Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Ayg0


Ayg0
senior tag

remélve, hogy ezt a topicot többen és sűrűbben látogatják:

rendeltem egy ma770t-ud3p-t. a cpu adott egy elvileg négymagosítható x2 550 személyében, így csak a memó a kérdés. köztük vacilálok:

OCZ DDR3 PC3-12800 Platinum Enhanced Bandwidth Edition
OCZ DDR3 PC3-12800 Platinum Edition

melyik legyen? jobb az eb-s? meg szabad venni valamelyiket, ha nem szerepelnek a deszka memory support-jában?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#202) szki válasza Tomate (#195) üzenetére


szki
őstag

Ja, és fagyás után meddig vártál a resettel?
Próbáld ki, hogy 1-2 percet vársz, hátha megjavul. Arra gyanakszok, hogy mégis szoftver: konkrétan az Explorer fagy megy, és az magától újraindul Win7-nél..

Ayg0 Kingmax biztos jó.

Oliverda: én ezt az OCZ LV ramot rendeltem Ősembertől 1 hónapja, de még nem jött meg...

[ Szerkesztve ]

(#203) Oliverda válasza Ayg0 (#201) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt szabad megvenni a többit meg inkább hanyagolni kell.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#204) Tomate


Tomate
veterán

windows 7 van fent. 64bites. A ram 1,9V (gyári ajánlás)-2,1-ig kapott már.
ACC ki van kapcsolva. Prime se nem kék halálozik, se nem indul újra, se nem dob ki hibát. Megfagy az egész. Memtestre még ránézek.

[ Szerkesztve ]

(#205) Ayg0 válasza Oliverda (#203) üzenetére


Ayg0
senior tag

ezt már néztem, de nincs google találat a magyar oldalak között, ergo valószinűleg senkinek sincs. (ha jól emlékszem az egyedüli találat szki rendelése volt ősember bazárjában)
ahogy elnéztem az eddigi küszködést, csak a gold és a reaper szériás ocz ramokkal vacakoltak ezek a lapok. vagy sanszos, hogy a platinummal is így járnék?

#202

csak nem ismerem őket. és anno a kingmax termékkel (hc széria, ddr) elegendő negatív tapasztalatot begyűjtöttem és azóta kerülöm a gyártó termékeit. vagy ezek most jobbak? (probléma mentesebbek?)

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#206) Oliverda válasza Ayg0 (#205) üzenetére


Oliverda
félisten

Tudom hogy (még) itthon nem kapható. Ha lenne még legalább 2 jelentkező akkor lehet hogy tudnék rendelni az USA-ból úgy hogy üsszedobnánk a költségeket. 21-22K környékén lenne a vadi új pár. Vagy esetleg nézz körül más gyártó moduljai között.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#207) Tomate


Tomate
veterán

Ezt kéne megvárnom míg végigcsapat?

Elég lassú a cucc. De talán okés lesz. Mert már elég rég óta megy és nem fagyott be a gép. Kb ennyi ideig még egyszer sem ment a gép fagyás nélkül. :DDD Majdnem minden auton van a biosban. Talán most már lesz egy kiindulási alap. (kopp-kopp)

[ Szerkesztve ]

(#208) Oliverda válasza Tomate (#207) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, ezt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#209) Tomate válasza Oliverda (#208) üzenetére


Tomate
veterán

És ezt, hogy kell? Még nem toltam. Erről kéne bootolnom? Vagy mi?

(#210) Oliverda válasza Tomate (#209) üzenetére


Oliverda
félisten

Írd ki, majd bootolj. Vagy ott a pendrive-os verzió is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#211) Tomate válasza Oliverda (#210) üzenetére


Tomate
veterán

Be bootoltam, majd elindult a teszt. Fél óráig okés volt 70%-ig utána nem tudom mi történt de annyit hibázott mint az állat. Le is állítottam. Gondolom ez nem valami jó... :( Meg úgy nem értem az adatokat amiket kiír. (azzal ne foglalkozzak?)

[ Szerkesztve ]

(#212) Oliverda válasza Tomate (#211) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem kell érteni. Ha már piros van a rosszat jelent. Ennyi meg pláne.

Próbáld meg visszavenni a RAMokat...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#213) Tomate válasza Oliverda (#212) üzenetére


Tomate
veterán

Nem a pirosat. Magát a késleltetést, azt, hogy DDR1, hogy K8 a proci, meg az ilyen hülyeségeket. És minden beállítás után várjak fél órát, hogy hibázik-e ez a szutyok vagy sem?

(#214) Oliverda válasza Tomate (#213) üzenetére


Oliverda
félisten

A BIOS-ban vedd vissza nem a tesztben. :D Mondjuk 1066-ra.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#215) Tomate válasza Oliverda (#214) üzenetére


Tomate
veterán

Azt vágom. :D Mondjuk ez az 1066 kicsit csúnya, de hát sajnos tényleg nincs más hátra.. :(

(#216) Oliverda válasza Tomate (#215) üzenetére


Oliverda
félisten

Eddig mennyin ment?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#217) Tomate válasza Oliverda (#216) üzenetére


Tomate
veterán

1333 CL7

Bár most érdekes. Mondom indítok egy blendet és ha kifagyiztam reset azt próbálkozunk még. Erre most a blend, ami eddig sosem ment 2 percnél tovább 20perce hiba nélkül megy.

(#218) Oliverda válasza Tomate (#217) üzenetére


Oliverda
félisten

Ameddig a memtest 426000 hibát dob addig nem lesz teljesen stabil az tuti.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#219) Tomate válasza Oliverda (#218) üzenetére


Tomate
veterán

Nekem a lényeg hogy stabil legyen a rendszer, ne fagyjon ki és teljesítsen. Ha ez meg van onnantól kezdve nem izgat se a memtest, se a prime. Dobja ki a millió hibáját magának, csak működjön a gép. :)

(#220) Oliverda válasza Tomate (#219) üzenetére


Oliverda
félisten

Elhiszem, csak az a baj hogy a kettő erősen kizárja egymást.

Olyat láttam már hogy a memtest nem dobozz hibát de a prime blend igen, de a fordítottjára még nem nagyon volt példa nálam.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#221) Tomate válasza Oliverda (#220) üzenetére


Tomate
veterán

Ez igaz. Bár az eddigi rendszereimmel sem futott le a blend soha. Bár ott nem fagyott meg a gép csak kiírta a hülye kis hibáját. :)) Most viszont fagyogat szóval kezdeni kell vele valamit. A ramok nálam mindig szarok voltak, ellenben ment a gép és nem izgatott.

[ Szerkesztve ]

(#222) Oliverda válasza Tomate (#221) üzenetére


Oliverda
félisten

"Bár az eddigi rendszereimmel sem futott le a blend soha."

Hátt...ez elég szomorú. Én addig nem merek/tudok leülni nyugodtan a gépem elé ameddig legalább 2 órát nem megy a prime blend.

Nem viccnek találták ki ezeket a teszteket.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#223) Tomate


Tomate
veterán

Hol találom meg a régebbi biosokat a lapomhoz? Mert gigabyte honlapján nincs fönt, csak az F4

(#224) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

A napokban vettem egy ma790fxt-ud5p lapot és bele 2x2gb kingmax ddr3 cl7 1600mhz ramot x 720 be cpu. A lap alpaból cl9-re és 1300mhz-re állítja a ramokat. Én a szorzót megemeltem így megkaptam a kívánt 1600at csakhogy a gép rendre kékhalállal büntet. Még feszt is emeltem, de sem javult.

(#225) Oliverda válasza SalvadorLynx (#224) üzenetére


Oliverda
félisten

Egy szó a válasz: Kingmax

Inkább használd 1333 CL7 vagy CL6 beállítás mellett ha bírja.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#226) Klarsa


Klarsa
tag

Üdv mindenkinek.

Szerintetek ez a ram működni fog ebben a lapban : GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P, ha 1333 Mhz-n használom?

(#227) AXisBOLD válasza Tomate (#223) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Mi lett a jó kis 4770 CF-el? :Y

Aurea mediocritas

(#228) DummyBoy válasza Oliverda (#206) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Üdv!

Előző oldalon éppen hasonló kérdésemre CoolMan kolléga említette, hogy neki az OCZ Platinum memek szépen működnek a lapjában ...

Mivel hirtelen sürgős lett a vásárlás, tényleg nem ajánlod az OCZ Platinumot? Mit ajánlanál helyette?

Előre is köszi!

Life is shor...

(#229) Tomate válasza AXisBOLD (#227) üzenetére


Tomate
veterán

Már vagy egy hónapja szétosztogattam. :)

(#230) szki válasza SalvadorLynx (#224) üzenetére


szki
őstag

ram fesz mennyi?
"FSB" emelés volt-e?

(#231) szki válasza SalvadorLynx (#224) üzenetére


szki
őstag

Nekem is ilyen alaplapom van, és átmenetileg sima DDR3 Kingmax ram van benne: 2x1 GB 1333/CL9-es. Itt vettem a PH-n 4500 Ft-ért(!)
1,8V-on stabil, mint az atom. Pici tuningot is bír, de nem néztem mi a vége, mert ez nem tuning ram:)

CR 1T vagy 2T? Próbáld az utóbbira tenni!

[ Szerkesztve ]

(#232) Oliverda válasza DummyBoy (#228) üzenetére


Oliverda
félisten

Passz. Én szívtam az OCZ Platinummal amiből egyébkén van vagy 6 különböző fajta... :U

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#233) Goddyevil


Goddyevil
tag

Csak, hogy legyen egy ellenpélda is:
OCZ Platinum 1600 CL7.
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Notebook, laptop cpu-k olcsón.

(#234) Ayg0 válasza Goddyevil (#233) üzenetére


Ayg0
senior tag

nebazz... ez saját? ugyanígy fog kinézni a gépem, 770t, x2 550 és egy 2x2gb ocz-re gondoltam, de elbizonytalanítottak a visszajelzések, hogy szarakodnak az am3 giga lapok az ocz kitjeivel. lehet jól megszórta ezt a szériát a gyártó 25.000.000 fajta/féle memchippel és egyikkel ok, másikkal meg... neked melyik típus van? az eb-s? bordát esetleg le tudnád hámozni róla és megnézni, hogy milyen chipekkel szerelték? sokunknak segítenél, mert ahogy elnézem hiába szerepel a deszka memory supportjában a kingmax FLGE85F-B8MF7 is, pár hozzászólással feljebb a kolléga kínlódik vele...

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#235) Oliverda válasza Goddyevil (#233) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez pontosan melyik Platinum? Egy product number jöhetne.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#236) Goddyevil válasza Oliverda (#235) üzenetére


Goddyevil
tag

OCZ3P16004GK
SN:007560906001809-1-2
[link]

Notebook, laptop cpu-k olcsón.

(#237) adorjant


adorjant
senior tag

én is beléptem az am3 csapatba,770t,550 Black,és egyelőre 2*1gb kingmax 1333 személyében :B
kicsit nyögvenyelősen indult a pályafutása nálam,volt pár fagyásom,de mostmár szépen pörög,ha lesz időm megnézem mit tud tuningban a hangzatos 8+2 fázis :)

(#238) DummyBoy válasza Ayg0 (#234) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Ehh ...

Én is elbizonytalanodtam ... Most Geil Value 1333 CL7-eseket néztem helyette ...

Azok asszem a támogatott memek listájában is szerepelnek ...

Csak 1333-asok 1600 helyett (Bár úgyis itt használtam volna őket, szóval mindegy ...)

Life is shor...

(#239) szutyis


szutyis
tag

Sziasztok.
Nem rég vettem GA-MA790XT-UD4P lapot 720BE procival.
Ram: 4GB GEIL DDR3 VALUE DUAL CHANNEL 1600Mhz 1.5-1.6V
A lap abszolút nem hajlandó hajtani a ramokat csak 1333-on 7-7-7-24-es időzítéssel.
1600-on totál be sem indul egyik slotba sem.
Ezen kívül, ha be van kapcsolva az easy energy saver akkor ugyanúgy befagy, mint a kollégának.
Nyitok 1 Everestet és az adatok összeszedése közben úgy befagy, hogy csak rezet segít. Ha kikapcsolom az easy enery savert akkor ellenben tökéletesen megy. :Y

(#240) Goddyevil válasza szutyis (#239) üzenetére


Goddyevil
tag

Adj némi feszkót a ramoknak.
Kb. 1,7-1,8.
Meglátod csodákra képes.

Notebook, laptop cpu-k olcsón.

(#241) Ayg0 válasza DummyBoy (#238) üzenetére


Ayg0
senior tag

mint láthatod szutyisnak nem szereti a geil value-t sem (#239). :DDD
bár ez lehet meg fog oldódni, várjuk ki a visszajelzést...

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#242) szutyis


szutyis
tag

Sajnos ezen már rég túlvagyok :W

(#243) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

GA-MA790FXT-UD5P lapom van és egy nagy rakás ... (ráadásul drága)
Elvileg tudnia kéne 1600-on hajtani a ddr3 ramokat, gyakorlatilag meg 1300-nál több nem jön ki, pedig a ramok 1600 ddr3 kingmax tudja.
A procin is annyir sikerült húznom, hogy a szorzót 16ra állítottam így a 720 x3 most 3,2-őt megy. Szánalom. Van olyan akinek ezzel a kombóval sikerül eredmény elérnie. Egy z600-as hűtő van rata igaz venti nélkül, de alapjáraton így is 34 fokos a proci.

(#244) Azazael


Azazael
aktív tag

Hali!

Nekem is egy GA-MA790XT-UD4P (rev. 1.0) -es lapom van, mellette PhenomII x2 550 BE-vel, es 2x2 Gb OCZ gold memo.
A gondom az lenne, hogy orthos kozben ha csak a memo teszt megy, siman futkoraszik a rendszer 1 napot, ha csak procit terheltem akkor is, sot memtest is lement a 2 modullal egyszerre, illetve kulon-kulon 1-1 ejszakat.
Ennek ellenere, ha orthosban memo+proci teszt van, akkor 10 mp utan mintha reseteltem volna, ujrainditja magat, sot ezt kepes megtenni uresjaraton is, persze teljesen kiszamithatatlanul, van hogy megy orakat stabilan.
Az ilyen ujraindulasok utan se bill, se eger nincsen (lap nem visit a speakeren), egyszeruen nem kapnak aramot. Mondjuk ez elofordult telepites kozben is, hogy kiestek az usb-k, es menetkozben megszunt az eger, a bill, de a ps2-es porton regi egeret meghajtotta.

Nem tudom, hogy jolerzem-e, de ez laphiba? mert minden alkatresz vadi uj, nincs 4magositva, szval semmi huzas, alapjarat default ertekekkel, mikozben a hazat huti 2 12cm-es venti, a procit meg egy arctic freezer xtreme. (proci hofok 100%on 41C)
A tap pedig egy FSP everest 500W-os, amiben 8pines csati alapbol nincs, csak 2x4pinbol van a plusz fesz.

Merre keresgeljek tovabb?
Elore is koszi a valaszt es bocs a hosszu postert!

(#245) DummyBoy válasza Ayg0 (#241) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Hurrá ...

Bár most olvastam valahol (Épp keresem a linket ...) hogy a Giga lapoknak van gondjuk a memekkel ... de meg kell emelni valamelyik (chipset? HT Bridge?) feszültséget 0,1V-al és rendbejön ...

Na most az a szép hogy nem akarok hülyeséget mondani, szóval megkeresem a fórumot ahol ez le van írva ...

Eddig az szól a Geil-ek mellett, hogy 1,5V a névleges feszültségük, szemben az OCZ 1,9-ével, szóval lehet hova emelni a feszt :)

De nyomozgatok, mert égetően sürgőssé vált a rendelés :)

Life is shor...

(#246) AXisBOLD válasza Tomate (#229) üzenetére


AXisBOLD
addikt

há hogyhogy?, pedig hasított! vagy nem :)

Aurea mediocritas

(#247) adorjant válasza DummyBoy (#245) üzenetére


adorjant
senior tag

ramoknak érdemes adni pici feszt

én az easy energy saverrel szívtam-szívok elég sokat,mert ha bekapcsolva hagyom,akkor ahogy kedve támad,csontra fagy a rendszer...
anélkül is van cnq,szóval azt azért nem bukja el az emberfia,csak hát illene működnie... :U
illetve az órajel is indokolatlanul ugrik akár maxra is 5-10% terhelés mellett...

(egyébként nekem már am2+ giga lapokban sem igazán tetszett ennek a proginak a működése-nem működése,nem tudom nektek mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban...)

[ Szerkesztve ]

(#248) DummyBoy válasza adorjant (#247) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Asszem megvan :)

Találtam vdimm-es problémákat is, de megvan ...

Az OCZ fórumon volt pár kérdés ezzel kapcsolatban:

- Set NorthBridge Voltage Control to { +0.2 volts}
- Raise the CPU-NB voltage to 1.25 - 1.3V

Ezek a válaszok érkezek rendre ... Alszom rá egyet asszem, meg amíg van szabadidőm, olvasgatom tovább a fórumokat :)

Life is shor...

(#249) zed01


zed01
őstag

Sziasztok!

Képzeljétek hogy jártam.

Megveszem a Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P deszkát a Phenom II 955 Black Edition társaságában és kiderült hogy az alaplap a procit csak csak 800 Mhz-en járatta terhelés alatt is. Próbáltam a BIOS-t piszkálni de semmi haszna, már ott tartottam hogy bevittem a gépet a szervizbe és közölték hogy elég lett volna egy BIOS frissítés, az új BIOS-sal már tökéletesen működik. Úgyhogy jól megszívtam.

Na mindegy, az a lényeg hogy most már működik, most megyek érte.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#250) zed01 válasza Azazael (#244) üzenetére


zed01
őstag

Az a probléma hogy az AMD gépek összeakadnak a Windows SP3-al. Telepíts SP2-es XP-t, majd tedd rá a MS AMD javítását, ami leszedi a problémát okozó Intel drivert és utána tedd fel a SP3-at.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.