Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) kekegsm válasza Zozoo01 (#3249) üzenetére


kekegsm
őstag

Biztos hogy 800 MHz-n megy? Hol nezted?

telepitsd fel ezt a progit, megmondja a max sebesseget, meg allitani is tudod a dolgokat, kis helyet es memoriat foglal:
[link]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3252) HarryPotter válasza kekegsm (#3251) üzenetére


HarryPotter
őstag

Szia! a sebesség mérő progid érdekes, kérdésem, hogy 2 magos amd procit is képes vizsgálni??

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#3253) Zozoo01 válasza kekegsm (#3251) üzenetére


Zozoo01
tag

Kösz a választ, amennyire tudom biztos a 800 MHz.

Mod: Ettől a probléma továbbra is fennáll

[Szerkesztve]

(#3254) kekegsm válasza HarryPotter (#3252) üzenetére


kekegsm
őstag

Nemtom, ki kell probalni.

Egyebkent ez nem sebessegmero, hanem sebessegallito szoftver

[Szerkesztve]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3255) kekegsm válasza Zozoo01 (#3253) üzenetére


kekegsm
őstag

Elarulnad esetleg, hogy hol nezted? Mivel a sajatgep/tulajdonsagok nem jol irja ki, valamint az everest alaplapinfoja sem mindig...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3256) MaTT válasza kekegsm (#3254) üzenetére


MaTT
aktív tag

üdv!

power manager pl innen. (legalábbis az én gépemhez)
http://support.fujitsu-siemens.com/download/ShowDescription.asp?SoftwareGUID=F75C5146-A2E3-4D04-BFDA-FB41E0D89323&ClassID=1BDAA443-1763-4CA6-9849-16A5AC0019EC

de nekem ha nincs fenn akkoris megy rendesen a proci, szal nem értem.
vezérlőpult>rendszer valóban nem a maxot írja ki hanem amin épp megy.

everest nekem általában jót ír ki. probáld meg hogy elindítasz egy tömörítést és közben nézed everesttel. ha így is 800at ír akkor passz.

Keep the rubber side down!!

(#3257) Zozoo01 válasza kekegsm (#3255) üzenetére


Zozoo01
tag

Sajátgép/tulajdonságok természetesen...
Más notikon amiket megnéztem ott is jól szerepelt. Más is írta, hogy hasonló problémával küzdött, gondoltam tud valaki segíteni...

(#3258) MaTT válasza Zozoo01 (#3257) üzenetére


MaTT
aktív tag

a másik gépeken valószínü nincs speedstep, nem? ;)

szal ha csak win megy semmi más akkor 800on megy, ha meg kell akkor felkapcsol magasabb fokozatba.

Keep the rubber side down!!

(#3259) Zozoo01 válasza MaTT (#3256) üzenetére


Zozoo01
tag

CPU burn-nel próbáltam meg más progikkal, amik 100%-on járatták a proccot. Az aktuális sebességet írja ki és én is arra gondoltam. Sose megy feljebb 800 MHz-nél...

Mod:

Van speedstep természetesen
És ha csak win megy akkor 350 MHz körül ''kocog''


[Szerkesztve]

(#3260) MaTT válasza Zozoo01 (#3259) üzenetére


MaTT
aktív tag

ezesetben valószínűleg az FSB van felezve.
rakd fel pm-et. és a gépen van egy gomb amin van egy ventillátor. elméletileg avval tudod állítani.

Keep the rubber side down!!

(#3261) kekegsm válasza Zozoo01 (#3259) üzenetére


kekegsm
őstag

Hmmmm.... Milyen proci van a gepben? Mivelhogy 350MHz-n nem tud kocogni az a processzor... 1.8GHz vagy 800MHz, ezek a valasztasi lehetosegei vannak.

AMD progikat talalsz itt:
+[link]

driver, miegymas, ezek fel vannak telepitve?

Bocsi, ha esetleg ugy erezned, hogy hulyenek nezlek, vagy valami, abszolute nem, csak nagyon sok esetben talalkoztam olyannal, hogy egyszeruen csak rosszul irta ki a gep, kozben normalisan futott a masina.

[Szerkesztve]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3262) Zozoo01 válasza MaTT (#3260) üzenetére


Zozoo01
tag

Igen a gombot ismerem, a PM amit linkeltél nem csinál semmit, csak 100%on pörgeti a procit. Valakinek más ötlete van esetleg?

(#3263) Zozoo01 válasza kekegsm (#3261) üzenetére


Zozoo01
tag

Kösz a segítséget, nem érzem hülyének magam :) A proci AMD turion ML32 -es, aminek elvileg 1,8 GHz a max órajele itt 800 és 352 van; valami el van állítva vagy el van b*szva sajnos. Az első lehetőséget akaorm kizárni mielőtt bármi másra gondolnék. A driverek legjobb tudomásom szerint (Prociét újra is raktam) fenn vannak. A link amit adtál elég jó, kösz az infót szétnézek.

[Szerkesztve]

(#3264) Zozoo01 válasza kekegsm (#3261) üzenetére


Zozoo01
tag

És most is igazad lett, a Win írja ki rosszul, ennyi a hiba :(
A progik (amikhez a linket adtad) szerint fájntosan működik minden, kösz a helpet mindenkinek :D
Ezek szerint probléma sem volt :)

(#3265) HackR


HackR
tag

Sziasztok! :)

1505-ös Centorio Duos Fusihoz létezik valami bütykölő progi? Mondjuk amivel ha akksiról meg le lehet csökkneteni az órajelét vagy 1 mgot ki lehet kapcsolni vagy ilyesmi vaaaan? :) 2,5 órátbír így alapba ha telepítgetek is...akksiról.

Xar játék az élet, de qwa jó a grafikája.

(#3266) MaTT


MaTT
aktív tag

okos windows :)


HackR: NHC [link]

beállíthatod, h mondjuk csak a legkisebb szorzót használja a proci
feszcsökkentés is jó lenne de sajna coreduonál már korlátozták a min. feszt.
bővebben downclockolós topic ;)

Keep the rubber side down!!

(#3267) Avicularia


Avicularia
veterán

az mennyira normális ,hogy ismerősöm FuSi laptopja (nem tudom pontosan milyen típus)
3 hónapos korában 32% az akksi wear levelje?
1.5 cerka van benne 15.4-es és kikapcsolt wifivel 1 óra 4 perc az üzemideje :U

(#3268) HackR válasza MaTT (#3266) üzenetére


HackR
tag

Nagy király ez a progi!!!! THX!!! :R :R :R :R

Xar játék az élet, de qwa jó a grafikája.

(#3269) kekegsm válasza Avicularia (#3267) üzenetére


kekegsm
őstag

Nem jol hasznalja az akkut, ennyi az egesz. Neha le kell meriteni teljesen fullra (parhetente egyszer), ha valtogatva hasznalja akkurol es halozatrol.
En mondjuk csak halozatrol hasznalom 99,9999%ban, es 8 honap utan 99% az akkuszint.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3270) kekegsm válasza HackR (#3265) üzenetére


kekegsm
őstag

2,5 ora az teljesen normalis, egy consumer nagykepu laptoptol ne is varj sokkal kevesebbet. Mondjuk nyersz 15-20 percet, ha szerencses vagy.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3271) kekegsm válasza Zozoo01 (#3264) üzenetére


kekegsm
őstag

Arra megkerhetnelek, hogy lehetoleg minden topicba irjad be a hozzaszolasod elso 5 mondatat? :C



Nekem is 800 MHz ir ki a windows a 2200 helyett. Fogalmam sincs miert, sot a fejlesztok se tudtak megmondani (aztmondtak, tudnak rola, de mar nem foglalkoznak az XP-vel, csak ha security error van), viszont a Vista mar jol irja ki.

[Szerkesztve]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3272) cigam


cigam
félisten

Mostanában ezt az üzit kapom induláskor, meg amikor BT-t szeretnék használni.
---------------------------
Bluetooth Manager
---------------------------
Thank you for evaluating the Bluetooth Stack for Windows by Toshiba. The evaluation period has expired. Please obtain a license for this version of Bluetooth Stack for Windows by Toshiba.
---------------------------
OK
---------------------------
Ez mitől van?
Azt értem, hogy lejárt, de enélkül nem is ment a BT. Egyébként hol lehet megvenni?

[Szerkesztve]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3273) Avicularia válasza kekegsm (#3269) üzenetére


Avicularia
veterán

tehát ha lemeríti fullra és feltölti párszor,akkor ez javulhat?
vagy ez már így marad?

(#3274) kekegsm válasza Avicularia (#3273) üzenetére


kekegsm
őstag

Ez is ugyanolyan mint a mobiltelefon. Igen, javulhat.

Az vagja haza, hogyha toltod-meritted-toltod-meritted-...... es ezeket mind csak 10-15-20-25 percig.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3275) kekegsm válasza cigam (#3272) üzenetére


kekegsm
őstag

Nincs valami ''about'' vagy ilyesmi menupontja a proginak, ahol irjak, hogy hol tudod megvenni?

Ez beepitett BT?
- ha igen, akkor mi a laptop tipusa?
- ha nem, akkor mi a BT tipusa?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3276) Tom19


Tom19
tag

Nos valaki?

64 bit-es driverek FuSi Pa1538-ra?

(#3277) cigam válasza kekegsm (#3275) üzenetére


cigam
félisten

Az Amilo pro 3505-os beépített BT-je. Csak akkor röffen be, ha a hozzáadott Toshiba CD-ről telepítem ezt az Utility-t. Valószínű, ha eltávolítom, a BT driverét fent hagyja, de már úgy megszoktam ...
Bár ha jobban meggondolom akár járhatna is a gép mellé, mint pl. a Nero.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3278) kekegsm válasza cigam (#3277) üzenetére


kekegsm
őstag

Hat, fogalmam sincs. Amit megtehetek, hogy otthonrol elhozom neked es elkuldom az en BT-m progijat, bar ez USB-s es Belkin, de egy probat meger, szerintem BT az BT... persze driverre ez nem igaz, de ez egy kezeloprogi igazabol...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3279) kekegsm válasza Tom19 (#3276) üzenetére


kekegsm
őstag

gyarilag kupacban: nincs.

Annyit tehetsz, hogy osszevadaszot minden alkatreszenek a pontos tipusat, majd a drivereket levadaszod a netrol.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3280) cigam válasza kekegsm (#3278) üzenetére


cigam
félisten

Köszi! Azért elötte az FS állásfoglalására/megoldására is kíváncsi vagyok. Holnap futok 1 kört ezügyben.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3281) Tom19


Tom19
tag

És valaki letudná irni hogy az alaplapnak mi a rendes neve ami alapján lehet keresni? Mert bitos fent kellene lenni a gyártó honlapján, de erre Nividia Chipset C51D+MCP51sehol sincs leirás. Vagy csak én nem találok?


Köszönöm!

(#3282) kekegsm válasza Tom19 (#3281) üzenetére


kekegsm
őstag

Everest megmond mindent, 3.50 ultimate

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3283) Tom19 válasza kekegsm (#3282) üzenetére


Tom19
tag

Helló!
Az everest se ir ki mást. :[link]


Ha ezt irja ki hogy a PCIx slotban van a videókártya, akkor az azt jelenti hogy cserélhető?


Köszönöm!

(#3284) kekegsm válasza Tom19 (#3283) üzenetére


kekegsm
őstag

Nem. Azt jelenti, hogy PCI-Express buszon csatlakozik.

a C51MV az a chipsetet jeloli, azthiszem NVIDIA nForce Go 430 MCP -rol van szo.

Az everest valamelyik oldalan (otthon majd megnezem) irja az alaplap gyartojat es tipusat.

[Szerkesztve]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3285) cigam válasza cigam (#3280) üzenetére


cigam
félisten

Felhivtam a support-ot. Az illetékes kollega szabin van a két ünnep között. A többierk meg nem értenek hozzá. :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3286) Tom19 válasza kekegsm (#3284) üzenetére


Tom19
tag

Na de oda van irva, hogy az integált vezérlő le van tiltva!

(#3287) lace7


lace7
csendes tag

Sziasztok!
Kéne nekem egy kis segítség!
Van egy amilo 1450G (1024RAM+120GB-os vinyós fajta)!
Szóval, van ez a kétrétegű DVD-írós okosság-Ez, hogy műksik?
Hogy lehet azt beállítani, hogy egy sima 4,7GB-os DVD-re 8,5GB anyagot írjon fel, mert állítólag ezt meg lehet csinálni

- http://www.notebook4u.hu/index.php?main=main&page=kirakat_details&subpage=kirakat&itemid=8554

Ha valaki ebben tud segíteni az kérem szépen írjon email-re vagy privibe!:)
Előre is köszönöm!!! lace7@freemail.hu

(#3288) _Petya_ válasza lace7 (#3287) üzenetére


_Petya_
őstag

Üdv!

Hogy lehet azt beállítani, hogy egy sima 4,7GB-os DVD-re 8,5GB anyagot írjon fel, mert állítólag ezt meg lehet csinálni

Nem, ilyet nem lehet csinálni. Ha dual layeres DVD-t akarsz írni, akkor dual layer-es írható DVD kell neked, ami 8,5 GB-os...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#3289) ludus


ludus
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm megkért, hogy üzemeljem be neki a wifi-s kapcolatát egy amilo 7320-on, de nem boldogulok vele... :W A gép vadi új, a gyári rendszer van rajta, arra már rájöttem hogy Fn+F2 kacsolja be a wifi kártyát, de egyszerűen nem találja meg az acces pointot...

Valami okosság?

Kössz:
ludus

(#3290) cigam válasza ludus (#3289) üzenetére


cigam
félisten

Láttad már működni az AP-t? Lehet ott nincs ''publikálva'', vagy a routeren ki van kapcsolva a WiFi.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3291) cigam válasza _Petya_ (#3288) üzenetére


cigam
félisten

Meglehet, csak jól össze kell tömöríteni pl. DVDshrink :)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3292) Pepeco


Pepeco
csendes tag

Sziasztok, végigolvastam a topicot!

TOUCHPAD problemre ''hivatalos választ'' nem kaptam; de mondták, hogy pár tartós használat után ''bekopik'' és akkor működni fog rendesen, én koptattam és most működik már egy idje, bár nem igazán használom, mert egerezek!

Viszont! Vinyó nekem nem kattan, ellenben rengeteg hibát csinál, fent volt a OO Defrag 8.5 és háromszor raktam fel újra a HOme-ot mire rjáöttem, hogy az a gáz, de most is néha hibáz és rendszeresen kell futtatni a CHKDSK-t restart-offline módban!

A DVD-író tényleg lassúak tűnik, ahogy mondjátok! Szerintem ez ennyit tud, vagy a driverek rosszak és kellene egy rendes driver! Bár most megírtam vagy 40 DVD-t vele karácsonyra és belejött a dologba, lehet, hogy ennek is kell egy kis bemelegítés! :D

Wifi nekem jól megy, kb az egész városból veszem a jelet, szóval arra nincs panasz, bár néha-néha elnémul és akkor nehezen tudom visszaindítnai...

Játékok is egész jól futnak, bár néha general exception-nal kilép... Mostmár nem nagyon csinálja azt sem...

Egyre inkább hajlok arra, hogy felteszek egy 64bites OS-t, csak a LINUX nem vezérelte a Wifit, a Vista nem tudta a videókártyát és az XP-s meg csak angol és szar a magyar billel, meg ütközik (?!?!?!) a Office 2003-al, ami meg magyar...

De most szedek le egy XP 4bit-et, ami magyarított (házilag) és azt ki fogom próbálni.

Nekem tetszik, hogy puritán kinézetű... RONDA DE FINOM... :D

Az USB-vel én is szívtam, a hátsókon nem ment a 2.0 pendrive-om rendesen... Elöl meg igen.

Hanggal és mikrofonnal nem volt gond.

A kijelző fényerő viszont már néha volt. Eddig nem foglalkoztam vele...

Érdekelne, hogy kellett volna é formázni az elemet...

Vinyóval nekem is volt, hogy játék közben elakad amíg ment... A másik, hogy néha a kurzor megáll, de ha mozgatom az egeret(touchpad-ot) akkor változik az ikon, mintha mozogna..

A melegedés teljesen normális alul is és a touchpad két oldalán is; bal oldalon a DVD, jobb oldalon a vinyó van, jobb fenn pedig a proci(k).

(#3293) Keros


Keros
csendes tag

Nekem volna egy kérdésem (PA1510) gépen van tv kimenet hiába dugom össze a tv-vel nem tudom a képet megjeleníteni a kimenetet nem látja aktívnak valamiért.

(#3294) Pepeco válasza Keros (#3293) üzenetére


Pepeco
csendes tag

A TV kimenetre S-video-val tudsz csak tv-t tenni, de 3 különböző S-video szabvány van...

Könnyű szétkapni a TV-t vele, fordulj vele szakemberhez, mert a kimeneti jel erősségétől függ...

Kell egy videokártya driver amivel felül tudod bírálni a TV érzékelést!!! (csak haladóknak!!!)

(#3295) ludus válasza cigam (#3290) üzenetére


ludus
aktív tag

Szia!

Kössz a választ! A routeren biztos megy a dolog mert az ''AIR'' led villog, és a konfig menűben is minden ok (szerintem)... Ezt a ''publikálás'' dologot aért elmagarázhatnád ha nem gond :B
A helyzer az hogy az OFF Acer ON notimon ha van AP a környezetben akkor az meg is jlenik listában, itt semmi nincs!

Kössz:
ludus

(#3296) tata21


tata21
tag

Üdv!
Segítséget kérnék a következő témába:
A laptop billentyűzeten levő kék jeleket hogyan lehet kikapcsolni, ugyanis most csak azokat hajlandó írni, alapból, ha lenyomom a váltogombját akkor írja a normál karaktereket.
Hol lehet ezt kikapcsolni??
Köszi a segítséget
tata2@freemail.hu

(#3297) UHHH válasza Keros (#3232) üzenetére


UHHH
senior tag

Az en 1510-esemnek is mozog a bill-je, ha az esc-t nyomom, brutalisan latszik, hogy ki van lazulva :( durva hangot ad es nagyon benyomodik a bal felso resze az egesz bill.panelnak.

Most meg mar a memtest is dobja a hibakat, ejj :(

Olcso FuSinak ne nezd a leve't!

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#3298) cigam válasza Pepeco (#3294) üzenetére


cigam
félisten

Milyen 3 féle?
S-videóból csak 1 van, ahol külön zsinór viszi a szín és külön a világosságjelet.

Melyik a másik 2?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3299) Wolvi


Wolvi
csendes tag

Boldog Új Évet kívánok minden Amilo /azon belül is Pa/ tulajnak!

Nekem eddig egész jól bejött - bár kezdem azt hinni, h tényleg elég lett volna egy 1510-es, a 1538-as helyett /haverom x200-as integráltja ugyan úgy viszi a kedvenc RPG játékom max-on mint az én Go7400-esem, ráadásul a 1510-esben ugye jobb a RAM/ :DDD

Wolverine,,,

(#3300) Pepeco válasza cigam (#3298) üzenetére


Pepeco
csendes tag

Most SCART-equipped televisions or VCRs (and almost all of the older ones) do not actually support S-Video, resulting in a black-and-white picture if attempted to use, as only the luminance signal portion is used. Black-and-white picture in itself can also be a sign of incompatible colour encoding, for example NTSC material viewed through a PAL-only device.

A hack exists to possibly attain color on devices that do not support S-Video through SCART. This is done via joining the pins 15 and 20 in the SCART connector (either directly or using a 470pF capacitor), and may not yield optimal results.

It is very simple to convert S-Video to composite signal (just the logical merging of the two through a filter is required) or vice versa.


Angolul, a lényeg, hogy nem minden SCART képes az S-Video jelet feldolgozni, hiába van szabvány, ráadásul a videókártya és különböző feszültséget ad(hat) ki!
Szóval az S-video egy féle van, viszont a kiadott jel lehet sokféle. (kevertem a két dolgot, szorri)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.