762) Borokafa válasza Cadal (#1761) üzenetére


Borokafa
őstag

Többet nekem sem sikerült kihoznom belőle. ;)

(#1763) rovtiv válasza vizirider (#1749) üzenetére


rovtiv
tag

Örülök, hogy összejött! :DD

...már bocsánat...

(#1764) vizirider válasza rovtiv (#1763) üzenetére


vizirider
tag

nálam nem jobban az fix! :K :R

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1765) eszgé100


eszgé100
őstag

sziasztok!

a következő kérdéssel fordulok hozzátok.
GA-MA770T-UD3P lapom van, benne két KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1600Mhz. okozhat a lapnak hosszútávon valamilyen problémát, ha én ezt 1600/CL7-ben használom a gyártója által ajánlott 1,9v-on?

azért kérdezem, mert kb 2 hete elkezdett a kékhalálokat dobni a gépem (minden driver friss, nincs vírus avast szerint) és ez egyre csak sűrűsödött (már napi 1-2). most ráküldtem a memtestet és olyan eredmények születtek, hogy ahogy eredetileg voltak, úgy egyből újraindult, a teszt csak egy pillanatig ment, utána az egyiket kivettem, így talált 7 hibát, ha megcseréltem őket, akkor is elindult a teszt, de kb 800 hibánál kikapcsoltam. ezek után átraktam a 3-4 slotba és hibátlan teszt lett az eredmény. létezik hogy az 1-2 slot elromlott benne? ha igen cserélik gariban?

a segítséget előre is köszi

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1766) Blaze71 válasza eszgé100 (#1765) üzenetére


Blaze71
őstag

A legtutibb, legjobb alkatrész is elromolhat bármikor. Behalhatott a memória is és a lap is. Ha egy helyen vetted őket, akkor vidd be a lapot a memóriával, hogy keressék meg, melyik a ludas. általában szervízben is memtest-et futtatnak elsőre. Lehet, hogy mindkettőt kicserélik.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1767) szki válasza eszgé100 (#1765) üzenetére


szki
őstag

Nem frissítettél közben biost? Az is lehet a probléma oka.

(#1768) eszgé100 válasza Blaze71 (#1766) üzenetére


eszgé100
őstag

csak azért sz.rok, hogy vajon a garancia így is érvényes marad-e?
idézet az 1. hsz-ból: DDR3-1066MHz/1333MHz (1666MHz+ O.C.) :F
ha éjjelre rátolom a memtestet a 3-4 slotra és hibátlan lesz akkor akár ki is zárhatom a memóriákat ugye? de valószínű az lesz, hogy úgyis beviszem az egészet.

szki: nem volt bios frissítés, még a gyári f4-es van rajta, úgy tudom ennél nincs is újabb, talán csak egy béta, de javítsatok ki ha tévedek

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1769) Blaze71 válasza eszgé100 (#1768) üzenetére


Blaze71
őstag

Az alaplapod tudja az 1600 MHz-es memóriákat kezelni, rá is van írva valami matricára, ha jól emlékszem. Meg a Gigabyte oldalán is írják. Annyiban OC, hogy ha 1600 MHz-es modul van benne, akkor tudnia kell, hiszen írják rá. Ha ugyan ezt a frekit egy olyan AM3 lapban akarod elérni, ami nem hivatkozik rá, akkor tuning és nem garanciális téma a dolog, hanem így jártál. A memóriák 1600 MHz-es modulok, tehát az sem tuning a szó klasszikus értelmében. Egyébként a helyedben vinném a komplett gépet és ha azt mondják, hogy lap, akkor kérnék egy csavarhúzót és kiszedném. De lássák így, hogy mit csinál. Ha meg memória, akkor csavarhúzó sem kell.

Szerk: Ja, BIOS-ból október végén az F4 volt a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1770) eszgé100 válasza Blaze71 (#1769) üzenetére


eszgé100
őstag

köszi, ezek szerint akkor rendeltetés szerűen használom és nem köthetnek belém.

szétszedni szét tudnám pillanatok alatt, csak lehet, hogy mire megint beüzemelem bezár a bolt :DD . mondjuk így, hogy már egyszer összeraktam másodszorra biztos jobban és gyorsabban menne

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1771) finest válasza eszgé100 (#1770) üzenetére


finest
őstag

Nem okoz a lapnak, de nem lenne hátrány 1333Mhz-en és alapórajeleken memtestelni, mert az 1600Mhz-et nem garantálja az AMD.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1772) eszgé100 válasza finest (#1771) üzenetére


eszgé100
őstag

semmi sincs húzva, minden alapon van, de majd vissza is veszem 1333-ra és megpróbálom úgy is. az viszont mitől lehet, hogy az első két slot tele van hibával, a másik 2-ben meg nincs?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1773) eszgé100 válasza eszgé100 (#1772) üzenetére


eszgé100
őstag

viszont most látom, hogy van f5 bios. elmagyarázná valaki nekem, hogy hogyan tudom frissíteni?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1774) vizirider válasza eszgé100 (#1773) üzenetére


vizirider
tag

legegyszerűbb módszer:
alaplapi cd-n vagy a gigaoldalon van egy segédprogi a neve: @bios
ezt feldobod a gépre, a gigás biost lerántod külön mappába kicsomagolod. elindítod ezt a @bios-t és ebben megkérdezi hogy mappából frissítesz vagy online kiválasztod a mappát ahová a biost raktad és ő mindent elintéz kb 1 perc alatt.
kb ennyi

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1775) eszgé100 válasza vizirider (#1774) üzenetére


eszgé100
őstag

siker thx :R

az easytune-al hogy álltok?

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1776) vizirider válasza eszgé100 (#1775) üzenetére


vizirider
tag

okosabbak azt mondták hogy easytune easysaver stb csupa bug használata kerülendő..................

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1777) Lui76 válasza Borokafa (#1753) üzenetére


Lui76
őstag

A többi komponensnek mennyi feszeket adtál a 4GHz-hez ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#1778) Blaze71 válasza eszgé100 (#1775) üzenetére


Blaze71
őstag

EasyTune arra jó, hogy beállítod BIOS-ban azt az értéket, amit még biztosan tud a cucc, majd Win alol ezzel a progival lépkedhetsz apránként tovább. Meg tudod vele keresni azt a beállítást, amit már biztosan nem visel el a gép, tehát valószínüleg BIOS reset után indulna csak el. Aztán ha megvan, akkor ezt az értékket, vagy kicsit kevesebbet állítasz be BIOS-ban. Ha indul és stabil, akkor megúsztál vele néhány újraindítást és BIOS-ba lépkedést. Innentől viszont nincs rá szükséged.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1779) Ayg0 válasza eszgé100 (#1765) üzenetére


Ayg0
senior tag

ha a szürke alu bordás, zöld címkés kingmaxaid vannak, akkor a következőket próbálhatod:
- f2b/f2c biosok: nekem anno ezekkel megyegetett 1600@cl7, bár f2c-ben néha eldobta magát és nincs c1e support sem.
- +fesz: kb egy hete újra neki rugaszkodtam a beállításoknak az f5d bétával. ram 1.9v, nb vidnek meg talán +0.2v és ekkor stabilnak tűnt. de csak egy modul volt bent és kb két órát használtam (azóta monitor gariban, a gép pedig pihen). kiindulási alapnak talán jó lehet.

majd jelezz vissza légyszives, hogy mire jutottál, hátha nekem is segítene.

előre is kösz!

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1780) eszgé100 válasza Ayg0 (#1779) üzenetére


eszgé100
őstag

egész konkrétan ezek a ramok vannak:

tegnap feltettem az f5 biost, meg átraktam a 3-4 slotba, és érdekes abban elég neki az 1,8v is cl7-ben (kopp-kopp). tesztet csak annyit csináltam, hogy beizzítottam a Dirt2-t, mert eddig 10 percen belül kékhalál lett a játék vége, tegnap meg tudtam vele játszani vagy 2,5 órát, meg éjjel sem indult újra. bluescreenview szerint tegnap 13.41kor volt az utolsó hiba (akkor telt be a pohár teljesen)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1781) vizirider válasza eszgé100 (#1780) üzenetére


vizirider
tag

a színek rosszak vagy ez kék címke?
ami nekem segített pedig hónapok mentek el rá de itt megkaptam a tippet: nekem 1333 mhz-n is fagyott as rendszerem kész tragédia volt. adtam az nb vid-nek +0,05 voltot és mexünt minden nyűg kezd 1333 on tesztelni a rendszert és próbálj meg kis + feszt az nb nek hátha segít. a 0,05 voltot pedig azért hangsúlyozom mert 0,075 nél már megint fagyott nekem.
ezért kéne elsőre 1333 on megtalálni a stabil pontot

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1782) eszgé100 válasza vizirider (#1781) üzenetére


eszgé100
őstag

[kokrétan ilyen]
inkább ilyen kékeszöld, élőben nem ennyire kék, csak már lámpafénynél csináltam telefonnal.
én már a kezdetek óta adtam feszt az nb-nek, most nem tudom mennyi a lépcső, de azt tudom, hogy csak egy fokozatot (talán 0,025v?? :F ) most megy rendesen, csak ha az 1-2 foglalatba rakom akkor vannak gondok, a 3-4ben faszán mennek úgy ahogy elő van írva, pl Everest is 1600/cl7-hez 1,8v-ot ír, 7-6-6-28-hoz meg 1,9v. azt próbáltad, hogy cr1-re állítod? nekem még az is okozott gondot az elején, mindegy milyen sebességre raktam, ha cr2-re volt állítva nem ment rendesen

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1783) Borokafa válasza eszgé100 (#1780) üzenetére


Borokafa
őstag

Nálam mennek szépen ezek a Kingcsodák, igaz csak a 3-4-es slotba tudtam rakni a procihűtő miatt. 1580-on 7-7-7-20 CR2 1,72V mellett, NB-nek 0,075V van pluszban

(#1784) nairolf


nairolf
csendes tag

Sziasztok nekem lenne egy problémám nemrég vettem egy MA790FXT-UD5P alaplapot,nem tudom hogy mit tegyek mert indulásnál ki írja hogy: Amd data change...Update new data to dmi! már mindent megpróbáltam az F5 ill F7 bios-al is ugyan ezt teszi.
Asegitségeket előre is köszönöm.

(#1785) eszgé100 válasza Borokafa (#1783) üzenetére


eszgé100
őstag

igen a memóriák nekem is mennek szépen, csak szerintem hibás a lapom, mert az 1-2 slotban ugyanolyan beállításokkal folyamatosan hibázik a gép. úgyhogy két ünnep között úgyis lesz időm majd még tesztelni aztán szerintem a lap megy vissza gariba.

nairolf: nekem is van ilyen kiírás, de eddig nem is gondoltam, hogy okozhat gondot

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1786) Cadal válasza nairolf (#1784) üzenetére


Cadal
őstag

és ez miért is zavar Téged, vagy ki mondta azt, hogy ezzel bármit is kell csinálni mert gond lesz???? Ezt kb. itt mindenkinek kírja a gépe.

#1783 Borokafa: NB-nek vagy NB Vid-nek adtál feszt?

[ Szerkesztve ]

(#1787) rovtiv válasza vizirider (#1781) üzenetére


rovtiv
tag

+0.075V-on fagyott, +0.05-ön meg nem, ez érdekes.
eszgé 100 kolléga javaslatával egyetértek, a memóriákat CR1-ben próbáld meg. Én például kezdettől fogva így hajtom őket, de többektől olvastam, hogy így stabilabb. (Nem tudom, hogy miért van ez így, ez is tipikus példája annak, amkor a Számítástechnika Ördögének keze beteszi a lábát. :) )

...már bocsánat...

(#1788) nairolf válasza Cadal (#1786) üzenetére


nairolf
csendes tag

Engem nem zavar hogy ki írja, ha nem lesz belőle gondom.Csak azért kérdeztem mert most találkoztam először ilyen üzenettel.Amúgy meg köszi a gyors választ :R

(#1789) Borokafa válasza Cadal (#1786) üzenetére


Borokafa
őstag

Természetesen NB VID :)

(#1790) Borokafa


Borokafa
őstag

Tapasztalható lényegesebb javulás CR1-ben? Prime most megy 7-7-7-20 CR1-el de ahogy néztem az indítása előtt szintetikusban nincs túl nagy különbség

(#1791) vizirider válasza rovtiv (#1787) üzenetére


vizirider
tag

mint tudjuk az én gépem halmozottan egyedi eset szóval én nem is akadtam el ezen...
viszont határtalan az örömöm mert visszatért a régi jó AMD effektusom: pénzemért messze a legjobb teljesítmény atombiztosan. (1600-on még nem próbáltam egyenlőre akkora az örömöm hogy egyáltalán nem foglalkoztat persze sztem majd 1-2 hónap múlva megnézem úgy tudom e stabilizálni a cuccost)

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1792) rovtiv válasza Borokafa (#1790) üzenetére


rovtiv
tag

Tapasztalható bizony. Bár, hogy mi a lényeges különbség, Neked kell megítélned. Nekem minden pozitív változás az, amit nem +fesszel érek el.

...már bocsánat...

(#1793) rovtiv válasza vizirider (#1791) üzenetére


rovtiv
tag

Ne várj addig! A CR1-et akár most megpróbálhatod. Nem lesz baj. Sőt!
Az 1600Mhz-hez a CPU NB VID +0.05V valszeg kevés lesz, a történeted alapján. De a memókat nyugodtan beállíthatod 1333Mhz-re, 6-6-6-20 időzítésekkel, 1,7V-tal, CR1-ben.
Én megtenném. De ahogy érzed. :)

...már bocsánat...

(#1794) eszgé100 válasza rovtiv (#1793) üzenetére


eszgé100
őstag

1333/6-6-6-18/cr1 1,8v.szépen ment úgy is

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1795) rovtiv válasza eszgé100 (#1794) üzenetére


rovtiv
tag

Ugye? Miért csak ment?

...már bocsánat...

(#1796) eszgé100 válasza rovtiv (#1795) üzenetére


eszgé100
őstag

mert azt csak kíváncsiságból próbáltam ki, teszteket nem csináltam, hogy jobb-e, csak ott is ugyanúgy előfordultak hibák, a foglalatok miatt. a 3-4-esben nem tudom, hogy muzsikálna...

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1797) Ayg0 válasza eszgé100 (#1780) üzenetére


Ayg0
senior tag

'és érdekes abban elég neki az 1,8v is cl7-ben'

az ud3p rev1.0-nál az alapfesz 1.6v, azaz valószinűleg alulfeszel. tehát az 1.8v nem olyan biztos, hogy 1.8v ami magyarázat is lehet a bsd-re. nálam mondjuk nem volt elég ha csak a ram kapott +kraftot. :(

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1798) Borokafa válasza Ayg0 (#1797) üzenetére


Borokafa
őstag

A te habitusodhoz nem túl egyszerű ez a lap ;] Régebben szeretted a kihívásokat....

[ Szerkesztve ]

(#1799) Ayg0 válasza Borokafa (#1798) üzenetére


Ayg0
senior tag

talált-süllyedt. belefáradtam a tötyölésbe, mostmár csak rendeltetészerűen szeretném használni, de a sors keze mindig utánam kap és beleválasztok. ismerősnél a ramjaim pöccre indultak egy msi 785gm-e51 -ben. valahogy éreztem, h azt, illetve a nagyobb tesót, az e56-ot kellett volna vennem. ez van. :)

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1800) eszgé100 válasza Ayg0 (#1797) üzenetére


eszgé100
őstag

az 1-2 slotban még az 1,9 is kevés volt neki, annál többet pedig nem mertem neki adni... úgy is hibázott, ráadásul elég sűrűn :(((

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.