Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) Meiser


Meiser
tag

Újratettem ma a rendszert,asszem minden műkszik, jók a driverek,de amikor rádugom az internet kábelt megjelenik a kis ikon hogy helyi kapcsolat korlátozott. Eszközkezelőben az egyéb eszközöknél az ethernet vezérlőnél azt írja hogy illesztőprogram nincs telepítve eszköz nem működik megfelelően. Egyébként internetezni tudok,csak azért vmi nem stimmol itt. Nem az nvidia nforce networking kontroller a felelős az ethernet kapcsolatért? Az rendesen működik,de akkor mi ez az egyéb eszközös ethernet vmi?Honnan szerezzek hozzá illesztőprogramot?Köszi!

(#3102) Meiser


Meiser
tag

Ja meg a másik.Installáltam volna a wlan drivert,de azt írja manuálisan kell feltenni a kicsomagolt fájlokat.Ilyen .sys meg akármi fájlok, nincs telepítője. Ezeket be kell másolni vhova?Nem tudom kipróbálni csak jövő héten a wlant szal nem tom most működik-e.

(#3103) Tom19 válasza Meiser (#3102) üzenetére


Tom19
tag

Az internetről kell leszedni a WLAN-os driver a Fujitsu-Siemens honlapján. Atheros AR5006EG a neve. Eszközkezelőben a sárga ikon amelyik nincs feltelepitve, az lesz a WLAN, rákattintasz, majd illesztőprogram és ott frissítés. Majd pedig az én választom ki a driver(ne maga keresse), és továbbra mész, és kiválasztod a drivert(ahova kicsomagoltad).

(#3104) r4dix válasza HarryPotter (#3097) üzenetére


r4dix
csendes tag

Az egér USB csatlakozója tipikusan magasabb áramigényű, mert egy jeladó és vevő is egyben

Hát nem lennék róla meggyőződve, hogy az egérben világító LED, meg az a pici IC akkora baromi nagy teljesítményt venne fel, hogy ne bírná el a port. Egyébként haveromnak egy USB-s, force feedback-es kormánya van, na az már inkább teljesítményt igénylő eszköz. Egyébént neken meg pont, hogy a pendrive-om nem ment az egyik USB-n, és az egér meg ugyanabban működik.

(#3105) Meiser válasza Tom19 (#3103) üzenetére


Meiser
tag

Nem találom ezt a fajta wlan drivert.Ilynek vannak hogy: Fujitsu AR5006X, Fujitsu AR5006X, Atheros WLAN driver,de olat amit írtál nem találok :( .Be tudnád linkelni esetleg?Köszi!

(#3106) Tom19 válasza Meiser (#3105) üzenetére


Tom19
tag

[link]

Tessék!


A kék halál a Far Cry-nál a játék miatt lehetett, mert másiknál nem fagy. PCMark2005 és Need for Speed Most Wanted simán megy.

IDE drivert mihez is kell telepteni?

(#3107) djDanee


djDanee
csendes tag

Sziasztok! Már feltettem kérdésemet máshol is, de gondoltam itt elöbb találok tapasztalatokat, kérlek segítsetek ha tudtok!

Valaki tudna nekem mondani tapasztalatot vagy bármiféle hasznosat erről a gépről?
FUJITSU SIEMENS Amilo M1450G 1024
15.4'' WXGA 16:9 GlareType, 1280x800, Pentium® M Dothan 2MB/FSB400 1700 MHz, 1024MB DDR2/400, 120GB HDD, 8x DVD+-RW DL drive, Intel Graphics Media Accelerator 900 plusz szokásos portok stb. [link]
mindez 199.999 Ft ért.
A gép internetre, nagyon ritkán játékra kellene.
Előre is köszönöm!

-IBM-

(#3108) Meiser válasza Tom19 (#3106) üzenetére


Meiser
tag

Igen én is itt kerestem,bejelöltem mindent (amilo pa1538),de itt meg ezeket adja ki hogy WLAN miniCard D2301 & USB D1705,WN6301A miniCard WLAN IEEE802.11 b/g.

(#3109) Meiser


Meiser
tag

A géppel adott driver cd-n van vmi ilyen?

(#3110) Tom19 válasza Meiser (#3109) üzenetére


Tom19
tag

Amit be linkeltem az a tuti.

(#3111) béé válasza r4dix (#3104) üzenetére


béé
csendes tag

helo!
vezetéknélküli egérnél semmi köze az usb és az egérben világító led között. az egér elemmel megy, az adó/vevő meg usbről. és a ráiós egereknél, maga az adóvevő többet fogyaszt mint egy sima vezetékes egér.
a másik meg az h. egy force feedbacos kormányt soha a büdös életben nem fogsz megmozdítani usbről...azt be kell dugni konektorbe, és kifejezetten kicsi az usbn keresztüli áramfelvétel. csak arra használja h. a kormányban lévő potikkal érzékelje a kormány állását, és h. melyik gombot nyomod be. szóval csak vezérlésre és érzékelésre...

(#3112) Meiser válasza Tom19 (#3110) üzenetére


Meiser
tag

Hmm,lehet hogy a link rossz helyre visz.Mert nekem megjelenik a panel ahol ki kell választani hogy milyen típusú gépem van, milyen hardverhez kell a driver, meg milyen oprendszerem van.

(#3113) yankoo


yankoo
tag

minden jatek config függő :) van mikoe felmegy 300 ra az fps van mikor ilyen füstös helyen lemegy 80ra attol fuggetlen szaggatasmentes elvezheto a jatek szep grafika melett :)

[Szerkesztve]

(#3114) r4dix válasza béé (#3111) üzenetére


r4dix
csendes tag

Üdv!

Hát akkor csodálkozzál egy sort, ugyanis csak USB-ről kapja a kraftot, ha hiszed, ha nem. Direkt most néztem meg megint, albérletben játszottunk vele, és először nekem is nagyon furcsának tűnt. Pedig így van.

Mellesleg egy USB port akár 500mA áramot is képes leadni, márpedig ha egy egérhez tartozó kis rádió adó-vevőről van szó, akkor egész biztos, hogy csak pár mW-os adóteljesítménye van, amire ez az áram igencsak elég (számoljunk, ha mondjuk 10 mW-tal ad és 5 V-tal üzemel, akkor I = P/U = 2 mA << 500 mA). Röviden: kizárt, hogy nem elég.

(#3115) Tom19 válasza Meiser (#3112) üzenetére


Tom19
tag

Ez a WLAN: WN6301A miniCard WLAN IEEE802.11 b/g

Ehhez szedd le a drivert a FS oldaláról!

(#3116) duli


duli
tag

Egy kis segítség kellene . Telepítem a Si1520 gépecskémet és az audió kifogott velem :W Ebbe elvileg egy Conexand Hd audio kártya van . Nem tom mi lehet a probléma de a gyári driverek telepítésénél mindíg sikertelent ír mind a modemre mind a hangra . Esetleg aki tudja a megoldást az segítsen please :R

(#3117) Gus válasza duli (#3116) üzenetére


Gus
aktív tag

[link]
Innen vedd le a legfrissebb drivereket!
Ha jól emlékszem kell neki a SP2.

(#3118) duli válasza Gus (#3117) üzenetére


duli
tag

Onnan is leszedtem de nem akarja az igazsádot sajna , no meg a telepítőm eredeti xp home sp2 , úgyhogy egyenlőre csak nemtom mi a gond :O

(#3119) kekegsm válasza r4dix (#3114) üzenetére


kekegsm
őstag

Milyen tipusu az a botkormany? Mivel az en logitech Strike Force-om megeszi a 2 ampert is...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3120) Meiser válasza Tom19 (#3115) üzenetére


Meiser
tag

Oké Tom,sikerült!Megy minden rendesen!Köszi a segítséget! :R

(#3121) Vajar válasza Meiser (#3101) üzenetére


Vajar
csendes tag

Ha DHCP van beállítva nálam, akkor nekem is korlátozott, vagy nem jött létre a kapcsolat felirat van. Pedig megy a net, meg minden. Nálam ez minden gépnél így van, ha az adsl modemre van dugva. Én már beletörődtem....

(#3122) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Ati Radeon X700 128mb Hypermemory 512mb-ig bővít
MXM type 1

Notebook vidkari eladó 35000FT

Érdeklődni priviben!

(#3123) kekegsm válasza Tommmmka (#3122) üzenetére


kekegsm
őstag

Mire csereled?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3124) Tommmmka válasza kekegsm (#3123) üzenetére


Tommmmka
senior tag

7900gs 512


(AZ X700 Type I,II,III-ba belemegy)

[Szerkesztve]

(#3125) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

ugyanis 1667g-be belefér a type III-as VGA is úgyhogy upgrade:D:D

(#3126) kekegsm válasza Tommmmka (#3124) üzenetére


kekegsm
őstag

Hol es mennyiert?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3127) lujo2 válasza djDanee (#3107) üzenetére


lujo2
csendes tag

Nekem uez a gép van, csak én egy HP 500-asat vettem, de 60 Gb HDD és 512 Mb RAM-al. a kijelzője csak 14 collos, de én egy kisebbet akartam, mert valóban hurcolni akarom. És a legfontosabb, az ára 168 ezer Ft volt, Windows Home-al. Irodai munkára, netezni tökéletes

(#3128) Tom19


Tom19
tag

Hali!

A Fujitsu Pa1538-ba lehet videókarit bővíteni?

Turion 64 X2 procikat laptopba hol lehet kapni, mennyiért?


Elvileg belemegy a TL-60-as és mellette a 800Mhz-es DDR2 RAM is elmegy már.
Ha majd elavul akkor ezeket cserélném, ezért kérdezem hol lehet kapni procit, estleg VGA-t(de szerintem ezt nem lehet cserélni).


Más:
A rendszer eszközöknél még mindig azt irja ki, hogy nincs illesztőprogram telepitve(nem csak a memory controllerhez, hanem többhöz is), minden driver fel van rakva(az új is amit belinkeltetek). Neketek is ezt irja ki?


Köszönöm.

(#3129) Tommmmka válasza kekegsm (#3126) üzenetére


Tommmmka
senior tag

találtam egy webshopot 95000 euro házhozzászállítással
de van x1800xt 106000ft-ért
6800gt 256mb 85000ft-ért
meg 6600gt 256mb 60000-ért és most lesz 7600,7700,7600gt január elsejétől

[Szerkesztve]

(#3130) Meiser


Meiser
tag

Tényleg ti kisütöttétek a noti akkuját (pa1538), vagy nem kell?

(#3131) kekegsm


kekegsm
őstag

Na, a meresek:

Teszt1:

Felbontas:1024x768
AntiAliasing: none
Texture Filtering: Bilinear
Max Anisotropy: 4


3dmark03: 5432
3dmark05: 2739
3dmark06: 990




Teszt2:

Felbontas:1280x800
AntiAliasing: Non-maskable AA
Texture Filtering: Trilinear
Max Anisotropy: 4


3dmark03: 3273
3dmark05: 2037
3dmark06: 666



Teszt3:

Felbontas:1280x800
AntiAliasing: 4 sample AA
Texture Filtering: Anisotropic
Max Anisotropy: 4



3dmark03: 2154
3dmark05: 1685
3dmark06: 447




Futatott tesztek:
3dmark03:
GT1-Wings of Fury
GT2-Battle of Proxycon
GT3-Trolls Lair
GT4-Mother Nature
CPUTest1
CPUTest2
FillRateSingle
FillRateMulti
VertexShader
PixelShader 2.0
Ragtroll

3dmark05 (1.20 Pro)
GT1-Return to Proxycon
GT2-Firefly Forest
GT3-Canyon Flight
CPUTest1
CPUTest2
FillRateSingle
FillRateMulti
PixelShader
VertexShader simple
VertexShader complex
Batch Size Test 8 Triangles
Batch Size Test 32 Triangles
Batch Size Test 128 Triangles
Batch Size Test 512 Triangles
Batch Size Test 2048 Triangles
Batch Size Test 32768 Triangles

3dmark06 (1.02 Advanced)
GT1-Return to Proxycon
GT2-Firefly Forest
CPUTest1
CPUTest2
FillRateSingle
FillRateMulti
PixelShader
VertexShader simple
VertexShader complex
Batch Size Test 8 Triangles
Batch Size Test 32 Triangles
Batch Size Test 128 Triangles
Batch Size Test 512 Triangles
Batch Size Test 2048 Triangles
Batch Size Test 32768 Triangles

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3132) kekegsm válasza Tommmmka (#3129) üzenetére


kekegsm
őstag

Tudsz adni egy linket?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3133) Tommmmka válasza kekegsm (#3132) üzenetére


Tommmmka
senior tag

http://mxm-upgrade.com/

(#3134) Wolvi


Wolvi
csendes tag

Hi!

Na meg van nekem is ez a Pa1538-as.
3 gyors kérdés:
- hogy lehet a kijelzőt beállítani /fényerő, kontraszt telítettség stb./
- járt már vki úgy, h headset-et /v fulhallgatót/ dugott a gépre és miután lehúzta az csak visított, visított... visított, minta zállat /sőt kékhalált is dobál, nem indul újra, vinyó miatt hisztizik, teljes leállítás kell hozzá, de Win betöltés után megint csak visít /ha fülhallgató van rajta semmi baja/
csak az első teljes újraindítás után jött be az a dolog, h átraktam az audio beállítást fejhallgatóról hangszóróra /mert előtte úgy maradt/, aztán újra headset használat, lehúzáskor újra visít, és most már semmi sem segített
először arra gondoltam h szoftveres a dolog /de akkor miért nem indul utána vinyó gondok miatt/, de már kezdek attól félni, h a hardver szart be
/azért még ha feltöltöttem az akkut, megpróbálok egy teljes rendszertelepítést/
- és ezzel kapcsolatos az utolsóm, h próbálta e már vki a Particion Magic 8 particionáló floppy-kat /a franc se vesz ezért notihoz 3,5'' meghajtót/ USB-s pendrive-ról használni, a teljes újraparticionáláshoz, formázáshoz /vagy ha nem akkor h lehetne ezt máshogy, mással megoldani/

Hát egyenlőre csak ennyi :DDD

Amúgy szegénykém elég csúnyácska /bezzeg ha olyan lenne amilyennek lennie kell :(( mint pl a hirdetésen, meg a gyári adatlapon akkor ki is nézne valahogy és praktikusabb is lenne + ugye a normális funkciógombok hiánya nem lenne idegesítő/
aki régebben vette az is ilyen szutyok külsőben kapta ezt a gépet, v a meghírdetett design-ben?

Köszke! :R

(#3135) kekegsm válasza Wolvi (#3134) üzenetére


kekegsm
őstag

1. A videokartya kezeloprogramjabol
2. Nekem akkor csinalta ezt, ha a beepitett mikrofont akartam hasznalni, az gerjed valamiert.
3. passz

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3136) Tom19 válasza Wolvi (#3134) üzenetére


Tom19
tag

Particionálásra ott a windows telepitője, fel is oszthatod vele.

(#3137) duli válasza Wolvi (#3134) üzenetére


duli
tag

Partition Magic 7 teljesen megfelelő , úgy darabolhatod a vinyót ahogy akarod , nem kell semmiféle floppy . :)

(#3138) marvin_BP válasza duli (#3137) üzenetére


marvin_BP
tag

az XP a 8ast szereti, d eén is utólag csináltam meg vele, mert telepítve kaptam a notit.

http://www.chucknorrisfacts.com/

(#3139) Wolvi


Wolvi
csendes tag

Mnya.

Arra közben én is rájöttem h a beépített mikrofon gerjedezik. De utólag akár milyen hangerőre is állítom a mikród, akkor is sípol /headset-nél nincs ez, max ''vödörhang''/. Muszáj elnémítanom.
De ez azért már mégis csak gáz, h van benne egy beépített mikrofon, és nem lehet használni. Szerintetek menjek /bakker ez gáz, már nem tudom h ezt a szót hogy kell írni a különböző alakokban :DDD / ezzel vissza reklamálni, v ez széria hiba, uh tök mindegy és mondjak le a beépített mikróról?

Ja és alapból Linuxot akarok felrakni, ezért jó lenne előtte nyersen particionálni /aztán jöhet a Lin meg Win + az adat rész/. Ezért kérdeztem a PM-féle megoldást. A Win particionálója elég gagyi - tapasztalat. :o
Ezek után nem bízom a Lin-ében sem /tudom h ég és föld a két rendszer, de rendszer és nem az a fő profilja h faszán és ''pártatlanul'' :P particionáljon/!

Még egy dolog /nem raktam még fel semmi +t/, nekem eléggé melegszik a masina - v csak nem vagyok hozzászokva, de beázik a masina a kezem alatt :DDD - és már indulásból csak 800 MHz-en pötyörög, hiába nyomkodva a Nagy ventilátor gombot :))

[Szerkesztve]

(#3140) Wolvi válasza marvin_BP (#3138) üzenetére


Wolvi
csendes tag

Ja és neked írtam emilt!
Mikor tudunk összeülni arra az okosításra? :U

(#3141) Meiser


Meiser
tag

Ez a mikrofonos téma nálam is terítéken volt. Éppen a hangerőszabályzót bütyköltem amikor ki akartam próbálni a mikrofont. Le volt magától némítva,hozzá sem nyúltam. Én meg hangerőt akartam rá adni. Megpróbáltam a pipát kivenni a némítás mellől,erre megfagyott a képernyő és iszonyatos sípolás kezdődött. A problémát egy kikapcsolás oldotta meg...

(#3142) marvin_BP válasza Wolvi (#3140) üzenetére


marvin_BP
tag

mail nem jött... :D

http://www.chucknorrisfacts.com/

(#3143) béé válasza Meiser (#3141) üzenetére


béé
csendes tag

nekem a mikrofonnal semmi gondom nincs. tökéletesem műxik, ráadásul ha észrevettétek sztereó mikrofon (v. mikrofonok.) a hibája nálam csak annyi h. a jobb oldali majdnem középen van. amugy a HD audio programban (adják hozzá a dvdn) lehet olyat h. a mikrofonból kijővő hangokat kiszűri, és így nem gerjed be.

taff

(#3144) Tom19 válasza Meiser (#3141) üzenetére


Tom19
tag

Nekem sem volt gondom a mikrofonnal.

(#3145) Meiser válasza béé (#3143) üzenetére


Meiser
tag

ÖÖ igen,beállítgattam én is a mikrofont műkszik rendesen nekem is.
Más: Vki említette,hogy néha kattan egyet a vinyó.Nálam is szokott,remélem nem akar bedögleni. Másoknak is szokta ezt csinálni?Ez baj lehet vagy így is úgy is csinálná?

(#3146) Tom19 válasza Meiser (#3145) üzenetére


Tom19
tag

Igen, nekem is kattan néha, ha nem csinálok semmit sem. Játék közben is, olyankor a játék is megakad. Remélem ez nem hiba :)

(#3147) yankoo


yankoo
tag

nekem em gerjed bebebeee viszont a kartyaolvasohoz még mindig nincs driver fene idegesit az az ''alapveto rendszerzkoz'' maga a latvany hogy sarga es ahhh kikeszit :D

(#3148) kekegsm válasza Wolvi (#3139) üzenetére


kekegsm
őstag

Ha az ora mellett levo hangszororra katintasz, meg a hangerore, a mikrofonnal van egy ''advanced'' gomb, azon belul alul lesz egy olyan, hogy Boost, vagy 20dB bass-boost, azt kapcsold ki.

Nekem legalabbis igy van.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#3149) r4dix válasza Meiser (#3145) üzenetére


r4dix
csendes tag

Hi, én említettem, hogy kattan a winyó... akkor ezek szerint másnak is van ilyen :)

Még az USB portokhoz visszatérve, nálam is csinál olyanokat, hogy nem ismer fel egy eszközt, de elég rendszertelenül. A pen drive-omat az egymás alatt lévő két port közül a felsőben nem ismerte fel, míg az iPod-ot abban, amelyik a legközelebb van a LED-ekhez. Ha átdugtam őket másikba, egyből működtek.

(#3150) r4dix


r4dix
csendes tag

Na közben egy újabb tapasztalat: nem bootol be a noti (újak kedvéért: Pa1538), ha be van dugva az iPod-om, ami egy Shuffle. Ott megáll, amikor kirajzolja teljes képernyőre a Fu-Si logót, a lenti folyamatjelző felmegy kb 70%-ra, és ott áll egyhelyben. :U

Másvalaki meg tudná ezt nézni? Egyébként ha a pen drive-om van bedugva, akkor csak annyit ír ki, hogy nincs oprendszer és nem tud elindulni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.