Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Gabor970 válasza sgamez (#1394) üzenetére


Gabor970
addikt

tisztítsd meg a tűt, vagy ki is cserélheted. De lehet, hogy már kopott a lemez :-)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1402) Kartács válasza 04ahgy (#1398) üzenetére


Kartács
aktív tag

Apám! Csúcs vagy! :)
Nagy köszi!

Eszembe nem jutott volna a hiba ott van/volt, hogy 5.1be ő Bal Oldalsó/Jobb Oldalsó hangfalakat kezel a hátsók helyett...
7.1-ben meg már a hátsók is ott vannak.

Köszi még1x

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#1403) Gerisz válasza 04ahgy (#1400) üzenetére


Gerisz
addikt

Ok!
Megint tanultam valamit.
OCZ-t néztem 1600-as Platinumot, DDR2-be volt Reaper azt nem akarta, de mióta platinum van azóta eszi mint a cukrot.

(#1404) Game Hunter


Game Hunter
csendes tag

Udv!

Erdekelne, hogy az elso inditaskor a biosban mit allitsak? Elsosorban nem tuning erdekel, hanem stabil mukodes! THX

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P
KINGMAX 2x2 GB DDR3 1600Mhz
Phenom II 955 BE

[ Szerkesztve ]

(#1405) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Most tervezek venni egy GIGABYTE GA-MA770T-UD3P lapot.
Bele egy AMD Phenom II 720 -at

és a lényeg, hozzá:
2xKINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1333Mhz

Ez így fog nekem stabilan menni?
Nem lesz gond a ramokkal?
Esetleg más gyártónál érdemes nézegetni?

valamint olvastam, hogy a Phenom ugye 3 magos, de fellehet szabadítani a 4. magot.
erre képes ez az alaplap?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#1406) Lui76 válasza Game Hunter (#1404) üzenetére


Lui76
őstag

Akkor ne nyúlj hozzá , csak ha problémát érzel.

werszomjas : igen a lapon nem fog múlni a 4 magosítás , max a procin.

[ Szerkesztve ]

www.kezmuveskeramia.hu

(#1407) 04ahgy válasza werszomjas (#1405) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Véleményem szerint talán a Kingmax az, amit az AM3-as procik a legjobban szeretnek.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1408) Ren Hoek válasza 04ahgy (#1400) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A-Data ramokról mi a véleményetek AMD procival? Sajna amit rendeltem G.Skill ram...mégsem jön, sőtmitöbb 22,5K-ról felment 28,5-re... :O Emellett DDR3-ból totálhiányvan. Pedig hol van még karácsony?... :((

Szóval A-Data 1333-mast néztem ki. CL9-es, viszont qualified listás, és 1,5 volt-os ami nemrossz. Borda viszont nincs rajta.

Igazából észre lehet venni földi halandónak, egy 1600 mhz-es CL7-es és egy 1333-as CL9 között a különbséget átlag programok, játékok során?

(#1409) Blaze71 válasza Ren Hoek (#1408) üzenetére


Blaze71
őstag

Én Kingston 1333 MHz-es modullal raktam össze, ami sajnos nem hűtőbordás. Viszont benne van a támogatott memória listában és nem volt drága. Azt hiszem 10.650.- volt a 2 GB-os, bár van kedvezményem a boltban. :) Mivel az ember előbb-utóbb úgyis megrángatja, így nem sokat veszítesz azzal, hogy csak 1333 MHz-es. Egyébként is OC-ra íeja az 1600 MHz-est. :K

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1410) Ren Hoek válasza Blaze71 (#1409) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mióta majdnem kinyírtam a régi gépemet tuninggal, azóta inkább csak az asszonyt rángatom meg :))

Ja kingston value ram-ot énis néztem. Csak az dühít, hogy ha kiszámolom 22-ből kapok egy borda nélküli 1333 Mhz-es CL9-es 1.8 V-os ramot ...míg egy-két hete 24K-ból kijött volna egy G.Skill Ripjaws 1600 Mhz, fekete bordával, CL7-es, 1.65 V-on :O Elkéstem vele :(

(#1411) finest válasza Ren Hoek (#1410) üzenetére


finest
őstag

Remélem, h az asszony a rángatással végül nem fogod kinyírni! [link] ;)

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1412) Ren Hoek válasza finest (#1411) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Áh nem, elég jók még a hűtőbordái, bírja a feszt :P

Amnézia meg durva :D

[ Szerkesztve ]

(#1413) Blaze71 válasza Ren Hoek (#1410) üzenetére


Blaze71
őstag

Na, igen. Most, hogy olcsóbb lett a DDR3 chip gyártása, nálunk elkezdett felkúszni az ár. Jellemző a hazai kereskedelemre. Jön a karácsony.... No comment....

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1414) helkis válasza Blaze71 (#1413) üzenetére


helkis
addikt

nem csak ez a gond, hanem hogy tőzsdéznek a ramokkal, ezért különösen erősen hat a dollár, euro árfolyam rá itthon.. pl.: DDR2 2048/800 2 hónapja volt 4,5k nettóban, most 8,5k..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1415) Blaze71 válasza helkis (#1414) üzenetére


Blaze71
őstag

Agyon kéne csapni őket. Mi meg szívunk, mint a torkosborz....

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1416) werszomjas


werszomjas
őstag

A
GIGABYTE GA-MA770T-UD3P

meddig képes kezelni a procikat?

AMD Phenom II 925 2.80Ghz AM3
AMD Phenom II 945 3.00Ghz AM3
AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3
AMD Phenom II 965 3.40Ghz AM3

ezekkel elboldogul minddel?

Mert most még csak egy "gyengébb" procira van keret, majd később jönne valami erősebb: 965-ös pölö, de alaplapot akkor nem szeretnék cserélni. :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#1417) helkis válasza werszomjas (#1416) üzenetére


helkis
addikt

yepp

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1418) Ren Hoek válasza helkis (#1417) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Van új steppinges 965 125 TDP-vel?? :O Pont mikor megvettem a 955-öt, tekintettel a 125 Wattra :D :(((

(#1419) Gabor970 válasza werszomjas (#1416) üzenetére


Gabor970
addikt

Csak annyit megjegyzésként, hogy hivatalosan tudja mind, de én nem használnám fullos terhelés mellett a 965-öst MOSFET hűtés nélkül. Nekem is ilyen lapom van, de veszettül felhevülnek azok. Ujjat rendesen megégeti, ha hozzá érsz. Jó az a lap, én mindenképp tennék a mosfetekre hűtést, igaz, akkor meg már alig olcsóbb, mint a 790 nemtom pontosan milyen betűk vannak, UD4P AM3 DDR3-as lap. Annál meg van oldva a MOSFET hűtés. Ha húzásra is sor kerül, akkor meg tuti nem szabad 24/7-ben használni. Még ha a procinak nem is lenne sok.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1420) gyuszmo1 válasza Ren Hoek (#1410) üzenetére


gyuszmo1
tag

szia! még nem késtél le róla! [link] én is ezzel szemezgetek de nincs a támogatott ram-ok listájában.(esetleg ha valakinek van tapasztalata a G.skill F3-12800CL7D-4GBRH -el kapcsolatban az megoszthatná velem) üdv.:gyuszmo1

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#1421) Ren Hoek válasza gyuszmo1 (#1420) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Pénteken hívtam őket, lehetetlen beszerezni, ráadásul Rambazárban 28K...Szóval máshol 30 körül lesz.

De lényegtelen, mert találtam 23K-ért egy 1.5 -1.6 V-on működő G.Skill-t amit támogat az alaplapom és a procim is. Meg is rendeltem :) CL9-es dehát az lényegtelen nekem.

(#1422) Ren Hoek válasza gyuszmo1 (#1420) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Én ezt a ramot javaslom neked, 23K a rambazárban:

G.Skill:
F3-12800CL9D-4GBNQ 23k
Spec.: 2x2GB 1600MHz CL9-9-9-24 1.8v

Ez biztosan menni fog AM3-mas procival, és Gigabyte 785-ös lappal is. Ráadásul ott és a G.Skill honlapján is 1.5 voltra van tesztelve ...

A GBRH meg hazai boltokban elérhetetlen, 30K körül lesz, Rambazárban ami sokkal olcsóbb, 28.5K már most. Karácsony felhajtja az árakat de durván! Ráadásul Gigabyte AM3-mas lapok nem mindig szeretik a ramkülönlegességeket (Kingmax-al állandó problémák pl...)

Összegezve, a fentebb ramot ajánlom, Ripjawshoz képest egészen biztos vagyok benne, hogy lehetetlen megérezni a sebességkülönbséget. Ám 10K-val olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#1423) vizirider válasza Ren Hoek (#1422) üzenetére


vizirider
tag

hát gyakorlatilag a kibicnek könnyű!
szóval elmondanám a nagy szakértőnek hogy a kingmax az egyik legstabilabb pont am3 vonalon. szóval ha szted az nem jó lehet én nem hallgatnék rád.............
(megjegyzem én utálom a kingmaxot mint márkát)

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1424) Ren Hoek válasza vizirider (#1423) üzenetére


Ren Hoek
veterán

2 panaszt is hallottam, hogy 1600 Kingmax DDR3-mat nem szerette a Giga lap, és az AM3-mas proci. Természetesen ez nem a kingmax hibája, hanem az AMD-jé mert 1333-mat bír csak az IMC, meg a useré, aki megvette, és nem tudja beállítani. Geilekre is hallottam panaszt AMD fronton, sőt OCZ-re is. Egyszerű: 1333 Ramot kell venni.

Meg pont nem értelek, ha jól látom neked pont AM3-mad meg Kingmaxod van, és visszaolvastam, rendesen szívtál te is a ramokkal. Ezért nem értem a kirohanásod. Nem feltétlen a Giga a hibás, mert inkább az IMC szól bele a dolgokba, ami meg a prociban van. Vagy haver lapjában akkor tökéletesn működik minden?

[ Szerkesztve ]

(#1425) Ren Hoek válasza vizirider (#1423) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mellesleg, nekem fontosabb egy 1600-on 1,5-1,65 V-on QLV-s ram, mint egy 1.7-1.9 V-on működő nem listás.

Amúgy Asus-t vettem, 8+2 phasest, bordával. Giga ugyan ennyiért 4+1-es.

(#1426) polarx válasza Ren Hoek (#1424) üzenetére


polarx
tag

nekem is gyönyörűen működnek a kingmaxaim. Nem kéne általánosítani. Meg kell találni az optimális beállításokat és ennyi. persze voltak az elmúlt 1000 hsz-ban olyan emberek akinek nem működtek, de azért nem kimondottan szarok.

(#1427) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Ok ez igaz. Nem akartam általánosítani, kicsit hülyén fogalmaztam. Azt akartam kihozni belőle, hogy az 1600 Mhz az már OC-nek számít AMD fronton, ergo nem feltétlen a RAM hibája ha néhány embernél problémák adódnak. Sajnos nem egy példát hallottam, személy szerint nekem elegendő, hogy inkább QVL-s ramot vegyek. Amin rajta van a Kingmax, de csak 1333-on.

[ Szerkesztve ]

(#1428) vizirider


vizirider
tag

nah akkor viszont egyetértünk, a megfogalmazás nem volt az igazi :K

egyébként van még itt 4 gb ocz reaper is :))

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1429) gyuszmo1 válasza Ren Hoek (#1422) üzenetére


gyuszmo1
tag

szia! köszi a segítséget,én is nézegettem a rambazár-ban de nem nagyon merek belefolyni mert nekem megfoghatatlan.(nem üzlet ami régóta működik) az esetleges garanciális problémák végett.mivel platform váltás előtt állok így csak puhatolom a dolgokat hogy mit lenne érdemes venni.olvasom hogy te asus lapot vettél.én gigabyte ma790xt-ud4p -t néztem de sikerült elbizonytalanodnom mert bejött a képbe az asus m4a79xtd evo. ha tudsz segíteni a választásban kérlek segíts,vagy segítsen aki jobban vágja nálam ezt a témát.(remélem nem lesztek elfogultak mert gigabyte-s fórumon vagyunk) :R

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#1430) papsZa


papsZa
tag

Sziasztok,

Elofordulhat, hogy masfel eves kihagyas utan ujra visszaterek a desktophoz, notirol.
Elkezdtem nezegetni a jelenlegi helyzetet, rengeteg uj proci, alaplap vga stbstb.
Mivel nagyon le vagyok maradva technikailag inkabb kerdezek.

Jol gondolom, hogy az AM3-as foglalatba bele fog menni a Phenom II X4-utan az Phenom II X6-is?

Udv.

HP 8710p

(#1431) 004 válasza papsZa (#1430) üzenetére


004
tag

Az AMD a 2011-re jósolt bulldozer procijához AM3 socketet írt, szóval elég nagy rá az esély,hogy a korábban megjelenő procijaihoz is,meg úgy általában is menni fognak az am3-as lapokba.biztos szükség lesz majd bios frissítésre,dehát ez a legkevesebb.

(#1432) Ren Hoek válasza gyuszmo1 (#1429) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Privi ment :)

(#1433) 004 válasza gyuszmo1 (#1429) üzenetére


004
tag

Hi!

Szerintem ma790xt-ud4p-t akkor érdemes venni,ha CF-ezni akarsz, mert ha nem akarod erre használni akkor nincs értelme megvenni a drágább lapot, olcsóbban is kapsz jó alaplapot.Nekem is 790-em,de már egy kicsit bánom,hogy ezt vettem,mert közben kiderült,hogy nem is akarom CF-re használni,és vehettem volna olcsóbb lapot is.

[ Szerkesztve ]

(#1434) Blaze71 válasza 004 (#1433) üzenetére


Blaze71
őstag

Azért a 790-es lapokban több tuningpotenciál van, így nem volt rossz választás az a lap. Nekem a 770-es lapban 290 körül vége van az EC-nek, mert hiába veszem vissza a szorzót, el sem akar indúlni. 790-es lapok meg mennek akár 400 EC-t is, de mindenképpen 300 fölött.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1435) 004 válasza Blaze71 (#1434) üzenetére


004
tag

Az lehet,de hamár úgyis BE procim van,akkor nem EC vel játszódok, hanem szorzóval :D

(#1436) Gabor970 válasza 004 (#1435) üzenetére


Gabor970
addikt

sztem cf-re nem jó az a lap, ha cf kell, akkor ud5p a jó választás. Mire jó a cf, ha nem dupla a teljesítmény, hanem csak kb másfélszeres. Legalábbis egy korábbi PH teszt szerint. (crossfire de okosan)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1437) 004 válasza Gabor970 (#1436) üzenetére


004
tag

Igen persze ez így van, de akkor az ár megint ugrik felfelé egy 10est. Szóval mindenki az elképzelései meg pénztárcája szerint.

(#1438) Blaze71 válasza 004 (#1435) üzenetére


Blaze71
őstag

Persze, mert így 200 MHz-es lépésekben tudod tuningolni, míg EC-vel 13 MHz-esben. :U Persze valahol igazad van, mert nekem sem bírja már a 300 MHz-es EC-t a lap, de ha BE procim lenne, akkor kicsit magasabb szorzónál tovább tudnám húzni a procit a kettő kombinációjával. Szerintem úgy az igazi. ;]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1439) gabi133 válasza Ren Hoek (#1427) üzenetére


gabi133
aktív tag

Ezzel nekem csak annyi a bajom, hogy lehet hogy neked elég az 1333mhz-es ram, de én most készülök átállni ddr3-as lapra+ramra, és akkor már lehetőség szerint szeretnék ramból 2x olyan "gyorsat", mint a jelenlegi ddr2-esem (800mhz). Bár feltételezem, hogy az a plusz 533mhz is jelentős sebesség változást hozna magával. De igazából nem nagyon értek hozzá, na mind1. :)

Más: Olvasgattam pár hsz.-t. Ha jól értelmezem, akkor egy Gigabyte MA770T-UD3P lapban működésre lehet bírni egy Phenom II x2 550-es processzort, és van mód arra is (lap szempontjából), hogy működésre bírjam a plusz két magot. Igaz?

(#1440) Gabor970 válasza gabi133 (#1439) üzenetére


Gabor970
addikt

Igaz, nekem is ugyanaz van. És ez tulképp nem működésre bírás, hanem természetes működése.

A ramokkal kapcsolatosan sajna az 1600-as DDR3 nem kétszer gyorsabb mint a 800-as DDR2, mert az időzítések is közbeszólnak. Tulképp nincs nagy gyorsulás a kettő közt. én kb 30%-ot saccolok, de ez nagyon laikus meglátás.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1441) Ren Hoek válasza gabi133 (#1439) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Elméletben biztos van gyorsulás, de gyakorlatban a tapasztalat azt mutatja, hogy észrevehetetlen 1333 - 1600 mhz között is szinte. Placebó hatás maximum.

A lényeg, hogy mennek a lapokkal 1600-as ramok, nyugodtan vegyél olyat, de ha lehet a support listán (QVL) felsoroltakat vegyél, amiket teszteltek a lappal - esetleg más gyártó hasonló chipsetes lap QVL-jét is érdemes megnézni, mert nagy valószínűséggel átfedés van a kettő között. Egész jó kis ramok vannak felsorolva, szerintem lehet válogatni bőven... és legalább 100%, hogy menni fog (Végigolvasni is szörnyű azokat az AMD 1600-as RAM kálváriákat amiket itt végigszívtak egyesek...amikor megvan az új géped, és szenvedsz vele heteken keresztül, vagy végül lecseréled intelre)

De amúgy jogos az érzés... Most majdnem ugyan annyiért vegyen az ember egy általában 1333-as borda nélküli ramot? Mikor 1600-okon szokott lenni hűtőborda is.

[ Szerkesztve ]

(#1442) old gray válasza Pepe78 (#1091) üzenetére


old gray
addikt

220-as Ref. Clock esetén a ramjaid vagy 880 vagy 1173MHz-n mennek attól függően, hogy 4x vagy 5,33x szorzót használsz. Nem ez a gond? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#1443) helkis válasza Ren Hoek (#1441) üzenetére


helkis
addikt

azért sincs nagy különbség, mert nem a "lassú ram" a szűk keresztmetszete a rendszernek, szerintem is elég 1333mhz.es DDR3-as ram.. de aki úgy érzi hogy jobban tapadnak rá a nők ha 1600-asram van a gépben vegye azt nyugodtan.. :P

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1444) Ren Hoek válasza helkis (#1443) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hehe :D Aztmondod a méret a lényeg, és nem a sebesség? Vagy késleltetés? Esetleg sávszélesség? Jókis hasonlat :DD

Viccen kívül azért egy előnye van a DDR3-nak, hogy kicsivel drágább csak, és adnak általában bordát hozzá... Húzásnál azért jóljön az. Sok 1333-ról lespórolják. Kingston value Ram, Kingmax 1333-as pl.

[ Szerkesztve ]

(#1445) gabi133 válasza Gabor970 (#1440) üzenetére


gabi133
aktív tag

"az 1600-as DDR3 nem kétszer gyorsabb mint a 800-as DDR2, mert az időzítések is közbeszólnak"
Nem véletlen raktam zárójelbe a gyorsabb szót. ;)

(#1443) helkis
Ahogy előttem is írták, kb 1-2 ezer forinttal drágább az 1600mhz-es ram az 1333 képest, és az előbbin még hűtőborda is van. Márpedig én tuningban is gondolkodom, még ha nem is világrekord döntés szinten. Ahhoz pedig elegendő az is. Nem kell rá venti, meg vízhűtés. :)

(#1446) Kartács


Kartács
aktív tag

Szevasztok!

Van egy Gigabyte 790FX-UD4P lapom + G.Skill 4G 1600as na most,
a Ram páros alapból 1333on megy...

1. Miért? (lap support oldalán benne van pedig ugye egész 2000Mhz-ig)
2. Gondolom tuninggal felhúzhatnám, de megéri-e v. sem? Elvileg 0 különbség van itt a Mhz-ek között...

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#1447) helkis válasza Ren Hoek (#1444) üzenetére


helkis
addikt

:DDD

szerintem csajozásnál alap hogy 1333-as ramod van, de tapasztalatom szerint több szőke nagymellű bukik a magas 3dmark eredményre, mint a nagyobb ramsebességre ;] (arra csak a sötétbarnák buknak :)))

múlt héten pl olcsóbb volt a DDR3 2Gb/1333 kingmax cl9, mint a DDR2 2gb/800 kingmax CL5 nagykerárról van szó..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1448) vizirider válasza Kartács (#1446) üzenetére


vizirider
tag

mivel 1333 felett már O.C. nak számít ezért a bios alapból mindet 1333-ra állítja. ha így nem fagy akkor nagy nyugalommal a 6.66-os szorzót felemeled 8-ra ha mázlid van ennyi lesz a nagy "tuning" ha nem akkor kis + feszt kell adni a ramoknak de igazából ez csak amd szemszögből tuning nem kell tőle parázni. csak legyen egy full stabil beállításod onnan már nagy baj nem lehet.

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1449) Kartács válasza vizirider (#1448) üzenetére


Kartács
aktív tag

Tettem rá 2x + voltot és fagyott mind 2 állapotban azaz a win7 logo már be sem jött... így felhagytam vele... mennyit lehet rátolni max?
Ezt az AMD szemszögből tuning dolgot nem értem?! :F

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#1450) vizirider válasza Kartács (#1449) üzenetére


vizirider
tag

a processzorban van a ram vezérlés beleintegrálva amit az amd 1333-ig garantál a többi alkatrészed hiába tudja az 1600-at (vagyis részükről ez nem tuning ők garantálják hogy megy a termék 1600-on)
a másik a + fesz ugye ez ramoktól is függ nekem egyszer 2,05 volt is volt rajta de nem ment
szóval ésszel kell, lehet elég neki 0,05 v de lehet +0,2 kell ez türelem kérdése + nincs rá garancia hogy menni fog............
igazából sokat nem veszítesz vele ha 1333-on stabil. (nekem még ezt sem tudja a masina)

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.